Sprawdź nas też tutaj

ranking

Płyty, na które czekamy w 2018 (cz.2/3)

Tegoroczne albumy przebiją wartość tych wydanych dwanaście miesięcy wcześniej?

Opublikowany

 

Rok na pewno zapowiada się mocno, a wraz z kolejnymi miesiącami będziemy mieli coraz więcej muzyki. W tym momencie wiele albumów ma swoje konkretne daty premier, inne są wyłącznie zapowiedziane lub są naszym pobożnym życzeniem. Znając jednak scenę, nikt w tym roku nie odpuści i każdy będzie chciał udowodnić swoją wartość. My prezentujemy naszych faworytów.

 

Penx – Michał LP ( premiera: 23.03.18)

Grudniowa informacja o wstąpieniu w szeregi Step Records reprezentanta Patokalipsy wprowadziła w konsternację środowisko. Początkowo każdy myślał, że to fake news, aczkolwiek premiera numeru z serii ‚Bragger’ na kanale Stepu rozwiała wszystkie wątpliwości. Wracając do sedna, album ma być bardzo osobisty, niemniej jednak w konwencji z jakiej znany jest krakowianin. Na razie wiemy niewiele o tym wydawnictwie, ale czuję, że goście, styl i klimat na pewno wprowadzą w osłupienie wszystkich malkontentów. Obecnie najmocniejszy zawodnik opolskiej wytwórni. Pazura na pewno nie straci!

 

Avi/Louis Villain – Zbiór pieśni sycylijskich ( premiera: pierwszy kwartał 2018)

SB rozbija bank pod względem oczekiwanych albumów tego roku. Ten nieprzeciętny duet jest na początku drogi, mimo że to nie młodziki, ale dzięki włączeniu w szeregi warszawskiej wytwórni dali się poznać większemu gronu słuchaczy.  ‚Moya’ otworzyła im drzwi, a po przekroczeniu progu było jeszcze ciekawiej. Avi to nieprzeciętna stylówa i charakterystyczny wokal ubrany w życiowe historie przy akompaniamencie znanego z ulicznych kooperacji Louisa Villain’a. W sieci jak na razie trzy single, natomiast premiera została zapowiedziana na pierwszy kwartał tego roku.

 

Malik Montana – Tijara  (premiera: 2018)

W lekko ponad dwa lata od czasu gdy zaczął rapować po polsku, mocno ugruntował swoją pozycję.  Po wspólnym albumie z Diho czas na pełnoprawny, solowy materiał. Tijara, czyli po arabsku biznes, ma rozbić bank i pewnie możemy spodziewać się mocnego komercyjnego sukcesu. Do tej pory większość numerów znajdujących się w sieci wykręciła milionowe wyświetlenia, a znając Malika i jego niekonwencjonalne ruchy pewnie będzie jeszcze lepiej. Szykuje się naprawdę mocny debiut. Liczę, że nie zawiedzie i w grudniowych podsumowaniach znajdzie się również miejsce dla niego. Na koniec pytanie, czy zapowiadany, osobisty materiał „Blizny na bliznach” przekształcił się w Tijarę, czy jednak Malik Montana szykuje parę asów na ten rok?

 

Mobbyn – uhqqow (premiera: 2018)

Szkoda tego zamieszania z SUPREMÉ, no ale Mobbyn nie byliby sobą gdyby wszystko szło zgodnie z planem. Pierwotnie jeszcze w grudniu mieliśmy dostać pełen materiał. Właśnie z myślą o nim, Stage przygotował ich trasę koncertową. Jak na razie chłopaki grają znane wszystkim tracki, ciekawe czy jeszcze przed końcem tourne po Polsce fani usłyszą ich kolejny materiał. W sumie sami narzucali sobie kłód pod nogi, więc teraz spokojnie można smażyć antrykoty.

 

Dwa sławy – Coś przerywa (premiera: 23.03.18)

Sławy w końcu na swoim, zobaczymy jak im wyjdzie. Ja przewiduję, że pozostanie nam liczyć wyłącznie skalę zniszczeń, jaką dokonają zbliżającym się albumem. W grudniowych podsumowaniach dziennikarze nie zapomnieli o nich, ale in plus że odeszli od konwencji styczniowej premiery, co pozwoli im dłużej wbić się w pamięć samych słuchaczy. Na razie w sieci mamy dwa single. Pewnie niedługo dowiemy się znacznie więcej o tym wydawnictwie. Ciekawe czy tym razem pokuszą się o więcej niż tylko jednego gościa?

 
Kliknij i skomentuj
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Popularne