Sprawdź nas też tutaj

ranking

PODSUMOWANIE 2013: Największe płytowe rozczarowania

Opublikowany

 

Nie da się ukryć, że wśród ubiegłorocznych premier płytowych trafiły się nie tylko niewypały, ponieważ te jeszcze z reguły jest się w stanie jakoś znieść, ale także albumy, na które słuchacze czekali z wielkim zainteresowaniem, a które zawiodły ich oczekiwania. Ich autorzy dysponują olbrzymim potencjałem, którego przy okazji tworzenia przedstawionego poniżej materiału nie potrafili do końca spożytkować. Panie i panowie, zapraszam do zapoznania się z listą trzech największych rozczarowań płytowych w świecie polskiego rapu w roku 2013!

 

Miejsce 1 – Sokół I Marysia Starosta, ''Czarna Biała Magia''.

Sokół zyskał szacunek większości słuchaczy działając pod szyldem WWO razem z Jędkerem, słabszą stroną składu. Inteligentne teksty, życiowe spostrzeżenia, wnikliwe obserwacje rzeczywistości, celne metafory, błyskotliwe przewrotki intelektualne – z tego zasłynął w/w MC. Wyżej wymienione zalety jego muzyki sprawiały, że słuchacze z wypiekami na twarzy czekali na kolejny materiał od niego, wybaczając mu nawet coś tak karygodnego, jak jego wieloletnie, powolne, monotonne flow. Na dwóch albumach nagranych w międzyczasie z Ponem raper trzymał względnie dobrą formę, żeby na ''Czystej Brudnej Prawdzie'' nagranej wespół ze swoją dziewczyną, wokalistką Marysią Starostą zaskoczyć w części utworów bardzo pozytywnie, a w innych – negatywnie. Drugi album jaki nagrała para – ''Czarna Biała Magia'' – zapowiadany był od samego początku przez jego męską część jako ''materiał, który rozjebie słabym ludziom czaszki''. Napięcie sięgało zenitu, umiejętnie podsycane przez strategię wydawniczą Sokoła, polegającą paradoksalnie na braku jakiejkolwiek reklamy albumu poza wzmiankami o tym, że DJ Premier wyprodukował jeden utwór, żeby po premierze opaść niemal do zera i rozczarować prawie wszystkich amatorów życiowego rapu.

 

Sukces komercyjny ''Czarnej Białej Magii'' (złota płyta natychmiast po premierze) jest faktem najsmutniejszym, wynika bowiem nie tyle z rzeczywistego poziomu albumu, co z zaufania marce, jaką Sokół przez lata działalności w branży zdążył sobie wypracować. Jego ksywa przestaje być powoli wyznacznikiem jakości, zaczynając być kojarzoną z arogancją, zadufaniem, i innymi negatywnymi cechami charakteru jakie MC ten okazuje w wywiadach. Określanie albumu ''trudnym w odbiorze'', do czego się posunął, jest bardzo asekuracyjne, bowiem daje podstawę do wyciągnięcia wniosku, że ktoś, kogo nie zbił on z tropu, nie oczarował, nie zrozumiał go tak naprawdę, bo brak mu przysłowiowego oleju w głowie. Wątpię, czy po ''Czarnej Białej Magii'' słuchacze kiedykolwiek jeszcze zaufają Sokołowi i Marysi na tyle, że zdecydują się na zakup ich twórczości w ciemno.

 

W mojej opinii w albumie najlepszy jest jego tytuł, oraz charakterystyczna okładka. Podkłady, które wyszły spod ręki tak kunsztownych producentów, jak duet WhiteHouse, SoDrumatic, czy SpaceGhostPurrp nie zaskakują niczym pozytywnym – są mocno stonowane, chwilami bardzo chaotyczne. Gdyby znalazły się na albumie nikomu nieznanego nowicjusza, nie wzbudziłyby czyjejkolwiek ekscytacji, tymczasem z racji tego, że wyszły spod ręki sław beatmakingu i znalazły się na mocno oczekiwanym albumie, część ze słuchaczy nie szczędzi im uznania. Podkład z ręki DJ Premiera, nawet ludziom, którzy cenią jego charakterystyczny styl, wydaje się zwyczajnym odrzutem, flow Sokoła nic nie ewoluowało od wydania ostatniego albumu z Marysią, zaś ona sama stanowi zupełnie zbędny dodatek na albumie, wyłączając z tego właściwie tylko pomysłowe użycie jej delikatnego wokalu w utworze ''Spierdalaj'', stanowiącym najmocniejszy punkt płyty. Procentee, właściciel Aloha Entertaiment – wydawnictwa i agencji artystycznej, wypowiedział się o ogólnym brzmieniu albumu mocno negatywnie: ''Co do samej płyty, na pewno jest to wartościowy album, z tym że od słuchania go boli głowa i czuję się jakbym zamieszkał na dworcu centralnym. Osobiście preferuję weselsze odcienie patologii. Mimo wszystko szacunek dla autorów.''. Teksty, w porównaniu do poprzednich dokonań lirycznych Sokoła, stanowią zaledwie marną grafomanię, nie wnosząca do życia słuchacza żadnych cennych myśli i emocji. Czarno na białym widać, że magii tutaj nie ma.

 

Miejsce 2 – Egzegeza, ''Księga Słów''.
Gdy po wydaniu znakomitego pod względem muzycznym, chociaż przyjętego ze zmieszaniem ze względu na treść ''Graala'', Medium obwieścił światu, że wkrótce światło dzienne ujrzy kolejny jego twór – album o tytule ''Księga Słów'' wydany wraz z producentem Galusem pod wspólnym szyldem Egzegeza – prawie wszyscy czekali w napięciu na dzień jego premiery. Smaczku dodawał fakt, że Medium napisał wszystkie teksty na album w zaledwie 16 (słownie: szesnaście) godzin, za jednym podejściem, co jest praktyką niespotykaną. Wcześniej artysta zamieścił na swoim profilu YouTube filmik zatytułowany ''Świadectwo Nawrócenia'', w którym opowiedział o tym, jak udało mu się odnaleźć Boga po wielu życiowych perturbacjach – spotkał się on z ogromnym zmieszaniem odbiorców, z których większość podchodzić zaczęła do jego osoby w sposób skrajny – traktując go albo jako szaleńca, albo jako natchnionego. Niezależnie od tego, oczekiwano od albumu, że okaże się on intrygujący. Apetyt na niego niemiłosiernie zaostrzył promujący go filmik, w którym zilustrowano po fragmencie każdego poza jednym ze składających się na niego utworów. Na chwilę przed premierą albumu ukazał się także wręcz zniewalający singiel ''Bangladeszcz'', jeszcze bardziej potęgujący atmosferę wyczekiwania. 

 

Kiedy album wreszcie ukazał się, wrażenia odbiorców płynące z jego odsłuchu różniły się między sobą skrajnie – dla wielu okazał się być nie, jak marzyła o tym większość słuchaczy, lirycznym arcydziełem opracowanym w przypływie szału twórczego wywołanego duchowym olśnieniem, a zaledwie grafomańskim wybrykiem, jakiego popełnienie nie przystoi tak zdolnemu raperowi, jak Medium. Teksty nie dość, że traktują o tak złożonych sprawach, jak np. duchowość, brzmią bardzo nieprzystępnie, ale nieprzystępność ta nie wydaje się być w żadnym wypadku wynikiem umyślnego, twórczego modelowania tekstu przez autora, a raczej efektem ubocznym opracowywania ich naprędce. W przypadku takiego niezamierzonego chaosu nie sposób raczej doszukiwać się jakiejkolwiek wartości estetycznej, a co za tym idzie, artystycznej. Warstwa muzyczna albumu wyprodukowana została przez producenta Galusa, i, co ciekawe, dostępna była do odsłuchu w internecie już od dwóch lat pod tytułem ''Futura''! Większość z podkładów trzyma średni poziom, nie ma w sobie żadnego elementu nadającego im wytrawny charakter. Jakby tego wszystkiego było mało, na albumie w zasadzie brak jest utworów nadających się do zapętlenia, co wynika także z faktu, że nawet połowa z nich nie trwa dłużej, niż 3 minuty! W sumie tylko ''Bangladeszcz'' nadaje się do wielokrotnego, przyjemnego odsłuchu.

 

Gdyby nie fakt, że Tau ogólnie znany jest wszystkim z bardzo szybkiego, a przy tym z reguły niezwykle wydajnego tempa pracy, ciężko byłoby uwierzyć w to, że nawet pod wpływem duchowej przemiany o 180 stopni, w przypływie euforii, jest w stanie opracować album w 16 godzin, a potem sprzedawać go za 30 złotych, a wszystko to z czystym sumieniem i zachowaniem szacunku dla słuchacza. Do nabycia albumu zrobionego w tak szybkim tempie, i utrzymanego w tak dziwacznej konwencji, nie byłoby mnie w stanie przekonać nawet jego bardzo eleganckie wydanie, którym ''Księga Słów'' może się poszczycić. "Księga Słów'' wydawać się może materiałem podejrzanym, subtelnie promowanym i wydanym z nastawieniem na sukces komercyjny oraz zysk, albo co najmniej szczerym, ale zgniłym owocem pracy tego – jakby nie było – niesamowicie utalentowanego Kielczanina, dziełem spłodzonym w chwilowym stanie jego niepoczytalności; limitowany nakład albumu stanowi jednak koronny dowód na to, że nie był to materiał wydany dla zarobienia pieniędzy. Brak tam słów wielkich, zdolnych podnieść ludzi z poziomu wegetacji do poziomu życia, wersów zdolnych zatrząść w posadach silnie ugruntowanym światopoglądem, ale Tau intencje miał z pewnością bardzo dobre. Album umieściłem w rankingu z jeszcze jednego powodu – bo szkoda bardzo, że zamiast ''Księgi Słów'' MC ten, trwający w postanowieniu wydawania tylko jednej płyty rocznie, nie zaszczycił nas pełnoprawnym, lepiej opracowanym materiałem. Jest to strawa dla ducha mdła, ciężkostrawna, zaserwowana w moim odczuciu w sposób nijaki, ale przez bardzo zdolnego kucharza.

 

Miejsce 3 – Słoń & Mikser, ''Demonologia 2''.

Za sprawą wydanej w 2010 roku ''Demonologii'' Słoń oraz Mikser zyskali uznanie jako pierwsi popularyzatorzy gatunku horrorcore na szerszą skalę w Polsce. Album spotkał się z dużym uznaniem słuchaczy nie tylko za sprawą porządnego poziomu wykonania – rodzimy hip-hop potrzebował takiego albumu już od bardzo dawna, wypełnił on lukę na rynku, w pewnym sensie – nie miał konkurencji. W porównaniu do materiału opracowanego przez duet, wcześniejsze nagrania Nagłego Ataku Spawacza utrzymane w takiej stylistyce – niegdyś rozchwytywane – okazały się żenująco słabe pod względem muzycznym i lirycznym, i wręcz asłuchalne brzmieniowo. Słoń i Mikser dokonali czegoś wielkiego – nagrali album skrajnie chory, a przy tym różnorodny klimatycznie pod względem muzycznym. Nic więc dziwnego, że oczekiwania wobec drugiego albumu producenta i MC były bardzo wysokie – słuchacze pragnęli przede wszystkim większej zabawy flow, mniejszej liczby porównań, dużo dalece posuniętej zabawy słowem rymowanym, a wszystko to przy zachowaniu chorej tematyki tekstów.

 

Wydana w tym roku ''Demonologia 2'' stanowczo nie jest materiałem kiepskim, jednak od jej autorów można było oczekiwać znacznie więcej. Słoń zamiast powielać najlepsze liryczne zagrywki, których nie brakowało na poprzednim albumie, poszedł na łatwiznę i postawił na masę porównań, w małej ilości przypadków naprawdę zabawnych lub szokujących. Genialne wersy zliczyć można na palcach obu rąk, układ rymów poza nielicznymi przypadkami jest banalny, ilość chorych wizji w tekstach, natężenia masakry, brutalności, także jest dużo skromniejsza, cieszy za to ucho bogactwo nawiązań do mitologii, folkloru, filmów grozy oraz zabawa wokalem. Już na poprzednim wspólnym albumie Słoń pokazał, że ciągnie go także w stronę klimatów lżejszych, których na dwupłytowej ''Demonologii 2'' znajdziemy na tyle dużo, że można by z powodzeniem podzielić album na dwie części właśnie pod kątem ich ciężaru tematycznego, co wyszłoby płycie na dobre.

 

Popularność ''Love Forever'' przełożyła się na ilość storytellingów na kolejnym albumie. Na ''Demonologii 2'' znajdziemy ich aż sześć, i wszystkie one stanowią jeden z najmocniejszych jej punktów. Historie opowiedziane przez Słonia są nakreślone sugestywnie, z pietyzmem, przewijają się w nich motywy dewiacji, patologii, satanizmu, wampiryzmu, mitologii. Idealnie komponują się z nimi podkłady, przy czym na szczególną uwagę zasługują tutaj brzmienia zawierającego piorunujący, kobiecy chórek utworu ''Ania'', lekko sakralnego ''Baran'', dramatycznego ''Zagłada cz. 1 – Wirus T'', futurystycznego ''Pan Patryk Jedzie na Biwak''. W przypadku połowy warstwy muzycznej na albumie mikser wykonał swoją pracę wręcz mistrzowsko. Podsumowując, ''Demonologia 2'' to album nietypowy, pełen punktów bardzo mocnych, jak i zupełnie słabych. Słuchanie jej sprawia jednak przyjemność – cieszymy się z dziejącej się makabry, ale równie mocno ekscytuje nas wyłapywanie błędów i wyśmiewanie najsłabszych motywów. Tak to już jest w przypadku horrorów klasy C.

 
74 komentarze

74
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
AUGUST II MOCNY

[img]https://i.imgur.com/MuaJ0m4.png[/img]

XD

DRUGI JEBAC PATUSÓW

Pierwszy999

KEAN PORAŻKA ROKU

..

NIE CHCE MI SIE CZYTAC. NARA.

LOL

jesteśmy w chuj i chuj

PAN.SERNIK

PODSUMOWANIE 2013: NAJWIĘKSZE PŁYTOWE ROZPIERDOLE

[img]https://www.popkiller.pl/sites/default/files/images/tede_elliminati_front.jpg[/img]

TYLE W TEMACIE

Gucci MANE

[img][IMG]https://fotoo.pl//out.php?i=728306_bezantytua-u.png[/IMG][/img]

EldoPrezidento

https://www.youtube.com/watch?v=6g5ZF6DUrHI

[img]https://s4.ifotos.pl/img/alleLUJAj_ehehhxq.jpg[/img]

gaddemyt

[img]https://oi57.tinypic.com/2whmc84.jpg[/img]

JANOSIQ

[quote name=”EldoPrezidento”]https://www.youtube.com/watch?v=6g5ZF6DUrHI

[img]https://s4.ifotos.pl/img/alleLUJAj_ehehhxq.jpg[/img][/quote]
[img]https://lishacauthen.files.wordpress.com/2014/01/approved.gif?w=604[/img]

ORNY_JANEK

Nielsen na dożywotnim propsie kto sie wychował na jedgo komediach?
[img]https://i.imgur.com/9HffK8J.gif[/img]
R.I.P

Gucci MANE

[img]https://fotoo.pl/show.php?img=728306_bezantytua-u.png.html[/img]

Queba

Największy props roku
[img]https://www.popkiller.pl/sites/default/files/images/eripequebonafide_plytaroku.jpg[/img]

EL Psychol

KAŁEN TAK ROZCZAROWAŁ ŻE WYJEBALI GO Z PROSTO I TERAZ TAK WYGLĄDA JEGO ROBOTA
[img]https://i61.tinypic.com/vigqbk.jpg[/img]

Ołjejor na banicji

[quote name=”ORNY_JANEK”]Nielsen na dożywotnim propsie kto sie wychował na jedgo komediach?
[img]https://i.imgur.com/9HffK8J.gif[/img]
R.I.P[/quote]

Ja. Wiadomo – mistrz!

Jan III Sobieski

[img]https://distilleryimage4.ak.instagram.com/46aa210a943811e39b35120dcfb1dcbc_8.jpg[/img]

Biskup

ZAPAMIĘTAJCIE JEJ PYSK. JAKĄ KURWĄ TRZEBA BYĆ PLUJĄC NA FLAGĘ SWĄ?
[img]https://cdn32.se.smcloud.net/t/photos/thumbnails/187744/maria_peszek_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg[/img]
CHUJOWE POZDRAWIAM.

yooooooooo

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-wyOavJR_mQ[/youtube]

za tłusty na biegani

[quote name=”PAN.SERNIK”]PODSUMOWANIE 2013: NAJWIĘKSZE PŁYTOWE ROZPIERDOLE

[img]https://www.popkiller.pl/sites/default/files/images/tede_elliminati_front.jpg[/img]

TYLE W TEMACIE[/quote]
chyba w twoim gimnazjum

Marky Mark

Za długie nie czytam.
Wspieram akcje „Dobre bo Polskie”, macie dobrą słowiańską loszkę.

[img]https://i.imgbox.com/tIODkKtL.jpg[/img]

[img]https://i.imgbox.com/q3aZRi3o.jpg[/img]

[img]https://i.imgbox.com/3np8sjoe.jpg[/img]

[img]https://i.imgbox.com/WiDKgiKs.jpg[/img]

[img]https://i.imgbox.com/kMdOw9Ko.jpg[/img]

za głupi na posła

[img]https://preorder.pl/img/imagecache/500x500_product_media_1371397_10201650902828626_376564430_n_500x500.jpg[/img]
Przypominam co rozjebało 2013 ale gimby nie znajo bo co drugimałolat nie biega w ich odzieży

Fidżi

D2 rozczarowaniem roku? Kurwa, skad wy bierzecie tych recezentów, spod żabki? Chuj w pyski waszyh matek i nie wypowiadać się bo same glupoty pierdolicie w tych recenzjach.
Nie pozdrawiam

KasztelanJasnyDać

Słoń kurwa to już odrazu wiadome że nagrywane pod gimbusów , kogo normalnego jarają same porównania że zabije jak Jason w piatek 13 albo w szafie ma sześć ciał bez głów . Samo pierdolenie lampuceria

Sokół no tutaj to ja bym raczej postawił propsa bo jako nauczyciel życia to mu wychodzi , i kase zarobi i płytke pierdolnie i historyjke wymyśli.
Płytka w miare ale nie najlepsza

Egzagza nie wypowiadam się , bedzie wielka niewiadoma

[img]https://25.media.tumblr.com/e6de8b4eca9d65cf7e561c1f4e3187a0/tumblr_mm68anyPRH1rjfn5lo1_500.jpg[/img]

Pod względem płyt 2013 najgorzej wyszedł bardzo słabo , i 2014 nie zapowiada sie lepiej no oprócz tego że Tedas wyda KURT_ROLLSON . Zza Oceanu Wiz Khalifa Lil Wayne Kanye West Ice Cube myśle że tylko pewne grono zrozumie co chciałem przekazać a reszta może spierdalać obierać cebule !

eselu

[quote name=”Fidżi”]D2 rozczarowaniem roku? Kurwa, skad wy bierzecie tych recezentów, spod żabki? Chuj w pyski waszyh matek i nie wypowiadać się bo same glupoty pierdolicie w tych recenzjach.
Nie pozdrawiam[/quote]
A nie? Na D2 sa tylko cztery dobre kawalki reszta slabizna

EldoPrezidento

[quote name=”Fidżi”]D2 rozczarowaniem roku? Kurwa, skad wy bierzecie tych recezentów, spod żabki? Chuj w pyski waszyh matek i nie wypowiadać się bo same glupoty pierdolicie w tych recenzjach.
Nie pozdrawiam[/quote]

MAM NADZIEJE ŻE DLA CIEBIE FERIE SIĘ SKOŃCZYŁY

FURI Z LOLKIEM

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_08OpiZr9nU[/youtube]

Ołjejor na banicji

[quote name=”KasztelanJasnyDać”]Słoń kurwa to już odrazu wiadome że nagrywane pod gimbusów , kogo normalnego jarają same porównania że zabije jak Jason w piatek 13 albo w szafie ma sześć ciał bez głów . Samo pierdolenie lampuceria

Sokół no tutaj to ja bym raczej postawił propsa bo jako nauczyciel życia to mu wychodzi , i kase zarobi i płytke pierdolnie i historyjke wymyśli.
Płytka w miare ale nie najlepsza

Egzagza nie wypowiadam się , bedzie wielka niewiadoma

[img]https://25.media.tumblr.com/e6de8b4eca9d65cf7e561c1f4e3187a0/tumblr_mm68anyPRH1rjfn5lo1_500.jpg[/img]
[/quote]

Noooo, ale pod względem wydawnictw ze Stanów to 2013 był zajebistym rokiem :] W chuj wyszło dobrych płyt.

Chyba Cię Pojebało

[quote name=”eselu”]A nie? Na D2 sa tylko cztery dobre kawalki reszta slabizna[/quote]
HAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHA ILE? 😮 Nie ma na tej chujowej płycie a ni jednego kawałka godnego uwagi. Takie same gówno jak Kałen. Idź wypakować bułki ze szkoły.

Chyba Cię Pojebało

[quote name=”Fidżi”]D2 rozczarowaniem roku? Kurwa, skad wy bierzecie tych recezentów, spod żabki? Chuj w pyski waszyh matek i nie wypowiadać się bo same glupoty pierdolicie w tych recenzjach.
Nie pozdrawiam[/quote]
HAHAHAHAHAHAHAHHA prowo gimbie? XDDD Nie no D2 nie było rozczarowaniem… od razu było wiadome, że będzie epic chujowe jak wszystko od tej jebanej podróbki Necro.

bizzy bejbi

co to za szmata ? [quote name=”Biskup”]ZAPAMIĘTAJCIE JEJ PYSK. JAKĄ KURWĄ TRZEBA BYĆ PLUJĄC NA FLAGĘ SWĄ?
[img]https://cdn32.se.smcloud.net/t/photos/thumbnails/187744/maria_peszek_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg[/img]
CHUJOWE POZDRAWIAM.[/quote]

Talisman

[quote name=”Biskup”]ZAPAMIĘTAJCIE JEJ PYSK. JAKĄ KURWĄ TRZEBA BYĆ PLUJĄC NA FLAGĘ SWĄ?
[img]https://cdn32.se.smcloud.net/t/photos/thumbnails/187744/maria_peszek_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg[/img]
CHUJOWE POZDRAWIAM.[/quote]
[quote name=”Biskup”]ZAPAMIĘTAJCIE JEJ PYSK. JAKĄ KURWĄ TRZEBA BYĆ PLUJĄC NA FLAGĘ SWĄ?
[img]https://cdn32.se.smcloud.net/t/photos/thumbnails/187744/maria_peszek_640x0_rozmiar-niestandardowy.jpg[/img]
CHUJOWE POZDRAWIAM.[/quote]
Przecież to Żydówa.

FURI Z LOLKIEM NHH

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_08OpiZr9nU[/youtube]

Pompek Monster

cRAXA dziwko – Derby blisko!!!
[img]https://legionisci.com/zdjecia/ns14_wisla2.jpg[/img]

oldschoolziooom

Miejsce 2 – Egzegeza, ”Księga Słów”.
POJEBAŁO ? 😮
[img]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/be/Medium_rapper.jpg[/img]

FURI Z LOLKIEM NHH

[quote name=”Pompek Monster”]cRAXA dziwko – Derby blisko!!!
[img]https://legionisci.com/zdjecia/ns14_wisla2.jpg[/img][/quote]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_08OpiZr9nU[/youtube]

@Pompek_Monster

pasiasta dziwko derby blisko brzmi lepiej! jebać ksc&ksp!! wielka triada hujem włada!

FURI Z LOLKIEM NHH

[quote name=”@Pompek_Monster”]pasiasta dziwko derby blisko brzmi lepiej! jebać ksc&ksp!! wielka triada hujem włada![/quote]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_08OpiZr9nU[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ihANfsoX2ZM[/youtube]

mono

img]https://blog.joins.com/usr/t/on/tony4328/1206/4fe3f6393e770.jpg[/img]

Demonologia II przereklamowana. W gimnazjum tego słuchaja bo modne.

PS:Jak się ona nazywa? ? Zajebista laska…

mono

[img]https://blog.joins.com/usr/t/on/tony4328/1206/4fe3f6393e770.jpg[/img]

Sory, chodziło o nią. Wie ktoś jak ona się nazywa? : D

Reprezentant

[img]https://c.wrzuta.pl/wi4252/9731d18300230246519f6bb1/weekendowe_laski_2[/img]

TedeMistrz

[quote name=”za tłusty na biegani”]chyba w twoim gimnazjum[/quote]
Fan penera? Czy dlatego,że nie rozumiesz tekstów?

Narodowiec

[quote name=”Talisman”]Przecież to Żydówa.[/quote]
Polać mu litr dobrego trunku:)

kamilos

[quote name=”za głupi na posła”][img]https://preorder.pl/img/imagecache/500x500_product_media_1371397_10201650902828626_376564430_n_500x500.jpg[/img]
Przypominam co rozjebało 2013 ale gimby nie znajo bo co drugimałolat nie biega w ich odzieży[/quote]

dokladnie zgadzam sie ze ta plyta rozjebala, sprawdzilem ja dopiero dzis rano i nie zchodzi z moich glosnikow, najlepszy rapowy album jaki ostatnio slyszalem, bity, nawija kozak, POLECAM wszystkim

PanPolicjant

[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1016310_602536516492191_608164769_n.jpg[/img]

KAŁEN MAM CIE

Designer

A GDZIE PENER?

same bangery

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tLdfkPs-OOc[/youtube]

aqq

Sokół I Marysia Starosta ”Czarna Biała Magia” – zwyczajnie nudne i monotonne, na kilka przesłuchań
Słoń & Mikser ”Demonologia 2” – nierówne, bity ogólnie lepsze niż teksty, ale i tak level wyższy niż polska średnia

a Pih ostatnio urwał dupę nowym kawałkiem, zdecydowanie pasują mu klimaty polityczne (a gimbom przyda się na WOS :))) ), Creon duży props

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=X7s509jcVLU[/youtube]

PanPolicjant

[IMG]https://fotoo.pl//out.php?i=728516_glam.jpg[/IMG]

PRZEPHASZAM

andrzej1234

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XegYjDkf7bg[/youtube]

peja_pali_jana

Wielki szacunek za to, że autor wyłamał się z ogólnej maniery propsowania Czarno-Białej Magii. Ten album można w skrócie określić tak: Sokół poleciał w chuja. Marysi nie liczę bo wiadomo, że to zwykła panna do refrenów. Natomiast pan Wojtek ograniczył wysiłki do wyłożenia kasy na producentów. Co zresztą słychać – bity są naprawdę dobre. Ale to jest jednak rap i w rapie chodzi o nawijkę. Umówmy się – Wojtek nigdy nie był bogiem flow. Ale w zamian oferował konkretne historie z życia. Zdecydowana postawa w połączeniu z bezkompromisową gadką – to jego znaki firmowe. Na CBM mamy jednak emeryta nawiającego do mikrofonu bez żadnego przekonania na pseudofilozoficzne tematy. Koleżka jest chyba wypalony. Najważniejszy punkt programu został dokumentnie spierdolony. Dlatego w skali 1-5 oceniam album na „kutaśny”.

Popularne