Sprawdź nas też tutaj

ranking

PODSUMOWANIE 2013: Pośmiewiska roku

Opublikowany

 

Podsumowując rok 2013, nie sposób nie wspomnieć o postaciach-maskotkach, które zaznaczyły swoją obecność w rap grze fatalną strategią marketingową, gafami, niskiej jakości twórczością, niezamierzonym błaznowaniem w wywiadach, etc. Osoby te robiąc z siebie pośmiewisko zapewniły rozrywkę dziesiątkom, a może nawet setkom tysięcy internautów, i zasługują na oddanie im hołdu w postaci umieszczenia ich na liście właśnie pośmiewiska roku 2013.

 

**********

 

Miejsce 1 – Bonus BGC.
Kiedy jest się kobietą, żeby zaistnieć dla samego zaistnienia, wystarczy pokazać w odpowiednim miejscu swoje wdzięki. Ale co zrobić, żeby przebić się jakoś do świadomości internautów, będąc pozbawionym talentu i inteligencji młodzieńcem płci brzydkiej?

 

Odpowiedzi na to pytanie dostarczają poczynania Bonusa BGC – osobnika stanowiącego żywe przeciwieństwo Człowieka Renesansu, kompletny antytalent, zamieniający w kał wszystko, czego się tylko dotknie. Począwszy od prezentowania przez niego technik wchodzących rzekomo w użycie podczas walk MMA – technik wynalezionych prawdopodobnie przez niego samego – aż po rap z flow płynącym nie niczym łosoś w górę rzeki, a najwyżej jak plankton w odmętach oceanu. Bonus BGC wyskoczył z impetem znikąd, i teraz nieświadomie zmierza w to samo miejsce, tylko dłuższą, okrężną drogą, ku uciesze gawiedzi. Mawia się, że brzydko jest zarabiać na cudzym nieszczęściu, ale co jeśli ktoś czerpie zyski ze swoich własnych ułomności, jak to ma miejsce w przypadku rzeczonego celebryty, do czego przyznał się w rozmowie z Tede? Można mu zapewne tylko współczuć podwójnie. Bonus BGC stał się ofiarą powtarzanej modlitewnie sentencji, jakoby wszelka krytyka pochodziła od ludzi nie potrafiących samodzielnie zrobić czegokolwiek konstruktywnego ze swoim życiem. Bezmyślna, ślepa wiara w to prowadzi jak widać tylko i wyłącznie ku zgubie. Konsekwencją takiego toku rozumowania są coraz to zabawniejsze, popełniane przez niego gafy. Dzisiaj, po kilku długich miesiącach trwania popularności Bonusa BGC nie ma już złudzeń: każdemu zdrowemu psychicznie człowiekowi po tak gigantycznej na niego nagonce już dawno przemknęłoby przez myśl pytanie: ''A może jednak coś w tym jest? Może jednak rap nie jest moim powołaniem? Może pójdę zarabiać na budowę? Przecież Polsce potrzeba dobrych budowniczych, a nie słabych MC's!''. Nie ulega też wątpliwości, że Bonus dostarczy nam jeszcze hektolitrów dobrej beki w następnym, 2014 roku – zapowiedział już przecież nagranie w styczniu dissowego utworu pod adresem Tedego, który obraźliwie wypowiadał się o nim w wywiadzie dla 40KiloVinyli. Kto wie, może z czasem przyjdzie nam też zobaczyć go na ringu, albo usłyszeć jego długogrający album?

 

W grudniu Bonus BGC, pod wpływem tsunami krytyki pod adresem swoim i swej niechlubnej twórczości, usunął fanpage na portalu społecznościowym facebook. Zaraz potem pojawiła się tam druga jego oficjalna strona, zrzeszająca powoli ludzi pasjonujących się w obserwacji jego stopniowego upadku. Część z nich sama podjudza Bonusa do dalszego kompromitowania się, inni otwarcie krytykują go. Tak czy siak, stanowi to dla niego siłę napędową – w końcu powtarzaną od zawsze prawdą w świecie polskiego rapu jest, że zawistny jest tylko ten, komu w życiu nie wyszło, zaś przy tak kolosalnej nagonce każda pochwała stanowi balsam dla skołatanej duszy. Warto sobie postawić pytanie: czym skończy się jego historia? Bo jakoś przecież musi. Czy z biegiem czasu zostanie zwyczajnie zapomniany, jak reszta podobnych mu hip-hopowych maskotek, dzięki nowej, jeszcze barwniejszej postaci, czy też nigdy nie spocznie na laurach? Trzeba przyznać, że Bonus BGC niebezpiecznie zbliża się w swoich poczynaniach do punktu, w którym żeby utrzymać się ze swojego ilorazu inteligencji zmuszony będzie zapłacić nie tylko reputacją… Łacińskie powiedzenie: ''Co mnie żywi, niszczy mnie'', pasuje do jego osoby jak ulał.

 

**********

 

Miejsce 2 – PeKay.
W dobie powszechnego dostępu do internetu, sprzętu do nagrywania wokali oraz programów do tworzenia podkładów muzycznych, słabi MC's są dla odbiorców muzyki rap chlebem powszednim – stykamy się z nimi i popełnianym przez nich chłamem codziennie, wertując czeluści sieci w poszukiwaniu twórczości wartościowej. Na ogół słabi twórcy nie wzbudzają jednak skrajnych emocji – wysłuchawszy ich gniotów po prostu usuwa się je i przechodzi do kolejnego artysty, zapominając z miejsca o niesmaku jaki wywołał. Inaczej jednak dzieje się, kiedy na rynku stara się zaistnieć ktoś, kto nie posiada wprawdzie talentu muzycznego, ale jest za to bogaty i ma w rodzinie uznanych muzyków. Kimś takim jest Piotr Kukulski znany szerzej jako PeKay – syn kompozytora Jarosława Kukulskiego i piosenkarki Moniki Borys, oraz brat Natalii Kukulskiej, znanej wszystkim Polakom wokalistki w jednym. Wielkie nazwisko z miejsca przyciągnęło uwagę mediów i społeczności internetowej – PeKay właściwie od razu stał się celebrytą. Ten pozytywny, kochający muzykę młody człowiek dysponujący pozostawioną mu w spadku po ojcu fortuną miał wspaniałe warunki do opracowania znakomitego rapowego albumu – stać było go na współpracę z najlepszymi producentami, zwrotki gościnne MC's zza granicy – o takim zapleczu na samym starcie swojej przygody z muzyką niemalże wszyscy Polscy raperzy mogą tylko śnić i marzyć. PeKay nie miał trudnego dzieciństwa, nie zaznał ubóstwa, nie wywodzi się z marginesu społecznego, w życiu nie miał pod górkę. Ludowe porzekadło mówi, że ''z prądem to wszystko popłynie, a pod prąd tylko szlachetna ryba''. Niestety, PeKayowi nie udało się nawet popłynąć z prądem tak doskonałych warunków. Jego kariera została źle poprowadzona od samego początku, kiedy to zdecydował się na podsycanie wokół siebie szumu medialnego zanim jeszcze zdołał opracować porządny materiał. Na wskutek tego szybko przylgnęła do niego etykietka błazna, i niemalże nikt nie brał już na poważnie jego muzyki ani planów.

 

PeKay przez długich kilka miesięcy był jak baśniowy Piotruś Pan – chłopiec, który nie potrafi dorosnąć, woląc pozostać dzieckiem goniącym za nierealnymi marzeniami, w tym przypadku o zostaniu uznanym twórcą muzyki rap. Wydawało się już, że hejterzy właściwie zrujnowali jego marzenia – raper już po wydaniu trzeciego singla promującego swój, mający pierwotnie ukazać się w tym roku, album, rzekomo zrezygnował z planów zrobienia kariery w Polsce, blokując swój fanpage na Facebook rodzimym komentatorom, co okazało się blefem. Chociaż faktem jest, że PeKay przez obraną już na samym starcie fatalną strategię promowania swojej osoby i twórczości odebrał sobie szanse na uznanie społeczności hip-hopowej i słuchaczy, a potem nie zdołał opracować żadnego rapowego materiału na naprawdę wysokim poziomie którym mógłby na to uznanie sobie zapracować, nie ulega wątpliwości, że internetowi komentatorzy jego poczynań zapędzili się za mocno w robieniu sobie z niego żartów. Wszędobylska krytyka wyrażana pod jego adresem przez niemalże cały czas była zupełnie jałowa, pozbawiona argumentów, brak było w niej konstruktywności, na podstawie której ten MC wannabe mógłby wyciągnąć wnioski na przyszłość i uczynić swoją twórczość lepszą. Zaszczytem jest mieć odbiorców, których rzeczowe opinie na temat swojej twórczości można rozważyć i wziąć pod uwagę ku jej poprawie. Pekay stanowi koronny dowód na to, że nie wszystko można kupić za pieniądze. Na pewno nie szacunek fanów. Jakby nie było, jego ostatnie posunięcia promocyjne były dość intrygujące, a świąteczny singiel ''Haters Generation'' i obrazujący go teledysk trzymał dużo wyższy poziom od wszystkiego, co PeKay opracował do tej pory. Myślę, że wiele osób po kryjomu trzyma za niego kciuki, ale hejtowanie go stało się tak modne, że ludzie Ci boją się wychylić ze swoim pozytywnym zdaniem o nim nawet pod przykrywką anonimowego nicku.

 

**********

 

Miejsce 3 – Kaen.
Na podium nie mogło zabraknąć Kaena – postaci zupełnie bezprecedensowej w Polskiej rap grze, bo kserującej styl muzyczny i wizerunkowy globalnej sławy artysty, Eminema.

 

Z całej trójki wymienionych na niechlubnym podium osobistości Kaen zasługuje na największe napiętnowanie w środowisku. PeKay oraz Bonus BGC to postaci które rzeczywiście zbłaźniły się promując swoją osobę i muzykę w sposób zupełnie chybiony, zachowały jednak przy tym uczciwość artystyczną oraz szacunek dla odbiorców. Kaen masę razy okłamywał swoich młodszych słuchaczy, wmawiając im, że wszystkie tak charakterystyczne dla niego elementy wizerunkowe jak na przykład maska, oraz styl muzyczny stanowią owoc jego postępującej dojrzałości artystycznej. Wykorzystywał bezczelnie ich nieznajomość twórczości Eminema, żeby zarobić pieniądze oraz zyskać rozgłos. Zrobił idiotów z tych, którzy mu zaufali, wzbogacił się na ich naiwności i niewiedzy. I czyni to nadal, a nabici w butelkę fani zaciekle bronią swojego idola na forach dyskusyjnych, awanturując się z odbiorcami Eminema, że Kaen jest postacią oryginalną.

 

Do czasu zaistnienia na rynku muzycznym Kaena, nasi rodzimi MC's byli ludźmi łasymi na pieniądze, ale była to forsa raczej w pełni zasłużona, bowiem okupiona uczciwą pracą twórczą, wyrażaniem siebie, itd. Raperzy promowali w tekstach bycie sobą, wydawało się, że są wyczuleni na punkcie uczciwości twórczej, gotowi na bezwzględne napiętnowanie każdego, kto ośmieliłby się przekroczyć granicę przyzwoitości i zaczął budować swoją karierę na najsubtelniejszym chociażby plagiacie, tymczasem… Sokół zajął się jego wydawnictwem i promocją, a współpracę na płaszczyźnie muzycznej nawiązali z nim tacy MC's, jak: Słoń, Pih, Bezczel, Fu, Wigor, Juras, czy Eripe, z których tylko ten ostatni miał potem odwagę przyznać się, że popełnił błąd udzielając się razem z nim w utworze ''86'' z albumu Słonia i Miksera ''Demonologia 2''. Kaen w moim osobistym odczuciu stanowi żywy symbol upadku zasad sceny hip-hopowej w Polsce. Rzygać chce mi się na myśl o tym, że szanowani niegdyś MC's zapewniają mu wsparcie na tak wielu frontach, pomagając mu (i samym sobie) w zbijaniu fejmu i pieniędzy na nieświadomych jego zakłamania i chałtury słuchaczach. Jego obecność była jednak w pewnym sensie potrzebna – obnażyła bowiem doskonale wątłość moralnej kondycji sceny rap w Polsce – to, kto jest w rap grze kim, i na czym komu w niej zależy. Tak więc życzę mu powodzenia w dalszej działalności – niech utrzymuje się na powierzchni rap gry jak najdłużej, pokazując, kto też jeszcze schowa swoje zasady do kieszeni i połasi się na nagranie z nim muzyki w celu zyskania rozgłosu, zebrania nowych fanów, i wzbogacenia się na nich. Wszystko to odbywa się przecież na koszt nie mój, a jego naiwnych fanów.

 

Przy wszystkich omawianych, niewybaczalnych posunięciach Kaena, nie można mu odmówić jednak konkretnego talentu. Szkoda tylko, że marnuje go na udawanie kogoś, kim nie jest. Co bardziej osłuchanym pozostaje – żeby nie denerwować się zbytnio jego obecnością w rap grze – przymknąć oko na jego wybryki, i uznać, że to kolejne, po Slim Shadym oraz Eminemie alter ego Marshalla Mathersa, które wyróżnia się na tle pierwszych dwóch tym, że zmaterializowało się jakimś nie-cudem, i zaczęło żyć własnym życiem.

 
97 komentarzy

97
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
A$AP_ZJADACZ

JA MAM INNE ZDANIE
1. KAŁEN, ONAR, PALUCH, MIONSZ
[img]https://rapzajawka.com/cache/plg_readlesstext/33c03b0a9a614ef63abd6b3970c1f3d8.jpg[/img]

PORSTO

GIMBY NIE ZNAJO!

[img]https://www.thocp.net/software/games/pictures/moon_patrol_large.png[/img]

JadeZWamiSKURWYSYNY!

CHYBA TEN W TEJ MASCE SUCHOTNIK

ddaad231

1szy kurwy !!!!!!!!!!! Podium

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://bi.gazeta.pl/im/a5/9f/e7/z15179685Q,Skoczek-narciarski-Kamil-Stoch.jpg[/img]

A$AP_ZJADACZ

W KOŃCU OFICJALNIE NAWET PRZEZ GLAMRAP KAŁEN ZOSTAŁ UZNANY ZA DEBILA TAKIEGO JAK BONUS BGC CZY PEKAY…
[img]https://rapzajawka.com/cache/plg_readlesstext/c5e63cd21d5b321f6ded292c49449d13.jpg[/img]

fdGHJF

BRAKUJE GANJA MAFII

3-1-6

A GDZIE BUMBAP?

P

Zapomnieliście o całej polskiej scenie rapowej.

A$AP_ZJADACZ

JESZCZE OBOK KAŁENA PALUCHA ORALA I MIONSZA NA PIERWSZYM MIEJSCU DAŁBYM KACPRA GTA. CHYBA NIE MUSZĘ TŁUMACZYĆ DLACZEGO
[img]https://rapzajawka.com/cache/plg_readlesstext/d2415a0d7cfedda461ba7ef33220b836.jpg[/img]

Wujek Samo Dobro

SKORO POŚMIEWISKO ROKU TO GDZIE TEN PAN Z SWOIM SŁAWNYM FREESTYLEM ?
[img]https://www.ticketpro.pl/public/61/d2/2a/431973_260216_rychu_peja.jpgmojafotkaonline.jpg[/img]
P.S CAŁY TRUESCHOOL TO JEDNO WIELKIE POŚMIEWISKO #PATOLOGIA

illuminator

[img]https://24.media.tumblr.com/f1b2ff3f5ecdd950d1c2e088b1f73dd4/tumblr_n0ht29oaD81rddbpso1_1280.jpg[/img]

blablabla

a gdzie ten zjeb laikike

SerekPrzemkowski

NAJWIĘKSZA POŚMIEWISKO TO OCZYWIŚCIE KAŁEN
[IMG]https://i58.tinypic.com/nq3hnn.jpg[/IMG]
ZAPRASZAM DO POLUBIENIA:
https://www.facebook.com/pages/Kałen

AndrzejZeSpychowa

[img]https://www.verso.pl/lu/p4_sokol.jpg[/img]
Czyżby ten co wydymał na złotą płytę ? Rozczarowanie roku..

Pozdro ze Spychowa.

zapinalismy_kurwe_w6

Pośmiewisko 2013

Życiówka Penera, żeby nie było to cytuje.
[img]https://e.lansik.pl/la769/7c08fa0700191db44ab0e0e4[/img]
„Wszyscy patrzcie na tego frajera. Stoi kurwa!! Chodź frajerze kurwo,
chodź ty kurwa chuju do szczania. Rozjebundo ty jebana z kibla kurwa. Chuj Ci na imię ej kurwo chuj Ci na imię, chuj Ci na imię ej kurwo chuj Ci na imię? Jesteś hejterem, więc wypierdalaj mi kurwo. Jesteś hejterem, więc wypierdalaj mi kurwo.
Ty kurwa pedale! Jak ja rapowałem ty dziwko, to ty żeś kurwa nawet nie wiedział kurwa jak się masz wysrać kurwa w nocnik ty kurwo! [aplauz fanów] Wiecie, co robić, nie? Wiecie, co z nim zrobić nie?! . Rozjebać w chuj!!!. Tak kończą frajerzy, właśnie tak! Wszystko na mój koszt, wszystko na mój koszt.”
[img]https://img.interia.pl/rozrywka/nimg/2/j/Oskarzony_Peja_Przyznal_4025648.jpg[/img]

mr J

[quote name=”PORSTO”]GIMBY NIE ZNAJO!

[img]https://www.thocp.net/software/games/pictures/moon_patrol_large.png[/img][/quote]
SYNU

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://i.imgur.com/nIZAjUZ.gif[/img]
Kiedy wieprz na dissa?

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://cdnl.complex.com/mp/620/400/80/0/bb/1/ffffff/5bf317eae31cc2cb687cadb0f5069660/images_/assets/CHANNEL_IMAGES/POP_CULTURE/2013/03/the-30-sexiest-gifs-of-mila-kunis/mila12_505567.gif[/img]

EBEBEB

BARDZO DOBRE PODSUMOWANIE
BRAKUJE TAM JESZCZE GOWNATANA Z CLEO
DLA MNIE ICH KOLABO BYLO JEDNYM WIELKIM POSMIEWISKIEM
[img]https://25.media.tumblr.com/cde821cc3d8dec1a9b795b77be739892/tumblr_mxmnve66nA1sqedvlo1_500.gif[/img]

GDFGDFG

NOWE BUTY KUPILEM
FAJNE?
[img]https://images.gizmag.com/hero/reebokatv19.jpg[/img]

jebaxc peera

[quote name=”Wujek Samo Dobro”]SKORO POŚMIEWISKO ROKU TO GDZIE TEN PAN Z SWOIM SŁAWNYM FREESTYLEM ?
[img]https://www.ticketpro.pl/public/61/d2/2a/431973_260216_rychu_peja.jpgmojafotkaonline.jpg[/img]
P.S CAŁY TRUESCHOOL TO JEDNO WIELKIE POŚMIEWISKO #PATOLOGIA[/quote]
freestyle to tylko dodatek do występu w tvn którego kiedyś tak bardzo jebał …….. beka z patusa najwiekszy hipokryta rap gry potwierdzone info

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://www.glamrap.pl/images/stories/d5/54t87-69-876354gfdjfgj.jpg[/img]
To jest pośmiewisko 2013

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c10/tede-93468.jpg[/img]
Hipokryzja Głupota i Kłamstwo. Te 3 rzeczy cechują tego Pana powyżej.
1. Nagrywa kawałek kilkaset słów prawdy gdzie mówi ,że nie będzie gwiazdą jak Edyta Górniak a parę lat później nagrał kawałek Jak chce być gwiazdą z Paresłów.
2. Pozuje na inteligenta a opierdolił z matmy w Liceum i brał od rodziców pieniądze na studia i wcale na nie nie chodził.
3. Nagrał kawałek Wyścig Szczurów gdzie ciśnie późniejszego siebie
4. Na płycie N2 mówi ,że nie będzie miał już nigdy hip hopowych gości a na kolejnej płycie jest Pelson, Eldo i Pezet.
5. Zarzucał Peji ,że go zbluzgał w swoich kawałkach a jakie on miał dissy na Płomień czy Nowatora.
6. W wywiadzie wyzywał fanów rapu od Ogrów i idiotów a w ostatnim wywiadzie 40 kilo winyli mówi ,że trzeba ich szanować, bo oni mu płacą.
7. Program Bezele – robienie z siebie idioty i głupka.

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://m.natemat.pl/f8e875f4c485a3f51d033e31f543d40e,641,0,0,0.jpg[/img]
A gdzie miejsce dla tego oszusta? Nawijał o prawilności a jak podwinęła się nóżka to straszył Bilona Sądem i Policją.

PK KRUL KURWO

„PeKay nie miał trudnego dzieciństwa, nie zaznał ubóstwa, nie wywodzi się z marginesu społecznego, w życiu nie miał pod górkę. Ludowe porzekadło mówi, że ”z prądem to wszystko popłynie, a pod prąd tylko szlachetna ryba” ahhahah
akurat jest debilem bo jest bogaty???
kurwa akurat wasze raperzyny toi nie za biedne hipokryty i huj ma do tego wasz stan materialny
beka w huj z tego co to pisal
akurat oni mieli ciezko pod gorke?! chyba pener tam kiedys a teraz o tym zapomnial
tylko taki pierdola – jakby tak bylo to by sie pozamykali przed swiatem a nie sie zalili na mikorofie sprzedawczyki tego co slyszec chcecie

D.ava 13

Co do KaeNa nigdy kurwa zdania nie zmienię. OK, teledyski są mega podobne do Eminema, maska też może nie była jego pomysłem, bity też podobne, ale zrozumcie, że ksero to coś niemal bez najmniejszej różnicy. Dlaczego do chuja każdy patrzy na to co on zrobi, powie, założy, a nie na to czy potrafi robić rap, nie było tu mowy o tym, że pisze bardzo dobre teksty i ma pełne prawo zarabiać na koncertach grubą kasę, gdyż byłam na jego koncercie i wiem że potrafi zrobić niezły rozpierdol, za co sos należy mu się bez dyskusji. Tak więc posłuchajcie co on ma do powiedzenia. Do tej pory myślałam, że dla słuchaczy rapu jest ważna szczerość w tekstach dobrze dobrane słowa, flow oraz przekaz, teraz widzę, że duży wpływ ma teledysk, to czy ktoś ma maskę, czy nie,i oczywiście czy bit jest podobny. To słuchacze rapu zaczynają schodzić na psy, nie raperzy!!

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://static1.wikia.nocookie.net/__cb20121117184547/hhpl/pl/images/2/26/Hst.jpg[/img]
To jest jeszcze pośmiewisko 2013

spadnienawaskara

Dla mnie osobiscie najwiekszym posmiewiskiem 2013 i 2014 zreszta tez sa gimby od wieprza wypiujace ”kto rozjebal 2013” lub kultowe juz wsrod debili ”tede krul, mefistotedes kozak”. No jak mozna byc takim idiota, no jak?

FRAJERNIA

MYSLALEM ZE Z TRANSEKSUALISTY Z ALCOMINDZ MAFII, KOLDIEGO 🙂 [img]https://i61.tinypic.com/10ohd74.jpg[/img]

Designer

[quote name=”zapinalismy_kurwe_w6″][img]https://glamrap.pl/images/stories/c10/tede-93468.jpg[/img]
Hipokryzja Głupota i Kłamstwo. Te 3 rzeczy cechują tego Pana powyżej.
1. Nagrywa kawałek kilkaset słów prawdy gdzie mówi ,że nie będzie gwiazdą jak Edyta Górniak a parę lat później nagrał kawałek Jak chce być gwiazdą z Paresłów.
2. Pozuje na inteligenta a opierdolił z matmy w Liceum i brał od rodziców pieniądze na studia i wcale na nie nie chodził.
3. Nagrał kawałek Wyścig Szczurów gdzie ciśnie późniejszego siebie
…[/quote]

Zamknij morde cwelu, popatrz na penera… by kurwa internetu zabrakło żeby wypisać jakim jest oszustem hipokrytą i marnym grajkiem…
a tobie pozostaje tylko pisać na wieprza, osiągnij chociaż połowę w rapgrze tyle co on.

De_DeReporter

Brakuje jeszcze:

[img]https://www.glamrap.pl/images/stories/e6/tr-94567.jpg[/img]

[img]https://1.bp.blogspot.com/-ygDsmNAYMFU/UHXo-P7YwgI/AAAAAAAAGkk/z66wxS0k1BU/s1600/BRO.jpg[/img]

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c8/pomidor-34tg.jpg[/img]

Wujek Samo Dobro

[quote name=”De_DeReporter”]Brakuje jeszcze:

[img]https://www.glamrap.pl/images/stories/e6/tr-94567.jpg[/img]

[img]https://1.bp.blogspot.com/-ygDsmNAYMFU/UHXo-P7YwgI/AAAAAAAAGkk/z66wxS0k1BU/s1600/BRO.jpg[/img]

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c8/pomidor-34tg.jpg[/img][/quote]

AKURAT OD GRIMSONA SIĘ PROSZĘ ODPIERDOLIĆ A BRO PROPSY W CHUJ ZA ”MEMORY LINE”. JA SIĘ JARAM A WY CEBULAKI DO BRAMY I SŁUCHAĆ PRAWILNEGO KLUCZA Z SONEGO ERICSSONA K310i.

[img]https://25.media.tumblr.com/tumblr_lt2pvbTJQI1qewmu6o1_500.gif[/img]

groznybartlomiej

[quote name=”SerekPrzemkowski”]NAJWIĘKSZA POŚMIEWISKO TO OCZYWIŚCIE KAŁEN
[IMG]https://i58.tinypic.com/nq3hnn.jpg[/IMG]
ZAPRASZAM DO POLUBIENIA:
https://www.facebook.com/pages/Kałen%5B/quote%5D
CO TY KURWO MASZ DO AKENA SZMATO ROZJEBALBYM CI RYJA KAEN NAJLEPRZY RAPER W POLSCE KURWA GNJA MAFIAPOZDRO RPK ZDR TPS MTK POZDRO DLA DOBRYCH MORDECZEK POZDRO WIELKIE A DLA HEJTERUW KURWA CHUJ W DUPE ROZJEBALBYM KARZDEGO HEJTERA ZWLASZCZA KAENA
[img]https://img38.imageshack.us/img38/1377/baczysez.jpg[/img]

sratataj

[quote name=”De_DeReporter”]Brakuje jeszcze:

[img]https://www.glamrap.pl/images/stories/e6/tr-94567.jpg[/img]

[img]https://1.bp.blogspot.com/-ygDsmNAYMFU/UHXo-P7YwgI/AAAAAAAAGkk/z66wxS0k1BU/s1600/BRO.jpg[/img]

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c8/pomidor-34tg.jpg[/img][/quote]

taaaak!! pomidor beka roku i jego skład ziomale rap na banicji!!!11

JasteroMan

[quote name=”illuminator”][img]https://24.media.tumblr.com/f1b2ff3f5ecdd950d1c2e088b1f73dd4/tumblr_n0ht29oaD81rddbpso1_1280.jpg[/img][/quote]

oooo mamoooo

sratataj

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c8/pomidor-34tg.jpg[/img]
„Wychodzę na rejony wkurwiony nie zarobiony
przemieszczam się na nieznane rejony
może tam będę zarobiony nie trzeba mi dużo…”

sieSIEMA

[img]https://s27.postimg.org/3twhf6r5v/pener.jpg[/img]

byLekarzDre

[quote name=”A$AP_ZJADACZ”]W KOŃCU OFICJALNIE NAWET PRZEZ GLAMRAP KAŁEN ZOSTAŁ UZNANY ZA DEBILA TAKIEGO JAK BONUS BGC CZY PEKAY…
[img]https://rapzajawka.com/cache/plg_readlesstext/c5e63cd21d5b321f6ded292c49449d13.jpg[/img][/quote]

Już się wyjaśniło, co Kaen robił z tą świnią, a w zasadzie co ona z nim 😀

[img]https://i60.tinypic.com/ab3rqa.jpg[/img]

...

[quote name=”zapinalismy_kurwe_w6″]

2. Pozuje na inteligenta a opierdolił z matmy w Liceum i brał od rodziców pieniądze na studia i wcale na nie nie chodził.
[/quote]
Jeżeli dla ciebie wyznacznikiem inteligencji jest to czy ktoś nie zdał z klasy do klasy albo oszukiwał rodziców to najpierw polecam otworzyć słownik na słowie inteligencja , tacy ludzie jak ty powinni mieć osobny internet 😀

fssfs

Notorycznie przekonujemy się, jak duży dystans dzieli Polskę od Stanów w kwestii szacunku dla raperów i tego, jak mocno hip-hop wrósł w miejską kulturę. U nas ciągle zdarzają się komentarze o „marginesie” itp, w Stanach tymczasem… burmistrzowie miast przyznają raperom ich własne dni.

Houston, doskonale znane rapowe H-Town, postanowiło wykonać podobny zabieg już po raz drugi. Swój dzień otrzymał już 3 lata temu Bun B, tym razem spotkało to Slim Thuga, który uhonorowany został m.in. za liczne działania dobroczynne na rzecz miasta. Całą ceremonię przywoływało też CNN. Na datę wybrany został 25 lutego a dla uczczenia całej akcji raper opublikował też nowy klip, do remixu drake’owego „We Made It”.

Swoją drogą „Slim Thug Day” brzmiałoby po polsku stylowo jak mało co – „Oficjalny dzień Szczupłego Zbira”
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RyuaBGw2f1U[/youtube]

TylkoSrakaZeroSeksu

Maciek kloce cos na odmulenie
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8NT5PNjlr38[/youtube]

zay-j

[img]https://swir.us/static/content/cec01815f346293e585b.gif[/img]

ftr

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=C0zdbW7Rag4[/youtube]

Jasny Pierun

[quote name=”FRAJERNIA”]MYSLALEM ZE Z TRANSEKSUALISTY Z ALCOMINDZ MAFII, KOLDIEGO 🙂 [img]https://i61.tinypic.com/10ohd74.jpg[/img][/quote]

To jednak on ma beke z kazdego true rapera, i wjebał w beefach boneza, a tym bardziej djoksa 😀

Krzysio lat 12

Odjebac sie od Kaena

Pe

Queba najlpepszy w Polsce obecnie.
[img]https://i0.wp.com/www.radass.com/wp-content/uploads/2013/04/sexy-butts-07.jpg?resize=600%2C963[/img]

Hahaha yyy

[quote name=”De_DeReporter”]Brakuje jeszcze:

[img]https://www.glamrap.pl/images/stories/e6/tr-94567.jpg[/img]

[img]https://1.bp.blogspot.com/-ygDsmNAYMFU/UHXo-P7YwgI/AAAAAAAAGkk/z66wxS0k1BU/s1600/BRO.jpg[/img]

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c8/pomidor-34tg.jpg[/img][/quote]

Odjeb się od grimsona bo akurat grimson propsy za diss na kaena

łata fak is dis bijacz

[quote name=”D.ava 13″]Co do KaeNa nigdy kurwa zdania nie zmienię. OK, teledyski są mega podobne do Eminema, maska też może nie była jego pomysłem, bity też podobne, ale zrozumcie, że ksero to coś niemal bez najmniejszej różnicy. Dlaczego do chuja każdy patrzy na to co on zrobi, powie, założy, a nie na to czy potrafi robić rap, nie było tu mowy o tym, że pisze bardzo dobre teksty i ma pełne prawo zarabiać na koncertach grubą kasę, gdyż byłam na jego koncercie i wiem że potrafi zrobić niezły rozpierdol, za co sos należy mu się bez dyskusji. Tak więc posłuchajcie co on ma do powiedzenia. Do tej pory myślałam, że dla słuchaczy rapu jest ważna szczerość w tekstach dobrze dobrane słowa, flow oraz przekaz, teraz widzę, że duży wpływ ma teledyskj, to czy ktoś ma maskę, czy nie,i oczywiście czy bit jest podobny. To słuchacze rapu zaczynają schodzić na psy, nie raperzy!![/quote/] MASZ TUPET ŻEBY SAM SIEBIE BRONIC NA GLAMRAPIE SSSSUKO !!!

kondom łak

Popularne