Sprawdź nas też tutaj

ranking

Podsumowanie 2019: Płyta, debiut, przegryw, raper, ekipa i żenada roku

W minionym roku działo się naprawdę dużo.

Opublikowany

 

Trzeci stycznia. Po raz trzeci raz z rzędu siadam w tę datę do komputera i zaczynam kreślić podsumowanie minionych 365 dni w polskim rapie. Przeglądam powoli spływające do nas statystyki i przeglądam stos płyt zalegających na moim biurku. Nie ukrywam, że jestem przy tym nadzwyczaj uśmiechnięty. Naprawdę sporo się działo, a zeszły rok uznać możemy zdecydowanie za udany. Dla rapu, środowiska, jak i dla naszego portalu. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, iż 2019 należał do jeszcze nieopierzonych newcomerów i powracających na rynek weteranów. Nasza subkultura już bezapelacyjnie może zamienić przedrostek z sub na pop. Więcej albumów niż dni w roku. Więcej hip-hopu na Olisie, całej konkurencji razem wziętej. Ośmiocyfrowe wyświetlenia i diamentowe wyróżnienia ZPAVu. Zacznijmy podsumowanie 2019 roku w polskim rapie, według portalu GlamRap.

Debiut Roku: Jan Rapowanie & Nocny “Plansze”

Kto by pomyślał, że najlepszego debiutanta dostaniemy już w marcu? Janek rapuje o prostych sprawach, w prosty sposób, z niepodrabialną charyzmą i szczerością w tekstach. To muzyka od młodego człowieka, dla rówieśników. Dla wychowanków dużych miast, korzystających z uroków i możliwości aglomeracji. Dla ludzi jeszcze zagubionych w młodości, ale jeszcze mogących sobie na takie życie pozwolić. Tak bym opisał muzykę Janka, która porwała serca ludzi w całej Polsce, schodząc z półek sklepowych w 15 000 nakładzie. 

Odkrycie roku: Qry / Oki

fot. FB/QRYKURY / fot. osiemdziewiec

Wspominałem już o tym, że 2019 to rok wschodzących newcomerów, nowych twarzy na scenie. Dlatego nie będziemy się zbytnio ograniczać i wybierzemy, aż cztery osoby do tej kategorii. Na pierwszy rzut polecą razem Oki i Qry. Ten pierwszy, podobno przywraca wiarę w “rap w rapie”. Doskonała dykcja i ekspresja w wokalu, zamknięte w świetnym “47”, a następnie okraszone fenomenalnymi show na scenie, otworzyły mu prostą drogę do mainstreamu. Kibicuję. Qry natomiast to filar chillwagonu. Nikt się chyba nie spodziewał tego, że z grupy, w której skład wchodzi m.in Reto czy Żabson, robiącym największe liczby zostanie zupełnie nowa ksywka. Chłopak ma wszystko, czego potrzeba dzisiejszym raperom. Niesamowita muzykalność, pozwalająca mu tworzyć multi milionowe. Dolicz dobrych mentorów wokół i otrzymujesz murowany sukces.

Odkrycie roku: Trill Pem

Jeszcze na początku tego roku “ten od Tymka”, dzisiaj już zupełnie samodzielna persona. Niepojęty vibe i styl. Brudne teksty i niecenzuralny przekaz. Nie mieliśmy jeszcze w Polsce kogoś takiego. W dobie coraz częstszej poprawności i odpowiedzialności artystycznej pojawia się Pem i przypomina na czym ten rap miał polegać. Mój faworyt, jestem sajko.

Odkrycie roku: Kubańczyk

fot. instagram/ochroniarz_69

Kiedy w połowie zeszłego roku napisał do mnie Mateusz Natali z pytaniem, kogo bym widział w tegorocznych Młodych Wikach, pomiędzy Szymi Szymsem i Matą wymieniłem również Kubańczyka. Artystę na tyle zdolnego, co kontrowersyjnego. Jeszcze do niedawno aktor w internetowym show, odpowiedzialny w monumentalnym stopniu za muzyczny sukces Kamerzysty, ale przede wszystkim raper z krwi i kości. Mieliśmy wiarę w niego już przy Lady Pank, dzisiaj to już pewność, że daleko zajdzie. Anyway, Kuba podobno skończyłeś z youtubem i przeprowadzasz się do stolicy, witamy w Warszawie!

Klip roku: Solar „Jestem Zdrowy”

Podobno wszystko pozostaje w naturze. Czy tak faktycznie jest, nie mam pojęcia. Jestem za to pewny tego, że wszystko pozostaje w SBM Label. Reżyser? Lanek. Aktorzy? Głównie artyści i ludzie związani z Labelem. Jednak przede wszystkim wyborny klip, cieszący oko. Symbolika, przekaz, wizualizacja. Nie mam nic więcej do dodania.

Singiel roku: Mata “Patointeligencja”

Oj namieszałeś Mata. To co się dzieje przez twoją “Patointeligencję” w mediach, widzę po raz pierwszy, a na poznanie ich historii poświęciłem moje studia. Ten singiel będzie znakiem polskiego hip-hopu, w jego trzeciej dekadzie. Podopieczny SBM powiedział tylko prawdę, poruszył tym całą Polskę. Czy nie na tym miał polegać rap od początku swojego istnienia?

Płyta roku: Solar „Pokój Zero”

Przejdźmy do najważniejszej kategorii. Albumem roku zostaje “Pokój 0” i już się tłumaczę z tego zaskakującego wyboru. Cytując samego siebie. “Solar wyrwał się z mainstreamowej monotonii. “Pokój Zero” jest całkowicie poza aktualnymi trendami, przeszłymi i bardzo prawdopodobne, że również przyszłymi. Tutaj nie ma jakiejkolwiek otoczki sukcesu. Aspekt, którego tak niezmiernie nadużywają artyści w drugiej dekadzie XXI wieku. Może na palach jednej ręki jestem w stanie wymienić wszystkich czołowych na scenie raperów zdolnych do takiego posunięcia, ale w tym momencie tylko jednego na tyle odważnego”. Poza tym to po prostu kawał dobrego rapu, obok którego nie można przejść obojętnie. Nie jest to może materiał, jakoś wybitnie ponadczasowy, jednak zdecydowanie pozostawiający całą konkurencję daleko z tyłu. 

Album roku może być tylko jeden, ale na spore wyróżnienie zasługuje również parę innych tytułów. Na drugim miejscu podium staje duet Jetlagz za ich “Szum”, natomiast trójkę obstawia Tede & Sir Mich poprzez przeprowadzony “Karmagedon”.

Mixtape roku:  Alcomindz “On A Mission”

alcomindz on a mission okładka płyty

Jaco, Kolins, Kluchu i Koldi –  brakowało was Panowie. ALC wróciło i to w wielkim stylu. Dalej lekko ogoleni i wypici. Dalej na przekór poprawności, dalej tworzący melanżowe hity. Od wypuszczenia “On A Mission” nie byłem na imprezie, gdzie nie poleciałby z tego mixtape’u chociaż jeden numer. Niech to samo w sobie pozostanie znakiem jakości ów materiału. Wyróżnienie należy się również Pikersowi za “Bootleg 3”, to był naprawdę ciężki wybór wybrać jeden z tych dwóch tytułów.

Producencki album roku: Kubi Producent “+18”

Zupełnie nowa kategoria w corocznym podsumowaniu polskiej rap sceny według naszego portalu. Takie projekty są często pomijane, głównie przez ich własną konwencję. Wychodzimy więc z inicjatywą rozpatrzenia ich zupełnie osobno. Dlaczego “+18”? Świetne zestawienie ze sobą przeróżnych raperów, utrzymanie całości w spójnej całości i swoisty brak Bedoesa w tych bitach. Szczególnie tego ostatniego aspektu obawiałem się najbardziej. Dodatkowy plus za Zeamsone w starej stylistyce. 

Przegryw roku: L Pro

Żeby przegrać beef z Kamerzystą to już trzeba być wyjątkowo zdolnym. Zawalasz współpracę z Kubańczykiem, a następnie dostajesz od niego szybki nokaut na ustawce. Nie wspominając już o wystawieniu za siebie jakiegoś Olejnika, na kolejny tragiczny diss. Nikt w tym roku, nie ośmieszył się tak bardzo w naszej branży. Gratuluję. Z samego szczytu na samo (L) dno. Byłeś czołowym producentem za czasów współpracy z Hukosem, Młodym M i Chadą. Dzisiaj gość z workiem na głowie pokazuje Ci, gdzie Tomby zimują.

Wygryw roku: Tymek

Fot. @matsalamon

Bezapelacyjny wybór. Ten młody człowiek ma na koncie hit z największą ilością wyświetleń w polskim rapie. Czyżby kolejny One-hit wonder? Nic bardziej mylnego. “Rainman” powoli goni “Język Ciała”, a cała reszta z łatwością zalicza siedmiocyfrowe wyświetlenia. Jak kiedyś wspominałem o tym, że Tymek będzie ważną i zapewne popularną postacią na scenie, nie miałem na myśli tego, do czego ostatecznie doprowadził on w 2019. Bo tego nikt się nie spodziewał. To był zdecydowanie rok Tymka. Gratulujemy.

Inicjatywa roku: Film “Proceder”

Nie ukrywam, że byłem raczej sceptycznie nastawiony do tej produkcji. Pomimo tego udałem się na oficjalną premierę “Procederu” do warszawskich Złotych Tarasów. Czemu nie w końcu? Siedząc gdzieś pomiędzy totalnie obojętnymi mi youtuberami i pseudo raperami, co mieli mnie podobno “wyjaśniać” przy najbliższym spotkaniu, obejrzałem najnowszą produkcję z Kożuchowską w roli głównej. Przyznam, że z seansu wyszedłem pod wielkim wrażeniem. “Proceder” to dzieło na wysokim poziomie, przesiąknięte masą inside joke, a przede wszystkim pozbawione wybielania tragicznie zmarłego Tomasza Chady. Nie do końca rozumiem natomiast tego, co wydarzyło się pod koniec seansu, ale przymkniemy już na to oko. Fenomenalne widowisko. Jestem również na tak, jeśli chodzi o składankę “Chada: Jesteś Legendą”. Młody M, Kubańczyk i Ero – położyliście najlepsze zwrotki na tym projekcie, kłaniam się nisko.

 Żenada roku: Kartky / Belmondo

Koledzy z redakcji Sajko zarzucili w listopadzie tagiem “#kartkyjestanulowany”. No i mają w tym zupełną rację, jednak nie ma on takiego statusu od wczoraj. O tym, jakie są jego relacje z kobietami, widziała niemalże cała branża. Mówili mi o tym raperzy, producenci, organizatorzy a nawet dziennikarze. Oczywiście zawsze bez włączonych kamer. Jednakże mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że ludzie pracujący w mediach hip-hopowych skreślili Kartky’ego już dawno temu. Mógłbym w tym momencie rzucić nazwiskami przynajmniej 10 dziennikarzy, którzy swoimi działaniami wykluczyli go z przeróżnych eventów i projektów, właśnie za sposób traktowania partnerek. Czekaliśmy tylko na moment, w którym wypłynął w końcu odpowiednie dowody na jego działania. Doczekaliśmy się co prawda czegoś innego niż zakładaliśmy, ale wystarczającego do tego, aby ukazać chociaż kawałek ukrywanej prawdy. Ani ja, ani portal nie stawiamy się po żadnej stronie konfliktu muzyka z jego byłą dziewczyną. Ją rozliczy jej branża, tak jak my robimy to z wyżej wymienionym raperem. Nie będę przytaczał w tym miejscu całej sytuacji, zrobiliśmy o tym wystarczająco dużo newsów. Dodam tylko na koniec, że to z całą pewnością nie jest koniec problemów Jakuba. Do tematu jeszcze wrócimy.

Belmondo, ja to Ciebie chłopie doskonale rozumiem. Mnie też zdarza się pić w wannie z panną, jednak ja w odróżnieniu od Ciebie wcześniej upewniłem się co do płci partnerki. Żarty żartami, ale o sytuacji założyciela Mobbyn i Rafalali zrobiliśmy… 30 newsów. Byłeś najbardziej prawilnym prawicowo-osiedlowym raperem, a okazałeś się “kumplować” z guru środowisk, po których najchętniej jechałeś. Jednak zupełnie nic nie przebije dalszego biegu wydarzeń. Dramatyczne odejście ze squadu. Liczne i coraz to zabawniejsze wypowiedzi ze strony GSP i Rafalali. Żarty z “kodeksu mobbyn” to już rolling joke wśród większości znanych mi dziennikarzy. Dostarczyliście nam niezłego ubawu. Dzięki Wam dział “Bekowo” był praktycznie cały miesiąc na głównej stronie naszego portalu. Dziękujemy i gratulujemy tytułu.

Raper roku: Borixon

fot. Wojtek Koziara

Budzenie kontrowersji mam we krwii, ale dzisiaj to już chyba pójdę na rekord tym podsumowaniem. Raperem roku 2019 pozostaje Borixon. Przyznam, że typowałem jego personę na ten tytuł już w poprzednim zestawieniu, jednak postanowiłem się z tym wstrzymać. Z perspektywy czasu uważam, że postąpiłem nadzwyczaj słusznie. Bo o kim to ja bym dzisiaj pisał? Za powołanie Chillwagon i masę dobrych zwrotek, nie widzę konkurencji dla Tomasza. Chyba taki “Lifestyle” (śmiech).

Współpraca roku: Jetlagz x Pro8l3m “Mieć, nie mieć”

Podsumowanie roku bez wspomnienia o Pro8l3mie to już chyba nigdy się nie ukaże. Szczególnie kiedy Oskar ze Steezem ruszają w trip z Kosi i Łajzolem. Takie zestawienie nie mogło się nie udać, a “Mieć, nie mieć” jest tego najlepszym dowodem. Tyle rapu w rapie nie słyszałem w Polsce od dawna. Warto również wspomnieć o zamkniętej imprezie, z premierowym seansem teledysku do tego utworu. Nawet w tym aspekcie panowie dołożyli wszelkich starań, aby zrobić dobre show. Szybko mi ten numer nie zejdzie z playlisty.

Label roku: SBM Label

Drugi rok z rzędu, jednak nie mogło być inaczej. Każdy z picków to warszawskiej wytwórni, kończy ze złotem po debiucie. Powiedzieć, że to nieprawdopodobne, to przecież jak nic nie powiedzieć. Wszystkie ruchy SB Maffiji były trafne i ustanawiały trendy w branży. Jedyne realne zagrożenie w postaci QueQuality wyraźnie odpuściło ten rok. I to wszystko przy praktycznie zerowym udziale Białasa. Nie wspominając już nawet o wbijanych rekordach już na światową skalę. Absurdalny movement.

Producent roku: Fast Life Sharky

Polska jest wyjątkowym krajem pod względem producentów. Nie skłamię, mówiąc, że jesteśmy w tym aspekcie ścisłą topką w Europie. Dlatego wybór w tej kategorii nigdy nie należy do najłatwiejszych. Dlaczego FLS? Za wyprodukowany album z Young Multim. Po takie bity, jakie ukazały się na “Trap After Death” w Ameryce ustawiłaby się czołówka Billboardu. To coś więcej niż wyczucie tego klimatu, to już jego pełne zrozumienie.

Ekipa roku: Chillwagon

Tak mocnej supergrupy jeszcze na scenie nie mieliśmy. Nie będę się zbytnio tłumaczył z tego wyboru, bo panowie kompletnie zostawili konkurencję z tyłu. Wyświetlenia mówią same za siebie. Koncerty mówią same za siebie. Żabson, Borixon, Kizo, Qry i Reto mówią sami za siebie. Może jeszcze nie wymyślili młodzieżowego słowa roku, ale na otarcie łez otrzymujecie miano ekipy roku. W przyszłym roku natomiast liczę na Freshville, Baltic Boys, 2020 oraz Indahouse. Pamiętam o was i na bieżąco sprawdzam. Macie spore szanse namieszać w nadchodzących 12 miesiącach.

Powrót roku: Pezet

pezet w czarnym garniturze
fot. @jakubinafoto

Sokół, Małpa, Mercedresu, całe ALC, Ero i Pezet. Każdy z wymienionych artystów zaliczył bezapelacyjnie spektakularny powrót w minionym 2019. Dlaczego w takim razie padło na Pawła Z Ursynowa? Doszliśmy do tego drogą eliminacji, tak jak w przypadku Kubana w 2017. Odbiór większości tych osób przez środowisko był skrajnie różny, prócz Pezeta. “Muzyka współczesna” również od recenzentów zebrała przeważnie górną granicę ustalonej punktacji. Show na Torwarze również zaliczyć można do nadzwyczaj udanych, no może poza wystąpieniem pewnego owada.

Okładka roku: Sebastiana Klawikowskiego za “Chillwagon”

Spoglądam na moją półkę z fizykami. W ciągu roku przybyło tutaj całe mnóstwo pięknie oprawionych tytułów. Jakiej zapewniono najlepszą szatę graficzną? Jeszcze do niedawna wyróżniłbym “AltF4” Fonciaka, jednak po grudniowej premierze “Chillwagonu” nie jestem w stanie pominąć tak doskonałej pracy ForinStudio. To już nawet nie rzecz w tym, że projekt cieszy oko i widać po nim dziesiątki godzin włożonej pracy. Sebastian przelał na monitor 1:1 omawianą przez Borixona koncepcję Chillwagonu. Żadna inna okładka w 2019 nie oddała tak dobrze zawartej w środku zawartości. Jestem pod wrażeniem.

chillwagon okładka

143 komentarze
143 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
ProofesorNauk
2 lat temu

To całe zestawienie to jedna wielka żenada roku i nieporozumienie. I jak co roku brak nominacji dla najlepszego użytkownika a przecież to dzięki komentarzom wciąż funkcjonuje ten portal bo tylko po to tu ludzie wchodzą. Ja w tym roku spuściłem z tonu, co tu dużo gadać wypaliłem się. Ale np. taki Wnuk albo SYN TEDEGO mogliby zostać wymienieni bo ich komentarze są błyskotliwe, celne i zabawne. A tytuł kurwy roku trafia do Trystymycyt bo mnie wkurwia ostatnio śmieć.

Twoj stary PROSTO spod sklepu
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

SYN tedego to akurat idiota i bezbek ale teraz już wiem kto jest jego alterego.

cydży aka ProofesorNauk
2 lat temu

Tytuł najlepszego koprofaga trafia do mnie, tak samo najlepszy prolaps i najbardziej pojemny odbyt też do mnie. ej ty kolo, wnuk tedego, benben i inni mogą to potwierdzić.

BENBEN
2 lat temu

Potwierdzam

WaruniaMS
2 lat temu

Tak? To teraz Borixon legenda rapu w stylu HAKA! Hardcorowa KOmercJA człowieku
https://www.youtube.com/watch?v=DGODJoV78sE
i co wy na to?
Borixon palił hajs i tak to było

Łonowy Barber
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

Dobra to wytypuj swoich zwycięzców każdej kategorii. Zawsze się sracie że to wszystko to nie hip hop a jak sami wymieniacie swoich faworytów to często jest to niemniejsza beka. Dawaj

SYNBELMONDWAGINAPAPINA
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

FROSTI REGE SOLÓWA Z TEABE NA ULICY
https://www.youtube.com/watch?v=N_e9b0VlGz4

Jss65
2 lat temu

Co oni tak piejo jakby im jajca w imadle zaciskali? To nie jest hip hop

KIEROWNIK
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

JA PIERDOLE JAK JA TO CZYTAM TO MI SIĘ FALKI PRZELEWAJA

TE KSYWKI TE MORDY

KTO TO KURWA WYBIERA?

CHYBA TYLKO TEN KOLO Z GLAMRAPU
CO TO PISAŁ

TO ŻENADA ROKU JEST

DEBILE DEBILOWATE

cydży aka ProofesorNauk
2 lat temu
Reply to  KIEROWNIK

Fakt te niuskulowce robią gówno ale po rowie im jęzorem bym przejechał, jeszcze jakby były tam resztki kału. Z tych ryjców ppdobają mi się najbardziej JanRapowanie, Tymek jest sexy, Reto a nawet belmonda bym ruchnął a reszta do wora.

Wnuk tedego
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

E tam pierdolisz jak twoja stara po klocu an klatę, wnuk pedego to zwykły cwel, który wali ogólniki i myśli, a to zwykły chuj do szczania, beka z ciebie, ze ci takie klocki imponują pewnie sam jesteś jakąś chujozą co by za wanne robić chciała i skleić jakiegoś gejmondo na plecy

Trystydycymyt!
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

Chciał bym oficjalnie przeprosić wszystkich glamrapowiczów za moje zachowanie. Wybaczcie, ale jestem małą pschicznie chorą kurwą. Odreagowuje tutaj swoją kurewską niedolę oraz ładuję się emocjonalnie. Wykażcie poroszę trochę zrozumienia i pomyślcie że za każdym razem gdy wypisuję te farmazony to pewnikiem dopiero skończyłem ssać fiuta, albo będę go za chwilę miał w swoim parchatym ryju.
Zastanawiacie się pewnie czemu wybrałem taki los. Jak już zaznaczyłem na wstępie, jestem psychicznie chorą kurwą i w sumie lubię jak mnie boli. Najbardziej jak przyjeżdża Abdul i wkłada mi do dupy kopyto swojego wielbłąda. Resztki piasku z śierścią trą i trą, a Kochany Abi ani myśli nawet splunąć. Zwieracz mi krwawi i piecze po tym bardzo długo, a ja siedzę na glamrapie i wypisuję te pożałowania godne pierdoły.
Więc wybaczcie, ale tak długo jak będę się prostytuować, tak te moje wysrywy będą się tu pojawiać.

Bezzębna, psychicznie chora kurwa
Profesor Nauk

Profesorkurwa
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

Ładnie sobie doplusowałaś, kurwo…

ProofesorNauk
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

Jeszcze dwa plusy i 200 przekroczone. Moja misja na glamrapie zakończona. Jak wpadnie dzisiaj te 200 a wpadnie na bank to wypierdalam z glamrapu. Zapamiętajcie ten dzień bonod jutra rozpocznie się nowa era w dziejach glamrapu czylo szybki upadek bo beze mnie sekcja komentarzy jest chuja warta. Pozdrawiam i cześć!

Stfu
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

I tak będziesz pisał i tak, to nie ulega wątpliwości.. Kogo Ty Próbujesz oszukać, siebie czy nas?

samiecalfa
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

UWAGA JAK KOMUŚ NIE CHCĘ SIĘ CZYTAĆ CAŁEGO PODSUMOWANIA OPISAŁEM W SKRÓCE CO I JAK

RAPER ROKU DZIWKO MIEJSKI SERFER
PEDAŁ ROKU KUBAŃCZYK,QRCZAK,BORYGO,CWELWAGON,TYMEK

popuś
2 lat temu
Reply to  ProofesorNauk

DISS Sokoła na POPKA !!!!!!!!!! https://www.youtube.com/watch?v=XauCm1NlYms

salceson
1 rok temu
Reply to  ProofesorNauk

Jeśli nie podnieca cię Żabson to nie jesteś prawdziwym gejem.

falcone1988
2 lat temu

Teraz poproszę zestawienie spoza ruchu LGBT+…

falcone1988
2 lat temu
Reply to  falcone1988

Co ja pierdole, przeciez uwielbiam lgbt i cieplych panów w łóżku 🙂

cydży aka ProofesorNauk
2 lat temu
Reply to  falcone1988

Też popieram LGBT, Falcone ruchnąłbym ciebie a potem ty mnie. Może jakiś fisting i scat?

falcone1988
2 lat temu

Z Tobą zawsze o każdej porze mój ogierze :* daj mi Twoją owłosioną klate

Kubanczykxddd
2 lat temu

Co to kurwa jest XD

Marcinhooo
2 lat temu
Reply to  Kubanczykxddd

Chłopaki z wyalienowanych robią dużo lepsze rzeczy niż te bałwany z tego rankingu
https://www.youtube.com/watch?v=N_e9b0VlGz4

Jss65
2 lat temu
Reply to  Marcinhooo

Robią w wannie takie rzeczy że hoho

AkigoZielony
2 lat temu
Reply to  Marcinhooo

Chcecie byc jak Zioło OG to bedziecie…
Hejtowni haha

Trystydycymyt!
2 lat temu
Reply to  Kubanczykxddd

News do wypromowania kilku łaków i jednego takiego cwela w komentarzach, co już zapomniał że stąd wypierdala.

Jeśli zaś temat się tyczy 2019 i rapu to cały ten rok zaliczył bym do kategorii „przegryw” i „żenada”. Przykre, ale prawdziwe. Oby przyszły był owocny.

PossePaly
2 lat temu
Reply to  Kubanczykxddd

twoj stary

Azbest
2 lat temu

To są kurwa jakieś jajca? Jakiś Kubańczyk znany tylko przez dzieciaki za odcinki i featy u Kamerzystą odkryciem roku, banan mata, którego tatuś sypnął pieniążkami i nagle gwiazdom mediów jest, jakiś discopolowiec Tymek czy cwelwagon. Jeszcze Ronniego mogliście dodać. JPRDL!!!! To jest kurwa hip-hop??? Aż strach pomyśleć co będzie za rok…

Zakrzun
2 lat temu
Reply to  Azbest

Jaki bezbek

Ewe Schvesta
2 lat temu
Reply to  Zakrzun

Jak ty się do ojca odnosisz ?

KUBAY
2 lat temu

Raper roku BORIKSON XDDDDDDDDDD

Robocop
2 lat temu

Przegryw roku: Pan Żabka za zachowanie na koncercie w Giżycku.
Wygryw roku: panowie ochroniarze którzy zabezpieczali ową imprezę. Bardzo dobrze wyjaśnili tego marnego grajka.

Mrk
2 lat temu

Kurwa borixon rapeprem roku???
Chyba was pojebało, to jego wersy

Ona ciągnie fiuta, ja tu z ziomem robię boom bap
Łyżwy miałem już na butach, gdy robili cię na drutach, kurwa
Na drutach, kurwa, gdy robili cię na drutach, kurwa
Na drutach, kurwa, gdy zrobili cię na drutach, kurwa
Chillwagon

WnukTedego
2 lat temu

Te odkrycia roku to same pedały i idole podstawówek. Tymek wygrywa hahaha żali się że ci jego fani gonią płyty z przycinką ( swoją drogą jak bardzo trzeba być spierdolonym żeby płacić za te infantylne i pretensjonalne bzdury). Borygo raper roku po tym jak stracił resztki szacunku i godności nagrywając z tym cwelwagogonem no kurwa panie redaktorze wytrzeźwiej trzeba mieć chuja w uszach żeby przetrwać odsłuch ich płyt. A co do żenady to znając życie ten od wanny jeszcze wróci i zarobi sporą pengę bo małolaci go rozgrzeszą wystarczy że zapłaci za feat z jakimś z ich idoli

Marcinhooo
2 lat temu
Reply to  WnukTedego

A CHŁOPAKI Z WYALIENOWANYCH NAWET NIE ZOSTALI BRANI POD UWAGE BEKA! DAWAĆ ŁAPY W GÓRE DLA CHŁOPAKÓW, ZASŁUGUJĄ NA PROPSY!
https://www.youtube.com/watch?v=N_e9b0VlGz4

DICK'S ON 69
2 lat temu
Reply to  Marcinhooo

Żeby Cię kurwiu zabrało od nas

Jss65
2 lat temu
Reply to  Marcinhooo

Chłopaki z wyalienowanych wystawili mikrofon na olxie. Koniec karier

Zelmer
2 lat temu
Reply to  Jss65

I dobrze-jebać ich

Johny
2 lat temu

Oprócz Pezeta to nikogo nie znam z tego zestawienia. I chyba nie żałuję

belmondziak informator
2 lat temu

O jasny chuj, kto układał te zestawienie

Jacêk
2 lat temu

Nie wiem

Wasz ziom
2 lat temu

Rafalalla

Twoj stary prosto spod sklepu
2 lat temu

a gdzie eve i malolat k2???!??!?!? Nie no a teraz zupełna powaga: niech ktoś mi wytłumaczy fenomen qrego,qurego czy jak to się pisze. Gdy wjechał któryś tam któryś z kolei numer chillwagonu na spotify, zacząłem słuchać i wjechał ten gość to gwałtownie ściszyłem i zadałem sobie pytanie: co do kurwy? I od tamtej pory zaczęło być jeszcze gorzej. Dowiedziałem się o dołączeniu kizo i żabsona i cały czar prysł (na początku borygo/zetha sztos i reto gdzieś tam szło przełknąć). Ale wracając do tej kury, to co w nim jest takiego że nagle wszyscy nad nim spust??? Gdaka jak każdy mniej wypromowany gość z tzw. „nowego nurtu”, tylko reszta została spuszczona w kibel z miejsca a ten się znalazł między borygiem i reto i nagle każdy lamus „SZTOS!” „ALE MASZ CHŁOPIE TALENT”. No nóż się kurwa otwiera jak zetha pracował nad swoim stylem ze trzy lata a tu nagle wjechał jakiś wodogłowiec z miernym śpiewem i jest stawiany z nim na jednej linii a nawet i wyżej. Już nie skomentuje nawet poziomu redaktora wpisującego „L DNO” w ocenie „przegrywa roku”. Chłop dostał wpierdol od gościa który bez honoru nakurwiał go do upadłego. Poza tym ten kubańczyk to z mordy 100% lamus ale pewnie bili go w szkole to zaczął wszystko na siłkę i jakąś kazachską mete przeznaczać aby właśnie w takich sytuacjach się dowartościować. Pobić kogoś kto całe życie miał w dupie sportowy tryb życia bo pewnie ma ciekawsze zajęcia – to jest żenada a zarazem przegryw roku. Nie wspomnę o… Czytaj więcej »

Łonowy Barber
2 lat temu

Polać mu. Dobrze mówi

Ewe Schvesta
2 lat temu

jeszcze ten czerstwiak Kizo. Kurwa z ryja widać, że to wieśniak od brony oderwany co posłuchał czopka z jego gangiem cweli i tez postanowił zostać raprem

XDDDD
2 lat temu

Śmiechłem przy albumie producenkim roku

emdope
2 lat temu

Glamrap 2019: Supergrupa – Chillwagon, ksywki, wyświetlenia mówią same za siebie
Ludzie 2019: Sprzedają płyty Chillwagonu bo skumali, że cała płyta to chujnia

xDDDDD

SobSky01
2 lat temu
Reply to  emdope

Cześć zapraszam do sprawdzania moich ziomali WYALIENOWANI LABEL! Łapy w górę dla nich!
https://www.youtube.com/watch?v=N_e9b0VlGz4

Pitrek
2 lat temu
Reply to  SobSky01

Skończ te gówno tu wrzucać

Łonowy Barber
2 lat temu
Reply to  emdope

Sprzedają ją bo jest w „limitowanym nakładzie”

kurwa dupa huj
2 lat temu
Reply to  Łonowy Barber

To popatrz na niektóre komentarze np. na karcie społeczności na YT, ludzie narzekają że dostali gówno opakowane w karton i zapłacili za to 150 zł. Narzekają na te inne wersje chujowych już i tak utworów itd.

SKURWYSYN
2 lat temu

ALE SIĘŻNA KURWA FANKA AUTOTUNOWYCH KUREW TO PISALA
NEWSY RODEM Z CWEL.PL

Imię
2 lat temu

KUBAŃCZYK XD GOŚCIU KTÓRY SIĘ WYBIŁ NA CZYICHŚ PLECACH, TYPOWY PRODUKT KTÓRY JEST GÓWNEM NA SCENIE ODKRYCIEM? BIERZ PO PÓŁ AUTORZE, ALBO WCALE NIE ĆPAJ

Odb
2 lat temu

Podsumowanie 2019: Wanna, transy, same przegrywy, hiphopolowiec, homoekipa i same żenady roku

miki
2 lat temu
Reply to  Odb

A na koniec jeszcze Rest w ryj dostal od huj wie kogo.

Boa Gasiciel
2 lat temu

Żenadą roku jak co roku jest ranking Bartłomieja Ciepłoty.

ESSA
2 lat temu

płyta roku SOLAR HHAHAHAAHA i Kubańczyk w odkryciach te 2 rzeczy najbardziej tutaj nia pasują

ESSA
2 lat temu
Reply to  ESSA

zamiast Kubańczyka powinien być YOU_REC, Kabe albo ZETHa

ESSA
2 lat temu
Reply to  ESSA

ogólnie to redaktorzyna nie wie co to obiektywizm i wspiera tych swoich kubańczyków aa i chillwagon props

Hazi
2 lat temu

Duet roku:
Belmondo i Rafalala

emdope
2 lat temu

Największa kurwa 2019 roku: ProofesorNauk

ProofesorNauk
2 lat temu
Reply to  emdope

Pedał roku: emwdoope

haha
2 lat temu
Reply to  emdope
SmoczyHuj
2 lat temu
Reply to  emdope

Wypierdalaj stąd pedale już ci mówiłem. Instagram tej kurwy: Marco.pusceddu.official popatrzcie na jego ryj typowy przedstawiciel LGBT

emdope
2 lat temu
Reply to  SmoczyHuj

Smoczykał więcej promuje mojego iG niż ja sam xDDDDD

ZAPRASZAM NA IG.PRZEDSTAWICIEL LGBT.

sfsfweww
2 lat temu

TEN TYMEK WYGLĄDA NA GOŚCIA, KTÓRY RZADKO SIĘ MYJE I OGÓLNIE JEBIE OD NIEGO.

Stiwi Łonda
2 lat temu

Trzeba być mózgowo ograniczonym aby słuchać Tymka i go jeszcze przy tym podziwiać.

El paso
2 lat temu

Raper Roku = Borikson
Tymek muzyka Hiphopowa

… no przecie zara mnie pojebie xD

Marcin
2 lat temu

Nie rozumiem dlaczego robi sie jakieś podsumowanie roku czegoś co dawno już nie istnieje. Nie ma już rapu. Kiedy to wreszcie zrozumiecie? ‍♂️

Twoj stary pijany
2 lat temu

Odkrycie roku: Kubańczyk

Ok nara, spierdalam.

TO TEDUNIO
2 lat temu

KURWA WLASNIE TAK TO JEST. TO NIE JEST HIP HOP. NAJWIEKSZY PRZEGRYW TO WJEBSZ. PEWNIE PYTACIE DLACZEGO ZNĘCAM SUE NAD TYM DEBILEM? SPRAWA JEST PROSTA A TŁUMACZY TO PEWNA HISTORIA.

POZNAŁEM JACKA NA OSIEDLU. WSZYSTKO GIT BYLO JAK BYL GIBGIBON SKŁAD ROZPIERDALALISMY DEBILI ITP ITD.JARALISMY DŻOIMTY TEDE BARDZO TO LUBIAL. SZCZEGOLNIE W MIELNIE UWIELBIAL YARAC DŻOSZE.WIESZ HH KLIMAT OGOLNIE. BYLY ROWNIEZ ZASADY. DO DZISIAJ PAMIETAM JAK TEDE ODDAL HOŁD ZMARLEMU W STRZELANINIE KOLEDZE. SZACUNEK ZA TO

DRAMAT SIE ZACZAL W 2009. WIEPSZ OBSRANY CHODZIL TE SAME DRAGI KTORE FAJCZYL Z NAMI JUZ MU NIE WYSTARCZALY. DLATEGO ODBIL OD NAS NUMER RAZ. NIGDY MU O TYM NIE POWIEDZIAL. TAK SAMO OŚKA I KIEŁBASA. DO TEDUNIA WLECIAL OSTRY CYGANSKI KOKS. JEGO UPADEK MORALNY ZACZAL SIE. W WYWIADACH MÓWIL ZE NIGDY NIE PRZESLUCHAL CZARNEGO WRZESNIA. TO JEST NIEPRAWDA. KATOWAL TO 24 NA H. CHUJ Z TYM ZE NAGRALISMY MIXTAPE NA RYSKA. TEN ETAP GO TAK WYJEBAL Z BUTOW. ZACZAL MIEC PARANOJE. JAZDY Z TEMATEM BYLY CORAZ CZESTSZE, WRAZ Z PRZESLUCHIWANIEM DISS PLYTY RYSKA. TO DZIALALO JAK AFIRMACJA, OSTRO SIE ZACIAL DO TAKIEGO STANU ZE JAK SLYSZY SAMO ER ALBO PE TO LAPIA GO DRGAWKI NADMIERNA POTLIWOSC ORAZ RZYGANIE ŻÓŁCIĄ W STUDIU. RAZEM Z CHLOPAKAMI WYMYSLILSMY JKAS HISTORIE Z DUPY ZE TAM LASKE BILEM ZEBY WKONCU ODBIC MOWIE WAM CZULEM S8E JAK W PSYCHIATRYKU NA TERAPII POZNANSKIEJ KRYPTONIM SLU

CZASEM WBIJAM NA GLAMRAP OT TAK ZOBACZYC Z CIEKAWOSCI CO SIE DZIEJE I WIDZE ZE JEST OSTRZEJ NIZ MYSLAL3M POZDRAWIAM

DJ T.

Guraleskooo
2 lat temu
Reply to  TO TEDUNIO

TEDE TEN GRUBAS SPAŚLAK!? BUUHAHAHA!

Kalif
2 lat temu

Po zestawieniu dochodzę do wniosku, że Pan Redaktor w 2019 słuchał Popu, a nie rapu.

Typo
2 lat temu

Zestawienie godne podziwu, jak na gust 13 latka to spoko bo same chuje do szczania w nim sa, borixon i chillwagon nie powinni być brani pod uwagę jeśli chodzi o rap, to samo tyczy Tymka i mate, zero obiektywizmu widać że musiało być posmarowane od borysa

Nomalny człowiek
2 lat temu

NORMALNIE NIE KOMENTUJĘ ALE :

KURWA JAK TO CZYTAM TO MAM OCHOTĘ SZCZAĆ AUTOROWI NA MORDĘ.

NIE SPODZIEWAŁEM SIĘ ŻE KIEDYKOLWIEK BĘDĘ MIAŁ POTRZEBE NAPISAĆ COŚ TAKIEGO W INTERNECIE.

ZACZNIJCIE SIE MODLIĆ KONIOBIJE BO Z TAKĄ PERCEPCJĄ ŚWIATA WAS PIOTREK W BRAMĘ NIE WPUŚCI

JA PIERDOLE 2020

Bad boy
2 lat temu

Brx raper roku za płyte disco????W sumie to tu są sami popowi wyjonawcy.Co to ma wspolnego z rapem?Aaaa bo dzisiejsi sluchacze „rapu”to cioty i ciot słuchają to by się zgadzało.Ewentualnie Pezet ujdzie

q12222222
2 lat temu

Chyba czas skończyć słychać tę muzykę jak 90% wyżej wymienionych to geje i pedały

Polmacz
2 lat temu

Kto to robi? lepsze zestawieni zrobiłby randomowy typ, co zna się choć trochę i słucha rapu, ale BIEDA

Bartek
2 lat temu

hahah serio ? glamrap schodzi na psy

sebix
2 lat temu

Agentem Roku został peja

Rap pudelek
2 lat temu

Drogi Pan Redaktor chyba za bardzo popuścił wodze fantazji pisząc to zestawienie. Chociażby wymienienie Kubańczyka i peany na jego cześć są jawną kpiną z czytelników portalu.

BumBum
2 lat temu

Skoro wszyscy wiedzieli, że Kubuś lubi napierdalać kobiety, czemu nadal nagrywali z nim numery? Czemu zapraszali na wywiady? Niby uważają, że trzeba szanować kobiety, ale jak idzie o wyświetlenia to już nie trzeba? A może niech w końcu Stemplowski się do tego odniesie. Sarius jawnie atakuje Kartky’ego, mają tego samego menago, a ten pizda nawet się nie odezwie.

SZPAGAT BLACHY
2 lat temu

Kubańczyk to pedał a nie raper (zapraszamy, zapraszamy do Stolicy, nasramy ci do mordy cwelu), chillwagon to pedaly, borixon to stary cwel i noskill, Tymek to zapewne siedział w wannie razem z Kukle przed Belmondziakiem, pierdolenie Maty to bzdury pod publiczke taka jak on sam. Chuja macie z rapem wspólnego. Taki Kazek czy Gedziula to dupą wciągają wszystkich wymienionych tutaj na raz. Jeszcze gościu się do Tomba pruje, a wyruchał ludzi aż miło i jednym wersem by każdemu z tej listy zamknął mordę jak grubasowi 3226.

PIEKNE WLOSY MARECZKU
2 lat temu

RAPERKA ROKU UND NAJLEPSZA DUPECZKA ROKU:ADMA

nie wiem jak to skomentowac
2 lat temu

XDDDD

Jebać
2 lat temu

To że L PRO nie nadaje się do śpiewu wcale nie oznacza że jest na dnie pajace. Jebać tego kutasa w worku. #LPRO #TEAM

odbtochuj
2 lat temu
Reply to  Jebać

Jest na dnie

Mattt
2 lat temu

Gdzie ty chodzisz na te imprezy chłopie.

Innertia
2 lat temu

Ten cały artykuł to jakiś kurwa żart np. Odkrycie roku – Trill Pem XDDD jedyne co do czego sie zgadzam to żenada roku

Agnitor
2 lat temu

Bardzo mi się nie podoba co zostało tu napisane

Hanzira
2 lat temu

Ja chyba reprezenymtuje inny kraj wydaje mi się że przestałem być Polakiem dawno dawno temu

Ruspect
2 lat temu

Płyta roku to G.O.A.T.Może rymy nie powalają i muzycznie szału nie ma ,ale nie ma tam pierdolenia ile to panienek nie zaliczono i jakich to ciuchów nie mam,za pieniądze fanów którzy co mnie dziwi nadal nabierają się na młodą pedalską scenę niby hip hop.I sponsorują tym samym cieci którzy jadą po kobietach i tych co gorzej się ubierają.

pjoter
2 lat temu
Reply to  Ruspect

Plyta roku to Chudy chlopak. Tam jest hip hop.

Nasir Jones
2 lat temu
Reply to  pjoter

Chudy chlopak to dukanie i smęty.Gdzie tam widzisz rap?

rychupejasurówka
2 lat temu
Reply to  Ruspect

No, nie! Pominęli cię rysiu? Wiemy jak bardzo podsumowania, plebiscyty i rankingi są dla ciebie ważne. Mam nadzieję, że już nakłoniłeś swoich fanów aby głosowali na Kozę na hip-hop.pl!

bulwers
2 lat temu

czemu nie ma DJ ROKU ?????

tombs
2 lat temu

BARTEK CIPOTA RUCHAMY CI Z KARTKIM MADKE

tombs
2 lat temu
Reply to  tombs

swoja droga bega z twojego starego ze nazwiska nie zmienil , ale domyslam sie ze ze wzgledu na bycie pracownikiem fizycznym w elektrocieplowni

ten ktory siedzial na koniu
2 lat temu

aaaa jak tak to przepraszam, jak z linda ładnie ząśpiewał az boguś zatańczył, byłem również na kursie prowadzonym przez ostrego, heniek spod żabki udzielił mi na zachete streetcreditu, w imie zasad ten chlop chyba schował wszystkie lustra w domu

Mateusz Borek
2 lat temu

Losowali najpierw raperów z kominiarki Ważki G. Później było losowanie kategorii do wykonawców już w maszynie losującej. Niestety zapomnieli o komisji gier i zakładów przez co coś poszło nie tak.

Pająk
2 lat temu

Najlepiej obciagnij jeszcze bialasowi i solarowi oraz daj się wydymac bedoesowi i wtedy sb mafija będzie zadowolona panie redaktorze

Popularne