Sprawdź nas też tutaj

News

PRO8L3M odsłania kolejne karty o „Art Brut 2”

„Gdy tylko usłyszałem wokal Pani Marleny od razu wiedziałem, którą historię chcę tu położyć”.

Opublikowany

 

Fot. Piotr Pytel

Jak powstało najnowsze wydawnictwo warszawskiego duetu? Tego będziemy dowiadywać się w najbliższym czasie, po genezie „domów z betonu”, przyszła pora na kolejny kawałek. „Zadzwoń do mnie” to kolejny numer z płyty, który został przez duet rozłożony na części pierwsze.

Romansowało się tu i tam. – pisze Oskar. – A, że nam pewne rzeczy w ogóle nie przeszkadzają to bywały i takie akcje. Na graty co prawda jeszcze nie trafiłem, więc wszystko przede mną 😉 Gdy tylko usłyszałem wokal Pani Marleny od razu wiedziałem, którą historię chcę tu położyć. Najpierw wymyśliłem refren, który finalnie wjechał na zakończenie numeru. Napisałem i testowo nagrałem prewkę, która była dłuższa i zawierała sporo zbędnych szczegółów, więc potem po prostu okroiłem ją pozostawiając mięso. Wysokich kwalifikacji i kompetencji popartych przygotowaniem praktycznym życzę wszystkim. – dodaje.

Steez o idei „Art Brut” i historii związanej z samplem

– Ideą Art Brut 1 i Art Brut 2 nigdy nie było samplowanie polskich wokali, a po prostu polskiej muzyki minionych dekad. Co nie oznacza, że jak nie trafiliśmy na jakieś perełki przy jednym lub drugim materiale, to nie kusiło żeby je wykorzystać. ‘Zadzwoń do mnie’ to oryginalnie numer Marleny Drozdowskiej. Szczególnie nasi młodsi słuchacze mogą nie kojarzyć tej postaci, ale większość z Was powinna kojarzyć głos, bowiem pojawił się w jednym z najbardziej znanych polskich numerów lat 90 – “Mydełku Fa”. Numer jest powstałą w 1991 parodią discopolo nagraną przez Marlenę Drozdowską i Marka Kondrata. Napisał go natomiast Andrzej Korzyński, o którym pisaliśmy przy okazji kawałka “Na rympał”. I mimo parodiowego charakteru był dużym przebojem wśród miłośników gatunku. Wracając do naszego numeru – sampel wyleciał spod drugiej części zwrotki i refrenu na końcu. Poza ‘Zadzwoń do mnie’ w bicie kilka sampli wokalizowych i syncik oraz w przeciwieństwie do wspomnianych retro-future klimatów trapowa podziałka. 

 
16 komentarzy
16 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
9 miesięcy temu

PRO8L3M odsłania kolejne wanny w
których jest brut

Ze mna
9 miesięcy temu
Reply to  Odb

KIEDY NEWS O KUBANCZYKU? GOSC ROZPUSZCZAL FARMAZONY NA PRODUXENTA L PRO I NAZYWAL GO FRAJEREM, A KIEDY L PRO OPUBLIKOWAL DOWODY NA KLAMSTA FRAJERCZYKA GOSC STRASZY GO POZWEM NA 200000
BEKA Z KUBANCZYKA KTORY NAZYWAL SIE ULICA I MA FEAT Z MAJOREM A TERAZ BDZIE GONIL PO SADACH

Gnysi00wskyy
9 miesięcy temu

Myślałem że jak płyta pojawia się na rynku to wszystko powinieneś o niej wiedzieć. A nie że jakiś raperzyna porusza kwestię czegokolwiek na krążku dopiero po 1-2 tygodniach. I tak na marginesie: chuj mnie to obchodzi.

mamPROBLEM
9 miesięcy temu

UJ MNIE TO OBCHODZI

Rafalala
9 miesięcy temu

Przypominam, że w związku z koronawirusem prowadzę darmowo-tolerancyjne kursy podnoszenia mydła i mycia rąk Belmondowi. Zbiórka pod Jubilatem o 13:00. Poznajemy się na hasło „Pam Pam”. Żele intymno-antybakteryjne i maseczki, najlepiej skórzane, obowiązkowe.

Agnieszka
9 miesięcy temu

Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona – loveto.one/agnieszka96

Delma NWO
9 miesięcy temu
Reply to  Agnieszka

Napisz do Peji ksiecia z Jerzyn!

Odb
9 miesięcy temu

PRO8L3M odsłania kolejne wanny
„Gdy tylko usłyszałem lejącą się wodę od razu wiedziałem, którą gąbkę chcę tu położyć”

Odb-ezbek
9 miesięcy temu
Reply to  Odb

Jestes cwelem i bezbekiem wielokrotnym gwalcanym w wannie przez transa, nie ma innej opcji. Chuj Ci w jedzenie i picie

Odb
9 miesięcy temu
Reply to  Odb-ezbek

Odb-ezbek jest cwelem i kąpię się w brudnej wannie, gwałci go trans jedząc i pijąc. Nie ma innej opcji.

Odb-ezbek
9 miesięcy temu
Reply to  Odb

Tfu ci na ryj przecwelony zapryszczony nolifie. Przeksztalcajac to sam przypucowales sie ze jestes odbezbekiem. Huj ci na grob i na matule

odbtochuj
9 miesięcy temu
Reply to  Odb-ezbek

Głupie fiutki

Dorian
9 miesięcy temu

nie ma jak pierdolnąć klipa z rodzinnymi fotami z dzieciństwa oraz nawijać o dzieciństwie pod refren jakiejś zjebanej hipiski ubolewającej, że „w domach z betonu nie ma wolnej miłości” czyli, że ludzie nie odpierdalają w nich 69, analu, oralu, fistingu, swingerstwa, gangbangu, bukake itd…
Ktoś umie wyjaśnić o chuj im chodziło robiąc takie coś?

Znawca_Fussballu
9 miesięcy temu
Reply to  Dorian

Jak to nie ma jak pierdolnąć? Co to w ogóle za ćpuńskie pierdolenie?? Ja jebię.

fnaf
5 miesięcy temu

The article is great, I have read a lot of articles on this topic, but I think your article has the most impressive and detailed content, I hope you will have more interesting songs. More to bring to the reader, thank you for sharing.
vex 3

Delma NWO
9 miesięcy temu

I nagle sie okazuje ze 90% tych Raperzaków nie ma zadnego sensownego wyksztalcenia, jedyne co maja to flex i swag i jednorozca w d….. pewnie penga sie nie bedzie zgadzac w tym sezonie i to bardzo nie ma koncertów jak mi przykro!

Popularne