Sprawdź nas też tutaj

News

Przełomowy moment w karierze Kendricka Lamara

Podobnym osiągnięciem wśród raperów może się pochwalić tylko Eminem.

Opublikowany

 

Kendrick Lamar

W ciągu ostatniej dekady Kendrick Lamar nie zwolnił ani na chwilę. W 2011 roku ukazał się album „Section 80”, ale to dopiero wydaną rok później płytą „Good kid, m.A.A.d city” zachwycił się cały świat. Krążek sprzedał się w blisko 2 milionowym nakładzie i na stałe zapisał się w historii hip-hopu. Pozwoliło to dzieciakowi z Compton dołączyć do największych na scenie.

Teraz K.Dot ma kolejne powody do dumy. „Good kid, m.A.A.d city” to czwarty hip-hopowy album w historii, który spędził 300 tygodni na liście Billboard. To praktycznie nieprzerwana droga sukcesu, poza jednym spadkiem z listy w 2014 roku. Jedynym artystą hip-hopowym, który może się poszczycić jeszcze takim osiągnięciem jest Eminemem i trzy jego albumy „The Eminem Show” (354), „Curtain Call: The Hits” (403) i „Recovery” (312).

W historii muzyki”Good kid, m.A.A.d city” Kendricka Lamara to 22 album, który kiedykolwiek spędził 300 tygodni w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt. Rekordzistą na długo jeszcze pozostanie zespół Pink Floyd’s i ich płyta „The Dark Side Of The Moon”, która może się pochwalić 937 tygodniami spędzonymi na Billboardzie. Drugim albumem z największą ilością tygodni to Bob Marley and The Wailer’s Legend: „The Best Of”.

Kendrick Lamar w serialu „Power”

Raper zadebiutował ostatnio na szklanym ekranie. Pojawił się on w epizodycznej roli w serialu „Power” wyprodukowanym przez 50 Centa i zagrał… bezdomnego. – Kendrick Lamar to talent jaki zdarza się raz na pokolenie – mówi producent Mark Canton. – Razem z 50 Centem doszliśmy do wniosku, że byłoby niesamowicie napisać rolę dla Kendricka. Wszyscy jesteśmy podekscytowani z tego powodu – dodaje. Serial skupia się na Jamesie „Ghost” St. Patricku, bogaczu, który jest właścicielem klubu nocnego w Nowym Jorku i chce stworzyć sieć klubów. Ghost prowadzi podwójne życie. Jest właścicielem klubu oraz szefem potężnej organizacji zajmującej się handlem narkotyków. Tutaj zobaczycie umiejętności aktorskie K.Dota.

 
3 komentarze
3 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
WUTANG
2 lat temu

najbardziej przehajpowany raper w historii, bardzo sztywne flow, offbeat, spinanie się do białych, tracki dobre tylko dzięki fitom, na czym polega jego fenomen?

Kazek
2 lat temu

w polsce quebo 50tyg na OLISIE.
bicz plis, nie hajpuje ameryczki ale kiedy nasze pseudo artysty przestana sie wozic jakby byli 100lat nr 1 na billboardzie ?

Czarna rasa SSie kutasa
2 lat temu

W serialu White power? W tym o jebaniu czarnych i mówieniu o wyższości białych nad czarnymi? Świetny serial.

Popularne