Sprawdź nas też tutaj

News

Quebonafide zdobywa piątą platynę w tym roku

Niesamowity sukces ciechanowskiego rapera.

Opublikowany

 

Quebonafide
Quebonafide / fot. Piotr Szapel

Kilka lat wystarczyło, aby zwykły chłopak z Ciechanowa, który jeździł po Polsce za zwroty pisał nową historię polskiego hip-hopu. Quebonafide zapisuje na swoim koncie kolejny sukces, a my liczymy ile platyn zdobył w ostatnich miesiącach.

Wspólny album Quebonafide i Taco Hemingwaya „Soma 0,5” to obecnie najgłośniejsze uderzenie tego roku. Wywołał on bardzo skrajne opinie, ale nie zabrakło też tych pozytywnych. – Ich projekt pi*rdolnął tak mocno, że media nie mogą tego w żaden sposób negować i pomijać. Najlepsze jest to, że oni zrobili to sami, bez oficjalnej pomocy ludzi z zewnątrz, spoza hip-hopu – zachwalał niedawno Paluch.

Wczoraj, 24 października album Taconafide pokrył się potrójną platynową płytą. Takie same wyróżnienie zdobył jednocześnie solowy krążek Quebonafide „Egzotyka” z ubiegłego roku. Oznacza to, że raper z Ciechanowa zdobył tylko w 2018 roku pięć platynowych płyt – trzy za projekt „Soma 0,5 mg” oraz dwie za „Egzotykę”, która pierwszą platynę zdobyła jeszcze w 2017, a dwie kolejne w 2018. Licząc dalej, tylko w tym roku artysta sprzedał 150 tysięcy egzemplarzy swoich albumów (Platynowa płyta = 30 tys. sprzedanych krążków).Jest to jeden z największych, o ile nie największy sukces w polskim hip-hopie zdobyty na przestrzeni roku. Przy okazji przypominamy nasz ubiegłoroczny ranking, w którym opublikowaliśmy listę raperów, którzy sprzedali najwięcej płyt w polskim rapie: Najlepiej sprzedający się raperzy w Polsce.

Popularność przerosła Quebonafide?

Po ogromnym sukcesie duetu Taconafide Quebonafide zasugerował w swoich mediach społecznościowych, że jest zmęczony już całą sytuacją. Na Instagramie napisał, że fani czatują na niego domem. W niedawnym wywiadzie z raperem Wini stwierdził, że autor „Egzotyki” po projekcie „Soma 0,5 mg” osiągnął już niemal wszystko, co można było osiągnąć w naszym kraju. Zapytał również, jak sukces go zmienił. – Ludzie zaczynają cię postrzegać zupełnie inaczej. Z relacji ziomalskiej z tymi osobami, które słuchają twojej muzyki, przechodzisz do takiej relacji, że oni po prostu patrzą na ciebie… hiperbolizują cię totalnie jak jakiegoś superbohatera, szarpią cię, zrywają ci koszulkę i tak dalej. Zdecydowanie wolałem pierwszą wersję, kiedy mogłem spokojnie z nimi pogadać – wyjaśnił raper.Złota, Platynowa i Diamentowa Płyta – ile trzeba sprzedać nośników?

Zdobycie konkretnego pułapu danego wyróżnienia można osiągnąć przez sprzedaż nośników fizycznych, cyfrowych oraz dzięki streamingowi.
Nośniki fizyczne – należy sprzedać: 15 000 kopii – Złota Płyta, 30 000 kopii – Platynowa Płyta, 150 000 kopii – Diamentowa Płyta.
Nośniki cyfrowe i streaming – tutaj stosowane jest kryterium dochodowe. Samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu jest przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany jest przychód ze wszystkich utworów z albumu. By uzyskać Złotą Płytę trzeba sprzedać muzykę za 20 tysięcy zł, Platynę – 40 tysięcy i Diament- 200 tysięcy.

7 komentarzy
7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Paluch
3 lat temu

Brawo quebo, brawo rychu! Jechać tedego który znowu jest w infamii.

GogongolaWgórę
3 lat temu
Reply to  Paluch

o co ci chodzi? skąd ten jad? tymm bardziej, że Rychu i Tede się pogodzili nareszcie po latach, dowód: https://www.youtube.com/watch?v=_IiwJqGLxEY

Normalny
3 lat temu

Czy ten pajac ma wytatuowany znak Toyoty???

Sprawiedliwosc12
3 lat temu
Reply to  Normalny

Hahahaha to pierwsze co mi sie rzucilo w oczy na tej fotce.. I chyba najwartosciowsze..

Porucznik Srałkowski
3 lat temu
Reply to  Normalny

DOKŁADNE KURWA PATRZE NA TO FOTO PIERWSZE CO ZNACZEK TOYOTY. TO JEST KURWA CHORY ŁEB TAK SIE ZESZPECIC CZEKAM JESZCZE NA DZIARY NA RYJU JAK BONSON POJEBY JEBANY JAKIE DZIARY TAKI RAP

massivewp
3 lat temu

Już za tydzień, 2 listopada premiera filmu „Bodied” w reżyserii Joseph’a Kahna. Z tej okazji trzymajcie oficjalny trailer z polskimi napisami:

https://www.youtube.com/watch?v=pTfRT95CNbQ

„Zdolny student pisze z powodzeniem pracę magisterską na temat języka używanego w battle-rapie, wzbudzając tym samym oburzenie, gdy rywalizacja w tejże formule staje się jego obsesją.

Film został nagrodzony Nagrodą Publiczności jako Najlepszy film – w sekcji 'Szaleństwo Północy’ (’Midnight Madness’) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto „

DEMON TOOL
3 lat temu

Czemu tak mało komentów jego fanów? Czy to jest sterowane? Mam wrażenie że niestety tak, bo jakby miał milion fanów to by było chociaż te 10 komentów, że jest ok… Statystycznie nawet więcej. Więc? Nie tłumaczcie tego każdy wie, że to ściema.

Popularne