Sprawdź nas też tutaj

News

Rahim napisał autobiografię

Znamy tytuł i datę premiery.

Opublikowany

 

Dokładnie w dniu swoich 42. urodzin Rahim wyda wspomnienia zatytułowane „Ludzie z tylnego siedzenia”. W napisanej wspólnie z Przemkiem Corso książce współzałożyciel Paktofoniki, Pokahontaz i właściciel wytwórni MaxFloRec ma opowiedzieć o swoim życiu, muzycznej karierze, filmie „Jesteś Bogiem”, a także ludziach, których spotkał na swojej drodze.

Fragment książki „Ludzie z tylnego siedzenia”

Pamiętam, że potrzeba napisania pierwszego tekstu i spróbowania samemu pojawiła się we mnie naturalnie. Zupełnie jakby od początku tam była i po prostu czekała na wyklucie się.
Wrzuciłem do magnetofonu kawałek z płyty Rage Against the Machine, zsamplowałem go, zdublowałem i nagrałem. Razem z jednym z moich najbliższych przyjaciół z dzieciństwa postanowiliśmy nagrać do niego nasze wokale, wykorzystując do tego sprzęt jego rodziców, którzy grali na weselach. Mikrofony, konsoleta – mieli wszystko, czego potrzebowaliśmy!

Jeden magnetofon podpięliśmy do konsolety, puszczaliśmy z niego podkład, rapowaliśmy na żywo, a drugi magnetofon ściągał dźwięk i wszystko nagrywał.
Jedyny problem polegał na tym, że jeżeli któryś z nas się pomylił, musieliśmy nagrywać wszystko od początku. Jeżeli wpadki zdarzały się pod koniec, przy trzeciej zwrotce, można było się lekko wkurwić.

To była pierwsza połowa lat 90., a ja, słuchając swojego pierwszego kawałka, załapałem bakcyla… i postanowiłem za wszelką cenę tworzyć własne podkłady.

Najpierw był 3-X-KLAN.

Co ciekawe, przez niego i przez rosnącą pasję do hip-hopu o mały włos nie zawaliłem technikum. Ironia losu, biorąc pod uwagę, że byłem gościem, który marzył o programowaniu? Być może.
Pamiętam nasz pierwszy koncert, na urodzinach przyjaciółki. Wystąpiliśmy dla jakichś 20 osób… w jej domu! Prawdziwe wydarzenie. Co więcej, dla mnie była to autentyczna konfrontacja ze strachem. Nigdy wcześniej ani później nie odczuwałem takiego stresu. Siedział mi na plecach i dyszał, jakby był żywą istotą, niczym smok Smaug z Samotnej Góry z Tolkienowskiej mitologii Śródziemia.
Nie chodziło nawet o samą publiczność. Tam po prostu nikt nie słuchał rapu. Pokazywaliśmy publicznie coś, co jest dla nas ważne, ludziom, którzy w ogóle tego nie rozumieli i nie czuli.
Mało? To przypomnę tylko, że to, co tworzyliśmy, to był psycho- rap w najczystszej postaci.
3-X-KLAN jest wspominany jako jeden z pierwszych polskich zespołów, poza pionierskim Kalibrem 44, który eksperymentował z tym podgatunkiem.

Powiem więcej: uważam, że polska scena hip-hopowa wyrosła niejako z psycho-rapu, mimo że odchodzi się od tego stylu i mało kto już pamięta, że nie chodziło o sam flow. Nie da się porównać tego do niczego innego. Ekspresja, emocje, fakt, że możesz nawijać i składać teksty, jak tylko chcesz. Absolutna twórcza swoboda… i psychodela. Kaliber inspirował nas do pewnych rzeczy. Wszyscy się nawzajem nakręcali. Pojawiało się coraz więcej składów, które chciały brzmieć jak K44. A to dawało nam poczucie, że nie jesteśmy w tym sami i że rośniemy w siłę.
Powiem wam jedno: na urodzinach przyjaciółki, przed i po naszym pierwszym w życiu koncercie, byliśmy jednak tylko we trzech. Kolejny koncert zagraliśmy u mnie w technikum. Tam nawet nie było sceny. Połączyliśmy cztery wielkie ławy ze stołówki, budując sobie w ten sposób podest. Pamiętam, że serce waliło mi tak mocno, że dosłownie słyszałem szum w uszach. Bałem się, że spadnę z naszej pseudosceny, i to nie dlatego, że było na niej mało miejsca, ale dlatego, że zasłabnę.
Wyobrażacie sobie? Ciężki rap, mało potencjalnych odbiorców. Przypominało to trochę walenie głową o ścianę. Ale się nie poddawaliśmy.

Przedsprzedaż książki wystartowała właśnie na www.idz.do/autobiografia-rahima

O książce:

Nie zawsze musisz prowadzić. Czasami ważniejsze jest to, kto z tobą jedzie.

Rahim, współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i Pokahontaz, ojciec i szara eminencja wytwórni MaxFloRec, po raz pierwszy opowiada szczerze o swoim życiu, hip-hopie, dorastaniu na Śląsku, spełnianiu marzeń i budowaniu muzycznej kariery. Od pierwszych bitów klejonych na amidze 1200 w rodzinnym mieszkaniu w Mikołowie, przez nagrywki z 3-X-KLANem, Kalibrem 44 i fenomenalny sukces Paktofoniki, aż po solową karierę, powstanie Pokahontaz, niecodzienne kolaboracje i własną wytwórnię MaxFloRec.

Ta książka to wyczerpująca opowieść o miłości, przyjaźni, pakcie przy dźwiękach głośnika, a także nieuczciwych wydawcach i dzikim muzycznym rynku lat 90, w którym albo byłeś twardy, albo zostawałeś pożarty i kończyłeś z długami. Przeczytasz w niej o kulisach pracy nad kultową „Kinematografią”, śmierci przyjaciela, szaleństwie, które nastało po premierze filmu „Jesteś bogiem”, budowaniu własnej muzycznej tożsamości, pożegnaniu z przeszłością, o honorze i zaczynaniu wszystkiego od nowa, a także o Pokahontaz, nowych brzmieniach, promowaniu młodych artystów i całkowicie nowych projektach.

To szczera spowiedź i podsumowanie ponad 20 lat życia pełnego muzyki, ciekawych opowieści, spotkań i ludzi. To książka faceta, który dużo osiągnął, jednocześnie nigdy nie zapominając o tych, których ma wokół siebie. I o osobach, które pomagały mu tworzyć i nieustannie przeć naprzód. O tych wszystkich, którzy są tacy jak on. O ludziach z tylnego siedzenia.

 
53 komentarze
53 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
PiH
1 miesiąc temu

opowie jak wypchneli magiga?

Grelin - kronikarz wyczynów p0lek
1 miesiąc temu
Reply to  PiH

Wypchnięte p0lki:

– p0lka tyrająca na murzyna w UK:
forumprawne.org/wielka-brytania/750182-deportacja-do-afryki.html

– p0lka bita przez swojego karmelowego męża z marzeń:
forumprawne.org/wielka-brytania/682498-ograniczenie-praw-rodzicielskich-ojcu-matka-polka-ojciec-arab-uk.html

– p0lka i problemy w wymarzonym związku z irakijczykiem:
forumprawne.org/prawo-rodzinne-opiekuncze/132271-matka-polka-ojciec-arab.html

– p0lka bita przez męża niemca:
forumprawne.org/prawo-rodzinne-opiekuncze/39676-matka-polka-ojciec-niemiec.html

– p0lka niewolnicą pakistańczyka:
forumprawne.org/prawo-karne/640355-przetrzymywana-przez-pakistanczyka.html

– p0lka zauroczona po wyjezdzie do mar0ko:
forumprawne.org/inne-kraje-swiata/466506-zaproszenie-dla-marokanczyka.html

– p0lka w ciąży z pakistańczykiem, który postanowił się wyprowadzić:
forumprawne.org/wielka-brytania/371403-rozwod-z-obcokrajowcem-po-kilku-miesiacach.html

– p0lka ofiarą w związku z syryjczykiem:
forumprawne.org/prawo-rodzinne-opiekuncze/334454-rozwod-z-obcokrajowcem-bez-orzekania-o-winie-pomocy.html

– p0lka wraca do polski, potrzebny rozwód z algierczykiem:
forumprawne.org/wielka-brytania/91635-rozwod-z-obywatelem-algierii-deportacja.html

– p0lka i perypetie rozwodowe w Nepalu:
forumprawne.org/wielka-brytania/85617-rozwod.html

– p0lka i jej chłopak Albańczyk w więzieniu:
forumprawne.org/wielka-brytania/47917-deportacja-z-uk.html

– p0lka w ciąży bita przez niemca na zasiłku:
forumprawne.org/niemcy/663575-prosze-o-pomoc.html

Grelin - kronikarz wyczynów p0lek
1 miesiąc temu

Szanownych bywalców portalu zapraszam na fascynujący materiał socjologiczny, tym razem ekskluzywnie, w duchu Johna Thompsona – p0lki w njemczeh:

– p0lka bita przez męża niemca:
forumprawne.org/prawo-rodzinne-opiekuncze/39676-matka-polka-ojciec-niemiec.html

– p0lka w ciąży bita przez niemca na zasiłku:
forumprawne.org/niemcy/663575-prosze-o-pomoc.html

– p0lka bita w niemczech walczy o s0cial:
forumprawne.org/niemcy/167380-polka-w-niemczech.html

– p0lka walczy o s0cial po zrobieniu dziecka niemcowi:
forumprawne.org/niemcy/77830-dziecko-z-niemcem-prosze-o-pomoc.html

– p0lka inkubatorem niemca stosującego przem0c:
forumprawne.org/niemcy/85161-zastraszana.html

– p0lka katowana przez niemca, bez środków na przepr0wadzkę:
forumprawne.org/niemcy/692599-eksmisja-ekspartnera.html

– p0lka i jej nieudany związek z hansem(GGG):
forumprawne.org/niemcy/642797-przemoc-psychiczna-jak-sie-bronic.html

magig
1 miesiąc temu
Reply to  PiH

Wypchali mnie w dupsko

Odb
1 miesiąc temu
Reply to  PiH

Łakim napisał autopornografie

Eustachy
1 miesiąc temu

Nie mam nic do Rahima, bo jako małolat jarałem się Paktofoniką (i było to, moim zdaniem, w kurwe ciekawsze i wartościowsze od tego, czym dziś się jarają hordy małolatów, ale nieważne) niemniej, te całe pisanie autobiografii (ostr, teraz rahim), tworzenie filmów, (molesta, chada) et cetera jest chujowe. Raz, że to z literaturą nie będzie miało nic wspólnego, dwa ile oni mają lat? Ledwo 40 skończyli i już podsumowują swoje życia. Nawet jak wypalili się jako raperzy wciąż mogą robić dobre rzeczy. Choćby praca w hospicjum czy wyjazd na misje. Wtedy można podsumować swoje życie.

Rapowy świr
1 miesiąc temu
Reply to  Eustachy

Może napisać już prawie 25 lat na scenie i poza tym dalsze życie i tak poznamy bo czasy się zmieniły i wszystko jest w sieci a Rahim jest aktywny na np IG. Książka z tego co zrozumiałem ma skupić się na początkach kariery i szczycie jego popularności

....
1 miesiąc temu

MILF HISTORY POLAND

Też bzykalem regularnie dobrego milfa w uk ok 35 lvl i wieczorami jak sie spotykalusmy akurat brala przysznic i jak podjechalem pod jej dom to dzwonie na tel a ta mowi zebym wszedl prosto i do lazienki. A tam on juz na mnie czekala i posuwalem ja w wannie i najpierw ona na mnie siedziała nastepnie ja ja od tylu na stojaco w wannie goracej wody. Az w pewnym momencie jej curka 18 letnia julia wszedla bez pukania i sie cos pyta mamy gapiac sie na nas w trakcie kopulacji xddddd

A milf jak zatrybil co jest grane to malo sie nie zabil o kaloryfer bo tak szybko zeskoczyla ze mnie i jebla drzwiami.
Co najlepsze tego samego wieczoru zrobilismy to jeszcze 2 razy ale juz w jej sypialni. A corka miala zakaz wychodzenia z pokoju

DymekPacjent
1 miesiąc temu
Reply to  ....

Córka, weszła. Puknij się w łeb analfabeto..

Bedoesik
1 miesiąc temu
Reply to  ....

ZIOOOM, TY JEBAŁEŚ RAFALALĘ

KOLEGA
1 miesiąc temu
Reply to  ....

Niezła bajka. Już na samym wstępie piszesz ze babka bierze prysznic a jak wchodzisz to nagle wanna gorącej wody. A curka wszedla tłumaczy reszte
Co za przygłup.

Pikaczu
1 miesiąc temu
Reply to  ....

A pewnie to ciebie posuwa Twój własny satry

Dzikoff
1 miesiąc temu
Reply to  ....

Ahhh te incelowskie fantazje

Fokuz Smog
1 miesiąc temu

Oh niesamowite historie. Co ty tam opowiedziałeś? Zgorszony byłeś na backstage w 99′ jak Mes stał w obsikanych portkach, czy zasmucony postawą Pezeta, że otworzył piwo? Przecież to jest jakiś ugrzeczniony maminsynek z dobrego domu, którego najciekawszą historią jest to, że wypił 2 kawy przed koncertem, bo nie wyspał się w hotelu.

Dawać kurwa autobiografię Pomidora, sam bym kupił tego sztosa. Pierwsza książka po Janku Muzykancie, którą bym zakupił i z chęcią przeczytał od deski do deski, a nie tej bezpłciowej łajzy.

Quelle
1 miesiąc temu

Wysryw autobiografii, film o molescie, film o hadzie itp…… Co hajs się nie zgadza łaki płyt nie kupują koncertow brak… Tak mi przykro. Opowiem ci twoją auto biografie w skrocie rahimie: dzieciak zaczął robic kwadratowy rap w blokach poczuł się Bogiem i pozuje na legendę

Profesoor Trapu
1 miesiąc temu
Reply to  Quelle

HISTORIA RAHIMA
.
1. BYL W PAKTOFONICE
.
2. KONIEC
.
TYP NIC NIE OSIAGNAL, NIKT GO JUZ NIE SLUCHA TO MUSI KRECIC LODY NA CZYMS INNYM, JEBAC TEGO CHUJA DO SZCZANIA!

Hiei
1 miesiąc temu

A ty co osiągnąłeś ?

Profesoor Trapu
1 miesiąc temu
Reply to  Hiei

Wyjebałem twoją siostrę

Hiei
1 miesiąc temu

Śmieszny jesteś . Jesteś takim kogucikiem / cwaniaczkiem internetowym . Gówno wiedzieć , gówno napisać . Obrażasz ludzi którzy zrobili ” coś ” w swoim życiu ( nie ważne jaka ma to wartość ) a sam jesteś robakiem , bez interesującego życia . Żal mi ciebie .

Chuj ci na łeb frajerze
1 miesiąc temu

Kozak w necie pizda w świecie

Bmf
1 miesiąc temu

Ty chyba znasz się na hip-hopie ale bardziej na tym wietnamskim skoro tak napisałeś

BeImondo Informator
1 miesiąc temu

Zawsze mnie ciekawiło jak oni te podkłady na amidze robili na pierwszej k44 tez podobno na a1200 robili.

Prawda
1 miesiąc temu

Paktofonika Ponoć na FL STUDIO

Lewicowy Dekarz
1 miesiąc temu

Dokładnie w dniu swoich 42 kompieli w wannie w jeden dzień Srahim wyda wspomnienia zatytułowane „Ludzie z tylnej Wanny”. W napisanej wspólnie z Przemkiem Srorso Filmie Pornograficznym współzałożyciel Pornografoniki, Pokasowehontaz i właściciel wytwórni MaxFloPajac ma opowiedzieć o swojej kompieli w Wannie, pornograficznej karierze, filmie „Jesteś Alfonsem”, a także ludziach, których spotkał w Swojej Wannie.

CoPolecacie
1 miesiąc temu

Siema

Posłuchałbym jakieś fajny płyty rapowej niewazne USA FRANCJA NIEMCY

podajcie fajne tytuły ????

Pozdro Ludzie

Tokio Hotel
1 miesiąc temu
Reply to  CoPolecacie

Deutsche Szajse, French Merde, American Shit klasyki z dupy jak cały przemysł rap. Tylko muzyka EMO!!!

Mam zakola jak TPS
1 miesiąc temu

Będzie tam informacja jak to rahim pożyczył pieniądze na telefon od kozanosty i nie oddał? Pahwin wtedy to było 1000 zeta, na dzisiejsze to 4k

żENADA
1 miesiąc temu

„Kilkanaście lat temu Rahim uczył mnie rapuuu” <3 PFK

CHujcietoobchodzi
1 miesiąc temu
Reply to  żENADA

Rakim a nie jakiś Rahim XD Ten Rahim to mógł uczyć jak się zesrać w Machu a nie rapu

,,,,,
1 miesiąc temu

RUCHAM MILF Lat 40 Piękna Brunetka a do pokoju wchodzi jej syn. Akurat miałem berło w jej mordzie, więc jedyne co powiedziała to BBELBELEBLEBLE, ale synek zrozumiał i wyszedł z pokoju. Widocznie jest już dobrze zapoznany z tym językiem. Ale nie to było najśmieszniejsze. Po wszystkim typiara pyta sie mnie czy nie znam jakiś fajnych młodych dziewczyn co bym zapoznał z nimi jej syna, bo on cały dzień siedzi przed komputerem na jakimś wypoku i ona się o niego martwi XD

Pozdrawiam Cię chłopaku 😀

KOLEGA
1 miesiąc temu
Reply to  ,,,,,

Autor tej historii to właśnie ten biedny chłopaczek co wszedł do pokoju mamy

TYLKOGZUZWARUM
1 miesiąc temu

Sie fragen: „Gzuz, warum bist du nur so?
Warum immer diese Sachen, aber nix mit Niveau?
Warum dies? Warum das? Warum nicht einmal mit Message?“
Und ich denk’ mir nur, warum hältst du nicht einfach die Fresse? (frag’ mich, warum)
Sie fragen: „Gzuz, warum bist du nur so?
Warum gibst du dir die Kante, warum bist du auf Koks?
Warum dies? Warum das? Warum für keinen Intresse?“
Und ich denk’ mir nur, warum hältst du nicht einfach die Fresse?

ChoreMelodieTHEBEST
1 miesiąc temu

Słoń Chore Melodie najlepsza płyta Słonia na tej płycie był prawdziwy HorrorCore

czekam na Chore Melodie 2 i 3

MUSIC
1 miesiąc temu

Madball – Pride (Times Are Changing)

Lecimy
1 miesiąc temu

Jakie są najlepsze MILFY wsród Polskich Aktorek ???? Wymieniajcie ???? ….

Wkładolini
1 miesiąc temu
Reply to  Lecimy

Anna Seniuk

Rafalala
1 miesiąc temu
Reply to  Lecimy

Anna Grodzka

Bedoesik
1 miesiąc temu

Rahim wykąpał Rafalalę
Znamy zapach mydła i temperaturę wody.

ProfesorNałók
1 miesiąc temu

ProfesorNaukk❤️i❤️jego stary
.
░░░░░░░░░░░░░░░░░░ProfesorNaukk░░
░░░░░░░░░░░░░░░░░█▀▀░░█░░░░░░
░░░░░░░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░
░░░░░░░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░
░░░░░░░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░
░░░░░░░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░
░░░░░░░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░
░░░░░░░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░
░░░░░░░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░
░░░░░░░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░
░░░░░░░░░█▐▀▀▀❤️▀▀▀░░▐░█░░░░░
░░░░░░░░▐█▐▄░░❤️░░░░░▐░█▄▄░░░
░░░░░░░░░▀▀▐░❤️░░░░░░░░░░░░░░░
░░░░░░░░░░░░❤️░░░░░░░░░░░░░░░░
……………………„„-~^^~„-„„_
………………„-^*” : : „” : : : : *-„
…………..„-* : : :„„–/ : : : : : : : ‚
…………./ : : „-* . .| : : : : : : : : ‚|
…………/ : „-* . . . | : : : : : : : : |
…………„-* . . . . .| : : : : : : : :’|
…………/ . . . . . . ‚| : : : : : : :
………./ . . . . . . . .’ : : : : : : : |
……../ . . . . . . . . . . : : : : : :
……./ . . . . . . . . . . . ‚ : : : : : /
……/ . . . . . . . . . . . . . *-„„„„-*’
….’/ . . . . . . . . . . . . . . ‚|
…/ . . . . . . . ./ . . . . . . .|
../ . . . . . . . .’ . . . . . .’|
./ . . . . . . . . / . . . . . .’|
‚/ . . . . . . . . . . . . . . .’|
‚| . . . . . . . . . . . .. . . .|
‚| . . . . . . „_^- „ . .. . . .’|
‚| . . . . . . . . .’ . ./ ‚/ .. |
‚| . . . . . . . . .’ . ./ ‚/. . |
‚| . . . . . . „_^- „ . . . .. .’|
‚| . . . . . . . . . . . .. . . .|

EJ TY SUKO!
1 miesiąc temu

Dobra Kurwy jebane od tyłu zapinane przez murzyna. Sezon się skończył, ale w następnych tą nastoletnią jebaną ździre tak złapać za cycki i zgwałcić i przy tym tą kurwę napierdalać pięściami okładać

Widz
1 miesiąc temu

Małysz tam będzie?

Que Sraliti
1 miesiąc temu

NAPISAŁ AUTOBIOGRAFIE BO NIE MA KONCERTÓW I DO TEGO MNIEJ PŁYT SIE SPRZEDAJE A PRZECIEŻ RAPERY MUSZĄ ZARABIAĆ KASE NA DZIECIAKACH.

Prawda
1 miesiąc temu

Opublikowany 1 dzień temu 20 października 2020 Przez Redakcja

20:53 7

FajnieLiGAMISTRZÓW
1 miesiąc temu

Niedługo w Lidze Mistrzów będą występować kluby z MLS oraz Japonia Chiny

ALE FAJNIE

czekam na mecz Real Madryt – Inter Miami

Oraz Kobe – Manchester City

Swxolatek
1 miesiąc temu

Jebana narcystyczna kurwa lepiej niech on napisze biografie https://youtu.be/1C0_EA5Rcls

Alexander
1 miesiąc temu

Twoja autobiografia w skrócie: w swoim marnym żywocie spotkałem magika i nagrałem z nim płyte kropka

Nic później tak dobrego nie nagraliście a to dlatego że Magik był wymagającym typem sami o tym w pierwszyxh wywiadach mówiliscie, kłóciliscie sie z nim bo huja potraficie z reszta wasza późniejsza dyskografia to u d o w o d n i ł a.

EJ TY KOŁO!!!
1 miesiąc temu

Ej chuje do szczania czekam wchuj na kolejną dawkę literatury od Lakim. Wszystkie książki stoją przed kominkiem do spalenia.

,,,,,
1 miesiąc temu

Też bzykalem regularnie dobrego milfa w uk ok 35 lvl i wieczorami jak sie spotykalusmy akurat brala przysznic i jak podjechalem pod jej dom to dzwonie na tel a ta mowi zebym wszedl prosto i do lazienki. A tam on juz na mnie czekala i posuwalem ja w wannie i najpierw ona na mnie siedziała nastepnie ja ja od tylu na stojaco w wannie goracej wody. Az w pewnym momencie jej curka 18 letnia julia wszedla bez pukania i sie cos pyta mamy gapiac sie na nas w trakcie kopulacji xddddd

A milf jak zatrybil co jest grane to malo sie nie zabil o kaloryfer bo tak szybko zeskoczyla ze mnie i jebla drzwiami.
Co najlepsze tego samego wieczoru zrobilismy to jeszcze 2 razy ale juz w jej sypialni. A corka miala zakaz wychodzenia z pokoju

SZMATY PRAWICOWE , ROBICIE DALEJ PAŁE SWOIM STARYM
1 miesiąc temu

Magiczek Już Nie Taki Kurwa sprytny , tłuste świnie wypchneły magika z balkonu, a Paulina Heiler to jebane szmacisko w dupe pierdolone

Kurwy Porn bo Pała Sama Się Nie Zrobi : https://www.metromodels.com/main/662-paulina-heiler/polaroid/

PejaTVN
1 miesiąc temu

Średni i mierny raperzyna nic specjalnego. To już lepiej przeczytać książkę kucharska GSP

TYLKOGZUZ
1 miesiąc temu

Własnie Słucham GZUZ „DONUTS”

TYlko GZUZ Codziennie !!!

Wiadomo że w Polsce słucha się farmazonów typu Bedopies Białas Quebo Srebo taco Sraco i Szpaku Sraku haha haha i inne pozerki Oraz Uliczni raperzy którzy robią groźne miny a ważą po 20 kg haha

GZUZ ma Street Credit na Całym Świecie nieważne gdzie się Pojawi

Klipy GZUZA są na kanałe WORLDSTARHIPHOP Który ma 24 Miliony Subskrypcji Zasięgi są ogromne każdy na świecie wie kto to GZUZ nie ważne czy Słuchają w Meksyku czy w Serbii czy w Japonii czy Tajlandii czy Mauritius czy Dominikana czy Hiszpania czy w Nowej Zelandii

Popularne