Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

RAHIM ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA – GLAMRAP.PL

Opublikowany

 

Jakiś czas temu mieliście możliwość zadawania pytań Rahimowi, który już za chwilę wyda wspólnie z Fokusem drugą płytę pod szyldem Pokahontaz „Rekontakt”.

Dzisiaj prezentujemy wywiad złożony z ponad 20 najciekawszych pytań.

 

Szaman: Sądzisz że po tylu latach wciąż masz coś do zaoferowania słuchaczom?

Rahim: Gdybym sądził inaczej to nie robiłbym tej muzyki, a tego co robię nie popieraliby ludzie. Proste.

Janusz Pytong: Co myślisz o ostatnich polskich beefach? Czy popierasz ten rodzaj  rozwiązywania rapowych konfliktów?

Rahim: Szczerze, to nawet nie wiem kto ma co do kogo?! Nie interesuje mnie taki klimat, bo nie widzę nic ciekawego w taniej sensacji.

Kamil Grzywacz: Czy na Rekontakcie usłyszymy taki Pokahontaz jaki jest dobrze znany  słuchaczom, czy może usłyszymy jego nowe oblicze ?

Rahim: Wydaje nam się, że to tak de facto kontinuum tego co pokazaliśmy na Recepturze. Można powiedzieć ewolucja naszych dotychczasowych dokonań. Mamy nadzieję, że nieco zaskoczymy rodzimą scenę.

 

Sos czostkowy: Nadchodzące płyty z MaxFlo to…?

Rahim: ..m.in. BOB ONE, BUKA, EMILYROSE oraz BU.

Wieprz: Czy będzie reedycja Receptury?

Rahim: Tak. Planujemy ją wykonać w okolicach premiery nowego albumu. Zdajemy sobie sprawę z cen na rynku wtórnym tego krążka.

Jan Komuzykant: Co sądzisz o filmie „Jesteś Bogiem”(dobre i złe strony)?

Rahim: Mnie się film podoba. Póki co oglądałem go w towarzystwie dużych emocji, więc raczej ciężko o „suchą” i obiektywną ocenę. Myślę, że po nadchodzących pokazach premierowych będę mógł szerzej się wypowiedzieć.

Murzynka: Ostatnio wytwórnie płytowe mają w zwyczaju przyjmować w swoje szeregi nowych reprezentantów. Czy w najbliższym czasie pod skrzydłami MaxFlo również pojawią się kolejni, nowi wykonawcy?

Rahim: Nam ta dewiza towarzyszy od samego początku. Przez wakacje zebraliśmy kilkaset demówek pod kątem planowanego na koniec roku przeglądu najciekawszych składów, który nazwaliśmy MaxFloJam (więcej na stronie: maxflo.pl/maxflojam). Mam nadzieję, że znajdą się jakieś ciekawe osobistości.

Slimka: Jak idą pracę nad Pokahontaz 2?

Rahim: Prace chylą się ku końcowi. Mamy nagranych kilkanaście utworów, które Bambus oskreczowuje, a DiNO aranżuje. Została akcja z miksem materiału i w zasadzie koniec.

Donatałkę: Czy masz jeszcze w planach jakąś współpracę z L.U.C’em?

Rahim: Na ten moment nie mam tego w planach, jednak nie wykluczam potencjalnej współpracy w przyszłości.

PaSeJan: Jesteś już tyle lat na scenie. Czy jest jeszcze jakiś raper w Polsce z  którym chciałbyś coś nagrać? Czy może już nagrałeś ze wszystkimi z którymi chciałeś?

Rahim: Ten z którym chciałem nagrać najbardziej będzie na Rekontakcie. Kiedyś na pewno nagram album Rahim Plus … i tam zaproszę większość artystów, których szanuję i jaram się tym co robią.

Loki: Czy kiedy byłeś mały myślałeś o tym żeby zostać raperem? Czy było to twoje marzenie ?

Rahim: Zdecydowanie nie. Nigdy nie chciałem być raperem. W młodzieńczych latach chciałem być programistą i pracować z komputerami. W sumie to drugie zostało, a pierwszemu dałem spokój, kiedy poznałem swą pasję – muzykę rap.

Primoo: Jaki jesteś twój pogląd na młode talenty i wciągnięcie ich w ten większy świat muzyki?

Rahim: Najlepszą odpowiedzią będzie spojrzenie na takie postaci jak GrubSon, czy Buka. To właśnie byli debiutanci, których z MaxFlo „wprowadziliśmy” na rynek. A po ich rosnących sukcesach można powiedzieć, że wybór był trafiony i jak najbardziej ma to sens.

Nero: Co sądzisz o koncepcji sprzedawania swoich kawałków wyłącznie przez internet, bez udziału wytwórni, zarówno „popakowanych” w albumy, jak i w sprzedaży detalicznej (po 1 piosence), gdzie utwór kosztuje np. 80gr, a cały album jest tańszy niż suma utworów? Jak myślisz, czy mogłoby się to udać i czy słuchacze częściej kupowaliby muzykę niż ściągali ją za darmo?

Rahim: To bardzo ciężkie pytanie. Niby sprzedaż plików cyfrowych ma być odpowiedzią na drastyczny spadek sprzedaży tradycyjnych nośników. Jednak jak pokazuje rzeczywistość płatne mp3 nie robią furory, a już na pewno nie eliminują potrzeby tłoczenia płyt. Moim zdaniem sednem sprawy jest mentalność słuchacza. Jeśli szanuje artystę, bądź jego muzykę, powinien ją nabyć, aby ów szacunek wyrazić. Na szczęście mamy polskie ceny, które wychodzą naprzeciw polskim zarobkom. Sądzę iż 1zł/kawałek, czy naście zł za cyfrowy album jest naprawdę ok. Natomiast cena płyty jest obecnie niższa o ceny gieta;)

Łukasz: Dawno temu tworzyłeś skład 3 X KLAN. Czy nie myślałeś wraz z dawnymi kolegami o reanimowaniu go?

Rahim: Rozmawiałem kiedyś z Bakiem na ten temat. Ja nie/stety jestem średnim fanem odgrzewania starych tematów celem kreowania na nie popytu. Wolę to co teraz i zaraz, a nie to co było. Obecnie mam mega zajawkę na Pokahontaz oraz co najmniej kilka pomysłów na kolejne albumy. Nie ma w nich tak odległej przeszłości.

Top: Czy czujesz się już całkiem spełniony muzycznie czy jednak jeszcze dążysz do tego ?

Rahim: Pewne jest to że robię to co kocham i w sposób jaki czuję. Wiem, że sporo dołożyłem do historii polskiego rapu, ale z drugiej strony wciąż generuje nowe pomysły i czuję, że jeszcze wiele przede mną. Jeśli nawet kiedyś pójdę na hip hopową emeryturę, to na pewno będę ingerował w pozytywny rozwój naszej sceny.

Nero: Co sądzisz o raperach pochodzących ze wsi? Czy taki raper jest gorszy od rapera z miasta, na tym samym poziomie?

Rahim: To tak jak byś mnie zapytał czy człowiek z prowincji jest gorszy od tego z metropolii. Odpowiedź brzmi – w żadnym wypadku! Na pewno ktoś odcięty od mediów, sponsorów, wytwórni, etc ma nieco trudniej, niż żyjący bliżej źródełka. No ale to nasze wnętrze i to prezentujemy jest naszą wizytówką, a nie pochodzenie.

KRuPnik: Chciałbym wiedzieć co w tym wieku jest dla rapera głównym natchnieniem i jak bardzo zmieniło się twoje spojrzenie na świat od czasów produkcji Kinematografii do teraz.

Rahim: Natchnienie od lat czerpie z tego samego źródła. Jest nim otoczenie oraz przemyślenia. Pod tym względem nie zmieniło się u mnie nic. Inaczej ma się sprawa spojrzenia na świat. Jestem o 12 lat starszy i mam zdecydowanie bardziej stabilny umysł niż w latach młodzieńczego szaleństwa. Do tego zacząłem cenić sobie spokój, o który coraz ciężej w dorosłym życiu.

SiwyDym: W pewnym wywiadzie Krzysztof Kozak powiedział, że przez pewien czas współpracował z Paktofoniką. Jak ten przypadek się potoczył?

Rahim: W sumie to za sprawą Kozaka powstały w studio 3 pierwsze kawałki, które drogą pantoflową okrążyły cały kraj. Po tych utworach otworzyły się drzwi dla PFK. Można zatem rzec, że Krzysztof odegrał małą, aczkolwiek znaczącą, rolę w naszej karierze.  

Erwin: Planujesz poszerzenie organizacji w jakiś sposób, tak jak poprzednio utworzenie Maxfloplay. Będzie „Podaj Dalej 3”?

Rahim: Mam nadzieję, że rozwój MaxFlo będzie procesem ciągłym. Mamy w planach różne ruchy rozwojowe, ale nie lubię rozmawiać o mrzonkach. Wolę obwieszczać dokonane fakty. Jeśli chodzi o Podaj Dalej to zdecydowanie zamierzamy kontynuować naszą ideę i pokazywać artystów zarówno znanych, jak i tych wschodzących.

Sernik: Czy na dzień dzisiejszy w polskiej kulturze  hip-hop jak i w samym rapie jest coś, co Cię irytuje, zniesmacza i chciałbyś to z całą pewnością zmienić.

Rahim: Tak z perspektywy lat i obserwacji sceny hip hop irytuje mnie jedna rzecz – cwaniactwo. Nie lubię tego w życiu, a już tym bardziej w muzyce. Jeśli ktoś jest dobry to docenią go bez zbędnej otoczki i pokazywania, że jest się lepszym. „Gwiazdy” to też ludzie, a ludzie w moich oczach są równi.

Zbyszek: Jak się czujesz z tym faktem, że obecnie jest kręcony film, w którym Twoja osoba jest jednym z głównych bohaterów? Nie czujesz pewnego rodzaju brzemienia ciążącego nad Tobą? Nie boisz się, że ksywka „Rahim” będzie kojarzona odtąd tylko z filmem, nie zaś z Twoją muzyką?

Rahim: Heh. Znów pojawia się syndrom Frodo, czyli przytaczanego przeze mnie przypadku identyfikacji osoby z jedną, utrwaloną w świadomości, rolą. Dotychczas byłem Rahimem z Paktofoniki, za chwilę będę Rahimem z filmu. Na szczęście mam jeszcze świadomych słuchaczy, którzy pewnie pomogą przetrwać Rahimowi, którym jestem cały czas.

0 0 votes
Article Rating
 
107 komentarzy
107 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
wojteg
9 lat temu

pierwszy gimby

DonGuralErdo
9 lat temu

RAHIM WIECZNY PROPS
POKAHONTAZ REKONTRAKT PŁYTA ROKU
PFK NA PROPSIE
[img]https://oi49.tinypic.com/2i1dxt2.jpg[/img]

Policjant
9 lat temu

Czesc gimby!

WIELKIE JOŁ
9 lat temu

ALE DLACZEHO WYJEBAŁ MAGIKA PRZEZ OKNO TO JUZ NIE ODPOWIEDZIAŁ x)

[img]https://www.nuta.pl/npic/31/3025.gif[/img]

fssssst
9 lat temu

NIKT NIE ZAPYTAL ILE HAJSU ZGRANAL ZA FILM JESTES BOGIEM?

[img]https://imageshack.us/a/img152/6190/sokol1.jpg[/img]

bonuss
9 lat temu

[img]https://ds.zrobdemota.pl/upload/382b41f390d72dd1dac0e4064420ca26.jpg[/img]

Pyton
9 lat temu

A LAMUSY DUPA CICHO
[img]https://i.imgur.com/C45dZ.jpg[/img]

RooneyZKlanu.
9 lat temu

[img]https://preorder.pl/img/product_media/slumsattack_cno2_regular.jpg[/img]

PEJA KRÓL , CHUJ MNIE INTERESUJE JAKIŚ WACK I KUMPEL SKOCZKA I TECHNOZJEBA

WIELKIE JOŁ
9 lat temu

[quote name=”bonuss”][img]https://ds.zrobdemota.pl/upload/382b41f390d72dd1dac0e4064420ca26.jpg[/img][/quote]

Bezbek w chuj pozdrawiam

EloForumBRDSLGJoł
9 lat temu

[img]https://i.pinger.pl/pgr254/f88302dd0010d82e4f047a9f/donguralesko.jpg[/img]

DonGuralErdo
9 lat temu

[quote name=”RooneyZKlanu.”][img]https://preorder.pl/img/product_media/slumsattack_cno2_regular.jpg[/img]

PEJA KRÓL , CHUJ MNIE INTERESUJE JAKIŚ WACK I KUMPEL SKOCZKA I TECHNOZJEBA[/quote]
WYPIERDALAJ KURWO

SZWAGIER
9 lat temu

NIE ODPOWIEDZIAŁ ILE CZASU LECIAŁ JEGO KOLEGA

[IMG]https://images39.fotosik.pl/1748/fa29e310b4f5d706med.jpg[/IMG]: https://www.fotosik.pl

fabio
5 lat temu
Reply to  SZWAGIER

jesteś dnem gorszym od denka najtańszego wina dla autora „fotki”

Beka z wieprza
9 lat temu

Kiedy kurwa bedą odpowiedzi od Popka ???

SZWAGIER
9 lat temu

[IMG]https://images41.fotosik.pl/1752/2926715b49bc5d1a.jpg[/IMG]: https://www.fotosik.pl

RooneyZKlanu.
9 lat temu

[img]https://files.gadu-gadu.pl/tede-81705684dc76df65149dce521f0d67951d020c0f.jpg[/img]

TO JEST TATA TELETUBISIÓW
[img]https://teletubisie.swiatbajek.net/galeria/4.jpg[/img]

BEKA Z KNURA

SZWAGIER
9 lat temu

WIELE O PAKTOFONICE MOŻECIE SIĘ DOWIEDZIEĆ Z NOWEGO SZOŁ NA TVN

[IMG]https://images38.fotosik.pl/1786/1db69c836de859a7.jpg[/IMG]: https://www.fotosik.pl

Alfreded
9 lat temu

Dobre odpowiedzi. Szkoda że przegapiłem opcje zadawania pytań, bo czemu w Rahim został przedstawiony w filmie jakby przy okazji PFK dopiero poznał Kalibra 44, a przecież wyprodukował chyba ze dwa kawałki na ich debiutancka płytę i nawijał w Psychodeli z resztą 3xklanu…

SZWAGIER
9 lat temu

[quote name=”Alfreded”]Dobre odpowiedzi. Szkoda że przegapiłem opcje zadawania pytań, bo czemu w Rahim został przedstawiony w filmie jakby przy okazji PFK dopiero poznał Kalibra 44, a przecież wyprodukował chyba ze dwa kawałki na ich debiutancka płytę i nawijał w Psychodeli z resztą 3xklanu…[/quote] CHYBA CIE POJEBALO JAK ON BYŁ W PSYCHODELI

Towar
9 lat temu
Reply to  SZWAGIER

[quote name=”SZWAGIER”] CHYBA CIE POJEBALO JAK ON BYŁ W PSYCHODELI[/quote]
Rahim nawijał w kawałku Psychodela razem z 3xKlanem.

DonGuralErdo
9 lat temu

[quote name=”RooneyZKlanu.”][img]https://files.gadu-gadu.pl/tede-81705684dc76df65149dce521f0d67951d020c0f.jpg[/img]

TO JEST TATA TELETUBISIÓW
[img]https://teletubisie.swiatbajek.net/galeria/4.jpg[/img]

BEKA Z KNURA[/quote]
DAŁEM LAJKA, ALE POTEM ZOBACZYŁEM ŻE TO TWÓJ POST

PRZEPRASZAM !!

SZWAGIER
9 lat temu

DRAHIM BEDZIE ROZDAWAŁ Z KULĄ KOSZULKI STOPROCENT NA PREMIERZE FILU JESTEM BOGIEM

[IMG]https://images44.fotosik.pl/404/7f5736fdabe5e358.jpg[/IMG]: https://www.fotosik.pl

TOJATOJATOJA
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iwTyifqjTFQ[/youtube]

SZWAGIER
9 lat temu

[quote name=”Towar”]Rahim nawijał w kawałku Psychodela razem z 3xKlanem.[/quote]

AŻ KURWA POSŁUCHAM BO Z 5-6 LAT NIE SŁUCHAŁEM TEGO ALBUMU

DreHu
9 lat temu

Podstawowe pytanie powinno brzmieć…

PO FILMIE, 20 KSIĄŻKACH I 50 WYSTĘPACH HAJS SIE ZGADZA, CO ?
Ja nikomu zarobku nie odmawiam, ale dorabianie sie na samobójstwie kolegi też nie jest fajne.

Wazza Log out
9 lat temu

[quote name=”RooneyZKlanu.”][img]https://preorder.pl/img/product_media/slumsattack_cno2_regular.jpg[/img]

PEJA KRÓL , CHUJ MNIE INTERESUJE JAKIŚ WACK I KUMPEL SKOCZKA I TECHNOZJEBA[/quote]

Chuj mnie obchodzi, że Pener z Jeżyc jest bogiem dla jakiegoś wacka. Pewnie mieszkasz na wiosce, gdzie nawet deszcz nie trafia, a krzyczysz na tym forum za trzech…Wracaj do pokoju i odrób lekcje, bo jutro przyroda…

KET ŁUMEN
9 lat temu

WYBIŁEŚ SIĘ NA ŚMIERCI GRUBSONA WACKU

SOKÓŁ PALI JANA TO GWAŁCICIEL WOJENNY I KONFITURA

rzygam tym
9 lat temu

[img]https://www.image-hosting.pl/pictures/11074179325055bf23eb71c.jpg[/IMG]: [IMG[/img]

Wazza Log out
9 lat temu

[quote name=”Alfreded”]Dobre odpowiedzi. Szkoda że przegapiłem opcje zadawania pytań, bo czemu w Rahim został przedstawiony w filmie jakby przy okazji PFK dopiero poznał Kalibra 44, a przecież wyprodukował chyba ze dwa kawałki na ich debiutancka płytę i nawijał w Psychodeli z resztą 3xklanu…[/quote]

Dokładnie. Ciekawe dlaczego w książce Rah przyszedł do Maga i rzekomo pierwszy raz spotkał braci Marten, przecież musieli się poznać przy nagrywaniu Psychodelii…

NA WOLNYM MAJKU
9 lat temu

NIE ODPOWIEDZIAŁ NA MOJE PYTANIE, DLACZEGO WYPCHNĄŁ MAGIKA Z OKNA.

rbk
9 lat temu

RAKIM NIE ODPOWIEDZIAŁ NA MOJE PYTANIE, KTÓRE WYSŁAŁEM: RAKIM CZEMU TO ZROBIŁEŚ MAGIKOWI?!

Beka z wieprza
9 lat temu

Nie ma na GlamRap ludzi o takich ksywach jak tu pytania zadawali !!! chyba Galmrap sami te pytania wymyślają !!!

gangi z radomia !
9 lat temu

[img]https://www.fotoszok.pl/upload/883bd09c.jpg[/img]

KKK
9 lat temu

Panie Rahim? Czy był jakiś konkretny powód, dla którego wyjebał Pan Magika przez okno? Czy może była to spontaniczna decyzja?

Z wyrazami szacunku.Słuchacz.

HAHAHAHAA
9 lat temu

[quote name=”RooneyZKlanu.”][img]https://preorder.pl/img/product_media/slumsattack_cno2_regular.jpg[/img]

PEJA KRÓL , CHUJ MNIE INTERESUJE JAKIŚ WACK I KUMPEL SKOCZKA I TECHNOZJEBA[/quote]
HAHAHAA I CO KURWA WIEDZIAŁEM ZE TAK BĘDZIE REEDUKACJA W OKRESIE BEEFU I ZŁOTO PRZED PREMIERĄ A TERAZ CHUJ CISZA HAHAHHAA BEKA Z RYSZARDA I JEGO ODGRZEWANYCH KOTLETÓW BEKAAAAAAAAAAAAAAAAA

tigger101989
9 lat temu

paid in full klasyk rahim

tedzik król
9 lat temu

[quote name=”HAHAHAHAA”]HAHAHAA I CO KURWA WIEDZIAŁEM ZE TAK BĘDZIE REEDUKACJA W OKRESIE BEEFU I ZŁOTO PRZED PREMIERĄ A TERAZ CHUJ CISZA HAHAHHAA BEKA Z RYSZARDA I JEGO ODGRZEWANYCH KOTLETÓW BEKAAAAAAAAAAAAAAAAA[/quote]
może patusy się w koncu ogarnęły i nie łykają tego gówna od peji 😉 złota nie ma bo nie było oficjalnego info tylko decks cos wjebał na fb i gimby się spuszczały ze złoto jest jak peja tego nie potwierdził a nawet zaprzeczył w komentach .

gangi z radomia !
9 lat temu

[img]https://www.fotoszok.pl/upload/66b53ff7.jpg[/img]

gangi z radomia !
9 lat temu

[img]https://www.fotoszok.pl/upload/a28df072.jpg[/img]

SiwyDym
9 lat temu

MOGŁEM DOPYTAĆ CZY KRZYCHO KOZAK POSYPAŁ MU KOKSU… ALE TO RZECZ JASNA

erddoo
9 lat temu

Sokół Pali Jana wygrał
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AZ6HuPRHzX8&feature=g-logo-xit[/youtube]

KATŁUMEN
9 lat temu
CGHUJASD
9 lat temu

[quote name=”DonGuralErdo”]RAHIM WIECZNY PROPS
POKAHONTAZ REKONTRAKT PŁYTA ROKU
PFK NA PROPSIE
[img]https://oi49.tinypic.com/2i1dxt2.jpg[/img][/quote]

PŁYTA ROKU HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAH…HAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAH…HAHAHAHAHA … .HA. HA.H.AH.AH.AH.A.HA.HA

eurospoko
9 lat temu

[quote name=”gangi z radomia !”][img]https://www.fotoszok.pl/upload/a28df072.jpg[/img][/quote]
ale od premiera to ty sie odpierdol

gandziamafia
9 lat temu

eloelo

gandziamafia
9 lat temu

[img]https://s1.pokazywarka.pl/i/1331015/578071/qqq.jpg[/img]

SMOKUSMOK
9 lat temu

Jeszcze raz się pytam….Co Wy ambitne kurwy możecie wiedzieć o Magiku!?
Jaramy każdego dnia!
[img]https://oi48.tinypic.com/96e33n.jpg[/img]

Eliza Orzeszkowa
9 lat temu

Kozacki numer odstawił w 1997: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AOLAgEd0XRc[/youtube]

DonGuralErdo
9 lat temu

[quote name=”CGHUJASD”]PŁYTA ROKU HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAH…HAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAH…HAHAHAHAHA … .HA. HA.H.AH.AH.AH.A.HA.HA[/quote]
TO NIE JEST ŚMIESZNE…
ŻE MASZ MAŁEGO
TO SIĘ LECZY !

JezusToŻyd
9 lat temu

haha janusz pytong haha

KokosowyLudzik
9 lat temu

[img]https://i50.tinypic.com/33aw0ph.png[/img]

Rahim dlaczego nie odpowiedziałeś?

jołhoł
9 lat temu

najleprzy rap na dzielni propsy
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Z3GDr8LDeUI&feature=related[/youtube]

Popularne