GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

Raper Fabijański: „Nie kończę kariery, bo jej nie było”

Aktor podkreśla, że nie jest to chwyt marketingowy.

Opublikowany

 

fot. @jakubwysocki

Tuż przed wydaniem nowej płyty Sebastian Fabijański ogłosił, że kończy karierę rapera. Podkreśla on również, że nie jest to z jego strony chwyt marketingowy, a cały dochód ze sprzedaży albumu przeznaczy na cele charytatywne.

Fabijański z progresem roku

– Dwa lata temu określiłem Sebastiana Fabijańskiego jako żenadę roku. Na tamten moment — jak najbardziej słusznie. Minęły dwa lata i… aktora ogłaszam laureatem kategorii progress roku – napisał w podsumowaniu minionego roku Bartłomiej Ciepłota. – Ja wiem kochana branżo, że fajnie nam się wspólnie jechało po Sebastianie, ale trzeba też mieć cywilną odwagę, aby przyznać w tym momencie jego kolosalny postęp. Branża musi w końcu zaakceptować Fabijańskiego jak niegdyś Multiego. Pomijam tutaj wszelkie afery z jego udziałem. W kwestii progressu nie mają one większego znaczenia – tłumaczył swój wybór dziennikarz.

Po czterech latach w branży Sebastian ogłosił jednak, że zamierza odwiesić mikrofon na kołku.Fabijański kończy z rapem

– Zawsze czułem się jak intruz i margines w branży. Nie chcę prosić się o nic już, wypi*rdalam z planszy – rapuje Fabijański w singlu „Tu byłem”, w którym oświadczył, że jego rapowa kariera dobiegła końca. – „Tu byłem”, bo już nie będę. Nie kończę kariery, bo jej w sumie nie było. Po prostu kończę…romans z rapem – poinformował po premierze numeru, który promuje jego ostatni album „Popiół”.

– „Kreskę” postawiłem dziś. Potem (nie wiem jeszcze kiedy) chce zagrać kilka dobrych koncertów i arrivederci. Wyprzedzając domysły, że mój „koniec”, to zabieg marketingowy, od razu zaznaczam, że cały dochód ze sprzedaży tej płyty przeznaczę na Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży w Uzdrowisku Konstancin – dodał.

Album „Popiół” ma się ukazać 28 kwietnia, a dwa dni przed jego premierą do sieci trafi „Nikt”, czyli najbardziej osobisty numer, jaki Fabijański kiedykolwiek nagrał. – Będzie to w sumie kropka nad i – zapowiedział aktor.42 komentarze
42 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Czarodziej
1 miesiąc temu

„Nie kończę kariery, bo jej nie było”

Te słowa idealnie definiują tę branżę: presja, rywalizacja, parcie na szybką i łatwą karierę, splendor, pieniądze. Ginie pasja, zajawka i zapomina się, po co zaczęło się to w ogóle robić, albo przeciwnie – może dopiero wtedy wychodzą prawdziwe intencje;) Nie ma kariery, więc pakuje manatki i się zwijam. Zadaj sobie pytanie, czy chodziło o robienie rapu czy o karierę.

Macie rację, że jakiś tam progres był, ale chłopak za bardzo dał ponieść się negatywnym emocjom i koniec końców chyba mu ta branża zbrzydła i nie ma już z tego radości. Mam wrażenie, że zachowuje się trochę jak obrażony chłopiec, dużo rzeczy robi na pokaz, dochód ze sprzedaży płyty przeznaczany na cele charytatywne etc. Czyn piękny, ale niestety jest to zachowanie urażonego chłopca, który chce coś zademonstrować.

Gdybyś miał prawdziwą pasję do rapu i nie przejmował się opinią innych i po prostu robił swoje, to może wszystko potoczyłoby się inaczej.

Zdvpydomordyzaur szcza na edzia pedzla i polki
1 miesiąc temu
Reply to  Czarodziej

Przyszła matka na SOR z dwulatkiem ze skierowaniem od lekarza rodzinnego, gdzie było zaznaczone, że lekarz rodzinny po wywiadzie nie może wykluczyć, że dziecko połknęło leki przeciwpadaczkowe lub pokrewne (psychotropy)
skąd taki wpis w skierowaniu? ano dlatego, że dziecko wczoraj było na widzeniu u męża tejże kobiety, z którym jest w trakcie procesu rozwodowego. Według niej istniało duże prawdopodobieństwo, ba wręcz była przeświadczona, że dziecko połknęło tabletkę niewiadomego pochodzenia na widzeniu wczoraj u jej byłego typka.
jako, że jest to dwulatek no to lekarze bez wyjścia: młody -> płukanie żołądka przy znieczuleniu ogólnym, matka -> pikachu_face.jpg zdziwiona „alejakto” xD no i zaczęło się oczywiście odkręcanie tego wszystkiego, że to nieporozumienie, że tak wcale nie musiało być jednak, że młody zjadł z dywanu ojca jakąś tabletkę i w sumie to hehe może obejdzie się bez takich.

Zdvpydomordyzaur szcza na edzia pedzla i polki
1 miesiąc temu

dlaczego miałaby coś takiego zrobić? ano dlatego, w przekonaniu lekarzy SORu, żeby mieć w papierach rozwodowych całą tą sytuację jakoby były konkubent jest narkomanem i faszeruje dziecko psychotropami. Sytuacja taka lub podobna ponoć już nie pierwszy raz się wydarzyła. Płeć empatyczna w akcji. Kosztem dwuletniego dziecka chciała sobie załatwić odpowiedni wpis do aktów sprawy rozwodowej.

Prof. Miodek
1 miesiąc temu

Jako że*

Czarodziej
1 miesiąc temu
Reply to  Czarodziej

Chociaż z drugiej strony nie dziwię się Fabijańskiemu, że nie wytrzymuje presji i woli się odciąć. „Raper Fabiański”, a za chwilę „aktor”. W zdaniu podmiot jest najważniejszy, ale jak się okazuje w życiu także;) Gdy ktoś codziennie zderza się z takim bierno-agresywnym podjazdem, to w końcu musi coś w nim pęknąć. Branża nie potrafi potraktować Fabijańskiego poważnie, a nawet jeśli to czyni, sugerując, że zaliczył podstęp, to za chwilę musi wbić mu szpileczkę, czego dowodem jest ten szyderczy nagłówek pisany na siłę. Nie wystarczyło napisać po prostu Fabijański? Albo słowo aktor zamienić słowem artysta? Nie jestem fanką Fabijanskiego i potępiam jego udział w fame mma, ale nie lubię takiego zbiorowego pastwienia się nad człowiekiem.

Polacy
1 miesiąc temu
Reply to  Czarodziej

pastwienia się? pastwienie się to było nad Żydami w Jedwabnem, dobieraj staranniej słowa.

Czarodziej
1 miesiąc temu
Reply to  Polacy

Jak ja nawet kochanków starannie nie dobieram. Nie oczekuj zbyt wiele od Polki.

Rów w doopie
1 miesiąc temu
Reply to  Czarodziej

Wszędzie te podziały xD Redakcja chyba ma nas za upośledzonych, że musieli dopisać raper na GlamRAPIE xD nikt by się nie skapnął, o jaką karierę chodzi 😀

cWEL
1 miesiąc temu
Reply to  Czarodziej

Te słowa idealnie definiują tę branżę: SZYBKI SEKS I SZYBKIE SAMOCHODY

Czarodziej
1 miesiąc temu
Reply to  cWEL

Nie wiem, co lubię bardziej. Zaproś mnie do wyra lub do auta, to dam Ci odpowiedź.

cWEL
1 miesiąc temu
Reply to  Czarodziej

TAKĄ STARĄ POLKE PO ŚCIANIE NIGDZIE NIE ZAPROSZĘ XD

Czarodziej
1 miesiąc temu
Reply to  cWEL

I to jest zdrowy facet:) Dobrze mieć choć jedną zaletę:)

Minus
1 miesiąc temu

Co to za raper żenada

cWEL
1 miesiąc temu
Reply to  Minus

TEN Z WANNY

Rafalala
1 miesiąc temu

Sebastian otwórz buzie bo kończę aaaa.

Rafal Terminator Raperow
1 miesiąc temu
Reply to  Rafalala

Beka w ch.j z typa od poczatku hahahaha

Co innego mozna zrobic? Po tylu wpadkach i parcie w ten gownobiznes dalej znaczyloby ze on nie ma mozgu. A tak, oprocz spermy Rafala cos tam na gorze jednak jest w czaszce..

Malec
1 miesiąc temu

Niechaj ta deklaracja zapoczątkuje nowy trend w branży – samowy1ebanie się łaków z rapu. Kto chce być trendy ten musi wyp1erdalać.

Lejeń
1 miesiąc temu

A nie lepiej po prostu przestać nagrywać a nie po raz kolejny składać jakieś zapowiedzi… ech
Jeśli po 4 latach mówisz że odchodzisz, nie byłeś tu dla rapu, po prostu
Pobawiłeś się, znudziłeś się, nie dało ci to pieniedzy i akceptacji na ktorej ci zalezalo… no to w dzień rozdania popkillerów tupnałeś nogą i się obraziłeś

No i to jest całe podsumowanie. Powodzenia w filmach

stare czasy
1 miesiąc temu

Sebuś proponuję zmienić gatunek, zamiast rapu zacznij robić trance, masz już pewne doświadczenia w temacie, tym razem się uda wierzę, więc głowa do góry i z fartem

Masakra
1 miesiąc temu
Reply to  stare czasy

Fart z trancem. Brzmi jak aranż w pulsującym rytmie

|{ U T @ $ ¡ 0 ®
1 miesiąc temu

To kończ i wypierd@l@j :d

Mafashion
1 miesiąc temu

Cała akcja powinna nosić nazwe ‘Cukier dla Choroszczy’

Old Leosia
1 miesiąc temu

Ty już raz miałeś przekazać pieniądze na cele charytatywne

Fabijański official Glamrap account
1 miesiąc temu

Słuchajcie ludzie niedługo wyjdzie track z Kaz Bałagane „Ostatnia guma”. Postanowiłem dograć się Kazikowi bo nikt tak samo jak i ja nie zna smaku gumy ostatnimi czasy.

Dyrekcja
1 miesiąc temu

Myślę że zrobił karierę bo nazwali go raperem na glamrapie

B1Lą
1 miesiąc temu
Reply to  Dyrekcja

Zrobił karierę bo w jakimś tam serialu grał rapera co odsiedział swoje w pie.rdlu czy coś w tym stylu.
Na serial to może i wystarczyła taka kreacja, na życie już nie. Ale widzowie jak to widzowie – łyknęli to i poszło dalej.
I w sumie nie dziwię się Fabjańskiemu – był popyt, to robił podaż. Tyle, że tak zdeka nie miał pomysłu na to, jak ciągnąć to dalej.
W sumie to taka reguła w środowisku aktorów i celebrytów w tym kraju. Tylko nielicznym się ta sztuka udaje.

_aqq_
1 miesiąc temu

Diss czy beef są częścią rapu, dlatego każdy raper musi wykazać się przede wszystkim odpornością psychiczną i wiarą w siebie.
Rap wychowuje szczeniaki z kolejnego już pokolenia. I ma to robić tak, żeby nie trafiały na oddziały psychiatryczne, pod opiekę konowałów z dyplomem studiów medycznych.

Jędker
1 miesiąc temu

Ciut tam z Fabiański ale czy zauważyliście, że ten idiota co napisał ten artykuł nazwał Cieplote dziennikarzem?

Co? Hahaha. To jeszcze glupsze niż to, że Fabiański to raper.

FANKLUB EDZIA TIKTOKERA
1 miesiąc temu

EDEK TIKTOKER TO POLSKI MISTRZ NUCENIA, KTÓRY WYRÓŻNIA SIĘ SWOIM CHARAKTERYSTYCZNYM STYLEM I POETYCKIM PODEJŚCIEM DO NUCENIA. JEGO TEKSTY CZĘSTO SĄ INTROSPEKCYJNE, REFLEKSYJNE I PORUSZAJĄ TEMATY ZWIĄZANE Z ŻYCIEM, MIŁOŚCIĄ, SZTUKĄ I SAMODOSKONALENIEM.

JEGO FLOW JEST BARDZO PŁYNNE I MELODYJNE, A JEGO TEKSTY CZĘSTO ZAWIERAJĄ METAFORY I NAWIĄZANIA DO KULTURY POPULARNEJ ORAZ HISTORII SZTUKI. JEGO UTWORY CHARAKTERYZUJĄ SIĘ TAKŻE MOCNYM NACISKIEM NA WOKALIZĘ I ZŁOŻONE TEKSTY, CO SPRAWIA, ŻE JEGO NUCENIE JEST BARDZO ZRÓŻNICOWANE I INTERESUJĄCE DLA SŁUCHACZA

Edek pozdrawia Zdvpydomordyzaura i nuci
1 miesiąc temu

Edek napier.dala z nuceniem jak łoki toki. Dzisiej kawałek dnia do nucenia to: Ifati so ifati sote ifati sososo ifati sote , zaś cały nowy tydzień nucim kawałek: Na znak na horyzoncie tango gra a rekin non stop tak tak cały ten biznes to i pielmieni na znak. Więc łaki zapraszam do nucenia kamą.
#Sentino
#Profesor Trapu
#Akolici Sicarios
#Nucenie
#Zdvpydomordyzaur

Zdvpydomordyzaur szcza na edzia pedzla
1 miesiąc temu

Przyszła matka na SOR z dwulatkiem ze skierowaniem od lekarza rodzinnego, gdzie było zaznaczone, że lekarz rodzinny po wywiadzie nie może wykluczyć, że dziecko połknęło leki przeciwpadaczkowe lub pokrewne (psychotropy)

skąd taki wpis w skierowaniu? ano dlatego, że dziecko wczoraj było na widzeniu u męża tejże kobiety, z którym jest w trakcie procesu rozwodowego. Według niej istniało duże prawdopodobieństwo, ba wręcz była przeświadczona, że dziecko połknęło tabletkę niewiadomego pochodzenia na widzeniu wczoraj u jej byłego typka.

jako, że jest to dwulatek no to lekarze bez wyjścia: młody -> płukanie żołądka przy znieczuleniu ogólnym, matka -> pikachu_face.jpg zdziwiona „alejakto” xD no i zaczęło się oczywiście odkręcanie tego wszystkiego, że to nieporozumienie, że tak wcale nie musiało być jednak, że młody zjadł z dywanu ojca jakąś tabletkę i w sumie to hehe może obejdzie się bez takich.

Zdvpydomordyzaur szcza na edzia pedzla
1 miesiąc temu

dlaczego miałaby coś takiego zrobić? ano dlatego, w przekonaniu lekarzy SORu, żeby mieć w papierach rozwodowych całą tą sytuację jakoby były konkubent jest narkomanem i faszeruje dziecko psychotropami. Sytuacja taka lub podobna ponoć już nie pierwszy raz się wydarzyła. Płeć empatyczna w akcji. Kosztem dwuletniego dziecka chciała sobie załatwić odpowiedni wpis do aktów sprawy rozwodowej.

Kac Burdelmame
1 miesiąc temu

Faper Cvvelijański: „Nie kończę w Rafale, bo on kończy we mnie”
Aktor porno podkreśla, że nie jest to odbyt transpłciowy.

Chanel Santini DDL
1 miesiąc temu
Reply to  Kac Burdelmame

Nie zazywaj narkotykow bo Cie k.rwa zmiota z planszy

jarek ggosobowa
1 miesiąc temu
Reply to  Kac Burdelmame

„ona”

Prof. Miodek
1 miesiąc temu

„ono”

A Jezusowi Kazali Spać Znów
1 miesiąc temu

Jeden z lepszych graczy na scenie, odchodzi jako legenda. Na pewno lepszy niż całe Step Records razem wzięte. Tak, do to ciebie delta, ty d3bilu.

Poprawianie Złych Komentaży
1 miesiąc temu

Jeden z gorszych graczy na scenie, odchodzi jako przegrany frajer. Niemniej jednak nadal lepszy niż całe step records razem wzięte. Tak, to do ciebie A Jezusowi Kazali Spać Znów, ty debilu.

Popularne