Sprawdź nas też tutaj

News

Raper Rover jest nauczycielem. Co sądzi o strajku?

Środowisko hip-hopowe zabrało głos w sprawie podwyżek dla nauczycieli.

Opublikowany

 

Rover

Od kilku dni jesteśmy świadkami strajku nauczycieli, którzy domagają się od rządu podwyżek. We wszystkich mediach trwa ożywiona dyskusja na ten temat. Głos w sprawie zabierają też raperzy. Tak się składa, że jeden z nich jest aktywnym nauczycielem.

Raper nauczycielem z przypadku

Rover to nauczyciel języka polskiego w kieleckim liceum. Jak sam przyznaje, został pedagogiem z przypadku cztery lata temu. – Podczas rozmowy z przyjacielem rzuciłem, że może odrobina „dydaktyki” byłaby dobra dla mojego życia, w sumie ciekawie byłoby poopowiadać młodym ludziom o swojej pasji, a więc: literaturze. Okazało się, że w jednej ze szkół zwalnia się miejsce i jeśli chcę, to mogę spróbować swoich sił. Tak więc nauczam, choć zaznaczmy, że nie jest to moje główne źródło zarobkowania, lecz raczej pasja – mówi raper w rozmowie z Michałem Jośko z NaTemat.

Rover murem za nauczycielami

Solidaryzuję się z gremium nauczycielskim, choć na całą sytuację patrzę nieco z boku – nie wiem czy to do końca trafne określenie. Jak wspominałem wcześniej, bycie nauczycielem to moja pasja i zaledwie jedna z paru form aktywności – tłumaczy raper.

Rover wyjaśnia, że finansowo zbudował sobie fundament w innych dziedzinach i ma co włożyć do garnka, ale dostrzega problem niskich zarobków kolegów po fachu. – Waga problemu w przypadku nauczycieli jest ogromna. Pamiętajmy, że dla znacznej większości jest to konkretny kierunek życia, który wybrali – pasja, idea, jak również jedyne źródło utrzymania. Nie dlatego, że nie potrafią nic innego robić w życiu, oni po prostu żyją swoją pracą. Moje koleżanki i koledzy starają się pracować jak najlepiej, poświęcają młodzieży mnóstwo czasu nie tylko w kwestiach nauki, ale również problemów osobistych. W zamian dostają pieniądze, które na pewno nie dają satysfakcji. W ciągu krótkiego czasu (czterech lat) poznałem kilka przypadków uczniów, dla których nauczyciel był jedynym „spowiednikiem” ze swoich problemów – wyjaśnia.

Rapowy protest song?

Rover wyjaśnia, że nie myśli o nagraniu na ten temat piosenki, bo nie chciałby wykorzystywać takiej sytuacji do zwiększenia swojej popularności. – Taki utwór znów rodziłby dwojakie uczucia w odbiorcach, a przez lata muzycznej działalności myślałem tylko o jednym – o wyrażaniu emocji, szukaniu właściwej stylistyki, nie biorąc pod uwagę odbiorcy, choć był on istotnym elementem całego procesu i bez niego na pewno bym nie zaistniał. – tłumaczy.

„O muzyce na pewno nie chcę mówić w czasie przeszłym”

W ostatnim czasie Rover zawiesił mikrofon na kołku oddając się innym dziedzinom życia. Raper kończy doktorat, a także rozwija social media dużej firmy z branży wędkarskiej (prywatnie jest zapalonym wędkarzem). Muzycznie nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa. – Jestem na etapie, w którym postępuje u mnie proces przewartościowania. Zastanawiam się, w jakim kierunku artystycznym chciałbym pójść. To przerwa pozwoli przemyśleć, czy chciałbym rozpocząć współpracę z muzykami klasycznymi, z jednym producentem, czy może poszukać jakichś zupełnie innych form lirycznych, w których słowo będzie wartością nadrzędną. Nie da się ukryć, że w ciągu ostatnich lat muzyka poszła mocno w stronę formy, po macoszemu traktując właśnie warstwę liryczną. Co by się jednak na rynku nie działo warunek powrotu do pisania jest jeden – odnalezienie swojego lirycznego i stylistycznego „ja” na nowo – mówi.

Co inni raperzy sądzą o strajku nauczycieli?

Waldemar Kasta bardzo gorzko wypowiedział się na temat polskiego szkolnictwa. Przyznaje on, że poparłby strajk, ale nie w polskiej szkole. Poniżej pełny komentarz rapera (zachowano oryginalną pisownię).

„Znów pragnę się podzielić czymś jak mniemam mało popularnym choć bardzo na czasie – moje prywatne spojrzenie na strajk nauczycieli . Rozumiem argumenty większości moich inteligentnych znajomych a to „przyszłość narodu” a „odpowiedzialność za wychowywanie” – ale tak może mówić chyba jedynie ktoś kto w dzisiejszych czasach nie posyła dzieci do szkoły , lub jego pociecha miała dużo szczęścia do pedagoga . Nie miał bym nic przeciw temu aby nauczyciel zarabiał nawet 10.000 pod warunkiem: Znajdowania silnych stron naszych dzieci oraz w duchu kolektywizacji uczenia pracy zadaniowej i pracy w zespole , kooperacji z innymi ,odnajdywania pasji i rozwijania ich ( warunek nie przeludnione klasy , indywidualne podejście brak programu oraz systemu ocen będącego podwaliną późniejszego uśredniania ) – zamiast tego , słupki , średnie , waga ocen itp czyli liczą się wyniki szkoły oraz „rozliczenie się z programem”. Rozdzielanie zdolność dzieci i ich profilowanie już na początku edukacji ( zamiast tego wciąż chujowo ale jednakowo ). Zamiast tego wprowadzenie systemu ocen dla nauczycieli !!! ( uczniowie i ich rodzice z ich obserwacji oceniają stopień zaangażowania , ambicji w przekazywaniu wiedzy z jednoczesnym zarażaniem pasją swoich pociech – dzieci potrafią się przyznać ,że np lubią historię ale tylko ze względu sposób prowadzenia zajęć przez historyka . W tym przypadku w klasie mojej córki blisko 100 procent dzieci uważa że facet jest super – dla niego 10.000 brutto.

Niestety zamiast tego mamy 70 letnich wuefistów na dożyciu , 25 letnich bezdzietnych pedagogów z zerowym doświadczeniem , ich ambicja to odbębnić program w 6 godzin dziennie – i jeszcze byłbym tam z wami dziś na barykadzie gdyby ten strajk był z takiego powodu , że oto dzisiejsi nauczyciele buntują się przeciw uśrednianiu czegoś tak ważnego jak podejście do rozwoju emocjonalnego dzieci oraz ich zainteresowań i strajkują nie dlatego że chcą więcej a dlatego że nie będą tego robić w imię „przyszłości narodu”.

Proszę o wybaczenie wszystkich moich znajomych nauczycieli z pasją , lobbystów zmian w programie nauczania nie na „ lgbt , masturbacja i ty oraz jaką płeć wybierasz „ a raczej na „taką pasję mógłbyś w sobie rozwijać bo świetnie Ci idzie dziecko”czy „tak właśnie zdobywa się cele kooperując w zespole”

Krócej ? Zamiast podwyżki – 80 % tych z którymi miałem przyjemność się spotkać bym zwyczajnie zwolnił …you know is sad but true..

Vienio popiera nauczycieli

Na temat strajku nauczycieli wypowiedział się również Vienio, którego mama jest emerytowaną nauczycielką. – Dobrze pamiętam, że w domu nigdy się nie przelewało, a często do nocy sprawdzała klasówki, czy przygotowywała się do kolejnych lekcji – mówi raper w rozmowie z CGM.

Protestują dziś, w odpowiednim momencie, żeby przycisnąć chamskich sportowców, jakimi są politycy. Wszyscy pamiętamy i znamy triki tych tzw. przedstawicieli narodu. Obietnice nie mające pokrycia w realu. Oto nasza władza i bynajmniej nie kieruję tego do dzisiejszych ekip, bo zawsze tak było, że polityka to często tylko puste slogany i obietnice. Niech walczą o swoje, bo to oni kształcą przyszłe elity. Przyszłych lekarzy, prawników, artystów, dziennikarzy, ludzi wszystkich profesji. Albo teraz, albo nigdy. Mega was popieram – dodaje.

 
28 komentarzy

28
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Pizdokles

A idźcie w chuj z tym lewackim Pierdopulosem. Niech sobie przypomną co mieli za PO, ile tyś nauczycieli wyjebali, brak podwyżek itp. Jebani populiści. 2 miesiące kurwa płatnego urlopu, siedzą takie chujki i sprawdzają kartkówki na lekacjach, nie chce im się prowadzić zajęć to puszczają jakieś chujowe filmy. Do tego opryskliwi, sfrustrowani. Nawet mi was nie żal, protestujcie sobie dalej. A i bardzo dobrze że obcinają im wynagrodzenie za czas protestu. W dodatku chuje jeszcze DOMAGAJĄ się darmowego żarcia od restauracji żeby im dowozili. Tfffuuuu szarmuta.

Baska Łagone

Kuuurwa niech sobie jeszcze przypomną co mieli Piłsudskiego ja pierdolę trzy złote i dwa gwoździe na godzinę, w dupach im się poprzewracało roszczeniowe kurwiszony, komentarze na glamrapie dobrze pokazują, że nauczyciele powinni zarabiać więcej a ty weź idź odrób lekcje bo kurwa przyrodniczka już na ciebie z kutasem kurwa narazie

Pizdokles

Nie muszę odrabiać, mam to za sobą. Na szczęście studiowałem zagranicą i odciąłem się od tego chujowego systemu edukacji i niewykształconych „nauczycieli” więc wyjebane jajca.

Odb

Raperzy strajkują, rowery nauczycieli pod sądem

Księciunio

Tak narzekają na pensje, ale chyba wiedzieli na co się piszą idąc na studia pedagogiczne? Czy może żyli jakimiś złudnymi marzeniami że nagle zamiast 2500zł zaczną zarabiać 5-6k? Już pomijam to że oprócz pensji to zarabiają tyle samo albo więcej na korepetycjach (bez podatku – z ręki do ręki) nierzadko szantażując uczniów i mówiąc że będzie im ciężko zdać do następnej klasy jeśli nie zapiszą się na korki 🙂 A swoją drogą, jeśli nauczyciele chcą takich podwyżek, to moim zdaniem lekarze powinni tym bardziej zacząć strajkować, bo mają o wiele większą odpowiedzialność na swoich barkach, i jeżeli taki nieudacznik nauczyciel chce mieć 3-4k to lekarz powinien mieć minimum 10k.

AbDuL All_KOzYEB

CHUJ Z WAMI I Z TYMI NAUCZYCIELAMI I TAK PO TYCH SZKOŁACH WYCHODZICIE NIEDOJEBANI DO ŻYCIA DO PRACY DO FUNKCJONOWANIA JUZ KURWA NIEDŁUGO SIE KURWA ROZDUPCYCIE PO DRODZE DO KIBLA JAK BRAKNIE SMARTFONÓW I GPS.

Baska Łagone

Czyli rozumiem że jak zaczniesz już swoją karierę w makdonaldzie i kierowniczka ci zaproponuje podwyżkę z 1500 na 1700 to powiesz „nie nie droga pani, ja wiedziałem na co się piszę proszę mi nie dawać podwyżki”? Jakiego wy kurwa rapu słuchacie że hejtujecie ludzi idących po swoje, bo chyba innego niż ja. Za udzielanie korków nauczycielowi może grozić komisja dyscyplinarna a już na pewno za zmuszanie do tego uczniów pod groźbą niezdania także tutaj chyba z chuja spadłeś z tym argumentem. No i z lekarzami masz rację, bo będą strajkować, tylko jako argument przeciwko strajkowi nauczycieli też jest po chuju. Co, mają moralne prawo do strajku dopiero wtedy gdy będą mieli najgorszą sytuację z całej budżetówki? XD Nauczcie się żyć gównojady bo Kazek się w areszcie przewraca jak słyszy takie pierdolenie

Baska Łagone

Za udzielanie korków swoim uczniom może grozić komisja dyscyplinarna, tak miało być. A argument że nie potrzebują podwyżek bo dorabiają sobie na boku korkami to taka wyżyna debilizmu że twoja klawiatura musiała się spocić ze wstdyu przy przyjmowaniu tych bzdur na swoje klawisze. Może lepiej geniuszu, gdyby nauczyciele jednak nie musieli zapierdalać na kilka etatów i na korepetycje po godzinach i mogli się w pełni skupić na swoich głównych oboeiazkach?

Księciunio

@baska łagone : Zacznijmy od tego pierdzie obrzydliwy że w polsce nie ma dobrych nauczycieli. Jak chcesz mieć porządnie wykształcone dziecko to wysyłasz je zagranicę na studia, a w polsce do szkoły przy ambasadzie amerykańskiej.

cydży

Śmientnikowy kodiarz też musiał dopowiedzieć swoje konformistyczne bzdury, weź ty zatańcz w ramach jedności z tymi belframi przy śmietnikach pod jakims hipermarketem i niech to nagrywa tvn. Żygać mi sie chce jak widze twoja ksywke.

Fufacz

Pohuj on tak tą mordę wykrzywia, czy ob zdaje sobie sprawę, że złość piękności szkodzi? Zajebalbym mu patrlbia w leb pozerkowi z wielką przyjemnością

Piechur

Mój ulubiony moment w glamrapie, to ten, gdzie dotychczasowe spierdoliny, próbując brzmiąc poważnie, dostarczają niewybrednej porcji beki, kreując się, na kurwa globtroterów, muzyków (etc), będąc po prostu JEBANYMI STULEJAMI XDDD
pozdrawiam

Największym pozerem jest Vienio

Vienio czas rozpocząć bronzowy protest. Zasady są proste: jesz gówno dopóki nauczyciele nie dostaną podwyżek. Wszystkie media o tobie mówią. Jako atencjusz jesteś wniebowzięty, choć tkwisz w gòwnie po uszy

.

A co to za patus. Dajcie coś o Pomidorze, Marcinku ABC, albo podobnym wybitnym artyście.

Grzegorz Iskierda

Lecą, lecą, lecą z dupy pierdy.
Pierdy Grzegorza Iskierdy.
Ćwiczę, picze – wpierdalam gicze
Cielęce
Kurwom sromy wymęczę
Zamęczę
Wyrucham
Przepycham
A potem zdycham
Ze zmęczenia
Dość pierdolenia
(na dziś)

potluck4life

Ja bym się nie pierdolił, wracają do pracy albo dyscyplinarki i elo

Znawca

Rover to jest ten co nagrał 3 piosenki a 4 była juz autobiografia?????

00:12 i 17

k dla nauczycieli.
Opublikowany 23 godziny temu Przez Maxymilian Hozer

07:09 7

Elomenello

Co Ty Vieniu pierdolisz ze się w domu nie przelewało ?? Ty mieszkałeś w 4 pokojowym mieszkaniu na Ursynowie a jak miales 20 pare lat zamiast wyjebac na swoje to sie wprowadziłeś starym do świeżo wybudowanego domu w Zalesiu. Wszyscy wiemy ile kosztuje ziemia i dom w Zalesiu wiec o jakim „nieprzelewaniu” pierdolisz ?? I wszyscy co Cie znają jak czytają takie głupoty to się za łeb łapią

wkurwiony huj

Lodzik z rana jak śmietana. I od razu śmietanka do kawy po której mam srake. Całe szczęście cydży wylize dupke do czysta

Trystydycymyt

Ja mogę wylizać! Tylko sraj tak żeby był konkretny rozbryzg

Stachu z Wrocka

Ja właśnie robię kac kupę plus widzę że kukurydza się nie straciła, więc będzie słodkawy posmak. Ktoś chętny na wylizanie rowa do czysta?

Stachu z Wrocka

Dodam że często po staniu przez kilkanaście minut puszczam solidne śmierdzące bąki, więc w trakcie lizania możesz sobie powdychać wonne kacowe bąki

stary na plecach

Jak można dać sobie ksywę Rower XDD

Odb

Co rower sądzi o nauczycielu? Raper strajkuje a mnie dupsko piecze

Jestem tu po to aby naśladować Odb

Rower naucza rapera strajkować. Co dupsko piecze?

Szczaw

Co taka kurwa raperska może wiedzieć o nauczaniu i polityce. Jebać rap i prawilnie przypominam że to muzyka od debili dla debili

Trolllling

Ryyyyj cwelu, idź tępaku ze wsi słuchać sobie tuzy

Popularne