Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Raperka Agia wraca na scenę. „Wk*rwiona jak Mielzky, się mści na łakach”

Ruszył preorder płyty „Prawda boli”.

Opublikowany

 

Agia funduje powiew świeżości nie tylko brzmieniem czy przekazem, ale także zadziornym stylem i wysoką techniką składania rymów. Mroczna koncepcja oraz ciężkie akcenty stanowią oprawę pod przekrój rzeczywistości złożonej z przeplatających się wątków psychologicznych i emocjonalnych. Wieloletnie doświadczenie raperki w undergroundzie finalnie zaowocowało po wielu latach albumem „Prawda boli”.

Agia o swoim „comebacku”

– „Prawda boli” to dla mnie szczególne życiowe dokonanie, ponieważ od 15-go roku życia marzyłam tylko o tym, żeby nagrać płytę. Niestety, zbieg życiowych wydarzeń i zagubienie nie pozwoliło mi nigdy dokończyć zaczętych projektów. Ten album to zbiór moich (na tamten czas) osobistych przeżyć i refleksji z nimi związanych. Treści są mocne i mroczne, bo kiedy zaczynałam tworzyć ten album byłam w najgorszym z możliwych etapów w życiu, tzn. przebudzenie po wieloletnim melanżu, zakończenie kilkuletniego związku, problemy rodzinne i zmiana otoczenia. Okazało się jednak, że właśnie zmiana otoczenia była kluczem do spełnienia marzeń – mówi raperka.O płycie „Prawda boli”

Przy albumie „Prawda boli” Agia mogła liczyć na współpracę z doświadczonymi artystami Tafel JTS i Streetsound. – Wwidząc mój potencjał do rapowania postanowili mnie podnieść z dna i wręcz „zmusić” do powrotu do rapu. Pisząc teksty skupiałam się głównie na swoich błędach, porażkach i czynnikach, które wpływały na moje niepowodzenia. Wiedząc, jak wiele jest takich zagubionych osób jak ja, chciałam przekazać słuchaczom parę nieoczywistych złotych myśli z autopsji, na które warto zwrócić uwagę. Jako, że płyta powstała w Londynie, a produkcją muzyczną zajęli się StreetSound & Tafel JTS, przenieśli oni tutejszy vibe i inspirowali się tutejszym brzmieniem, takim jak drill i grime. Ja również świetnie odnalazłam się w nowych stylach i tempach, ale nie zapomnieliśmy o fanach odlschoolu i oni również znajdą na płycie coś dla siebie – dodaje.

Album „Prawda boli” jest dostępny w preorderze na stronie prawdaboli.pl. Premiera albumu odbędzie się 6 stycznia 2023 roku.

Okładka płyty

Agia – bio

Martyna „Agia” Oświecińska to urodzona w Poniatowej raperka, rocznik 1994. Tworzy od 2009 r. Pierwsze numery wypuściła jako 15-letnia dziewczyna i wtedy rownież grała swoje pierwsze koncerty m.in supporty w klubie Kazik czy Grafitti w Lublinie. W wieku 20 lat wyjechała do UK i przestała kompletnie nagrywać. Dziś, po 8 latach wraca z wielkim przytupem z numerem „Comeback”.53 komentarze
53 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Eustachy Motyka
2 miesięcy temu

Nagrała by z Admą na only fans dobre lizanie piździska i męczenie dojów, i dildoing analny, a nie duka znowu o tym samym na kijowym bicie.

Rudolf Hess
2 miesięcy temu

Znowu to samo. Rap ją uratował – co jest smutne w huy, bo jeśli tylko to ją trzymało, to co z resztą życia. Była na dnie – kolejna osoba z tysięcy wykonawców, i to nie tylko rapu, nobilitujących swe „ciężkie czasy”, i wręcz epifanicznie traktując jakieś „podniesienie się”. Qurva, jest 2022 rok, w radiu, na yt, w prasie od kija materiałów psychologicznych, wiedza o człowieku coraz głębsza i powszechniejsza. Wiadomo, że człowiek się nie zmienia, może go zmienić ciężka praca nad sobą nazywana terapią. A ci opowiadają, niczym w latach 80 w piosenkach popowych, że zmieniła ich „zajawka”, miłość, rodzina, etc. Ta, jasne. Reszty to nawet nie dosłuchałem dalej. Znowu groźny pies, bloki i wypinanie dópy.

Cwelraper
2 miesięcy temu
Reply to  Rudolf Hess

ale wysryw. czemu zadajesz pytania jak „to co z resztą życia”. no co z zresztą życia? niektórzy mają pasje i nic pozna nią ich nie cieszy. używasz wyświechtanych słówek jak „epifanicznie”, które jest na cienkiej granicy sensownego wykorzystania. rap to emocje, a wielu artystów jest nieszczęśliwych. czemu więc cię dziwi, że opowiadają o swoich cierpieniach? widać, że jesteś przed 20 i wydaje ci się, że jesteś inteligentniejszy, niż jesteś w rzeczywistości. podchodzisz do problemów psychicznych jakby to było przeziębienie. weźmiesz witaminę c (obejrzysz filmik) i ci przejdzie. w dodatku praca nad sobą nie równa się terapia głąbie. można z niej korzystać i to wszystko. jak jesteś bardziej inteligentny i świadomy swoich problemów to żaden terapeuta ci nie pomoże, bo ty już wiesz na czym stoisz. i w takiej sytuacji możemy mówić o ciężkiej pracy, bo jesteś zdany sam na siebie. możesz wierzyć lub nie, ale czasem twój mózg jest już skrzywiony mechanicznie i zostaje nauczyć się żyć z problemami

Pan Jarosław
2 miesięcy temu

KOLEJNA pOlka KTÓRA BĘDZIE MIAŁA PO 44 WYŚWIETLEŃ PO CAŁYM DNIU XD

Normalnypolskigzib
2 miesięcy temu

Zaskoczenie, nawet spójna osobowość, treść, ma coś do powiedzenia, nie zalatuje tak cringem jak większość raperek, rzuci dobrym punchem, oby tak dalej

Ksiąc
2 miesięcy temu

Raperka AgiaVenus wraca do wanny. „Wk*rwiona jak Rafalala, się mści na raperach.”

Ziominho
2 miesięcy temu

Kolejna co bedzie miala 20 wyswietlen pod klipem

Yoahim Kupshtall
2 miesięcy temu

Ooo, czyli jednak w dzisiejszych czasach nadal da się robić RAP.

Asas
2 miesięcy temu

Hmmm ruchable

Jakimix
2 miesięcy temu

Jak na polski, kobiecy rap, całkiem dobre.

żENADA (GIMBAO33)
2 miesięcy temu

wygląda jak Junes zrap addix

XDD
2 miesięcy temu

Jak kto?

Zygmunt twój stary
2 miesięcy temu

Twój rap mnie boli

Halal masarny
2 miesięcy temu

Noname

ANAL TERROR ZIOMY
2 miesięcy temu

Wk*rwiona jak Mielzky, się mści na łakach,
Wyru*chałem boją tak, że piecze ją sr*aka

kukimoster
2 miesięcy temu

Na pewno jest lepsza niż te dukające Polki w Polszy

Kochać Polki
2 miesięcy temu

Fajna ta Murzynka z teldysku. Ruchnołbym

łatafak
2 miesięcy temu

ona ma metr trzydzieści czy mi się wydaje?

koka panie penga
2 miesięcy temu

zeby skads wrocic trzeba pierw gdzies byc, nara!

Ziominho
2 miesięcy temu

Jedyne co ladne na tym klipie to ten pies

Krzysiu
2 miesięcy temu

Kto?

Król rozkmin
2 miesięcy temu

Wiecie że kiedyś bujala się tym łakiem co nagrał „czy twoi starzy wiedzą ejoł” ?

FLAKOZAUR
2 miesięcy temu

Nikt nie czekał.

Brecha
2 miesięcy temu

Ooo Aga Agresor chodziliśmy razem do szkoły, dobra na Avanti większość miękiszonow z komentarzy to dla niej na strzała

Cyganskaksiezniczka
1 miesiąc temu

Karłowata paskuda

tps
2 miesięcy temu

w sumie nie takie złe

Chuligan z kibice.net
2 miesięcy temu
Reply to  tps

Tps yebał cie pies

Mieszko 69
2 miesięcy temu

Tylko Start Namysłów

Gks
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszko 69

Dobrze że nie żabolp

Ziominho
2 miesięcy temu

Kto jej napisal tekst i powiedzial jak nawinac?

Metodyczny
2 miesięcy temu

Chce zalać Maje Staśko

Łobełt ANUS69
2 miesięcy temu

Kobieta i rap to tak jak gangsterka i bedoes czy szpaku. Do ch*ja niepodobne

Gks
2 miesięcy temu

A teraz powtarzamy wszyscy tylko PIAST GLIWICE!!!

Mieszko 69
2 miesięcy temu
Reply to  Gks

Gdzie macie flagi ?

Gks
2 miesięcy temu
Reply to  Mieszko 69

Żabol?

RURA "RUROMINA" RUROMSKA
2 miesięcy temu

Mści się sama na sobie? Ładny autodiss ci wyjszł, bladzio!

SOKOL PALI JANA
2 miesięcy temu

Beka!

Żulja Wieniawa
2 miesięcy temu

Powinna podkładać głos pod śmiesznego złego liska w bajce ^^

Popularne