Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

RED: „NIGDY NIE MIAŁEM WIELU ZIOMÓW Z RAP GRY”

Opublikowany

 

Red – producent i raper, autor kultowego Al-Hub opowiada w rozmowie o różnicy między Polską i Chorwacją, pierwszym tatuażu zrobiony na Manhatanie oraz rozwoju marki Purpurowy Jedi.

 

Siemano, rozmawiamy ponownie po dłuższej przerwie, powiedz co słychać u Reda w 2014 roku?

Red: Idę do przodu, właśnie opiekuję się Redmanem i Methodmanem, jestem u siebie w Chorwacji – życie jest fajne. (rozmowa została przeprowadzona w czasie gdy Red był na Fresh Island Festival).

 

Jesteś producentem, raperem, a także ostatnio promotorem, udzielasz się zarówno w Polsce jak i za granicą. Opowiedz mi o Fresh Island Festival, jak to się stało, że współpracujesz z nimi?

Red: Organizatorzy to moi przyjaciele od zawsze, naturalną koleją rzeczy była współpraca przy FIF. Z moim bratem Phat Philie ogarniamy koncerty, również w  Polsce.

 

Ostatnie miesiące to muzyczna ofensywa Reda, były klipy, były wywiady, szumne zapowiedzi, nawet kontrakt z jedną z wytwórni. Kiedy nowa płyta?

Red: Płytę wydam jak uznam, że jest skończona. Muszą wiesz, wszystkie znaki na niebie to ogłaszać. Nie śpieszę się nigdzie, chcę tylko, żeby album był klasykiem jak Al-Hub.

 

Dla mnie osobiście jesteś osobą, która była związana z Łodzią (ObózTa, Spinache). Poza tym pracowałeś jako prezenter w MTV. Chciałbym Cię zapytać o popularność. Czy tam gdzie się pojawiasz wzbudzasz zainteresowanie?

Red: Myślę, że po reality show z Nat Siwiec jestem rozpoznawalny. Jest to miłe, ale nie mam ciśnienia na bycie celebrytą – jestem sobą. Jednak muszę Ci powiedzieć, że jak ostatnio byłem w Krakowie, to zrobiłem kilka zdjęć z fajnymi dzieciakami i było to fajne.

 

Pamiętam jak kiedyś jeden nasz wspólny znajomy, określił Cię mianem celebryty – wiesz o kogo chodzi?

Red: Hahaha no pewnie, że wiem, wiem również o co mu chodziło. Od czasów gdy pracowałem w MTV, zapraszają mnie na imprezy. Idę sobie od czasu do czasu spotkać się ze znajomymi, zjeść sushi i napić się martini – nic poza tym.

 

Jesteś kojarzony z reality show Natalii Siwiec, powiedz jak się poznaliście?

Red: Z Nat poznałem się kilka lat temu, było to na planie do klipu „Chcę poznać Twoją matkię”. Do dzisiaj się przyjaźnimy.

 

W Polsce w ostatnich latach co raz więcej pionierów rapu gra swoje koncerty, m.in. KRS One, z którym miałeś okazję przeprowadzić wywiad, opowiedz jaki to człowiek?

Red: Nie wiem czy wiesz, ale to ja i mój brat z Chorwacji załatwiliśmy Krisa do Katowic. Natomiast co do Twojego pytania – to fantastyczny człowiek. Chciałbym się z nim kiedyś napić herbaty jaśminowej i gadać o rapie przez całą noc.

Porozmawiajmy chwilę o produkcji muzyki, powiedz, czy produkowałeś, produkujesz muzykę dla ludzi zza oceanu?

Red: Pracuję aktualnie nad dwoma tytułami, kolabo z J-Ro oraz nad swoją producencką. Nic poza tym.

 

Śledząc Twoje kanały internetowe, to co piszesz, czasami można odnieść wrażenie, że albo robisz sobie jaja z ludzi, albo po prostu masz naturę kabareciarza, wesołego kolesia. Prawda leży po środku?

Red: Mam po prostu duży dystans do siebie i nie przeszkadza mi sobie robić z siebie jaja, albo śmiać się z jakiejś nieśmiesznej sytuacji – zero teorii spiskowych.

 

Al-Hub (Miłość), natknąłem się ostatnio na wywiad z 2002 roku, w którym mówisz "…Nazwałem ją "Miłość", bo jak rozwalili w ubiegłym roku Twin Towers to był wielki szok, apokalipsa. Dopiero wtedy zauważyłem, że nie ma miłości między ludźmi i to niezależnie od miejsca…", powiedz, czy dalej podtrzymujesz zdanie, że relacje międzyludzkie są co raz gorsze?

Red: Ludzie dzisiaj to egoiści, a świat jaki nas otacza nie pozwala byśmy byli miękkimi „mietkami”. Dlatego często wracam do swojej Dalmacji, bo wydaje mi się, że tam wartości ludzkie nie zjebały się tak jak w „Europie”.

 

Porozmawiajmy chwilę o życiu, filozofii życia. Masz 36 lat, córkę, nie jedno za sobą, powiedz czy uważasz się za spełnionego, szczęśliwego gościa?

Red: Wiesz co, wydaje mi się, że nie było łatwo, ale mogę się czuć spełniony. Mam córkę, dom i nawet zasadziłem drzewo. Więc inszallah życie jest piękne, ale zapierdalałem na to od 97 roku, czyli prawie 20 lat.

 

Raz jesteś w Warszawie, raz w Chorwacji, gdzie czujesz się lepiej?

Red: W Warszawie mam córkę, dom i setki spraw. Chorwacja to mój kraj, mój dom. Wyjeżdżam z Polski by naładować akumulatory, złapać dystans i wyhamować. Polska kojarzy mi się z pracą i stresem, natomiast Chorwacja to oaza spokoju, odskocznia od dnia dzisiejszego.

 

Jesteś kibicem piłkarskim, widziałem, że po meczu otwarcia, "hejtowałeś" te imprezę, jednak jako kibic piłki kopanej, na pewno chociaż pobieżnie śledziłeś, pokusisz się o podsumowanie?

Red: Wiesz co, widziałem pięć spotkań. Jednak to już nie to, piłka nożna jest coraz bardziej skorumpowana. Nie podoba mi się to co zbudował Platini i Bllater, a zbudowali wielką mafię. Tyle mam do powiedzenia.

 

Rozmawialiśmy jakiś czas temu o podwójnej moralności w Hip-Hopie, szczególnie polskim. Jeden drugiego jakby mógł to by zgnoił, ale jak się spotykają, to te podziały gdzieś giną. Uczestniczysz w tej kulturze od początku, powiedz dlaczego tak akurat jest, że raper z raperem może pogadać o pogodzie…

Red: Dlatego nie uczestniczę w tym przedstawieniu. Nigdy nie miałem wielu ziomów z rap gry. Kocham rap, interesuję się polskim rapem. Jednak większość moich przyjaciół i znajomych nie ma wiele wspólnego z tą kulturą i muzyką. Szkoda, że nie ma tutaj chemii, że zasady gdzieś się zatarły. Szczególnie pierwsze pokolenie mogłoby bardziej trzymać się razem.

 

Pamiętam czasy, gdy się poznaliśmy, było to przy okazji premiery płyty naszego człowieka Art of Beatbox, jak wiadomo przynależałeś do łódzkiej społeczności HH ze względu na ObózTa, czy dzisiaj utrzymujesz kontakty z chłopakami?

Red: Tak, ale wiesz jak jest. Mamy swoje życie, każdy ma swój mały świat. Poza tym wielu z nich nie mieszka w Polsce. Ja jednak mam Obóz w serce. To były piękne czasy.

 

Jakie masz plany na resztę roku, czego możemy się po Tobie spodziewać?

Red: Rozwinę markę odzieżową. Wprowadzimy do obrotu nowe modele odzieży dla pięknych kobiet. Udostępniał będę luźne utwory i teledyski. Co dalej – zobaczymy.

 

Muzyka, rap, sport, a także tatuaże to chyba Twoja kolejna zajawka. Pamiętasz kiedy zrobiłeś sobie swój pierwszy tatuaż, ile ich masz dzisiaj i czy to jeszcze nie koniec?

Red: Pierwszy tatuaż zrobiłem na Manhatanie w 1996 roku – napis Red. Ile ich mam na pewno za dużo. Nowe planuję, ale może ze dwa jeszcze.

 

Zaczynaliśmy rozmowę od Fresh Islang Festival, powiedz, który z festiwali Hip-Hopowych zrobił do tej pory na Tobie największe wrażenie, czyje show wbiło Cię w ziemię?

Red: W zeszłym roku na Fresh Island Festival – występ Asap Rocky`ego. Siedziałem na vipie już ciut pijany. Widziałem to z mega wysoka. Zajebiste nagłośnienie, setki pięknych kobiet. Powtarzałem sobie wtedy, że zawsze chciałem być na takim festiwalu. Czuć było energię, był rap, ale i klasa. To było to.

 

Dzięki za rozmowę.

Red: Pozdrawiam moją babcię, która ma 92 lata i mieszka sobie w Krakowie i na pewno nie przeczyta tego wywiadu. Peace 🙂

0 0 vote
Article Rating
 
29 komentarzy
29 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Purple Drank
6 lat temu

I NIGDY NIE BEDZIESZ MIAL

hahahhahahahahha
6 lat temu

77 ……………..

A$AP ZIOMECZEK
6 lat temu

TEDE TO KROL :)))))

IKSDE
6 lat temu

ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

pejadziwo
6 lat temu

ELDO I RED NAJLEPSZE ZIOMKI W RAPGRZE
ZOBACZ WIĘC NA WOLNYCH MAJKACH NIGDY TO NIE KOŃCZY SIE

OrzełLektor
6 lat temu

[img]https://www.bieganie.pl/img/Remus/inne/burak.jpg[/img]

„Cikla” w wolnym tłumaczeniu Red

A ja pozdrawiam mojego psa, który lata se po podwórku i na pewno tego nei przeczyta.

1 but
6 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OFgYGMoZhvk[/youtube]

KREGI
6 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=V5Yq3gxUDCw[/youtube]

Rybson
6 lat temu

Prawilnie przypominam- ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

BLACHA
6 lat temu

PRAWILNIE MOWIE ZE JEBAC KAENA #KSERO

RED CZERWONY PAJONK
6 lat temu

ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

RozjebanyRap
6 lat temu

POLSKI RAP CZEKA NA MESJASZA!

KTÓRY ROZPIERDOLI TYCH CHUJOWYCH SPIEWAKÓW ROZDAJACYCH KARTY NA POLSKIEJ SCENIE DOKŁADNIEJ TO ROZDAJĄCYCH GÓWNO GIMBUSOM W POSTACI CHUJOWYCH ALBUMÓW KONCERTÓW I CIUCHÓW DLA ULICZNIKÓW ZA 250 ZŁ PODKOSZULEK CZY INNE SKARPETKI JP DLA NOWORODKA.TO SAMO TYCZY SIĘ TYCH PIESKÓW Z PODZIEMA GDZIE KAŻDY MA GŁOS JAK PIZDA RUCHANA PRZEZ FRITZLA I TE WYMUSZONE PODWÓJNE.

Czekam na wasze opinie.

POTRZEBNY JEST RAPER KTÓRY POZAMIATA TEN JEBANY CHŁAM.

TROSKLIWY MIŚ
6 lat temu

[img]https://111.imagebam.com/download/BrItmPGX_mcdfXIdPuXHXQ/34687/346863147/Sad-forever-alone-face-only-l.png[/img]

koz4
6 lat temu

ŁOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO

Ziółczens
6 lat temu

I tak was hip hop dojedzie skurwysyny 😀

antypoligamia
6 lat temu

[img]https://de2.eu.apcdn.com/full/109307.gif[/img]

CzytamHamleta
6 lat temu

„Chciałbym się z nim kiedyś napić herbaty jaśminowej i gadać o rapie przez całą noc.”
ja pierdole on tez na pewno o tym marzy hahahah
[img]https://img.likely.pl/photo/large/20130302/pretty-girl-swag-tumblr-likely-pl-0d2fc9cc.jpeg[/img]
[img]https://i.pinger.pl/pgr75/0536e675001cb7a452af527e/9fv3zk-l-610×610-tumblr-jewels-fashion-style-street-swag-girl-glasses-shoes-nike-pink-air-air-max-green-nike-air-max-sunglasses.jpg[/img]

WTF?
6 lat temu

[quote name=”CzytamHamleta”]”Chciałbym się z nim kiedyś napić herbaty jaśminowej i gadać o rapie przez całą noc.”
ja pierdole on tez na pewno o tym marzy hahahah
[img]https://img.likely.pl/photo/large/20130302/pretty-girl-swag-tumblr-likely-pl-0d2fc9cc.jpeg[/img]
[img]https://i.pinger.pl/pgr75/0536e675001cb7a452af527e/9fv3zk-l-610×610-tumblr-jewels-fashion-style-street-swag-girl-glasses-shoes-nike-pink-air-air-max-green-nike-air-max-sunglasses.jpg[/img][/quote]
Z TAKIM TO KURWA O 2 RZECZACH MOZNA GADAC: JEDZENIU I NOWYCH TECHNIKACH ROBIENIA LOOOOOOOO PROPS ZA DUPY

kask czysta forma
6 lat temu

Beka z wieprzy

jentker_realista
6 lat temu

SCISNIJ CZAPE MOCNIEJ

bałwan
6 lat temu

Jedyne osiągnięcie Reda na polskiej scenie rapowej to : Łooooooooooooo

fds
6 lat temu

banonowiec

DARMOZJAD
6 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2D_KoL719w0[/youtube]

Czwartywrapgrze
6 lat temu

POGLEDAJTE ELDOKA da nisu ovdje pred vama da mi je pušten spremni za borbu POPUT Lobo I Robo COP kao grad Cleanup FSSSST s praznim glave i na taj način kako da se ne Eldo ODLAZI svijet pada ovdje za pregled koljena Eldo cijelo vrijeme starog NO BO DEFENDER ZBOG svatko tko uništenje Blank glavu udaraca u uništenje svi vide će Eldo čist grad od onih koji to nisu NAJSYS Ali najgore su na katu jugoistočne ELDOKA UNIŠTITI im kako prolaze preko KAO BUBANJ uništavanje ostavlja vam supovi Eldo PREZIDENTO TAKOĐER KAKO Fidela Castra Kuba NIKADA ja završiti cijelo vrijeme, jer nitko Mikrofon snage MUP ići vidjeti ne rezati ELDOKA pa vidi sada provjeriti ovdje u sastavu i CRVENI Erdo vidjeti toliko praznika MAJKACH nikada ne prestaje OVO NIJE Eldo pozdravlja sve PIS jou

WTF?
6 lat temu

Gdzie kurwa moj 1 komentarz odnosnie method mana i redmana spierdolil? Red go zjadl kurwa?
ADMIN PUCUJ SIE

hrvat
6 lat temu

[quote name=”Czwartywrapgrze”]POGLEDAJTE ELDOKA da nisu ovdje pred vama da mi je pušten spremni za borbu POPUT Lobo I Robo COP kao grad Cleanup FSSSST s praznim glave i na taj način kako da se ne Eldo ODLAZI svijet pada ovdje za pregled koljena Eldo cijelo vrijeme starog NO BO DEFENDER ZBOG svatko tko uništenje Blank glavu udaraca u uništenje svi vide će Eldo čist grad od onih koji to nisu NAJSYS Ali najgore su na katu jugoistočne ELDOKA UNIŠTITI im kako prolaze preko KAO BUBANJ uništavanje ostavlja vam supovi Eldo PREZIDENTO TAKOĐER KAKO Fidela Castra Kuba NIKADA ja završiti cijelo vrijeme, jer nitko Mikrofon snage MUP ići vidjeti ne rezati ELDOKA pa vidi sada provjeriti ovdje u sastavu i CRVENI Erdo vidjeti toliko praznika MAJKACH nikada ne prestaje OVO NIJE Eldo pozdravlja sve PIS jou[/quote]

hahaha moze, ti si lud, eldoka pozdraviat sve, uooo

vasquez
6 lat temu

[quote name=”WTF?”]Gdzie kurwa moj 1 komentarz odnosnie method mana i redmana spierdolil? Red go zjadl kurwa?
ADMIN PUCUJ SIE[/quote]

moj tez usuneli.co za kurestwo

Kajman spoko ziom
6 lat temu

red spoko

RED MA HEADA NA FFA
5 lat temu

o kurwa red, jak mozna upasc tak nisko wygladasz gorzej niz tede a od niego nawet sowa sie lepiej zapowiada NOSISZ KURWA VERSACE A DO DZISIAJ MYSLISZ ZE TO OZNACZA „WERSY” (smiech)

Popularne