Sprawdź nas też tutaj

News

Rover – raper, który uczy w szkole języka polskiego

Mało znane fakty o polskim raperze.

Opublikowany

 

Rover

Kielecki raper Rover bardzo dobrze znany jest słuchaczom rapu. Na koncie ma kilka płyt, a także był związany z takimi oficynami jak High Time czy Step Records. Zastanawialiście się jednak co raper robi prywatnie? Oprócz tego, że jest zapalonym wędkarzem i fotografem, uczy w szkole języka polskiego.

Z zawodu polonista

Rover, czyli Mateusz Pustuła to prawdopodobnie jedyny w Polsce nauczyciel języka polskiego, który czynnie rapuje. Z zawodu jest polonistą i pracuje w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi imienia Cypriana Kamila Norwida w Kielcach. Jak został nauczycielem? Jak przyznaje zdecydował przypadek. – Wspomniałem, że chciałbym spróbować „uczyć” i taka szansę otrzymałem. Póki co, nauczycielem jestem od czterech lat i sprawia mi to dużo radości – mówi w rozmowie z lokalnym serwisem echodnia.eu. – Wcześniej pracowałem między innymi jako redaktor w wydawnictwie Grupa Edukacyjna SA. Obecnie pracuję również jako specjalista do spraw Social Mediów w międzynarodowej firmie wędkarskiej – dodaje.

Lubiany przez uczniów i nauczycieli

Nauczyciel raper – to brzmi niecodziennie. Jak Rover jest traktowany przez innych nauczycieli? – Spotkałem się z pomocą z ich strony – mówi. Raper jest lubiany nie tylko przez kolegów i koleżanki z pracy, ale również przez uczniów. Jak twierdzi, niektórzy za jego sprawą mają lepsze podejście do szkoły i oceny, niż kiedyś. – Osobiście uważam, że nauka jest przywilejem, a nie koniecznością. W związku z tym ma sprawiać radość, a nie kojarzyć się z represjami, chorą atmosferą presji. Przychodząc na zajęcia masz możliwość dowiedzenia się czegoś nowego, porozmawiania o tym co Cię zainteresuje – tłumaczy.

Raper kontynuuje naukę na studiach doktoranckich z zakresu literaturoznawstwa. Jest również w trakcie promocji nowego albumu „Puszka Pandory”.

 
11 komentarzy

11
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
smarki wróć

a smarki rzucił rap dla bycia adwokatem 🙁

Twój Starry Potter

Każdy raper umie kłamać, więc każdy z nich może zostać papugą.

ROVER⚡⚡⚡⚡♨ ♨ ♨24

Miałem kiedyś wigry 3

Jonasz Papor

Rower a nie Rover jak dzieci uczysz jak sam sie mylisz debilu jebany

Dwa pedały

Gdyby nie ma daleko byś nie zjechał jebany składamy!

Dwa pedały

*składaku

Dwa pedały

*my

stary rozpalacz

idź lepiej do Rovera na polski

cydży

po piersze to nie raper kurwa tylko pop piosenkarz bo w cebulandii nie ma czegoś takiego jak rap, a po drugie sam pewnie ledwo składa zdania

Twój Starry Potter

Oprócz twoich uczniów na lekcji, nikt cię nie słucha bmx’ie

Twój Starry Potter

Minusy to se dawaj dzieciakom na lekcji balasie

Popularne