Sprawdź nas też tutaj

Felieton

ROZKMINA: Pełna Kultur(w)a

Opublikowany

 

Przekleństwa. Któż z nas od czasu do czasu nie lubi sobie siarczyście zakląć, żeby podkreślić doniosłość sytuacji bądź swego stanu wewnętrznego? Raper też człowiek, i używa tego typu słów. Jaką rolę pełnią one w tekstach? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu, i przeanalizujmy najwulgarniejsze utwory w historii Polskiej muzyki rap.

W 1995 roku Nagły Atak Spawacza wydał w liczbie 10 tysięcy sztuk swoje pierwsze dokonanie muzyczne – singiel ”Anty” (na albumie poza tym utworem, znalazł się również inny, o tytule ”Narkotyki”). W tytułowej piosence udzielił się również Peja. Numer stanowił diss na kieleckiego rapera Liroya, nazywanego w tamtych czasach ojcem chrzestnym polskiego rapu. Nie zawierał żadnych wymyślnych pojazdów; Fazi zmieszał go po prostu z błotem przy pomocy różnorakich wyzwisk, Peja pojechał bardziej merytorycznie. Nie pozostawiono na raperze suchej nitki, dostało się nawet jego rodzicom oraz żonie (”Twoja żona kurwa jest jebaną penerą/Ciągnie chuja wszystkim poznańskim gangsterom”), oraz grożono śmiercią jego bliskim i jemu samemu (”Ty jebany chuju ty jebany skurwysynu/Za tę profanację które odpierdalasz/Spotka cię solidna kurwa kara/Spalimy ci chałupę, rozjebiemy twoją żonę/Zabijemy ci dziecko i zgwałcimy siorę”). Liroy odpowiedział na te zaczepki rok później w kawałku pt. „Liroy był, Liroy jest, Liroy będzie /amen/” z albumu ”Bafangoo! część 1”. Potem obie strony nagrały na siebie jeszcze po jednym dissowym kawałku, i konflikt zawisł w muzycznej próżni.

Trzeba dodać, że poza ”Anty”, Nagły Atak Spawacza ma w swoim repertuarze wiele innych utworów najeżonych rynsztokowym językiem marginesu społecznego, jednak przy piosence ”Anty” wszystkie one bledną pod względem wulgarności.

Sam Liroy również nie przebiera w słowach, o czym można się przekonać słuchając większości jego największych hitów. Chociażby w ”Kto To Taki” z wydanego w 2001 roku albumu muzycznego ”Bestseller 2001”. rapuje: ”Jestem jaki jestem i już taki pozostanę, proste/Zatem schowaj komentarze swe żałosne/I nie pierdol cwelu, bo jebie ci strasznie z ryja/Rymuję Wiesz, kto? Czyja płyta to jest? Czyja?”, dalej dodaje: ”Dokładnie, walczę, aż przeciwnik padnie/Mówisz brzydko o mnie? To bardzo nieładnie/Ty psi wymazie, prostytutko pierdolona/Kiedy cie dojadę, będziesz robił za kondoma”. Innymi przebojowymi piosenkami okraszonymi niecenzuralnym słownictwem są na przykład ”Scyzoryk” oraz „…a jebać mi się chce!!!”.

Naturalnie, wzajemne obrzucanie się mięsem stanowi jeden z filarów dissowania się. Co prawda, obecnie środoowkisko hip hopowe w Polsce dojrzało na tyle, że stać je na soczyste pancze, ale w każdym tego typu utworze nie może zabraknąć jakiś wulgaryzmów. Peja w swoim opartym na utworze ”Wonder Why They Call You Bitch” 2Paca Shakura dissie na Tedego ”Dla Czego Tede Kurwą Jest”, obficie obrzuca swojego oponenta pospolitymi ”kurwami”, podobnie odpowiedział również Żuromowi w utworze ”Czysty Nokaut”. W tekście piosenki aż roi się od przekleństw. Peja rymuje na przykład: ”Pierdolony wychechłańcu, obsrańcu, przegrańcu/Gubisz się w tym bicie jak się gubi dziwka w tańcu”. W tym samym stylu Tede zdissował Nowatora w utworze pt. ”69”, rapując: ”Ty pizda, co to jest to jest diss, tak?!/Jesteś kundlem co sra gównem z cipska/Wyzwiska? Powiedz mi to z bliska/poczujesz jak się grubo pizga/Ja jestem grubas, ty jesteś cienias/Czeka na Ciebie kutas do zrobienia”, podkreślając na samym początku tekstu, że postanowił oprzeć siłę przekazu piosenki na wulgaryzmach ponieważ uważa oponenta za zidiociałego do tego stopnia, że w innym wypadku mógłby on wcale go nie zrozumieć. Warszawski raper Chada również nie szczędzi obraźliwych epitetów pod adresem swoich przeciwników, czego doskonałym przykładem jest ”Sześciogwiazdkowy Skurwiel”, numer stanowiący diss na Donia nagrany wraz z Hifi Bandą. ”Jesteś jedną z tych cip, która zjeżdża na harem/Zanim kurwo się sprujesz opierdol pałę starej” – rapuje Chada, bez żadnych zachamowań jadąc hiphopolowcowi po matce.

Album ”Vatos Locos Klan” Krakowskiego rapera Karramby jest chyba najbardziej przepełnionym wulgaryzmami albumem w całej historii Polskiego rapu. Część piosenek na niej zawartych jest wulgarna w tak wysokim stopniu, że nie pozostawia wątpliwości, iż raper w części piosenek na niej nie tyle używał słów obelżywych celem podkreślenia powagi swoich słów, co postawił na wulgarność dla samej wulgarności.

Żeby w ogóle możliwe stało się legalne wydanie takiego albumu, musiał on założyć własną wytwórnię (Odeon Music Polska), ponieważ EMI Music, w której wydawał dotychczas swoje płyty, cenzurowały na siłę jego utwory, ograniczając przy tym jego wolność artystyczną, o czym sam wypowiedział się tak: „Miałem już serdecznie dość tworzenia piosenek pod dyktando dyrektorów artystycznych i innych błaznów, którzy na siłę chcieli zrobić ze mnie scenicznego komedianta, podczas gdy życie raz za razem wbijało mi nóż w serce! Wszystko co napisałem było cenzurowane i zazwyczaj odrzucane – nie mogłem wyrażać prawdy oraz swoich własnych odczuć i spostrzeżeń! Podpisując poważny kontrakt z Pomaton EMI byłem pewien, że wreszcie uzyskam wolność artystyczną – porażka! Dopiero wtedy odczułem, że właśnie podpisałem na siebie wyrok, skazujący mnie na kompletny brak kontroli oraz własnego zdania odnośnie treści moich utworów, a nawet zawartości okładek moich albumów! Dopiero po rozbiciu tego bezsensownego kontraktu, po napisaniu, nagraniu wydaniu i sprzedaniu albumu „Vatos Locos Klan” po raz pierwszy w życiu poczułem, że wreszcie zrobiłem to, co od lat siedziało głęboko w moim sercu! Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że wraz z albumem „Vatos Locos Klan” rozpoczął się zupełnie nowy etap w mojej twórczości! Nowy etap, z którego jestem niesamowicie dumny”. Teksty zawarte na rzeczonym albumie nawet przy braku słów uważanych powszechnie za obelżywe wywoływałyby kontrowersje, ponieważ są jawnie pornograficzne, seksistowskie, promują zażywanie narkotyków oraz alkoholu, i przemoc.

„Czarna Lista” nagrana wspólnie z MC Dziurą zawiera w swojej warstwie tekstowej około 100 przekleństw, co czyni ją najbardziej wulgarnym kawałkiem w historii Polskiego rapu. Innymi skrajnie obelżywymi utworami na płycie są chociażby ”Pocałuj Mnie W Dupę!!”, ”Po Pierwsze” (”Po pierwsze dla sławy, po drugie dla kapuchy/Biorę kokę, rucham zajebiste dupy/I pierdoli mnie to co kurwa o mnie myślisz matkojebco/Jestem pełen nienawiści” – rapuje w tym utworze Karramba), czy ”W Imię Zasad” (”Twoją laskę chce przełożyć jakiś kutas/Zajebista dupa, tylko Ty ją możesz stukać/Zero litości, wyrok śmierci/DO PIACHU MATKOJEBCY!”). Pomimo wielu kontrowersji jakie wzbudzała treść piosenek, album trzymał wysoki poziom wykonania i sprzedawał się dobrze, dotarł nawet na 6 pozycję w liście OLiS.

 

Onar w numerze ”Kurwa Mać” bezpardonowo wyraża swoje zdenerwowanie wieloma sprawami. W zasadzie jedyne przekleństwo jakie przewija się przez tekst utworu to ”kurwa mać” kończące każdy wers, co czyni go niezbyt wyszukanym pod względem wulgarności. Znacznie lepszy pokaz elokwencji dał Pono w utworze ”Pierdolę To” ze swojego drugiego studyjnego albumu ”Tak To Widzę” (2006) rapuje w nim o tym, by zdystansować się do wielu spraw i nie tracić czasu na bzdury. Rymuje: ”Po co pierdolić jak się nie ma pojęcia?/A pierdoli dęnciak – coś wkręca, i świruje mędrca/Ja pierdole co on mówi, pierdoli jeden z drugim/Pierdoli tak, że sam powoli się w tym gubi/Ja pierdole to, sram na to, ja na to, lachę wykładam/Pierdole to! nie gadam, spierdalaj!”.

Często raperzy podkreślają swoją wulgarnością swój bunt wobec otaczającej rzeczywistości oraz rozczarowanie nią. Pierwszy album SLU zatytułowany „Slums Attack” był w swojej warstwie tekstowej bardzo ostry. Właściwie każda piosenka obfituje w ogromną ilość przekleństw, widać jednak, że Peja oraz Iceman nie tyle starał się o zawarcie w swoich tekstach jak największej ich ilości, co po prostu postanowił zupełnie odpuścić sobie ”ugrzecznianie” ich. Jednym z najbardziej znanych utworów z albumu to ”Przemoc”, track opowiadający o powszechnej znieczulicy społecznej i postępującej demoralizacji. Peja rapuje: ”zabawki już dawno zastąpił alkohol do picia/tak pieprzona telewizja uczy kurwa dzieci życia/pokazują jak być złym, brutalnym i bezdusznym/zastanów się skurwielu gdzie swe dziecko kurwa puszczasz/od ciebie zależy jak wychowasz skurwysyna/bo jeśli o to nie zadbasz będzie cierpiała twoja rodzina”. Utwór ”Bronx” jest opisem brutalnego życia na Jeżycach, dzielnicy gdzie mieszkali raperzy, zaś w ”997” dali oni upust frustracji związanej z obecnością na niej stróżów prawa. Peja rapuje: ”997, ten numer to kłopoty/Gdy wydarzy się incydent to pojawia się konfident/Dzwoni 997 i wszystkich sprzedaje/Przyjeżdżają kurwy, menty, jebane suki/Śmiecie psy pierdolone kupy gówna”. Na wydanym rok później albumie ”Zwykła Codzienność” raperzy spuścili znacznie z tonu, ale i tam znajdują się ostre fragmenty tekstów, jednak w ich wypadku są użyte z wyjątkowym wyczuciem, i piosenka ich pozbawiona straciłaby moc wyrazu. Jednym z takich utworów na płycie jest ”Trudny Dzieciak” to najbardziej osobisty numer na albumie. Zarapował go wyłącznie Peja, a opowiada o trudzie życia, braku zrozumienia, problemach, rozczarowaniu ludźmi. Pierwsza zwrotka zaczyna się słowami: ”Nie cieszą mnie już zasrane promienie słońca/Od czasu gdy śmierć zabrała mego ojca/Matka też umarła jeszcze wcześniej niż on/Całe moje życie to jebane wielkie dno/Teraz jestem sam/Na takie życie sram”. Tytułowy otwór ”Zwykła Codzienność” kończy się zaś zaprzestaniem rapowania przez MC’s, którzy dochodzą nagle do wniosku, że przekaz piosenki i tak nie zostanie należycie dostrzeżony, a potem dają upust złości z tym związanej, bluzgając gromko.

Kiedy tylko rap przedostał się do mediów, musiał on zostać oczywiście poddany przymusowej cenzurze. Słowa wulgarne były ściszane albo odtwarzane wspak. Co niektórzy wykonawcy nastawieni bardziej na zarabianie pieniędzy niż na tworzenie uczciwej muzyki chyba zorientowali się w sytuacji, i by ciut bardziej otworzyć sobie wrota do tak zwanej kariery drastycznie ograniczyli używanie w swoich piosenkach przekleństw. Jednym z nich jest Mezo, który wcale nie kryje się z tym, że jest to jeden z czynników, który wpłynął na jego popularność. W utworze Pana Duże Pe pt. ”Nasze Życie” rapuje: ’Mezo to ten co nie używa przekleństw/Dlatego tak go dużo na listach”. Fenomen hip-hopolo był oczywiście związany również w dużej mierze z zanikiem przekleństw w muzyce rap. Była ona wtedy promowana przez młodzieżowe szmatławce, a do niektórych numerów dodawano nawet płyty CD z tak ”wykastrowaną” muzyką.

Znaczna część raperów rzuca mięsem rzadko, jakby od niechcenia, inni nie potrzebują zwyczajnie w swoich piosenkach wulgaryzmów, są też tacy, którzy używają ich do woli, oraz cenzurujący własne twórcze dokonania by przydać im komercyjności. Przez te dwie dekady rozwoju rapu w Polsce świadomość słuchaczy i twórców wzrosła, ich oczekiwania wobec muzyki zwiększyły się i nie są już tak mało złożone jak kiedyś, kiedy to hip-hop miał być tylko głośnym krzykiem buntu. Osobiście lubię od czasu do czasu posłuchać piosenek przepełnionych wulgaryzmami, jednak traktuje je tylko na zasadzie ciekawostki, niczego poważniejszego. Nadmiar wulgaryzmów sprawia, że piosenka traci swój przekaz, rozmywa się on po prostu w nich, podczas średnia czy mała ich ilość jest w stanie podkreślić jego znaczenie, kiedy indziej używane w nieodpowiednim miejscu psują jej wyraz. Szkoda, że przez wielu ludzi rap uważany jest jako muzyka szkodliwa tylko ze względu na jej wulgarność, że są tacy, którzy wrzucają do jednego worka wszystkie utwory, ale na głupotę nie ma rady.

0 0 votes
Article Rating
 
59 komentarzy
59 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
fsssst
9 lat temu

POZDROWIAM BABCIE NOTYLA NOGA

RZARY HEMP GRÓ
9 lat temu

ZOBACZ, SPRAWDZ
[img]https://i43.tinypic.com/2zroxg0.png[/img]

Elliminati
9 lat temu

WARSZAFSKI DESZCZ ZAWSZE NA PROPSIE!

fsssst
9 lat temu

[img]https://img803.imageshack.us/img803/2370/e4ajg.jpg[/img]

hajssieniezgadza
9 lat temu

https://www.facebook.com/pages/Hajs-sie-nie-zgadza/220795054601649?ref=hl
[img]https://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/33861_278101465626540_1041849434_n.jpg[/img]

SMARKI AKA TONY FLEGMY
9 lat temu

BEKA,TERAZ KAŻDY JEDZIE PO TYM FILMIE I NAGLE BYŁ CHUJOWY,WYSTARCZYŁO TYLKO ŻEBY RACA NAPISAŁ KILKA SŁÓW
[img]https://s4.ifotos.pl/img/raca-pogl_xxqexnq.JPG[/img]
TO TEŻ JEST ELEGANCKIE „DO MOICH KOLEGÓW STRZELANO” RACA TEŻ KRĘCI BEKE Z ELDOKI

jebac was polaczki
9 lat temu

JEBANE POLACZKY SPIERDALAC

fsssst
9 lat temu

PRAWILNIE PRZYPOMINAM

[img]https://img28.imageshack.us/img28/607/pokahontaz923797thumb41.jpg[/img]

hajssieniezgadza
9 lat temu

https://www.facebook.com/pages/Hajs-sie-nie-zgadza/220795054601649
[img]https://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/285794_437215993002618_1980989277_n.jpg[/img]

fsssst
9 lat temu

TAKIE TAM Z ERDO W TLE

[img]https://img832.imageshack.us/img832/9094/d66c947e2989287b.jpg[/img]

fsssst
9 lat temu

HISTORIA PRAWDZIWA

[img]https://img545.imageshack.us/img545/5280/6082434a2cfe.gif[/img]

Popek Hipster
9 lat temu

https://www.facebook.com/POPEKHIPSSTER
[img]https://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/487240_224816344314988_1225168359_n.jpg[/img]
[img]https://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/317136_224816287648327_1372738116_n.jpg[/img]
[img]https://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/4874_224816107648345_2123904319_n.jpg[/img]
[img]https://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/394139_224816070981682_2133498831_n.jpg[/img]
[img]https://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/317110_224816020981687_1636940585_n.jpg[/img]
[img]https://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/400210_224815970981692_1611551176_n.jpg[/img]
[img]https://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/530665_224815890981700_708944761_n.jpg[/img]
[img]https://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/317817_223773147752641_78253866_n.jpg[/img]
Pozro od Artysty Popka Hipstera

GALERIANKA
9 lat temu

JEBAC TE ICH ROZKMINY LOL,

I TAK ZA DŁUGIE I NIKT TEGO NIE CZYTA.

fsssst
9 lat temu

CO NA TO RYSZARD?

[img]https://img839.imageshack.us/img839/3456/6hm2qe.jpg[/img]

osa
9 lat temu

[quote name=”SMARKI AKA TONY FLEGMY”]BEKA,TERAZ KAŻDY JEDZIE PO TYM FILMIE I NAGLE BYŁ CHUJOWY,WYSTARCZYŁO TYLKO ŻEBY RACA NAPISAŁ KILKA SŁÓW
[img]https://s4.ifotos.pl/img/raca-pogl_xxqexnq.JPG[/img]
TO TEŻ JEST ELEGANCKIE „DO MOICH KOLEGÓW STRZELANO” RACA TEŻ KRĘCI BEKE Z ELDOKI[/quote]

RACA ROZJEBANY DAMSKI BOKSER

DreHu
9 lat temu

Pełna ku(lt)urwa.

[img]https://blog.zw.com.pl/files/2008/02/tirowka.jpg[/img]

fsssst
9 lat temu

[img]https://img585.imageshack.us/img585/5905/001gfig.jpg[/img]

SZWAGIER
9 lat temu

[IMG]https://images46.fotosik.pl/1836/cae3912dc55ce4f7med.jpg[/IMG]: https://www.fotosik.pl

hufvhufh
9 lat temu

[quote name=”osa”]RACA ROZJEBANY DAMSKI BOKSER[/quote]
rozjebana to jest twoja stara i twoja dupa, kurwo

RZARY HEMP GRÓ
9 lat temu

[quote name=”SMARKI AKA TONY FLEGMY”]BEKA,TERAZ KAŻDY JEDZIE PO TYM FILMIE I NAGLE BYŁ CHUJOWY,WYSTARCZYŁO TYLKO ŻEBY RACA NAPISAŁ KILKA SŁÓW
[img]https://s4.ifotos.pl/img/raca-pogl_xxqexnq.JPG[/img]
TO TEŻ JEST ELEGANCKIE „DO MOICH KOLEGÓW STRZELANO” RACA TEŻ KRĘCI BEKE Z ELDOKI[/quote]

ZEBY TYLKO RACA (SMIECH)
[img]https://e-fotek.pl/images/96013098649361852752.jpg[/img]
[img]https://img35.imageshack.us/img35/1637/bekanl.jpg[/img]
[img]https://e-fotek.pl/images/30021380205329870553.jpg[/img]

SZWAGIER
9 lat temu

[IMG]https://images48.fotosik.pl/476/ce24b7e64b28b803med.jpg[/IMG]: https://www.fotosik.pl

SZWAGIER
9 lat temu

[IMG]https://images46.fotosik.pl/1836/9218dd1d5e50d6e2med.jpg[/IMG]: https://www.fotosik.pl

hajssieniezgadza
9 lat temu

[img]https://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/317136_224816287648327_1372738116_n.jpg[/img]

POPEK HIPSTER PROPSY ZA PRZEROBIENIE
PIS JOŁ
https://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/541194_548990368448781_802418467_n.jpg
https://www.facebook.com/pages/Hajs-sie-nie-zgadza/220795054601649

hajssieniezgadza
9 lat temu

https://www.facebook.com/pages/Hajs-sie-nie-zgadza/220795054601649
[img]https://sphotos-c.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/541194_548990368448781_802418467_n.jpg[/img]

SZWAGIER
9 lat temu

[IMG]https://images41.fotosik.pl/1823/67f20851cb96780fmed.jpg[/IMG]: https://www.fotosik.pl

VIVY NA NAS NIE STAC
9 lat temu

WKURWIA MNIE JAK LUDZIE TŁUMACZĄ SŁOWO „WYCZYSCI” JAKO „CLEAR”. OTOZ NIE KURWA, POWINNO BYĆ ” C L E A N” ZAMIAST „CLEAR”. MOZE NIE WNOSI TO ZBYT WIELE DO TEJ MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI, ALE DENERWUJE MNIE. POZDRO, JOŁ.

SZWAGIER
9 lat temu

[quote name=”VIVY NA NAS NIE STAC”]WKURWIA MNIE JAK LUDZIE TŁUMACZĄ SŁOWO „WYCZYSCI” JAKO „CLEAR”. OTOZ NIE KURWA, POWINNO BYĆ ” C L E A N” ZAMIAST „CLEAR”. MOZE NIE WNOSI TO ZBYT WIELE DO TEJ MERYTORYCZNEJ DYSKUSJI, ALE DENERWUJE MNIE. POZDRO, JOŁ.[/quote]

MOŻE BYĆ TAK GIMBIE ?

[IMG]https://images50.fotosik.pl/1734/62e59d0f151828f3.jpg[/IMG]: https://www.fotosik.pl

KUSY
9 lat temu

[img]https://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQoIwyNwsL8stE_eVeADZASDxs1bwb78G0DXkwai3zaPdEqfNgDKw[/img]

SZWAGIER
9 lat temu

[IMG]https://images42.fotosik.pl/649/39b62e7f4ee65868med.jpg[/IMG]

Lyserg1260
9 lat temu

[img]https://i.imgur.com/VmoU5.png[/img]

SZWAGIER
9 lat temu

[IMG]https://images47.fotosik.pl/1619/666251cc789bc0ba.jpg[/IMG]

YERI
9 lat temu

[img]https://img407.imageshack.us/img407/9641/miuosh296765111jjjjjj.jpg[/img]

YERI
9 lat temu

[img]https://img694.imageshack.us/img694/7882/numerrazabdool9234445.jpg[/img]

A WY DALEJ SOBIE MYŚLCIE, ŻE TO RAWICZ PRZEPROWADZA TE WYWIADY!

MORSKI MARIAN
9 lat temu

[quote name=”YERI”][img]https://img694.imageshack.us/img694/7882/numerrazabdool9234445.jpg[/img]

A WY DALEJ SOBIE MYŚLCIE, ŻE TO RAWICZ PRZEPROWADZA TE WYWIADY![/quote]

[img]https://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc6/187782_214709168551261_1588938_n.jpg[/img]

karrambelo
9 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-160k38w6Kg[/youtube]
propsy Karramba za stare nagrywki!

VIVY NA NAS NIE STAC
9 lat temu

[quote name=”SZWAGIER”]MOŻE BYĆ TAK GIMBIE ?

[IMG]https://images50.fotosik.pl/1734/62e59d0f151828f3.jpg[/IMG]: https://www.fotosik.pl[/quote%5D

MOZE TAK BYĆ, BULBASKU SYMPATYCZNY:*

Chandan
9 lat temu

[img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/08/3f21642bc3b16857765dc099098bd75e.png?1346079644[/img]

SłońWSRH
9 lat temu

Dobra rozkmina , ten kawałek Karrambry słyszałem pierwszy raz, zajebisty.

Bąsą to cwel
9 lat temu

PROPSY DLA ELDOKI !!!!!!

I PROPSY ZA RUCHANIE PARIS HILTON , WCIAGANIE KOKSU I ZA PALENIE TRAWKI

Bąsą to cwel
9 lat temu

[quote name=”SMARKI AKA TONY FLEGMY”]BEKA,TERAZ KAŻDY JEDZIE PO TYM FILMIE I NAGLE BYŁ CHUJOWY,WYSTARCZYŁO TYLKO ŻEBY RACA NAPISAŁ KILKA SŁÓW
[img]https://s4.ifotos.pl/img/raca-pogl_xxqexnq.JPG[/img]
TO TEŻ JEST ELEGANCKIE „DO MOICH KOLEGÓW STRZELANO” RACA TEŻ KRĘCI BEKE Z ELDOKI[/quote]

RACA PROPSY DO KOŃCA ŻYCIA + POPRSY ZA SPROPSOWANIE ELDOKI

DonKanalik
9 lat temu

SIEMA, Z TEJ STRONY FOKUS, OTWIERAM WLASNIE SWOJ NOWY BANK, ZA WPLACONE ZLOTO NA LOKATĘ MOZESZ OTRZYMAC ZŁOTO, HAJS ZA MAGIKA I FILM SIĘ KAPKE NIE ZGADZAŁ WIĘC OD DZIS JESTEM INWESTOREM SMOGIEM.

[img]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=261328563989901&set=a.159161000873325.29400.159100794212679&type=1&relevant_count=1&ref=nf[/img]

blau
9 lat temu

[quote name=”osa”]RACA ROZJEBANY DAMSKI BOKSER[/quote]

Raca to jest wsiun co zaczepial b.r.o. za discopolo bo wiedzial ze mu nie odpowie a zesral sie przed Sulinem

SZWAGIER
9 lat temu

[IMG]https://images41.fotosik.pl/1823/945784334552e775med.jpg[/IMG]

Kradne Złudzenia
9 lat temu

Ale wy jesteście niekumaci Stara to inaczej Sędzina w teledysku suczki jest doniu i stara-sędzina a nie o jego matce co za niekumate frajerstwo

Bąsą to cwel
9 lat temu

MACIE FOTE STAREJ SPJ!!!

[img]https://img.wiocha.pl/images/6/d/6d6fc05c5548368fee44033d7681aadf.jpg[/img]

BIG G
9 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=EDJxUGEF3Sc&feature=youtu.be ! AVE LOS SANTOS ! GROVE STREET FOR LIFE !

SZWAGIER
9 lat temu

MAŁY RUCH NA STRONIE. MAŁO BEKI. DZIEWCZYNA ZROBIŁA MI OBIAD. IDĘ OGLĄDAĆ FAMILIADĘ

[IMG]https://images41.fotosik.pl/1823/d0efd3ff6e0e0721med.jpg[/IMG]

GRUBY CZARNY KOT
9 lat temu

A TERAZ POPEK KURWA MAĆ KRÓL ALBANII DO WSZYSTKICH HIPSTEROW W POLSCE. CO WY SE AMBITNE KURWY MYSLICIE KURWA MAĆ, TY SŁUCHASZ AMBITNEJ MUZYKI JEDEN Z DRUGIM? PRZECIEŻ TY NIE MASZ ŻADNEJ PŁYTY SWOJEGO ULUBIONEGO ARTYSTY W DOMU KURWA, ZAŁOŻĘ SIĘ KURWA. BYŁEŚ TY CHUJOZO JEBANY, JEDEN Z DRUGIM NA JAKIMKOLWIEK KONCERCIE SWOJEGO ULUBIONEGO ARTYSTY? KURWA NIE SĄDZE. WYGLĄDACIE KURWA JAKBYŚ OPIERDOLIŁ KONTENER Z UBRANIAMI DLA CZERWONEGO KRZYŻA I SIĘ W TO KURWA UBRAŁ. JA PIERDOLE.

TATUAŻE? JA MAM TATUAŻE Z PASJI KURWA, NAWET OCZY MAM WYTATUOWANE Z PASJI. A TY MASZ WYTATUOWANĄ RYBKĘ I TRZY WISIENKI. JESTEŚ TYLKO MODNĄ KURWĄ GDZIEŚTAM NA REWIRACH, GDZIEKOLWIEK SIĘ BUJASZ. JA PIERDOLĘ

KURWA, WIELCY FILMOWCY, KURWA, CO DRUGI TO FOTOGRAF KURWA ALBO KAMERZYSTA. PRZECIEŻ TY KURWO KAMERY NIE MIAŁEŚ DOBREJ W RĘKACH JEDEN Z DRUGIM KURWA. WIELCY KURWA KAMERZYSCI KURWA OPERATORZY KAMER. JA PIERDOLE HIPSTERZY HIPSTERKI TO JEST NOWA GENERACJA ZJEBÓW KURWA TAK NIE DOJEBANYCH ŻE TO NIE MAJĄ SWOJEGO MÓZGU JEMU SIĘ NIE NIE MA ŻE JEMU SIĘ PODOBA CZY SIĘ NIE PODOBA, ON KLIKA ZA TYM DRUGIM IDIOTOM BO BO JEST PO PROSTU DEBILEM. PIERDOLENI PEDAŁY

HIPSTERZY, NIE ŻYCZĘ SOBIE KGHURWA ŻEBYŚCIE SŁUCHALI MOJEJ MUZYKI. CHCEM BYĆ KOJARZONY WYŁĄCZNIE Z ULICĄ A WY JESTEŚCIE ZWYKŁYMI KURWAMI
JA PIERDOLĘ

BANDA PÓŁ PEDAŁÓW W SKÓRZANYCH KURWA RURKACH. TAK SIĘ POWINNO CHODZIĆ. TAK SIĘ KURWA POWINNO CHODZIĆ PO TEJ PO TEJ PLANECIE. STOPROCENT KURWA PROSTO KURWA DIIL GANG
[img]https://img716.imageshack.us/img716/2227/cokolwiek.png[/img]

JEBAĆ

SZWAGIER
9 lat temu

[quote name=”GRUBY CZARNY KOT”]A TERAZ POPEK KURWA MAĆ KRÓL ALBANII DO WSZYSTKICH HIPSTEROW W POLSCE. CO WY SE AMBITNE KURWY MYSLICIE KURWA MAĆ, TY SŁUCHASZ AMBITNEJ MUZYKI JEDEN Z DRUGIM? PRZECIEŻ TY NIE MASZ ŻADNEJ PŁYTY SWOJEGO ULUBIONEGO ARTYSTY W DOMU KURWA, ZAŁOŻĘ SIĘ KURWA. BYŁEŚ TY CHUJOZO JEBANY, JEDEN Z DRUGIM NA JAKIMKOLWIEK KONCERCIE SWOJEGO ULUBIONEGO ARTYSTY? KURWA NIE SĄDZE. WYGLĄDACIE KURWA JAKBYŚ OPIERDOLIŁ KONTENER Z UBRANIAMI DLA CZERWONEGO KRZYŻA I SIĘ W TO KURWA UBRAŁ. JA PIERDOLE.

TATUAŻE? JA MAM TATUAŻE Z PASJI KURWA, NAWET OCZY MAM WYTATUOWANE Z PASJI. A TY MASZ WYTATUOWANĄ RYBKĘ I TRZY WISIENKI. JESTEŚ TYLKO MODNĄ KURWĄ GDZIEŚTAM NA REWIRACH, GDZIEKOLWIEK SIĘ BUJASZ. JA PIERDOLĘ

KURWA, WIELCY FILMOWCY, KURWA, CO DRUGI TO FOTOGRAF KURWA ALBO KAMERZYSTA. PRZECIEŻ TY KURWO KAMERY NIE MIAŁEŚ DOBREJ W RĘKACH JEDEN Z DRUGIM KURWA. WIELCY KURWA KAMERZYSCI KURWA OPERATORZY KAMER. JA PIERDOLE HIPSTERZY HIPSTERKI TO JEST NOWA GENERACJA ZJEBÓW KURWA TAK NIE DOJEBANYCH ŻE TO NIE MAJĄ SWOJEGO MÓZGU JEMU SIĘ NIE NIE MA ŻE JEMU SIĘ PODOBA CZY SIĘ NIE PODOBA, ON KLIKA ZA TYM DRUGIM IDIOTOM BO BO JEST PO PROSTU DEBILEM. PIERDOLENI PEDAŁY

HIPSTERZY, NIE ŻYCZĘ SOBIE KGHURWA ŻEBYŚCIE SŁUCHALI MOJEJ MUZYKI. CHCEM BYĆ KOJARZONY WYŁĄCZNIE Z ULICĄ A WY JESTEŚCIE ZWYKŁYMI KURWAMI
JA PIERDOLĘ

BANDA PÓŁ PEDAŁÓW W SKÓRZANYCH KURWA RURKACH. TAK SIĘ POWINNO CHODZIĆ. TAK SIĘ KURWA POWINNO CHODZIĆ PO TEJ PO TEJ PLANECIE. STOPROCENT KURWA PROSTO KURWA DIIL GANG
[img]https://img716.imageshack.us/img716/2227/cokolwiek.png[/img]

JEBAĆ[/quote]

GRUBY CZARNY DOBRA BEKA JAK ZAWSZE

CWEL
9 lat temu

[img]https://media.bekazrapsow.com/01a3ae284fda733627c9d5e04dacdbe6f20ffbdb595c439449c5dc93.jpg[/img]

Popularne