Sprawdź nas też tutaj

Felieton

ROZKMINA: The Real Slim Shady

Opublikowany

 

Mało która postać działające na polskiej rapowej scenie – pomijając te, z których powszechnie ”toczy się bekę” – wywołuje tyle sprzecznych emocji, co Kaen. Jedni kochają go, drudzy – nienawidzą. Czemu zawdzięcza on rozgłos wokół swojej osoby i twórczości? Czy rzeczywiście, a jeśli tak, to czemu, zasługuje na miano polskiego Eminema, i w jakim sensie?

Koronnym dowodem bezdyskusyjnie potwierdzającym zarzuty, że Kaen przywłaszcza wypracowane przez Eminema patenty jest jego piosenka ”Mów mi D’ave” oraz zrealizowany do niej teledysk. Sam utwór – a w szczególności jego podkład muzyczny – utrzymany jest w stylistyce niezwykle zbliżonej do piosenki Eminema pt. ”Under the Influence” z albumu ”The Marshall Mathers LP”, zaś tekst obfituje w typowe dla Amerykanina jawnie pornograficzne wersy. Gdyby elementy te nie występowały w połączeniu ze sobą, można byłoby mówić o niezamierzonym efekcie, jednak ich konfiguracja nie pozostawia najmniejszych złudzeń co do tego, że Kaen zwyczajnie poszedł na skróty i zdecydował się na bezczelne powielenie konceptu Eminema. Jakby tego było mało, sam teledysk Polaka bazuje na pomysłach żywcem zerżniętych z klipów jego zagranicznego kolegi po fachu – nie tylko został utrzymany w komediowej konwencji, co oczywiście jeszcze mieściłoby się w granicach zaledwie inspiracji, ale zawiera odpowiedniki scen w nich ukazanych.

 

Doskonałym przykładem są m.in. wstawki w ”Mów mi D’ave” przedstawiające Kaena udzielającego wywiadu ”Jakubowi Mazowieckiemu”, podczas gdy Eminem w teledysku do ”Without Me” również pojawia się na planie Talk Show, ale w przebraniu swojej matki (na planie ”Jakuba Mazowieckiego” również pojawia się mężczyzna przebrany za kobietę!). Kaen w swoim teledysku wykonuje kopulacyjne ruchu kroczem, które Amerykanin również prezentuje w swoim klipie ”Without Me” podczas jazdy Bat Mobilem z Dr. Dre. Warty odnotowania jest również to, że Kaen paraduje w swoim klipie przebrany za bohatera filmu ”The Mask” – Stanleya Ipkissa w jego charakterystycznym, zielonym garniturze, zaś Eminem – ”Robina” z filmu ”Batman & Robin”. Inny skradziony Eminemowi przez Kaena i użyty w ”Mów mi D’ave” pomysł odbiorca odnajdzie w utworze ”We Made You” – warto porównać sobie przejścia występujące przed trzecimi zwrotkami w obu utworach. Na szczęście, wielu słuchaczy nie dało się ogłupić – utwór doczekał się masy krytycznych komentarzy ze strony jego odbiorców, którzy zarzucili Kaenowi plagiatowanie Eminema, oraz olbrzymiej ilości negatywnych ocen stanowiących 1/3 wszystkich oddanych. Tak rażące próby oparcia kariery na przywłaszczaniu sobie pomysłów Amerykańskiego MC zostały zauważone przez Hukosa, który wypowiedział się o Kaenie w bardzo konkretny sposób: ”Ostatnio wyszedł singiel Kaena „Mów mi D.ave” i poczułem się, jakby Eminem nagle nauczył się podobno najtrudniejszego języka świata, czyli języka polskiego. Identyczna stylistyka bitu, klip to totalny Em, tyle, że w wersji „bo to Polska, nie elegancja Francja”, a na koniec jeszcze patent z rozdwojeniem jaźni. To nie żaden hejt, bo gdyby odrzucić tą całą podjebaną ze Stanów otoczkę, odrzucić maskę a’la MF Doom i Sido, to nadal Kaen jest dobrym raperem, który umie rzucić podwójnym, a jego poziom szczerości zachęca do sprawdzenia kolejnych uzewnętrznień na bicie jego ego. Kaen szczerze nagramy coś wierzę, o ile posłuchasz Molesty „Xeroboj” i odnajdziesz siebie, bo szkoda Twego niewątpliwego talentu i czasu na podrabianie cudzych patentów. „Być kimś – być sobą”.


Próby ukrycia przez Kaena własnego kserobojstwa podczas odpowiadania na niewygodne pytania zadawane w wywiadach dają jasne pojęcie o tym, że ma swoich słuchaczy za kompletnych kretynów pozbawionych słuchu muzycznego i elementarnej wiedzy o rapie. Chociaż jawne kserowanie przez niego imidżu Eminema oraz jego stylu muzycznego kłuje w oczy i uszy, Kaen w zaparte twierdzi, że zarówno wizerunek który posiada, jak i sposób podejścia do muzyki stanowi efekt jego własnej, dojrzewającej latami inwencji twórczej. ”Maska jest moim alter ego. Stwierdziłem, że w niej mogę pozwolić sobie na dużo więcej jako artysta. Dla Alter ego nie ma tabu, nie ma rzeczy o której nie może nawinąć, nie ma żadnych zahamowań ani barier. Uciekając w wykreowany przez siebie świat, stopniowo tworzyłem tę postać, zrozumiałem, że stanie się moją bronią i tarczą jednocześnie. Człowieka da się zniszczyć, ale symbolu nie. Dlatego stworzyłem symbol. Maska odzwierciedla moją ciemniejszą stronę, którą wykreowało toksyczne otoczenie.”. – powiedział w jednym z wywiadów, udając chyba nieświadomego faktu, że dekadę wcześniej występowanie w masce było jednym z najsilniejszych znaków rozpoznawczych Eminema. W podobnie pokrętny sposób Kaen nakreślił także historię narodzenia się swojego alter-ego: ”KaeN jest szaleńcem, którego nie da się kontrolować. Jest nieobliczalny, nie wiadomo co wymyśli i kiedy dojdzie do eksplozji. Powstał z nadmiaru negatywnych emocji i rosnącego gniewu. W każdym z nas jest taki KaeN, który podsuwa nam co chwile jakieś szalone pomysły.”. Eminem wiele przecież lat wcześniej wypowiedział się na temat powstania Slim Shady’ego w niemal identyczny sposób – ”Slim Shady to wewnętrzny głos, diabelskie podszepty które słyszę w głowie. Rzeczy, o których nie powinienem myśleć. Oczekuję od swoich słuchaczy umiejętności rozróżniania, które rzeczy mówię na poważnie, a kiedy rżnę głupa. To dla tego wiele moich piosenek jest zabawnych. Mam pokręcone poczucie humoru.”. Zapytany o różnicę pomiędzy Eminemem a Slim Shadym powiedział po chwili zastanowienia z typowym dla siebie poczuciem humoru: ”Eminem pierdoli Ciebie, a Slim Shady pierdoli Ciebie i Twoją matkę!”, dając pojęcie o tym, że twór ten jest uosobieniem zła – nienawiści i agresji, co zresztą najlepiej udowodnił w swoich piosenkach.

 

Wielu znakomitych polskich raperów przyznaje się otwarcie do swojej sympatii wobec Eminema, i inspirowania się jego dokonaniami artystycznymi. Eldo powiedział: ”Ten biały chudzielec, który ledwo wydostał się z heroiny i jest teraz na odwyku zrobił niesamowitą płytę. Pod względem lirycznym to jest jakaś bajka. Chciałbym kiedyś zbliżyć się do takiego poziomu. Nie chodzi mi o flow, ponieważ Eminem zjada 99 procent raperów na świecie i nie jestem nawet w promilu tak dobry jak on. Jeżeli chodzi o lirykę i sposób pisania gramy jednak w tej samej lidze, w podobny sposób podchodzimy do tematu.”. Buka stwierdził: ”Od zawsze byłem fanem Eminema, więc poniekąd musiał być dla mnie inspiracją, jednak nigdy go, ani nikogo innego nie kopiowałem, ponieważ od samego początku ważna była dla mnie oryginalność i własny styl – chciałem robić coś totalnie innego od tego co robią wszyscy.”. Peja zapytany o jego stosunek do dissowania przez Eminema kobiet nie związanych ze środowiskiem hip-hopowym powiedział: ”Ja osobiście toleruję jego wybryki, bo wiem że ma spory potencjał i talent, a te rzeczy obronią się nawet przed największym gównem”. Vixen Beatz zapytany o to, jakie trzy płyty zabrał by ze sobą na bezludną wyspę zamieścił wśród nich ”Eminem Show”, dodając, że ”Hailie’s Song” jest najważniejszym utworem w jego życiu. Nawet sam PeKay przyznając się do uwielbienia żywionego wobec Amerykanina i inspirowania jego osiągnięciami nie posunął się choćby odrobinę do kopiowania jego stylu, i można śmiało założyć, że Kaen zasługuje na dużo większą od niego pogardę. Sam Kaen, zapytany o swój stosunek do ludzi porównujących go do Marshalla Mathersa, odpowiedział możliwie jak najbardziej lakonicznie i dziecinnie wymijająco jakby udając, ze nie rozumie sensu postawionej przed nim kwestii: ”Lubię Eminema z czasów, gdy był jeszcze blondynem, jest jednym z najlepszych raperów w historii, więc nie mam prawa do złości, gdy ktoś mnie do niego porównuje.”.

Zaczynając swoją przygodę z muzyką rap – między innymi dzięki osobie Eminema – pewien byłem tego, że środowisko hip-hopowe jest na tyle charakterne, że nie pozwoliłoby komukolwiek budować swojej kariery na zuchwałym kopiowaniu czyichkolwiek patentów czy stylu, a już zupełnie wykluczałem możliwość pojawienia się MC na tyle nonszalanckiego, że zdolnego do wcielania w swe życie artystyczne patentów postaci tak charakterystycznej i istotnej, jak Eminem. Los bywa jednak, jak widać, przewrotny – dzisiaj Kaen nie tylko może liczyć na występy gościnne u swoich teoretycznie nie pozbawionych zasad moralnych i uczciwości twórczej kolegów po fachu jak na przykład Kroolik Underwood, Słoń czy nawet Eripe, ale doczekał się również podpisania kontraktu w wytwórni Prosto założonej przez Sokoła zarzekającego się pomimo zarabiania na Kaenie-zło****ju, że pieniądze nie zawróciły mu w głowie. To, że Kaen ma wielu fanów, chociaż smutne, jest zupełnie naturalne, bowiem młodszej generacji odbiorców, która nie wychowała się na muzyce Slim Shady’ego brak jest stosownego materiału porównawczego, dzięki któremu mogłaby prawidłowo ukształtować swój pogląd na całe zamieszanie z Kaenem nazywanym polskim Eminemem. To żenujące, że kiedy Mezo albo Liber nagrywa piosenkę z wokalistką, zostaje wyklęty przez środowisko, zaś Kaen, co widać czarno na białym, kopiując bodajże najbarwniejszą postać w rapowym świecie może liczyć na promocję i wsparcie, podczas gdy zasługuje jak nikt inny na zepchnięcie na margines.

 

Znane i mądre powiedzenie mówi, że ”Nie wszystko złoto, co się świeci”. Kaen jest zaledwie marną podróbką, imitacją która w dodatku, mówiąc dalej metaforycznie, nie świeci samorodnym blaskiem, tylko światłem odbitym. Jest raperem potrafiącym tworzyć na porządnym poziomie technicznym i merytorycznym, co jest jednak w obecnych czasach na tyle powszechne, że gdyby nie czerpanie garściami z owoców kreatywnej pracy Eminema, pozostałby jednym z wielu MC’s nie przykuwających uwagi w sposób ponadprzeciętny.

 

Sam Eminem już na początku swojej muzycznej kariery był świadomy tego, że z czasem inni raperzy zechcą zyskać rozgłos poprzez kopiowanie go, o czym napisał promujący jego album ”The Marshall Mathers LP” utwór ”The Real Slim Shady” (”Prawdziwy Slim Shady”). W refrenie nawija: ”Jestem Slim Shady, tak jestem prawdziwy Shady/Wszyscy inni Slim Shady są tylko imitacją/Więc czy prawdziwy Slim Shady mógłby wstać?/Proszę wstać, proszę wstać?”. Raper zakończył jednak utwór słowami pełnymi przekornego zrozumienia dla kserobojów, mówiąc: ”Sądzę, że każdy z nas ma w sobie Slim Shady’ego”.

 
142 komentarze

142
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Znafca

Beka f hój

RPS RPS ooo

CZEKAM NA NAGRYWKE Z PEJĄ JUŻ LADA CHWILA

bekazawszegrana

pierwszy gimby

gegetyuhwqewq

PJERSZY!!!

bbb

[img]https://ocdn.eu/images/pulscms/OGQ7MDQsMCw1NywxMGEwLDk1YTswNiwzMjAsMWMy/e1f86cf2fc1fe6b042f8d3b2e1a5412d.jpg[/img]

fgdfgdf

PROPSY DLA KAENA CHŁOPAK MIAŁ CIĘŻKIE ŻYCIE UDAŁO MU SIĘ WYRWAĆ Z BAGNA PISZE O SWOICH PRZEŻYCIACH, GRA KONCERTY, ZARABIA
ALE JAK WIADOMO ZAWISTNE GIMBUSY BEÐA PIERDOLIĆ ŻE CHUJOWE, ŻE KOPIA EMINEMIA ITD. JAK DOROŚNIECIE TO MOŻE ZROZUMIECIE

KPP

[img]https://cache.sharenxs.com/images/wz/cabb/-a/ah/ch/be/5.gif[/img]
https://adf.ly/c5zVo

gulasz12345

[img]https://bigang171.files.wordpress.com/2013/04/eminem.jpg[/img]

wiepszz

SIEMA KUHWY PIERSZY

Wini Paź

[quote name=”bbb”][img]https://ocdn.eu/images/pulscms/OGQ7MDQsMCw1NywxMGEwLDk1YTswNiwzMjAsMWMy/e1f86cf2fc1fe6b042f8d3b2e1a5412d.jpg[/img][/quote]

„Hehe zupełnie przez przypadek zapomniałam założyć stanika. Nie, serio, wiem że nie patrzycie na moje duże bimbałki, tylko na moje ciekawe wypowiedzi hhehe :}”

KAENPARUFA

[img]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQwXOiCnMLmWBM0kxBr6DvATu5JmMo-fAar6qqz9aG1P7qjjBozyw[/img]

Wini Paź

Kaen – The Real Shit Shady.

Ajza

Kałen > Enimen

Killer of kałen

Wiesz co cie czeka?
[img]https://i139.photobucket.com/albums/q320/portugasportal/musica/Eminem-psycho_killer-dvd-2008-front.jpg[/img]

Towar

Na początku kariery Eminema uważano, że ten kopiował Nasa (płyta Infinite), na szczęście wziął się w garść i udowodnił, że można być oryginalnym na maksa :>

zespuldauna

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tOXi-RfnrlM[/youtube]

Jan III Sobieski

[quote name=”KPP”][img]https://cache.sharenxs.com/images/wz/cabb/-a/ah/ch/be/5.gif[/img]
https://adf.ly/c5zVo%5B/quote%5D

Z JAKIEGO TO FILMU?

3-1-6

JAKI KRAJ, TAKI EMINEM
[img]https://static.t-mobile-music.pl/data/article/19ed1d6703bc2a5693679e29e743d750/Kaen_002.jpg[/img]

PS. KAEN NAWET NA ZDJECIU SIEDZI PODOBNIE JAK EMINEM
[img]https://thumbs.eska.pl/common/7/0/s/704296dzA8.jpg/ru-0-r-640,0-n-704296dzA8_eminem.jpg[/img]

MIGLANC324

„ZOSTANIE SAM KTO PODRABIA TĄ KLIME”
~XEROBOJ, MOLESTA
[img]https://i43.tinypic.com/2ahgmte.gif[/img]
gimby nie znajo i sie błaźnio swoją 0wą wiedzą o rapie

RPS RPS ooo

[quote name=”bbb”][img]https://ocdn.eu/images/pulscms/OGQ7MDQsMCw1NywxMGEwLDk1YTswNiwzMjAsMWMy/e1f86cf2fc1fe6b042f8d3b2e1a5412d.jpg[/img][/quote]
dostała już przeszczep serca? Dobrze wygląda

Ona

Kaen to jawna kopia Eminema, widać po wszystkim, zwłaszcza po teledyskach

Wielka Polska

„Polak” z malej litery, lewacki psie?

Dupeczkoman

JEBAĆ TĄ PODRÓBE
[img]https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/534184_538968519489844_2000618898_n.jpg[/img]

MC MACIEK

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JgdWjcg-61o[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=M2YticR1LkM[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=neEXN59P0V8[/youtube]

Dupeczkoman

JEBAĆ TĄ PODRÓBEE

[img]25.media.tumblr.com/830100f33e31afff859fb70fc8b541d8/tumblr_msfz3vPsHN1ruz6zso1_400.gif[/img]

UliczneHistorie

PIEPRZYĆ TO, TYLE NA TEN TEMAT.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eJO5HU_7_1w[/youtube]
W KAŻDYM Z NAS SIEDZI SLIM SHADY!

pierdoletwojastara

[quote name=”Jan III Sobieski”]Z JAKIEGO TO FILMU?[/quote]

Deborah Ann Woll, „Czysta Krew” o ile się nie myle.

dfvd

kaen sraen kurwa

#Balas_Lp

[img]https://cool-online.ru/images/black-busta-busta-rhymes-eminem-gif-Favim.com-375107.gif[/img]

KPP

[quote name=”pierdoletwojastara”]Deborah Ann Woll, „Czysta Krew” o ile się nie myle.[/quote]

Dokładnie, z serialu. 😛

Rick Ross B.I.G

‚nadal Kaen jest dobrym raperem, który umie rzucić podwójnym’
BEKA W CHUJ KURWA, W MEJNSTRIMIE KURWA CIĘŻKO PODWÓJNE RZUCAĆ? JEBANE MARNE POLSKIE GRAJKI, JEBAĆ TYCH ZJEBANYCH ‚RAPERÓW’

Wini Paź

[quote name=”Dupeczkoman”]JEBAĆ TĄ PODRÓBEE

[img]25.media.tumblr.com/830100f33e31afff859fb70fc8b541d8/tumblr_msfz3vPsHN1ruz6zso1_400.gif[/img][/quote]

I tą tłustą dupę też.

Pozdrawiam, Wini Paź.

mihał

KaeN wpierdala na co dzień takich wacków jak jakiś eminem

456676585

[img]https://c.wrzuta.pl/wi15285/7cddc93c00148bf852d5685c/3455346[/img]

Sowa

Mało która postać działające na polskiej rapowej scenie – pomijając te, z których powszechnie ”toczy się bekę”
Ja z niego beke mam caly czas XD

@!

JEBAĆ KAŁENA

Kutenzi

kurwa na chuje tyle rozpisane jest – nie czytam calego, wiadomo, ze sciaga z eminema na chuj drazyc temat?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=00iii4rvLbA[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=00iii4rvLbA[/youtube]

Czajuslabiaknolskil

NIE PRZECZYTALEM TEGO , JEBAC KALENA. ELO

[img]https://imagizer.imageshack.us/v2/420x628q90/534/52844844206813587898520.jpg[/img]

a

😀

[img]https://i40.tinypic.com/vsgemx.jpg[/img]
[img]https://i39.tinypic.com/2h5tdv8.jpg[/img]

Słegślimor

KaeN > Eminem

Twój Ojciec

1. Polak pisze się wielką literą
2. Przed „i” nie daje się przecinka
A co do tematu, to jebać polski rap. Jak można być słuchaczem tak zjebanego środowiska, pełnego hipoktyrów i jeszcze większej liczby debili, którzy innym zarzucają hipokryzję, choć z ksywki nie wymienią, bo som pizdy. A więc tak:
a)Jebać Kaena kserokopię
b)jebać Peje patusa, co nagle polubił TVN + niedojna freestylowa
c)jebać Krulika Underwood, że się spina, bo Tede źle ocenił jego płytę
d)jebać Miuosha za bycie ciotą i nieprzyznanie kim był raper, który miał wziąć kasę za występ w szkolę
e) jebać Eldo za „zgina palce w takie coś”
f) jebać Jędkera z disco-polo
g) jebać Borixona, głupiią kurwę pt. „nie przeruchałem ci dziewczyny Tede”
f) jebać Fazeigo, gościa który nie płaci alimentów na swoje dzieci i jest mentalnym debilem
g)jebać Kacpra HTC (co to kurwa za ksywa, ja nazwę siebie kurwa lodówka AGD) za prucie się, że ktoś użył jeden wers na swoim fan pagu FB

Twój Ojciec

h) Jebać cała Firmę, co robienie dzieciakom wody z mózgu i epatowaniem z dupy wyjętym sloganem JP100%
i) jebać Fokusa za nagranie z Dodą – nie chodzi o sam fakt zrobienia kawałka z gwiazdą pop, ale kim ta gwiazda jest. Doda to najgorsze ścierwo jakie istnieje i poza sztucznymi cyckami i byciem wyszczekaną nic sobą nie reprezentuje
j) jebać B.R.O. za bycie pizdą. Koleś oblał go piwem, a ten kurwa jebany leszcz nic. Co z ciebie kurwa za mężczyzna, wracaj chłopaczyno kurwa dołki kopać – choć pewnie na tą robotę jesteś za słebiutki
k)jebać Dioxa mega gówno liryczne. Przecież jego zwrotki to są kurwa poniżej poziomu morza. Jak ktoś taki w ogóle może wydawać płyty?
I tym oto sposobem rozjebałem większość sceny w 5 minut

Luke Earthwalk3r

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HtQ_VFhbB-w[/youtube]
Just chill out

kaen nawet nie zasługuje na moją pogardę..

SSSSSSSSSSSSSS

BEKA Z KAŁENA ZA ZERO ORYGINALNOŚCI
[img]https://cdn.sneakhype.com/wp-content/uploads/2013/10/dopeness-gifs-lol-14.gif[/img]

Mefedron

[img]https://img.hustla.pl/tmp/9/6/4/b/boom-bap-ccfc.1280×760.jpg[/img]

LICZE NA GRAFIKÓW, KTÓRZY UMIESZCZĄ FACJATE PENERA NA TYM JOTPEGU 🙂

Towar

[img]https://i42.tinypic.com/8xjynr.png[/img]
będzie?

KasztelanJasnyDać

Kto w tym roku i wcześniej napierdalał grube bangery

[img]https://31.media.tumblr.com/tumblr_m5tty5TM2K1rymq9do1_500.gif[/img]
Wiz na dożywotnim propsie

[img]https://25.media.tumblr.com/e14e71bdbde1eb886e4871d2a4283a1a/tumblr_mmtbanjTyf1royh91o1_500.gif[/img]
2Chainz za zajebiste flowe , niezłe bity i fajne dupeczki w kawałkach

[img]https://25.media.tumblr.com/9eb48dfe2da69179c7e3a1384ad84b5f/tumblr_mh8g23GlB41s2zkc2o1_500.jpg[/img]
Zajebiste mixtapy i featy

[img]https://24.media.tumblr.com/c209eab44d3b0d4e917937f933cb4b0b/tumblr_mz974pPCyv1tn35bko1_500.gif[/img]
Za pojazd po dziwkach i stylowe kawałki

[img]https://25.media.tumblr.com/tumblr_lxxaaieOuQ1qb5ym2o1_400.gif[/img]
Pierdolić diete !!!

Wiecznie na hejcie
Eminem za kopiowanie Keana
[img]https://25.media.tumblr.com/tumblr_m4xecgLqHe1rq3epzo1_500.gif[/img]
Jebać Kałena , EMINEM NA WIELKIM PROPSIE !!!

DJOGZ

[quote name=”fgdfgdf”]PROPSY DLA KAENA CHŁOPAK MIAŁ CIĘŻKIE ŻYCIE UDAŁO MU SIĘ WYRWAĆ Z BAGNA PISZE O SWOICH PRZEŻYCIACH, GRA KONCERTY, ZARABIA
ALE JAK WIADOMO ZAWISTNE GIMBUSY BEÐA PIERDOLIĆ ŻE CHUJOWE, ŻE KOPIA EMINEMIA ITD. JAK DOROŚNIECIE TO MOŻE ZROZUMIECIE[/quote]
BEKA Z CIEBIE ZAMKNIĘTY NA KRYTYKĘ TWOJEGO IDOLA ŁAKENA CZŁOWIECZKU

dcdasX

NAPRAWDĘ CHCE SIĘ WAM ROZWODZIĆ NA TEMAT TEGO ŁAKA? NIE SZKODA WAM CZASU I ŻYCIA?

# MEMPHIS MAFIA

DONATAN TO PIERDOLONA PODRUBA SCOTA SCORTCHA
[img]https://redir.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p8/i/f29b38f160f87ae86df31cee1982066f/c7c7bab8-8fc0-11e2-a71a-0025b511229e.jpg%3Ftype%3D1%26srcmode%3D3%26srcx%3D1%252F2%26srcy%3D0%252F1%26srcw%3D640%26srch%3D360%26dstw%3D640%26dsth%3D360%26quality%3D85[/img]
DONATAN PIERDOLONA KURWA
[img]https://cdn.singersroom.com/upload/archive/news/pics/2009/06/scott_storch_20_b.jpg[/img]

DowcipNIŚ

po 1 jebac galika
po 2 jebac donatana
po 3 jebac kaena
po 4 jebac eminema
po 5 tede i peja rozjebia 2014
po 6 tede rozjebal 2013
po 7 Jebac galika
po 8 Dobre dupy nie sa zle
po 9 jebac gify z gejami
po 10 TEDE I PEJA= ROZJEBANY 2014

Popularne