Sprawdź nas też tutaj

Wydarzenie

Sarius, Siles i Rasmetalism na Juwenaliach SGH 2019

Impreza odbędzie się 11 maja.

Opublikowany

 

Sarius raper
Sarius

Maj to miesiąc, na który z niecierpliwością czeka wielu studentów – i to nie tylko ze względu na przygody majówkowe. To właśnie wtedy odbywa się seria Juwenaliów, a na nich liczne koncerty i imprezy.

W tym roku nie zabraknie również atrakcji, organizowanych przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej. Wydarzenie odbędzie się 11 maja w Ogrodach Rektorskich. Organizatorzy podzielili event na dwie sceny. Na Scenie Głównej wystąpią: Flirtni, Mikromusic oraz Rasmentalism, a więc zespoły, które swoją twórczość opierają na różnych gatunkach, począwszy od jazzu, przez elektronikę, po hip-hop. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Raperzy na Scenie Perła Export

Natomiast Scena Perła Export przesycona jest raperami. Wystąpią na niej Gverilla, Siles i Sarius. To właśnie tam odbędzie się otwarcie wydarzenia koncertem Gverilli. To 23-letni artysta, który wypuścił swoją pierwszą płytę pt. „Element” w 2018 r. Została ona pozytywnie przyjęta przez krytyków, a niektórzy z nich okrzyknęli ją najciekawszym debiutem roku. Autor na swoich nagraniach radzi sobie świetnie nie tylko z rapowaniem, ale również ze śpiewem, płynnie łącząc hip-hop z elektroniką i r’n’b. Jednak to jego starsze kawałki osiągają największą popularność na YouTube – „8 0 8 0 8 0” doczekał się aż 2,8 miliona wyświetleń.

Flirtini

Drugi koncert odbędzie się na Scenie Głównej. Przybyłym studentom swoją twórczość przedstawi Flirtini- polski duet producencki wykonujący muzykę elektroniczną. Formacja powstała w 2012 roku i tworzona jest przez Jedynaka i Menta. Ich cztery albumy o jednogłośnie brzmiącym tytule „Heartbreaks & Promises” podbiły serca słuchaczy. W utworach znajdujących się na tych krążkach można usłyszeć takich artystów jak Dawid Podsiadło, Otsochodzi czy Ten Typ Mes.

Siles

Po tanecznym szaleństwie na studentów czekać będzie występ kolejnego artysty hip-hopowego. Siles, to raper związany z wytwórnią QueQuality. Jego gościnny występ w piosence „Powiedz mi to w twarz” został wyświetlony 12 milionów razy i jest nagranym wraz z Janem-rapowanie i Zuzą Jabłońską apelem przeciw nienawiści. Raper zapowiada wydanie swojej debiutanckiej płyty w 2019 r. Ostatnio wypuszczony został singiel promujący ten album, zatytułowany „Monotonia”.

Mikromusic

Następnie na Scenie Głównej wystąpi Mikromusic – zespół łączący jazzowe brzmienia z elektroniką. Grupa jest aktywna od 2002 r. i wydała 9 płyt. Wśród nich, największym uznaniem krytyków cieszył się album „Matka i żony”, który otrzymał „Fryderyka” w 2016 r. Najpopularniejsze utwory takie jak „Tak mi się nie chce” oraz „Takiego chłopaka” zostały wyświetlone na YouTube nawet 20 milionów razy.

Sarius headlinerem

Headlinerem sceny Perła Export będzie Sarius- raper, który współpracował z takimi artystami jak Dwa Sławy, czy O.S. T. R.. Od debiutu w 2013 r. wypuścił 5 płyt i 4 minialbumy. Utwory pochodzące z tych krążków osiągają miliony wyświetleń na YouTube. Najpopularniejszy wśród nich jest „Wiking” pochodzący z albumu „Wszystko co złe”, który doczekał się aż 39 milionów odtworzeń.

Rasmentalism

Juwenalia zamknie koncert Rasmentalism- zespołu hip-hopowego, stworzonego w 2006 r. przez rapera Rasa, producenta Menta i DJa Torta. Artyści współpracowali między innymi z Taco Hemingwayem, Sokołem i Quebonafide. Utwory z ich ostatniej płyty pt. „Tango” cieszą się dużą popularnością na serwisach streamingowych. W tym roku ma ukazać się siódmy album studyjny tej grupy, promowany przez singiel „Escape Room”.
Na Juwenaliach SGH pojawi się więc sześciu artystów grających w różnorodnych stylach. Jednak organizatorzy zapewniają, że oprócz koncertów zaoferowane zostaną liczne atrakcje, a utraconą podczas zabawy energię będzie można odzyskać posiłkiem z foodtracków.

Więcej szczegółów: link do wydarzenia na FB.

 
3 komentarze

3
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Belmondo Informator

Niezła pedaliada.

Odb

Siurasów 2019 i Silos GHS na Rasmntalismach w Juwenaliach

Analny

Sarius, Siles i Rasmetalism na analnych Juwenaliach SGH 2019

Popularne