Sprawdź nas też tutaj

News

SBM FFestiwal – fani bawili się także za płotem, czyli namiastka relacji

Pierwsze wrażenie totalnie kozackie.

Opublikowany

 

sbm ffestiwal 2022

Zapewne wyjdę na totalnego ignoranta (lub nawet gorzej), ale prawdopodobnie byłem jedną z nielicznych osób, które znalazły się w pobliżu tego festiwalu przez totalny przypadek. Nie będzie tu nawet słowa o muzyce, dlatego „namiastka” w tytule została użyta rozmyślnie. Pojawi się za to kilka luźnych refleksji z tego, co mogłem pobieżnie zobaczyć i usłyszeć od uczestników. Pełną relację otrzymacie od moich redakcyjnych kolegów, którzy byli w samym środku wydarzenia. Tymczasem zobaczmy, co działo się z drugiej strony płotu.

Wszystko zaczęło się w czwartek, kiedy po warszawskim Bemowie zaczęły się kręcić całe hordy młodych ludzi, a zwłaszcza nieprzeciętnie atrakcyjnych dziewczyn. Dosłownie wyglądało to, jakby ktoś zrobił selekcję i puścił je na miasto. W promieniu kilku kilometrów od lotniska na każdym rogu można było je spotkać, średnia wieku +/- 18-24. To samo w Żabce – długa kolejka, wszyscy kupują alko, dominuje kolorowa wódka. Tej młodzieży było zbyt dużo, żeby szli na zwykłą imprezę, więc szybkie spojrzenie w Google i już wiadomo, co się tu święci. Tego dnia nie podbijałem do miejsca festiwalu, choć dzieliło mnie od niego dosłownie kilkaset metrów.

Nadrobiłem to w piątek. Najpierw w dzień, podchodząc na chwilę pod teren eventu. Powierzchniowo robiło to wrażenie – kilka scen i stref, duże pole namiotowe, boisko do kosza, sporo ochrony. Na miejscu cały czas obecna na wszelki wypadek karetka, do tego cysterna z wodą pitną. Nie podejmuję się nawet próby oceny liczebności uczestników. Jedno jest pewne – organizacja i obrót pieniędzmi na tej imprezie to grube miliony złotych.Na chwilę pojawiłem się tam jeszcze wieczorem, gdy trwały już koncerty. Akurat na tym aspekcie skoncentrowałem się paradoksalnie najmniej, nawet nie wiem, kto tam występował. Słyszalność za siatką była raczej słaba, choć pojawiły się pod nią setki osób, próbujących coś muzycznie wyłowić. Wokół było sporo policji, która patrolowała ścieżkę wzdłuż płotu, główna grupa stała przed wejściem od strony skrzyżowania. Nie było z ich strony prób wchodzenia na teren festiwalu, ale z drugiej strony nie stali biernie i trochę osób w pobliżu wyłapało mandaty/zostało spisanych.

Co do klimatu i atmosfery, jakie tam panowały – pierwsze wrażenie totalnie kozackie. Wystarczyło być tam chwilę, żeby poczuć przyjazny vibe i dużą życzliwość. Nie da się tego nawet porównać z tym, co było na Jimku z orkiestrą w czerwcu. Pewnie w dużej mierze wynikało to z tego, że większość wspomagała się drugi dzień procentami, co przekładało się na nastawienie. Jednak było tam zero spin, nawet śladu awantur, czy ekip, które by się napinały. Miałem okazję porozmawiać z kilkoma osobami, jak to wygląda od środka. Nie spotkałem innej opinii, niż „zajebiście”. Tam było czuć z każdej strony jeden wielki entuzjazm. Jak na taką liczbę uczestników widziałem zaledwie jednego delikwenta, który zaliczył zrzuta, ale nie został pozostawiony samemu sobie na chodniku i natychmiast zajęły się nim osoby będące w pobliżu. O skali tego wydarzenia najlepiej świadczy zdjęcie zrobione na pobliskim przejściu dla pieszych – nieczęsto można na nim spotkać jakieś 100 osób jednocześnie.

Jedno, do czego muszę się przyczepić, to syf, jaki został pozostawiony w obrębie lotniska. To był dosłownie ocean butelek, złomiarze musieli mieć eldorado patrolując teren w poszukiwaniu puszek nad ranem. Tutaj na przyszłość jest lekcja dla organizatorów, że trzeba zainwestować więcej w ilość koszy na śmieci. Wizerunkowo psuje to odbiór imprezy.

Podsumowując powierzchowne spojrzenie – jeżeli nie wydarzy się tam nic nadzwyczajnie nieplanowanego, SBM FFestiwal okaże się olbrzymim sukcesem. Zrobić coś na taką skalę, bazując głównie na reprezentantach jednej wytwórni – inni mogą o tym tylko pomarzyć. Zdziwiłbym się, gdyby SBM nie zarobiła na tym dużych pieniędzy, ale to nie jest jedyna korzyść. Przede wszystkim cementują potężny fanbase młodych słuchaczy. Po tym, co zobaczyłem, bankowo będzie im to jeszcze długo procentować w przyszłości.

Wielkie 5! dla wszystkich, z którymi miałem okazję tam rozmawiać, a zwłaszcza dla dziewczyn spotkanych w drodze do depozytu. Bez Waszych opinii ten tekst byłby znacznie uboższy.

29 komentarzy
29 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Skarbnik z Judei
1 miesiąc temu

Jak mozna bawic sie przy takim chlamie, niby co kto lubi no ale sa jakies granice. Chce wierzyc, ze ci mlodzi ludzie nie ida tam celem jarania sie, ale dlatego ze ida wszyscy. Potem wystarczy dodac fakt, ze rap gangu 2115 to czysta komercja (reklamy, sztuczne wyswietlenia, zapewne i przekrety na kupnie plyt (takie lby moga byc np jakas pralnia pieniedzy), ghost writing) i wuala – mamy efekt wielkich topowych artystow, a wszystko na koszt starego. Ja chociaz sluchalem Meza, Libera czy Owal Emcedwa. Pelen pokus, rap to nie opcja dla korzysci, gimby nie wiedzo ocb.

żENADA (GIMBAO33)
1 miesiąc temu

uważaj bo przyjedzie do ciebie Pętino, zabierze ze sobą 100 swoich kurdyjskich kochanków i pokaże Ci swoje sekrety

Dinozaur Rapu 86
1 miesiąc temu

Rap od debili dla debili

Tech9ine
1 miesiąc temu

Ghostwriting na 100 pro. Przecież z nich zrobili raperów tylko dlatego bo spaślak zrobił fejm. Matczak tylko potwierdza głupotę tych ludzi, on potwierdził ze ma zaplecze polityczne ostatnio, a oni dalej go słuchają

Łonowy Barber
30 dni temu

Piłka jest jedna a bramki są dwie
Kto to
Mezo
Pan Duże Pe
Piłka jest jedna a bramki są dwie
Czas dokonać pewnych zmian w tej grze
Piłka jest jedna a bramki są dwie
Kto to
Mezo
Pan Duże Pe
Piłka jest jedna a bramki są dwie
Czas dokonać pewnych zmian w tej grze

REAL SŁUCHATZ
1 miesiąc temu

Pierwsze wrażenie totalnie kozackie.”

Pierwsze zdanie i dalej nie czytam.

Andrzej Obserwator
1 miesiąc temu
Reply to  REAL SŁUCHATZ

Hehehe moim zdaniem ten kto to pisał musi być opóźniony w rozwoju jeśli jest dorosłym człowiekiem.

Mordek Zejscał
1 miesiąc temu
Reply to  REAL SŁUCHATZ

Zamilcz starcze. To jezyk Z generation.

Betonowy racuch
1 miesiąc temu

Z jak Zyebana

S Z E F 1920
29 dni temu
Reply to  REAL SŁUCHATZ

Akurat on napisał że nawet nic nie słyszał więc no xDD

Dinozaur Rapu 86
1 miesiąc temu

Jestem gejem

Jędker
1 miesiąc temu

„Zrobić coś na taką skalę, bazując głównie na reprezentantach jednej wytwórni – inni mogą o tym tylko pomarzyć. Zdziwiłbym się, gdyby SBM nie zarobiła na tym dużych pieniędzy, ale to nie jest jedyna korzyść. Przede wszystkim cementują potężny fanbase młodych słuchaczy. Po tym, co zobaczyłem, bankowo będzie im to jeszcze długo procentować w przyszłości.

Wielkie 5! dla wszystkich, z którymi miałem okazję tam rozmawiać, a zwłaszcza dla dziewczyn spotkanych w drodze do depozytu. Bez Waszych opinii ten tekst byłby znacznie uboższy.”

Co to w ogole jest za ciąg logiczny? japie rdole, poważnie, to jest tekst redakcyjny, to jest recenzja? To jest wypowiedź? No bez przesady, on tego nawet nie przeczytał przed wrzuceniem, nikt tego nie przeczytał przed zatwierdzeniem, a tfu! Bez tych dziewczyn uboższy tekst? W sensie, że jak, bo chyba nie rozumiem – one ci ze 2 akapitu tu machnęły czy sprawdzały przecinki? No halo.

żENADA (GIMBAO33)
1 miesiąc temu
Reply to  Jędker

„Wszystko zaczęło się w czwartek, kiedy po warszawskim Bemowie zaczęły się kręcić całe hordy młodych ludzi, a zwłaszcza nieprzeciętnie atrakcyjnych dziewczyn. Dosłownie wyglądało to, jakby ktoś zrobił selekcję i puścił je na miasto”
relacja z festiwalu XD spermiarz zobaczył dziewczyny i się podniecił

Kula
30 dni temu

To chyba ten frajer yP pisał

żENADA (GIMBAO33)
1 miesiąc temu

„Wszystko zaczęło się w czwartek, kiedy po warszawskim Bemowie zaczęły się kręcić całe hordy młodych ludzi, a zwłaszcza nieprzeciętnie atrakcyjnych dziewczyn. Dosłownie wyglądało to, jakby ktoś zrobił selekcję i puścił je na miasto. W promieniu kilku kilometrów od lotniska na każdym rogu można było je spotkać, średnia wieku +/- 18-24. To samo w Żabce – długa kolejka, wszyscy kupują alko, dominuje kolorowa wódka. Tej młodzieży było zbyt dużo, żeby szli na zwykłą imprezę, więc szybkie spojrzenie w Google i już wiadomo, co się tu święci. Tego dnia nie podbijałem do miejsca festiwalu, choć dzieliło mnie od niego dosłownie kilkaset metrów.”
.
ale spermiarz XD

Sadomason
1 miesiąc temu

Jak wstęp do erotycznej opowieści zboczenca

S Z E F 1920
29 dni temu
Reply to  Sadomason

XDDDD

Kula
30 dni temu

yP został reporterem

Ambigram
1 miesiąc temu

Czekamy na felietony od GSP a nie twoje pedalskie wysrywy

BIG_FAN_OF_PALUCH#WIERNY NAUKOM PROFESOOOOOOOOORA
1 miesiąc temu

Zaje.biscie redakcjo! Poprosze jeszcze o relacje z koncertu palucha z jego wystapienia na dniach Mielca!

S Z E F 1920
29 dni temu

Wszystkie ruchy profesor

Thebill
1 miesiąc temu

Brawo michalczewski, niezła próba. Prawie uwierzyliśmy, że nie jesteś spod tęczowej gwaizdy

Hetman Rapu
1 miesiąc temu

Do wanny całe sbm!!!!!

aaaa
30 dni temu

Islam dla Polski, wprowadzić prawo szariatu i będzie koniec tych degenerackich spędów

Caunt Rapula
1 miesiąc temu

Wyssę was wszystkich z energii życiowej.

Putin
1 miesiąc temu

Kurła, a mogłem zrzucić napalm…

sprite700
1 miesiąc temu

widzę, że wjechał nowy poziom sponsorowanego posta. gratulacje.

2old4thisSHIT
30 dni temu

Oznaką zakażenia koronawirusem może być zapalenie spojówek. Według obserwacji pielęgniarki z Kirkland, gdzie – wśród pacjentów domu opieki – pojawiło się ognisko wirusa, infekcji towarzyszy widoczne przekrwienie oczu. Objaw ten został uwzględniony w raporcie WHO dotyczącym choroby COVID-19.

Pan Pawel
1 miesiąc temu

Jan Michalczewski to mega łąk i parówa. Tylko Edzio tiktokerzyna i PAN PAWEŁ

Popularne