Sprawdź nas też tutaj

Opublikowany

 

Przez półtora roku media informowały o przestępstwach, których miała dopuścić się Schwesta Ewa. Niemiecka raperka polskiego pochodzenia została aresztowana 16 listopada w studiu nagraniowym Tonstudio w związku z oskarżeniami o stręczycielstwo i unikania płacenia podatków. Za kratami przesiedziała kilka miesięcy. W czerwcu 2017 roku sąd wydał wyrok 2,5 lat więzienia. Artystka i jej obrońcy odwołali się od tego wyroku.

Drugi album „AYWA”

Teraz Schwesta Ewa wraca z nowa płytą. 1 czerwca 2018 roku ukazał się jej drugi legalny album „AYWA”, następca głośnego albumu „Kurwa” wydanego w 2015 roku, na którym raperka przeplata polskie wulgaryzmy z niemieckim rapem. Wydawnictwo „AYWA” ukazało się na niemieckim rynku nakładem wytwórni Alles Oder Nix Records. Siostra Ewa wydała także kolekcjonerską wersję nowej płyty, do której dołączyła m.in… dmuchaną lalkę zrobioną na swoje podobieństwo.

Ewa Malanda z Polski

Schwesta Ewa urodziła się w Koszalinie. Po trzech latach przeniosła się z rodziną do niemieckiego miasta Kilonia. „Niemiecka gangsta raperka” – tak prokurator podczas procesu o stręczycielstwo określił artystkę. Schwesta Ewa to także była prostytutka, która przepracowała w zawodzie ponad 10 lat. Po rozpoczęciu nowego życia, zmieniła nazwisko z Müller na Malanda. W czerwcu 2018 roku przeniosła się z Frankfurtu, gdzie mieszkała dotychczas do Düsseldorfu.

Popularne