Sprawdź nas też tutaj

Singiel

Seltron 400 „Kiepska Forma” – premiera w MOST Records

Klubowa supergrupa Seltron 400 – duet producencki SLG i Eltrona – powraca na wiosnę z nowym wydawnictwem.

Opublikowany

 

Klubowa supergrupa Seltron 400 – duet producencki SLG i Eltrona – powraca na wiosnę z nowym wydawnictwem wieńczącym muzyczną trylogię dla MOST Records. Po dwóch entuzjastycznie przyjętych EP – „Zabawa trwa” oraz „Trans i Bas”, pora na „Jaka Forma?” – skok w połamane, precyzyjnie skrojone i różnorodne wymiary electro i breakbeatu.

Winylowa EPka od SLG i Eltrona to kolejny krok żywiołowej muzycznej kolaboracji, podbijającej serca polskich i zagranicznych słuchaczy. Poprzednie wydawnictwa zostały również dostrzeżone przez takich selektorów wagi ciężkiej jak Helena Hauff, Veronica Vasicka czy Marco Passarani, a występy duetu na żywo zachwycały publiczność ubiegłorocznych festiwali i imprez.

Na wydawnictwie „Jaka Forma?” duet dalej snuje swoją opartą na dźwiękach historię i dokonuje kolejnego kroku jej postępu, podnosząc tempo w breakbeatowym mocarzu „Kiepska Forma”, który na płycie występuje również w bardziej zwartym techno miksie, zatytułowanym „Forma Świetna”. Stronę B winylowego wydawnictwa wypełnia „Jakże Srogo” – solidny ulubieniec publiczności znany z live actów Seltrona, będący ukłonem w stronę brzmienia acid house i surowego electro. Niezmiennie jest to jednak Seltron 400 w najczystszej postaci – przynosząc powiew świeżości wśród krajowych produkcji, z ogromnym wyczuciem stylistyki oraz przewrotnymi tytułami utworów, puszczającymi oko do weteranów clubbingu.

Premiera EP Seltron 400 „Jaka Forma?” na winylu i nośnikach cyfrowych już w piątek 12 kwietnia.

Seltron 400

Być może pierwsza klubowa “supergrupa”, współtworzona przez SLG i Eltrona – uznanych producentów i didżejów, a zarazem starych przyjaciół. Ich formalną współpracę rozpoczął spontaniczny kolaboracyjny utwór “Otwórz Oczy”, który ukazał się na wydanej przez MOST Records kompilacji “The Beginning”, entuzjastycznie przyjęty na polskiej scenie alternatywnej. Seltron 400 specjalizują się w bezkompromisowej tanecznej elektronice z nieco nostalgiczno-żartobliwym zacięciem. Sięgają do korzeni house, techno, trance i breakbeatu.

MOST

MOST Records to elektroniczne wcielenie znanej niezależnej wytwórni
Prosto Label, do niedawna kojarzonej wyłącznie z hip-hopem. Wytwórnia MOST Records skupia się na prezentowaniu najciekawszych zjawisk rodzimej sceny z potencjałem zaistnienia w szerokiej świadomości odbiorców zarówno w Polsce, jak i
za granicą. Wśród przygotowywanych do wydania projektów znajdują się zarówno albumy, wydawnictwa kasetowe jak zaskakujące EP-ki.

3 komentarze
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
navvet spoko jednakże...
3 lat temu

…wole Deltron 3030

inspiracja?

Odb
3 lat temu

Premiera seltrona i 400 rekordowo kiepskich form pod most

Odb
3 lat temu
Reply to  Odb

Cwel jet tylko po to tu by Odb minusować

Popularne