Sprawdź nas też tutaj

ranking

Single, których nie możesz przegapić: AK-47, Barto’cut 12, Medard i inni

Najciekawsze numery tygodnia.

Opublikowany

 

fot. materiały prasowe

Każdego tygodnia jesteśmy bombardowani dziesiątkami nowych numerów, które wychodzą zarówno od popularnych raperów, jak i tych lawirujących jeszcze w okolicach podziemia.
Poniżej zapoznacie się z kilkoma wartymi sprawdzenia kawałkami, które zaginęły w gąszczu premier, a zdecydowanie są warte odsłuchu i zapętlania. Dzisiaj przed wami premiery od Ak-47, Medarda, Barto’cuta 12, Kariana i Młodego M/EljotSoundsa.

1. AK-47 ft. Łysa Góra „Trwanie”

Dzisiejsze podsumowanie zacznę od kawałka Akacza, który publikując go pokazał, że warto było czekać aż 3 lata na jego nadchodzący krążek. „Trwanie” jest pierwszym singlem promującym album „Źródło” i sam odsłuch idealnie pokazuję, że cała płyta będzie dopracowana w 100%. Podkład oparty na żywych instrumentach w założeniu powinien być gratką dla audiofilów i tak również jest w tym przypadku. W „Trwaniu” można wyszczególnić frakcję skrzypiec i kontrabasu, oprócz tego słychać fidel czy sas. Kompozycja całego podkładu wraz z wokalem rapera tworzy niepowtarzalny klimat, warty sprawdzenia.

2. Medard „Brak zaufania”

Operujący sobie gdzieś na obrzeżach undergroundu Medard zaprezentował kolejny numer. Wyprodukowany przez Szpalowskiego „Brak zaufania” to ciekawie rozbudowany, wielowątkowy i ukazujący ciągły progres duetu singiel. Obraz świata wymuszającego na nas nieufność od sklepu RTV i zbiórki charytatywnej, po internetowe forum o substancjach psychoaktywnych. Dowód na to, że między formą a treścią nie trzeba wybierać.3. Barto’cut 12 „Persyflaż”

W poprzednim tygodniu doczekaliśmy się również premiery drugiego wideoklipu od Barto’cuta promującego płytę „Sztuczne Kwiaty”. „Persyflaż”, jak sama nazwa wskazuje jest pełnym szyderstwa i ironii opisem obecnych, newschool’owych trendów. Cały track można potraktować jako pstryczek wymierzony w kiepski jakościowo mumble rap. Jest to dość odważna kreacja, bo jak wiadomo Barto’cut swego czasu miał problem z dykcją, i jak słychać obecnie jest już o wiele lepiej. Warto również wspomnieć o beat’cie jego własnej produkcji, gdyż całość dobrze się ze sobą komponuje.

4. Karian „Daj się karnąć”

„Daj się karnąć” to symboliczna podróż Kariana przez dorastanie, podróż do czasów obecnych, kiedy powoli zaczyna się zbliżać refrenowa „Ćwiara”. Odwołania do przeżyć, zawarte w symbolach. To utwór, który jest przekrojem podróży, jaką wielu z nas przeszło od czasów dzieciństwa, do teraz. Jesteśmy inni, a jednak bardzo podobni. Każdy z nas miał ten rower, chciał mieć te koraliki, prosił rodziców o Action Mana. Dzisiaj jesteśmy dorośli, a odsłuch tego numeru może wzbudzić w nas niemałą nostalgię.5. Młody M / EljotSound ft. Rover, Vixen, Luka „Koniec i początek”

W poprzednim tygodniu otrzymaliśmy również premierę od duetu Młody M/EljotSounds. „Koniec i Początek” to czwarty z zaplanowanych pięciu singli dostępnych na „Psychoaktywny EP”. W kawałku słychać wyraźną nutę refleksji, a do samego tekstu ciężko jest mi się przyczepić. Na mikrofonie udzielili się Rover, Vixen i Luka odpowiedzialny za refren.

15 komentarzy
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wzburzony uzytkownik portalu
2 lat temu

Wiadomosc do administracji portalu Glamrap.pl oraz wlascicieli sklepu UrbanCity.
W zyciu nic u Was nie kupie za ta pierdolona wyskakujaca reklame, mam nadzieje, ze sie tam ostro podniecacie ze
Wam traffic na stronce wzrosl.
Pierdolcie sie!!!

WnukTedego
2 lat temu

Kurwa , to jest jakiś absurd, że jestem 25-letnim prawiczkiem bez znajomych, a mimo to jutro podniosę dupę o ~5 rano do roboty jak jakiś normik. Po co? Tylko po to, żeby mieć w weekend na chipsy lub jakiegoś hamburgera, przy przysiadywaniu 12h przed kompem? Przecież to „życie” to jest jakiś pierdolony matrix, nie wierzę że tak można żyć

MARJAN KIKUT
2 lat temu

OGŁOSZENIE

KTO MI OBETNIE PAZNKOCIE U NÓG

PLACE 20 ZL ZA KAŻDEGO PALCA

OBETNIE ZNACZY OBGRYZIE

CZEKAM NA OFERTY

ProofesorNauk aka cydży
2 lat temu
Reply to  MARJAN KIKUT

MARJAN OBETNE CI ZA FREE ALE POTEM WYLIŻE CI STOPY I PALCE. TO SAMO ZROBIĘ Z JAJAMI DUPĄ I PACHAMI. CO TY KURWA NA TO? ALE MUSISZ PRZYJECHAĆ DO LEGNICY.

BeImondo Informator
2 lat temu

Kazdy z tych singli powinien trafic do dzialu bekowo.

Twoja stara jeździ windą po lesie
2 lat temu

Same wykastrowane wyjce i ich lzawe historie na autotjunie ……….zatarliscie granice miedzy hip hopem a popem wszystko jedno i to samo!

PossePaly
2 lat temu

idz se lepiej wlacz bonusa

Odb
2 lat temu

Single, które musisz przegapić: AK-69, Barto’wzwód 12, Merdał i inni

dzontrawolta
2 lat temu

SINGLE KTÓRE MUSISZ PRZEGAPIĆ: CHUJKA-47, BARTOFIUT, CWELARD I INNI

3424324
2 lat temu

Za wyszczególnienie AKacza w zestawieniu i klarowny opis szacuneczek. W ogóle to chyba jesteście jedynym portalem, który o nim napisał. Cgmu już nigdy nie odpalę. Gazeta muzyczna haha a pominęli taki artyzm. Pozdro

WnukTedego
2 lat temu
Reply to  3424324

Chyba autyzm chłop ma flow jakby je z drewna wystrugał

AlojzNaplet
2 lat temu
Reply to  WnukTedego

Twój stary z drugim ojcem wystrugali cie z drzewa kakaowca

Twardy
2 lat temu

https://youtu.be/lQKjNIViuPU jak to po 3 latach?

Cztelnik Słuchacz
2 lat temu

https://youtu.be/KxOReMXanRc Loko mam na ciebie oko tego też nie możesz przegabić

White
2 lat temu

Najpierwszy:)

Popularne