Sprawdź nas też tutaj

ranking

Single, których nie możesz przegapić: Młody M/Eljotsounds, Mopsik, Pazzy i inni

Najciekawsze numery tygodnia.

Opublikowany

 

Fot. Kadr z klipu Pazzy/360NET.WORK - Krwawe Serca

Każdego tygodnia jesteśmy bombardowani dziesiątkami nowych numerów, które wychodzą zarówno od popularnych raperów, jak i tych lawirujących jeszcze w okolicach podziemia.
Poniżej zapoznacie się z kilkoma wartymi sprawdzenia kawałkami, które zaginęły w gąszczu premier, a zdecydowanie są warte odsłuchu i zapętlania. Dzisiaj przed wami premiery od Młodego M/EljotSounds, Mopsika, Bambo The Smugglera, Pazzy’ego/360NET.WORK i Frose/ZRB.

1. Młody M/EljotSounds ft. Olson, Mijo – „Powerbank”

Jest to kolejny singiel z EPki „Psychoaktywny” i również ten track jest godny uwagi. Mamy tu pewną dozę świeżości​ i melodyjności, ale wciąż nie brakuje „pazura” – jak za czasów Kronik. „Z kilometra czuć czyj to bit, nikt jak Eljot” napisał jeden ze słuchaczy w komentarzu pod numerem, z czym zgadzam się w pełni. Świetny, „Eljotowy” bit został bardzo dobrze wypełniony mocnymi wokalami autorów. Tym razem Młodego na mikrofonie wsparli: reprezentant łódzkiej sceny Mijo, dając charyzmatyczny i zapadający w ucho refren, oraz kolega Młodziaka z Much More Music – Olson, który poza mixowaniem tym razem pokazał się jako świeży głos newschool’owego pokolenia. Moim zdaniem mash-up dopełniający ten odsłuch spokojnie mógłby być zamieniony na zwyczajną, prostą grafikę, jednak i ten sposób zobrazowania audio może się spodobać.

2. Mopsik – „Gotham”

Z tego co zauważyłem, Mopsik jest całkowicie nową twarzą w branży, jednak jak na startującego rapera zaliczył udany debiut. Nazwałem to debiutem, ponieważ po raz pierwszy usłyszałem o nim dzięki wrzutce na kanale Toczka, a sam Mopsik już wcześniej publikował swoje kawałki w innych miejscach. „Gotham” jest dość mocnym i treściwym kawałkiem. Mamy tutaj dość sporo nawiązań do serialu o tej samej nazwie. Oprócz wersów, które można potraktować jak życiową retrospekcję Mopsika uświadczymy tutaj chwytliwy refren, który można potraktować jako hook. Całość utworu, mimo wykorzystania darmowego beatu dobrze się ze sobą zgrywa, a sam Mopsik może jeszcze w tym roku zaskoczyć.3. Bambo The Smuggler – „Edyp (Radzias Diss)”

W tym tygodniu otrzymaliśmy również kolejny diss Bambo, który został wymierzony w Radziasa. „Edyp”, jak przystało na track freestyle’owca jest wypełniony punchline’ami, moim zdaniem Bambo odbił wszystkie argumenty Radziasa, które padły w „Hat Tricku”. Oprócz tego Krystian dość przyjemnie płynie po bicie, przez co odsłuch nie należy do najtrudniejszych. Sam jestem ciekaw jak dalej rozwinie się ten konflikt, na ten moment według mnie mamy tutaj remis.

4. Pazzy & 360NET.WORK – „Krwawe Serca”

Jest to kolejny klip z nadchodzącego albumu Pazzy’ego (wraz z 360NET.WORK) – „BabyFace”. Moim zdaniem „Krwawe Serca” są najlepszym dotychczasowym kawałkiem, który będzie można usłyszeć na tym albumie. Mamy tutaj życiowe wersy, które odczuć może każdy słuchacz, gdyż są one przepełnione emocjami. Mimo efektów nałożonych na wokal sama nawijka Patryka jest przyjemna i dość szybko „wbija” się w głowę. Klip do tego kawałka również jest warty uwagi, moim zdaniem dobrze dopełnia i obrazuje zamysł tego track’u.

5. Frose x ZRB – „Zawijaj stąd”

„Zawijaj stąd” – kolejny, a konkretnie trzeci opublikowany utwór duetu Frose x Zrb, który jasno stawia sprawę między autorami i ludźmi, dla których pieniądz jest największą wartością. Oprócz typowych, braggowych wersów, które są mocną stroną tego kawałka uświadczymy tutaj również nieco życiowego przekazu. Klimatyczny, nieco mroczny podkład wyprodukowany przez Frose idealnie zgrywa się z wokalami obu raperów. Oprócz tego, cały album duetu jest już także dostępny w serwisach streamingowych.

 


15 komentarzy
15 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Eluwina020293
3 lat temu

Same Gówna nawet tego nie sprawdzam … Elo Eluwina Essasito

Dajcie jakiś Kozacki News a nie bzdury nie umiecie szukać info w rapie żalosne

Odb
3 lat temu

Single, które musisz przegapić: Młody G/Ejakulatsounds, KLOPsik, Pizzdy i inni

NorbertGierczak
3 lat temu

Jestem skłonny to przegapić z czystym sumieniem, Kuba Pawlik napisz coś ambitnego a nie taki wysryw.

Korowiow
3 lat temu

Nie będę łakom wyświetleń nabijał.

Redakcja Pani domu
3 lat temu

Kurwa brzmi jakby koty się pierdoliły w piwnicy a psy na podworku by pierdziały po zjedzeniu przeterminowanej karmy, ogolnie dkaby psi wytrysk, totalny gniot

Mateusz Borek
3 lat temu

1500 wyświetleń od 8 stycznia to mówi samo za siebie.

Twoystorybro
3 lat temu

Kurwa, dajcie jakieś rapy do chuja pana!!!

Gówno w pazłotku
3 lat temu

Czyli przegląd sponsorowanej chujni

Biuro Interwencji Obywatelskich
3 lat temu

Kurwa skąd oni te ksywy biorą ?

taka prawda
3 lat temu

Rychu pejka na czerwonym dywanie na pokazie psy 3 a na glamrapie cisza pozdro 600

Łata123
3 lat temu

Single które kurwa musisz przegapić!!!!

git nice
3 lat temu

Ciekawe czy sokół też sprawdza single ?

Lukas
3 lat temu

Ale gówno

Muczer
3 lat temu

malik montana obmacuje sie z diho w warszawskim klubie
https://www.youtube.com/watch?v=_wiSt-XopqU

Jurgen
3 lat temu

Wy małe kurwy jebane zróbcie coś ze swoim życiem, a nie tylko szukacie afer, jak jebane dziwki. Żebyście hety jebane pozdychały.

Popularne