Sprawdź nas też tutaj

News

Sitek mówi dlaczego bał się przerobić utwór Sokoła

Raper wziął na warsztat prawdziwy klasyk.

Opublikowany

 

Sitek

Kilka dni temu mogliśmy zapoznać się z pierwszą muzyczną odsłoną akcji „Projektu Tymczasem” EB, w której Sokół przerobił numer Sitka „Chcemy być wyżej”. Po pięciu dniach od premiery, wysokobudżetowy teledysk Sokoła zdobył blisko 3 miliony odsłon. Teraz czas na odsłonienie kolejnych kart, czyli kolejnej przeróbki. Tym razem Sitek bierze na barki kultowy numer Sokoła „Mogę wszystko”.

Bałem się na początku tego podejmować, bo jest to klasyk – mówi Sitek o reinterpretacji utworu warszawskiego rapera. – Bałem się tego, że po prostu mogę to w jakimś stopniu spier***ć. Dlatego za wszelką cenę nie chciałem robić tego jak Wojtek, bo Wojtek w takich numerach jest najlepszy. Zrobiłem to po swojemu – tłumaczy.

Do tej pory wiedzieliśmy, że udział w akcji biorą Sokół, Pezet, Sitek, DJ Steez, Żabson i Zeppy Zep. Weterani rapu mają za zadanie połączyć siły z reprezentantami nowej szkoły, reinterpretując wzajemnie jedne z najważniejszych numerów w swoim dorobku. Teraz dołączyli do nich kolejni reprezentanci sceny m.in. Paluch, Tede i Białas, których zobaczymy na wyjątkowym koncercie.

Jedna scena, czołowi przedstawiciele polskiego rapu i niezwykły spektakl będący kwintesencją okresu „Tymczasem” – już 6 października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się wydarzenie łączące muzykę i sztuki wizualne – „Projekt Tymczasem”. Całość współtworzona jest przez Sokoła, Pezeta, Żabsona i Sitka, którzy na deskach krakowskiego teatru udowodnią, że okres między młodością a dojrzałością – Tymczasem – to czas niezbędny w życiu młodego człowieka – możliwość poznawania siebie, doświadczania, eksperymentowania i poszukiwania inspiracji. Na potrzeby projektu raperzy wykonają znane utwory, a wszystko nawiązywać będzie formą do teatralnego spektaklu. Na scenie czwórce raperów towarzyszyć będą jedni z najważniejszych przedstawicieli rodzimego hip-hopu: Białas, Falcon1, Otsochodzi, Paluch, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, Tede, i Włodi. Wyłącznym sponsorem projektu jest marka EB – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dzisiaj na kanale nigdystopTV pojawił się drugi odcinek docuseries o kulisach projektu. Możemy w nim zobaczyć jak wyglądała praca Sitka, Zeppy Zepa i Steeza nad reinterpretacją prawdziwego klasyka „Mogę Wszystko” Sokoła. . Realizacją zajął się duet reżyserski Kiziewicz Szupica.

Poniżej odcinek z udziałem Sitka. W kolejnych zobaczymy Pezeta i Żabsona.

Sitek zapowiada płytę

Obecny na scenie od 15 lat, Sitek zadebiutował legalnym albumem „Wielkie Sny” dopiero w 2016 roku. Po premierze raper zapowiadał, że nie będzie już tak długiego przestoju z albumami. Niedawno rozpoczęła się promocja jego nowej płyty.

„Zapiera Dech” to letni kawałek, do którego teledysk został zrealizowany podczas spontanicznego wyjazdu rapera do Barcelony. Za produkcję muzyczną odpowiada JNR. Jest to drugi singiel zapowiadający nowy album Sitka. Niedługo powinniśmy poznać kolejne szczegóły.

 
13 komentarzy
13 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
GANDZIOR
2 lat temu

SZKODA ŻE SITEK NIE BOI SIĘ W OGÓLE CZEGOKOLWIEK NAGRYWAĆ ..

Sentino
2 lat temu
Reply to  GANDZIOR

Szitek jest analnym terrorystą a sokół penetrował mu odbyt tak mocno że EB zdecydowało się to gówno uwiecznić na puszce

Analne Pizzicato
2 lat temu

Bał się bo w tym czasie handlował mefedronem we wrocku

tomy
2 lat temu

trąci analem

morda
2 lat temu

15 lat ?

Bedoes
2 lat temu

Mam wierszyk dla DIXONÓW:

,,Jeśli jesteś Dixonem gangsterem, a nie zjebanym frajerem,
Jeśli nie jesteś zerem, ani nie robisz lachy klawiszom z buczerem,
To pokaż jak bijesz bedoesa, co mu grozisz, że ma stresa,
napierdol mu dixonie w dresach, niech spierdolona bedzie jego koncertowa impreza,
chyba, że sie boisz, i tylko na facebooku ludzi gnoisz,
a jak przyjdzie co do czego, boisz się bedoesa kolego,
Jeśli bedoes jechał bagażnikiem, potwierdź to filmikiem,
Jeśli charakter masz, pojedź na jego koncert i zajeb mu w twarz,
chyba, że jesteś miękki dixonie i jest wpadka, a twoje słowa to huj nie szczera gadka”

CZEKAM NA FILMIK JAK BIJECIE BEDOESA. INACZEJ JESTEŚCIE TAK SAMO PSEUDOGANG JAK ON, ODPUSZCZAJĄC MU TĄ GADKĘ Z KONCERTU SB MAFIIA.

massivewp
2 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=tY6FQU_cjKw

B Magic z St. Louis stanu Missouri kontra Rum Nitty z Phoenix stanu Arizona. Dwóch battlerów znanych z rund przepełnionych potężnymi punchline’nami i imponującą grą słów.

Czy okrzyknięty przez battlerapowy pół światek „Król Gun Barsów” – B Magic zatrzyma koronę, czy może wschodzący w tamtym czasie talent – Rum Nitty, strąci mu ją z głowy jakimś potężnym „hook’iem”?

Ta walka jest jedną z krótszych na kanale. Jednakże wypełniona jest po brzegi prawdziwym battlerapem w najlepszej jakości, dzięki tym dwóm wyrazistym postaciom. Tutaj możemy zauważyć wyraźną przewagę dostępnych możliwości nad klasyczną dziedziną walk wolnostylowych. Z resztą oceńcie sami

MIRAS X
2 lat temu

Tak na nowy miesiąc proponuję https://www.youtube.com/watch?v=wKyn9B6p1-A JAK TO JEST projekt 139

Nathan
2 lat temu

” Sokół przerobił numer Sitka „Chcemy być wyżej”. Po pięciu dniach od premiery, wysokobudżetowy teledysk” – Nie wiem czy wiecie ale ten teledysk nawet nie stał obok wysokiego budżetu :D:D

Juras
2 lat temu

On żyje? Calyvczas myślałem ,ze Erupe go zapierdolil.

MANAGER KOKOZIEŁ
2 lat temu

SPRAWDZAJCIE NOWOŚĆ
COŚ O FURACH I NIE TYLKO
TO JEST RAP!
http://www.youtube.com/watch?v=C4r65q1_kwk

Rap
2 lat temu

A co to za głąby fame się kączy?

18:43
2 lat temu

17:22

TO 3 CZY 4 WRZUCONE minut temu

Popularne