Sprawdź nas też tutaj

News

Słoń nagra życiowy album pozbawiony horrorcore’u?

„Ludzie na całym świecie chcą słuchać poj*banych treści”.

Opublikowany

 

Słoń
Słoń / fot. instagram.com/braindeadslon

Kilka miesięcy po premierze albumu „Mutylator” na rozmowie z poznańskim raperem spotkał się Mateusz Natali z Popkillera. W wywiadzie przeprowadzonym w Parku Skaryszewskim poruszono m.in. temat fikcji literackiej, z której znany jest Słoń.

Słoń: „Ludzie są bardziej rozgarnięci”

Reprezentant WSRH specjalizujący się w horrorcorze bardzo często stara się podkreślać, że jego twórczość jest fikcją literacką. Nie wszyscy fani są bowiem w stanie zrozumieć, że rapowanie o śmierci, flakach, seksie, narkotykach, zabójstwach i różnych innych ohydnych tematach jest tylko w głowie autora. – Za czasów MySpace’a pamiętam wiadomości, jakie dostawałem. Ludzie nie rozumieli tego i to był przekaz zero-jedynowy, prawda-nieprawda. Stwierdziłem, że muszę mówić to na głos, bo kupa ludzi nie rozumie, że to nie jest prawda, to nie jest na zasadzie: ej, tak się stało. Na szczęście mam to daleko za sobą, ludzie są bardziej rozgarnięci pod tym względem, bardzo mnie to cieszy – tłumaczy raper.

Słoń nagra życiowy album bez fikcji literackiej?

Mateusz Natali zapytał rapera m.in. o to, czy myślał, żeby nagrać kiedyś album w normalnym klimacie, typowo życiowy i pozbawiony wzmianek horrorcore’owych? – Mam taki problem, że jakbym zaczął pisać takie kawałki to i tak przyjdzie do mnie ten, który będzie poj*bany – odpowiada Słoń. – Mógłbym nagrać cały album życiówkowy, ale nie wiem, po którym kawałku będzie, że się powtarzam, że to jest to samo. Wydaje mi się, że nagrywanie zarówno rzeczy tych zdrowych jak i niezdrowych jest dla mnie całkowicie normalne, więc wszystko wskazuje, że kolejny materiał będzie taki sam – dodaje.

Raper wyjaśnia, że ludzie chcą od niego tego pierwiastka horrorcore’u. –
Cały ten hype na moją osobę zaczął się od tego, że w tej twórczości były poj*bane treści i ludzie chcieli tego słuchać. Ludzie chcą słuchać takich poj*baństw na całym świecie. To naturalnie ze mnie wypływa, więc to jak piszę, pomimo, że to jest fikcja literacka to w stu procentach też jestem ja. Chcę gadać takie głupoty, bo sprawia mi to frajdę – twierdzi Słoń.

 

News

White 2115 sprzedaje chainy za ponad 1200 zł. Czy 12-latki mają taką gotówkę?

Luksusowy merch.

Opublikowany

 

white 2115

Osiem lat po premierze „Californii” White 2115 wraca do jednego ze swoich najważniejszych projektów, prezentując jubileuszowy merch skierowany do najbardziej oddanych słuchaczy.

Na oficjalnych kanałach artysty pojawiła się informacja o premierze specjalnych chainów „California Love”, przygotowanych w dwóch wariantach kolorystycznych. Fani mogą wybierać między wersją różową za 899 zł a czerwoną wycenioną na 1299 zł.

Raper przekonuje, że nie są to zwykłe gadżety. Biżuteria została wykonana ze srebra próby 925 i powstała ręcznie w polskim zakładzie jubilerskim.

Pozostaje pytanie, ilu fanów zdecyduje się wydać niemal 1300 zł na jubileuszowy chain związany z jednym z najbardziej kultowych projektów White’a 2115. Dzieci raczej nie będą w stanie namówić rodziców na tak ekstrawagancki zakup.

Czytaj dalej

News

Oki zdobył 8. pozycję na świecie

Polski raper w elitarnym zestawieniu Spotify.

Opublikowany

 

Przez

oki kinny zimmer beef
fot. Dorota Szulc

Oki może dopisać do swojego konta kolejny ważny moment. Najnowszy album rapera „Reklamcja’47” znalazł się w światowej czołówce premier na Spotify.

Platforma opublikowała ranking obejmujący wydawnictwa, które ukazały się w dniach 12-14 czerwca. W gronie najmocniej startujących albumów na świecie znalazł się także najnowszy projekt Okiego, który wykręcił wynik pozwalający wskoczyć do pierwszej dziesiątki globalnego zestawienia.

„Reklamcja’47” od momentu premiery generuje duże zasięgi. Wysoka pozycja w rankingu Spotify pokazuje, że nowy materiał warszawskiego rapera odbił się szerokim echem, zajmując ósme miejsce na liście Top Albums Debut Global.

Czytaj dalej

News

Wrocławska Liga Freestyle – ostatnia ustawka przed wakacyjną przerwą

Kto zgarnie kolejne zwycięstwo?

Opublikowany

 

Przez

Fot. Daniel Grzelczak

20 czerwca odbędzie się ostatnia przed wakacyjną przerwą ustawka Wrocławskiej Ligi Freestyle. Stawka jest wysoka, bo walka o miejsce w wielkim finale wkracza w decydującą fazę.

Po dwóch poprzednich ustawkach emocje we Wrocławiu nie opadają. Na ostatniej prostej przed wakacyjną pauzą freestylowcy ponownie staną do rywalizacji o cenne punkty, które mogą przesądzić o awansie do finałowej szóstki.

Kto zgarnie kolejne zwycięstwo?

Dotychczasowe ustawki po przerwie padły łupem Sameraka i Bartiego. Obaj pokazali wysoką formę, ale przed kolejnym wydarzeniem trudno wskazać jednoznacznego faworyta. W tabeli wciąż może się sporo zmienić, a każdy punkt ma ogromne znaczenie.

Aktualne zestawienie zawodników organizatorzy opublikowali w materiałach promocyjnych wydarzenia. Pełna tabela dostępna jest również na stronie WroclawskaLiga.pl.

Tylko sześciu awansuje do finału

Przed uczestnikami jeszcze ostatnia ustawka przed wakacjami. Po letniej przerwie odbędzie się już tylko jedno wydarzenie kwalifikacyjne, a następnie wielki finał sezonu.

Do decydującej rozgrywki awansuje sześciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników.

Mistrz WBW w składzie jury

Wydarzenie odbędzie się w pubie Nigdzie Nic z Nikim. Nad poziomem bitew czuwać będzie jury w składzie: Czeski, Spartiak oraz Swaks. Warto przypomnieć, że Czeski ma na swoim koncie między innymi tytuł mistrza WBW.

Całość poprowadzi Bilu, a za muzyczną stronę wydarzenia odpowie Felix.

Jak się zapisać?

Zawodnicy chcący sprawdzić swoje umiejętności na mikrofonie mogą zgłaszać się za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie Wrocławskiej Ligi Freestyle.

Czytaj dalej

News

Arab do Jacka Murańskiego: „Dlaczego chcesz mnie skrzywdzić”

Raper z komunikatem do swojego rywala.

Opublikowany

 

Przez

arab

Arab wszedł do uniwersum Jacka Murańskiego i obecnie obaj dogadują szczegóły potencjalnej walki. Tym razem głos zabrał raper, który zadeklarował, że zaakceptuje wszystkie warunki rywala, oczekując w zamian tylko jednej rzeczy.

Arab i Murański od dłuższego czasu publicznie ustalają zasady możliwego starcia. Tym razem raper odniósł się do oczekiwań Murańskiego dotyczących formuły walki i dał do zrozumienia, że jest gotowy pójść na daleko idące ustępstwa.

– Muran, chcesz mnie bardzo pobić w hooliganstyle. Na początku rozmawialiśmy, że będę cię bił z otwartej, żebyś miał jakieś szanse. Jeśli ty chcesz zmieniać warunki i chcesz mnie dobijać, bić z dyńki i łokciami jakbym się przewrócił – spoko. Ja będę cię bił jak się przewrócisz z otwartej ręki, bo ani cię nie kopnę, ani łokcia nie dostaniesz – mówi.

Arab twierdzi, że ma tylko jeden warunek. Kiedy po werdykcie sędziów jego ręka powędruje w górę, chciałby na zakończenie kopnąć Murańskiego w dupę. Trudno powiedzieć, czy taki „punkt programu” spotka się z akceptacją drugiej strony. Pewnie wszystko rozbije się o wysokość gaży.

Czytaj dalej

News

Po klęsce projektu u Solara i Białasa, Dorota Masłowska stawia na nowy duet

Fani rapu zmiażdżyli jej poprzedni projekt. Jak będzie tym razem?

Opublikowany

 

masłowska

Dorota Masłowska ponownie próbuje swoich sił na muzycznej scenie. Po mocno krytykowanym albumie wydanym przy wsparciu Solara i Białasa zapowiedziała nową płytę, którą nagrała z Wacławem Zimpelem.

Nieudany projekt Solara i Białasa

W 2023 roku Solar i Białas postanowili zaskoczyć słuchaczy i wypuścili album „Wolne” autorstwa Doroty Masłowskiej. Eksperyment nie spotkał się jednak z ciepłym przyjęciem fanów rapu, a reakcje pod materiałami były wyjątkowo brutalne.

Wkrótce po premierze wytwórnia SBM zakończyła cały projekt.

– To właśnie obecność Doroty na naszym kanale YouTube wzbudziła największe emocje. Postanowiliśmy oddać przestrzeń wybitnej w swojej dziedzinie artystce, mimo świadomości z jak odmiennym stylistycznie materiałem przyjdzie się mierzyć zgromadzonej na nim publiczności. Mamy nadzieję, że bawiliście się równie dobrze jak my. Tym samym misja wytwórni SBM A dobiegła końca, a album „Wolne” stał sie jedynym wydawnictwem w jej katalogu – czytaliśmy na instagramowym profilu wytwórni.

Masłowska wraca z nowym muzycznym projektem

Mimo chłodnego odbioru poprzedniego wydawnictwa, Masłowska nie zamierza rezygnować z muzyki. Pisarka połączyła siły z klarnecistą Wacławem Zimpelem, tworząc duet MY I JA.

Na ten moment projekt ma na koncie jeden utwór, ale pełnoprawny album jest już zapowiedziany. Krążek ukaże się w listopadzie nakładem nowo powstałej oficyny Studio Cud Records.

Będzie to trzecie muzyczne wydawnictwo sygnowane nazwiskiem Masłowskiej po albumach „Społeczeństwo jest niemiłe” z 2014 roku, wydanym pod szyldem Mister D., oraz „Wolne” z 2023 roku.

Wpadka wokół „kanapek z hajsem”

Kilka miesięcy temu o Dorocie Masłowskiej zrobiło się głośno nie z powodu muzyki, a internetowej afery związanej z Heleną Englert. Pisarka zarzuciła aktorce, że wykorzystała rzekomo wymyśloną przez nią frazę „kanapki z hajsem”.

Sęk w tym, że to wcale nie Pani Dorota wymyśliła tę frazę. Kaz Bałagane czy Belmondo używali tego określenia na długo przed całym zamieszaniem. W efekcie krytyka spadła nie na Helenę Englert, lecz właśnie na Masłowską.

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2026.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: