Sprawdź nas też tutaj

teledysk

slowthai ogłasza nowy album „Tyron”

Do sieci trafił drugi singiel.

Opublikowany

 

„TYRON” ukaże się 5 lutego 2021, a już teraz można posłuchać kolejnego singla zapowiadającego wydawnictwo – „nhs”.

slowthai ogłosił szczegóły nowego albumu „TYRON”. Wydawnictwo ukaże się 5 lutego 2021 i jest następcą nominowanego do Mercury debiutu „Nothing Great About Britain”. Drugim singlem zapowiadającym „TYRON” jest utwór „nhs”, dostępny w serwisach cyfrowych.

Wydane pod koniec lata „feel away” ft. James Blake & Mount Kimbie zaprezentował bardziej refleksyjną, introspektywną odsłonę slowthaia. Kawałek spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem, trafił na playlistę Radio 1, gdzie obecnie jest na rotacji B oraz zgromadził ponad 8 mln streamów na całym świecie.

Czas na kolejną premierę – „nhs”. NHS to National Health Service, wspólna nazwa trzech z czterech systemów służby zdrowia w Wielkiej Brytanii. W dobie pandemii to jedna z najważniejszych instytucji w kraju. Utwór slowthaia rozdziera społeczną hierarchię, traktując wszystkich jak równych. Przekaz singla jest prosty: doceniajmy to, co mamy, gdy to mamy. Nie bierzmy niczego za pewnik, ale też nie czekajmy, aż wszystko się zepsuje. Ten utwór jest prawdopodobnie najlepszym możliwym wstępem do „TYRON” – motyw dualizmu na drugim albumie artysty pojawia się nieustannie jako ciągła walka o równowagę w życiu.

„TYRON” to opowieść o dwóch stronach ludzkiego, złożonego charakteru. Każdy kij ma dwa końce. Pierwsza strona to klasyczny, pełen pychy i przechwałek rap. Nietypowe pozostaje niepodrabialne flow slowthaia – trochę, jakby był wpół nietrzeźwy, bawił się konwencją, a wszystko połączone z równie zróżnicowaną produkcją muzyczną. Otwierający płytę „45 SMOKE” to zabawa z wizerunkiem bad boya oraz energetyczny freestyle mający przekonać wszystkich nieprzekonanych. Kawałek zapewne świetnie sprawdzi się jako motywator do stworzenia kotła pod sceną. slowthai ostrzega w utworze, że zawsze i za wszelką cenę pozostanie sobą, nie będzie milszy niż to potrzebne, przypomina też o swoich korzeniach, które go ukształtowały.

Siedem utworów strony pierwszej oferuje jedne z najlepszych brytyjskich rapowych kawałków, jakie usłyszymy w 2021 roku. Jak cios między oczy i/lub najskuteczniejszy budzik. To także nieustraszone „pier… się” dla wszystkich negatywnie nastawionych i hejterów w obliczu wciąż zmieniającego się świata. Na tej odsłonie albumu do thaia dołączają A$AP Rocky w „MAZZA” oraz big bro Skepta w „CANCELLED”, który dotyczy nadgorliwej praktyki niszczenia ludzi w imię „postępu”.

Druga strona „TYTON” wywraca do góry nogami wszystko, co wydawało Wam się, że wiecie o slowthaiu. „feel away” i „nhs” dają już pewien obraz złożoności umysłu artysty, ale poznając kolejne utwory, będziemy mogli jeszcze lepiej poznać jego prawdziwe oblicze. Szczerość to fundament tej części albumu, a Ty ponad wszystko chce, aby jego fani wiedzieli, że „jest w porządku być samym sobą”. „focus” to utwór przepełniony uliczną mądrością, oda do samodzielności. W dobie internetu jest to kluczowy i prosty plan, jak radzić sobie z utratą koncentracji i uwagi spowodowaną nadmiarem informacji. Co radzi slowthai? „Skup się na czymś innym”. W „terms” gościnnie pojawiają się Dominic Fike oraz Denzel Curry, a kawałek traktuje o zasadach świata sławy oraz nieuniknionego przekręcania i złego interpretowania słów artysty. Wieńczące album „adhd” to poruszająca autorefleksja o tym, jak można „uśmiechać się na zewnątrz, ale krwawić wewnętrznie”.

Różnorodność slowthaia wykracza poza znaczenie muzyczne i jego różnorodne inspiracje. Jest on także świetnie przygotowany do opowiadania o wzlotach i upadkach emocjonalnych. Ogarnianie swojej mrocznej strony nie jest mu obce, jednak nie zawsze artysta wypowiadał się o tym w tak zdecydowany sposób. „TYRON” to połączenie wesołego dziecka i cierpiącego dorosłego. W „i tried” Ty mówi: „jeśli piekło przeznaczone jest do grzeszenia, raj nigdy nie był dla mnie”, tak jakby nie potrafił spojrzeć na siebie inaczej niż poprzez oczy swoich hejterów – jako na „syna szatana”. Na początku 2020 slowthai opublilował list, w którym pisał: „Czy mylę się, jeśli chcę przynależeć?”. Konflikt pomiędzy pragnieniem autentyczności a walidacją słychać doskonale w ostatniej linijce tekstu „adhd”: „dotknij mnie czule, niech wpuszczą mnie do nieba”.

„TYRON” powstał na przekór bardzo niesprzyjającym okolicznościom, w których ocenianie, wyszydzanie oraz upraszczanie są na porządku dziennym. slowthai nie poddaje się takim prostym mechanizmom działania, a zamiast tego jest chętny do zgłębiania tematów samotności, tożsamości, samoakceptacji oraz trudności w przeobrażaniu się w indywidualistę. W przeciwieństwie do politycznego wydźwięku debiutanckiego albumu „Nothing Great About Britain”, który zabrał słuchaczy w podróż przez burzliwą młodość slowthaia i jego stosunek do życia w Wielkiej Brytanii, ta kontynuacja w postaci „TYRON” to melodyjne zanurzenie się w rozległym krajobrazie uczuć rapera. Jego umiejętność znoszenia niedoskonałości i sprzeczności sprawia, że „TYRON” jest albumem będącym przeciwieństwem kultury czystości. To opór przeciwko narzucaniu moralnych ideałów oraz wszechobecnego przekonania o własnej nieomylności, które sprawiają, że stajemy się podatni na wiele fałszywych tropów.

Co odświeżające to fakt, że w „TYRON” slowthai nie boi się chaosu. Jeśli już, przypomina nam, aby pogodzić się w pewnym stopniu z wewnętrznym chaosem. Zachęca do ewolucji, tworzenia oraz uczenia się w ten sposób. Album to antidotum na świat pełen ograniczających oczekiwań oraz wypolerowanych wirtualnych światów, które często utożsamiane są błędnie z rzeczywistością. To wezwanie, by aspirować do pełni, a nie dobra. Jak mówi Ty, jeśli potrafisz „kochać świat za jego wady, nigdy nie będziesz rozczarowany”. slowthai pokazuje, że jeśli przestaniemy szukać perfekcji, będziemy mogli odkryć własne skarby oraz, analogicznie, jeśli odnajdziemy piękno w niedoskonałościach, będziemy mogli docenić ludzi za to, jakimi naprawdę są, a nie żywić do nich negatywne uczucia za to, kim nie są.

Tracklista

CD 1

 1. 45 SMOKE
 2. CANCELLED (feat. Skepta)
 3. MAZZA (feat. A$AP Rocky)
 4. VEX
 5. WOT
 6. DEAD
 7. PLAY WITH FIRE

CD 2

 1. i tried
 2. focus
 3. terms (feat. Dominic Fike & Denzel Curry)
 4. push (feat. Deb Never)
 5. nhs
 6. feel away (feat. James Blake & Mount Kimbie)
 7. adhd
 
13 komentarzy

13
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Marikas

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: https://erooo.pl/

Wyszukaj mnie po niku: Marikax2 napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.

Quelle

Czemu ten gosciu ma przyklejony zamek blyskawiczny z rozporka jego ojca na ustach?

slowthai

czy słońce czy deszczyk do roboty tyrom,
po robocie od tyłu biere mie jakiś Tyron…

_aqq_

głąby nie wiedzo :)))

Problem zasad moralnych jakimi będą się kierowały urządzenia wyposażone w sztuczną inteligencję pojawił się znacznie wcześniej niż realne możliwości produkcji takich urządzeń. Początkowo rozważano go jedynie w literaturze fantastycznej, lecz teraz ze względu na dynamiczny rozwój nauki stał się realnym problemem.
Isaac Asimov w roku 1942 stworzył trzy prawa robotów i przedstawił je w fantastycznym opowiadaniu Zabawa w berka (ang. Runaround). Celem tych praw było uregulowanie kwestii stosunków pomiędzy przyszłymi myślącymi maszynami a ludźmi. Przedstawiały się one następująco :

1. Robot nie może skrzywdzić człowieka, ani przez zaniechanie działania dopuścić, aby człowiek doznał krzywdy.
2. Robot musi być posłuszny rozkazom człowieka, chyba że stoją one w sprzeczności z Pierwszym Prawem.
3. Robot musi chronić samego siebie, o ile tylko nie stoi to w sprzeczności z Pierwszym lub Drugim Prawem.

Następnie w opowiadaniu Roboty i Imperium (Robots and Empire) Asimov dodał prawo zerowe, które stało się nadrzędne wobec trzech pozostałych[1]:

0. Robot nie może skrzywdzić ludzkości, lub poprzez zaniechanie działania doprowadzić do uszczerbku dla ludzkości.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Etyka_robot%C3%B3w

_aqq_

Prawa Asimova, mimo że odnoszą się do rozumnych robotów, nie uwzględniają fundamentalnych zasad współistnienia i koegzystencji, których podstawą jest zasada wzajemnego poszanowania. Prawo bezwzględnie podporządkowuje roboty ludziom i tym sposobem zapewnia im bezpieczeństwo i wyłączność czerpania korzyści. Są to prawa oparte na przekonaniu, że autonomia grupy tworzącej prawo stoi ponad autonomią grup poddanych temu prawu i niezmiennie prowadzi do podporządkowania innych grup grupie prawodawców. Asymetria relacji i korzyści jest w nich ewidentnie widoczna. Wytworzenie takiego stanu musi nieuchronnie prowadzić do konfliktu i działań o charakterze ekstremalnym. Dlatego tak sformułowane prawa dotyczyć mogą tylko maszyn i automatów o bardzo niskim poziomie autonomii, które są wprawdzie wysoko wyspecjalizowanymi urządzeniami, lecz o bardzo ograniczonym zakresie możliwych działań. Tworzenie „praw robotyki” dla takich urządzeń z samej zasady nie ma najmniejszego sensu, gdyż prawa, którymi będą się posługiwać, kontrolowane będą przez ich konstruktorów.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Etyka_robot%C3%B3w

_aqq_

Wielu filozofów podkreślało, że rozum jest szczególną własnością człowieka, odróżniającą go od reszty świata, także od zwierząt. Z kolei siła, odwaga i wytrzymałość to cechy osobników alfa ze świata natury.
Prawo podlega uaktualnieniu. W przypadku tej decyzji podtrzymuję opinię Proroka, wskazującą na równą wagę obu opcji. Za istotę stworzoną w 100% z rozumu uznaję sztuczną iteligencję i podkreślam biologiczność człowieka.
https://glamrap.pl/ukaze-sie-nowy-singiel-sp-tomasza-chady/

Prostą implikacją powyższej decyzji jest fakt, że świadomy bunt robotów przeciwko ludzkości jest niemożliwy. :)))

Elektrony nie mają #cojones. Przepływ prądu nie zostaje zatrzymany, bo elektrony nagle zaczynają kłócić się o pierwszeństwo. I jeszcze – elektronów za chuja nie da się nauczyć rywalizacji. :)))

_aqq_

Aparat matematyczny mechaniki kwantowej pozwala obliczać z niezwykłą dokładnością wielkości, które mierzy się w eksperymentach dla różnych układów kwantowych, a także pozwala przewidywać właściwości układów których nie otrzymano jeszcze w laboratoriach. Dzięki temu np. można bez potrzeby wcześniejszego wytwarzania obliczać właściwości materiałów i tak dobierać ich skład, aby uzyskać pożądane cechy.

Obok ogromnego sukcesu mechaniki kwantowej w powyższym względzie istnieją jednak nierozwiązane kwestie teoretyczne, w tym brak jednoznacznej odpowiedzi na podstawowe pytanie o rozumienie roli pomiaru oraz sens ontologiczny funkcji falowej. Bezsprzecznie przyjmuje się, że kwadrat modułu funkcji falowej | Ψ ( r , t ) | 2 określa prawdopodobieństwo, że układ znajdzie się w chwili t w stanie r . Jednak problematyczne jest czy układy fizyczne istnieją niezależnie od funkcji falowej czy też istnieje tylko funkcja falowa.

https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3wnanie_Schr%C3%B6dingera

_aqq_

Według Kopenhaskiej interpretacji mechaniki kwantowej istnieje jedynie funkcja falowa; pomiar, wykonany na układzie przez fizyka powoduje kolaps funkcji falowej, co fizycznie oznacza lokalizację układu w konkretnym położeniu; do momentu pomiaru układ nie posiada żadnego położenia. Szczególna rola eksperymentatora prowadzi do paradoksów (np. paradoks kota Schrödingera).

W interpretacji de Broglie’a-Bohma jest inaczej: zakłada się, że układ kwantowy zajmuje w każdej chwili czasu unikalne położenie r , funkcja falowa pełni zaś rolę pola, mającego jedynie wpływ na ruch układu. Pomiar w tym ujęciu jest jednym z wielu oddziaływań, jakie zachodzą nieustannie między różnymi układami.

https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3wnanie_Schr%C3%B6dingera

_aqq_

Jako praktyk pozwolę sobie opisać sytuację obrazowo:
Ludzkość jest gąsienicą, poruszającą się po Drzewie_Możliwości (analogia do wieloświatów Everetta). Drzewo rozwija kolejne pędy stawiając gąsienicę przed problemem, które rozgałęzienie wybrać – lepszy liść większy, czy bardziej zielony?
Pęd, który nie został wybrany, zazwyczaj zamiera (ograniczanie zużycia energii).
Jednak Ludzkość nie jest jedyną instancją decyzyjną – niektóre pędy (mimo zignorowania) są rozwijane. Dzięki temu gąsienica ma szansę przejścia na inną gałąź, krzyżującą się z aktualną ścieżką.

_aqq_

Interpretacja Kopenhaska wskazuje na szczególną rolę eksperymentatora. Pozwolę sobie stwierdzić, że rola ta polega na wymuszemiu DECYZJI, i że DECYZJA jest przyczyną kolapsu funkcji falowej.

—————-

I jeszcze przy okazji – funkcja falowa jest funkcją zmiennej zespolonej. Każda próba interpretacji jest analogiczna do próby interpertacji ruchu 3D w świecie 2D – płaszczaki na podstawie ruchu cienia próbują wytłumaczyć ruch kuli, poruszającej się nad ich płaszczyzną. :)))

_aqq_

Ze spraw bieżących:

W skrócie:
Nowe badania sugerują, że witamina D3 odgrywa istotną rolę w ochronie i naprawie wszelkich uszkodzeń śródbłonka, który wyściela cały układ krążenia, spowodowanych chorobami sercowo-naczyniowymi
Wcześniejsze badania sugerują, że śródbłonek może zostać uszkodzony przez poważne choroby, takie jak miażdżyca, cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i insulinooporność
Nowe odkrycia sugerują, że obecność witaminy D3 wyzwala produkcję tlenku azotu – cząsteczki, która odgrywa ważną rolę sygnalizacyjną w kontrolowaniu przepływu krwi i zapobieganiu tworzeniu się skrzepów krwi w naczyniach krwionośnych
Witamina D3 znacznie zmniejsza stres oksydacyjny w układzie naczyniowym, co może zapobiegać rozwojowi i / lub postępowi chorób układu krążenia
https://polish.mercola.com/sites/articles/archive/2020/10/20/witamina-d3-wspiera-zdrowie-serca.aspx

Oznacza to, że witamina D3 ma znaczenie w leczeniu zakażeń Covid-19.

Rola śródbłonka naczyń krwionośnych – https://glamrap.pl/polska-wersja-nie-wiem-czy-to-swiat-zwariowal-teledysk/

Druku druku druku druku

Sto razy wolę żeby ten gość wyżej spamował gr swoimi informacjami niż YebacP0lki. Przynajmniej może komuś się przyda a nie „jebac Polki, wolę całe życie walić konia”

Popularne