Sprawdź nas też tutaj

News

Sokół ujawnia szczegóły solowej płyty

Na krążek rapera czekamy od wielu lat.

Opublikowany

 

Mimo wielu lat na scenie i dorobienia się statusu weterana, Sokół do dzisiaj nie nagrał solowej płyty. Mówi się o niej od wielu lat, a po dłuższej ciszy otrzymujemy od rapera nowe wieści na jej temat.

W opuszczonym strip-klubie Libido przy klubie Miłość urządziłem nowe studio muzyczne na potrzeby nagrania solowego albumu. Musiało być miejsce z historią. Miłość i GoGo to piękne okoliczności. Niedługo ruszamy z nagrywaniem solo Sokoła na poważnie – informował Sokół w 2016 roku. Rok później otrzymaliśmy od niego kolejne wieści. Raper zdradził jak podchodzi do nagrywania albumu. – Wmawiam sobie, że nikt na moją płytę nie czeka. To uruchamia niezbędną skromność i pozwala startować z pozycji wiecznego debiutanta. Pomyśl sobie, jak bardzo śmiesznie brzmią po latach ci przechwalający się, narcystyczni i bezmyślni idole, kiedy opadnie kurz i odsłoni ich płytkość. Dziś czasy sprzyjają kultowi ciała, pieniądza i konsumpcji oraz absolutnemu brakowi refleksji, ale zaraz będzie kontra, tak skonstruowany jest świat – mówił  w wywiadzie dla Interii.

Warszawski Narrator nie spieszy się z wydaniem krążka. Zamiast jakiegoś studyjnego przecieku otrzymujemy od niego kolejne wieści na temat powstawania albumu. – Na mojej płycie nie będzie oczywiście tylko producentów stricte hip-hopowych – zresztą dzisiaj wydaje mi się, że w ogóle takie dzielenie muzyki na gatunki ma mały sens – powiedział raper w rozmowie z  z Filipem Kalinowskim na antenie newonce.radio. – Producenci zaproszeni na moją płytę – i to jest super – udało mi się od nich wyciągnąć rzeczy, których oni na co dzień raczej nie robią (…) To też pokazuje, że nie ma co zamykać się i nazywać w ogóle muzyki jakimiś tam nazwami. Po prostu to jest muzyka i czasami gość z elektroniki zrobi ci najbardziej hip-hopowy beat, a gościu, który robi hip-hop, zrobi ci totalną elektronikę – tłumaczy.

Sokół nie chciał zdradzić nic więcej na temat nowego krążka poza tym, że będzie na niej kilku producentów. – Nie chciałbym o niej w ogóle rozmawiać za bardzo jeszcze. Zwłaszcza, że robię ją długo i powoli, bo ma być tak jak chcę po prostu. To jest pierwsza płyta, gdzie poprosiłem kogoś żeby został producentem wykonawczym – wyjaśnił raper.

Sokół przerobił Sitka

„Projekt Tymczasem” to inicjatywa, której finał będzie miał miejsce już 6 października na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, gdzie spotka się czołówka rapowej sceny. W ramach projektu weterani rapu połączyli siły z reprezentantami nowej szkoły, reinterpretując wzajemnie jedne z najważniejszych numerów w swoim dorobku. Pierwszy efekt tej współpracy to klip do „Chcemy Być Wyżej” Sokoła, utworu oryginalnie nagranego przez Sitka.

W akcji udział biorą Sokół, Pezet, Sitek, DJ Steez, Żabson i Zeppy Zep. Weterani rapu mają za zadanie połączyć siły z reprezentantami nowej szkoły, reinterpretując wzajemnie jedne z najważniejszych numerów w swoim dorobku. Niedawno dołączyli do nich kolejni reprezentanci sceny m.in. Paluch, Tede i Białas, których zobaczymy na wyjątkowym koncercie. – Jedna scena, czołowi przedstawiciele polskiego rapu i niezwykły spektakl będący kwintesencją okresu „Tymczasem” – już 6 października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się wydarzenie łączące muzykę i sztuki wizualne – „Projekt Tymczasem”. Całość współtworzona jest przez Sokoła, Pezeta, Żabsona i Sitka, którzy na deskach krakowskiego teatru udowodnią, że okres między młodością a dojrzałością – Tymczasem – to czas niezbędny w życiu młodego człowieka – możliwość poznawania siebie, doświadczania, eksperymentowania i poszukiwania inspiracji. Na potrzeby projektu raperzy wykonają znane utwory, a wszystko nawiązywać będzie formą do teatralnego spektaklu. Na scenie czwórce raperów towarzyszyć będą jedni z najważniejszych przedstawicieli rodzimego hip-hopu: Białas, Falcon1, Otsochodzi, Paluch, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, Tede, i Włodi. Wyłącznym sponsorem projektu jest marka EB – czytamy w oficjalnym komunikacie.

 
17 komentarzy

17
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
sdfdfgfdg

Ej exploruje youtube w poszukiwaniu nieznanego dotad rapu, czuje sie czasami jak Krzysztof Kolumb Rapu

https://www.youtube.com/channel/UCkrHKyODH18ryrTk9_xdQOw/

Na razie zbieram content (tak pisali w poradniku) wiec nie promuje kanału, ale gdy wpiszesz w youtube „nieznany rap” to ja tam mam juz monopol na to, dajcie mi suby i lajki bede rosl jak king kong

sdfdfgfdg

Dawajcie mi gosci takich co majo po 10 wyswietlan przez 30 lat, taki rap moim zdaniem jest najhlepszy

TajlorTwórca

zaraz ci coś nagram i dam info

Odb

Na bank nie zabraknie gości typu Białas i reszta tych nowych pedałów…sokół zrobi wszystko dla złamanego grosza

tomy

znam rodzinę sokołowskich z radomia ale nie przyznają się do wojtka

Jdbcbcjb

Solar i Bialas są na scenie od wielu lat, a pierwszy legal wydali właśnie w Prosto u Wojtka. Ale skąd możesz o tym wiedzieć jak pewnie słuchasz rapu od przedwczoraj

Odb

Nie chodziło mi że są nowi tylko robią nowy gowniany rap…coś tam wiem nie bój się .Ale ja pisząc komentarz nie poslugiwalem się wiedzą o jakiś dolarach tylko zdrowym klarownym obiektywizmem.te twoje balasy rapuja już kilka lat a nie mają pojęcia o Rapie za chuj…już nie mówię o szacunku do tej muzyki

kukon

Typie, Białas jest na scenie grubo ponad 10 lat i z rapem ma więcej wspólnego niż Twoi idole razem wzięci XD

głos rozsądku

Biorąc pod uwagę, że Odb takim rapem gardzi to chyba jest zupełnie na odwrot

czternascie87plus1

tytul „Skarpety prawdy”

Bedoes

Mam wierszyk dla DIXONÓW:

,,Jeśli jesteś Dixonem gangsterem, a nie zjebanym frajerem,
Jeśli nie jesteś zerem, ani nie robisz lachy klawiszom z buczerem,
To pokaż jak bijesz bedoesa, co mu grozisz, że ma stresa,
napierdol mu dixonie w dresach, niech spierdolona bedzie jego koncertowa impreza,
chyba, że sie boisz, i tylko na facebooku ludzi gnoisz,
a jak przyjdzie co do czego, boisz się bedoesa kolego,
Jeśli bedoes jechał bagażnikiem, potwierdź to filmikiem,
Jeśli charakter masz, pojedź na jego koncert i zajeb mu w twarz,
chyba, że jesteś miękki dixonie i jest wpadka, a twoje słowa to huj nie szczera gadka”

CZEKAM NA FILMIK JAK BIJECIE BEDOESA. INACZEJ JESTEŚCIE TAK SAMO PSEUDOGANG JAK ON, ODPUSZCZAJĄC MU TĄ GADKĘ Z KONCERTU SB MAFIIA.

Karła Starawy

Dixony z chujami na paskach porobili dziury w karoserii auta bediego gdy ten schował się w bagażniku. Kłuli tak mocno, że sztuczne flety im się połamały, krzycząc przy tym:”Borek ssij mojego dixa”.

asdasd
MANAGER KOKOZIEŁ

SPRAWDŹ TEN TRACK CZŁOWIEKU !!

http://www.youtube.com/watch?v=C4r65q1_kwk

cydży

nie wmawiajcie że ktoś czeka na płyte tego wacka i truska w jednym, najlepiej jakby razem z jędkerem diskopolowcem wyjechali do autralii, bo tam chyba ten monopolista był i tam se moga nagrywac nawet wuwuło

xMisiax

Popularne