Sprawdź nas też tutaj

News

Sokół ujawnia szczegóły solowej płyty

Na krążek rapera czekamy od wielu lat.

Opublikowany

 

Mimo wielu lat na scenie i dorobienia się statusu weterana, Sokół do dzisiaj nie nagrał solowej płyty. Mówi się o niej od wielu lat, a po dłuższej ciszy otrzymujemy od rapera nowe wieści na jej temat.

W opuszczonym strip-klubie Libido przy klubie Miłość urządziłem nowe studio muzyczne na potrzeby nagrania solowego albumu. Musiało być miejsce z historią. Miłość i GoGo to piękne okoliczności. Niedługo ruszamy z nagrywaniem solo Sokoła na poważnie – informował Sokół w 2016 roku. Rok później otrzymaliśmy od niego kolejne wieści. Raper zdradził jak podchodzi do nagrywania albumu. – Wmawiam sobie, że nikt na moją płytę nie czeka. To uruchamia niezbędną skromność i pozwala startować z pozycji wiecznego debiutanta. Pomyśl sobie, jak bardzo śmiesznie brzmią po latach ci przechwalający się, narcystyczni i bezmyślni idole, kiedy opadnie kurz i odsłoni ich płytkość. Dziś czasy sprzyjają kultowi ciała, pieniądza i konsumpcji oraz absolutnemu brakowi refleksji, ale zaraz będzie kontra, tak skonstruowany jest świat – mówił  w wywiadzie dla Interii.

Warszawski Narrator nie spieszy się z wydaniem krążka. Zamiast jakiegoś studyjnego przecieku otrzymujemy od niego kolejne wieści na temat powstawania albumu. – Na mojej płycie nie będzie oczywiście tylko producentów stricte hip-hopowych – zresztą dzisiaj wydaje mi się, że w ogóle takie dzielenie muzyki na gatunki ma mały sens – powiedział raper w rozmowie z  z Filipem Kalinowskim na antenie newonce.radio. – Producenci zaproszeni na moją płytę – i to jest super – udało mi się od nich wyciągnąć rzeczy, których oni na co dzień raczej nie robią (…) To też pokazuje, że nie ma co zamykać się i nazywać w ogóle muzyki jakimiś tam nazwami. Po prostu to jest muzyka i czasami gość z elektroniki zrobi ci najbardziej hip-hopowy beat, a gościu, który robi hip-hop, zrobi ci totalną elektronikę – tłumaczy.Sokół nie chciał zdradzić nic więcej na temat nowego krążka poza tym, że będzie na niej kilku producentów. – Nie chciałbym o niej w ogóle rozmawiać za bardzo jeszcze. Zwłaszcza, że robię ją długo i powoli, bo ma być tak jak chcę po prostu. To jest pierwsza płyta, gdzie poprosiłem kogoś żeby został producentem wykonawczym – wyjaśnił raper.

Sokół przerobił Sitka

„Projekt Tymczasem” to inicjatywa, której finał będzie miał miejsce już 6 października na deskach Teatru im. Słowackiego w Krakowie, gdzie spotka się czołówka rapowej sceny. W ramach projektu weterani rapu połączyli siły z reprezentantami nowej szkoły, reinterpretując wzajemnie jedne z najważniejszych numerów w swoim dorobku. Pierwszy efekt tej współpracy to klip do „Chcemy Być Wyżej” Sokoła, utworu oryginalnie nagranego przez Sitka.

W akcji udział biorą Sokół, Pezet, Sitek, DJ Steez, Żabson i Zeppy Zep. Weterani rapu mają za zadanie połączyć siły z reprezentantami nowej szkoły, reinterpretując wzajemnie jedne z najważniejszych numerów w swoim dorobku. Niedawno dołączyli do nich kolejni reprezentanci sceny m.in. Paluch, Tede i Białas, których zobaczymy na wyjątkowym koncercie. – Jedna scena, czołowi przedstawiciele polskiego rapu i niezwykły spektakl będący kwintesencją okresu „Tymczasem” – już 6 października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbędzie się wydarzenie łączące muzykę i sztuki wizualne – „Projekt Tymczasem”. Całość współtworzona jest przez Sokoła, Pezeta, Żabsona i Sitka, którzy na deskach krakowskiego teatru udowodnią, że okres między młodością a dojrzałością – Tymczasem – to czas niezbędny w życiu młodego człowieka – możliwość poznawania siebie, doświadczania, eksperymentowania i poszukiwania inspiracji. Na potrzeby projektu raperzy wykonają znane utwory, a wszystko nawiązywać będzie formą do teatralnego spektaklu. Na scenie czwórce raperów towarzyszyć będą jedni z najważniejszych przedstawicieli rodzimego hip-hopu: Białas, Falcon1, Otsochodzi, Paluch, PlanBe, Rasmentalism, Sarius, Tede, i Włodi. Wyłącznym sponsorem projektu jest marka EB – czytamy w oficjalnym komunikacie.

 
17 komentarzy
17 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
sdfdfgfdg
4 lat temu

Ej exploruje youtube w poszukiwaniu nieznanego dotad rapu, czuje sie czasami jak Krzysztof Kolumb Rapu

https://www.youtube.com/channel/UCkrHKyODH18ryrTk9_xdQOw/

Na razie zbieram content (tak pisali w poradniku) wiec nie promuje kanału, ale gdy wpiszesz w youtube „nieznany rap” to ja tam mam juz monopol na to, dajcie mi suby i lajki bede rosl jak king kong

sdfdfgfdg
4 lat temu
Reply to  sdfdfgfdg

Dawajcie mi gosci takich co majo po 10 wyswietlan przez 30 lat, taki rap moim zdaniem jest najhlepszy

TajlorTwórca
4 lat temu
Reply to  sdfdfgfdg

zaraz ci coś nagram i dam info

Odb
4 lat temu

Na bank nie zabraknie gości typu Białas i reszta tych nowych pedałów…sokół zrobi wszystko dla złamanego grosza

tomy
4 lat temu
Reply to  Odb

znam rodzinę sokołowskich z radomia ale nie przyznają się do wojtka

Jdbcbcjb
4 lat temu
Reply to  Odb

Solar i Bialas są na scenie od wielu lat, a pierwszy legal wydali właśnie w Prosto u Wojtka. Ale skąd możesz o tym wiedzieć jak pewnie słuchasz rapu od przedwczoraj

Odb
4 lat temu
Reply to  Jdbcbcjb

Nie chodziło mi że są nowi tylko robią nowy gowniany rap…coś tam wiem nie bój się .Ale ja pisząc komentarz nie poslugiwalem się wiedzą o jakiś dolarach tylko zdrowym klarownym obiektywizmem.te twoje balasy rapuja już kilka lat a nie mają pojęcia o Rapie za chuj…już nie mówię o szacunku do tej muzyki

kukon
4 lat temu
Reply to  Odb

Typie, Białas jest na scenie grubo ponad 10 lat i z rapem ma więcej wspólnego niż Twoi idole razem wzięci XD

głos rozsądku
4 lat temu
Reply to  kukon

Biorąc pod uwagę, że Odb takim rapem gardzi to chyba jest zupełnie na odwrot

czternascie87plus1
4 lat temu

tytul „Skarpety prawdy”

Bedoes
4 lat temu

Mam wierszyk dla DIXONÓW:

,,Jeśli jesteś Dixonem gangsterem, a nie zjebanym frajerem,
Jeśli nie jesteś zerem, ani nie robisz lachy klawiszom z buczerem,
To pokaż jak bijesz bedoesa, co mu grozisz, że ma stresa,
napierdol mu dixonie w dresach, niech spierdolona bedzie jego koncertowa impreza,
chyba, że sie boisz, i tylko na facebooku ludzi gnoisz,
a jak przyjdzie co do czego, boisz się bedoesa kolego,
Jeśli bedoes jechał bagażnikiem, potwierdź to filmikiem,
Jeśli charakter masz, pojedź na jego koncert i zajeb mu w twarz,
chyba, że jesteś miękki dixonie i jest wpadka, a twoje słowa to huj nie szczera gadka”

CZEKAM NA FILMIK JAK BIJECIE BEDOESA. INACZEJ JESTEŚCIE TAK SAMO PSEUDOGANG JAK ON, ODPUSZCZAJĄC MU TĄ GADKĘ Z KONCERTU SB MAFIIA.

Karła Starawy
4 lat temu
Reply to  Bedoes

Dixony z chujami na paskach porobili dziury w karoserii auta bediego gdy ten schował się w bagażniku. Kłuli tak mocno, że sztuczne flety im się połamały, krzycząc przy tym:”Borek ssij mojego dixa”.

asdasd
4 lat temu
MANAGER KOKOZIEŁ
4 lat temu

SPRAWDŹ TEN TRACK CZŁOWIEKU !!

http://www.youtube.com/watch?v=C4r65q1_kwk

cydży
4 lat temu

nie wmawiajcie że ktoś czeka na płyte tego wacka i truska w jednym, najlepiej jakby razem z jędkerem diskopolowcem wyjechali do autralii, bo tam chyba ten monopolista był i tam se moga nagrywac nawet wuwuło

xMisiax
4 lat temu
xMisiax
4 lat temu
Reply to  xMisiax

troche szkoda że nie nagrają razem ale skoro sokół taki chciwy to co zrobisz

Popularne