Sprawdź nas też tutaj

News

Sokół zaczął ujawniać tracklistę

Jeden z najbardziej oczekiwanych krążków roku ukaże się w lutym.

Opublikowany

 

Sokół / fot. adamplu2 (Esquire)

W przypadku Sokoła, który tworzy polską scenę od samego początku i jest jednym z jej filarów sformułowanie „solowy debiut” brzmi dość kuriozalnie, ale faktów nie zmienimy i już w połowie lutego otrzymamy pierwszy solowy album warszawskiego rapera. Póki co, poza datą premiery poznaliśmy także pierwsze kawałki z tracklisty.

Andrzej Zaucha gościem Sokoła

Współtwórca kultowej grupy WWO w końcu zaczął ujawniać konkretne informacje na temat krążka. Poznaliśmy część tracklisty, która będzie ujawniana partiami. Znamy tytuły trzech utworów, producentów i gości. Sokół podkreśla, że to losowo wybrane kawałki, a nie następujące po sobie utwory na trackliście.

I tak producentami materiału są WOWO, Steez83, Pejzaż, Lutosław Granat oraz DJ Kebs. Poznaliśmy także pierwszego gościa, Andrzeja Zauchę – jednego z najbardziej cenionych polskich artystów, który zmarł w 1991 roku. W kawałku „Pomyłka” możemy się zatem spodziewać jakiegoś fragmentu twórczości tego wybitnego muzyka.

“Hybryda”, prod. WOWO, Steez83
“Pomyłka” ft. Andrzej Zaucha, prod. Pejzaż, cuty DJ Kebs
“Pluszowy”, prod. Lutosław Granat

Preorder albumu już trwa więc nie pozostaje nam nic innego jak czekać na pierwszy singiel.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Kanye West chodzi po Paryżu ubrany we wszystko z Decathlonu

Jego cały outfit kosztuje ok. 500 zł.

Opublikowany

 

kanye west

Kanye West od kilku dni przebywa we Francji, gdzie promuje swoją nową płytę „Vultures”. Raper został przyłapany na ulicy w nietypowym dla siebie outficie. Założył na siebie wszystko z Decathlonu, czyli popularnej francuskiej sieci sklepów.

25 lutego Kanye West wystąpił na hali sportowej Accor Arena, gdzie promował swój nowy krążek. Kolejne dni również spędził w stolicy Francji. – W środę, 28 lutego raper został przyłapany w kreacji słynnej francuskiej marki Decathlon – informują lokalne media, śmieszkując z rapera.

West faktycznie ubrał się od stóp do głów w rzeczy z Decathlonu. Cały jego outfit to koszt zaledwie 125 euro, czyli ok. 537 zł. Pracownicy tej sieci sklepów mogą się więc spodziewać w najbliższym czasie zwiększonej liczby streetwerowców i drillowców.

Kanye West ubrany we wszystko z Decathlonu
Ubrania, które miał na sobie raper


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Koldi antykibicem Sentino oraz Dioxa, który podobno chciał go naliczyć

Członek Alcomindz apeluje do Sony Music Poland.

Opublikowany

 

koldi alcomindz
fot. @milliondollarjoint

W czwartek nad ranem Koldi opublikował kilka wpisów dotyczących Sentino oraz Dioxa. Zasugerował on, że warszawski raper myślał o tym, żeby go podliczyć za straty finansowe spowodowane słynnym „Domofonem”.

Koldi o Sentino i pretensje do Nitrozyniaka

Wielu słuchaczy zapewne nie pamięta, że Koldi i Sentino przed laty współpracowali. Było to na początku przygody Alvareza z polskim rapem. Koldiusz udzielił się gościnnie np. na albumie „Zabójstwo liryczne 2” w numerze „Zabij się”. Informowaliśmy o tym w 2014 roku.

Co po latach Koldi sądzi o Sentino? Nie ma on na jego temat dobrego zdania. Ma on też pretensje do Nitrozyniaka, że ten pomógł uwolnić się Sebastianowi z kontraktu ze Step Records, żeby ten mógł dalej wypuszczać nowe kawałki.

– Długo w tym kraju nie będzie normalnie dopóki młodzież nabija Spoti półwenezuelskim patohomos*ksualistom. Tak jak cię od lat lubię Nitrozyniak, tak zawsze będe miał wewnętrzną mini pretensję, że żeś dz*wce posłał łoże. Oczywiście nie mam nic do homos*ksualistów jak lewak pierwszej wody – napisał.

Koldi ujawnił również, że Sony Music Poland odpowiada za Zaiksy Sentino i mają oni do niego jakieś roszczenia. – Z tego co widzę po Zaiksie, ktoś ogarnia publishing Almadovara. Sony Music Poland, nie wygłupiajcie się więcej ze zgłaszaniem go jako autora bitu, który zrobił ktoś inny, np. Kietlon. Tfu – dodał.

„Domofon” i straty finansowe Dioxa

W tym samym wątku Koldi poruszył też temat słynnego „Domofonu” sprzed 10 lat, który był dissem na Dioxa. Członek HiFi Bandy był wtedy rozchwytywanym raperem i podobno miał ponieść straty finansowe spowodowane beefem.

– Jeżeli kogoś interesowałoby dlaczego mam takie a nie inne nastawienie. Kiedyś dostałem info z pierwszej ręki, że jedna k*rwa drugiej k*rwie zalecała, żeby podliczyć, ile wynoszą straty finansowe spowodowane „Domofonem” i wymusić na mnie rekompensatę. To oczywiście jedna z większej ilości rzeczy, które wewnętrznie zmuszają mnie do bycia antykibicem zarówno jednej jak i drugiej postaci – podsumował Dioxa i Sentino Koldiusz.

W 2013 roku Tede i Diox drwili z Koldiego i Pikeja. Skończyło się to dissem „Domofon” wypuszczonym przez członka Alcomindz Mafii. W 2022 roku Koldi wypuścił drugą część dissu na Dioxa, którą również zatytułował „Domofon”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Fani już wybaczyli Popkowi. Raper szykuje się do powrotu?

Co było a nie jest, nie pisze się w rejestr.

Opublikowany

 

Przez

popek

Wraz z ujawnieniem filmu z owczarkami kariera Popka legła w gruzach. Odwrócili się od niego właściwie wszyscy, bo nikt publicznie, oprócz jego partnerki go nie wsparł. Tymczasem wychodzi na to, że raper szykuje się do powrotu, a pozytywne komentarze fanów mogą go jeszcze bardziej do tego zmobilizować.

Jedną z najgłośniejszych afer ostatnich miesięcy była „Pandora Gate”. Cały polski internet potępił kilku influencerów i wydawało się, że ich kariery w sieci są zakończone. Tymczasem wystarczyło kilka tygodni, żeby Boxdel znów był przyjacielem Wardęgi, a krążące od kilku dni informacje wskazują, że ekstradycja Stuu nie dojdzie do skutku, bo nie zgłosiła się żadna z rzekomych pokrzywdzonych. Jedynymi pozwany w tej sprawie są więc na ten moment tylko Wardęga i Konoposki, którzy nagłośnili całą aferę. Pozew przeciwniko nim złożył Marcin Dubiel.

Podobny scenariusz jest bardzo możliwy również w przypadku Popka. Kiedy emocje opadły i influencerzy i zawodnicy nie życzą już raperowi śmierci, pojawia się coraz więcej wpisów, że Popek właściwie nikomu nie zrobił krzywdy. Raper prawdopodobnie szykuje powoli opinię publiczną na swój powrót. Jego wtorkowy wpis, po blisko miesiącu od ujawnienia filmiku z psami wydaje się nie być przypadkowy.

– Walka trwa nawet jak przegrywam. Trzymajcie za mnie kciuki. Przepraszam wszystkich których zawiodłem – napisał Popek na Facebooku.

Najciekawszą rzeczą w szykowaniu się do powrotu Popka są komentarze pod jego wpisem. W dużej części są one pozytywne i popierajace rapera. To duże zaskoczenie, bo jeszcze kilka tygodni temu był on wrogiem numerem jeden w 99% komentarzy w sieci. Oczywiście krytyka pod jego adresem wciąż jest zauważalna, ale jest zdecydowanie mniejsza niż jeszcze miesiąc temu.

Kilka komentarzy pod nowym wpisem Popka:

Pozytywne komentarze fanów Popka
Pozytywne komentarze fanów Popka


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Tęsknisz za prawdziwym rapem? Rap Stage Tour vol.2 powraca

Najbardziej trueschoolowa trasa w Polsce.

Opublikowany

 

Jeśli patrząc na dzisiejszą scenę hip-hopową nie jesteś w stanie odnaleźć się w drillowym świecie, a pierwsze dźwięki „Banicji” sprawiają, że zakręci Ci się łezka w oku – mamy najlepszą wiadomość. Wraz z rozpoczęciem marca powróci najbardziej trueschoolowa trasa w Polsce – Rap Stage Tour po raz drugi!

W porównaniu do pierwszej edycji nastąpiła lekka roszada. Skład rapowych Avengersów opuścił Zeus, a za Bonsona wskoczył Włodi (zresztą – na pewno słyszeliście o konflikcie, który powstał pomiędzy szczecińskim raperem, a organizatorem wydarzenia. Pisaliśmy o nim tutaj). Z rzeczy niezmiennych, najwyższą formę na scenie zaprezentują Bisz, VNM i Te-Tris, grając kawałki z całego przekroju swoich twórczości. Więc jeśli chcecie znowu poczuć się jak w okolicach roku 2012, wykrzyczeć „Pollocka”, popłakać się przy „Centymetrze” czy zapytać „Ile mogłem?” to będziecie mieli okazję przeżyć to w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu.

Głównym prowodyrem całego zamieszania jest oczywiście Yurkosky, którego spotkacie w roli konferansjera (i nie tylko) na każdym koncercie. A po ostatniej trasie wiemy, że wspólne pogo czy freestyle nie są wcale tak niemożliwą rzeczą. Czysty hip-hop.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Posiadanie chłopaka to według Dziarmy głównie obowiązki

Raperka podzieliła się z fanami związkową refleksją.

Opublikowany

 

Przez

dziarma

Dziarma ogłosiła, że znów jest w związku, dzieląc się z fanami refleksją na temat tego, że posiadanie chłopaka sprowadza się głównie do obowiązków.

– Posiadanie chłopaka to głównie codzienne sprzątanie mieszkania i golenie nóg – napisała raperka. Kiedy fani zaczęli jej współczuć, że tak to u niej wygląda, Dziarma wypuściła drugi komentarz:

– Nie, że se narzekam. To tylko obserwacja, żeby każdy zrozumiał. Haha, ale jak zaczynasz się z kimś spotykać to widzisz się z kimś codziennie i przez to golisz giry everyday i sprzątasz, żeby było czysto, haha. Jak nie miałam typa to nie robilam tego codziennie, tylko raz w tyg. – dodała.

Dziarma o posiadaniu chłopaka


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Lubin komentuje zdjęcie Lil Gnara stojącego na polskiej dziewczynie

Podopieczny Palucha ugryzł temat z innej strony.

Opublikowany

 

Przez

lubin lil gnar

Lil Gnar postanowił pokazać, jak bardzo kocha Polskę, więc zapozował z biało-czerwoną flagą stojąc na polskiej dziewczynie. Lubin skomentował dyskusyjne zdjęcie amerykańskiego rapera.

– Steven Hawking zajmował się badaniami nad grawitacją, kosmologią, teorią kwantową, termodynamiką i entropią, jednak największą zagadką, której nie mógł rozwikłać, były dla niego kobiety. Ja się z nim zgadzam – napisał zawodnik BOR Records.

Lubin nie ocenia zachowania amerykańskiego rapera, tylko zastanawia się głośno, co miała w głowie dziewczyna, która zgodziła się na to, żeby Gnarski na niej stanął z polską flagą w ręku.

Lubin komentuje zdjęcie Lil Gnara


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)