Sprawdź nas też tutaj

News

Solar o Bedoesie: „Artysta bardzo poważnego kalibru”

Młody raper zdobył pierwszą platynową płytę w karierze.

Opublikowany

 

Solar

Tuż przed dołączeniem Bedoesa do SBM Label jako jeden z pierwszych portali przeprowadziliśmy z nim wywiad. Był to zaledwie 17-letni chłopak, który odrzucił wtedy propozycję Sentino dołączenia do GM2L. Miał inne plany, wiedział już wtedy, że dołączy do wytwórni Solara i Białasa. Zastanawiacie się, kiedy to było? Zaledwie trzy lata temu. Tyle potrzebował Bedoes, żeby stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów na scenie.

Solar „Bedoes to maszyna do bycia sobą”

Przebywający obecnie na wakacjach w stolicy Islandii Reykjaviku Solar podzielił się ze słuchaczami refleksją na temat swojego podopiecznego. Przyszła ona wraz z informacją o platynowej płycie za album „Kwiat Polskiej Młodzieży”.

„Patrząc na te wyróżnienie przebiega mi przez myśl obraz irytującego, uroczo groźnego, tłuściutkiego małolata, który zalepiony trzydniowym potem, rozgarnia polepiony papier toaletowy z biurka, rozsypuje na nim mąkę i dla atencji morusa sobie nią buźkę w oku kamerki, która wiele widziała. Z drugiej zaś strony gościa, który szczerością, serdecznością, inteligencją, poczuciem humoru, lojalnością i indywidualizmem pokazuje całemu swojemu pokoleniu, że można czuć się dobrze we własnej skórze nie będąc idealnym, a zarazem sprawia, że praca z nim staje się pełna wzywań i satysfakcji. Satysfakcji, którą przy okazji potrafi się podzielić, co u artystów jest cechą deficytową, ile by osób nie wymienili ze sceny. Przeszliśmy razem przez różne etapy, od zapatrzonego w przenajświetszą SB Maffiję dzieciaka, który nagrałby kawałek o kulisach wynalezienia żyroskopu pod akordeon acapella od tyłu po hiszpańsku, gdybyśmy powiedzieli, że tak będzie dobrze, do zadufanego mądrali, który pozjadał wszystkie rozumy jak Hanibal Lecter i nie przyjmuje żadnej uwagi, nawet tej najmądrzejszej, bo tak. Przez beefy, trasy, klipy, nagrywki, sold outy i odwołane koncerty.

Możliwość obserwacji tej drogi i w pewnym stopniu wpływania na jej przebieg była jedną z najbardziej inspirujących rzeczy jakiej doświadczyłem. Artysta bardzo poważnego kalibru, maszyna do bycia sobą.

Żałuję, że nie będzie mnie na imprezie finałowej trasy. Jedyny powód dla którego tak się wydarzy jest taki, że wciąż nie potrafię być w dwóch miejscach na raz, ale własnie odpalam podcast na ten temat.Trzymam kciuki za legendarność wydarzenia. Powodzenia Bołysku!” – napisał Solar na Instagramie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Patrząc na te wyróżnienie przebiega mi przez myśl obraz irytujacego, uroczo groźnego, tłuściutkiego małolata który zalepiony trzydniowym potem, rozgarnia polepiony papier toaletowy z biurka, rozsypuje na nim mąkę i dla atencji morusa sobie nią buźkę, w oku kamerki która wiele widziała. Z drugiej zaś strony gościa który szczeroscią, serdecznością, inteligencją, poczuciem humoru, lojalnością i indywidualizmem pokazuje całemu swojemu pokoleniu, że można czuć się dobrze we własnej skórze nie będąc idealnym, a zarazem sprawia że praca z nim staje się pełna wzywań i satysfakcji. Satysfakcji którą przy okazji potrafi się podzielić, co u artystów jest cechą deficytową, ile by osób nie wymienili ze sceny. Przeszliśmy razem przez różne etapy, od zapatrzonego w przenajświetszą SB Maffiję dzieciaka, który nagrałby kawałek o kulisach wynalezienia żyroskopu pod akordeon acapella od tyłu po hiszpańsku, gdybyśmy powiedzieli że tak będzie dobrze, do zadufanego mądrali który pozjadał wszystkie rozumy jak Hanibal Lecter i nie przyjmuje żadnej uwagi, nawet tej najmądrzejszej, bo tak. Przez beefy, trasy, klipy, nagrywki, sold outy i odwołane koncerty. Możliwość obserwacji tej drogi i w pewnym stopniu wpływania na jej przebieg była jedną z najbardziej inspirujących rzeczy jakiej doświadczyłem. Artysta bardzo poważnego kalibru, maszyna do bycia sobą. Żałuję, że nie będzie mnie na imprezie finałowej trasy. Jedyny powód dla którego tak się wydarzy jest taki, że wciąż nie potrafię być w dwóch miejscach na raz, ale własnie odpalam podcast na ten temat. Trzymam kciuki za legendarność wydarzenia. Powodzenia Bołysku!

Post udostępniony przez Karol Solar Poziemski (@solarmodelu)

 
15 komentarzy

15
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
skurwol

moze i fajnie brzmi ta historia, ale to manipulowanie faktami, sukces bedoesa i większości tych typów to po prostu umiejętność łapania trendów i tyle. nie rozumiem czemu kazdy z nich pierdoli, ze jest sobą, skoro ewidentnie widac jak zmieniaja sie pod wplywem tego na czym teraz mozna robić siano i co napędza dzieciaki z podbazy.

Baska Łagone

Dokładnie, zobaczycie jak wróci faza na samplowane bity 90 BPM bo ludziom sie znudzi faza na nowoszkolne rzeczy (takie odwrócenie trendu to kwestia kilku lat), Solar z Białasem będą mówić, ze robili taki rap zanim był modny broniąc sie produkcjami sprzed 2012 roku, jednocześnie zapominając jak jebali truskul, a w wywiadach będą mówić że tak naprawdę przez te lata tylko ta muzyka grała im w sercu

Odb

Artyści kalibrowali bedoesowi solara bardzo poważnie

Fsssst

skurwol i tu musze ci przyznać racje! To jest święta prawda którą każdy słuchacz wentyla powinien usłyszeć! Ten komentarz powinni wieszać na billboardach

Majster Zmiany

SOLAR LYSIEJACY PAJACU SŁUCHAJ COŚ CI POWIEM BEDOES TO WIELKIE BEZTALENCIE JAKI ON MA KURWA TALENT ? DRZE PIZDE DO MIKROFONU RAPUJE CHUJOWO NIE OSZUKUJMY SIĘ STRASZNIE CHUJOWO W TREŚCI WARTOŚCI BRAK. ON JEST WASZA MASZYNKA DO HAJSU DO NABIJANIA WAM KIEBZY TOBIE I KOLEDZE BIALASOWI CZY JAK MU TAM. ZAPEWNE GDYBY TAKI BEDOES BYŁ W INNEJ WYTWÓRNI BĄDŹ SIĘ SAM WYDAWAŁ TO BYŚ CISNAL PO NIM.
TY SOLAR POKAZAŁEŚ JUZ SIĘ Z PIĘKNEJ STRONY ROBIĄC SOBIE JAJA Z LUDZI KTÓRZY MAJA DEPRESJĘ A KOLEGA BEDOES MÓWIŁ COŚ ZE MA NERWICE ALE ZEBY SIĘ DOWIEDZIEĆ WIĘCEJ TRZEBA KUPIĆ PŁYTĘ PIĘKNY CHWYT MARKETINGOWY. ŻEBYŚ TY PAJCU JEDEN Z DRUGIM KURWA PRZEŻYŁ CHOĆ PRZEZ JEDEN DZIEŃ TO CO PRZEŻYWAJĄ LUDZIE Z DEPRESJA CZY NERWICA TO BYŚ INACZEJ TU GĘGAŁ.

SIĘ NAROBILO ARTYSTÓW GWIAZDOROW KURWA MAC .

Jebać SBłaków

Coś wam wrzucę na szybko i ciekawe czy będą zaraz minusy cwele z chujem w uszach
https://www.youtube.com/watch?v=HgnhBklAUGg
ta pato laska zjada cały ten ich gęg cwel gang i ma więcej jaj niż całe 2115 w pozyczonej czapce na 3, tyle w temacie

Rutkowski

Ogólnie dobry kawałek tylko te karyny w chustach strasznie obciachowe

Abcdef

Artysta (pd łac. ars dpn. artis ‚sztuka’) – osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.

Solar, ty dzbanie, według ciebie wysrywy bedopsa mają cechy dzieła sztuki? Weźcie już kurwa przestańcie pierdolić o artystach w pl rapie bo ich tam nie ma.

AbDuL All_KOzYEB

JEDYNIE CO TEN LAMUS MA DUŻEGO KALIBRU TO KURWA WODOGŁOWIE NA CYMBALE A PO ZA TYM TO PUSTOSTAN W GŁOWIE JAK I ŻYCIU PRYWATNYM.

tfu

dobra dobra, wszyscy wiemy, że zarośnięty grubas wam utrzymuje tą gównowytwórnie, ale już nie musisz mu tak publicznie pałki opierdalać

Jebac nowy glamrap

Maszynka do robienia pieniędzy.*

Jebać SBłaków

Ja rozumiem że zarabianie pieniędzy jest ok itd, ale kurwa tego wysrywu jękania i stękania i wiecznie o matce (zastanawiam się czy go nie dotykała w nocy) to się nie da słuchać, ale co zrobić kiedy wychodzisz na miasto a tam połowa pedałów z grzywkami albo workiem na śmieci na głowie w rajstopach co resztki jaj chowa im do dupy trzymają się za ręce, taka muzyka dla takich ludzi, jebać was pedały LGTB i inne gówno łaki, SB srakija to je mafija typu spierdalam w bagażniku i klęczę na kolankach i przepraszam oddam ci zegarek tylko mnie nie bij, taki wasz gęg i srafija, on kurwa artysta ? chyba od stękania od wkładania mu pęta w dupę, ciekawe czy ten czarny też go opierdolił, pewnie z dupy wziął od razu do mordy i wyssał czarnemu z kija, Jebać was gównomioty

Kodeiniarz

Weeez Kurwa powiedział

Chuj o jajkach, żeby to powiedział sokol Ale solar miszczu nie znam twoich kawałków nie poznam in da asshole

Jebac gr

Ten krzykacz to żenada….

Czapo

Jebac leszczy z lamusami się nie piescic. Padaka w chuj te ich piski

Popularne