Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Solar – „Pokój 0”

Kolejny solowy album szefa SBM Label.

Opublikowany

 

Data premiery: 20.09.2019

Już dziś – 6 czerwca – rusza odliczanie do startu preorderu drugiego albumu Solara. Zegar będzie tykał do najbliższego poniedziałku (10.06). Z kolei premiera wydawnictwa zatytułowanego “Pokój 0” zaplanowana jest na 20 września br. Tymczasem, by osłodzić oczekiwanie na nie, SBM Label prezentuje materiał wideo, w którym warszawski raper opowiada o procesie powstawania albumu i pierwszego singla “Obłęd”.

W jaki sposób krążek nabierał kształtów? Oddajmy głos samemu artyście. – Przy tej płycie starałem się po prostu spisywać strumień myśli i formować go na tyle, żeby nadawał się do umieszczenia w piosence, ale nic ponadto. Nie opatrywać go żadną filozofią, żadnymi założeniami; czy to się sprzeda? czy to się spodoba? czy to pasuje do mnie? do większej całości? Po prostu uznałem, że jeśli coś ze mnie wypływa, jest mną – zostaje.

W najbliższy poniedziałek – 10 czerwca, o 15:00 – wystartuje przedsprzedaż pierwszego dropu albumu. Co to oznacza? Na tę chwilę stołeczny raper nie ujawnia szczegółów. By zdążyć z zakupem swojego egzemplarza, już teraz należy wejść na stronę SBMStore.pl.

Z tworzeniem muzyki jak i wszelkich innych rzeczy jest trochę tak, że kiedy nabywamy już trochę umiejętności, to łatwo popaść w perfekcjonizm. Można wyjść z mylnego założenia, że wsadzenie większej ilości czasu w produkcję czegoś da bardziej wymierny efekt, a często okazuje się, że jest zupełnie odwrotnie, bo im więcej czasu poświęcimy na szczegóły i bardziej zaczniemy w nie ingerować, tym dziwniejsze i mniej naturalne twory mogą z tego powstać – tłumaczy Solar.

Tworząc tę płytę starałem się z tyłu głowy cały czas trzymać taką myśl, że z tworzeniem zawsze związane jest jakieś ryzyko niedoskonałości i to ryzyko trzeba po prostu zaakceptować. Zorientowałem się w pewnym momencie, że zbytnie branie pod uwagę opinii innych ludzi i oglądanie się za trendem jest tak naprawdę aktem morderstwa na własnej indywidualności i pozbawianiem się możliwości zrobienia czegoś naprawdę unikatowego, osobliwego i oryginalnego. Wydaje mi się, że jako młody twórca, młodszy niż jestem teraz nie rozumiałem tego i wydawało mi się, że osiągnę jakąś wyższą wartość, lepszą jakość i lepsze odczucia przez włożenie w rzecz jeszcze większą ilość czasu i racjonalne myślenie, co jeszcze mógłbym tutaj zmienić, żeby odbiór finalnie był lepszy – dodaje.

Solar: „Pracując nad poprzednim projektem „Klub 27” mocno wgłębiałem się w biografie artystów, którzy do tego klubu dołączyli. Wśród nich był Jim Morrison. Bardzo inspirowała go postać Aldousa Huxleya, autora książki „Drzwi Percepcji”. Drzwi te symbolizowały pewne przejście w umyśle między świadomością, a podświadomością i według teorii Aldousa w normalnych warunkach te drzwi są zupełnie zamknięte lub co najwyżej lekko uchylone i niewiele przez nie widać. Istnieją natomiast pewne sposoby, żeby je uchylić i zobaczyć nieco więcej, więc niesiony ciekawością postanowiłem zobaczyć co tam jest.”

„Walt Disney miał taką metodę, która polegała na tym, że dzielił pracę na kilka etapów, nazywanych pokojami. Pokój pierwszy to był pokój, w którym latały najbardziej nieokrzesane i najbardziej spontaniczne pomysły i dopiero w kolejnych pokojach nabierały one konkretnej formy, bądź też były odrzucane. Przy tym projekcie zależało mi na tym, żeby złapać właśnie te pierwsze, najbardziej spontaniczne i naturalne wrażenia, ale żeby coś mogło pojawić się w pokoju 1, najpierw musi pojawić się w wyobraźni. I to właśnie jest „Pokój Zero”.”

Projekt okładki: Grzegorz 'Forin’ Piwnicki
Ilustracje: Dominik Urbański

DROP 0002: Preorder od 22 sierpnia od godziny 15:00 do premiery płyty lub wyczerpania nakładu.

Każda wersja Pokoju Zero w wersji preorder zawiera dodatkową płytę CD oraz pakiet wlepek. Dropy różnią się między sobą zawartością.

Tracklista

 1. 10513
 2. Berghain
 3. Jestem zdrowy (feat. Bedoes)
 4. Fuego
 5. Final Call
 6. Obłęd
 7. Dom
 8. Vantablack (feat. Szpaku)
 9. Syntetyczny Bóg (feat. Gverilla)
 10. BIPOLAR $$$HIT
 11. Chleba bezglutenowego i igrzysk
 12. The Good Place (feat. MIYO)
 13. Know-how (feat. Holak)
 14. Zobaczymy (feat. KACPERCZYK, Mata, Jan-Rapowanie)
 15. Papugi zielone

Utwory

 1. Solar – „Berghain”
 2. Solar – „Obłęd”
 3. Solar ft. Kacperczyk, Mata, Jan-rapowanie „Zobaczymy”
 4. Solar ft. Bedoes – „Jestem zdrowy”
 5. Solar – „Final call”

Artykuły

 1. Solar potrzebował 30 minut, żeby wyprzedać pierwszy drop preorderu
 2. Męcząca popularność? Solar opowiada o wyjściu z Quebonafide do knajpy
 
5 komentarzy
5 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Innertia
2 lat temu

Jebać Solara co z depresji zrobił se jaja

TwojaStaraSraDoGara
2 lat temu

Sroral ma kał na wardze.

Lubie Walić (W)Kupe○●
2 lat temu

Kał ma na wardzę solar

Odb
2 lat temu

Po chuj Solar 0.

Wasz ziom
2 lat temu
Reply to  Odb

O jak odbyt. 0 jako symbol rozjebanej dupy. W końcu 0 jak zero

Popularne