Sprawdź nas też tutaj

ranking

Sprzedaż Płyt w Polsce: Taco Hemingway wciąż na podium

18 rapowych krążków w zestawieniu.

Opublikowany

 

Taco Hemingway raper
Taco Hemingway

W tym tygodniu na oficjalnej liście sprzedaży płyt w Polsce – Olis – zabrakło nowości. W zestawieniu pojawiło się 18 rapowych krążków. Żaden nie opuścił listy i trzy powróciły.


Taco Hemingway w pierwszej trójce

Warszawski raper przy premierze najnowszej płyty poszedł tym razem śladami kolegów ze Stanów i wydał album z zaskoczenia. Brak promocji krążka „Cafe Belga” nie zaszkodził mu ani trochę. Wręcz przeciwnie. Taco Hemingway przez dwa tygodnie okupował szczyt krajowej listy Olis, a jego album sprzedał się w 15 000 egzemplarzy. W czwartym tygodniu pobytu na Olisie reprezentant Asfalt Records wciąż znajduje się na pozycji trzeciej z albumem „Cafe Belga”. W zestawieniu są także dwie jego poprzednie płyty.

– “Café Belga” to z całą pewnością aktualnie najlepsza płyta w dorobku Filipa Szcześniaka. Połączenie klimatu z jego debiutanckich nagrań wraz z doświadczeniami z dotychczasowej kariery – tak najnowszy album Taco podsumował w swojej recenzji Bartłomiej Ciepłota. Album uzyskał od nas bardzo wysoką notę 9.5/10. Słuchacze także wystawili temu krążkowi bardzo dobrą ocenę 8.9/10. Z recenzją i możliwością zagłosowania na płytę zapoznacie się tutaj.Sprzedaż Płyt w Polsce – OLiS: 23.08.2018

Sprzedaż w okresie: 10.08 – 16.08.2018

#3. Taco Hemingway – „Cafe Belga” – (4 tyg.)
#8. Hinol Polska Wersja – „Mej duszy dziecko” (9 tyg.)
#10. ReTo – „BOA” (7 tyg.)
#15. Kali – „V8T” (16 tyg.)
#17. Taconafide – „Soma 0,5mg” (17 tyg.)
#19.  Guzior – „Evil_Things”  (10 tyg.)
#21. KęKę – „To tu” (20 tyg.)
#27. O.S.T.R. – „W drodze po szczęście” (24 tyg.)
#28. DJ Decks – „Mixtape 6” (11 tyg.)
#29. Kartky – „Blackout (5 tyg.)
#32. Filipek – „Rozdział zamknięty” – (3 tyg.)
#33. Małach – „Proverbium” (13 tyg.)
#34. PRO8L3M – „Ground Zero Mixtape” (13 tyg.)
#36. Malik Montana – „Tijara” (10 tyg.)
#44. Taco Hemingway – „Marmur” (26 tyg.)
#45. Quebonafide – „Egzotyka” (53 tyg.)
#47. Taco Hemingway – „Szprycer” (48 tyg.)
#48. Paluch – „Złota owca” (31 tyg.)

Zestawienie opuściły albumy:

– brak –

Co to OLiS?

OLiS to oficjalna lista sprzedaży detalicznej polskiego Związku Producentów Audio-Video, która istnieje od 23 października 2000 roku. Zestawienie powstaje w oparciu o dane sprzedaży sklepów uczestniczących w projekcie, do którego należą największe sklepy sieciowe np. Empik, Saturn i Media Markt, sklepy internetowe oraz sklepy niezależne. Dane odnoszą się do tygodnia poprzedzającego kolejne wydanie zestawienia i przedstawiają listę 50 najchętniej kupowanych płyt w danym tygodniu.

 
17 komentarzy
17 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
cydży
4 lat temu

gdzie rap na tym olisie, gdzie jest kurwa rap, ja tam widze sam patopop i hiphopolo, z czego wy sie cieszycie biedaki kurwa

_aqq_
4 lat temu

Krzywa Gaussa ma również znaczenie w kontekście tzw. „życia po śmierci”. Księga Rodzaju mówi, że pierwsi ludzie zostali wypędzeni z Raju po skosztowaniu owoców z drzewa wiedzy.
——————-
Drzewo poznania dobra i zła (drzewo wiedzy) – pojęcie biblijne właściwe dla religii abrahamowych. Drzewo rosnące wewnątrz Edenu, którego owoców pierwszym rodzicom, Adamowi i Ewie, nie wolno było jeść.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzewo_poznania_dobra_i_z%C5%82a
——————-
Oznacza to dokładnie tyle, że powrót do Rajskiego Ogrodu (zwanego przez zorientowanych „warzywniakiem”) polega na odjęciu ze świadomości daru wiedzy.
W praktyce – poza skrajnymi promilami świadomość pośmiertna jest redukowana; niemal wszyscy podlegają czynnościom podobnym do lobotomii; pacjenci po operacji to warzywa pozostające w stanie błogości. #Lot nad kukułczym gniazdem

https://pa1.narvii.com/6519/264b92e1462778d4c5e32c45cc687932dc4427eb_hq.gif

djdecks
4 lat temu

DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS DJ DECKS

_aqq_
4 lat temu

Kim zatem są szczęśliwcy, których świadomość zostaje zachowana w całości?
Są to przypadki skrajne – z jednej strony, posiadacze cech, które w rasie ludzkiej bezwzględnie należy zachować #mieć rozum #mieć jaja; z drugiej strony antybohaterowie, którzy jednakowoż znaleźli w sobie wystarczająco dużo odwagi, żeby przeciwstawić się wszystkim.

Bohaterowie trafiają do „Raju wojowników”, a antybohaterowie do „Piekła”. Literatura wskazuje, że najczęstszą karą jest zapętlenie #Syzyf, ale zmiana Prawa może zmienić status skazanego z „wyrzutka” na „bohatera”. #Prometeusz

http://www.israel-a-history-of.com/images/GardenOfEden2.jpg

MIRAS X
4 lat temu

Tak na nowy miesiąc proponuję https://www.youtube.com/watch?v=wKyn9B6p1-A JAK TO JEST projekt 139

MIRAS X
4 lat temu

Tak dla ciekawości propozycja https://youtu.be/Tw-3sLQZfis INŻYNIERIA projekt 140

_aqq_
4 lat temu

Od dawna znany jest problem podobieństwa między twórczością raperów #ksero; pozwolę sobie zauważyć, że wynika on wprost z podobieństwa uwarunkowanego społecznie.
„Jeśli wlazłeś między wrony musisz krakać jak i one.”

Problem ma szerszy kontekst – jeśli na krzywej Gaussa wyznaczymy 50 równoodległych punktów, to okaże się, że całą populacja różni się od 50 wskazanych wzorców o nie więcej niż 1%.

———————————————

Głąby już wiedzo, że śmierć fizyczna człowieka nie jest równocześnie końcem jego świadomości; inaczej mówiąc – zniszczenie fizycznego nośnika nie oznacza unicestwienia zapisanej na nim informacji.

———————————————

Krzywa Gaussa ma kolosalne znaczenie dla archiwizowania informacji, pozostawionej przez przedstawicieli gatunku ludzkiego. Okazuje się, że wystarczy wepchać człowieka do jednej z 50 szufladek, a największa różnica między osobnikiem a wzorcem polega na numerze PESEL. :)))

https://i.ytimg.com/vi/Xevp1w-gJgY/maxresdefault.jpg

konio
4 lat temu
Reply to  _aqq_

Widzę wariatko, że już dorosłaś, żeby ucałować świętą księgę. Zacytuję więc fragment:

„… the entropy of a continuous variable increases with the precision of our measurements.”

Oznacza to mniej więcej tyle, że jak ci powiem że mam 180cm wzrostu i że mierzyła mnie centymetrem na wpół ślepa pielęgniarka, to dostarczam ci mniej informacji, niż jak powiem, że mam 1800mm wzrostu i że mierzyłem się w centrum badań kosmicznych gdzie się szkolę na pilota.

Wniosek stąd następuje prosty: Ponieważ różnica między życiem a śmiercią, dla ludzkiej świadomości, jest zbyt mała, żebyś była ją w stanie dostrzec, życie po śmierci nie istnieje, a jedyny rozkład jaki w tych okolicznościach ma sens, to rozkład zwłok.

_aqq_
4 lat temu
Reply to  konio

pojęcie „continuous variables” jest wyłącznie teoretyczne, głąbie #kwant

konio
4 lat temu
Reply to  _aqq_

Widziałaś ty kiedyś kwant ludzkiego wzrostu na własne oczy? Nie sądzę. Zmienna ciągła – w praktyce – jest ciągła tak długo, jak długo możemy się #posuwać w dół skali długości.

Podsumowując, całuj świętą księgę, wariatko. Tym razem fragment o mutual information.

„An important property of mutual information is that it is sensitive to the strength of association between two variables, but it is essentially ‘blind’ to the nature of that relationship. If two variables are related to each other then it does not matter how complex or subtle their relationship is, mutual information will give an exact value for the strength of the association, measured in bits.”

_aqq_
4 lat temu
Reply to  konio

Atom – jak zapewne, głąbie, wiesz – jest „dziurawy”. Między jądrem a elektronami jest odstęp, odległość. To, że ludzkie oko ze względu na swoją ułomność tego nie rejestruje, nie zmienia faktu, że tak po prostu jest #rzeczywistość obiektywna.
Jeżeli podstawą oceny rzeczywistości jest dla ciebie to, co rejestruje ludzkie oko, to kup se poziomicę i polataj z nią samolotem #płaska Ziemia. :)))

konio
4 lat temu
Reply to  _aqq_

I niby czym ty chcesz mierzyć tą odległość między jądrami – centymetrem? Potwierdzasz tylko moje słowa, o tym że nie jesteś nawet w stanie się zbliżyć do kwantu odległości, ergo na rozkładzie normalnym wypadasz jako zupełnie przeciętna wariatka.

_aqq_
4 lat temu
Reply to  konio
massivewp
4 lat temu

https://www.youtube.com/watch?v=FzBu3lYHGyw

Starcie następnego, mainstream’owego rapera z jednym z
najbardziej kontrowersyjnych battlerów czołówki.

Madchild z Kanady, członek Swollen Member, należący
również od 1993 roku do legendarnego Rock Steady Crew,
Powiązany z motocyklowym klubem Hell Angels, który według Amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości jest organizacją przestępczą, zmierzył się w szalonej potyczce z mistrzem gier słownych i często potrójnych znaczeń, posiadaczem osobliwego tatuażu na twarzy,
sympatykiem „antic’sów”, kojarzonym z „Grape Street Crips”, Daylyt’em z Watts w Kaliforni.
Jak sam Daylyt pokreślił po walce w wywiadzie,
to był battle wieczoru. Sprawdźcie to!

_aqq_
4 lat temu

głąby nie wiedzo :)))

-Martwy gołąb. Kilka godzin przed wykonaniem naszego zdjęcia, żył, odczuwał, istniał. Dziś jedynym wspomnieniem po tym stworzeniu jest nasz performance. Ludzki mózg nie chce widzieć śmierci, podświadomie boi się jej i próbuje zignorować jej istnienie. Musimy jednak pamiętać, że jesteśmy tutaj tylko na chwilę, sto lat z naszej perspektywy to mnóstwo czasu, dziesięć tysięcy to już niewyobrażalnie wiele. Jesteśmy ziarenkiem w piasku na ogromnej plaży czasu. Winniśmy się delektować każdą minutą istnienia, każdą emocją, która w nas jest, złą czy dobrą.
https://glamrap.pl/nowa-okladka-hyper2000-bialas-lanek-ludzki-mozg-nie-chce-widziec-smierci/

Pozwolę sobie zauważyć, że znakomita większość populacji podziela zarówno strach przed śmiercią, jak i pożądanie blasku i blichtru.

#YOLO

https://az616578.vo.msecnd.net/files/2016/09/08/636089488405085525-562093229_Yolo.jpg

_aqq_
4 lat temu

Rozkład normalny (znany również pod nazwą rozkład Gaussa-Laplace’a) jest chyba najważniejszym z rozkładów prawdopodobieństwa. Odgrywa ważną rolę w statystycznym opisie zagadnień przyrodniczych, przemysłowych, medycznych, społecznych itp. Jest to rozkład częstości występowania danej wartości jakiejś dowolnej zmiennej. Wynika z niego, że najwięcej obserwacji (np. badanych osób) ma wynik bardzo bliski średniej. Im dalej od średniej tym mniej osób uzyskuje dany wynik.
Za przykład można wziąć wzrost ludzi w Polsce. Jeśli średnia wynosi (załóżmy) 168cm to najwięcej będzie ludzi właśnie z tym wynikiem lub bardzo podobnym. Im dalej od średniej (czy to na plus czy na minus) tym mniejszą część danej populacji będą stanowić ci badani. To niemal oczywiste dla każdego, że najwięcej jest „średniaków” a najmniej ludzi bardzo wysokich (np. powyżej 200cm) oraz bardzo niskich (np. poniżej 155cm).
Przyczyną ogromnego znaczenia tego rozkładu jest częstość jego występowania w naturze. Wspomniany wyżej wzrost ludzi, czasy spóźnień autobusów we Wrocławiu, liczba bąbelków w szklance wody gazowanej, wielkość jabłek ze wszystkich sadów w Polsce … wymieniać można by w nieskończoność – wszystkie te zmienne mają rozkłady normalne lub bardzo zbliżone do normalnych.
http://pogotowiestatystyczne.pl/slowniczek/rozklad-normalny-gaussa/

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f7/IQ_curve.svg/750px-IQ_curve.svg.png

_aqq_
4 lat temu

a przy okazji :)))

„there are 3 similiar women: Lamashtu, Lilith and hunter Akhkhazu”

Uprzejmie proszę, żeby tradycja Kabały odnotowała fakt, że Lilith jest czym innym niż Lamashtu i Akhkhazu; a zwłaszcza proszę o nienazywanie Lamashtu „babcią Lilith”, a Akhkhazu „młodą Lilith”.

Akhazu (Akhkhazu) jest córką Lamashtu, młodą Królową, następczynią tronu Północy. Znając stosunek pszczół do potomstwa czytelnicy nie powinni być zaskoczeni faktem, że Lamashtu nie zajmowała się osobiście wychowaniem córki; nie czynił tego też jej genetyczny ojciec #Pazuzu #sumeryjski Amor, słusznie stwierdzając, że jego nauki nie nadają się dla małych dzieci. :)))
Dzieciak wychował się na dziedzińcu, a jego największym autorytetem i jednocześnie przybranym ojcem stał się dowódca sił zbrojnych #Odyn. W wieku kilku lat dziewczynka trafiła na Południe dzięki protekcji zaprzyjaźnionej szefowej sił zbrojnych Południa #Inanna.

#Akhazu

http://www.ancientpages.com/wp-content/uploads/2017/07/lamashtu117.jpg

https://vignette.wikia.nocookie.net/secretsnicholasflamel/images/2/2a/Inanna.png/revision/latest?cb=20111003230626

Popularne