Sprawdź nas też tutaj

Singiel

Tede wykonuje charytatywnie kawałek innego artysty

Poznajcie historię Chmiela, który przeżył cztery śmierci kliniczne.

Opublikowany

 

Na kanale Tedewizja pojawił się premierowy utwór Tedego „Wstań”. Jest to szczególne nagranie, w którym raper i Patrycja Woszczyna wykonują utwór aktywisty hip-hopowego Chmiela, który pięć lat temu po feralnym upadku wylądował na wózku inwalidzkim. – Kuba Chmielowiec znany w środowisku hip-hopowym jako „Chmielu” to barwna i zasłużona postać. Reprezentant słupskiego kolektywu „Def-Box” to człowiek o wielkim sercu i wiecznym uśmiechu. Organizował wiele koncertów, akcji charytatywnych między innymi dla pogorzelców. Pomagał też młodszemu pokoleniu wyjść z blokowisk. Zarażał ich pasją, odnajdował dla nich zajęcie. Dzielił się mikrofonem i swoim optymistycznym spojrzeniem na świat – informuje NWJ.

Historia Chmiela

Wszystko jednak się zmieniło w nocy z 17 na 18 sierpnia 2013 roku. Chmielu właśnie tej nocy organizował trzecią edycję Pomorskiego Przeglądu Hip-Hopu i kiedy koncert dobiegał końca artyści, publiczność oraz przyjaciele Chmiela gratulowali mu kolejnego sukcesu i świetnie zorganizowanego wydarzenia. Jeden z jego przyjaciół pragnął mu podziękować w bardziej energiczny sposób. Przytulił mocno Kubę i zakręcił z nim w powietrzu. W wyniku fatalnego zbiegu okoliczności Chmielu uderzył się w głowę i stracił przytomność. Diagnoza okazała się najgorszym scenariuszem. Przerwanie kręgów C3 i C4 oraz paraliż od szyi w dół. Szok, niedowierzanie, ogromny smutek.

Rozpoczęła się walka Kuby o zdrowie i walka o Kubę. Tak zawiązała się akcja „Siła dla Chmiela”. W szybkim czasie przyjaciele zorganizowali zbiórki i koncerty poświęcone Chmielowi, a tragedia, która spotkała Kubę przyniosła nieoczekiwanie wiele zmian w jego otoczeniu. Obudziła ogromne pokłady ofiarności, połączyła ludzi i zawiązała wiele nowych przyjaźni, dzięki którym pomoc Chmielowi zatacza coraz większe kręgi.

Patrycja Woszczyna z Colab Studio Ustka i Łukasz z Pingwin Tattoo zorganizowali w Ustce w ramach akcji Siła dla Chmiela festiwal charytatywny „Hip-Hop na fali”, na którym zagrał Tede. Po koncercie doszło do spotkania Tede z Chmielem i tak zrodził się pomysł powstania tego niezwykłego utworu.

Tede nagrywa charytatywny kawałek

Jak relacjonuje warszawska wytwórnia: Jakiś czas później artyści spotkali się w usteckim studio nagrań. Chmielu przywiózł napisany jeszcze przed wypadkiem tekst, którego nigdy nie zarejestrował. Tede nagrał go do muzyki produkcji Sir Micha, a Patrycja zaśpiewała refren. W ten oto sposób w Wasze ręce oddajemy utwór, który jest wynikiem tej jakże niesamowitej współpracy. Mamy nadzieję, że dzięki temu wydawnictwu przybliżymy Wam historię niezwykłego człowieka ze Słupska. Jego sukcesy, ale także i jego życiową tragedię.

Przeżył cztery śmierci kliniczne. Walczy dalej. W dalszym ciągu potrzebne są kolejne środki. Każda złotówką jest na wagę złota. Każdy grosz to kolejna dawka siły. Siły dla Chmiela.

Dochód z odtwarzania tego utworu na wszystkich platformach cyfrowych zostanie przekazany przez NWJ na rehabilitację Chmiela.

Jak pomóc Chmielowi?

Chcesz pomóc? Fundusze na rehabilitację Kuby można przekazywać bezpośrednio

Jakub Chmielowiec
al. 3-go Maja 80/81
76-200 Słupsk
numer konta 96 1090 2763 0000 0001 2159 1302

lub poprzez Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku
Niedziałkowskiego 6
76-200 Słupsk
NIP:839-318-63-35
numer konta: 94160014621833647690000001
z dopiskiem SIŁA DLA CHMIELA

Można też przekazać 1%
Fundacja AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
ul. Domaniewska 50A
02-672 Warszawa
KRS 0000270809
Z dopiskiem Chmielowiec, 3714

 
14 komentarzy

14
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Rychu Peja

Tedunio, jak Ty mnie zaimponowałes w tej chwili…

Trusk

SIŁA DLA CHMIELA !!!

Ghrtg

Wiesz co , czasem lepiej chociaż w wigilię niż w ogóle

Odb

Kawałek wykonuje artysty innego Tede charytatywnie

Belbefrog

PKS SQUAT już dawno zrobil coś takiego dodatkowo zagrał 4 koncerty za free na rzecz chory i przeznaczył 300 koła na fundację. Nie znam typów ale wydaja się byc spox mimo że robią hardcore rap i grają w Stanach i Francji

skurwol

zawsze wiedziałem, że w Wigilię nawet zwierzęta gadają ludzkim głosem #wieprz

rudy z blok ekipy

Szkoda ze ciebie to nie spotkało…
Ale życzę powodzenia w następne święta

00:12 i 17

Opublikowany 12 godzin temu Przez Maxymilian Hozer

20:40 7

pskpskdj
pskpskdj

poziomka kurwo co chłopaków żeś nagrywał https://www.youtube.com/watch?v=UDoPo3vCEKc

Krzysztof
Ghrtg

Zrób płytę o całym mieście , że w dzień jest zakaz muzyki w nocy można grać tak twierdzą panie z pup , ile rudych jest , w sumie to większość społeczeństwa jest rude bez sentymentow , jechać po kurwach żeby bieguny były na miejscu , a nie przeciwlegle , jak pracują psy , przy monitorze , jakie mają chore rodziny , żeby nie mówić nienormalne , czego nie ma planet , same małpy to trzeba się z debilami męczyć , i w ogóle że Jasło to wylęgarnia spod bursy

MIRAS X

Zamiast świątecznego patosu https://www.youtube.com/watch?v=iIyfmeEAOI4&t=202s PERSPEKTYWA projekt 145

Staszek guma

Poznajcie historie trzmiela który przeżył śmierć kliniczna i nie opowiedział co było po 2 stronie.

Popularne