Sprawdź nas też tutaj

News

TOMB: „NA NOWEJ PŁYCIE NIE MA MIEJSCA NA BRAGGA”

Opublikowany

 

Raper szykuje się do wydania debiutanckiego krążka, premiera jeszcze przed wakacjami.

Długo Tomb każe czekać na swój legalny debiut, jednak nie zostawia on słuchaczy na lodzie i co jakiś czas w sieci pojawiają się jego nowe numery, których nie usłyszymy na krążku, a są one czymś w rodzaju "pół-odrzutów", czyli kawałkami, z których raper jest zadowolony, ale nie pasują mu one do koncepcji nadchodzącej płyty. Tak było na przykład z serią "Ciachów".

 

– Na nadchodzącej płycie w ogóle nie ma kawałków bragga – mówi Tomb w rozmowie z NovyTV. – Będzie jedna rzecz bragga wypuszczona przed płytą, ale ona chyba nie będzie na płycie, ewentualnie będzie bonus trackiem – wyjaśnia.

 

Jak tłumaczy raper na nowym krążku nie ma miejsca na bragga, ale płyta nie jest przez to smutna, jest po prostu życiowa. – Ta płyta jest budowana, nie jest to zbiór kawałków, ani nie są to kawałki napisane jednym tchem w przypływie chwili. Są to kawałki dłubane, cała płyta jest dłubana. Starałem się utrzymać takie myślenie, że nie piszę pojedynczych kawałków, tylko piszę całą płytę, która potem jest na kawałki podzielona.

 

King Tomb pracuje nad albumem już długi czas, ale nie pojawią się na niej numery "przeterminowane", jedynie poszczególne składowe jak wers, flow czy refren może zdarzyć się, że będzie sprzed 2-3 lat.  – Ale ogólnie płyta jest robiona na bieżąco – zapewnia raper.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

RX szuka żony, ogłaszając to w komentarzu na GlamRapie

„Wiecznie żyć nie będę”.

Opublikowany

 

Bycie producentem rapowym w Polsce to nie jest wymarzona fucha w branży muzycznej. Mimo iż wykonują oni krecią robotę i tak naprawdę w dużej mierze od nich zależy sukces większości wykonawców, nie idzie to w parze z proporcjonalnymi profitami finansowymi i fejmem. Potwierdza to przykład RX’a, który nie odnalazł jeszcze szczęścia w miłości i próbuje zanęcić, wykorzystując do tego nasz portal.

O tym, że komentarze na GlamRapie mają sporą moc, przekonał się m.in. 2 lata temu Grande Connection. Autor tego tekstu dostrzegł jego filmy w tym miejscu i trafnie przewidział, że warto go przyhajpować, gdy Grande miał wtedy niewielki procent obecnych subskrybentów. Czy tym razem historia się powtórzy i fart uśmiechnie się do producenta z Mławy? RX wyraził gotowość znalezienia wybranki swojego życia, więc to dobry moment dla wszystkich zainteresowanych kobiet, żeby się wokół niego zakręcić

Ogłoszenie matrymonialne RX-a

Producent ostatnio odbił od branży rapowej i skupił się na tworzeniu muzyki filmowej i teatralnej. Jednak jego fani mogą mieć powody do zadowolenia, bo 2024 jest rokiem, kiedy znowu powrócił do robienia bitów. Już na dniach będziemy mogli usłyszeć jego kawałek z Intruzem, który został zapowiedziany jako „najlepszy utwór z 20 lat scenicznego życia”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Siedem stadionów, pół miliona widzów, milion płyt. Dawid Podsiadło z nowymi rekordami

Opublikowany

 

Przez

podsiadło koncert
fot. Jakub Szarzyński

Wielki finał trwającej ponad dekadę podróży Dawida Podsiadło w dobrą stronę miał miejsce 23 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Przed koncertem dla blisko 100 tysięcy fanów artysta odebrał symboliczną nagrodę – jego dotychczasowe wydawnictwa osiągnęły łączny nakład miliona egzemplarzy.

Pierwszy solowy album – „Comfort and Happiness” – wydał w maju 2013 roku i już tydzień później po raz pierwszy trafił na szczyt listy sprzedaży OLiS. Pierwszego Fryderyka, właściwie od razu cztery, odebrał w lutym 2014. Pod koniec 2018 roku, w ramach „Małomiasteczkowej Trasy”, wyprzedał cztery koncerty na warszawskim Torwarze – bijąc rekordy frekwencji wcześniej dla polskich artystów nieosiągalne. We wrześniu 2019 roku wraz z Taco Hemingwayem zapełnił PGE Narodowy, w 2022 roku kilka innych – już samodzielnie. 26 sierpnia 2023 roku Dawid Podsiadło pobił kolejny rekord, grając koncert na PGE Narodowym dla 80 tysięcy osób, na scenie 360 stopni, umieszczonej na środku płyty stadionu.

Milion sprzedanych płyt

Czerwiec 2024 to kolejny rozdział historii polskiej muzyko rozrywkowej napisany przez Dawida Podsiadło. Artysta zagrał siedem koncertów na czterech wyprzedanych stadionach – w Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Chorzowie – ściągając blisko pół miliona widzów, a aukcje z zaproszeniami na Meet & Greet zasiliły konto akcji „Pajacyk” Polskiej Akcji Humanitarnej kwotą prawie 200 tys. złotych. W samym tylko Chorzowie dwudniowe zakończenie trasy oklaskiwało blisko 200 tys. fanów. Usłyszeliśmy największe hity artysty, byli znakomici goście – Artur Rojek, Daria Zawiałow, Kortez, Vito Bambino i Kaśka Sochacka – a do tego oszałamiające wizualizacje, efekty pirotechniczne, deszcz konfetti i latające ssaki morskie. Czego więcej oczekiwać po największym muzycznym show, jakie kiedykolwiek przygotowano w Polsce?

Przed koncertami, Dawid zorganizował kameralne spotkania w których udział można było wylicytować na specjalnych aukcjach. Zebrane w ten sposób niemal 200 tys. złotych zasiliło konto akcji „Pajacyk”, Polskiej Akcji Humanitarnej.

Tuż przed ostatnim koncertem Dawid Podsiadło odebrał pamiątkową płytę symbolizującą kolejne fantastyczne osiągnięcie, czyli milion sprzedanych egzemplarzy jego dotychczasowych wydawnictw.

Dawid Podsiadło – Trasa Stadionowa 2024 / fot. Mateusz Kostrzewa


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Awans drużyny Maty. Na trybunach White 2115, a na boisku znany influencer

Za 16 lat chcą być mistrzami Polski.

Opublikowany

 

Przez

mata tajfun

Drużyna Maty, w której raper występuje i jest jej prezesem – LKS Tajfun Ostrów Lubelski – zrobiła istotny krok w kierunku zdobycia Mistrza Polski w 2040 roku.

W minioną niedzielę, w ostatniej kolejce rozgrywek grupy Lublin III B Klasy, LKS Tajfun pokonał 8:0 Oleśnię Oleśniki. Drużyna rapera zakończyła sezon na trzecim miejscu, które jest premiowane do A Klasy.

Na boisku oprócz Maty pojawił się popularny infleunceer – Patec. Natomiast na trybunach zasiadł White 2115. Być może on również niedługo dołączy do drużyny Matczaka.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Malik komentuje akcję z MC Donald’s i zamknięcie High League

„Czułem, jakby media uwzięły się na mnie”.

Opublikowany

 

Przez

malik montana

Malik Montana wrócił pamięcią do dwóch ważnych wydarzeń z ubiegłego roku, które bezpośrednio go dotknęły.

Jak Malik czuł się po zamknięciu High League?

Malik był medialną twarzą federacji High League, która została zablokowana przez MSWiA w związku z rzekomymi powiązaniami właścicieli z przywódcą Czeczenii Ramzanem Kadyrowem. Jak raper czuł się, kiedy federacja z dnia na dzień została zablokowana?

– Czułem, jakby media uwzięły się na mnie. Irytowało mnie, że jacyś ludzie, którzy – wiem to zza kulis – nie są osobami, które powinny wypowiadać się na temat moralności i przyzwoitego zachowania, potrafią stworzyć w mediach wizerunek i wypowiadać się o kimś, kogo w ogóle nie znają, korzystając z clickbaitów. Jeśli robisz artykuł o panu X i chcesz, żeby on się kliknął, to wstaw sobie zdjęcie Malika i napisz coś o Maliku. Tak to odczuwam – mówi w rozmowie z Gabi Drzewiecką i Agnieszką Woźniak-Starak.

Malik o akcji w McDonald’s: „Została wykreowana jako sianie zgorszenia”

W marcu ubiegłego roku raper dodał na TikToka nagranie, jak wskakuje na blat do wydawania posiłków w restauracji McDonald’s. Jak po czasie raper ocenia ten ruch?

– Wejście na blat w McDonald’s w czystych butach, zostało wykreowane jako sianie zgorszenia – uważa raper.

W sieci zachowanie szefa GM2L zostało mocno skrytykowane. Tymczasem on sam zaraz po tej akcji robił sobie zdjęcia z pracownikami Maka, więc oni nie byli tym oburzeni, tak jak Internauci.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Pojawiła się nadzieja dla rapera, którego irański sąd skazał na śmierć

Do uwolnienia rapera nawoływał m.in. legendarny amerykański muzyk.

Opublikowany

 

Przez

W kwietniu informowaliśmy, że irański raper Toomaj Salehi został skazany na karę śmierci. Jego adwokat przychodzi teraz z dobrymi wiadomościami.

W 2023 raper został skazany na sześć lat i trzy miesiące więzienia. Sąd Najwyższy odrzucił bowiem wniosek o skazanie go na karę śmierci. Nie zgodziła się z tym niższa instancja. – Pierwszy Wydział Sądu Rewolucyjnego w centrum Isfahanu dopuścił się bezprecedensowego posunięcia, nie wykonał orzeczenia Sądu Najwyższego i skazał Salehiego na najsurowszą karę – powiedział mediom prawnik rapera Amir Raisian.

Protesty przeciwko wykonaniu kary śmierci na raperze

Salehi miał wspierać antyrządowe demonstracje, po śmierci 22-letniej kobiety w areszcie policyjnym. Faktycznym powodem skazania go było oczywiście krytykowanie władzy w swoich utworach.

Do uwolnienia rapera apelował m.in. Sting oraz organizacje zajmujące się prawami człowieka. Ku zaskoczeniu, ich apele zostały wysłuchane. Adwokat skazanego muzyka poinformował: – Wyrok śmierci dla Toomaja Salehiego został uchylony na podstawie decyzji (podjętej w postępowaniu) apelacyjnym. Sprawa zostanie przekazana do rozpatrzenia (innemu) wydziałowi – napisał na platformie X prawnik Amir Raisian.

W Iranie do dzisiaj wykonuje się kary śmierci. Jak podaje Amnesty International, w 2023 roku w dokonano egzekucji 853 osób.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Taco Hemingway wyznał, że zmaga się z chorobą

Poruszające wyznanie na koncercie.

Opublikowany

 

Przez

Niezwykły koncert Taco Hemingwaya na Stadionie Narodowym miał też poważną chwilę refleksji. Raper wyznał, że choruje i było z nim już tak źle, że musiał opowiedzieć o tym najbliższym.

Taco Hemingway od jakiegoś czasu mierzy się z głęboką depresją. – Spałem po paręnaście godzin na dobę. Zrobiłem coś, czego nigdy w życiu nie zrobiłem, czyli po prostu powiedziałem to moim bliskim. Nie chciałem tego wyciągać, bo pomyślałem sobie: 'Każdy ma swoje życie, każdy ma swoje ciężary, nie chcę komuś zrzucać bagażu’, ale przysięgam, że było już tak źle, że musiałem – powiedział ze sceny.

– Więc chciałem do was zaapelować, żebyście nigdy nie myśleli, że jesteście sami z czymkolwiek. Zawsze powiedzcie to swoim ludziom, jak macie depresję, błagam was, bo to jest coś, co wykańcza, jak się nikomu nie powie – dodał.

Raper wyjawił, że rodzina i przyjaciele najbardziej pomogli mu w trudnych chwilach. Szczególnie podziękował swojej partnerce Idze Lis i producentowi muzycznemu Borucciemu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: