Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

TYLAS: „PRÓBUJĘ ŁĄCZYĆ RAP I SNOWBOARD”

Opublikowany

 

Snowboardzista, były członek kadry Polski half-pipe, twórca portalu Nazajawie.pl, reprezentant ekipy Stoprocent i miłośnik kultury Hip-Hopowej. Dziś zapraszamy na krótką pogawędkę z Tylasem.

 

Siemano, przeczytałem ostatnio coś takiego u Ciebie na profilu "Już niedługo kawałek z Popkiem Monsterem o tematyce sportowej" –  możesz uchylić rąbka tajemnicy na ten temat, czy jeszcze jest za wcześnie?

Tylas: Siema, tak jest taki kawałek w planach, właściwie jest już w masteringu. Będzie on dotyczył tematyki sportów walki. Popek nagrał kozacka zwrotkę, a wraz z nim będzie można na nim usłyszeć dwóch innych ciekawych raperów. Kawałek promuje sport oraz mixtape "Nazajawie". Czekajcie na mixtape i single.

Sport i Hip-Hop od zawsze idą ze sobą w parze, powiedz jak Tobie udało się połączyć jedno z drugim?

Tylas: Tak, zawsze u mnie było to w parze. Wychowałem się z rapem i tak mi zostało. Sporty ekstremalne nie są związane tylko z tym nurtem. Jest wiele innych gatunków, które im towarzyszą. Mi od samego początku podobały się ciuchy i kultura Hip Hop. W czasach kiedy zaczynałem, wśród snowboardzistów polskie firmy Hip-Hopowe były passe.

Zawsze chciałem promować nasze i bardzo podobała mi się kultura z mojego podwórka. Wysłałem swoje promo do kilku firm i oddzwonił Wini, że chciałby mieć mnie na pokładzie. Było to 8 lat temu i trwa do dzisiaj. Można powiedzieć, że to połączyło w jakiś sposób sport i Hip-Hop w moim przypadku, właściwie przypieczętowało. Przez te wszystkie lata poznałem wiele osobistości rodzimej sceny, z niektórymi się przyjaźnię. Byłem inicjatorem teledysków "Na zajawie" i "Na zajawie 2". Stworzyłem portal o tematyce sportowo-rapowej Nazajawie.pl. Od zawsze jadąc na skocznie czy pajp, miałem w słuchawkach rap. W większości polski.

No właśnie, współpracujesz ze Stoprocent, miałeś inne propozycje od firm związanych z Hip-Hopem?

Tylas: Tak, miałem takie propozycje. Miałem propozycję od Elpolako. Bardzo lubię tę firmę i klimat. Gdyby nie Stoprocent, firma której naprawdę zawdzięczam bardzo wiele, to myślę, że jakaś inna związana z  Hip-Hopem. Byłem sponsorowany i jestem przez wiele firm snowboardowych, mam w tym doświadczenie – około 20 rożnych firm, ale żadna nie dała mi takiego klimatu jak Stoprocent. Oprócz zajebistych ciuchów, mamy zajebisty klimat, dzwonimy do siebie, nie tylko w sprawach zawodowych – leci wsparcie całej ekipy w niefajnych momentach. Poza firmą ze Szczecina, reprezentowałem także New Era.

 

Jeśli dobrze policzyłem, to przygodę ze snowboardem zaczynałeś w wieku 12 lat – zajmuje Ci Ona całe dorosłe życie – kto Cię tym zaraził?

Tylas: Tak, snowboard to całe moje życie. Zresztą, zapraszam do oglądnięcia filmu "Tylas snowboarder". Jest to dokument opowiadający o mojej osobie. 15 minut, taka pigułka. Przygodę natomiast zacząłem w 1999 roku, czyli 12 lat – tak zgadza się. Kiedyś pojechałem na białą szkołę u nas w górach (pochodzę z Rabki). Pamiętam, że zobaczyłem wtedy jak starsi koledzy usypali sobie hopkę i zaczęli skakać pod wyciągiem, na nielegau i jeden próbował salto do przodu. Tak mnie to zajawiło, że postanowiłem robić to samo. Rok 98.

Powiedz, czy nie czujesz się trochę zepchnięty na margines jeśli chodzi o światek Hip-Hopowy – niby pojawiasz się tu i tam, a jeśli dobrze kojarzę, to Glamrap, jest pierwszym serwisem muzycznym, z którym rozmawiasz – nie było wcześniej chętnych?

Tylas: Tak prawdę mówiąc, to światek rapowy nie skupia sportowców. Jeżeli chodzi o portale, to media piszą o raperach, wytwórniach, beefach i to jest logiczne. Wcale tego tak nie odczuwam, ponieważ ja nie tworzę muzyki rapowej. Zastanawiam sie czy kulturę, ale myślę, że tak – próbuję łączyć rap i snowboard, a głównie to w czym czuje się dobrze, czyli snowboard. Poza tym jestem fanem rapu i bardzo kibicuję rapgrze, więc czemu o mnie mieliby pisać. Teraz trochę cukru, ale śledzę Glamrap od początku i jest mi miło, że od czasu do czasu widzę wzmiankę o mojej osobie z boku w newsach, a nawet chyba byłem którymś razem na Głównej ;). Ogólnie, żeby uzmysłowić jak bardzo pochłonięty jestem w obydwu kulturach, to mogę powiedzieć, że śledzę tylko trzy portale (prawie codziennie) Glamrap.pl, 360mag.pl i oczywiście, to co sam tworzę Nazajawie.pl.

Ok, pogadajmy teraz o samym sporcie, masz na koncie wiele osiągnięć, startowałeś na zawodach na arenie krajowej, a także światowej – czy dzisiaj mając takie doświadczenie odczuwasz jeszcze tremę przed startami?

Tylas: Zacznę od tego, że w zawodach startowałem 10 lat. Tak jak wymieniłeś, były to mistrzostwa Polski, Puchary Europy, Puchary Świata czy nawet Uniwersjada. Byłem członkiem kadry Polski half pipe'u przez 4 sezony i byłem wspierany / sponsorowany przez najbardziej prestiżowe firmy snowboardowe na świecie. Obecnie nie startuję w zawodach. Moje upodobania poszły bardziej w stronę bycia "na zajawie". U nas w snowboardzie to odwieczny problem, czy to ma być sport czy styl życia. Ja wybralem to drugie. Odpowiadając na pytanie, do końca nie paraliżuje mnie ze strachu, ale odczuwam go. Jest to normalne w każdej dyscyplinie sportowej, to mobilizuje, umiem sobie radzić ze strachem.

 

Jakie cechy charakteru musi posiadać człowiek, aby pozostać w sporcie wyczynowym tyle lat i robić to z ciągłą zajawką?

Tylas:  To jest dobre pytanie. Wytrwałość, to podstawowa cecha. Wiadomo, wiąże się z tym determinacja i systematyczność.

 

Napisałem do Ciebie o tę rozmowę na Facebooku – zamieniliśmy kilka zdań, a Ty napisałeś mi coś takiego "dobra muszę lecieć do pracy", nie da się w Polsce żyć ze sportu?

Tylas: Można żyć ze sportu. Musiałbym jednak być na poziomie Adama Małysza, Kamila Stocha, czy chociażby piłkarzy reprezentacji Polski. Mam kilku znajomych z branży, którzy dają radę. Mam taką swoją filozofię życia, żeby się nie zamykać, nie ograniczać tylko do sportu. Więc mam swoją firmę i coś tam sobie ogarniam.

Każdy sportowiec chciałby wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich – myślałeś o tym?

Tylas: Miałem taki epizod w swojej karierze. Byłem członkiem kadry przez 4 sezony i walczyliśmy o olimpiadę. Dzisiaj jednak myślę, by robić to dla zajawki, najlepszy na świecie już nie będę.

 

Rozmawiamy dla serwisu muzycznego, więc opowiedz o swoich upodobaniach muzycznych – czego słuchasz na co dzień?

Tylas: Głównie rap uliczny z Polski. Na słuchawkach mam Piha, Non Koneksję, Firmę, Sobotę, DGE, Winiego, i wielu innych. Z racji tego, że mam swój portal, więc sprawdzam wiele premier.

Poza snowboardem masz inne pasje, które starasz się realizować?

Tylas: Poza snowboardem, to od 2 lat trenuję MMA – tak bardziej profesjonalnie. Jaram się również deskorolką i oczywiście Hip Hopem. 

 

Na koniec, powiedz, gdyby ktoś chciał z Tobą potrenować, podpatrzyć jak uprawiasz snowboard, czy jest to w ogóle do spełnienia, by potrenować z Tylasem?

Tylas: Oczywiście, ludzie z branży wiedzą, że ogólnie bardzo dużo szkolę, egzaminuję też przyszłych instruktorów snowboardu. Jeżeli chodzi o freestyle, to można mnie znaleźć na wyjazdach Snowmotion. Jeżeli wspólna wyprawa freeridowa to split-board.pl. Natomiast jeżeli chodzi o zwykłą naukę jazdy, to zapraszam do mojej szkoły w Witowie tylas.info

Dzięki za rozmowę:

Tylas: Również dziękuję i obiecałem, że pozdrowię, więc pozdrawiam całą ekipę Nazajawie: Lipa, Radek, Szybki i Grzesiu!

0 0 vote
Article Rating
 
10 komentarzy
10 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Big Shuu
6 lat temu

ŁAK, PEJA GEJ

Słeeeeeggalcmdz
6 lat temu

Chuj mnie to

Rozpierd@lator
6 lat temu

[img]https://cdn.makeagif.com/media/9-22-2014/LZUipF.gif[/img]

KurwiakBezGrzywy
6 lat temu

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c9/peja-457thb.jpg[/img]
A TEN PAN ŁĄCZY RAP ZE SPACERAMI Z CÓRKĄ ALE MU NIE WYCHODZI

evide
6 lat temu
CzytamHamleta
6 lat temu

jebac to
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=EgFSngNmWpk[/youtube]

zdfgw
6 lat temu

[quote name=”Rozpierd@lator”]https://cdn.makeagif.com/media/9-22-2014/LZUipF.gif[/quote]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Xw6yucOr_Hs[/youtube]

Eminem-Od-Kaena
6 lat temu

Przypominam kto rozjebał w 2001.
[img]https://cp91279.biography.com/1000509261001/1000509261001_2044065854001_Biography-Notorious-Osama-Global.jpg[/img]

BAXX
6 lat temu

[img]https://37.media.tumblr.com/0ae40854abf28b44c5e978d783660a06/tumblr_n8iiisGr1O1r2wru3o1_1280.jpg[/img]

#hopsin
6 lat temu

NIE WYCHODZI CI ANI JEDNO ANI DRUGIE.

GLAMRAP>POPKILLER

[img]images46.fotosik.pl/1891/0f4c5d6e4dbba841.jpg[/img]

Popularne