Sprawdź nas też tutaj

News

Ulubione odmiany marihuany raperów

Polskie i zagraniczne podwórko.

Opublikowany

 

Snoop Dogg i Wiz Khalifa

Marihuana w hip-hopie jest obecna od zawsze. Snoopa Grandaddy Purple, Hemp Gru i Amnezja, Kali i Diesel czy Dr. Dre i jego słynny Chronic. Oto ulubione odmiany marihuany raperów.

Hip-Hop jest mocno związany z ziołem. Obok melanży, hajsu i dup, marihuana jest chyba najczęściej pojawiającym się tematem w kawałkach. Szczególnie w USA, trudno ‘studiować’ kulturę hip-hopu nie uwzględniając wpływu konopi indyjskich na nią. Weed był obecny w jazz klubach, wśród muzyków bluesowych a historia prohibicji marihuany jest bardzo mocno związana z podziałami rasowymi w USA.

Obecnie coraz więcej stanów w USA legalizuje zioło a wielu raperów inwestuje w ten biznes. Głównie ci, którzy już za czasów prohibicji nie kryli się z tym. Choć w Polsce grozi do 3 lat więzienia za posiadanie to nie brak prawdziwych koneserów zioła na rodzimej scenie. Oto kilka ulubionych odmian marihuany polskich i zagranicznych raperów.

1. Kali

Kali aktualnie pracuje nad swoja nową płytą, ale znalazł czas na pogadanie ze mną o odmianach. Bez zastanowienia rzucił: Diesel. Jest to absolutny klasyk, który doczekał się wielu odmian. Osobiście polecam NYC Diesel od Soma Seeds. Przyjemny smak i zapach czerwonych grejpfrutów, stężenie THC ok 20%, całkiem spory plon. Ma przeważające geny Sativa, co oznacza, że jest nie zamula i motywuje nas do działania. Jest wersja NYC Diesel Auto, czyli wymagająca mniejszej opieki i niewielkiej wiedzy na temat uprawy. (odmiany dostępne są w sklepie z nasionami marihuany)

2. Włodi i Hemp Gru

W twórczości Włodka, marihuana jest obecna od zawsze. Podczas wywiadu, którego udzielił dla Cannabis News oznajmił, iż jest wielkim fanem Haze’ów.

W twórczości Włodka, marihuana jest obecna od zawsze. Podczas wywiadu, którego udzielił dla Cannabis News oznajmił, iż jest wielkim fanem Haze’ów. A jest w czym wybierać. W sklepie internetowym z nasionami marihuany znalazłem aż 144 rodzaje Haze’ów. Takim najbardziej popularnym szczepem jest Amnesia Haze, który możecie znać z piosenki Hemp Gru. Pamiętam jak dilerzy w Berlinie(mieszkałem tam 5 lat) często twierdzili, że gonią Amnesie czy Super Lemon Haze’a. Był ogromny hype na Haze’y. Wtedy gibon na 3 był w stanie nas pozamiatać. Faza była ciężka i zamulająca. Teraz już wiem, że to nie był prawdziwy Haze. Oryginalny Super Lemon Haze powstał z krzyżówki Lemon Skunk i Super Silver Haze. Mówi się, że odziedziczył po rodzicach wszystko co najlepsze i podniósł do kwadratu. Cytrusowy zapach. Działa szybko i długo trzyma, wyraźnie ożywia dając porządny zastrzyk energii i wigoru.

3. Sobota

“Dilować Jazz, a pies to jebał! Sobuś jak chcesz, ale już nie trzeba”. te wersy zostawił wtedy u nas w studio na płytę Smagalaz.

I to tutaj w Berlinie, mieliśmy okazję nie raz wspólnie jarać wspomnianego wyżej Haze’a. Zawsze gdy jechałem do Szczecina, Wini męczył żeby przywieźć mu “zajączka” (W Berlinie na Haze’a mówią ‘Hase’ co oznacza zająca). Obecnie między panami nie jest chyba najlepiej, więc przydałaby się im “fajka pokoju” :).

Ale wróćmy do Soboty. Okazuje się, że SOB zna się na rzeczy. Obok Amnezji czy Indian Kush wymienił dosyć mało popularną odmianę Royal Madre. W jej genotypie dominuje Sativa, dzięki czemu zioło fajnie poprawia nastrój, pomaga podnieść się z łóżka i spojrzeć na świat przez różowe okulary. Często znajduje zastosowanie u cierpiących na depresję.

4. Snoop Dogg

Snoop był pytany wielokrotnie o ulubioną odmianę – niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ten koleś kocha wiele strainów, w co nietrudno uwierzyć. W swoim programie na Youtube wymienia ich kilka: AllSaints OG, Private Reserve OG, Girl Scout Cookies czy Herijuana.

W wywiadzie dla LA Weekly wymienił z kolei Grandaddy Purple. Jest to krzyżówka Big Bud x Purple Urkle o bardzo wysokiej zawartości THC – ponad 20%. Działanie tej odmiany, z przeważającymi genami Indica jest określane jako euforyczne i towarzyskie :).

5. Wiz Khalifa

Wiz jest jednym z najbardziej znanych raperów młodszego (ale nie najmłodszego) pokolenia z gibonem w ustach. Jak na bratanka Snoops Dogga przystało, trudno zobaczyć go w teledysku bez blunta. Jego ulubioną odmianą jest Khalifa Kush, który w smaku i działaniu przypomina legendarny OG Kush. Odmiana Wiz’a jest trudno dostępna w Polsce, natomiast OG Kush jest w każdym sklepie z pestkami. Osobiście polecam OG Kush od Reserva Privada. Po zajaraniu czuje się uniesienie/pobudzenie, jest dobra śmiechawa a następnie relaks i lekka senność. Zawartość THC tej krzyżówki Lemon Thai/Pakistani x Chemdawg to ponad 20%.

6. Redman

Jest jedna odmiana marihuany, która przewija się przez jego piosenki od kilkunastu lat. Sour Diesel. Oprócz energetycznego i pobudzającego działania, ta odmiana znana jest z tego, że daje duże plony – nawet pół kilo na m2. Ma nieco mniejsze stężenie THC od pozostałych – 16%-20%. “Drzewiasty, ziemisty zapach z nutami paliwa i drzewa sandałowego” – to opis producenta, ja wiem, że po prostu zajebiście smakuje. A to remix Jay-Z i Kanyego na plantacji:

7. Dr. Dre

The Chronic to jeden z największych klasyków gatunku. Nazwa ta wywodzi się z legendarnej odmiany marihuany Chronic. Charakterystyczny słodki zapach, tłuste mięsiste, jak bity Dre’a topy. Sporo THC (do20%), całkiem spore plony i całkiem sporo nagród Cannabis Cup. A skoro Dr. Dre nazwał tak swój album to chyba nie muszę mówić, że była to jedna z najbardziej popularnych odmian w Compton i ulubiona odmiana Doktora.

Chcę zwrócić uwagę, że uprawa, posiadanie i handel marihuana w Polsce jest nielegalne, więc prawdziwe zastosowanie nasion jest dane poznać naszym rodakom na emigracji w Kanadzie lub Stanach.

Autor: Mops ze Stopro


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Blamaż Kaczora BRS. Nie został dopuszczony do walki na Fame 21

Sędzia nie dopuści rapera do walki – ogłosili włodarze.

Opublikowany

 

kaczor

Kaczor BRS, który stał się wielkim objawieniem freakfightów w sobotni wieczór na Fame 21 miał stoczyć swój drugi pojedynek w karierze. Niestety, tuż przed walką włodarze federacji przekazali, że raper nie pojawi się w oktagonie.

Kaczor BRS przesadził z alkoholem

Tuż przed planowaną walką Kaczora z Hejterem w oktagonie pojawili się Boxdel i Wojtek Gola z niemiłym ogłoszeniem. Okazuje się, że Kaczor zachlał i nie wyjdzie do walki.

– Jak wiecie Kaczor lubi się napić. No dobra, naj*bał się po prostu i ch*j – powiedział prosto z mostu Boxdel. – Kaczor BRS wypił i nie zostanie dopuszczony do tej walki przez sędziego. Nie jest to nasza wina, ale oczywiście federacja przeprasza, że tak się wydarzyło – dodał.

Federacja znalazła zastępstwo za rapera

Federacja Fame dosłownie rzutem na taśmę znalazła zastępstwo za rapera, żeby uratować walkę. Zamiast Kaczora w pojedynku z Hejterem zmierzy się tego wieczoru Amadeusz Ferrari. – Zawsze chcemy zrobić wszystko, żebyście byli zadowoleni. Udało nam się na ostatnią chwilę ogarnąć zastępstwo – powiedział Wojtek Gola.

Kaczor niedopuszczony do walki

Śmieszne michałki i bażanty

Kaczor BRS zdobył serca fanów freakfightów nie tylko swoją naturalnością i regularnym poddymianiem, ale także śmiesznymi tekstami oraz zabawnymi określeniami swoich przeciwników. Swoich rywali nazywał „śmiesznymi michałkami” albo „bażantami”. Jak mówił, tego typu określeń używa się w okolicach, w których pochodzi. Przemyski raper wymyślał też ksywki swoim oponentom. Jasia Kapelę tytułował jako „Małgosię”, Hejtera nazywał „Kaszanką”, a Guzika, z którym również ma konflikt określał mianem „Mortadely”.

Fame 21 – wyniki gali

 • Tomasz „Góral” Adamek vs. Patryk „Bandura” Bandurski – walka bokserska
 • Michał „Wampir” Pasternak vs. Alan Kwieciński – walka bokserska
 • Rafał „Takefun” Górniak vs. Robert „Sutonator” Pasut – walka w formule K-1
 • Tomasz „Strachu” Oświeciński vs. Adrian Cios
 • Piotr „Szeli” Szeliga vs. Grzegorz „Greg” Gancewski
 • Maciej „Kaczor BRS” Kaczmar vs. Mariusz „Hejter” Słoński – walka nieodbyta
 • Dominik „Kaleson” Cybulski vs. Jakub „Guzik” Szymański – walka bokserska
 • Dominik „Mrozzo” Mrozowski vs. Rafał „Młody Ninja” Sobonkiewicz – walka w formule K-1
 • Jakub „Azdus” Matowicki vs. Miłosz „Dejvid” Boras – walka w formule K-1
 • Klaudia Syguła vs. Ewa Piątkowska – walka w różnych formułach (1. runda – boks, 2. runda – K-1, 3. runda – MMA)


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

„Mam Talent” wygrał młodziutki polski raper

„Po prostu prawda, prawda i ogromna nadzieja”.

Opublikowany

 

młody stm

Kilka minut temu zakończył się finałowy odcinek programu „Mam Talent”. Zwycięzcą został Bartek Wasilewski, młody polski raper działający pod ksywką Młody STM.

Młody STM jest uczniem pierwszej klasy o profilu kierowca-mechanik szkoły zawodowej. W finałowym odcinku zachwycił nie tylko widzów, ale także Agnieszkę Chylińską.

– Uwielbiam was za to, że zobaczyliście w nim to, co ja zobaczyłam – prawdę i takie niewyszlifowanie, niewyżyłowanie. Po prostu prawda, prawda i ogromna nadzieja – powiedziała jurorka. – Nie rozpieprz tej kasy. Bądź ziomkiem i śpiewaj dla ludzi – to jest twój cel – dodała.

Bartek powiedział po ogłoszeniu wygranej, że marzy o nagraniu wspólnego kawałka z Chylińską.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kolejni raperzy odchodzą z wytwórni Solara i Białasa

Zmiany w SBM Label.

Opublikowany

 

Przez

Duże roszady w SBM Label. Wytwórnia ujawniła, kto obecnie jest w labelu, a kto zdecydował się opuścić wytwórnię.

Warszawska wytwórnia udostępniła grafikę, z której dowiadujemy się, że label Solara i Białas opuścili ostatnio Janusz Walczuk, Jacuś, Michał Anioł, Bryan i Kajtek. Na grafice pojawił się aktualny skład wytwórni:

 • Solar
 • Białas
 • Fukaj
 • Nikoś
 • Nicole
 • Młody Korden
 • Znowu Tony
 • Szaran
 • Kinny Zimmer
 • Kacperczyk


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Bambi nie rapuje? Wini i Margaret się o to spierają

„To piosenki popowe”.

Opublikowany

 

Przez

bambi
fot. @bginsky

Bambi budzi wiele emocji, ale trzeba jej oddać, że jest aktualnie raperką, która robi jedne z największych wyświetleń w kraju. Czy podopieczna Young Leosi na pewno rapuje spierają się o to Wini i Margaret.

Według Margaret twórczość reprezentantki Baila Ella Records trudno jest określić mianem rapu. Według piosenkarki robi ona pop. – Mi się wydaje, że ona już bardziej robi piosenki. W moim odczuciu ona jest na maksa częścią sceny hip-hopowej w takim sensie wizerunkowym, ale w sensie muzycznym… Uważam, że to normalne piosenki, takie rynkowo popowe – uważa Margaret.

Zupełnie przeciwne zdanie na ten temat ma Wini. – Oczywiście, że rapuje. Nie jest to hardcore hip-hop, ale rapuje. Mam poczucie, że ona też jest częścią sceny hip-hopowej. Mi się bardziej podobało, jak ona miała na Starterze SBM piosenki takie bardziej „ciemne” – odparł


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Malik został polecony Majce Jeżowskiej przez dyrektor Polsatu

Raper opowiada o współpracy z piosenkarką.

Opublikowany

 

Przez

malik majka jeżowska

Kilka tygodni temu Malik Montana ujawnił nagranie z Majką Jeżowską, na którym mówi, że „wyjaśniła ona polski rap”. Dzisiaj znamy już więcej szczegółów ich współpracy.

Legendarna polska piosenkarka od jakiegoś czasu szukała rapera, z którym mogłaby stworzyć duet. Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat poleciła wokalistce Malika Montanę.

– Wiedziałem kim jest Maja, moja mama i bliskie mi osoby wychowywały się na jej muzyce, to jest artystka, która wie co robi. W 100% nie spodziewałem się tego, współpracowałem z raperami i muzykami z różnych dziedzin, ale z Majką to całkowicie naturalnie przebiegło – mówi raper.

– Miałem zawahanie przed studiem czy ma to rację bytu, ale jak Majka wbiła, jej energia jaką mnie nasyciła, jej czynny udział w projekcie „Malik to jest spoko, Malik to nie jest spoko”. Ten cały projekt przebiegł wspólnie i myślę, że będzie to coś ciekawego – Malik, którego nie mieliście okazji poznać – dodaje.

Na razie brakuje informacji, kiedy ich projekt ujrzy światło dzienne, ale powinno się to odbyć na przestrzeni najbliższych tygodni.

Majka Jeżowska jest podekscytowana współpracą z raperem


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Young Leosia i Błoński zapytani, kto jest z kim dla pieniędzy

Kłopotliwe pytanie zadał parze Kuba Wojewódzki.

Opublikowany

 

Przez

leosia błoński

Raperka i influencer byli ostatnio gośćmi w programie Kuby Wojewódzkiego. Ten zadał im kilka krępujących pytań odnośnie zarobków.

– Jesteście gotowi na szczerą rozmowę? Bo wydaję mi się, że obydwoje słyniecie z tego, że jesteście szczerzy i szczerości od was publiczność i ja oczekują – stwierdził Wojewódzki i zadał pytanie: – Kto jest z kim dla pieniędzy?

Young Leosia szybko odparła: – Ja z Kacprem. – Okej, to mamy odhaczone – zażartował gospodarz programu. – Ja myślę, że ja z Sarą – wtrącił Kacper.

Dziennikarz chciał później się dowiedzieć kto zarabia większe pieniądze, ale Young Leosia stwierdziła, że trudno to określić. – Dobra inaczej zadam to pytanie. Jak to jest być z kobietą, która zarabia więcej? – dopytywał Wojewódzki. Błoński nie wiedział, co odpowiedzieć, ale jego dziewczyna szybko zaprzeczyła: – Nieprawda! Cicho, jeszcze mu nie powiedziałam – zażartowała.

Young Leosia i Błoński przez jakiś czas ukrywali swój związek, ale w pewnym momencie raperka nagrała nawet dla swojego ukochanego lovesong.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: