Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Vienio – „Twarzova”

Album wydany nakładem Agory.

Opublikowany

 

VIenio - "Twarzova"

Data premiery: 15.03.2019

Album „Twarzova“ to dziesięć utworów, o rzadkiej już dzisiaj poważnej tematyce opakowanej w stylowy rap i dojrzałą produkcję hip-hop. Sam artysta twierdzi, że wykonuje ART-HOP, nawiązujący do najlepszych korzeni zza oceanu, takich jak, Tailor the creator czy Run The Jewels. Na albumie znajdują się utwory komentujące imperializm, dzisiejsze realia mediów społecznościowych, problemy ekologiczne, ale także refleksje, z życia w świecie rapu czy nietuzinkowy utwór muzyczny o miłości, ktory powstał z Bovską i jest pierwszym singlem. Premiera utworu „Minuta i 20 sec.“ ukaże się już niedługo wraz ze startem preorderu płyty.

Produkcją zajął się Magiera

Za bity odpowiada Magiera, wszechstronny producent z Wrocławia i połowa duetu WHITE HOUSE. Ten artysta to cenionym beatmaker, który działa, w świecie rapu, tak długo, jak VIENIO, czyli ponad 20 lat.
Okładkę do albumu „Twarzowa“ namalował Michał Wręga aka Sepe, który jest znanym i cenionym na całym świecie artystą streetart. Sepe wykonał dziesięć prac, których tematem przewodnim były twarze, każda z nich ozdabia jeden utwór, w symboliczny sposób go komentując. Do każdego z dziesięciu utworów Vienio napisał felietony, które opowiadają o okolicznościach powstania oraz stanowią wyjaśnienie i rozszerzenie tego co usłyszymy w poszczególnych kawałkach.

Goście

Na albumie pojawili się goście, którzy są kojarzni nie tylko ze sceną hip-hopową, ale także alternatywną pierwszym ogłoszonym featem jest Bovska, resztę gości Vienio zostawił w tajemnicy. Na razie zdradza, że nagrał 10 utworów, z czego 7 kawałków powstało ze wsparciem innych artystów.

Album „Twarzova“ ukaże się 15 marca nakładem Wydawnictwa Agora.

Biografia

Vienio, to polski raper, kiedyś kojarzony tylko z działalnością muzyczną, dziś oprócz pisania tekstów, produkowania muzyki i występowania na scenie, angażuje się w tematy ekologii, reżyseruje klipy, pracuje jako dziennikarz,podróżuje po świecie prowadząc swój własny program „coolturyści“.

Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie hip-hopowej MolestaEwenement, której był współzałożycielem. Na koncie ma 12 albumów studyjnych, z czego 5 stanowi kolaboracja w grupie Molesta, wtedy też dostał nominację do Fryderyków. Następnie współtworzył duet wraz z Pelsonem. Efektem była trylogia Autentyk. Druga płyta z serii przyniosła raperowi kolejną nominację do Fryderyka.

Wydał cztery albumy solowe, jako niezależny artysta, teraz powraca z kolejnym projektem VIENIO/MAGIERA „Twarzova„ promowanym i wydanym przez Wydawnictwo Agora.

Jako dziennikarz radiowy związany ze stacją Roxy FM prowadził autorską audycję „Wysypisko”. W 2011 roku artysta został sklasyfikowany na 19. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

Pracował z: Zipera , zip skład , Tomkiem lipinskim , 3h , wzgorze yapa 3 , sokoł , mioush , smolik , dezerter , izrael , pezet , tede , jamal , novika , jarex , dj b , dj technik , kosi , foxx , marek dyjak , robert brylewski , gutek , wwo , ostr , wojtek mazolewski , kapitan nemo , bisz , l.u.c , łona , łokus , dj 600v , oraz z wieloma innymi wspaniałymi muzykami …..

Tracklista

 1. Minuta i 20 sec. (BOVSKA)
 2. E-330
 3. Części zamienne (RAS)
 4. Lubię to miasto (SKUBAS)
 5. Zabijam czas (EDO G, IGOR BOXX, DJ KEBS)
 6. Prawda na pół
 7. Warstwa plastiku (PAPRODZIAD)
 8. Imprerium zła (JUNIOR STRESS)
 9. Sto twarzy
 10. Uliczne legendy (KOSI, DJ FALCON1)

Szczegóły

Artysta: Vienio

Tytuł: Twarzova

Goście: Bovska, Ras, Skubas, Edo G, Igor Boxx, DJ Kebs, Paprodziad, Junior Stress, Kosi, Dj Falcon1

Producenci: Magiera

Wydawca: Wydawnictwa Agora

Preorder: 39,99 zł na kulturalnysklep.pl

Utwory

 1. Vienio ft. Bovska – „Minuta i 20sec”

Artykuły

 1. Saful i Vienio w nowej kampanii społecznej
 2. Vienio wydaje książkę, płytę i pojawi się w filmie „Proceder”
 3. Vienio będzie testował gadżety

20 komentarzy
20 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Jędrula
3 lat temu

Wydawca: Wydawnictwa Agora xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
jak ci nie wstyd!

Twój Starry Potter
3 lat temu
Reply to  Jędrula

Jebany cweluch TVieNio, o czym ta kurwa lewacka będzie nawijać? O bojówkach kodu? O niewinności syna Tuska i martwego już budynia? Czy może nagra diss na pis. Ja pierdole, jego płyta będzie dodawana do gówna wyborczego bo inaczej nakład nie zejdzie. Naprawdę jebać tego buraka.

Trystydycymyt
3 lat temu
Reply to  Jędrula

A jak lewackiej mordzie ma być wstyd, jak jemu już od dawna lewa mańka życie sponsoruje.
Rzucą tego cdka do wysokich obcasów i cyk złota płyta jeszcze wpadnie.
I jeszcze mu Magierę kupili. Nic tylko klaskać uszami.

zwykły leszcz na liścia
3 lat temu

Hahaha. Kiedyś głośno krzyczał „jebać system”, a dzisiaj poszedł wydawać do agory. Hahaha. Co za prójdupas.

Anal Musketeer
3 lat temu

Lewacki burak grzebiący po śmietnikach. Tfu! I jeszcze Agora wydawca – znaczy że ten pseudo muzyczny wysryw będzie dodawamy do GW aka „Głos Tel Avivu”?

ulica sezamkowa welcome
3 lat temu

„nagrał 10 utworów, z czego 7 kawałków powstało ze wsparciem innych artystów”

wieczny nieudacznik. Zawsze musi wspierać się ksywami, bo sam nic nie znaczy.

Naśladowca Odb
3 lat temu

Vierzova – ,,Twanio”

Hardcore
3 lat temu

A ty jak on grał to tobie mama pupe przewijała więc daj sobie spokój ale oczywiście hejt w tych czasach to norma.Sam weź majka w rękę i coś nawiń, pamiętaj karma wraca więc zamiast wypisywać brednie zaciśni poślady i weź się za swoje życie…

Emil
3 lat temu
Reply to  Hardcore

On coś kiedyś grał? Ostatni koncert chyba dał jeszcze w 90’s. Potem dość często dezerterował z klubów, bo był wielce obrażony, że na koncert moleściaka przyszło tylko pięć osób. Haha. Nawet nie zbijał piony tylko od razu uciekał z klubu. Tak się traktuje fanów? Zwykła parówa do szczania. W Moleście zawsze był piątym kołem u wozu. Bez niej nic nie znaczył i nie znaczy.

Otwór szpaka ptaka
3 lat temu

wjenio, ty szmato. Za akcję z wrocławskiego klubu „Alibi” z 2011 wieczny hejt, pierdolony pozerze. Od początku pozowałeś na wielkiego hip-hopowca, ale osrałeś fanów wtedy. Nie wiem po chuj nadal wydajesz te gówniane albumy…przecież ciebie nikt już nie słucha łaku lecący na częstochowskich. Lepiej zrób tournee po śmietnikach. Więcej na tym wyciągniesz. Kto wie, może nawet skórka z banana ci się trafi. Za osranie wtedy ludzi w lokalu naplułbym ci w ryj, hipokryto.

Jędker RealPizda
3 lat temu

Siema ObozowyKapo, co tam słychać?

pierdol się, ciemniaku
3 lat temu

chujova
śmietnikova
łakova

wjenio to parówa
3 lat temu

Jędker sprzedał 76 sztuk ostatniej płyty. Myślę, że ty w porywach sprzedaż 20.

Obozowy
3 lat temu

Jędker sprzedał 76 sztuk, ale ich nie wysłał jebany śmieć.

Zxspectrum
3 lat temu

Kurwa dramat ale to już od jakiegoś czasu..
Wychowuj się na skandalu i ewenement, słuchaj Idź swoją drogą blisko 20 lat, Autentyki i Etos 1 to klasyczne brzmienia mimo że już robiły się archaiczne względem tego co wychodziło w tym samym czasie, jaraj się że polski raper jako taką karierę zaczyna robić w mediach po za środowiskiem i się kurwa zaczęło.. odklejenie od rzeczywistości i poglądy, wpisy, wywiady, posty jakie wypada mieć występując w skurwiałych mediach, muzyka to już tylko pretekst do występowania w tv, zero oryginalności i kompletne wyście po za rap tylko przyklejenie ryja do mediów..

Szkoda wielka bo jak zawsze bardziej lubiłem vienia względęm Włodiego to to co robią obaj obecnie to jest jak nawspólnej względem ślepnącodświateł a wygląda że z roku na rok będzie coraz gorzej bo tak gołej dupy do mediów to nawet rysiek wystawić nie potrafi. Jedyny raper ze starego składu Molesty, który odkleił się od swojej historii. ale jak prawdziwy punkowiec vienio na pewno we wszystkim jest zgodny ze sobą 🙂

Teraz ciężar naszych czasów nieśmy,
znów pieniądze ogłupiły przyjaciela twego.
To przywilej życia przez nas wybranego..
AGORA 2019

Klemens
3 lat temu
00:12 i 17
3 lat temu

Opublikowany 3 minuty temu Przez Redakcja
VIenio – „TwarzovaOpublikowany 3 minuty temu Przez Redakcja
VIenio – „Twarzova”

16:27 7

massivewp
3 lat temu

premiera polskich napisów do BODIED – filmu produkcji Eminema o battle rapie

https://youtu.be/kum4PlvQqtw

Sobota
3 lat temu

Hahahahahahahahahahhahaahahahaha

Odb
3 lat temu

Vierzova -„Twanio”

Popularne