Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Vixen razem z Maxflo sięgnęli dna – felieton

Komentujemy kuriozalną akcję promocyjną rapera.

Opublikowany

 

vixen szpital

To jest ten moment, kiedy muszę przeprosić. Przeprosić każdego rapera, producenta, wydawcę oraz inną osobę z branży, o której kiedykolwiek napisałem, że sięgnęła dna. Dlatego, że zestawienie was z Vixenem w jednym rzędzie, byłoby co najmniej krzywdzące. Dzisiaj parę słów o tym, jak w „jeden prosty sposób”, stracić szacunek marki budowanej przez 17 lat. Krótka historia samoupodlenia Maxflo, razem z Vixenem na czele. 

Mamy 2021 rok. Cały świat zmaga się z pandemią już od przeszło dwunastu miesięcy. Co za tym idzie, temat szpitali i ich sprawności staje się stałym tematem mediów. Jakby tego nie ująć, to sytuacja służby zdrowia w naszym kraju jest po prostu tragiczna. Brakuje lekarzy, miejsca, aparatury i czasu dla chorych. W odpowiedzi na zaistniały stan rzeczy, hip-hop pokazuje swoją siłę. Solar powołuje #hot16challenge2, aby finalnie dzięki niej zebrać miliony złotych na wsparcie szpitali. Nie zmienia to jednak faktu, iż wyczulenie społeczeństwa już na samo słowo “szpital”, zdaje się jedynie potęgować z tygodnia na tydzień. Skoro zarys wydarzeń mamy kompletny, przejdźmy do czwartego marca. Do dnia, kiedy otrzymujemy oświadczenie wytwórni Maxflo, dotyczące krytycznej sytuacji zdrowotnej Vixena. 

Ze strony środowiska posypały się słowa współczucia i otuchy. Lawina postów przeszła przez każdą grupkę, fanpage i stronę związaną z rapem. Nawet w komentarzach na GlamRapie masa osób udzieliła moralnego wsparcia. Zmartwieni fani nie musieli za długo czekać na feedback, gdyż Vixen stosunkowo szybko rozpoczął nadawanie relacji ze szpitalnego łoża na Instastories. Wszystko po to, aby już dziesiątego marca wypuścić na swoim kanale video, poprzez które oświadcza, iż cała sytuacja to jedynie prolog do jego nadchodzącej płyty „Nove serce”. Myślicie, że to już samo w sobie jest bezczelne? Ten trailer zawiera zbitek stories tygodniowego okłamywania fanów, zakończony sceną z nadchodzącego klipu. Raper miał nawet czelność wstawić fragment z podziękowaniami za ogrom wiadomości z życzeniami zdrowia. Granie na uczuciach nigdy dobrze się nie kończy drogie Maxflo.

– Granica między filmem, a rzeczywistością jest ledwo widoczna, szczególnie w sieci… Często film rozpoczyna się bez jakichkolwiek zapowiedzi i wyjaśnień w głowie twórcy, a scenariusz pisze życie codzienne. Pojawiają się pytania co i kto rzeczywiście jest rzeczywiste. Na co dzień oceniamy, co można, a czego nie… jeszcze. Robimy to i czujemy granicę dobrego smaku. Przekraczamy ją raz świadomie, a raz nieświadomie. Przyświeca nam myśl, że nova sztuka nie powinna mieć granic, bo często dopiero poza „pudełkiem” norm znajduje się prawdziwa wartość. Akceptujemy ryzyko, wierzymy, że warto. Kochamy odkrywać to, co nieznane – tłumaczył raper w social mediach.

Istny bełkot. Wywoływanie niepotrzebnego współczucia, jedyną granicę jaką przekroczy, to znieczulicy wśród odbiorców. Każda następna tragedia, jaka dotknie dowolnego rapera, z góry rozpatrywana będzie w koncepcji kolejnej możliwej, obrzydliwej akcji promocyjnej. Na miliony sposobów do ukazania tego, iż „nova sztuka nie powinna mieć granic”, wybrałeś akurat tę, dającą tobie falę atencji. Przypadkowo akurat, wtedy kiedy spadły zasięgi pod numerami z Vix.n w tytule. Jeszcze większym zbiegiem okoliczności, wypuszczasz singiel „Nokia”, w którym żalisz się, że o tobie zapomniano. No to sobie przypomnieliśmy. Ja przynajmniej na tyle, aby po tym felietonie już nigdy nie tknąć czegokolwiek, z czym będziesz powiązany. Spokojnie, nie zapomniałem o twojej wytwórni, która ciągnęła z uśmiechem na twarzy i pełnym zaangażowaniem ten bajzel. Straciliście honor za parę wyświetleń więcej. Już wolałem, jak wydawcy kupowali wyświetlenia i fałszowali faktury, żeby na Olisie i YouTube nie było przypału. Nie, żebym sugerował, że firma Rahima kiedyś tak zrobiła…

Za swoją akcję promocyjną sprzed dwóch lat, przytyki zbiera nadal Solar. Chociaż w mojej opinii przedstawił on jedynie możliwy przebieg kryzysu, z jakim musi się liczyć każdy większy artysta, został on oskarżony o wyśmianie zjawiska depresji. Podobne słowa krytyki środowisko wysnuło wobec Quebonafide i jego serii zeszłorocznych zachowań, z naciskiem na wyjątkowo kontrowersyjny występ w telewizji TVN. Słuchacze zarzucali w tym przypadku raperowi udawanie osoby z zaburzeniami psychicznymi. W końcu mamy w Polsce całe ośrodki osób, dla których to „wycofanie” spowodowane jest ciężką i przeważnie nieuleczalną chorobą. Chociaż do współzałożyciela Quequality raczej nikt z osób publicznych nie wyskoczy, no może oprócz Sebastiana Fabijańskiego, tak Solar jeszcze trochę pocierpi. Zmierzam do tego, jak drażliwym tematem są wszelkie choroby psychiczne w naszym społeczeństwie. Subiektywnie uważam, że potępianie takich zachowań jest słuszne, aczkolwiek nieraz traktowane przesadnie. Jedno jest pewne, bez linczu przez takie akcje promocyjne raperze nie przejdziesz. Mało jest takich społeczności sajko, jak chociażby w fandomie Belmondo, żeby po tygodniu wszystko ci wybaczono i zapomniano. Dlatego nikt o zdrowych zmysłach nie rzuci się na 5 wyświetleń więcej, w cenie straty szacunku. O ironio, ktoś taki się jednak znalazł. Reasumując, mam dwa słowa do grupy ludzi zamieszanych w powyżej opisane zjawisko. Jesteście ohydni. Teraz jest ten moment, kiedy należy przeprosić panowie.

 
89 komentarzy
89 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Ppprroofffeeessooorr TTrrraaaappppu
4 miesięcy temu

♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔

A SENTINO NA SZCZYCIE!

DEKRET KRÓLEWSKI – TYLKO #SENTINO TYLKO #SICARIOS I #FREESENTINO

ŚWIETNA PŁYTA, PRZESŁUCHAŁEM CAŁOŚĆ I MOCNO POLECAM WŚRÓD PSEUDO-GANSTERSKIEGO POLSKIEGO RAPU WPROST Z OBJĘĆ 60, POTWIERDZACZY 60, SZTYWNIUTKICH TURLACZY SPOD JUBILATA I FARMAZONÓW

https://www.sentinoshop.com/katalog/item/sentino-czary-mary/

SENTINO

– PIEKNA CERA
– SUPER CIAŁO
– MEGA FLOW
– INTELIGENTNE RYMY
– CUDOWNE BUJAJĄCE BITY
– ROLEX SKYDWELLER
– ZWYCIĘSTWO BEZ 1 DISSA!

STEP RECORDS

– KWADRATOWY RAP CIĄGLE O TYM SAMYM
– KRĘCENIE AFER BEZ BIAŁKA (TPS)
– UDAWANIE BLOODSA Z COMPTON W ŚMIESZNEJ APASZCE (INTRUZ)
– BRAMA I TRZEPAK CAŁE ŻYCIE (DAWID KAFELKATOR)
– GROŹBY GEJOWSKICH GWAŁTÓW GRUPOWYCH
– STRZELANIE Z PALCA NA KLIPACH SYMULUJĄC STOSUNEK ANALNY
– STRZELANIE Z VIRTUALNEJ BRONI NA KLIPACH SYMULUJĄC STRZELANIE Z BRONI
– POKAZYWANIE FAK-JU FANOM W TELEDYSKACH I NA ZDJĘCIACH

POSŁUCHAJCIE 1 KAWAŁKA Z PŁYTY CZARY-MARY

https://www.youtube.com/watch?v=TCTrkj-5Nwc

I KUPCIE PŁYTĘ SENTINO, TAK ŻEBY PAN DAWID SZYNOL ZROZUMIAŁ JAK BARDZO SIĘ MYLIŁ STAWIAJĄC NA NIEWŁAŚCIWE OSOBY

DON SENTINO ALVAREZ SICARIO POKAZAŁ KLASĘ…

SZAPO BA DON SEBASTIANIE!

#SZAPOBA #FREESENTINO #SICARIOS

♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔

Prawa Strona Wisły
6 miesięcy temu

Taa kurwa, jakby kłebonafide albo inny komercyjny chuj zrobił taką akcję to byś kurwo pisała o świetnej akcji promocyjnej, a tak do jakiegoś typa ze średnim hajpem to prujesz się jak stare prześcieradło

Weeew
6 miesięcy temu

Ciepłota wkurwiony bo się nabrał i musiał się tutaj wypłakać XDDDDDD

żENADA
6 miesięcy temu

kłebonafide ziomek ale jaka jest prawa ?
jestem żydem masonem i aj waj !

góno
6 miesięcy temu

A jak solar robił taką akcje to dupa cicho czy też upodlenie? XD

rapowe realia
6 miesięcy temu
Reply to  góno

Tych sytuacji nie można porównywać.
Sprawa jest prosta Solar zapłacił, Vixen nie.

yoyo
6 miesięcy temu
Reply to  rapowe realia

Yoga dlatego że w łózku leżą w bezruchu.

Zero szacunku dla polskich szmat. Wstyd i hańba
6 miesięcy temu
Reply to  yoyo

Przyjechała wymiana erasmusa
Z daleka wybieram już ciapatusa
Wysoki dekolt, dla niego pokusa
Za chwilę daję susa na jego falusa
Siur bez napletka i już jest podnietka
Gdy on mnie rucha to cicho stękam
Po chwili jego kuśka sflaczała jak dętka
Co mam zrobić ja biedna studentka
Krzyczę za nim gdy schodzi po schodach
„Wracaj paniczu zrobię ci loda”
Na co on tylko „jebana kłoda”
Ot typowej polki przygoda.

Hans Frank
6 miesięcy temu
Reply to  rapowe realia

ARBAIT ARBAIT SZNELA SZNELA RAUS KURWA MAC POLACZKI KURWY

Klej do płytek spermolit
6 miesięcy temu
Reply to  Hans Frank

Dymałeś chyba swoją łapę i później ci dziękowała klepiąc cię po plecach

I dziwka twoja stara
6 miesięcy temu

Hahaha piękny pancz.

Robert Lewandowski
6 miesięcy temu

OGŁASZAM WSZEM I WOBEC, ŻE W NIEDZIELĘ ODBĘDZIE SIĘ MOJE AMA.

Tym samym, jako legendarny Polak, zwracam się do redakcji o specjalny artykuł zatytułowany „Robert Lewandowski – AMA”.

Ps. Jebać Profesora Nauk.

Mini chuj z ekipy fritzla
6 miesięcy temu
Reply to  góno

Hahahahahahahhahaha

eeee
6 miesięcy temu
Reply to  góno

To wcale nie podobne jest, wcale nie podobne.

rapowe realia
6 miesięcy temu

Kogoś to dziwi? Wytwórnia która istnieje tylko dlatego że Magik kiedyś popełnił samobójstwo.

pusia
6 miesięcy temu
Reply to  rapowe realia

czy wiesz ze zagram w Mad Maxxie 2 Furioze i albo ty tez popelnisz samobojstwo albo spuscisz sie tak mocno ze zemdlejesz wybieraj

ZPS
6 miesięcy temu

Kurwa, że wy jeszcze piszecie o tych jebanych cymbałach, raperach, to się w pale nie mieści:) Jebać ten cały hip-hop, w szachy se zagrajmy:)

Rogala DDL
6 miesięcy temu
Reply to  ZPS

Z chęcią.

PanKonrad
5 miesięcy temu
Reply to  ZPS

Jaki kurwa hiphop? przecież 90% mainstreamu to jakiś nędzny pop z przekleństwami

Ario
2 miesięcy temu
Reply to  ZPS

Hip-hop to kultura. A rap w Polsce jest naprawdę dobry. Ale tylko RAP, nie mylić z trapem itp

elo
6 miesięcy temu

wyjebane mam na vixena, ale ty sie panie redaktor z koziej dupy srasz jak podupcony o jakies pierdoly, beka z ciebie

AzbeST
6 miesięcy temu

Ciepłota może pisać o tym, że ktoś sięgnął dna. Jest w tym wiarygodny, bo może empirycznie potrwierdzić, że ktoś tam dotarł. Od lat przecież już tam jest! I dlaczego podpisuje się pod artykułem i pisze „komentujemy”? Jakieś rozdwojonko?

Ferbuś
6 miesięcy temu
Reply to  AzbeST

Kurwa jak ty stękasz jebany zgnilcu. Pod każdym newsem swoje jebane niezadowolenie i wysrywy pierdolisz. Weź się kurwa za robotę zgorzkniały debilu.

AzbeST
6 miesięcy temu
Reply to  Ferbuś

Ja teraz jestem w robocie! Inaczej bym tu nawet nie zajrzał!

Jebac cieplote
6 miesięcy temu

Ciepłota do bravo girl z tymi felietonami!

cZŁOwiek
6 miesięcy temu

Ciepły lubisz czytać komentarze co ?

PIERDOLNIK
6 miesięcy temu
Reply to  cZŁOwiek

░░░█▀▀░░█░░░░░░
░░░░░░▄▀▀▀▀░░░░░█▄▄░░░░
░░░░░░█░█░░░░░░░░░░▐░░░
░░░░░░▐▐░░░░░░░░░▄░▐░░░
░░░░░░█░░░░░░░░▄▀▀░▐░░░
░░░░▄▀░░░░░░░░▐░▄▄▀░░░░
░░▄▀░░░▐░░░░░█▄▀░▐░░░░░
░░█░░░▐░░░░░░░░▄░█░░░░░
░░░█▄░░▀▄░░░░▄▀▐░█░░░░░
░░░█▐▀▀▀░▀▀▀▀░░▐░█░░░░░
░░▐█▐▄░░▀░░░░░░▐░█▄▄░░░
░░░▀▀▄ cZŁOwiek ▄▐▄▄▄▀░

Marcin
6 miesięcy temu

Ale pierdolenie.

2625217
6 miesięcy temu

Przecież to było jasne od samego poczatku, jak ktoś nie wiedzial to byl zwyczajnie glupi.

Bart
6 miesięcy temu

Wydaje mi się że autor trochę przesadził z tym linczem, akcja promocyjna jak każda inna, każdy orze jak może. Szpitale?? Hot 16 challenge? Co to dało? Miliony poszły na szpitale a nawet nie idzie się dostać do lekarza na zwykle badania….
Na temat Quebo napisałeś że nikt by do niego nie podskoczył za to co zrobił mimo że udawał kolesia z zaburzeniami! Nie podobało Ci się to ale zapewne nie napisałeś o tym ani słowa! Chuj do dupy z takimi informacjami!

Ucz się od Flinta jak się ocenia rap i całą otoczkę i jak to wszystko działa…

Kiszmar
5 miesięcy temu
Reply to  Bart

Flint to może mi flinte ojebac

Nie jestem robotem
5 miesięcy temu
Reply to  Bart

Jedyny dobry Flint to raper, a nie ten gruby sepleniący lewak .

PJOTR TŁUSZCZ
6 miesięcy temu

HAJS SIĘ MUSI ZGADZAĆ, AFERA MUSI BYĆ NA PROMOCJI BO DINOZAUR, KTÓREGO NIKT NIE SŁUCHA BY JUŻ KOMPLETNIE PRZEPADŁ. ZRESZTĄ RAP TO NAJWIĘKSZY CHUJ RAZEM Z 'NOWYM GLAMRAPEM’ W TYM CHLEWIE OBSRANYM GÓWNEM ELO

RastaMatek
6 miesięcy temu

Słabo… Słabo… To bardziej opinia niż artykuł. Bardziej osobista interpretacja twórczości… Albo raczej krytyka.
Internetowymi Pismakami Gardzę coraz bardziej z dnia na dzień. Zero Profesjonalizmu i Ortografii…

Buczer
6 miesięcy temu

Nawet w komentarzach na GlamRapie masa osób udzieliła moralnego wsparcia – a ja go i ta wtedy jebałem jak burą sukę. Kto mu wtedy współczuł ten frajer i ciota!

Domi
6 miesięcy temu

Kogoś tu chyba jajca cisną.. dno to ten artykuł.

I dziwka twoja stara
6 miesięcy temu

„Nawet w komentarzach na GlamRapie masa osób udzieliła moralnego wsparcia.”
…kurwa aż 2 komentarze.

Pissing Cock
6 miesięcy temu

Co chwilę znikają jakieś komentarze. Wątpię żeby cwele potrafili tutaj zrobić ghost/shadow bana. Szczególnie kilka miesięcy po zamianie layoutu. Oni jeszcze nie ogarniają podstawowej administracji.
Tylko co to za róznica? Po chuj mi screeny moich komentarzy? Mam na insta albo fb sobie wrzucić? Przecież pisanie tutaj to społeczna siara – wstyd się przyznać. Zagląda tutaj może ze 100 pryszczuchow na dzień. Reszta plusowania i pastowania to działanie cweli z redakcji i tych pryszczuchów z wykupionym VPNem w promo! Jedyne co mozna zrobić to wklejać swoje wysrywy masowo, żeby im się nie chciało usuwać.
A najlepszym sposobem żeby im dojebać – sprzedajnym kurwom, jaraczom CBD, co zeżrą swoje gówno za 100 zyli, jest nie wchodzenie na ten ściek! Jak zmniejszą zasięgi, to i reklamy się skończą!

Odb
6 miesięcy temu

Pixel zrobil taki fisting Maxflo ze sięgnął migdałków – fekalion

Edi
6 miesięcy temu

Nie zesraj sie

Johnny
6 miesięcy temu

Wszyscy artyści to prostytutki…”

Polaczkowy SEJM Żydowski 666
6 miesięcy temu

Internetowy plebs tego wieku!

Wojciech Suchodolski
6 miesięcy temu

O dzień dobry.

Twój stary
6 miesięcy temu

Takie akcje teraz są modne. Na zachodzie to norma. To sztuka bucu.

eeee
5 miesięcy temu

Solara komicznie udaje depresję, dobra promocja beka hehe
Quebonapiździe komicznie udaje depresję, dobra promocja beka hehe
Cipsen udaje zawał, jak tak można

A może jebnął się w danych przelewu i po prostu szekle nie dotarły na właściwe konto

Pies ich jebał, ale was to gwałcił

_aqq_
6 miesięcy temu

Jeżeli w najbliższym czasie firmy technologiczne z USA nie pojawią się w NEOM, uderzę w dolara.
I żeby nie było, że bez uprzedzenia. :)))

anty60antykonfi
6 miesięcy temu

zieeeew ; )

Rambo
6 miesięcy temu

Poprostu akcja marketingową na wysokim poziomie. Działa jak widać. Przeciez o to chodziło

CiągnijKiche
6 miesięcy temu

Vixen to niech wypierdala po chleb na beton pet pierdolony śmieć zajebany skurwysyn pluje mu do mordy soczystym charem z żółtą flegmą I niech opierdala skwary z jaj ojca Elo kurwa raz właśnie tak

Andrzejek
6 miesięcy temu

Wiki rznieta maxfletem siegnela dna – fekalia

aktorzyna lekarzyna dziennikarzyna polityczyna 666
6 miesięcy temu

Koniec internetu nastał w 2021 roku!

Bambuła
6 miesięcy temu

klap klap klap

Collection0
6 miesięcy temu

Pełna zgoda. Pozdro!

Nie wiem co ja tutaj robię
6 miesięcy temu

Jakby bedoes czy inny trans zrobiłby taka akcje to jeszcze przybilbys mu brawo gratulacje tak samo jak pikers nagrał nutę a dziennikarz powiedział na filmiku na yt ze to diss na szpaka widocznie dostałeś info z nasa ze to fake ze tu takiego artykułu nie było ja rozumiem że ludzie na glamrapie mają poniżej 20iq w komentarzach ale nie każdy jest takim samym kidem i piszę o wannie a ten artykuł to hipokryzja lvl hard brawo

Johny
5 miesięcy temu

Napewno masz coś do powiedzenia ale pomysl o przecinku i kropce..

_aqq_
6 miesięcy temu

głąby nie wiedzo :)))

Tu: https://glamrap.pl/kizo-chce-boksowac-z-arabem-bo-sie-go-przestraszyl/ mówiliśmy o tym, jak amerykańskie i tureckie służby sprowokowały zabójstwo Khashoggiego, żeby ograniczyć aspiracje Arabii Saudyjskiej i zepchnąć ją do roli państwa podporządkowanego.

Jestem przekonana, że podobną akcję wykonano w stosunku do Emiratów Arabskich. ZEA podjęła decyzję o nawiązaniu stosunków z Izraelem nie zważając na opinię sąsiadów i wbrew aktualnym trendom. Mohammed bin Zayed, główny (podobno) konstruktor porozumienia ze strony ZEA, na długie miesiące praktycznie przestał pokazywać się publicznie, a w obecnej chwili usiłuje zmontować koalicję antyturecką.

Nikt nie zna szczegółów :))), ale presja wywarta na MbZ wydaje się o wiele silniejsza i skuteczniejsza od tej, której został poddany MbS. Inaczej mówiąc, materiały użyte do szantażu muszą być (w osobistej opinii MbZ) dużo bardziej kompromitujące. #kompromat

_aqq_
6 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Mówiliśmy też ostatnio, że Nawalnego otruły służby turecke, dlatego środkiem użytym w zamachu stały się jego majtki :))) (w Rosji powszechnie używa się bielizny wykonanej w Turcji, jakością przypominającą tanie wyroby chińskie, ale wykonanej z bawełny, a nie z plastiku).

Reakcja Rosji, dysponującej dużym doświadczeniem w wykorzystaniu służb, była wyważona – w ostatnim tygodniu na Bliski Wschód wysłano szefa MSZ, Ławrowa, demonstrując wyższość narzędzi politycznych wykorzystywanych przez Rosję nad tymi, które ma do dyspozycji Turcja. Ławrow dostał medal od MbZ, a z przedstawicielem Turcji spotkał się w Katarze – który ma ambicje bycia platformą dialogu dla przeciwstawnych sił.

_aqq_
6 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Nie byłabym praprawnuczką Katarzyny Wielkiej, gdybym nie zadała paru pytań:
– dlaczego MSZ Rosji myśli resortowo? Jest oczywiste, że Turcja – pozbawiona oficjalnych, politycznych możliwości wpływu (vide Nadgornyj Karabach) – użyje środków pozapolitycznych (służby specjalne)
– dlaczego służby specjalne Rosji są na poziomie śmieciowym? A w szczególności – dlaczego brak analityków, poprawnie interpretujących zachowania i działania przeciwnika?
– dlaczego Kreml ignoruje moją opinię? Od dawna twierdzę, że blokowanie Turcji na Bałkanach jest błędem #podział Europy na strefy wpływów

_aqq_
6 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Wniosek z powyższego jest istotny – tureckie służby należą do czołówki światowej, i prawdopodobnie dużo przewyższają osławiony izraelski Mossad.

Co zatem ze służbami amerykańskimi?
Podstawową wadą Amerykanów jest brak zrozumienia dla plemienności (#tribal) i biologicznego pojęcia stada. Obecny prezydent był uprzejmy nazwać Saudyjczyków „pariasami” – co jest o tyle śmieszne, że protoplastami narodu amerykańskiego były odrzucone przez własną społeczność przegrywy ze Starego Świata. Więcej – nazywanie Amerykanów „narodem” jest głupie, bo tu nie jest pielęgnowane poczucie przynależności stadnej do państwa, ale do poszczególnych korporacji #pracownik miesiąca #Colin Kaepernick #kapitalizm vs. socjalizm.

_aqq_
6 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Podsumowując :)))

Chcę utworzenia w NEOM duplikatu Silicon Valley. I w dupie mam to, że w USA firmy z Big Tech są traktowane jak klejnoty koronne.

Dla firm technologicznych jest jasne, że dominacja dolara i imperialna pozycja USA muszą się skończyć – taki wniosek z drugiej zasady termodynamiki :))). Należy zatem znaleźć sobie bezpieczną przystań poza USA. Nie będą to Chiny, i prawdopodobnie nie będą to państwa Unii Europejskiej. Dla „Big Tech” wybór Bliskiego Wschodu jest jednym z preferowanych.
USA, dążąc do związania przyszłości Big Tech z własną przyszłością, będą dążyć do wyeliminowania możliwości znalezienia takiej bezpiecznej przystani. Dekompozycja Bliskiego Wschodu i czarny PR powinny – zdaniem USA -zniechęcić firmy technologiczne do szukania siedziby poza USA.

_aqq_
6 miesięcy temu
Reply to  _aqq_

Jeżeli w najbliższym czasie firmy technologiczne z USA nie pojawią się w NEOM, uderzę w dolara.
I żeby nie było, że bez uprzedzenia. :)))

kozak
5 miesięcy temu

kurwa co to za gejozy ?

Nina
5 miesięcy temu

To nie jest felieton, tylko pańska opinia. W dodatku obrażająca wykonawcę.
Może warto zapoznać się z definicją słów 'felieton’ oraz 'happening’.

AnalnyZabson
5 miesięcy temu

Ciekawi mnie kiedy Major SPZ w końcu dokona coming outu

Twoj szef
5 miesięcy temu

„Wixen siegnol dna” hehe to co powiesz o sobie brukowy redaktorku. Piszesz bzdury nie mające nic z prawdą. Je… cię

BeImondo Informator
5 miesięcy temu
Pedophilia
4 miesięcy temu

Pedophilia

Natsu
4 miesięcy temu

Tak a tutaj takie rzeczy…
https://www.youtube.com/watch?v=D7zjNZcPPg4

Ario
2 miesięcy temu

To niech teraz ktoś się przypierdoli do Eripe, że jest kontrowersyjny XD
Życzę powodzenia

Złam pizdę niuskulowa cioto
6 miesięcy temu

W głowie masz niezłą „pandemię” kowidziarzu

Jebać was
6 miesięcy temu

Przecież Ciepłota zajął słuszne stanowisko, skrytykował szmatławe zachowanie vixena i chwała mu za to. Nie kumam ciśnięcia po jego postaci w tym momencie. W sumie to współczuję takich zjebanych czytelników.

pusia
6 miesięcy temu

podkradlabym sie z dildem do pryczy Vixena i pod kolderke jednoczesnie stymulacja pochwy z mojej strony ,piwko po wszystkim i papieroch robiony samodzielnie lekko lizany cena 80zl za kg tak to wyglada z mojej stronny panny pussi orginal HD Stereo

Jedyna Taka
6 miesięcy temu
Reply to  pusia

Co to za bzdury w ogóle?! Jacy tu mądrzy i obeznani ludzie są! Dziecko, ile masz latek? Akurat Rahim to jest tu chyba najuczciwszym raperem i jakby ktoś nie zauważył (albo za gówniaty był) jak działa MaxFlo i jak to wygląda na tle innych wytwórni, to proponuję się doedukować.

Grchw
6 miesięcy temu

Cały ten Rahim i obsrana pizdeczka Fokus, co się bał beffu z Paluchem, bo koncertuje z dziewczynami.. Tak kurwa kocertujecie we dwie pizdy – Rah i Fokus, dlatego skleiliscie wary, jak Kciuk Was jechał.. A teraz ta spierdolina Vixen którego nikt nie słucha, co to nikt nie chciał wydawać tylko Penerio, musi udać śmiertelnie chorego, żeby ktoś się nim zainteresował, jebac tych Wackow!!!

Diament
6 miesięcy temu
Reply to  Grchw

O czym ty w ogóle piszesz, głupku? Masz pojęcie, rzeczywiście…

aktorzyna lekarzyna dziennikarzyna polityczyna 666
6 miesięcy temu

Rap to murzyński shit dla plebsu!

000000
6 miesięcy temu

Spierdalaj

Fokus
6 miesięcy temu

Wiadomo ze Rahim by się dał zerżnął przez stado murzynów byle kasa wpadła

Method Man
6 miesięcy temu
Reply to  Fokus

Chyba Fokus, na bank nie Rahim. To jest jeden z ostatnich uczciwych MC w tej zakłamanej rap scenie.

Nooooo
6 miesięcy temu
Reply to  Method Man

Czytales artykul w ogole bo pierdolisz…

Ja To Ja
6 miesięcy temu
Reply to  Method Man

Zgadzam się!! Najbardziej uczciwy – Rahim!

Jedyna Taka
6 miesięcy temu
Reply to  Fokus

Co to za bzdury w ogóle?! Jacy tu mądrzy i obeznani ludzie są! Dziecko, ile masz latek? Akurat Rahim to jest tu chyba najuczciwszym raperem i jakby ktoś nie zauważył (albo za gówniaty był) jak działa MaxFlo i jak to wygląda na tle innych wytwórni, to proponuję się doedukować.

Hejter gona hate
6 miesięcy temu

To mój pierwszy komentarz na glam, siedzę tu od lat ale nigdy nie udzielam się publicznie. Niestety ten artykuł nieco mnie sprowokował dlatego wyleję nieco hejtu.

Vixen ty kurwo babilońska jak możesz wzbudzać tanie politowanie celem promocji swoich frajerskich wypocin… pomyślałeś kurwo jedna z drugą o ludziach którzy na prawdę są w takiej sytuacji ? Nie sadzę.

erdo w wannie pod jubilatem
6 miesięcy temu

pierwszy komentarz i już nieudany. jak chcesz odnieść sukces na GR to nie odnoś się do artukułu, nawet go nie czytaj, od razu scroll down i jazda.

Nooooo
6 miesięcy temu

Tak wyglada wasze smutne zycie na tym portalu

erdo w wannie pod jubilatem
6 miesięcy temu
Reply to  Nooooo

smutny to byłeś jak ci kazałem z wanny wyjść a ty chciałeś sie jeszcze popluskać.

Popularne