Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Vixen razem z Maxflo sięgnęli dna – felieton

Komentujemy kuriozalną akcję promocyjną rapera.

Opublikowany

 

vixen szpital

To jest ten moment, kiedy muszę przeprosić. Przeprosić każdego rapera, producenta, wydawcę oraz inną osobę z branży, o której kiedykolwiek napisałem, że sięgnęła dna. Dlatego, że zestawienie was z Vixenem w jednym rzędzie, byłoby co najmniej krzywdzące. Dzisiaj parę słów o tym, jak w „jeden prosty sposób”, stracić szacunek marki budowanej przez 17 lat. Krótka historia samoupodlenia Maxflo, razem z Vixenem na czele. 

Mamy 2021 rok. Cały świat zmaga się z pandemią już od przeszło dwunastu miesięcy. Co za tym idzie, temat szpitali i ich sprawności staje się stałym tematem mediów. Jakby tego nie ująć, to sytuacja służby zdrowia w naszym kraju jest po prostu tragiczna. Brakuje lekarzy, miejsca, aparatury i czasu dla chorych. W odpowiedzi na zaistniały stan rzeczy, hip-hop pokazuje swoją siłę. Solar powołuje #hot16challenge2, aby finalnie dzięki niej zebrać miliony złotych na wsparcie szpitali. Nie zmienia to jednak faktu, iż wyczulenie społeczeństwa już na samo słowo “szpital”, zdaje się jedynie potęgować z tygodnia na tydzień. Skoro zarys wydarzeń mamy kompletny, przejdźmy do czwartego marca. Do dnia, kiedy otrzymujemy oświadczenie wytwórni Maxflo, dotyczące krytycznej sytuacji zdrowotnej Vixena. 

Ze strony środowiska posypały się słowa współczucia i otuchy. Lawina postów przeszła przez każdą grupkę, fanpage i stronę związaną z rapem. Nawet w komentarzach na GlamRapie masa osób udzieliła moralnego wsparcia. Zmartwieni fani nie musieli za długo czekać na feedback, gdyż Vixen stosunkowo szybko rozpoczął nadawanie relacji ze szpitalnego łoża na Instastories. Wszystko po to, aby już dziesiątego marca wypuścić na swoim kanale video, poprzez które oświadcza, iż cała sytuacja to jedynie prolog do jego nadchodzącej płyty „Nove serce”. Myślicie, że to już samo w sobie jest bezczelne? Ten trailer zawiera zbitek stories tygodniowego okłamywania fanów, zakończony sceną z nadchodzącego klipu. Raper miał nawet czelność wstawić fragment z podziękowaniami za ogrom wiadomości z życzeniami zdrowia. Granie na uczuciach nigdy dobrze się nie kończy drogie Maxflo.– Granica między filmem, a rzeczywistością jest ledwo widoczna, szczególnie w sieci… Często film rozpoczyna się bez jakichkolwiek zapowiedzi i wyjaśnień w głowie twórcy, a scenariusz pisze życie codzienne. Pojawiają się pytania co i kto rzeczywiście jest rzeczywiste. Na co dzień oceniamy, co można, a czego nie… jeszcze. Robimy to i czujemy granicę dobrego smaku. Przekraczamy ją raz świadomie, a raz nieświadomie. Przyświeca nam myśl, że nova sztuka nie powinna mieć granic, bo często dopiero poza „pudełkiem” norm znajduje się prawdziwa wartość. Akceptujemy ryzyko, wierzymy, że warto. Kochamy odkrywać to, co nieznane – tłumaczył raper w social mediach.

Istny bełkot. Wywoływanie niepotrzebnego współczucia, jedyną granicę jaką przekroczy, to znieczulicy wśród odbiorców. Każda następna tragedia, jaka dotknie dowolnego rapera, z góry rozpatrywana będzie w koncepcji kolejnej możliwej, obrzydliwej akcji promocyjnej. Na miliony sposobów do ukazania tego, iż „nova sztuka nie powinna mieć granic”, wybrałeś akurat tę, dającą tobie falę atencji. Przypadkowo akurat, wtedy kiedy spadły zasięgi pod numerami z Vix.n w tytule. Jeszcze większym zbiegiem okoliczności, wypuszczasz singiel „Nokia”, w którym żalisz się, że o tobie zapomniano. No to sobie przypomnieliśmy. Ja przynajmniej na tyle, aby po tym felietonie już nigdy nie tknąć czegokolwiek, z czym będziesz powiązany. Spokojnie, nie zapomniałem o twojej wytwórni, która ciągnęła z uśmiechem na twarzy i pełnym zaangażowaniem ten bajzel. Straciliście honor za parę wyświetleń więcej. Już wolałem, jak wydawcy kupowali wyświetlenia i fałszowali faktury, żeby na Olisie i YouTube nie było przypału. Nie, żebym sugerował, że firma Rahima kiedyś tak zrobiła…Za swoją akcję promocyjną sprzed dwóch lat, przytyki zbiera nadal Solar. Chociaż w mojej opinii przedstawił on jedynie możliwy przebieg kryzysu, z jakim musi się liczyć każdy większy artysta, został on oskarżony o wyśmianie zjawiska depresji. Podobne słowa krytyki środowisko wysnuło wobec Quebonafide i jego serii zeszłorocznych zachowań, z naciskiem na wyjątkowo kontrowersyjny występ w telewizji TVN. Słuchacze zarzucali w tym przypadku raperowi udawanie osoby z zaburzeniami psychicznymi. W końcu mamy w Polsce całe ośrodki osób, dla których to „wycofanie” spowodowane jest ciężką i przeważnie nieuleczalną chorobą. Chociaż do współzałożyciela Quequality raczej nikt z osób publicznych nie wyskoczy, no może oprócz Sebastiana Fabijańskiego, tak Solar jeszcze trochę pocierpi. Zmierzam do tego, jak drażliwym tematem są wszelkie choroby psychiczne w naszym społeczeństwie. Subiektywnie uważam, że potępianie takich zachowań jest słuszne, aczkolwiek nieraz traktowane przesadnie. Jedno jest pewne, bez linczu przez takie akcje promocyjne raperze nie przejdziesz. Mało jest takich społeczności sajko, jak chociażby w fandomie Belmondo, żeby po tygodniu wszystko ci wybaczono i zapomniano. Dlatego nikt o zdrowych zmysłach nie rzuci się na 5 wyświetleń więcej, w cenie straty szacunku. O ironio, ktoś taki się jednak znalazł. Reasumując, mam dwa słowa do grupy ludzi zamieszanych w powyżej opisane zjawisko. Jesteście ohydni. Teraz jest ten moment, kiedy należy przeprosić panowie.

72 komentarze
72 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Prawa Strona Wisły
1 rok temu

Taa kurwa, jakby kłebonafide albo inny komercyjny chuj zrobił taką akcję to byś kurwo pisała o świetnej akcji promocyjnej, a tak do jakiegoś typa ze średnim hajpem to prujesz się jak stare prześcieradło

żENADA
1 rok temu

kłebonafide ziomek ale jaka jest prawa ?
jestem żydem masonem i aj waj !

góno
1 rok temu

A jak solar robił taką akcje to dupa cicho czy też upodlenie? XD

rapowe realia
1 rok temu
Reply to  góno

Tych sytuacji nie można porównywać.
Sprawa jest prosta Solar zapłacił, Vixen nie.

yoyo
1 rok temu
Reply to  rapowe realia

Yoga dlatego że w łózku leżą w bezruchu.

Zero szacunku dla polskich szmat. Wstyd i hańba
1 rok temu
Reply to  yoyo

Przyjechała wymiana erasmusa
Z daleka wybieram już ciapatusa
Wysoki dekolt, dla niego pokusa
Za chwilę daję susa na jego falusa
Siur bez napletka i już jest podnietka
Gdy on mnie rucha to cicho stękam
Po chwili jego kuśka sflaczała jak dętka
Co mam zrobić ja biedna studentka
Krzyczę za nim gdy schodzi po schodach
„Wracaj paniczu zrobię ci loda”
Na co on tylko „jebana kłoda”
Ot typowej polki przygoda.

Hans Frank
1 rok temu
Reply to  rapowe realia

ARBAIT ARBAIT SZNELA SZNELA RAUS KURWA MAC POLACZKI KURWY

Klej do płytek spermolit
1 rok temu
Reply to  Hans Frank

Dymałeś chyba swoją łapę i później ci dziękowała klepiąc cię po plecach

I dziwka twoja stara
1 rok temu

Hahaha piękny pancz.

Robert Lewandowski
1 rok temu

OGŁASZAM WSZEM I WOBEC, ŻE W NIEDZIELĘ ODBĘDZIE SIĘ MOJE AMA.

Tym samym, jako legendarny Polak, zwracam się do redakcji o specjalny artykuł zatytułowany „Robert Lewandowski – AMA”.

Ps. Jebać Profesora Nauk.

Mini chuj z ekipy fritzla
1 rok temu
Reply to  góno

Hahahahahahahhahaha

eeee
1 rok temu
Reply to  góno

To wcale nie podobne jest, wcale nie podobne.

rapowe realia
1 rok temu

Kogoś to dziwi? Wytwórnia która istnieje tylko dlatego że Magik kiedyś popełnił samobójstwo.

ZPS
1 rok temu

Kurwa, że wy jeszcze piszecie o tych jebanych cymbałach, raperach, to się w pale nie mieści:) Jebać ten cały hip-hop, w szachy se zagrajmy:)

Rogala DDL
1 rok temu
Reply to  ZPS

Z chęcią.

PanKonrad
1 rok temu
Reply to  ZPS

Jaki kurwa hiphop? przecież 90% mainstreamu to jakiś nędzny pop z przekleństwami

Ario
1 rok temu
Reply to  ZPS

Hip-hop to kultura. A rap w Polsce jest naprawdę dobry. Ale tylko RAP, nie mylić z trapem itp

elo
1 rok temu

wyjebane mam na vixena, ale ty sie panie redaktor z koziej dupy srasz jak podupcony o jakies pierdoly, beka z ciebie

cZŁOwiek
1 rok temu

Ciepły lubisz czytać komentarze co ?

Marcin
1 rok temu

Ale pierdolenie.

2625217
1 rok temu

Przecież to było jasne od samego poczatku, jak ktoś nie wiedzial to byl zwyczajnie glupi.

Bart
1 rok temu

Wydaje mi się że autor trochę przesadził z tym linczem, akcja promocyjna jak każda inna, każdy orze jak może. Szpitale?? Hot 16 challenge? Co to dało? Miliony poszły na szpitale a nawet nie idzie się dostać do lekarza na zwykle badania….
Na temat Quebo napisałeś że nikt by do niego nie podskoczył za to co zrobił mimo że udawał kolesia z zaburzeniami! Nie podobało Ci się to ale zapewne nie napisałeś o tym ani słowa! Chuj do dupy z takimi informacjami!

Ucz się od Flinta jak się ocenia rap i całą otoczkę i jak to wszystko działa…

Kiszmar
1 rok temu
Reply to  Bart

Flint to może mi flinte ojebac

Nie jestem robotem
1 rok temu
Reply to  Bart

Jedyny dobry Flint to raper, a nie ten gruby sepleniący lewak .

RastaMatek
1 rok temu

Słabo… Słabo… To bardziej opinia niż artykuł. Bardziej osobista interpretacja twórczości… Albo raczej krytyka.
Internetowymi Pismakami Gardzę coraz bardziej z dnia na dzień. Zero Profesjonalizmu i Ortografii…

Buczer
1 rok temu

Nawet w komentarzach na GlamRapie masa osób udzieliła moralnego wsparcia – a ja go i ta wtedy jebałem jak burą sukę. Kto mu wtedy współczuł ten frajer i ciota!

Domi
1 rok temu

Kogoś tu chyba jajca cisną.. dno to ten artykuł.

I dziwka twoja stara
1 rok temu

„Nawet w komentarzach na GlamRapie masa osób udzieliła moralnego wsparcia.”
…kurwa aż 2 komentarze.

Pissing Cock
1 rok temu

Co chwilę znikają jakieś komentarze. Wątpię żeby cwele potrafili tutaj zrobić ghost/shadow bana. Szczególnie kilka miesięcy po zamianie layoutu. Oni jeszcze nie ogarniają podstawowej administracji.
Tylko co to za róznica? Po chuj mi screeny moich komentarzy? Mam na insta albo fb sobie wrzucić? Przecież pisanie tutaj to społeczna siara – wstyd się przyznać. Zagląda tutaj może ze 100 pryszczuchow na dzień. Reszta plusowania i pastowania to działanie cweli z redakcji i tych pryszczuchów z wykupionym VPNem w promo! Jedyne co mozna zrobić to wklejać swoje wysrywy masowo, żeby im się nie chciało usuwać.
A najlepszym sposobem żeby im dojebać – sprzedajnym kurwom, jaraczom CBD, co zeżrą swoje gówno za 100 zyli, jest nie wchodzenie na ten ściek! Jak zmniejszą zasięgi, to i reklamy się skończą!

Odb
1 rok temu

Pixel zrobil taki fisting Maxflo ze sięgnął migdałków – fekalion

Edi
1 rok temu

Nie zesraj sie

Johnny
1 rok temu

Wszyscy artyści to prostytutki…”

Polaczkowy SEJM Żydowski 666
1 rok temu

Internetowy plebs tego wieku!

Wojciech Suchodolski
1 rok temu

O dzień dobry.

Twój stary
1 rok temu

Takie akcje teraz są modne. Na zachodzie to norma. To sztuka bucu.

eeee
1 rok temu

Solara komicznie udaje depresję, dobra promocja beka hehe
Quebonapiździe komicznie udaje depresję, dobra promocja beka hehe
Cipsen udaje zawał, jak tak można

A może jebnął się w danych przelewu i po prostu szekle nie dotarły na właściwe konto

Pies ich jebał, ale was to gwałcił

anty60antykonfi
1 rok temu

zieeeew ; )

Rambo
1 rok temu

Poprostu akcja marketingową na wysokim poziomie. Działa jak widać. Przeciez o to chodziło

CiągnijKiche
1 rok temu

Vixen to niech wypierdala po chleb na beton pet pierdolony śmieć zajebany skurwysyn pluje mu do mordy soczystym charem z żółtą flegmą I niech opierdala skwary z jaj ojca Elo kurwa raz właśnie tak

Andrzejek
1 rok temu

Wiki rznieta maxfletem siegnela dna – fekalia

aktorzyna lekarzyna dziennikarzyna polityczyna 666
1 rok temu

Koniec internetu nastał w 2021 roku!

Bambuła
1 rok temu

klap klap klap

Collection0
1 rok temu

Pełna zgoda. Pozdro!

Nie wiem co ja tutaj robię
1 rok temu

Jakby bedoes czy inny trans zrobiłby taka akcje to jeszcze przybilbys mu brawo gratulacje tak samo jak pikers nagrał nutę a dziennikarz powiedział na filmiku na yt ze to diss na szpaka widocznie dostałeś info z nasa ze to fake ze tu takiego artykułu nie było ja rozumiem że ludzie na glamrapie mają poniżej 20iq w komentarzach ale nie każdy jest takim samym kidem i piszę o wannie a ten artykuł to hipokryzja lvl hard brawo

Johny
1 rok temu

Napewno masz coś do powiedzenia ale pomysl o przecinku i kropce..

kozak
1 rok temu

kurwa co to za gejozy ?

Nina
1 rok temu

To nie jest felieton, tylko pańska opinia. W dodatku obrażająca wykonawcę.
Może warto zapoznać się z definicją słów 'felieton’ oraz 'happening’.

Twoj szef
1 rok temu

„Wixen siegnol dna” hehe to co powiesz o sobie brukowy redaktorku. Piszesz bzdury nie mające nic z prawdą. Je… cię

BeImondo Informator
1 rok temu
Natsu
1 rok temu

Tak a tutaj takie rzeczy…
https://www.youtube.com/watch?v=D7zjNZcPPg4

Ario
1 rok temu

To niech teraz ktoś się przypierdoli do Eripe, że jest kontrowersyjny XD
Życzę powodzenia

zenek m.
1 rok temu

sredni jest ten vix.n, znam wielu ciekawszych muzykow, na pewno szpaku promuje tez ciekawe osoby, poziom zenskiej muzyki w polsce jest tragiczny.

Złam pizdę niuskulowa cioto
1 rok temu

W głowie masz niezłą „pandemię” kowidziarzu

Grchw
1 rok temu

Cały ten Rahim i obsrana pizdeczka Fokus, co się bał beffu z Paluchem, bo koncertuje z dziewczynami.. Tak kurwa kocertujecie we dwie pizdy – Rah i Fokus, dlatego skleiliscie wary, jak Kciuk Was jechał.. A teraz ta spierdolina Vixen którego nikt nie słucha, co to nikt nie chciał wydawać tylko Penerio, musi udać śmiertelnie chorego, żeby ktoś się nim zainteresował, jebac tych Wackow!!!

Diament
1 rok temu
Reply to  Grchw

O czym ty w ogóle piszesz, głupku? Masz pojęcie, rzeczywiście…

aktorzyna lekarzyna dziennikarzyna polityczyna 666
1 rok temu

Rap to murzyński shit dla plebsu!

000000
1 rok temu

Spierdalaj

Fokus
1 rok temu

Wiadomo ze Rahim by się dał zerżnął przez stado murzynów byle kasa wpadła

Method Man
1 rok temu
Reply to  Fokus

Chyba Fokus, na bank nie Rahim. To jest jeden z ostatnich uczciwych MC w tej zakłamanej rap scenie.

Nooooo
1 rok temu
Reply to  Method Man

Czytales artykul w ogole bo pierdolisz…

Ja To Ja
1 rok temu
Reply to  Method Man

Zgadzam się!! Najbardziej uczciwy – Rahim!

Jedyna Taka
1 rok temu
Reply to  Fokus

Co to za bzdury w ogóle?! Jacy tu mądrzy i obeznani ludzie są! Dziecko, ile masz latek? Akurat Rahim to jest tu chyba najuczciwszym raperem i jakby ktoś nie zauważył (albo za gówniaty był) jak działa MaxFlo i jak to wygląda na tle innych wytwórni, to proponuję się doedukować.

Hejter gona hate
1 rok temu

To mój pierwszy komentarz na glam, siedzę tu od lat ale nigdy nie udzielam się publicznie. Niestety ten artykuł nieco mnie sprowokował dlatego wyleję nieco hejtu.

Vixen ty kurwo babilońska jak możesz wzbudzać tanie politowanie celem promocji swoich frajerskich wypocin… pomyślałeś kurwo jedna z drugą o ludziach którzy na prawdę są w takiej sytuacji ? Nie sadzę.

erdo w wannie pod jubilatem
1 rok temu

pierwszy komentarz i już nieudany. jak chcesz odnieść sukces na GR to nie odnoś się do artukułu, nawet go nie czytaj, od razu scroll down i jazda.

Nooooo
1 rok temu

Tak wyglada wasze smutne zycie na tym portalu

erdo w wannie pod jubilatem
1 rok temu
Reply to  Nooooo

smutny to byłeś jak ci kazałem z wanny wyjść a ty chciałeś sie jeszcze popluskać.

Chuici Naime
1 rok temu

Plecy bolą od zbierania truskawek u Hansa p0laczku?

Popularne