Sprawdź nas też tutaj

News

Wini vs Remik. Kto ma rację w sporze o StoproRap?

„Nie interesuje mnie nic, co w mojej byłej wytwórni robi Remik”.

Opublikowany

 

wini remik

Konflikt między byłym, a obecnym właścicielem StoproRap to w ostatnich dniach jedno z najciekawszych zjawisk w środowisku polskiego rapu. Słuchacze jednej z największych rodzimych wytwórni są podzieleni. Część z nich dołącza do akcji Winiego #niejestesstopro, z kolei inni wspierają Remika używając hasztagu #jestemstoprorap.

O co tak naprawdę chodzi w tym konflikcie? I kto ma w nim więcej racji? O tym dowiecie się z materiału na kanale RAPNAU:

Wini vs Remik – geneza konfliktu

Pod koniec kwietnia dowiedzieliśmy się, że Wini sprzedał swoją wytwórnię StoproRap Remigiuszowi Łupickiemu, właścicielowi MyMusic. W rozmowie z GlamRap Remik ujawnił, że zakupił cały back katalog, logotyp StoproRap i sociale YouTube, Facebook i Instagram.

Po kilku miesiącach od sprzedaży między byłym, a obecnym właścicielem StoproRap doszło do ostrego konfliktu. Wini oskarżył Remigiusza Łupickiego, że ten go oszukał. Szef MyMusic odniósł się do oskarżeń twierdząc, że Wini konfabuluje i usilnie próbuje zmusić go na różne sposoby do zmiany nazwy StoproRap m.in. wywołując sztuczny konflikt.

– Nie sprawdzam niczego, co wyda StoproRap, bo Remik mnie oszukał. Niestety moja naiwność sprawiła, że nie mam tego na papierze. On powiedział, że będzie przedyskutowywał ze mną każdego artystę, który trafi do StoproRap i tego nie uczynił. Powiedział również, że wypuści teledysk Mopsa na StoproRap, czego nie uczynił. Oszukał mnie w jeszcze jednej rzeczy w temacie ubrań. Niestety nie jest to słowny człowiek, o czym przekonałem się po fakcie. W ogóle nie interesuje mnie, co oni robią, niczego nie będę sprawdzał. Nie widziałem ani jednego teledysku, który wydali i nie nigdy nie zamierzam niczego zobaczyć. Powinni zmienić nazwę, to byłoby fajne. Jakby zmienili nazwę to byłoby OK. Może ciśnienie trochę by mi zeszło, bo mam pewne ciśnienie z tego tytułu. Oczywiście Remik ma wytłumaczenie, że był chory cztery dni. Ale ma całą grupę pracowników. Poza tym nie chodziło o cztery dni, tylko nigdy z niczym się nie skontaktował. Zabawne w jaki sposób mówił o tym. Naprawdę przekonał mnie, że tak faktycznie będzie, że „Wini, ty jesteś tutaj ważną osobą”. No trudno, bywam naiwny nawet w moim wieku. Chociaż wiem, że ludzie to kłamcy, to nie umiem tego przyjąć. Nie cierpię ludzi, mam o nich totalnie złe mniemanie, a jak ich poznaję, to za każdym razem się robię, że może ci ludzie nie są tacy źli i będzie fajnie. To jest błąd, który popełniam całe moje życie. Nie interesuje mnie nic, co w mojej byłej wytwórni robi Remik. Byłoby bardzo miło, gdyby zmienił nazwę, bo nie ma to nic wspólnego z tym, co robiłem, ponieważ nikt mnie nie pyta o zdanie, a tak mi zostało obiecane. – mówił Wini w rozmowie na żywo w studiu Rapnews.

Remik w odpowiedzi wysłał oświadczenie do CGM-u:

„Trochę to wszystko tak jakby sprzedać komuś samochód i chcieć jeszcze z niego korzystać, wypożyczać. Tak się dziś czuję. Myślę, że jakbyśmy mieli jakieś ważne dla kogokolwiek ustalenia, byłyby jednak zapisane w umowie – a o tym co mówi Wini ani słowa w paragrafach. Tym bardziej, że to jego prawnik sporządzał umowę, nie mój. Faktem jest, że rozmawiałem z Winim o ewentualnych możliwościach konsultingowych – jednak po prostu z nich nie skorzystałem. Chyba mam do tego prawo, zatrudniać kogo chcę i pracować, z kim chcę. Wizja StoproRap jest zupełnie inna niż ta, którą do momentu swojej własności stosował Wini, dlatego tym bardziej korzystanie z „gustu” byłego właściciela było dla mnie bez sensu.

Co do domniemanego oszustwa w segmencie odzieżowym. Fajnie, żeby Wini mówił wszystko w całości. Zamówiliśmy wycenę bluz StoproRap u Winiego, które chciałem, żeby dla mnie wyprodukował. Wycena jednak była była tak duża, że za jedną mogłem u konkurencji zamówić dwie. I tak się skończyła współpraca odzieżowa.

Reasumując, przykre to wszystko, że dochodzi do takich wymiany zdań. Nie czuję się, że w czymkolwiek oszukałem Winiego, zresztą jakby tak było, sytuacja przybrałaby inny wymiar, nie tylko publicznej żółci.

Nie roszczę jednak żadnych pretensji do Winiego nawet za to, że nazwał mnie praktycznie dosłownie „oszustem”. Rozumiem jego smutek, domyślam się, co może czuć obserwując rozwój StoproRap bez jego osoby. Nawet jeśli uważa, że go to zupełnie nie interesuje, co się u nas dzieje.

Nie będę komentował dalej tej sprawy. To jedyna wypowiedź, którą udzielam i proszę o wyrozumiałość.

Życzę wszystkim zdrowia.
Remik”

W kolejnych dniach obydwaj panowie opublikowali oświadczenia wideo. Najpierw zrobił to Wini, a chwilę później Remik.

56 komentarzy
56 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
OKO MOJŻESZA
1 rok temu

Ty słuchaj kurwa ile ty solisz sprzedałeś własną wytwórnię muzyczną i chciałeś jeszcze dyktować warunki kto ma być przyjęty ? Prawda jest taka, że Wini prowadził wytwórnię CHUJOWO, każdy kto mógł to spierdolił do konkurencji, więc po co łysy ma coś uzgadniac z Winim jeśli jego model biznesowy się nie sprawdził?

Wini
1 rok temu
Reply to  OKO MOJŻESZA

Szczerze to jeszcze się nad tym nie zastanawiałem

Pogromca kurew
1 rok temu
Reply to  Wini

Wini jesteś debilem.

EJ TY KOLO
1 rok temu
Reply to  OKO MOJŻESZA

EJ CHUJE DO SZCZANIA, CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ PRAWDZIWEGO RAPU OD WINI. WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE!

EJ TY KOLO
1 rok temu
Reply to  EJ TY KOLO

EJ CHUJE DO SZCZANIA, CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ PRAWDZIWEGO RAPU OD REMIK. WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE!

EJ TY KOLO! SSANIE DYMANIE
1 rok temu
Reply to  EJ TY KOLO

WINI WALIŁ MNIE W ODB T OD TYŁU I PRAWIE UPADLEM NA TWARZ KIEDY MI POŁOŻYŁ SWÓJ BRZUCH NA PLECACH.

Sentino Merkel
1 rok temu
Reply to  EJ TY KOLO

Na półeczkę:
Pęknieta dupa-raport zwieracza
Krew dla odważnych-Minetu i TamPoon
Sraczka raport-ToyTony i szorstki papiór aka ścierny
A także zestaw ogórków smalcu i innych wytrawnych bonusów od 99,9%pro

Cartman diler kfc
1 rok temu
Reply to  OKO MOJŻESZA

Grubas, jak to grubas. Równie gruby, co głupi

OKO MOJŻESZA
1 rok temu

Oczywiście, że racje ma łysy. Grubas serio myślał, że jak sprzeda wytwórnię to będzie miał cokolwiek w niej do gadania? Japierdole przecież ten świat tak nie działa, sprzedałeś swoje dziecko i tyle, trzeba było być mocno naiwnym, no kurwa mózg rozjebany sprzedaję ci swoje auto i się wpierdalam jak masz nim jeździć. Widać mocno, że dupsko piecze ostro grubemu, jeśli mu zależało dalej mieć wpływy w wytwórni to trzeba było sprzedać połowę udziałów i tyle. Jak Winiego ogólnie lubię ze względu na ciekawe rozmowy to tutaj niech zamknie się i tyle bo zachowuje się jak dzieciak. Wybrałeś szmal nad wytwórnię i koniec tematu.

Wini
1 rok temu
Reply to  OKO MOJŻESZA

Zjem cie

Odb
1 rok temu

Świni vs Rimming. Kto ma rację w sporze o anal?

EJ TY KOLO! SSANIE DYMANIE
1 rok temu
Reply to  Odb

WINI DOBRZE SIĘ RUCHA POMIMO NADWAGI.

Polak z Bialego Soku
1 rok temu

To my Polacy, non stop konflikt o pudelko zapalek

tru tu two
1 rok temu

remik to żyd a winni jest szwabem

EJ TY KOLO
1 rok temu

PAMIĘTAM GO Z ‚EXPLOSION’. MIELI Z KALWIM JEDEN PRYSZNIC NA WSPÓŁĘ, KURTKI Z FUTERKIEM, WIATRAK Z BIEDRONKI I DWIE PASKUDNE KURWY W TELEDYSKU. NA VIVIE LECIELI CO PÓŁ GODZINY, NA ZMIANĘ Z TOKIO HOTEL. A JA TYLKO CZEKAŁEM NA PUSSYCAT DOLLS, ŻEBY SOBIE ZJEBAĆ KINDYBAŁA.

Pioter
1 rok temu

Wini – Sapkowski polskiego HH 😀

HOJ
1 rok temu

KURWA Z DWA TRZY KOMENTARZE NA TEMAT A RESZTA JAK ZAWSZE PIERDOLENIE INCELÓW O TYM JAK DZIEWCZYNA ICH ODRZUCIŁA I PIERDOLĄ KOCOPOŁY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9bqqV
1 rok temu
Reply to  HOJ

gejami niech zostana jak im dziewczyny smierdza 😀

krysztalowyksiaze
1 rok temu
Reply to  9bqqV

jak twoj stary narkomam

Morteen
1 rok temu

Gówno to kogokolwiek interesuje na co Wini się umawialiście. Nie masz 18 lat, nie masz 18 lat żeby nie wiedzieć, że tylko to co jest zapisane w umowie ma rację bytu.

Skorpion
1 rok temu

WYMAGANIA WINIEGO: min.180 cm wzrostu, pała min. 20 cm, rzeźba herosa, ładna twarz, ładne włosy, praca pod krawatem, apartament na osiedlu deweloperskim, albo domek pod miastem, auto klasy premium, charyzmatyczny, z poczuciem humoru taki, który jej odpowiada, żeby zarabiał w ciul pieniędzy, ale nie pracował dłużej niż 8h żeby miał dla niego czas //// WYMAGANIA RAPERÓW: żeby był szczupły. I nawet tego nie potrafi zrealizować

Gorzka Prawda
1 rok temu

W sumie nie mam zdania na ten temat.

Mam inne sprawy na głowie, ale nawet sam nie wiem jakie.

Robert Lewandowski
1 rok temu

Cześć tu Robert Lewandowski heheh

Wini
1 rok temu

Witam

Ryśek
1 rok temu

JAKA ZAŚLEPIONA ARMIA WINIEGO W KOMENTARZACH. GOSCIA DA SIE LUBIC BO NATURALNY MOWI CO MYSLI, DUZO WKLAD Z SCENE SPOKO. NO ALE WYSTARCZY ZE WYGADANY, UMIE PRZEKONAC DO TEGO CO MOWI NAWET JESLI TO NAJWIEKSZA GLUOPOTA TO PRZEGADA TAK ZE BARANY STADAMI POJDA ZA NIM. BEKA Z ZASLEPIONYCH PSYCHOFANOW WINICJUSZA. KTO MA RACJE DO KONCA NIE WIADOMO ALE Z TYMI ZLODZIEJSKIMI UMOWAMI WINIEGO O KTORYCH WSPOMNIAL REMI TO MOZE BYC PRAWDA ZNAJAC WYPOWIEDZI WIELU GRAJKOW WYDAJAC GDZIE INDZIEJ. ZRESZTA CZEGO SPEIRDOLILI KIEDY TYLKO MOGLI SKORO TAM BYLO TAK DOBRZE….

Ryśek
1 rok temu
Reply to  Ryśek

*CHODZILO O KOMENTARZE POD FILMEM NA YOUTUBE

EMBRION
1 rok temu

TEN CAŁY RAPNAU NA KONIEC SWOJEGO WIDEO LICZY NA CIEKAWĄ I KULTURALNĄ DYSKUSJĘ W KOMENTARZACH. WIECIE CO Z NIM ZROBIĆ

Poldek
1 rok temu

Od rozwiązywania takich spraw są prawnicy. Umowa spisana i tego trzeba się trzymać. Na słowo to można babie w domu wierzyć lub nie.

MEXHANIK
1 rok temu

Czy może ktoś mi wytłumaczyć o co chodzi z tymi wpisami o masonach, Prosto itd.

Robert Lewandowski
1 rok temu
Reply to  MEXHANIK

Szczerze to jeszcze się nad tym nie zastanawiałem

Dawid Obserwator
1 rok temu
Reply to  MEXHANIK

Schizofreniczce uroilo się że Sokol i Kasia Porycka ja inwigiluja od dwóch lat.

MEXHANIK
1 rok temu

Aha ok

Mariusz Knapik
1 rok temu
Reply to  MEXHANIK

żENADA ci zaraz napisze ze ruchal twojego ojca. Nie przejmuj sie tym.

CERSANIT
1 rok temu

Winicjusz chcial sprzedac ciastko a potem je zjesc. Lysy go wysmial to boli go dupa teraz.

Pissing Cock
1 rok temu
Reply to  CERSANIT

Myślę, że chęci i sprzedaż nie szły w parze. W przypadku tego balerona chodzi tylko o jedzenie…

Jacenty
1 rok temu

Wini „odpierdala Sapkowskiego” xD

Swini
1 rok temu

Remik nas na nic nie wjebal
z kondomem w dupie budzisz sie ty i kolega

Wini
1 rok temu

Cześć tu Wini

Wini
1 rok temu
Reply to  Wini

Lizałem dupę świni.

Batman
1 rok temu

Zapisał ktos maila tej schizofreniczką bo usunęli komentarze xd

Batman
1 rok temu
Reply to  Batman

*schizofreniczki

ProfesorNauk
1 rok temu
Reply to  Batman
Skorpion
1 rok temu

Wini wack

chujcidotego
1 rok temu

Remik ty kurwo obsrana ruro nic kurwo nie wytłumaczyłeś czekam kurwo jak wini na fame mma Cie poskłada jak paczkę zapałek

aby
1 rok temu

Grubas na pewno racji nie ma

Milena Petarda Rakieta
1 rok temu

Jestem Bogiem

Jezus Chrystus
1 rok temu

Chyba o kimś zapomniałaś schizofreniczko

Swini
1 rok temu

Remik nas na nic nie wjebal, z
kondomem w dupie buydzisz sie ty i kolega

TPS, wy kurwy
1 rok temu

Wini, podpisałeś umowę, wziąłeś kasę, więc morda w kubeł i nie płacz.

Jarek
1 rok temu

Pizgnij jakiegoś dissa i spokój. Co to kurwa ma być, wyjaśnianie się nawzajem przez youtuba hahahahahahahahahahahahaha

Wini
1 rok temu

Nie obchodzi mnie to co wypisujecie na mój temat w komentarzach

Polska Slicznotka
1 rok temu

Dlaczego Polacy nie moga wygladac jak Wloch z „365 dni”? Tylko wygladaja jak narzeczony glownej bohaterki, gruby, zakola na pol glowy, grubociosana twarz, prostacki.
Mieszkacie w kraju z jednymi z najpiekniejszych kobiet na swiecie, za ktorymi szaleja mezczyzni na calym swiecie. Nie wstyd wam,tak po ludzku?

Robert Lewandowski
1 rok temu

Szczerze to jeszcze się nad tym nie zastanawiałem

Oyche Doniz aka Polska Slicznotka
1 rok temu

Jestem schizofreniczką mam na imię Lukas i dorobiłem sobie cycki bo z rapu wyżyć nie mogłem. Lepiej wychodzę na staniu w witrynie sklepowej w Amsterdamie w dzielnicy czerwonych latarni. A moim sutenerem jest Rafalala. Razem z Belmondziakiem pracuje się bardzo dobrze.

Pissing Cock
1 rok temu

To jest niebieska ulica w Amsterdamie, więc wiadomo, że kłamiesz. Stoją tam takie same smoki z ryja, jak na czerwonej, z tą różnicą, że może się jeszcze czaić pulok. A na cycki i tak nie byłoby cię stać, nawet jakby ci Belmondo za darmo pistoletem pod skórę ten silikon miał wjebać. Bo wtedy trzeba jeszcze mieć silikon, pistolet i nożyk do glazury.

Popularne