Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

WŁAŚCICIEL ALOHA ENT. ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA

Opublikowany

 

alt

Właściciel warszawskiej wytwórni odpowiada na Wasze pytania.

Aloha Ent. to wydawnictwo, które pod swoimi skrzydłami ma takich artystów jak m.in. Czarny Porzecz & Doktor Fatalny, Green, Echinacea, EmazetProcent, Kfiat (Siła Dźwięq), Łysonżi, Maly Esz, Mama Selita, Muflon, Na Pół Etatu, Proceente,  Quiz czy Syrop. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak od zaplecza wygląda funkcjonowanie labelu fonograficznego w naszym kraju, zapraszamy do zapoznania się z poniższym wywiadem.

 

Pytania zadawali użytkownicy portalu Glamrap.pl w dniach od 25 do 30 listopada 2013 roku.

 

Szymon Wasilewski: Kiedy i czy w ogóle można spodziewać się nowych kawałków albo płyty spod szyldu Lavoholics?

Aloha Ent: Nowe kawałki powinny pojawić się już niebawem przy okazji płyty Spinache’a oraz mojej. Jeśli chodzi o całą płytę Lavo to musicie jeszcze trochę poczekać.

TwójHejter: Jakie plany wydawnicze szykuje nam Aloha na 2014 rok? Może coś od Łysego?

Aloha Ent: Najważniejsze premiery w 2014 to płyty Proceente, Muflona, Łysonżiego i Greena, do tego dochodzi mixtejp Małego Esza oraz kilka innych rzeczy, które na razie niech pozostaną tajemnicą.

Michi: Którego artystę zza oceanu zaprosiłbyś na Hip Hop Kemp 2014?

Aloha Ent: Ghostface Killah albo Eminem. Tego drugiego słucham dość rzadko, ale chciałbym zobaczyć jak sobie radzi na żywo.

 

Dawidqq4: Jak uważasz, czy bycie raperem w jakimś stopniu ogranicza prowadzenie wytwórni przez co płyty członków wytwórni są mniej promowane? Jakie jest twoje zdanie na temat bycia raperem a także szefem wytwórni?

Aloha Ent: Łączenie tych dwóch funkcji bywa niewdzięczne, każdy raper ma swoje ambicje i bywa egocentrykiem, nie jestem tu wyjątkiem. Mimo wszystko do każdej premiery staram się podchodzić poważnie i wkładać w nią jak najwięcej serca. Efekty są oczywiście różne, ale o to już musiałbyś zapytać artystów związanych z Aloha Ent.

Marian: Dlaczego wypuściłeś Flinta do Koki?

Aloha Ent: Flint to mój dobry ziomek i bardzo cenię go jako rapera, ale nigdy nie wydawał oficjalnie w Aloha Ent. Współpracowaliśmy logistycznie przy jego pierwszym albumie, nagraliśmy razem kilka fajnych kawałków, jeśli jest potrzeba, zawsze może liczyć na moją pomoc. Mamy ze sobą dobry kontakt i szpącimy różne rzeczy związane z marką Czarny Charakter. Wydaje mi się jednak, że stylówka i droga muzyczna Flinta predysponują go do wydawania właśnie w takiej wytwórni jak Koka Beatz. Mocno śledzę muzyczny progres Flinta i trzymam za niego kciuki.

Paulina: Kiedy płyta Muflona?

Aloha Ent: Wszystko zależy od samego artysty. Muflon jest zmobilizowany, pisze kolejne kawałki, kompletuje warstwę muzyczną swojego albumu. Zakładam, że jego płyta ujrzy światło dzienne w 2014. Nie wiem, czy przed wakacjami, czy po wakacjach. Najważniejsze, żeby album Muflona był zajebisty i odbił się na scenie szerokim echem. Muflon ma ogromny potencjał, jest to jednak jego pierwszy materiał, dlatego pośpiech w żadnym wypadku nie jest wskazany.

Koserso: Kogo chciałbyś w swojej wytwórni z polskiego podziemia? Jaki rap lubisz najbardziej? Trap, uliczny, boom bap itd…. ?

Aloha Ent: Lubię rap, którego chce mi się słuchać. Nieważne w jakim klimacie jest utrzymany, czy jest uliczny, truschoolowy, czy nowoczesny. Musi być przede wszystkim wiarygodny i nietuzinkowy. Przy wydawaniu płyt w mniejszym stopniu kieruję się koniunkturą rynku, czego dowodem jest dotychczasowa dyskografia Aloha Entertainment. Pod koniec tego roku w Aloha Entertainment ukazują się płyty Kfiata i Czarnego Porzecza. Oba materiały mają nikły potencjał komercyjny, ale doskonale wpisują się w filozofię muzyczną Aloha Entertainment i jestem z nich bardzo dumny. Wracając bezpośrednio do Twojego pytania, chętnie wydałbym płytę Gresa albo Kubsona.

ElDoggg: Skąd nazwa „Aloha Entertainment”?

Aloha Ent: „Aloha” to moje ulubione słowo, nadużywam go od dawien dawna i mocno się z nim identyfikuję. Natomiast „Entertainment” to po prostu rozrywka, czyli fundamentalna funkcja muzyki hip-hopowej. Połączenie tych słów to nic innego jak przyjemne z pożytecznym, beztroska zabawa zawierająca w sobie pozytywny przekaz.

BePower: Jeśli miałbyś możliwość wybrania jednego rapera zza oceanu, który byłby w Twojej wytwórni, kto by to był?

Aloha Ent: Do współpracy zaprosiłbym Jay-Z. Dlaczego? Jest dobrym raperem, ma dużo hajsu (wniósłby odpowiedni posag), należy do osób ustatkowanych (nie wygląda mi na zdegenerowanego kokainistę), dodatkowo byłaby okazja żeby poznać Beyonce.

ZiołoOG: Zapraszasz ludzi do Aloha Ent. tak jak to jest w przypadku Prosto czy sami się zgłaszają?

Aloha Ent: Dostaję kilka/kilkanaście maili tygodniowo z demówkami etc., ale zwykle nie słucham ich dłużej niż 2 minuty. Kiedyś mądrą rzecz powiedział mi Krzysztof Kozak. To wydawca powinien usłyszeć o artyście, zajarać się jego twórczością i sam zaprosić go do współpracy. Oczywiście bywa różnie, ale raczej nie proponuję kontraktu przypadkowym osobom, opinii na temat danego artysty nie buduję tylko na wrażeniach ze słuchania mp3, bardziej na bezpośrednim kontakcie i po odpowiednim okresie luźnej współpracy. Aloha Entertainment nie jest bogatym wydawnictwem, dlatego stawiam na współpracę z zaufanymi ludźmi, którzy wyznają podobną filozofię hip-hopu do mojej.

Maciek Łukaszek: Kogo jeszcze planujesz wziąć pod skrzydła Alohy? Planujecie zrobić jakiś album, na którym udzielą się wszyscy uczestnicy Aloha Entertainment?

Aloha Ent: Ostatnio zacieśniłem współpracę z duetem młodych raperów z Białegostoku. Maxim i Blaze, bo o nich mowa, wygrali jakiś czas temu konkurs związany z trasą ALOHA 40%, zagrali support na festiwalu w Giżycku, pokazali że nie są robieni miękkim chujem i że dają radę. Mamy ze sobą kontakt i docieramy się już od dłuższego czasu. Obaj mają poukładane w głowach, należą do osób przedsiębiorczych, prezentują wysokie umiejętności, mają odpowiednie podejście i posiadają zaplecze logistyczo-artystyczne. Niebawem usłyszycie więcej o tych chłopakach, myślę że przyszłość należy do nich.

Gericault: Co odpowiedziałbyś Ty jako wydawca na propozycję wydania solowej płyty Muflona w Prosto?

Aloha Ent: Skupcie się na promowaniu Huczu Hucza;>

 

nuJORK: Czy jest możliwa jakaś kolaboracja muzyczna/mixtape z inną wytwórnią? Np. Alkopoligamia czy WJ? Dokładnie chodzi o jakiś mixtape dwóch wytwórni – zawsze to coś świeżego.

Aloha Ent: Wszystko jest możliwe, jestem otwarty na ciekawe pomysły.

 

Medyk: Zajawka na regionalnie piwka trwa, ale czy zdarza Ci się jeszcze kupić jakiś pospolity chmiel?

Aloha Ent: Jeśli piwo ma w sobie chmiel, może być pospolite do bólu. Najgorzej, gdy mamy do czynienia z wyrobem piwopodobnym, gdzie chmiel zastąpiony jest jakimiś dziwnymi składnikami. Na takie rzeczy nie mam zajawki. Wolę wypić czarną herbatę z cytryną.

Blady: Zagiąłeś parol na jakiegoś asa z podziemia, którego chcesz wziąć pod skrzydła Alohy?

Aloha Ent: Podobne pytanie już było także pozwolę sobie je olać.

 

Pacman: Prowadzenie wytwórni to ciężki kawałek chleba? Jak bardzo Państwo utrudnia życie?

Aloha Ent: Zdecydowanie jest to ciężki kawałek chleba. Szczególnie, gdy nie działasz w mainstreamie, lecz w hip-hopowej niszy. Państwo utrudnia życie wszystkim obywatelom, problemem jest ogólna kondycja polskiego rynku muzycznego, np. polaryzacja, którą rozumiem jako brak klasy średniej, która byłaby w stanie utrzymać się z muzyki na sensownym poziomie. Mamy kilka gwiazd, które zarabiają sensowny hajs, a potem długo długo nic, przepaść. W szołbiznesie działa też wiele nieuczciwych osób, przykładem jest pewien sklep z Opola, mający w nazwie legendarną nowojorską dzielnicę, który okradł mnie na prawie dwa tysiące złotych, a gdy napisałem o tym na fb, właściciel tego sklepu zaczął straszyć mnie prawnikiem. Cóż, mam nauczkę, nie można ufać nikomu na słowo, niektórzy ludzie w tej branży po prostu nie mają honoru. Osobiście brzydzę się złodziejstwem i uważam, że fałszywe ogniwa trzeba wyeliminować z tej kultury. Mój apel jest taki: nie kupujcie u oszustów, którzy niszczą hip-hop. Sklep, o którym mowa, ma u mnie przejebane i nie spocznę, dopóki szmaty nie dostaną nauczki za swoje postępowanie. Jeśli kupiliście kiedyś produky od Aloha Ent. w opolskim sklepie na literę H, proszę o pilny kontakt. Oferuję nagrodę za pomoc w dojechaniu tych łajz. Wracając do sedna pytania, dla mnie hip-hop to wielka pasja i miłość, dlatego niezależnie od koniunktury, dalej się tym zajmuję. Mógłbym pewnie robić w życiu wiele innych rzeczy, ale tylko to daje mi prawdziwą radość i spełnienie.

Anonimowy_mc: Jakie są warunki rekrutacji w szeregi Aloha Entertainment? Jest jakaś możliwość bycia zauważonym przez Pańską wytwórnię przez wysłanie płyty demo swoich możliwości?

Aloha Ent: O tym też już pisałem, przy okazji odpowiedzi na poprzenie pytania.

Brumpd: Ulubione osoby lub najlepsze wywiady jakie przeprowadziłeś do tej pory w Hip Hop Kampus?

Aloha Ent: Każdy wywiad to oddzielna historia i zazwyczaj świetna zabawa, dlatego uprawiam ten szalony wolontariat już 7 lat. Ale najlepiej wspominam wywiady z Hemp Gru, VNMem, Warszafskim Deszczem, Fundacją, Morwą, Ciechem, Małym Eszem, Łysonżim, Lilu, Alkopoligamią, Grubą Techniką, Wudoe, Polskim Karate… Trochę się tego zebrało.

 

Dzięki za wszystkie pytania. Do zobaczenia na koncertach. Aloha.

 

Dzięujemy Proceente i użytkownikom za wzięcie udziału w akcji.

© Glamrap 2013

0 0 votes
Article Rating
 
75 komentarzy
75 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Lyserg1260
8 lat temu

[img]https://i.imgur.com/epPnUdr.jpg[/img]

BonusRTV
8 lat temu

[img]https://shadowskk.megaplug.kr/private/936full-remy-lacroix.jpg[/img]

Lis
8 lat temu

Jessica N na WIELKIM + [img]https://img.myepicwall.com/2014/01/a86ad5cd9162bb6f80026a28d1bfecd1.gif[/img]

Dupeczkoman
8 lat temu

[img]https://www.pbh2.com/wordpress/wp-content/uploads/2013/10/butt.gif[/img]

O

gaddemyt
8 lat temu

ALOHA!
[img]https://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aNe9D8A_460sa.gif[/img]

KasztelanJasnyDać
8 lat temu

A$AP_ELDOKY kurwa 2 miejsce w statystykach no kurwa żenada , a tak niby hejtujecie tego lamusa a skąd on kurwa tyle łapek , no dalej pchajcie chłopaka w świat wyobrażni
Usunał kretyn fejsa , siedzi przed komputerem 17h na dobe jeszcze niektórzy wierza że jezdzi na zakupy do Wenecji i Grecji

[img]https://24.media.tumblr.com/724730c916ccdfbbbbf9af7dcc2b05f9/tumblr_myu9278cUV1tntf2go1_500.gif[/img]

Żenada kurwa 😀 czy ten glam rap jest ustawiony

JEBAC LAMUSA
8 lat temu

aha aha

A$AP_ELDOKY
8 lat temu

A CHUJ WIE CZEGO ON TAM JEST WŁAŚCICIELEM
[img]https://25.media.tumblr.com/42195e2e3c02954dd8096dd72c344af7/tumblr_mywosnPBDj1s6sv3ko1_500.gif[/img]
https://ask.fm/asapeldokygr

RAP GENIUSZ
8 lat temu

PROPSY DLA NIEGO!!!

Lyserg1260
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Dl68Lv4zuTc[/youtube]

MIGLANC324
8 lat temu

[img]https://i44.tinypic.com/2m6x5df.png[/img]

cdn kolejnośc przypadkowa

zapraszam serdecznie

https://ask.fm/MatieuOfisjal

Dupeczkoman
8 lat temu

[img]https://cdn8.staztic.com/app/a/3335/3335148/legging-sexy-girls-16-6-s-307×512.jpg[/img]

taka prawda
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8m3775MtPpw[/youtube]

A$AP_ZJADACZ
8 lat temu

PROPSY!
[quote name=”Dupeczkoman”][img]https://cdn8.staztic.com/app/a/3335/3335148/legging-sexy-girls-16-6-s-307×512.jpg[/img][/quote]

[img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/10/92931c9bb12d257af86a6016cd02ed73_original.gif?1382007136[/img]

OdwolaliMiKoncert
8 lat temu

Props jedynie za wydawanie Procentee ale wytwórnia licha.[img]https://content4.coedcherry.com/twistys/97837/03.jpg[/img]

taka prawda
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=DaiVZqtlOys[/youtube]

Snuffy
8 lat temu

Eee Harlem to już nie ten sklep co kiedyś..

DowcipNIŚ
8 lat temu

[IMG]https://i44.tinypic.com/2u5gg2o.gif[/IMG]

KiloTraku
8 lat temu

top 5 najlepszych kotów w 2013 roku
1.ZdunO
2.TomB
3.Plejer
4.Golin
5.Kaiteu
pozdro

JEBAĆ GALIKA
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=jAiuU03zZrQ[/youtube]

Lukasz20
8 lat temu

[img]https://fooh.pl/pokaz/2718863416.jpg[/img] Jebłem 😀

Cweldoky to pizda
8 lat temu

[quote name=”BonusRTV”][img]https://shadowskk.megaplug.kr/private/936full-remy-lacroix.jpg[/img][/quote]
BonusRTV props za wrzucanie Remy, najlepsza dupeczka w pornogrze. Pozdro
[img]https://s3.argim.net/files/w/remy_lacroix_240.jpg[/img]

WYDAWCA GNOYEK
8 lat temu

[img]https://img.interia.pl/rozrywka/nimg/l/m/Anita_Sokolowska_kilka_6103805.jpg[/img]

Płocent Płopsik!!!

A$AP_ZJADACZ
8 lat temu

[quote name=”KiloTraku”]top 5 najlepszych kotów w 2013 roku
1.ZdunO
2.TomB
3.Plejer
4.Golin
5.Kaiteu
pozdro[/quote]
HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAHAHAAAHAHAHAHAHA
[img]https://7.s.dziennik.pl/pliki/525000/mk090618_001_216176a_525377.jpg[/img]
[img]https://25.media.tumblr.com/47d5d4510ee690d82faaa1ce39dc8307/tumblr_my8ovbDo5h1t480dlo1_250.gif[/img]

abcdefghijklmnoprstu
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YVePIBqfGaQ[/youtube]

Ejkejej O
8 lat temu

https://rozmowkizrapem.blogspot.com/2014/01/recenzja_5.html

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=v8I0-BYvoVY[/youtube]

RECENZJA WBIJAĆ!

taka prawda
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cqkYiMTQHmA[/youtube]

Lukasz20
8 lat temu

[quote name=”BonusRTV”][img]https://shadowskk.megaplug.kr/private/936full-remy-lacroix.jpg[/img][/quote]
[img]https://shkompare.porlaputa.com/chacalon/2013/5/422074/original/remy-lacroix-loves-pink-25.gif?1367792874[/img]
[img]https://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/axNVAjp_700b.jpg[/img]

k
8 lat temu

GDZIE MOJE PYTANIE KUHWA PHOCENT

krr
8 lat temu

[img]https://cdn.makeagif.com/media/1-05-2014/8WaDpA

2014 ROKIEM TEDASA

zapinalismy_kurwe_w6
8 lat temu

[img]https://blog.megamatma.pl/wp-content/uploads/procent2.gif[/img]

RozkraczonaSyrena
8 lat temu

[img]https://imageshack.us/a/img189/7761/4ch8.png[/img]
ODSŁUCH PŁYT Z POLSKIM RAPEM ONLINE & ZASSYSAJ RAP W 100% ZA FREE https://listapolskiegorapu.cba.pl/

taka prawda
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tby73WWxQXg[/youtube]

zapinalismy_kurwe_w6
8 lat temu

[img]https://wyszlo.com/wp-content/uploads/2013/08/eldo.jpg[/img]
Kto jest najlepszy w WWA? Ja

Janusz
8 lat temu

macie tutej dobro płytke
[img]https://s.hhbd.pl/a/numer-raz-i-dj-zero-muzyka–bloki–skr%C4%99ty-hhbdpl.jpg[/img]

zapinalismy_kurwe_w6
8 lat temu

[img]https://stream1.gifsoup.com/view2/20140104/4944258/peja21-o.gif[/img]
Siemano, z tej strony wasz ulubiony raper – Rychu Peja Solufka znany lepiej jako PENER. Siedzimy tutaj, w studiu Druga Strefa Records,przy herbatce,kawce, ciasteczku, w takiej rodzinnej atmosferze (śmiech).Chuj ,że mam jakieś tiki nerwowe, ale to na pewno nie od amfetaminy.

yan papa 2
8 lat temu

[quote name=”abcdefghijklmnoprstu”]https://www.youtube.com/watch?v=YVePIBqfGaQ[/quote]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AFJ71w_ez6Y[/youtube]

zapinalismy_kurwe_w6
8 lat temu

[img]https://stream1.gifsoup.com/view3/20140104/4944296/patoltv-o.gif[/img]

zapinalismy_kurwe_w6
8 lat temu

[img]https://stream1.gifsoup.com/view4/20140104/4944269/pakol01-o.gif[/img]

Lukasz20
8 lat temu

[quote name=”A$AP_ZJADACZ”]HAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAAHAHAAAHAHAHAHAHA
[img]https://7.s.dziennik.pl/pliki/525000/mk090618_001_216176a_525377.jpg[/img]
[img]https://25.media.tumblr.com/47d5d4510ee690d82faaa1ce39dc8307/tumblr_my8ovbDo5h1t480dlo1_250.gif[/img][/quote]
[img]https://i2.pinger.pl/pgr146/fa2e0f7200067e5f52c9b558[/img]
Na różowo mu lepiej?

kenzoro
8 lat temu

PŁOCEENTE MAM NA SOBIE AHILLESA PIENTE
[img]www.25.media.tumblr.com/tumblr_magrwe3jmi1rn1u34o1_1280.jpg[/img]

Gal Anoonim
8 lat temu

[img]https://i.imgur.com/la6p6lg.jpg[/img]

A$AP_ZJADACZ
8 lat temu

[quote name=”Lukasz20″][img]https://i2.pinger.pl/pgr146/fa2e0f7200067e5f52c9b558[/img]
Na różowo mu lepiej?[/quote]
No nie wiem
[img]https://www.maxmodels.pl/model-lukasz20.html[/img]

A$AP_ZJADACZ
8 lat temu

[quote name=”Lukasz20″][img]https://i2.pinger.pl/pgr146/fa2e0f7200067e5f52c9b558[/img]
Na różowo mu lepiej?[/quote]

https://www.maxmodels.pl/model-lukasz20.html

Lis
8 lat temu

[quote name=”Gal Anoonim”][img]https://i.imgur.com/la6p6lg.jpg[/img][/quote]
Danni Meow fest sukwa!

abcdefghijklmnoprstu
8 lat temu

[quote name=”yan papa 2″]https://www.youtube.com/watch?v=AFJ71w_ez6Y[/quote]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rIi94s5Tp-E[/youtube]

Oi!

DowcipNIŚ
8 lat temu

[quote name=”zapinalismy_kurwe_w6″][img]https://stream1.gifsoup.com/view2/20140104/4944258/peja21-o.gif[/img]
Siemano, z tej strony wasz ulubiony raper – Rychu Peja Solufka znany lepiej jako PENER. Siedzimy tutaj, w studiu Druga Strefa Records,przy herbatce,kawce, ciasteczku, w takiej rodzinnej atmosferze (śmiech).Chuj ,że mam jakieś tiki nerwowe, ale to na pewno nie od amfetaminy.[/quote]
Jak zwykle bezbek wypierdalaj

prawiliniaczek
8 lat temu

GRES CZYTASZ TEN WYWIAD? TO KURWA WRÓĆ I WYDAJ WRESZCIE PŁYTKĘ BO OD CZASU „NOCY” MAŁO CIĘ SŁYCHAĆ.

Lukasz20
8 lat temu

[quote name=”A$AP_ZJADACZ”]https://www.maxmodels.pl/model-lukasz20.html[/quote]
wypierdalac z tymi pedalskimi zdjeciami, co ty fapiesz przy zdjeciach pedala jebanego jak Lukasz20TyKurwo?

Popularne