Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

WYTWÓRNIA STEP RECORDS ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA

Opublikowany

 

Przed Wami wywiad z ekipą tworzącą wytwórnię Step Records. Przedstawiciele opolskiego labelu zdecydowali wziąć udział w wywiadzie w nieco liczniejszym gronie, przez wzgląd na to, iż na co dzień rzeczywiście funkcjonują jako grupa wspólnie podejmująca najważniejsze decyzje w firmie.
Na zdjęciu, od lewej: Dawid Szynol (project manager), Paweł Krok (właściciel), Jakub Krok (właściciel), Mateusz Jędrzejewicz (project manager).
Zapraszamy do lektury!

 

EMERCE: Dlaczego label wydaje większość weteranów polskiej sceny? A nie na przyklad otwiera drogę  tym młodszym, początkującym?
STEP RECORDS: Nie możemy zgodzić się z tezą postawioną w Twoim pytaniu. Owszem, ostatnie miesiące obfitowały u nas w wydawnictwa starszych graczy. Wydaliśmy albumy m.in.  Vienia, Wojtasa, Pelsona, Piha. Ze starą gwardią znany się nie od dziś, więc współpraca to naturalna kolej rzeczy. Jay-Z ma 45 lat i nie przeszkadza mu to w byciu numerem jeden i nagrywaniu świetnych płyt. Podejrzewamy, że z niektórymi polskimi raperami będzie podobnie i nieprędko odłożą majka. Przez lata budowali swój fanbase i cały czas mają oddanych słuchaczy, dlaczego zatem mieliby przestać? Młodszych raperów słuchają często całkiem inni ludzie – nikt nikomu nie wadzi. “Na tej scenie, dzieciak, jeszcze miejsce zostało” – cytując Vienia. Odnosząc się do drugiego członu pytania. Nie do końca śledzisz chyba wszystkie nasze wydawnictwa. Przez ostatnie lata wprowadziliśmy na “legalną” scenę takich debiutantów jak: Fabuła z Bezczelem na czele, Młody M, Jopel & Komar, Hukos, Cira. Tylko w tym (2013) roku nakładem naszego labelu ukazały się płyty Rovera, ZBUKA oraz Sulina. W pierwszej połowie 2014 roku także wydamy obiecującego debiutanta, o czym dowiecie się niebawem. Reasumując: Nie do końca jesteśmy chyba wytwórnią rapowych weteranów.
 
 
Kosik: Dlaczego Eripe nie podpisał kontraktu z waszą wytwórnią?
SR: W tej sprawie wydaliśmy już swego czasu odpowiednie oświadczenie: “Chcielibyśmy także sprostować, iż nikt z nas nie proponował nigdy wydania legalnej płyty Eripe. Informacje powielane przez portale internetowa są nieprawdziwe i nie mają potwierdzenia w rzeczywistości (…)”.
 
fan_dobrego_rapu: Jak to sie stało ze Kobra trafił z RPS’u do Step Rec?
SR: Z Kobrą znamy się już jakiś czas, kilkukrotnie spotykaliśmy się także na plenerowych festiwalach hip-hopowych. Kto był ten wie, gdzie zawsze toczy się najlepszy melanż (śmiech). Po jakimś czasie Kobra odezwał się do nas z prevkami nowych numerów. Naszym warunkiem było wcześniejsze wyjaśnienie przez Niego swoich spraw w RPS Enterteyment, co też się stało. Kobra jest perspektywicznym artystą ze sporym bagażem doświadczeń i świeżą wizją na siebie.
 
 
REAL G: Kiedy Chada wyjdzie z więzienia? To pytanie na pewno nurtuje wielu czytelników GLAMRAPU.
SR: Tomasz na przepustkach zarejestrował wokale na nowy album. Udało nam się także zrealizować kilka klipów promujących krążek. Początkowo, Chada miał szansę opuścić zakład karny w połowie 2014 roku. Niestety w wyniku pewnych komplikacji – sprawa stanęła pod znakiem zapytania i możliwe, że niestety nie zobaczymy w tym roku Tomasza na wolności.
 
EbenezerLDI: Jaki jest podział zysków za koncert oraz czy wytwórnia bierze swą cześć za występ artysty spod swego szyldu?
SR: Wszystko zależy od tego jaką mamy z danym artystą umowę i czy dogadujemy się również na management koncertowy. Są to symboliczne kwoty i szczerze mówiąc rzadko je pobieramy. Jako Step Records skupiamy się na wydawaniu płyt, koncerty są dla firmy dodatkiem, nie zawsze się angażujemy w management koncertowy. Od lat jednak zdarza nam się organizować koncerty hip-hopowe w Opolu. Od 2014 roku ruszamy z tym tematem znów prężnie. Od lutego planujemy praktycznie 1 imprezę miesięcznie, chcemy troszkę ożywić nasze miasto pod tym względem. 15 lutego, we współpracy z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, organizujemy koncert Bezczela, Małpy i ZBUKA. Kolejne daty będziemy sukcesywnie upubliczniać.
 
SMARKI AKA TONY FLEGMY: Wasza wytwórnia słynie głównie z nurtu ulicznego. Skąd pomysł na podjęcie współpracy np. z Roverem, który wg mnie kompletnie nie pasuje do pozostałego grona?
SR: Nie dzielimy rapu na podgatunki, ani nie rozkminiamy czy raper A pasuje do rapera B. Staramy się wydawać dobre płyty, bez względu na to jaką łatkę przypną tej płycie słuchacze. Stąd właśnie nasza współpraca z Roverem, który oprócz posiadania wysokich skillsów, jest także spoko gościem, z wysoką kulturą osobistą. Cieszymy się, że możemy z takimi ludźmi współpracować. Rovera mieliśmy “na oku” odkąd wydał album “24” – już wtedy przykuł naszą uwagę. Później nagrał ze ZBUKIEM kawałek “To więcej niż muzyka”, który mimo niskobudżetowego klipu osiągnął prawie 2 miliony wyświetleń. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że Rover poszukuje wytwórni i postanowiliśmy zadzwonić (z tego miejsca dzięki dla Tomka, za poinformowanie nas o tym fakcie). To była dobra decyzja, gdyż album “Odźwierny”, mimo tego, że jest całkowicie odmienny, w porównaniu do reszty naszego katalogu, trafił do zupełnie nowej, dla nas, grupy ludzi – słuchaczy Rovera.
Odnośnie “pasowania do reszty”, sprostujemy jeszcze jeden zarzut padający pod naszym adresem w sieci. To, że swego czasu nasze płyty przepełnione były featami ludzi z naszej wytwórni, nie było wynikiem naszych nacisków. Początkowo ekipa była mocno zwarta, wszyscy się znali, razem imprezowali – kolaboracje wychodziły naturalnie. Nigdy nikomu nie kazaliśmy nagrywać z nikim na siłę, owszem możemy poznać ze sobą rapera X i Y, ale to czy zakończy się to wspólną nagrywką, zależy już tylko od samych zainteresowanych. Zauważ, że na płytach Pelsona, Vienia czy też nawet Rovera, nie ma gości z naszej stajni. Chłopaki dołączyli do nas później, każdy z pomysłem na siebie i nigdy nie śmielibyśmy ingerować im w albumy. Tego będziemy się trzymać. Zajmujemy się promocją i wydawaniem najróżniejszej muzyki, to sprawia nam frajdę i dopóki tak będzie, dopóty będziemy to robić. Nie chcemy się zamykać na  muzykę, nowe trendy, nowych, ciekawych ludzi. Zanim wydamy płytę, chcemy poznać człowieka, dowiedzieć się kim jest, co robi i  jakie ma plany na życie. W sposób w pełni przemyślany dobieramy artystów. W pierwszym półroczu 2014 roku także wydamy album debiutanta, który będzie całkiem inny od naszych dotychczasowych wydawnictw.

 

Sokół Pali Jana: Czy planujecie kolejną współpracę z Zeusem podczas kolejnej jego płyty?
SR: To bardziej pytanie do Zeusa, ale logicznym jest, że my na taką współprace jesteśmy chętni, ponieważ przy ostatnim albumie nasze działania wyszły wszystkim na dobre i album odbił się naprawdę szerokim echem. Jest to oczywiście przede wszystkim wynik tego, iż pod względem muzycznym była to nieprzeciętna płyta i fajnie, że Kamilowi udało się przebić na taką skalę. Współpraca była czystą przyjemnością.
 
Kokoszka: Czy mógłbyś powiedzieć coś na temat hologramów ZPAV Zaiks? Jestem klientem waszej firmy i zawsze zastanawiało mnie po rozpakowaniu od was paczki, dlaczego nie wszystkie płyty go posiadają. O co z tym chodzi?
SR: Wszystkie albumy zgłaszane są przez nas do ZAiKS’u. Hologram to w dzisiejszych czasach formalność i rzecz teoretycznie zbędna – w swojej pierwotnej formie miał służyć odróżnieniu nośnika oryginalnego od pirackiego, właśnie przez swoją obecność na danej płycie – wydawany jest przez organizację ZPAV, pokrewną z ZAiKS’em. W dzisiejszych czasach piractwo fizycznych nośników już praktycznie nie istnieje, w przeciwieństwie do internetowego. Gdy czas nam pozwala – zdążamy wykupić na czas hologramy (śmiech). Nie są one jednak wyznacznikiem otrzymania złotej płyty – o tym świadczą raporty sprzedaży oraz ilość nośników, na które wykupujemy licencje w ZAiKS’ie.

 

abc: Czy Chada i Zbuku wydadzą wspólną płytę?
SR: Całkiem możliwe, że kiedyś do tego dojdzie – nie kryjemy się z tym, że to Chada przyprowadził do nas ZBUKA i to on go odkrył. Naszym zdaniem Zbuku powinien popracować na swoje nazwisko jeszcze trochę, zanim dostanie szansę na projekt z kimś takim, ale to jest sprawa chłopaków, bo przecież jeśli będą czuli taką potrzebę i zabiorą sie do wspólnej płyty to nikt im nie zabroni (śmiech).
 
Kortykoflawina: Czy to prawda, że RPS chciał się z wami połączyć i dlatego Kobra jest w Stepie?
SR: Nic nam o tym nie wiadomo. To jakieś absurdalne pytanie. Nigdy nie było takich rozmów. Pozdrawiamy RPS.
 
PietrekOstrzeszów: Czy jest w szeregach wytwórni Step Records artysta, o którym dowiedzieliście się po tym jak wysłał do was demo, i wtedy wam się spodobał, czy raczej nie ma przypadków i jest to na zasadzie dłuższej obserwacji?
SR: Szczerze mówiąc nie przypominamy sobie takiej sytuacji, choć chyba Młody M po nielegalu z Bojarem odezwał sie do nas pierwszy, ale już wtedy był nam znany, dlatego zaczęliśmy rozmawiać o współpracy. Najczęściej jest tak, że zaczynamy z kimś współpracować dzięki temu, że mieliśmy okazję poznać się osobiście. Na tą chwilę jednak samo demo niestety nie wystarczy, ponieważ najzwyczajniej w całym zalewie tego co do nas przychodzi i jest na rynku, nie bylibyśmy w stanie tego wszystkiego sprawdzać, a na zatrudnienie kogoś kto nie zajmował by sie niczym innym prócz sprawdzania demówek, nas nie stać. Obserwujemy na bieżąco to co sie dzieję i czasem sami podejmujemy z kimś rozmowy, często dostajemy także propozycje od samych wykonawców.
 
K2Monster: Chciałbym jako fan bardzo się dowiedzieć kiedy możemy spodziewać się jakiegoś singla od Chady?
SR: W Wigilię ukazał się pierwszy singiel pt. „Syn Bogdana”. Kolejne single / teledyski niebawem.

 

fansteprec: Czy zwracacie uwagę przy wpisywaniu tytułów nad filmikami na YouTube? Większość wytwórni nie zwraca na to uwagi i każdy tytuł jest zapisany w inny sposób. Na waszym kanale zauważyłem poprawność (Wielka litera, pozostałe małe z wyjątkiem zwrotów grzecznościowych). Zwracacie na to uwagę czy wychodzi to naturalnie?
SR: Staramy sie to robić według obowiązujących standardów i tego czego uczymy sie z własnego doświadczenia oraz szkoleń firmy Google.
 
 
wafel: Dlaczego zdecydowaliście zakończyć współpracę z Okolicznym Elementem? Czy atmosfera między wytwórnią, a artystami z Okolicznego była napięta?
SR: Atmosfera nie była napięta, rozstaliśmy się w poprawnych relacjach. Nasze podejście do działania na rynku legalnym różniło się na tyle mocno, iż nie było sensu działać razem pod jednym szyldem. Okoliczny Element ma swoich fanów i swój specyficzny target. Z pewnością chłopaki nadal będą robić swoje. Kibicujemy i czekamy na nowe wydawnictwa, a z tego co wiemy, chłopaki pracują nad płytą.
 
Mol3ster: Kiedy ukażę się płyta oraz pierwsze single promujące płytę Włodiego? Jaki będzie miała tytuł?
SR: Kilkanaście dni temu ukazał się pierwszy singiel „T&T”. Produkcja: Evidence. Album “Wszystko z dymem” wedle ustaleń ukaże się w kwietniu 2014 roku. Na ten moment możemy powiedzieć, że słyszeliśmy kilka numerów i jesteśmy dumni z wydawania tego krążka.
 
Mariusz: Jak zaczęła się Twoja historia z rapem i otworzeniem labelu. Jakie przeciwności losu stały na drodze do bycia numerem 2 w polskim rapie?, może jakaś fajna ciekawostka?
Paweł Krok, Jakub Krok: Muzyka w naszym domu była obecna od zawsze. Nasz ojciec był Mistrzem Polski DJ-ów, pracował w radiu oraz jako DJ. W 1989 roku otworzył w Opolu stacjonarny sklep z sprzętem i muzyką, specjalizujący się w sprowadzaniu trudno dostępnych tytułów. Paweł z racji swojej pasji i zamiłowania do rapu zajął się tą działką w rodzinnym sklepie. Później doszła jeszcze organizacja koncertów i imprez hip-hopowych w Opolu, na których pojawiali się czołowi polscy raperzy. W międzyczasie wydaliśmy na vinylu single Onara, Pelsona, Molesty, Borixona, Piha oraz longplay Dinala. Tak to się wszystko zaczęło.

 

selag: Dlaczego po początkowym profilu działalności (chyba najbardziej sztandarowym przykładem będą Strefy Wankza i spółki #gimbynieznajo) zdecydowaliście się pójść raczej w ulicznym kierunku?
SR: Od początku naszej działalności wydawaliśmy również płyty, których nie można było zaszufladkować jako uliczny rap. Dobrym przykładem jest album Jareckiego i BRK “Mucha Nie Siada” czy reedycja Jimsona “Gorączka W Parku Igieł”. O płytach Okolicznego Elementu czy Ciry również ciężko powiedzieć, że jest to typowo uliczny rap. Nigdy nie chcieliśmy zostać zaszufladkowani jako “uliczna wytwórnia”, mimo że swego czasu wydaliśmy sporo takich płyt, z których jesteśmy dumni. Tak po prostu wyszło i nie było to zamierzone działanie.

 

Nev: Kogo jako pierwszego mieliście pod swoimi skrzydłami?
SR: Pierwszym oficjalnym wydawnictwem wytłoczonym na nośniku CD w Step Rercords był album Piha “Kwiaty Zła”. Śmiało można powiedzieć, że Adam jest pierwszym raperem, który współtworzył Step Records i sporo nam pomógł; czy to poprzez wydawanie świetnych płyt, czy też doradztwo i dyskusje na tematy muzyczne.
 
DrewniakToJa: Rozumiem, że Step jest drugą największą wytwórnią w Polsce. Czy ma to jakieś minusy mając tylu wykonawców w szeregach czy wręcz przeciwnie?
SR: Nie ma znaczenia dla nas, które miejsce wśród polskich wytwórni zajmujemy w rankingach dziennikarzy czy słuchaczy. Z praktycznie wszystkimi labelami się lubimy lub przynajmniej staramy akceptować, i odliczamy dni do kolejnego festiwalu (śmiech). Działamy zgodnie z sumieniem w interesie naszym oraz artystów, których reprezentujemy. Nasza ekipa jest na tyle liczna, iż jest w stanie podołać trudowi wydawania tylu płyt, zajmujemy się tym zawodowo i na pełen etat. Nikt nie powinien czuć się pokrzywdzony. Robimy to co kochamy, mieliśmy kilka sytuacji, przez które mogliśmy zwątpić w sens naszych działań, jednak każdy dzień przynosi nowe wyzwania i nowe numery, które nadają sens naszej pracy.
 

 

DobraMorta: Po premierze pierwszego teledysku promującego płytę „Prototyp” spotkałem się z wysoko ocenianym komentarzem który (w przybliżeniu) brzmiał: „Step zarabia hajs na gimbach by w końcu wydać Kajmana” Jak odnosisz się do hejtów skierowanych w stronę wytwórni np. robienie hajsu na gimbach czy wydawanie „słabych” raperów takich jak Sulin, Zbuku czy Chada?
SR: Wydajemy różne stylistycznie płyty (szczególnie ostatnimi czasy), przez co nasze kanały fan page, YouTube, etc, skupiają najróżniejsze grupy słuchaczy, z najróżniejszych muzycznych światów. Dla jednych Chada i ZBUKU będą najlepszymi raperami pod słońcem, przez prostotę przekazu właśnie – taki przecież był rap od początku istnienia! Dla innych będzie to Rover, którego teksty to niemalże poetycki majstersztyk. Fajnie byłoby gdyby ludzie zamiast wylewania żółci w sieci, zajarali się tym, że nasza kultura jest różnorodna, przez co wszyscy nie musimy wyglądać tak samo, mówić tak samo i słuchać tej samej muzyki. Łączy nas miłość do rapu i hip-hopu ogólnie, a to że występuje on w najróżniejszych postaciach i jest wykonywany (i słuchany) przez najróżniejszych ludzi to nasz największy atut, nie wada. Przez wydawanie najróżniejszych płyt pod naszymi postami i klipami można spotkać skrajnie różne opinie, to było nieuniknione i byliśmy tego świadomi poszerzając target. Szanujemy wytwórnie specjalizujące się w jednym i konkretnym stylu, ale to nie nasza droga. Kroczymy swoją. Z konstruktywnej krytyki zawsze wyciągamy wnioski. Interesują nas jednak bardziej opinie słuchaczy, których corocznie spotykamy na największych festiwalach rapowych w kraju i zagranicą, gdzie regularnie wystawiamy się ze stoiskiem i wychodzimy do ludzi.
 
EloRap: W sieci często obrywa wam się za nachalną promocję na facebooku. Czy artyści wydający u Was płyty mają wpływ na treści udostępniane na swoich profilach?
SR: Oczywiście. Jak mówiliśmy wcześniej – początkowo ekipa była mocno zwarta, wszyscy stanowili zgraną paczkę, stąd taka forma promocji była naturalna. Nie kryjemy się z tym, że profile części naszych artystów prowadzone są połowicznie przez project managerów i samych raperów. Zasada jest taka, że nigdy nie podszywamy się po kogoś, pisząc w pierwszej osobie i łatwo to zauważyć. Nigdy nie używamy „za kogoś” także epitetów wartościujących np. dany klip.
Nasi raperzy autoryzują treści, które są u nich umieszczane i np. jeżeli artyście X nie po drodze z artystą Y, nie wymagamy wzajemnego promowania na siłę. Także raperzy, który dochodzili do SR z czasem, nie mają obowiązku promowania ludzi, których nie znają – jeżeli im samym się coś spodoba – spoko, jeżeli nie, staramy się nie naciskać. U niektórych mamy spory kredyt zaufania i upoważnienie do dodawania do nich z automatu klipów zaprzyjaźnionego artysty – to nic nowego i działa tak większość wytwórni na rynku, z tym, że my mamy odwagę się do tego przyznać, gdyż nie widzimy w tym nic złego.
Nie zmienia to faktu, że wymagamy wręcz od raperów jak najbardziej spersonalizowanego prowadzenia swoich profili i zdarza się tak, że są prowadzone w sposób, który nie wymaga żadnej ingerencji, z czego możemy się tylko cieszyć.

Dzięujemy ekipie Step Records i użytkownikom za wzięcie udziału w akcji.

© Glamrap 2014

0 0 votes
Article Rating
 
56 komentarzy
56 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
A$AP_ELDOKY
8 lat temu

PEWNIE 99% PYTAŃ BYŁY DLACZEGO SAME ŁAKI SĄ U NICH W WYTWÓRNI
[img]https://24.media.tumblr.com/9e3dea45fad3908e949c1e876af31e91/tumblr_mz213k1zMs1s0hd3so1_500.jpg[/img]

Revir
8 lat temu

[img]https://images5.fanpop.com/image/photos/26400000/Eminem-GIFs-eminem-26449480-500-250.gif[/img]

SeniorMafia
8 lat temu

[img]https://gifsforum.com/images/gif/other/grand/Maradona_Goal_of_the_Century_V_630d9803cbc2875054c6b56b81121ca8.gif[/img]
NIE PAMIENTAJO GIMBY

Dupeczkoman
8 lat temu

TEŻ MAM PYTANIE
DLACZEGO WYDAJECIE SAMYCH ŁAKÓW ??
[img]https://i.imgur.com/ILPog5P.gif[/img]

RZARY HEMP GRÓ
8 lat temu

WACK RECORDS.

Dddd
8 lat temu

Nie wiem co napisać

Tramwaj
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Yikpl1Is26Y&list=UUrF3H86MSAkhJT6ykLp6vVg[/youtube]

SeniorMafia
8 lat temu

[quote name=”A$AP_ELDOKY”]PEWNIE 99% PYTAŃ BYŁY DLACZEGO SAME ŁAKI SĄ U NICH W WYTWÓRNI
[img]https://24.media.tumblr.com/9e3dea45fad3908e949c1e876af31e91/tumblr_mz213k1zMs1s0hd3so1_500.jpg[/img][/quote]
MOŻESZ NAWET PISAĆ ŻE TEDE KRÓL
DLA MNIE JESTEŚ ZWYKŁĄ SPIERDOLINĄ
JEBAĆ CIE GÓWNIE

asd123
8 lat temu

[img]https://s6.ifotos.pl/img/sdaasdpng_eprxepn.png[/img]

3-1-6
8 lat temu

[img]https://oi43.tinypic.com/16gydue.jpg[/img]

POMARAŃCZOWY KRUL
8 lat temu

[img]https://i.snag.gy/nlYmu.jpg[/img]

Sarmata
8 lat temu

[quote name=”A$AP_ELDOKY”]PEWNIE 99% PYTAŃ BYŁY DLACZEGO SAME ŁAKI SĄ U NICH W WYTWÓRNI
[img]https://24.media.tumblr.com/9e3dea45fad3908e949c1e876af31e91/tumblr_mz213k1zMs1s0hd3so1_500.jpg[/img][/quote]PRZYPADEK?
[IMG]https://i39.tinypic.com/vq4e47.jpg[/IMG]

A$AP_ZJADACZ
8 lat temu

ŁAPCIE NAJLEPSZĄ DUPECZKE GLAMRAPU
[img]https://25.media.tumblr.com/a0d16f9bd6086af3026577cca683a01b/tumblr_mvu5cfnxkF1qdqlnso1_500.png[/img]

POMARAŃCZOWY KRUL
8 lat temu

[img]https://imagizer.imageshack.us/v2/1072x804q90/23/k2ma.jpg[/img]

waszestare są łakam
8 lat temu

one są łakami ze splodzili takich obsranych hejterow co zamiast kciuka ssa wlasnego fiuta. kot wytowornia i 3/4 w niej wydajacych to prawdziwi plejerzy.
hejty idzcie bzykac wlasne matki.:)

A$AP_ZJADACZ
8 lat temu

POSZUKIWANIA POLSKICH ŁAKÓW
[img]https://25.media.tumblr.com/e973d3322a75301fa92928ab35ed863e/tumblr_muq9miAQjr1rwerm5o1_500.gif[/img]

POMARAŃCZOWY KRUL
8 lat temu

[img]https://imagizer.imageshack.us/v2/1072x804q90/23/k2ma.jpg[/img]

xxxxdddd
8 lat temu

[quote name=”asd123″][img]https://s6.ifotos.pl/img/sdaasdpng_eprxepn.png[/img][/quote]
i za to go lubie 🙂 wiadomo oprocz tego robi zajebisty rap

Yordanah
8 lat temu

WIADOMO KTO ROZJEBAŁ 2013!!
[img]https://www.popkiller.pl/sites/default/files/images/eripequebonafide_plytaroku.jpg[/img]

PS. JEBAĆ WACKA TEDEGO

seth
8 lat temu

[img]https://content1.babesandbitches.net/elitetvonline.com/0518/01.jpg[/img]

RAP BITY NA SPRZEDAŻ
8 lat temu
ołje
8 lat temu

MAM PYTANIE: CZEMU WASZA WYTWÓRNIA GROMADZI TYLU WHACKÓW ?

BAMBUSJEBANY
8 lat temu

STEP RECORDS KURWY I DZIWKI

Testoviron
8 lat temu

[quote name=”Yordanah”]WIADOMO KTO ROZJEBAŁ 2013!!
[img]https://www.popkiller.pl/sites/default/files/images/eripequebonafide_plytaroku.jpg[/img]

PS. JEBAĆ WACKA TEDEGO[/quote]
WIADOMO KTO ROZJABAL 2013
[img]https://www.aptaun.pl/sklep/images/PLYTY/TETPOGZ/deluxe.png[/img]

DR388
8 lat temu

[quote name=”try”]ale beka haha

[img]https://www.wprzerwie.pl/g/Wprzerwie.3.aspx/620/0/Wprzerwie/67c03417-3290-4c73-a9dd-a04b06d914fa_20140110011514_Legiageje1.jpg[/img]
[img]https://www.wprzerwie.pl/g/Wprzerwie.3.aspx/620/0/Wprzerwie/1e610b78-0ec2-4c45-8758-7f84488240be_20140110011657_Legiageje3.jpg[/img][/quote]
AHHAHAHAHAH ROZJEBANE XD

achd
8 lat temu

[quote name=”POMARAŃCZOWY KRUL”][img]https://imagizer.imageshack.us/v2/1072x804q90/23/k2ma.jpg[/img][/quote]

XPERIA M POZDRO 600

L.A.S
8 lat temu

[quote name=”A$AP_ELDOKY”]PEWNIE 99% PYTAŃ BYŁY DLACZEGO SAME ŁAKI SĄ U NICH W WYTWÓRNI
[img]https://24.media.tumblr.com/9e3dea45fad3908e949c1e876af31e91/tumblr_mz213k1zMs1s0hd3so1_500.jpg[/img][/quote]
KOCHAM

L.A.S
8 lat temu

Step Records najlepsza wytwornia

gobGoblin
8 lat temu

Props!
[img]https://preorder.pl/img/product_media/okladka_wip.jpg[/img]

WYDAWCA GNOYEK
8 lat temu

Step po większości łaczury, ale parę jasnych stron jest, np.

[img]https://s.hhbd.pl/a/cira—hukos-g%C5%82odni-z-natury-hhbdpl.jpg[/img]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pPCo-TfhOMY[/youtube]

Do tego spoko że wspierają PIERWSZY MILION.
pisjoł

bidon
8 lat temu

proszę, proszę nawet Smarki aka tony Flegmy oraz Sokół Pali Jana zadali ciekawe pytania.

Lukasz20
8 lat temu

[quote name=”Testoviron”]WIADOMO KTO ROZJABAL 2013
[img]https://www.aptaun.pl/sklep/images/PLYTY/TETPOGZ/deluxe.png[/img][/quote]
Chyba was pojebało, ksiądz zjadł 2013 !
[img]https://3.bp.blogspot.com/-zixE5Rw54Vs/Un9iMjeyn_I/AAAAAAAAA14/ga_lZDIrDCs/s1600/jakub+ba.jpg[/img]

dżony sins
8 lat temu

[quote name=”POMARAŃCZOWY KRUL”][img]https://imagizer.imageshack.us/v2/1072x804q90/23/k2ma.jpg[/img][/quote]

Bezbek jak 3/4 twoich obrazków.

PRZYPOMINAM,2014 ROKIEM TEDEGO!

Lukasz20
8 lat temu

[quote name=”dżony sins”]Bezbek jak 3/4 twoich obrazków.

PRZYPOMINAM,2014 ROKIEM TEDEGO![/quote]
Chyba cie pojebało ziomuś 2014 zje
[img]https://3.bp.blogspot.com/-zixE5Rw54Vs/Un9iMjeyn_I/AAAAAAAAA14/ga_lZDIrDCs/s1600/jakub+ba.jpg[/img]

Aduch
8 lat temu

[quote name=”SeniorMafia”][img]https://gifsforum.com/images/gif/other/grand/Maradona_Goal_of_the_Century_V_630d9803cbc2875054c6b56b81121ca8.gif[/img]
NIE PAMIENTAJO GIMBY[/quote]
Messi na propsie.

Bekowe cytaty
8 lat temu

1. Kobra jest perspektywicznym artystą ze sporym bagażem doświadczeń i świeżą wizją na siebie.
2. Staramy się wydawać dobre płyty
3. Chada przyprowadził do nas ZBUKA i to on go odkrył (nic dziwnego, że jest chujowy)

Ogólnie dobry wywiad, propsy jednak. cytaty na siłę

DzielimySięRapem
8 lat temu

Step na propsie 🙂 mają dobrych graczy, zajebista wytwórnia i oczywiście – jak na gimba przystało, hehe – składanka z koszuleczką zamówiona 🙂 pozdrawiam 🙂

rthehe
8 lat temu

Łak rekords ciekawe fchój
[img]https://4.bp.blogspot.com/-NApZjzpgrDo/TpBfjtngYdI/AAAAAAAABHA/hHUmUGT_jsQ/s1600/cat+drinks+water.gif[/img]

yebać
8 lat temu

[quote name=”Testoviron”]WIADOMO KTO ROZJABAL 2013
[img]https://www.aptaun.pl/sklep/images/PLYTY/TETPOGZ/deluxe.png[/img][/quote]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dZvL1O4MxGQ[/youtube]

teris na fre to cipka

sam sie rozjeb albo ssij

Stary Wąs
8 lat temu

Adas i Pawel na propsie.

JWP
8 lat temu

[quote name=”yebać”]https://www.youtube.com/watch?v=dZvL1O4MxGQ

teris na fre to cipka

sam sie rozjeb albo ssij[/quote]
CO??? TET SŁABY NA FREE? TY WG WIESZ CO TO PUNCHE?

اللّهِ
8 lat temu

[quote name=”JWP”]CO??? TET SŁABY NA FREE? TY WG WIESZ CO TO PUNCHE?[/quote]
a P i tak był wtedy lepszy

POMARAŃCZOWY KRUL
8 lat temu

[quote name=”dżony sins”]Bezbek jak 3/4 twoich obrazków.

PRZYPOMINAM,2014 ROKIEM TEDEGO![/quote]

TY GUPIA KUHWO

TU NIE MIALO BYC BEKI CWELU

WIEPRZ = [quote name=”dżony sins”]Bezbek jak 3/4 twoich obrazków.

PRZYPOMINAM,2014 ROKIEM TEDEGO![/quote]

TY CIEMNY CWELU TU NIE MIAŁO BYĆ BEKI, POPATRZ NA POGODE W WIEPRZU – SŁONECZKO CZYLI JEST JEGO CZAS PIZDO BO GIMBY TAKIE JAK TY GO WIELBIO

A ŻE TY JESTEŚ TAKIM CEPEM TO NIE OGAHNIASZ WYPIEHDALAJ

LEKARZ MEDYCYNY
8 lat temu

PYTANIE ODE MNIE, CZY CHADA ZLOZY KIEDYS PODWOJNY?

persian
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Vk1pMRRzKSA[/youtube]

Opalajcie co macie przy sobie !

GIMBY NIE ZNAJO

Riczilili
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8W68lS8tq7A[/youtube]

pih_naj
8 lat temu

[quote name=”LEKARZ MEDYCYNY”]PYTANIE ODE MNIE, CZY CHADA ZLOZY KIEDYS PODWOJNY?[/quote]

pytanie ode mnie do ciebie kurwo: po co? chcesz wielokrotnych to se idz do kalena.

pumpumkilla
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2Rol4XIk0LU[/youtube]

fsssstyd
8 lat temu

[quote name=”SeniorMafia”][img]https://gifsforum.com/images/gif/other/grand/Maradona_Goal_of_the_Century_V_630d9803cbc2875054c6b56b81121ca8.gif[/img]
NIE PAMIENTAJO GIMBY[/quote]

też smieciu nie pamietasz,znalazłes gifa i walisz konia

Popularne