Sprawdź nas też tutaj

News

WYWIAD Z DONIEM DLA GLAMRAP.PL

Opublikowany

 

Doniu w wywiadzie dla Glamrap.pl

 

Na linii frontu Poznań – Warszawa ciągle gorąco, niektórzy żyją jeszcze beefem Tede – Peja, który już dawno jest zakończony, a tymczasem jesteśmy w samym środku wojny między Doniem a Chadą, Dioxem i Hadesem. Specjalnie dla was Doniu odpowiedział na kilka pytań.

 

 

 

1. Od twojego ostatniego albumu, który nagrałeś wspólnie z Liberem „Moderato” minęło 4 lata. Co robiłeś przez tak długi okres?

Od tego czasu zbierałem materiał na Brudny Zachód mixtape, który ukazał się w 2009, Wcześniej wyprodukowałem w większości płytę Krisa p.t „Dar”, która zebrała pozytywne recenzje. Angażowałem się w działalność koncertową, eventową. Wspomagałem w miarę czasu fundacje opiekujące się dzieciakami chorymi na mukowiscydozę itp.  Wcześniej rozkręcałem koncertowo karierę Sylwii Grzeszczak, której na pierwszej płycie produkowałem też śladowo utwory i organizowałem trasę. Po wylocie do Usa nasze drogi się rozeszły i zabrałem się za w końcu za własne projekty czyli: „DialogiMuzyka”. Dużo czasu poświęciłem rodzinie.

 

 

2. Początki Ascetoholix to czysty hip hop, którym jarała się spora część tego środowiska. Później zszedłeś z tego toru i byłeś bardziej celebrytą niż raperem. Teraz znów powrót do korzeni. Czy to nie jest taka pogoń za modą?

Nie uważałem się nigdy za celebrytę, towarzystwo które widzicie na bankietach, premierach itp to generalnie ujmując muł bagienny,  w którego towarzystwie uwsteczniasz się na każdej płaszczyźnie. Pozostaje się napić do odcięcia i pośmiać. To że mnie było widać na kilku imprezach wręczania nominacji do nagród, lub wręczania nagród to wyłącznie wynik beki dla której wbijaliśmy się na te imprezy. Z drugiej strony w większości przypadków spotykałem tam Numera, Sokoła, Eldo i większość hiphopowej „śmietanki”, której udawało uciec się przed fotografami, nie wspominając już o Redzie i innych. Poza oczywiście akcjami typu Viva Comet, gdzie wspólnie realizowany numer dał dzieciakom z fundacji Mam Marzenie zastrzyk gotówki, jakiej nie wyjąłby z kieszeni żaden zarobas z polskiej sceny muzycznej. A to ze musiałem dla dzieciaków nagrać numer z takimi celebsami jakie widać na klipie … no coż. Przewiń sobie moje 2 krótkie zwrotki i powiedz czy są nie na miejscu? Dla chorych szkrabów jestem gotów nawet sobie rękę odciąć jeśli wierzę w powodzenie akcji charytatywnej. Ponieważ zdarza się wielu w naszym kraju organizatorów takich akcji którzy zaniedbują swoje obietnice, starannie wybieram przedsięwzięcia z tym związane.

Co do powrotu do korzeni. nigdy ich nie odcinałem. nie odcinałem się od Krisa, od  wspólnych klimatów, od ludzi którzy kochają rapować i tyle. Po prostu żeby płacić rachunki wolałem produkować innym wykonawcom muzykę, i robić w studiu to co lubię. Kreować nowe numery, nawet z pogranicza popu. Niestety u nas często odbierane jest to jako zdrada i nie wiadomo co jeszcze. To ja się zapytam. Za co opłacisz przedszkole dzieciakom? Czym zapłacisz za zakupy w markecie? Szacunkiem? No tak. Przecież sami, wy hejtujący mnie jesteście jeszcze dziećmi i dostajecie śniadanie od mamy rano.

 

 

 

3.Twój kawałek, w którym pierwszy raz oberwał Chada wyszedł dopiero pięć miesięcy po „A pamiętasz jak?”, tak samo oberwał od Ciebie Tede, to wszystko nie jest jakąś formą zrobienia szumu i promocji wokół wydania płyty?

 Wiesz, Tedziu ze swoją doniomanią  (były płyty gdzie na każdej byś coś znalazł), to powinien dawno mieć pociski i tyle. Miał swego czasu szajbę chyba na moim punkcie, co jest dla mnie niezrozumiałe: jak można poświęcać tyle czasu osobie , która ci lata koło chuja.? A pamiętam jeszcze na Eska Music Awards 2005 grzecznie siedział z nami na lożach, garderobach, gratulował, uśmiechał się, straszny przydupas. To trudny przypadek. niby król beki, a spięty jak jak Wąski w Kilerze. Być może bedę się dalej w to bawił ale widzę że po nim to spływa jak po każdym zalaminowanym sztywniaku.

Z kolei Chada jest osobnym przypadkiem. Nie traktuję to jako promocji, raczej daję upust temu, na co nie miałem czasu wcześniej. Po prostu tempo życia wymagało ode mnie reagowania na naprawdę ważne problemy w życiu a nie tekstowe zaczepki. Z biegiem lat doszedłem do wniosku, że kielich się przelewa. Pora na odczepne. Pora wystawić rachunek tym „prawdziwym”, „niezłomnym”, „poważnym” i „twardym”. Ja nie robię nic więcej tylko spuszczam wodę z basenu, teraz widać kto pływa bez gaci.

 

 

 

4. Na albumie Slums Attack- Reedukacja w dwóch kawałkach pojawiły się twoje instrumentale. Masz zamiar być jednocześnie MC i producentem? Dlaczego zostałeś podpisany z imienia i nazwiska a nie z pseudonimu?

Ja nie mam zamiaru. Ja nim zawsze byłem. Od pierwszej płyty „Nazwij To Sam” „A” itp… zawsze najpierw produkowałem, później pisałem teksty. Czasem bywało odwrotnie. Dlaczego tak mnie podpisali Decks z Peją o to musisz ich zapytać. Nic do nich nie mam. Nasze życie się dośc mocno zmieniło od jakiegoś czasu i widze że i im i mnie wyszło wszystko na dobre. Generalnie uważam że Rychu na moich bitach (lub na tych gdzie dorabiałem gdzieś instrumenty) ma jedne z najlepszych nawijek.

 

 

 

5. Co Cie skłoniło do tego, żeby zaraz po wydaniu pełnego albumu DialogiMuzyka, wydawać Epkę?
Czy będziesz chciał się na niej rozliczyć jeszcze z innymi osobami?, czy może chcesz zaserwować Chadzie pocisk większego kalibru?

Tą eEpka zapowiadałem już na albumie DialogiMuzyka, można sobie to sprawdzić na okładce. Więc nie jest to wymysł z ostatniej chwili. Myślę że pokaże ona moje zupełnie inne oblicze. I będzie ciekawostką nie tylko z racji małego nakładu. To będzie materiał dla świadomego słuchacza, który chce się dowiedzieć kilku ciekawostek ze sceny z ostatnich 10 lat. Co do „chałwy”, nie spodziewałem się że taki stary, doświadczony wyjadacz da się tak łatwo sprowokować, co świadczy o jego niskim kunszcie wybiegania w przyszłość. Myślał że będzie kolejnym raperem wiozącym się na moich plecach i przeliczył się co widać po opiniach. Jedno jest pewne, nie powiedziałem ostatniego słowa, a jak widać po wielkości ciśnienia jakie wywierano na mnie przez ostatnie lata, niełatwo mnie złamać. Mimo że nie mam metr trzydzieści 🙂 jestem gnojem, który idzie dalej przez życie niezależnie od pogody. Co do rozwoju sytuacji: mam tylko nadzieję że oponent nie będzie się chwytał ghostwriterów żeby samemu uciągnąć numer, jak znam życie pewnie będzie szukał kozackiego producenta i tym będzie chciał błysnąć. Niestety mam trochę towaru na dyskach. Niestety dla nich, stety dla mnie. Bronię się i atakuję zarazem swoją pracowitością. Nie wysługuję się innymi. Jeśli to jest chujowy wzór postępowania to żyjemy w chorym kraju.

 

 

 

6. Przyjrzyjmy się teraz bliżej disowi „W Ryj”. Przeglądając fora i portale można wywnioskować, że znaczna większość na obecną chwilę ogłasza Cię zwycięzcą nawet 2:0. Zrobiłeś niebanalny klip i utwór mocny zarówno tekstowo jak i muzycznie w 2dni. Nawet niektórzy raperzy przyznają, że są pod wrażeniem. Jesteś zadowolony z odbioru tego numeru?

Cieszę się że istnieje grono inteligentnych, rozgarniętych ludzi, którzy potrafią oddzielić ziarno od plew, umieją spojrzeć szerzej na muzykę. Nie patrzą ślepo na swoich bożków i nie muszą mnie lubić żeby jasno powiedzieć sobie kto rzemieślniczo wykonuje kolejne „featy”, klepie frazesy z cyklu „niesie prawdę” nadużywając słów „kluczy”, które przemawiają do emocji 15-latków, a kto po prostu zgodnie z prawdą żyje i szerzy ją na bitach. Ja nie robię z siebie kozaka, jestem naturalnym gościem, który wszystkie negatywy w życiu stara się obracać na pozytywy. Mimo chujowych akcji w młodości, nie chełpiłem się tym nigdy. Mimo skromnego wychowania, nie ślizgałem się nigdy na tym. Mimo litrów alkoholu i styczności z chujowymi ludźmi, w życiu wolałem nagrywać pozytywne numery aby od tego uciec. Zawsze podziwiałem artystów jamajskich, gdzie bieda niszczyła i zbierała swoje żniwo wśród młodzieży. Elephant Man w tekstach poruszał problemy ale starał się znaleźć słońce tak jak młody Marley z Nas’em.

Jak masz konkretne problemy w życiu to wtedy to rozumiesz że trzeba znaleźć jasną drogę a nie tarzać się we własnym gównie. Dlatego nagrywałem takie numery jak Skarby, dlatego powstały numery jak Suczki i inne, dla wielu śmieszne, dla mnie pozwalające się uwolnić od negatywów dnia codziennego. Ile kurwa można tkwić w jednym miejscu.? Zaczynasz to rozumieć jak życie przynosi ci poważne problemy. A nie zaliczam do nich problemów z używkami.

 

 

 

7. Chada na swoim FB napisał, że nie chce wykorzystywać śmierci Zjawina do beefu i oskarża Cie, że ty to robisz. Szczerze mówiąc nie bardzo wiemy co ma na mysli warszawiak,
ale może ty wiesz więcej na ten temat?

Skoro miał zarezerwowany termin na Swięto Zmarłych z premierą klipu to ja też nie rozumiem. Wiem tylko że wytwórnie często robią premiery na początku długich weekendów aby klip obejrzało jak najwięcej dzieciaków. Ja zrobiłem to na koniec. Co do FB ludzie sugerują abym pozwolił oceniać klip na YT. Mam inne zdanie na ten temat: Nie chcę aby ludzi kierowali się jakimiś statystykami, paskami i owczym pędem itp. Liczy się słowo pisane, doznania i opinie – trzeba ludzi zmusić do dialogi, zmusić do dyskusji. A to zawsze można ocenić:  co widzicie po klipie.

 

 

 

8. Ostatnie pytanie będzie na temat Ascetoholix. Wracacie już niedługo z nową płytą, jednak zabraknie 3 członka zespołu- Libera. Dlaczego nie chciał uczestniczyć w tym projekcie? Czego możemy spodziewać się po tej płycie? Starych dobrych klimatów z pierwszych Waszych płyt, czy może coś zupełnie nowego?

Liber jest obecnie pochłonięty karierą Sylwii Grzeszczak, którą konsekwentnie prowadzi od kilku lat. Jak widać w popowym środowisku konsekwentnie kasuje konkurencję. Nie odnajduje już chęci do nagrań w starym stylu stąd jego brak na nowym albumie. Nie robimy nic na siłę. O szczegóły możesz pytać go osobiście. Z Krisem mam zupełnie świeże pomysły na nasz stary styl, który wielu ludziom utkwił w sercach.  Zawsze stawialiśmy prócz singli na solidne numery – i jak przesłuchasz Apogeum czy Adsum nie znajdziesz słabych punktów. I myślę że ten album będzie cechowała dojrzałość. Chcemy to dopracować i nie robić na szybko tego albumu. To ma być solidny set spod szyldu „A”. Pierwszy singiel ‚Mała Wojna” już niebawem. Przekozacki numer dla Hussars Poznań!

 
154 komentarze

154
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Heniu

Deklu sam dobrze wiesz ze to twoj najlepszy kawalek, chcesz wrocic desperacie bo nie masz nic do stracenia….Nie ma kostki na popie to wracasz do korzeni i liczysz na to ze my wybaczymy….Ale my znamy wasze sztuczki !!!! BRAA

Chada odpowie migowym

wapno

„W sekundę wszystko zrobiło się na odwrót
To co było fejk teraz jest w porządku”

NIGDY GO NIE SPROPSUJĘ CHORĄGIEWY

wapno

„NIE JESTEM NAJSZYBSZY W MIEŚCIE JAK TE LESZCZE
I Z ZA GÓWNA PIENIĄDZE SIĘ NIE WEZMĄ MOJE RĘCE”
Sokół też mu jechał, tak samo jak mes, tede, verte, ale ten odpowiada dopiero teraz gdy wyskakuje z płytą.

wapno

„za z” miało być

hahahahLE

Sokół nawet w tym roku melanżował z Doniem i jakoś się dobrze dogadują

DOBRY WYWIAD

Przecież sami ,wy hejtujący mnie jesteście jeszcze dziećmi i dostajecie śniadanie od mamy rano

GANDZIOR

ZIOM Z POZNANIA , GOEONCE WERSY PLONOM ZIOOOOM

krytykapozytywna

Przychodzi matka hejtera do lekarza z długopisem w dupie.
– Co pani dolega? pyta lekarz
– Jak to co ku*wa?! mój syn hejtował Chałwę, a ten mu odpisał: długopisy do dziury twojej starej!!

NapijSięCzaju

[img]https://s3.ifotos.pl/img/apaczjpeg_rphrewq.jpeg[/img]

diox

[img]https://img838.imageshack.us/img838/3999/beztytuuisb.png[/img]

https://img838.imageshack.us/img838/3999/beztytuuisb.png

DŻEJ

[img]https://img210.imageshack.us/img210/2663/bejka.png[/img]

Analny_podróżnik

[img]https://img818.imageshack.us/img818/1158/26546212467009095635910.jpg[/img]

NapijSięCzaju

hahahaha,no pojebało tego który zrobił sobie taki tatuaż…
z całym szacunkiem 🙂

yszty

z calym szacunkiem dla pojebow .

Analny_podróżnik

A PATRZ NA JEGO 2 NOGĘ
[img]https://img831.imageshack.us/img831/733/27281612466977762305710.jpg[/img]

NapijSięCzaju

Tragedia…
jeszcze ‚gandzior na plecach’ się okaże prawdą

B0HATER

DOBRZE ,ŻE SE JĘDKERA NIE STRZELIŁ – BO BY TERAZ PUMEKSEM DRAPAŁ!!

NapijSięCzaju

To tak jak Ja bym wytatuował sobie Gandziora na plecach…

ETNIES

GORONCE PLECY PLONOM!

bentlej

[img]https://c.wrzuta.pl/wm15798/b92251a5000d95544748b5d0/popek[/img]

PRAWDZIWY SEXPERT

EJ CO TO ZA SZCZUREK MA TA KOSZULKE? HAHAHAHAHAHAHA

CO ZA GIMBUS. ALE SMIESZNE, MA KOSZULKE Z POPOKIEM HAA

Doniu

….i tak jak Chada nigdy nie skończę ….!

diox

https://youtu.be/MUnlm0rIyzU – sokół o nawijaniu na cudzą matke, Doniu w tle 🙂

!!!

nie podoba mi sie jego muzyka. ale co prawda to prawda dał popalić chadzie.
PEACE!

DobryCygan

[img]https://www.viva-tv.pl/gsp/competitions/finch-7448_doniu_muzyki.jpg[/img]

CHADA ! TRZYMAJ GARDEM CFELU!

111

To nie garda, to ręce w drodze do hande hoch.

RumcajSS

oboje niech sie gonia

Gdzie jest Eis?

Już niebawem będzie „Boże, tato! Słuchałeś Chady, co za przypał jak koledzy się dowiedzą, żeby tego uniknąć…”
Aha, a jeśli chodzi o tekst Chady „opierdol pałe starej” – no to na głowę często mówi się pała, a opierdol może znaczyć ogól – czyli ogól głowę starej, tudzież idź, ze starą do fryzjera, no nie wiem…
Chyba, że widzicie tu diss w stronę Głowy z PMM?

smok28gda

twój tok myślenia jest chujowy.

aasda

no jasne ty kurwo teraz zaczniesz w kwadratowych rymach chałwy doszukiwac sie przekazu, niedlugo postawisz go z eldoggiem na jednym levelu i beda filozofowac

KartelRapu

zajebiste !:D

konstantynopolita

DONIU masz mój głos jeżeli startować będziesz w wyborach widać dojrzał i ma łeb na karku

cha da

Doniu wygrał

draft

CZEKAM NA ODPOWIEDŹ CHADY

Analny_podróżnik

NIE LUBIŁEM DONIA, ALE TERAZ GO PROPSUJE BO POKAZAŁ SIĘ Z INNEJ STRONY.

MyWy

„…nie spodziewałem się że taki stary, doświadczony wyjadacz…” – komplement w strone chady ?

.

z takim pseudo raperem wywiad?..
Choc jednak jak narazie wygrywa.

ropopopo

oj doniu przecież TEDE chyba w trzech wywiadach powiedział że jesteś normalnym gościem,natomiast twoja muza to nieporozumienie. dlatego tumanie z tobą normalnie gada i się zachowuje, a twoje popowe wypociny pojeżdża.proste

buhh1990

dokladnie, nawet w wywiadzie chyba z ’06 albo z ’05 o tym mowil, wiec nie spinaj sie na TDF’a

BosskiRoman

[img]https://img.interia.pl/rozrywka/nimg/f/0/Bosski_Roman_Bosski_Firmy_3068311.jpg[/img]
Siemanko, tu Bosski Roman…

OBYWATEL JAMAN

WYPIERDALAJ ROMEK NA OGÓRKI DO NIEMIEC Z CHAŁWĄ.

COP MORDO

Siemasz Romek
[img]https://i.imgur.com/Ns5vV.jpg[/img]

Popek

[img]https://www.mma.pl/wp-content/uploads/2008/09/1197669312.jpg[/img]
Siema Leszek, fajne uszy 🙂

NapijSięCzaju

[img]https://qlimax.idl.pl/wp-content/uploads/2010/11/Chada-i-Pih-Mega-Club-610×120.jpg[/img]

Leszek

[img]https://img.interia.pl/chat/nimg/Eldo_1537895.jpg[/img]
PRZECIEŻ NIE WYGLĄDAM JAK GIMBUS!!!

Pros

[img]https://images41.fotosik.pl/1157/6c74077f28944d97med.jpg[/img]

Wilku

[img]https://streemo.pl/Image/8041_m.jpg[/img]
Se laseczki wyrwałem ziomki hehe EEELO!

Bonus RPK

[img]https://profile.ak.fbcdn.net/hprofile-ak-snc4/276458_141774872582527_1737976976_n.jpg[/img]
WY WSZYSCY – WYJMOWAĆ WSZYSTKO, CO MACIE W KIESZENIACH!
JAK ZNAJDĘ JAKIEŚ NARKOTYKI TO MACIE PRZEJEBANE!

MaRko22

Widze, ze plyte Kaliego przesluchales, bynajmniej za to props 🙂

bentlej

proste, ze przesluchalem 🙂 dalej slucham 🙂 Kaliemu dobrze zrobila odejscie z tej prymitywnej Firmy

HUJ

BYNAJMNIEJ TO NIE PRZYNAJMNIEJ ŚMIECIU

JędkerRealista

[img]https://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR3yApjGLrQ-J6ZucfcOH9QUrga3-pX0xyFVXOE-NraWhSz3L-tlBlkW3_UJw[/img]
ELO WSZYSTKIM! NOWY MONOPOL JUŻ W POŁOWIE LISTOPADA! ZIP NA ZAWSZWE!

bidet

[img]https://c.wrzuta.pl/wm15798/b92251a5000d95544748b5d0/popek[/img]

SuperJanPalony

Uszaty bożek aha, sprawdź moją myśl uwolnioną… (śmiech)

SuperJanPalony

Beka!

mc

,,Liczy się słowo pisane, doznanie i opinie”. To czemu idioto dałeś komentarze do akceptacji …

husar

właśnie dlatego cymbale, SŁOWO PISANE I OPINIE. Czy to nie są właśnie komentarze?? kurwa co za baran

mc

no są a jak on dodaje tylko te które mu się podobają to gdzie tu wolność słowa powiedz mi…

mc

ps. Jak już cie tak wzieło na rozliczenia to czemu Pihowi nie odpowiesz …

paliblant

wzial sie za chade bo wie ze chada to poleci kurwami, pih juz by mu dojebał bardziej

Dzik w pomidorach

Kurwa tego czytać się nie da. Przed „, że” kurwa wstawia się przecinki pedały !! W ogóle błędów od chuja, brak polskich znaków. Ktoś to sprawdza?

Towar

[quote name=”Dzik w pomidorach”]Kurwa tego czytać się nie da. Przed „, że” kurwa wstawia się przecinki pedały !! W ogóle błędów od chuja, brak polskich znaków. Ktoś to sprawdza?[/quote]
Pokaż gdzie w pytaniach masz jakieś błędy? Nie mówię o odpowiedziach, tych nie modyfikowałem, wstawiłem takie, jakie dostałem od Donia 🙂

Boss

Może odpowie na tej epce ?

SZAFA
Chada.

Moi drodzy, Doniu w 7 pytaniu pisze, że nie chce aby ludzie oceniali p statystykach i kometarzach… Dlaczego nie wyłaczy komętarzy na YT tylko akceptuje komętarze które są dla niego pozytywne ? … Dla mnie to jest człowiek który wraca do hh z powodu braku hajsu… A ten beef to promocja Dialogomuzyki. PECAE

AMBROZY

SYNU, TO CHADA I DIOX USUWALI wszystkie, doslownie WSZYSTKIE KOMENTARZE NIEPRZYCHYLNE. TO ONI BANOWALI NA FB I YOUTUBE. WIEC OSTROZNIE.

xc

Jaka promocja Dialogomuzyki, jak to Chada zaczął?!

kkk

z powodu braku hajsu to on robił ‚pop’ i zajmował się innymi sprawami niż hh. czytaj ze zrozumieniem..

KartelRapu

@AMBROZY po pierwsze nie da się banować na fb 🙂 po drugie popatrz na profile dioxa hadesa i chady a nie na donia który usunął 2 moje wpisy:))

crisso

Dobra, dobra Doniu, fajny diss na grałeś, pojechałeś frajerów, ale to nie znaczy, że znowu jesteś super..

AMBROZY

ALE TO ZNACZY, ZE WYGRAL BEEF I WGNIOTL W ZIEMIE MARNYCH RAPEROW „ULICZNIKOW” ZA KLAWIATURAMI

Raveloops

Tak pierdolicie, ze Doniu to pseudoraper… 🙂 a do tej pory Chada nim nie był w waszych oczach, wiec… ten wasz pseudoraper wpierdolił na ciepło chałwe, zajebistego „ulicznika” i „Hardcore’owca” hahah. Ale nie ma sie co dziwic… Doniu potrafi pokazac, ze ma łeb na karku, a nie, jak w przypadku Chady, IQ wprost proporcjonalne do numeru buta 🙂

Wojna

Jednak Liber już nigdy nie będzie Asceta

Jebacdonia!!!

JEBAC CIE POPOWY KMIOCIE!!!

OBYWATEL JAMAN

CIEBIE TEŻ MISTRZU CIETEJ RIPOSTY.

TESTOVIRON

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FHQ_H6uBsxA[/youtube]
Bogactwooo skuhwysyny jebane biedaki kuhwy polskie

Heniu Gdzie Jest Bongo ?
TESTOVIRON

chuj nie bajce kuhwo piehdolona, khadnij hęczniki z siłowni i żhyj moje gówno ty polska biedna kuhwo

Heniu Gdzie Jest Bongo ?

Tfui pozia mie rospierdala kaztanie jepany
deka tesc woda i skura zwykly frajer

Gandzior

Testo mistrz prowokacji 4 ever

Rolewsky

No proszę, nie spodziewałem się tego, że Doniu to taki obyty i inteligentny człowiek. Chyba tak już to musi być, że ludzie niekoniecznie robiący muzykę, która ma odpowiadać słuchaczom rapu, są 9999% bardziej inteligentni niż ich prawilne, rapowe odpowiedniki. Peace.

eeeee

a ten wywiad nie powinien byc czasem w ‚Bekowo’?

Towar

Nie

wapno

powinien ale spadłaby ilość odwiedzin wśród mieszkańców wsi i ugrzecznionych fanów tunningów starych golfów

Towar

W takim razie połowa sceny powinna być w dziale bekowo.

AMBROZY

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA DONIU ZNOWU ZJADLA CHALWE. TEN IDIOTA ULICZNIK TYLKO BY KLAL A DOMINIK POJECHAL INTELIGENTNIE. PIONA DONIU!

DZIECI,CO DZISIAJ DOSTALISCIE NA SNIADANIE OD MAMY? CZYSTA PRAWDA DONIU! PROPSY!

5443

Jesteś, kurwa, nikim sezonowy przydupasie donia (nawiasem twojego alfonsa)
napisz więcej komentów tego typu bo ci smycz ukróci kurwo

AMBROZY

ROZUMIEM, ZE DZISIAJ NIE JESTES W SZKOLE. ROWNIEZ POZDRAWIAM. UWIELBIAM SOBOTY XD LOL XD XD LOL HADA NAJLEPRZY!

KartelRapu

przynajmniej zna ortografię, nie to co ty 🙂
I tak w tym beefie będę za chadą
Doniu wygrał bitwę ale przegra wojnę

bekaa

Kurwa dobrze gada jebać pseudo uliczników nawijających o obciąganiu chuja starej

PIS JOU

ZjadamWasWszystkich

Podobno Gandzior z Magikiem szykuja diss na chade

xd

COOOOOOOOO KURWA?????????????

kz

tendencyjne pytania. odpowiedzi pisane pod publike. klamca, konfabulant i ogolnie zwykla, glupia, kurwa bita. ile za teledysk z vivy poszlo na dzieciaki, a ile do kielni? diss na Chade dopiero na dialogimuzyka z braku czasu? Dominik ty kurwo, aby na pewno? teraz wyleciales z numerem w 48h. Suczki byly forma ucieczki w pozytywne emocje? dlatego tanczyles na sali sadowej z kajdankami w lapkach i usmiechem na pizdzie? przeklamanie tego typa przechodzi wszelkie pojecie.

PRAWDZIWY SEXPERT

CHADA NIE LIZESZ DZISIJA DUPY JAKIMS „RAPEROM” ZEBY SKOCZYL CI RESPEKTY W GIMNAZJACH? IDZ Z GLAMRAP.PL !!!

kz

ciagnij smuge. frajerze.

Geryy

Doniu to pi*da i tyle!!!!!

JAN PALONY

TDF CZAS ŻEBYŚ NAGRAŁ DISS KTÓREGOŚ WIECZORU I ZAMKNĄŁ USTA TEJ POPOWEJ MENDZIE

mary jane

pol wywiadu metnego tłumaczenia sie i drugie pol konkretna gadka. te drugie pół propsuje, ale teksty że chodził na imprezy dla beki średnio mnie przekonują.

COP MORDO

Jakbyś dostała tam zaproszenie to 5 minut byś się nie zastanawiała tylko biegła do H&M po nowe stringi i buciki na impreze.

mary jane

no co Ty, do hempszopu po poncho raczej.

PEDRO

dlaczego to nie jest na „bekowo”???

NO KURWA, CZY TO OZNACZA ŻE DONIU ZNÓW STAL SIĘ RAPEREM? BEKA, BO POLSKI SŁUCHACZ ZAPOMINA. I JESTEM SZCZERZE PRZEKONANY ŻE ZA KILKA LAT WRÓCI JĘDKER, I BEZIE WSZYSTKO OK. HAHA ALE PADAKA.

PS. Jebać Chadę, żeby nie było, że jego fan.

PRAWDZIWY SEXPERT

IDIOTO. DONIU NIGDY NIE ZGRYWAL ULICZNEGO RAPERA. POSZEDL W POP. JENTKER UDAWAL CHLOPAKA ODDANEGO ULICY A GDY ZOBACZYL, ZE JEST NIKIM W RAPIE (0 PROGRESU, DO TEGO KONTRAST PRZY SOKOLE BYL WRECZ KOMICZNY) ZACZAL NAGRYWAC DISCO POLO. JENTKER SIE SKURWIL, DONIU NIGDY NIE MOWIL, ZE JEST SUPER RAPEREM, POSZEDL W POP I TYLE. JEBAC JETNKERA!

$

hehehehe tyle …….

secial

To, że „wyszedł” Ci jeden diss nie znaczy, że jesteś raperem POPOWY FRAJERZE! Jedna jaskółka wiosny nie czyni…

PS.Flow i tak masz CHUJOWE.

ELO

SIEMA CHADA, WIEM ZE TO TY, POZNAJE PO BLUZGACH

xd

jak widzisz ze to Chada to klęknij chociaż pajacu..

SZAFA
TenTypTamten

Ale Chada teraz podobno mieszka w Opolu 😛

Per

Już nie mieszka

PRAWDZIWY SEXPERT

TO DLACZEGO UCIEKAL Z WARSZAWY??? JUZ SPLACIL DLUGI DZIEKI PIENIADZOM BANANOWYCH STARYCH SWOICH GIMB-SLUCHACZY?

A PROPOS GIMBUSY SLUCHACZE CHADE. JAK BYSCIE SIE POCZULI JAKBY CHADA (PROPSUJACY PRZECIEZ ZLODZIEI) OKRADL WAM CHATE?

bekaa

Złodzieje to najwieksze kurwy na świecie .

kz

dobrze, ze masz internet. nic sie nie boj. jestes juz bezpieczny. frajerze.

rffg
ELO

[img]https://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/381738_304498459563436_197781120235171_1333691_42656201_n.jpg[/img]

elotrzydwa

[img]https://www.otoidol.pl/images/idols/478eb0ca69487323.jpg[/img]

PMZ 2 KURWO JEBANA

hahaha jaka morda

ROb C.

[img]https://bi.gazeta.pl/im/4/10158/z10158514X,Jacek–Tede–Graniecki-znany-polski-raper-gra-w-nowej.jpg[/img]
Policja nie śpi !

Mm

„Przecież sami ,wy hejtujący mnie jesteście jeszcze dziećmi i dostajecie śniadanie od mamy rano”

doniu sam siebie cisniesz, przypomne ci – twoi hejterzy sa teraz twoimi fanami, a co z tego wynika… twoi fani to dzieci. No i debilu sluchaj to za co kto oplaca szkoly swoim dzieciom itd to kazdego sprawa, dobrze, ze ty sie przyznales do komercji ( nie wyszlo w rapie, to zajmowal sie produkcjami sylwii grzeszczak, klipy z doda itd ) doni bez kitu jestes mocny, jakbym cie spotkal to polamalbym cie i tyle

hahahahLEc

człowieku codziennie oblewany jestes komercją, chodzisz NIKE’ach, nosisz markowe bluzy, wpierdalasz batoniki z wielkich koncernów i żresz w macdonalds. Wspierasz komercję na 10000%. Ja sie pytam co jest złego we wszechstronnosci muzycznej i talencie wykorzystywanym do utrzymania rodziny? polecam wikipedię i hasło: KOMERCJA…doedukuj się. Z tego, ze połamałbys donia leje w pizdu… internetowy karateka

Mm

dla mnie jestes debilem – komercja w muzyce (w rapie dokladniej), a komercja na światowym rynku (ogół gospodarki itd itd ) to zupelnie co innego.Nastepnym razem specjalnie dla Ciebie bede pisac dokladniej, bo widze, ze Ty swoje zycie spedzasz na wikipedii i innych informacyjnych stronach. Wylacz komputer i wyjdz na dwor – zobaczysz wtedy, ze jedno slowo(dosc ogolne 😉 ) nie dotyczy w takiej samej mierze wszystkich czynników wplywających na nie 😉 milego lania ( smigus dyngus jest za jakis czas z tego co wiem… )

KartelRapu

Komercja komercją ale każdy w tej kulturze wie o co chodzi pisząc to słowo

Mm

no i bym zapomnial – wypominasz Chadzie, ze odpowiedzial po 2 miesiacach, a ty co zrobiles? po 5 miesiacach od wyjscia kawalka „a pamietasz jak” odpowiedziales kawalkiem… co za zbieg okolicznosci, akurat plyte wydajesz i potrzebujesz promocji…

SZAFA
Kebaby Są DeBest

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1aApXWmXNQk[/youtube]

Heniu Gdzie Jest Bongo ?

Kazdy Frajer ktory kliknie like bedzie wyswietlony po lewej….Takze nie kamuflowac sie parowy tylko klikac…Wielcy kurwa obroncy Hip-Hopu…Gangster parowa ale 1 wers wyszedl „Hejterze bronisz ich znaczy , ze im wybaczyles” Ty brudna KURWO !!!!!!!

bentlej

Gimbusie, nie przeklinaj tylko idź lekcje odrób i pójdź do kuchni, bo matka ci zrobiła kanapeczki i herbatkę.

Heniu Gdzie Jest Bongo ?

Moglbym byc ojcem twojego dziadka wiec respect..kmiocie

awantura

Chuj.
Nic nie czytałem, ani wywiadu ani komentarzy.

Heniu Gdzie Jest Bongo ?

To na huj sie odzywasz

awantura

żebyś miał zagadkę na nastepne pięć miesięcy

CompLobo

Co do beefu to jest ciekawy tylko dlatego że to starcie dwóch różnych styli i dwóch różnych mentalności,a kontrast zawsze intryguje. Szkoda tylko, że bitwa w chuj nie równa, bo Chada się miota jak tępy goryl a Doniu potańcuje jak szermierz.

Fan rapu

Nie przekonujesz mnie Doniu . W beefie jestem za Chadą , wiesz dlaczego ?
Nie , nie dlatego że mam 12,13,14,15, czy 16 lat . Dlatego że Chada nawija to co myśli , Ty nawijasz to co ludzie chcą usłyszeć żeby Cię propsować . Peace …

KartelRapu

prawda !

TESTOVIRON

Chujowe nie czytałem

Popularne