GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Żabson „Internaziomal”

Album wypełniony międzynarodowymi featuringami.

Opublikowany

 

internaziomal żabson okładka

Data premiery: 31.10.2019

Żabson nareszcie zdradza szczegóły drugiego LP. Znamy datę premiery i okładkę płyty „Internaziomal”, na którą trafi aż 16 nowych utworów. Już 30 września raper zaprezentuje jedyny solowy singiel z nowego wydawnictwa, wraz z teledyskiem. „Floyd Mayweather” w reżyserii Koozy, pojawi się na YouTube po godzinie 18, a wraz z nim: ruszy preorder albumu w oficjalnym sklepie zabsontoziomal.com.

Misja „Internaziomal” została oficjalnie rozpoczęta! Ukazująca się 31 października solowa płyta Żabsona to kilkanaście nowych utworów, na których pojawią się featuringi gości z Czech, Wielkiej Brytanii, Włoch, czy Stanów Zjednoczonych. Nie zabraknie też oczywiście gościnnych zwrotek od dobrych graczy polskiego trapu, o czym dały znać pierwsze single z Whitem 2115, Beteo, czy Young Multim. Jak pisał jakiś czas temu sam artysta: „Album jest w dużej mierze oparty na kolaboracjach i ma pokazywać, że muzyka jest więzią łączącą różnych ludzi z różnych środowisk i części świata.”.Preorder

Wydanie preorderowe dostępne będzie w wersji standardowej, z koszulką oraz w opcji deluxe, w której znajdziemy praktyczne i modowe gadżety dla najszybszych Internaziomali. Zakupu będzie można dokonać na stronie zabsontoziomal.com. Start sprzedaży ruszy w poniedziałek 30 września po godzinie 18.

Intrygujące zdjęcie okładkowe „Internaziomala” wykonał Łukasz Ziętek, w kosmicznej lokalizacji w sercu Polski. Za sesję zdjęciową oraz koncept kreatywny odpowiada agencja OUTRAGE.Biografia Żabsona

Żabson to jedna z najbarwniejszych postaci młodej sceny rapowej. Urodzony w 1994 roku, znany z nowoczesnego flow, abstrakcyjnych gier słownych, nietuzinkowych konceptów artystycznych oraz niezwykle żywiołowych, dopracowanych koncertów. Sznytu scenicznego nabrał, występując m.in. jako hypeman u boku legendy polskiej sceny – Borixona, z którym współtworzy obecnie projekt Chillwagon. Ma na koncie współpracę ze ścisłą czołówką polskich raperów, a w swojej muzyce nieraz zaznacza szacunek dla korzeni tej muzyki i jej pionierów. Żabson to wszechstronny artysta, który samodzielnie pisze swoje teksty, produkuje część utworów, pracuje nad scenariuszami klipów.

Swoje oryginalne pomysły wyraża również przez modę: jest polskim ambasadorem marki Adidas, a jego styl doceniany jest na zagranicznych pokazach mody. W roku 2018 Żabson przekuł odważne pomysły i rosnącą popularność w sukces pierwszego solowego albumu „To Ziomal”, który osiągnął status złotej płyty. W sierpniu 2018 do słuchaczy trafił nowy materiał „TRAPOLLO”. Drugi album długogrający „Internaziomal” trafi do sprzedaży 31 października 2019 roku.

Tracklista

 1. Internaziomal – prod. 2latefor
 2. Elegancko – feat. Yzomandias; prod. Decky Beats
 3. No prowo – prod. Kubi Producent
 4. Smalltown boy – feat. Beteo, White 2115; prod. Deemz, Raff J.R.
 5. Nowe dźwięki – prod. Tomasz Wójcicki, Kubi Producent
 6. Twister – feat. Young Multi; prod. Borucci
 7. Floyd Mayweather – prod. 2latefor
 8. Ucieknij ze mną – feat. Agata „Dziarma” Dziarmagowska; prod. Deemz
 9. Collage – feat. Vegas Jones; prod. Andry The Hitmaker
 10. Marcelo Burlon – prod. Hubi
 11. Brak snu, stres i używki – feat. Szpaku; prod. Kubi Producent
 12. Szrot – feat. Monkey 67; prod. Swizzy Beats
 13. Kaptur – prod. SecretRank
 14. Mr. Drip – feat. Deemz, Otsochodzi, Lil Gotit; prod. Deemz
 15. Sukces – feat. Borixon; prod. Deemz
 16. Urlop OUTRO – prod. 2latefor

Utwory

 1. Żabson „Small Town Boy” ft. Beteo, White 2115
 2. Żabson ft. Dziarma „Ucieknij ze mną”

Artykuły

 1. Żabson kontra ochroniarze. Kto ma rację w konflikcie?
 2. Żabson zmienia taktykę i ujawnia plan na promocję nowej płyty

Trasa koncertowa

2.11.19 – Poznań
8.11.19 – Rzeszów
9.11.19 – Katowice
10.11.19 – Nysa
14.11.19 – Łódź
15.11.19 – Bydgoszcz
22.11.19 – Toruń
23.11.19 – Gdańsk
28.11.19 – Warszawa
29.11.19 – Opole
30.11.19 – Wrocław
6.12.19 – Białystok
13.12.19 – Kraków

Popularne