Sprawdź nas też tutaj
Żabson Trapollo okładka Żabson Trapollo okładka

Recenzja

Żabson – „Trapollo”

Materiał mocno koncertowy.

Opublikowany

 

Trapollo. Trap i Pollo. Według Żabsona nie tylko oddzielny nurt, ale także sposób podejścia do tworzonej muzyki. Trzeba to rzecz jasna brać pół serio, pół żartem, jednak z jednym trzeba się tutaj zgodzić. Takiej płyty w polskim rapie jeszcze nie było. Pytanie tylko, czy to dobrze, czy źle?

Mówią mi, że robię Disco Polo
Ja tylko robię kwit jak w Disco Polo
Odkryłem nowy styl

Wszystkie płyty Żabsona charakteryzują się ciekawą zależnością, gdzie każdy kolejny numer musi być diametralnie inny od poprzedniego. Zapewnia to całkowitą różnorodność, jak i zarazem całkowity brak spójności. Trapollo odbiega tutaj od schematu, dając nam pierwszy raz odpowiednio złożony materiał, zarówno brzmieniowo jak i lirycznie. Pojawiający się w każdym numerze motyw religijny lub mitologiczny, chociaż nie do końca oryginalny, to cieszy. Rzecz jasna, Trapollo to 6 numerowy Extended Play, więc łatwiejsze było to do utrzymania, niż przy długogrającym “To Ziomal”. Co więcej, muzyk postawił na studyjną współpracę producentem – KGR-em oraz w dwóch numerach z Deemzem. Lista gości również nie okazała się za długa, zaczynając i kończąc się na maffijnej gwieździe rocka – White2115.

Latam za sprawą jak Hermes
W świecie, co karmi nas papką jak Gerber

Autotune towarzyszyć nam będzie przez stanowczą większość materiału. Nie będzie on zbytnio nachalny, aczkolwiek jego mniejsi zwolennicy mogą mieć niemały problem z przebrnięcie do końca płyty. Mi taka forma odpowiada, przede wszystkim ze względu na brak drażniących kontrastów wokalnych. Nie do końca za to, trafiały do mnie wersy wykorzystujące podobny wydźwięk słów typu “możesz”, “Mojżesz”, “dojrzeć”. Tak jak z panującymi wszech obecnie anaforami problemu nie mam, tak to rozwiązanie mnie zdecydowanie odrzuca. To samo się tyczy także dwu wersów przekminionych już jakąś dekadę temu, na patencie jak “wejście na Olis” z “wejście na Olimp”. Jeśli brzmieniowo siedzimy w standardach 2020, to czemu lirycznie dalej w okolicach 2010? Abstrahując, docenić trzeba rzucane dwójki i trójki, o które tak rzucają się zawsze oldschoolowcy. Takie tutaj znajdziemy i to w każdym numerze. Szczególnie spodobała mi się ta z konikiem, który perfekcyjnie wpada w koncepcję albumu. Rapgenius może się momentami przydać.

Czuję się jak król
Gdy zaczynam koncert
Tylko Bóg może z góry na mnie spojrzeć

Ogólne wrażenia z “Trapollo”, mam co najmniej dobre. Trudno go porównywać z zupełnie innym “To ziomal”, jednakże wydany on został w przystępniejszej dla mnie formie. Przed premierą Epki, Żabson sporo się tłumaczył z tego co ma zamiar puścić, według mnie zupełnie niepotrzebnie. Koncertowo materiał sprawdza się bardzo dobrze, o czym przekonałem się podczas tegorocznego Fresh n Dope Festival w Warszawie. Nie jest to materiał, który będę wrzucał codziennie rano na słuchawki, jednak jeśli zdąży mi się jeszcze trafić w najbliższym czasie na któryś z występów Żaby na żywo, to z przyjemnością posłucham.

7.8 Ocena redakcji
7.4 Ocena słuchaczy (7 głosy)
Teksty6.5
Bity9
Flow8
  Zaloguj się, żeby ocenić
Sort by:

 

Verified

Show more
{{ pageNumber+1 }}

 
20 komentarzy

20
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Nataliaaa

Ktoś tego na prawdę słucha?

ProfesorNauk

Jak się ruchasz to coś stękniesz chociaż czasami? Czy leżysz jak ta kłoda?

pyta

na prawdę nie, ale naprawdę już tak. poza tym won do garów.

KURAKO DRINK MÓWI CI TO COŚ?

YURKOSKY JEŚLI TO CZYTASZ TO WIEDZ ŻE JESTEŚ MAŁA ŁYSA WSZOM POKRAKO OBSRANA

ALKOHOLIK

Natalka lubię twój srom

Czapo

Słuchają tego tylko ludzie którzy są zjebani haha dno, gdzie ten rap zmierza jebac typa

Lil Pee

Żabka gotowy na sb festiwal? Będę tam z cydżym i po koncercie zerwiemy z ciebie rajtuzy i zrobimy robotę. Będzie lizanko spoconych pach, kapska i nie tylko

cydży

Fajnie będzie jak znanym raperom obciągne pyty na bekstejdżu i zabawimy sie w ostre bukkake na mnie, Zabson na ten przykład będzie zapinał Lil Pee, wyjmie z niego kutasa i da mi do ust i tak po kolei, Bedoes, White, Białas i inni.

prawda

kogo obchodzi jakiś zabson

erdewu

mnie – słyszałem że ma ciasny odbyt – z chęcią go wyrucham we wszystkie dziury
tylko wtedy zdobędzie prawdziwy fame jako moja szmata

Siusiek

On śmie mówić ze odkrył coś, ja pierdole w stanach gab3 robił to co on 4 lata temu już i to jeszcze lepiej 100 razy, numer internet.wave z tego kabaretu jest identyczne jak gab3 no matter what, czyste ksero elo

twoj stary pjany wasze marny piosnki

nie da sie sluchac tego gaba3 chuj mu w pizde frajerowi na pizdewalimy kurwa wlasnie ta

erdewu

no odkrył – trapolo
CWEL NAD CWELE
obrażasz dokonania polskich raperów CWELU
przykre że taki Sokół sie błaźni z takimi cwelami jak ty – dla kasy…
Pezeta nie wspominam bo on błaźnił sie co kawałek….

Jomal

Fajna grafika ale muza zapewne zjebana dlatego nie odsłucham rapera ze środowiska lgbt :)…

Słynny japoński reżyser - Nagasuka Nakiju

GEJSOOOON, TO ZIOMAL!

ALKOHOLIK

3×0,0 Zabi klekaj do miecza nowa władza nadchodzi disco rap

Trystydycymyt

„…kończąc się na maffijnej gwieździe rocka – White2115.”

Ręce opadają. Ciepłota, Ciebie chłopak nie przytula?

Żydson ziomal

Trapson-Żabollo

00:12 i 17

23:57 7

Jebacz polskich cebuli

Kurwa te zjeby w komentarzach są poprostu niewiem jak ich opisać każdego kurwa hejtują kutasy i klasyczne polskie jebane cebulaki co ssą każdemu pałę pozdrawiam was cebulaki polskie jebać was

Popularne