Sprawdź nas też tutaj

News

Znamy freestyle’owego mistrza Red Bull Kontrowersy

Koro obronił tytuł.

Opublikowany

 

fot. Bartek Wolinski

Koro po raz drugi w historii stanął na najwyższym stopniu podium Red Bull KontroWersy i tym samym obronił tytuł mistrza. Jedna z najważniejszych bitw freestyle’owych w Polsce obfitowała w wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, a droga do zwycięstwa wcale nie była łatwa. Tegorocznemu triumfatorowi przyszło zmierzyć się m.in. z Filipkiem, który na bitwie pojawił się incognito pod pseudonimem Kondzia. Galeria z wydarzenia oraz wideo z finałowej walki dostępne już na stronie www.redbull.pl

Czwarta edycja Red Bull KontroWersy już za nami. W sobotni wieczór 29 lutego we wrocławskim Akademia Club licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć niesamowite punchline’y i być świadkiem świetnego freestyle’owego show. Emocje wystrzeliły już w pierwszej walce, gdy nieoczekiwanie na bitwie pojawił się Filipek, startujący pod pseudonimem Kondzia. Jego obecność zaskoczyła nie tylko publiczność, ale również jurorów i pozostałych zawodników. Miejsca w finałowej 16 nie zagrzał jednak zbyt długo, gdyż w wyniku losowania w pierwszej bitwie zmierzył się z Koro. Panowie rozegrali między sobą emocjonujący pojedynek, zakończony po dogrywce zwycięstwem tego ostatniego. Koro nie dał szans również kolejnym przeciwnikom i pewnie obronił tytuł mistrza Red Bull KontroWersy.

Ogromne pięć dla jednego z najlepszych w historii – tymi słowami przewodniczący jury Te-Tris podsumował drugie z rzędu zwycięstwo Kora na Red Bull KontroWersy.

W tym roku bitwy, poza klasycznym wejściami na zadanie przez jury tematy, odbyły się w kilku zaskakujących konwencjach. Pierwszą z nich była runda storytellingowa, podczas której zasiadający w jury stand-uper Błażej Krajewski czytał zawodnikom losowo wybrane zdania z książki. Następnie Ci musieli „dorymować” do nich ciąg dalszy opowieści. Kolejną zadaniem postawionym przez zawodnikami były wykłady z wytypowanych przez Te-Trisa akademickich przedmiotów czy wykorzystanie freestyle’u w nietypowych sytuacjach z życia gwiazd Hollywood.

Rok temu też był fajny klimat i nietuzinkowa konwencja, ale dzisiaj wszystko było na tip-top dograne. Formuła konkursu znów zaskakiwała, nie było czegoś takiego wcześniej nigdzie w Polsce – komentował na gorąco Koro.

Kolejnym ważnym momentem bitwy było oficjalne zawieszenie freestyle’owej działalności przez Spartiaka, który po przegranej walce z Korem w półfinale oznajmił, że występ na Red Bull KontroWersy był jego ostatnim.

Ale to nie koniec emocji związanych z Red Bull KontroWersy. W tym roku przed fanami freestyle’u dodatkowe zadanie, czyli możliwość głosowania na „Najlepszy Punchline’a z New Balance”. W tej dodatkowej kategorii nagrodzony zostanie autor najbardziej spektakularnego wersu. Wygranego w tej kategorii wybiorą wspólnie jurorzy oraz internauci. Jury Red Bull KontroWersy cały czas obraduje, by spośród wielu spektakularnych linijek, które padły w sobotni wieczór wytypować najlepsze punchline’y. Następnie na stronie redbull.pl/kontrowersy uruchomione zostanie głosowanie, w którym internauci będą mogli wybrać spośród nich najlepszy punchline. Jego autor otrzyma nagrodę w postaci vouchera o wartości 1500 złotych do wykorzystania w sklepie New Balance.

Nad przebiegiem imprezy oraz werdyktami czuwali – obok Te-Trisa i Błażeja Krajewskiego – freestyle’owiec Milu, hiphopowy youtuber Yurkosky i Bober. Ten ostatni, już po bitwach, zagrał też koncert dla zgromadzonej na miejscu wydarzenia publiczności. Bitwy, jak co roku, prowadził Filip Rudanacja, zaś o warstwę muzyczną zadbała Dj Lazy One.

Osoby spragnione freestyle’owych wrażeń, będą mogły obejrzeć pojedynki tegorocznej edycji na kanale YouTube Red Bull KontroWersy. Tam już dostępna jest walka finałowa, czyli Koro vs Kaz.

Bitwy freestyle’owe to pojedynki na słowa i rymy, które w trakcie swoich improwizowanych występów wypowiadają freestyle’owcy. Liczy się styl, błyskotliwość i refleks. W tej formule, w ramach Red Bull KontroWersy, startujący zawodnicy zmierzyli się po raz czwarty.

 
9 komentarzy

9
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
EnoHoNO

Znamy freestyle’owego mistrza Rafalala Bull Analizer
Koro obronił odbyt.

BeImondo Informator

A skąd go znacie? Do szkoły razem chodziliscie,na karate,czy może po siusiakach się smyraliscie gdzieś w bramie? Prosimy o konkrety bo bardzo nas to interesuje że go znacie.

BLACH KAMORA

Pedał i pajac jak chuj, nie wiem skąd ten hajp.

odbtochuj

Jest dobry ale tak drze pizde jakby mu zara dupa miala peknac

SEFaltruista

Koro props

Prawda

13:21 7

Opublikowany 48 minut temu 2 marca 2020 Przez Redakcja

Fufacz

Znamy fistyle’owego mistrza Dick Bull Kontrowersy
Koro przecwelił tyłek.

Odb

Znamy wannowego mistrza Rafalala Ball’s Kontrowersy

SZTOSINGER

Popularne