Sprawdź nas też tutaj

News

18 lat temu odszedł Magik

„Dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt”.

Opublikowany

 

piotr magik luszcz
Piotr "Magik" Łuszcz" / fot. archiwalne

26 grudnia 2000 roku, osiem dni po premierze płyty „Kinematografia”, rankiem o godzinie 6.15 Łuszcz wyskoczył przez okno ze swojego mieszkania w Katowicach-Bogucicach. W stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala, gdzie około godziny 6.45 zmarł.

Archiwalne wypowiedzi najbliższych osób z otoczenia Magika.

Żona Justyna

Ale nim się urodził, Piotrek uczył się piosenek o krasnoludkach, śpiewał mi do brzucha. Jak nie wiem co, kochał Filipa. Później zrobiło się Piotrkowi tak ciężko, że nie umiałam mu pomóc. Trzeba było się rozstać, żeby kiedyś móc wrócić do siebie. Zdecydowałam się na separację, wspomniałam nawet o rozwodzie. Piotrek odmówił. Tłumaczyłam mu: „będziesz wolny”. Odpowiedział: wiesz, że każdy nasz czyn ma ogromny wpływ na cały świat? Poradziłam, żeby myślał o sobie, nie o całym świecie. Ale to on, skubany, miał rację. Dobro, uśmiech, podanie ręki – rozchodzi się jak fala. Zło tak samo. Człowiek jest częścią świata. Ma udział w tworzeniu jego przyszłości.

Syn Filip

Był artystą, ludzie rozkminiają, dlaczego się zabił jak się zabił, dlaczego to zrobił, po co, w ogóle jakim był człowiekiem. Czy to jest tak naprawdę ważne? Ważne jest to że był, był kimś i robił coś, teraz go nie ma. Temat zamknięty. Po co o tym gadać. Ludzie cały czas szukają sensacji.

Rahim

Magik należał do osób, które bardzo dużo myślą o życiu. To po pierwsze… Po drugie – nałożyła się na to sprawa dotycząca jego powołań przez Wojskową Komisję Uzupełnień. Miał już wtedy żonę i dziecko, a ponadto był to okres, gdy wreszcie chcieliśmy nagrać krążek. I Magik zaczął tak kombinować, że sobie zszargał psychikę. Obrał taktykę udawania osoby kompletnie niepoczytalnej. Dwa razy go odraczali, ale tylko na rok. To wmawianie sobie, że ma świra, że nic mu nie wychodzi, doprowadziło do tego, iż przemęczył organizm. Gdzieś w podświadomości zakodował sobie, że jest źle i to doprowadziło do osłabienia psychiki. Powiedział mi kiedyś: „Rahim, wiesz co? Przez to WKU pojebało mi się. To, co sobie kiedyś wmawiałem, żeby tylko grać niepoczytalnego przed komisją, teraz mną zawładnęło. Czuję, że kompletnie świruję.

Fokus

Każdy z jego otoczenia chyba jakoś sobie wytłumaczył jego decyzję, lepiej lub gorzej, ale to i tak jest nie do pojęcia. Strasznie boli. Na pewno nas to zmieniło. Spoczywaj w pokoju, Mag!

Gustaw, właściciel Gigant Records

Magik jako artysta? U niego nie było różnicy między człowiek jako człowiek lub człowiek jako artysta czy coś tam jeszcze. Artystą był bez przerwy, tak jak i człowiekiem, choć prawdą jest, że trudnym. Nie umiał oddzielić sztuki od rzeczywistości, zmagał się z nią, walczył tekstem i muzyką. Pisał głównie w nocy 2:00, 4:00. Nieraz dzwonił po północy i rymował całe kawałki, wiele takich, których nigdy nie usłyszymy. Jestem Bogiem pierwszy raz usłyszałem przez komórkę jadąc autem. Zanim dojechałem z Warszawy na Śląsk znałem już kilka wersji. Dzwonił co jakiś czas, oczywiście w nocy, rymował i pytał co ja na to, jak myślę, czy Rahim i Fokus będą chcieli zarymować następne zwrotki.

10.1997 Katowice, Spodek. n/z Kaliber 44 ( Joka i Magik)
fot.Michal Kolyga/REPORTER

Z okazji 18 rocznicy śmierci Magika prezentujemy poniżej zbiór ciekawostek i wypowiedzi innych artystów na temat reprezentanta Kalibra i Paktofoniki.

DJ Feel-X wspomina swojego przyjaciela

W 2017 roku DJ Feel-X wypowiedział sie szerzej na temat Magika prezentując wyjątkowe nagranie, w którym udzielił się śp. raper.

– 17 lat minęło od śmierci mojego przyjaciela z zespołu. Wspominam go przez całe te Święta i mam dla Was coś wyjątkowego. Siedziałem długo i myślałem jak uczcić tą smutną rocznicę. Stwierdziłem, że czas wspominać z pogodą ducha i choć odrobiną uśmiech na twarzy, radości w sercu i całej masy dobrych, śmiesznych a może dla Was ciekawych wspomnień. Przygotowałem zatem utwór muzyczny w którym udzielił się Magik w nigdy niepublikowanej nigdzie, bo nie istniejącej do tej pory wersji. Mojej produkcji. Jest to swoisty blender uczuć jakie przez ostatni rok krążą po mojej głowie jak wspominam tamte lata. Współpracę wtedy z 3 zajebistymi raperami, magikami i iluzjonistami słowa. Co się z nimi stało?, kim są dzisiaj i przede wszystkim jacy są dzisiaj? Jeden z nich, bez sprzecznie najwybitniejszy. Odszedł 17 lat temu a jego legenda i przekaz stały się nieśmiertelne. Dwóch pozostały dla mnie obecnie, nieobecnych, jakby obcych kolegów. Przestałem rozumieć i znać. Nie wiem co się z nimi stało. Dlaczego zachowali się tak a nie inaczej? Jak teraz im się z tym żyje? W sercu jednak mam tylko to co najważniejsze czyli miłość, radość i dobre wspomnienia. I tego Wam życzę na resztę naszych pięknych żyć. Cieszmy się, że żyjemy bo w życiu piękne są tylko chwile. Sebek DJ Feel-X Filiks

Pamiętam ostatnie moje spotkanie z Piotrkiem w Katowickim Mega Clubie na Dworcowej. Zaprosił mnie do stolika na dole na przeciwko baru i osobiście prze rapował mi tekst do utworu „Nowiny”. Zapytał mnie wtedy czy wiem dlaczego rozstał się z Dabem i Joką i odszedł z Kalibra 44? Odpowiedziałem: „Fajny tekst i właśnie o to chodzi w Rapie, żeby mówić co się czuje bez zbędnego pierdolenia. Mówić szczerze tak właśnie jak to tu powiedziałeś”. Więcej już nigdy nie spotkałem się z Magikiem osobiście. To był wspaniały człowiek i nietuzinkowy artysta. Takich raperów potrzebuje Polski Hip-hop i takimi raperami możecie się stać wy, młodzi ambitni i szczerzy ludzie. Do tego Was namawiam.

PS. Pamiętajcie bądźcie prawdziwi i nie oszukujcie w tym co robicie. Róbcie dobry i szczery Hip-hop, żeby ta kultura przetrwała nasze czasy i przeszła do przyszłości, dając kolejnym pokoleniom inspirację do twórczej pracy i stylu życia. Tego nauczył mnie Hip-hop i dlatego dziś robię wszystko, żeby wiedział o nim każdy. Hip-hop non stop.

Po pierwsze jest to blend – połączenie dwóch utworów. Po drugie cała masa ukrytych treści, które powinniście sobie spokojnie wyszukać i zrozumieć. Nie jest to ballada o DJu a jedyny w swoim rodzaju i pierwszy Dubplate na polskiej scenie. Coś czym mogę się pochwalić Tylko Ja!. Pazurek i zadziorność to charakter War Tune’ów, których używa się na Clashach, ja tym chyba pozamiatałbym wielu DJi z parkietu, co Załoga?

W utworze zawarte są pozdrowienia od legendarnego i nieżyjącego już DJa Jam Master Jay’a z Run DMC, mojego pierwszego hip hopowego guru z południowego Bronxu, jedynego w sowim rodzaju nauczyciela KRS-One, oraz dwóch bardzo inspirujących mnie w tamtych latach zespołów hip hopowych z USA, Das EFX i Smif-N-Wessun. Jest też sampel głosu młodziutkiego Szymiego i fragmenty bajki Miki Mol. Zbieranie pozdrowień (shoutoutów) jest moją pasją od 1994 roku. Mam w swojej kolekcji setki znakomitości ze sceny polskiej i światowego Hip-Hopu, Reagga’e, Dancehall i nie tylko. Częściowo możecie usłyszeć je na moim profilu a kolejne odsłony zamieszczę w swoich nadchodzących mixtape’ach. 

Kaliber 44 i syn Magika z tribute

W 2016 roku w katowickim spodku odbył się koncert z okazji 20-lecia śląskiego rapu. Pojawili się na nim m.in. Kaliber 44 oraz syn Magika Fejz, którzy zamknęli całe wydarzenie wykonując tribute dla Magika i prezentując utwór „Plus i minus”.

Rahim: „Życia ze sławą uczyłem się od śp. Magika”

W 2015 roku Rahim był gościem programu „20m2” Łukasz Jakóbiaka, w którym opowiedział jak żyć będąc osoba rozpoznawalną. – Miałem w swoim otoczeniu śp. Maga, który zdobył dużą popularność dużo przede mną, był do tego moim jakimś tam guru i on mi pokazał, że można żyć normalnie i być normalnym facetem pomimo ogromnej popularności. Jak uczyłem się od niego robienia bitów, rapowania, tak samo uczyłem się od niego życią z tą ogromną sławą, pozostawania sobą i utrzymywania swojej awrtości i skromności – powiedział Rahim.

Tede leci jak Magik

W 2014 roku dokładnie 24 grudnia Tede udostępnił nagranie „Lecę jak Magik”.  – Kawałek na który wiele osób czekało, nagrany w 2012 miał trafić na album „Elliminati”, ale tak się nie stało. Dziś jest wigilia 2014 więc możemy dać się ponieść magii świąt – informował wtedy raper.

Bujanie Konika Magika

W 2013 roku na naszych łamach ukazał się obszerny tekst na temat postaci Piotra Łuszcza. „Naturalnym następstwem zaistnienia kultu Magika było pojawienie się obrazoburców, którzy zdegustowani aktywnością fanatycznej części jego fanów starają się jak najmocniej sprofanować wizerunek zmarłego poprzez zamieszczanie w internecie żałosnych filmików i memów parodiujących ostatnie chwile jego życia, oraz publikowanie na forach dyskusyjnych komentarzy przepełnionych niskich lotów czarnym humorem”.

Z całym tekstem zapoznacie się tutaj: Bujanie Konika Magika

Peja: „Powinno się mówić Magik z Kalibra 44”

W 2012 roku Peja wypowiedział się na temat głośnego filmu przedstawiającego historię Paktofoniki „Jesteś Bogiem”, który miał wtedy premierę, a także skomentował szerzej postać samego Magika. Poniżej przedstawiamy nasz news z tamtych lat na ten temat.

Powinno się mówić Magik z Kalibra 44, z całym szacunkiem do PFK – mówi w wywiadzie dla portalu filmowego – Peja. Raper wypowiada się m.in na temat filmu „Jesteś Bogiem”. Jakiś czas temu mogliśmy usłyszeć stanowisko Peji w sprawie publikacji oświadczenia przez Krzysztofa Kozaka nt. naruszenia dóbr osobistych. Sprawdźcie jak współzałozyciel Slums Attack ocenia cały film.

Peja wyjaśnia, że nie pojawił się na premierze „Jesteś Bogiem”, bo jego fani i współpracownicy by sobie tego nie życzyli. – Nie przyjechałem na premierę „Jesteś Bogiem“, bo wolę pójść normalnie do kina z tymi dzieciakami, które wierzą zarówno w Magika, Rahima, jak i w wielu z nas. Nie należę do kręgu wzajemnej adoracji, moi fani by sobie tego nie życzyli, również artyści, z którymi współpracuję.

Raper uważa, że Magik powinien być wspominany jak ten z Kalibra, a nie z Paktofoniki: – Historię filmu „Jesteś Bogiem“ śledzę od pierwszych doniesień prasowych. To są tak zamierzchłe czasy, że nikt nie byłby w stanie precyzyjnie odtworzyć tamtych wydarzeń. Ponieważ Paktofonika po śmierci Magika została otoczona kultem, więc producenci, reżyser skoncentrowali się na historii zespołu. Aczkolwiek powinno się mówić Magik z Kalibra 44, z całym szacunkiem do PFK.

Peja podkreśla także, że nie wiemy kiedy w filmie fikcja spotyka się z rzeczywistością, oraz, że nie znajdujemy wyjaśnienia dlaczego doszło do samobójczej śmierci Magika: – Nie znajdujemy także wyjaśnienia, odpowiedzi, jak i dlaczego zginął Magik. Motywy jego działania są, według mnie, niejasne. Tu nie chodziło o rozwód czy brak wiary we własne możliwości. Za tym musi kryć się coś więcej, człowiek, który decyduje się na tak desperacki krok prawdopodobnie nie ma już siły na to, by radzić sobie z otaczającą go rzeczywistością.

Magik Polakiem wszech czasów

W 2011 roku  Piotr „Magik” Łuszcz zasilił ścisłe grono Polaków Wszech czasów. Organizatorem kampanii społecznej „Polak Wszechczasów” jest zespół produkcyjny Oko i Ucho pod patronatem Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Narodowego Centrum Kultury przy współpracy Wydawnictwa Naukowego PWN. Ideą akcji jest poznanie historii naszych przodków. Dzięki tej inicjatywie możemy promować bliskie i zasłużone Polsce osoby.

Magik znalazł się wśród takich postaci jak: Lem, Kuroń czy Matejko. Aktualną listę Polaków Wszechczasów można zobaczyć na stronie polakwszechczasow.pl

Blendtape ku pamięci Magika

W 2011 roku Du-Rzy udostępnił 11-kawałkowy blendtape poświęcony Magikowi. Nagrania zniknęły z oficjalnego konta producenta i są obecnie pojedynczo porozrzucane po całej sieci.

Tracklista

01.Du-Rzy & RAHIM – Reformator Systemu
02.Du-Rzy & MAGIK – Lepiej być nie może
03.Du-Rzy & MAGIK,OSTR – Świat schodzi na psy
04.Teksty (Skit)
05.SzUsty, Du-Rzy & MAGIK – Jestem Bogiem
06.Du-Rzy & PAKTOFONIKA – Na mocy Paktu
07.26/12/2000 (Skit)
08.SzUsty & MAGIK – Chwile ulotne
09.Oddałbym (Skit)
10.Du-Rzy & FOKUS,OSTR,RAHIM – Nierozłączny kompan
11.Du-Rzy & RAHIM – Wiersz
12.Du-Rzy & RPS, PIH, OSTR – Zbyt dużo bólu (bonus)


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Roger za kratami – miał przy sobie 67 kg narkotyków. Słuchacze pękają ze śmiechu

Poznański raper chwalił się w swoich utworach, że jest narkotykowym kurierem.

Opublikowany

 

roger narkotyki

Poznański raper został zatrzymany, a w jego samochodzie i mieszkaniu znaleziono ponad 67 kg marihuany i mefedronu. Roger chwalił się w swoich kawałkach, że jest narkotykowym kurierem. Słuchacze nie mają dla niego litości.

Rapował, że jest narkotykowym kurierem

„Plecak na plecy, ja nie chcę głodu, paczka ląduje w bazie, udało się znowu” (..) Ciągle szukają dowodu. Ch*j im w cyce, ja nie chcę głodu – brzmi fragment jednego z kawałków Rogera.

– Przecież sugestia jest jasna, nawet jeśli ktoś będzie twierdził, że to fikcja literacka. Kojarzę jego piosenki. Rapował o ucisku, biedzie, ale też o rozprowadzaniu narkotyków. Naprawdę sądził, że policja jest tak głupia i tego nie widzi? – mówi w rozmowie z Wyborczą były przestępca z Poznania.

„Ciągle szukają dowodu” – znaleźli, refren nieaktualny

Zatrzymanie rapera odbiło się szerokim echem w środowisku, a szczególnie wśród słuchaczy, którzy namiętnie komentują działalność Rogera, nie mogąc uwierzyć, że rapował on o rozprowadzaniu narkotyków i rzeczywiście to robił. Na jego profilach oraz pod jego kawałkami możemy znaleźć takie komentarze:

 • Miłej odsiadki ,,wielki raperze”XDDDD
 • Jak to leciało? „Masz zajawke na koks?”
 • „Ciągle szukają dowodów” – znaleźli, refren nieaktualny XD
 • 12 lat w więzieniu
 • „ciągle szukają dowodu” znaleźli 63 kilo tematu robił się na Escobara, będzie kolejny Pieczara
 • Witam, jako początkujący git mam pytanie do sztywniejszych kolegów. Czy człowiek który sam na siebie się rozpruje medialnie jest nadal człowiekiem czy już frajerem? I czy raper używający przez cały czas autotuna może być nazywany ulicznym raperem czy raczej hip-popowym pajacem?
 • Ambicje wielke jak los angeles. W wiezieniu 12 latAmbitny jestes bardzo

Polscy raperzy narkotykowymi baronami

Tylko w tym roku dowiedzieliśmy się, że policja zatrzymała trzech raperów, którzy są oskarżeni o rozprowadzanie narkotyków. Kaczy Proceder ma zarzut międzynarodowego przemytu na ogromną skalę z 5 tonami narkotyków w tle. Brodinio z Rzeszowa został oskarżony o handel narkotykami i kierowanie gangiem zbrojnym i jak ujawnił w rozmowie z GlamRap.pl bliski współpracownik rapera, może mu grozić nawet dwucyfrowy wyrok.

W ubiegłym roku tego typu zatrzymań raperów było jeszcze więcej. U OG Olgierda znaleziono 38 kg narkotyków. Za kraty z różnych przyczyn trafili także tylko w 2023 m.in. Egon z Non Koneksji, Mały DZB, współpracujący z Rusiną producent Learnhowtohustle, a także Major SPZ, który po kilku miesiącach opuścił mury więzienne. Nie zapominajmy także o Bonusie RPK, który odsiedział 5.5-letni wyrok za rozprowadzanie narkotyków i wyszedł na wolność pod koniec ubiegłego roku.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

„Fentanyl wjechał do Polski” – ostrzega popularny raper

„To moja odpowiedzialność przez to jaką robię muzykę”.

Opublikowany

 

Fentanyl pojawił się w Polsce, a ze skutkami jego zażywania miał nieprzyjemną okazję zapoznać się już Yung Adisz. Przestrzega on młodych ludzi przed tym narkotykiem.

– Jestem w szoku i czuję, że jest to moja odpowiedzialność przez to jaką robię muzykę – mówi na początku nagrania Adisz. Raper opisuje później sytuację, której był śwaidkiem.

– Przechodziłem i jakiś młody chłopak zgonował, był cały spocony i zarzygany. Myślałem, że alkohol. Minęło 20 minut i wracałem. Karetka i okazuje się, że się przekręcił się fentem – dodaje.

Fentanyl to opioidowy lek przeciwbólowy o bardzo silnym działaniu. Na ulicy stosowany jest do odurzania się niskim kosztem.

Poniżej wideo:

Czujesz, że potrzebujesz pomocy lub twoi bliscy? Skontaktuj się ze specjalistami pod poniższymi numerami telefonów:

 • 800 199 990O – ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia.
 • 22 823 65 31 – telefon Zaufania Uzależnień Stowarzyszenia MONAR.
 • 800 120 289 – infolinia Stowarzyszenia KARAN.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Posiadłość Drake’a ofiarą powodzi. Raper pokazał zalany dom

Drake nie traci jednak poczucia humoru.

Opublikowany

 

drake

Toronto nawiedziły powodzie, nie oszczędzając luksusowej willi Drake’a. Raper pokazał wideo z zalanej posiadłości, żartobliwie to komentując.

Jak podają lokalne media, stolicę Kanady nawiedziły największe powodzie od 80 lat. – W wyniku silnej burzy wiele ulic w Toronto zostało zalanych, a około 45 tysięcy odbiorców było pozbawionych prądu do wtorkowego wieczoru – informuje serwis CBC.

Powódź nie oszczędziła posiadłości Drake’a. Pokazał on w social mediach zalane pomieszczenia swojej luksusowej willi. – Lepiej, żeby to było Espresso Martini – skomentował żartobliwie.

Zalana willa Drake’a, była jakiś czas temu opisywana przez magazyn „Architectural Digest”, który twierdził, że „przytłacza ona luksusem”. – Ponieważ wznosiłem go w moim rodzinnym mieście, chciałem, żeby konstrukcja przetrwała 100 lat – mówił raper.

Poniżej wideo:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Porzuciła rapowanie dla OnlyFans. Teraz ujawnia swoje 3-letnie zarobki

Suma robi wrażenie.

Opublikowany

 

W wieku 15 lat Bhad Bhabie wydała debiutancką płytę z plejadą rapowych gości. Trzy lata później porzuciła rap po odkryciu platformy OnlyFans. Jak teraz radzi sobie była raperka?

Bhad Bhabie w 2018 roku mogła pochwalić się featuringami z takimi graczami jak YG, Lil Yachty, Lil Baby, City Girls, Ty Dolla $ign i Kodak Black. W wieku 16 lat podpisała kontrakt na milion dolarów z grupą Pulse Music Group, która miała reprezentować jej interesy. W 2019 roku podpisała umowę ze Snapchatem na autorski program, a jej pierwszy odcinek po 24 godzinach miał 10 milionów wyświetleń na liczniku. W wieku 18 lat Bhad Bhabie przeniosła się na platformę OnlyFans.

Raperka miała również tutaj imponujący start. W ciągu doby zarobiła na OF okrągły milion dolarów. 21-latka po trzech latach pobytu na tej platformie, ujawniła teraz ile przez ten czas zarobiła. Od 2021 roku udało jej się zebrać 57 milionów dolarów.

3-letnie zarobki Bhad Bhabie na OF

Raperka od czasu publikowania swoich zdjęć na OF nie wypuszcza nowych kawałków. Mimo to, na Spotify wciąż ma 1.5 miliona słuchaczy w miesiącu. Sporo jej numerów przebiło także 100 milionów streamów, a numer „Gucci Flip Flops” z Lil Yachtym ma 250 milionów odsłuchów.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Alberto pokazał, jak rapował w wieku 17 lat

„Wszystko zawsze napisane samemu i robione z zajawki”.

Opublikowany

 

alberto 17 lat

Kiedy Alberto szturmem wdarł się na scenę przy pomocy Malika Montany, wielu twierdziło, że wziął się znikąd. Nic bardziej mylnego. Od wielu lat raper działał w podziemiu pod inną ksywką.

Alberto, czyli Opete w wieku 17 lat

Zanim Alberto przyjął swoją obecną ksywkę, funkcjonował w środowisku jako Opete. Teraz dokopał się on do archiwalnego nagrania, na którym możemy zobaczyć, jak radził sobie z rapem jako nastolatek.

– Miałem tu jakieś 17 lat. Wszystko zawsze napisane samemu i robione z zajawki do dziś, dowód na to, że ci, którzy mówią na mnie „produkt”, są zwykłymi idiotami, kłamcami szukającymi poklasku – napisał. – Widzicie tę fryzurę? Kiedyś tak się latało – dodał.

Poniżej wideo:

Jak Malik Montana poznał Alberto?

Malik Montana po raz pierwszy zetknął się z Alberto na planie teledysku. Czarnoskóry raper podszedł do niego i chciał puścić mu swój kawałek.

– Trochę zmęczony w przerwie mówię mu, tak jak każdemu młodemu artyście: „Mordo, nie chcę słuchać twoich kawałków, zarapuj mi po prostu to, co masz mi do przekazania w tej chwili”. On zaczął coś rapować, rapować i to nie było jeszcze aż takie fajne, ale z drugiej strony zobaczyłem ogromną charyzmę i siłę w delivery. To że rapował, przekonywało mnie. Pod koniec nie słuchałem już nawet słów, tylko patrzyłem, czy charyzma się zgadza. I było to coś. Spotkaliśmy się w studiu raz, drugi, trzeci, Alberto rapował jeszcze pod inną ksywką. To był jakiś zlepek liter, jak to mają podziemni raperzy, więc pytam: „Jak ty masz na imię”. On do mnie, że Alberto, więc mówię: „To jest twoja ksywka od teraz” – mówił szef GM2L w Studiu RapNews w 2020 roku.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Rumunia: u boku Frencha Montany pojawił się influencer oskarżony o handel ludźmi

„To obrzydliwe”.

Opublikowany

 

french montana

Podczas koncertu w Rumunii, French Montana zaprosił na scenę influencera określanego mianem „Boga piwniczaków i inceli”, który jest podejrzany o handel ludźmi.

Travis Scott, Gucci Mane, Lil Pump, Wiz Khalifa i French Montana wystąpili na jednym z największych rumuńskich festiwali rapowych, który odbywa się na plaży w Costinesti. Koncert tego ostatniego wywołał wiele kontrowersji przez zaproszenie na scenę Andrew Tate’a.

Andrew Tate gościem Frencha Montany

W połowie koncertu rapera urodzonego w Maroko, na scenie pojawił się Andrew Tate. To influencer i czterokrotny mistrz świata w kickboxingu, który zyskał popularność przez wypowiedzi na temat kobiet. Obecnie oczekuje na proces w Rumunii pod zarzutem handlu ludźmi, gwałtu i utworzenia grupy przestępczej wykorzystującej kobiety.

Kiedy Tate pojawił się na scenie i został ciepło przywitany przez publiczność, French Montana powiedział: „Rumunia cię kocha, mój bracie”. Raper poinformował także, że obaj nakręcili podcast, który jeszcze się nie ukazał.

Poniżej wideo:

Andrew Tate zaproszony na scenę. „To obrzydliwe”

Andrew Tate został dobrze przyjęty na koncercie rapera, ale internetowa społeczność zareagowała na gościa Frencha Montany zupełnie inaczej.

 • To obrzydliwe zapraszać go na scenę. Bardzo słaby ruch.
 • Naprawdę, raperzy uwielbiają wspierać wszystko, co świat ma najgorszego do zaoferowania.

Organizatorzy festiwalu również zareagowali na nieoczekiwane pojawienie się influencera na scenie, odcinając się od jego osoby.

– W naszym programie artystycznym nie ma nazwiska Tate i nie jest mu dedykowany żaden przedział czasowy. Nasza scena, podobnie jak inne na świecie to platforma do swobodnych wypowiedzi artystycznych. Jego obecność to był spontaniczny ruch ze strony Frencha Montany.

Andrew Tate i French Montana spotkali się w Rumunii

Krytykował innych raperów

Andrew Tate był w przeszłości głośnym krytykiem hip-hopu. Sugerował, że raperka Ice Spice to demon. – Nosi odwrócony krzyż. Matrix uczynił ją sławną. Nikt nie wie dlaczego, ale na pewno nie jest to spowodowane talentem. Ma na sobie Balenciagę, która molestuje dzieci i tworzy diabelskie symbole – mówił na początku tego roku.

Były kickboxer miał też spinę z Meekiem Millem, po tym jak pojawiły się pogłoski, że rapera łączyły bliskie kontakty z Diddym. – Więc Meek Mill uprawiał seks z Diddym i Usherem? – zapytał. – Czy nie zajmowałeś się handlem kobietami w celach seksulanych – odpowiedział mu raper.

Prokuratorskie zarzuty

Andrew Tate i jego brat Tristan zostali oskarżeni przez prokuraturę o handel ludźmi, gwałt i utworzenie grupy, która miała na celu wykorzystywanie seksualne kobiet. Oskarżeni nie przyznają się do winy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: