Sprawdź nas też tutaj

News

ALKOPOLIGAMIA I JEJ ARTYŚCI – CO SZYKUJĄ W 2016?

Opublikowany

 

– Decydujemy się zawiesić współpracę z Hade aka Kaietanovichem, który musi ochłonąć, a na pewno ochłonąć od niego musimy my – informuje wydawnictwo Mesa i Stasia, ale spokojnie, są też dobre wieści…

Alkopoligamia przekazała właśnie informację o swoich planach na ten rok, krótko mówiąc będzie się działo, bo nad nowymi rzeczami pracują m.in. Kuba Knap, Leh, R.A.U., Małe Miasta czy Mes. Po szczegóły odsyłamy Was do poniższego tekstu:

– "Alkopoligamia.com pozostając niezależnym wydawnictwem nie zamierza chylić czoła przed grą o wyższe stawki. Jakie to stawki? Wyjście poza rap i poza jazz, bo – przypomnijmy – w minionym 2015 r. udało się oba te gatunki skrzyżować i urodzić złotą płytę Albo Inaczej. Pozwoliliśmy jazzmanom robić jazz, a raperom pisać teksty i mrugnęliśmy okiem, by było jasne, że nie o napięcie tu chodzi, a o mistrzowsko zaaranżowane piosenki. Czy już w 2016 uda się połączyć to podobnie, ale „inaczej”? Prace trwają, a już niedługo opublikujemy remiksy utworów z pierwszej płyty!
Pora przejść do nazwisk i ksyw, które nie mogą walczyć o pozycję Krystyny Prońko czy Andrzeja Dąbrowskiego, ale o Wasz szacunek i słuchaczowską lojalność – jak najbardziej.

Jakub Knap zapisuje kolejne „book of rhymes” i zapowiada co najmniej jeden album wydany pod szyldem pijącego na hejnał ludzika. Pochodnia g-funku nie wypadnie z jego wielkich łap, ale czy tylko te brzmienia poskromi młody mistrz klimatu?

A teraz spójrzmy na północ; co u Leha? Leh jest pełen flow! Wiemy to śledząc jego poczynania na youtube i nie mogło to umknąć już, kiedy katowaliście debiut gdynianina. Co zrobi teraz? Cóż, zmiecie nas z powierzchni Ziemi, a zatem chwyćmy się czegoś stałego.

Na przykład R.A.U-a i Szoguna, którzy wspierają Alko' robiąc coś, bez czego nie przetrwamy; realizując nagrania i miksując je w calaka. W 2016 r. ich brzmienia zamienią blaszane bębenki w Waszych uszach na kotły. Ale to nie wszystko – R.A.U. obiecuje album w pierwszej połowie roku. A takie koty obietnic nie łamią!

Małe Miasta? Nie macie nawet pojęcia jak są ważni i ile pracy w promocję, grafikę, a nawet ubrania włożyli w minionym r. Ich muzyka wciąż ewoluuje, a czytając wpisy przedstawicieli skromnego (na razie) fanbase'u mamy pewność, że każdy zainwestowany słuchacz MM, który kuma ich teksty i nie-do-końca-poważny przelot rozmnoży się za kilka lat jak młody Terlikowski. Wiadomo, że uderzą czymś mocnym w 2K16 i za to ich kochamy!

Dalej; Wrotas LifeView! Świeżak, ale z rodzaju tych, co talentem wykręcają ręce każdemu, kto chciałby przeprowadzić na nich falę. Jego debiutancki album poprzestawia wszystkie litery w wyrazie „hi-hat”. Producent, z którym współpracujemy już jakiś czas, a od kilku dni oficjalnie członek Alkopoligamii, ma przed sobą ważne zadanie: long-fucking-play. I pomożemy wydać mu to koronkowo!

Decydujemy się natomiast zawiesić współpracę z Hade aka Kaietanovichem, który musi ochłonąć, a na pewno ochłonąć od niego musimy my.

Damy też pewien trop niespodziankom: powiększymy skład osobowy w pierwszych miesiącach roku. Jest taki jeden kolektyw producencko dyskdżokejowy, który już naciął kciuki scyzorykiem i zbił z nami braterską pionę. W Alkopoligamii postarają się wydobyć nowe brzmienia z lewej strony soundclouda, będąc zarówno producentami jak i mecenasami niszowych beatmakerów. Przygotowania do pierwszej płyty trwają. Wy się zastanawiajcie, a my wkrótce powiemy więcej. Więcej o nich i o Nowej Artystce oraz o drugiej książce w Alko'.

Jak widzicie koktajl buzuje i odnosząc się do wstępu, do tego wykraczania „poza” możecie spytać: jak to smakuje?

Jak polska muzyka, bo tekst po polsku cenimy najbardziej i on dominuje u nas od początku [ekute mła le fii e le garsą..?], jak flow, którego jeszcze nie słyszeliście, jak tematy, których nie przemielono, jak barwy głosów, które od razu rozpoznajecie, jak bębny, których nikt tak nie ułożył i jak kompozycje, których nie wstyd nucić! Oryginalnie, jednym słowem, bo w haśle, już dziesiąty rok, mamy ten pisany capslockiem STYL, a to zobowiązuje.
Działajcie zatem razem z nami, by otrzymać w zamian świetną sztukę dla świetnych ludzi, nie banalne rzemiosło i nie cząsteczkową niszę dla tuzina snobów – świetną, prostą, sztukę; piosenki, które brzmią i które się nie boją! Działamy od 2006 i wchodząc w rok dziesiąty staramy się nie zwariować, a jako że jesteśmy kandydatami na szaleńców – it ain't easy!

Rozwalmy w pył następną dyszkę! Każdy z Was może pomóc, przeszkadzać lub olać temat – cóż, tak czy siak będziemy robić to dalej z nieco dzikim wzrokiem i uporem.

Do usłyszenia!

Wasza

Alkopoligamia.com

P.S. Mes nagrywa płytę, ale kiedy będzie gotowa? Tego na początku stycznia nie możemy jeszcze ogłosić".


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Jak scena zareagowałaby, gdyby „Antyliroy” ukazał się w 2024?

Zapytaliśmy o to Faziego.

Opublikowany

 

„Antyliroy” to jeden z najmocniejszych dissów w polskim rapie, w którym padło wiele niedopuszczalnych dzisiaj linijek. Jak słuchacze odebraliby diss Nagłego Ataku Spawacza na Liroya, gdyby on się ukazał w 2024 roku?

– Gdybyśmy teraz tak niespodziewanie nagrali „Antyliroya”, to myślę, że raz, nikt by tego nie zauważył, a dwa – zostalibyśmy zjedzeni w Internecie za niektóre hasła. Ale mówię, to były lata 90-te i wtedy gorsze rzeczy się robiło – mówi Fazi w rozmowie z Oskarem Brzostowskim dla GlamRap.pl.

Fazi wspomniał także, że jeżeli jako Nagły Atak Spawacza nie wypuściliby w 1995 roku dissu, to prędzej czy później Peja, albo inni raperzy i tak by kogoś zaatakowali.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Before Festival otworzy w tym roku w Siedlcach festiwalowy sezon w Polsce

Wystąpią m.in. Szpaku, PRO8L3M i Kizo.

Opublikowany

 

Lato zaczyna się TUTAJ – Before Festival otworzy w tym roku w Siedlcach festiwalowy sezon w Polsce! Data jest nieprzypadkowa: 22-23 czerwca to czas rozpoczęcia wakacji i tym samym idealna okazja do wspólnego świętowania lata. Bilety na Before Festival 2024 dostępne są w sprzedaży na stronie festiwalu.

Pierwszy dzień festiwalu poprowadzi Deemz, a drugi Mateusz Natali. Poza samymi koncertami, na uczestników Before Festival czekać będzie wiele atrakcji m.in strefa tatuażu i strefa piercingu. Każdy odważny będzie mógł zrobić sobie tatuaż lub kolczyk w wybranym przez siebie miejscu.

Before Festival 2024 pełny line-up:

  • Szpaku
  • Bambi
  • Kacperczyk
  • PRO8L3M
  • Kizo
  • Kukon
  • Gibbs
  • Otsochodzi

Before Festival odbędzie się w kultowej miejscówce na Stanicy 2.0 w pobliżu Siedleckiego Zalewu. Before Festival to następca Siedlce Hip-Hop Festiwal. Po udanej pierwszej edycji, która zgromadziła ponad 5000 uczestników a na scenie swoje koncerty zagrali: Gibbs, Reto, Żabson i Kuban. Wraca do Was w 2024 pod nową nazwą, z nową koncepcją i 2-dniami pełnymi atrakcji i koncertów!


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kiełbasa Diho. „Wkrótce w sklepie”

Nowa inicjatywa reprezentanta GM2L.

Opublikowany

 

Przez

diho kiełbasa

Nie ma to jak kiełbasa w trasie podana w przydrożnym hotelu – rapował Diho w numerze „Pirat”. Teraz raper sugeruje, że ma zamiar wprowadzić do sklepów własne kiełbasy „Diho”.

Diho udostępnił krótki spot reklamowy kiełbas „Diho”. – Kiełbasę podano. Zapraszam, skosztuj – mówi w nagraniu. W opisie reklamy raper dodał: – Wkrótce w sklepie obok Ciebie.

Czy Diho faktycznie zamierza wejść w biznes wędliniarski, a może to tylko zapowiedź nowego singla? Przekonamy się o tym zapewne niebawem. Sezon grillowy już się rozpoczął, więc może faktycznie raper postanowił sprawdzić się w tej gałęzi biznesu.

Poniżej wideo.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Julia Wieniawa nie ma wątpliwości, kto wygrał beef Białas vs White 2115

„Bardzo lubię beefy”.

Opublikowany

 

Przez

białas julia wieniawa

Beef Białasa i White’a 2115 można nazwać weekendowym, bo rozegrał się ciągu dwóch dni. Julia Wieniawa goszcząc w programie Bartosza Boruciaka na MixtapeTV wskazała zwycięzcę niedawnego konfliktu.

– Zazdroszczę raperom swobodnego wyrażania myśli i spontanicznego reagowania na to, co dzieje się w ich życiu, w ich otoczeniu czy w społeczeństwie. Bardzo lubię beefy. To że jak wychodzi piosenka, to zaraz wychodzi druga – powiedziała wokalistka.

Kiedy gospodarz programu zapytał ją o zwycięzcę beefu Białas – White 2115, ta odpowiedziała: – Słyszałam piosenkę White’a i Białasa. Choć nie znam genezy konfliktu, no to sorry, ale jednak OG Białas wygrał.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Nie tylko Bambi. Mamy drugie 3 mln w Polsce

„3 mln club”.

Opublikowany

 

Przez

Zaledwie kilka dni po sukcesie Bambi, która jako pierwsza raperka w historii zdobyła 3 mln słuchaczy na Spotify, identycznym wynikiem może się pochwalić Young Leosia.

Przekroczenie 3 milionów słuchaczy to kamień milowy dla polskiego rapu. Przed Bambi nie udało się to żadnemu hip-hopowemu artyście w kraju. Minął zaledwie tydzień, a identycznym wynikiem może się pochwalić również Young Leosia.

– 3 mln club – skomentowała krótko raperka.

Young Leosia i Bambi nie tylko są w tej samej wytwórni i są zgranym duetem przyjaciółek, ale teraz także jako jedyne w Polsce mogą pochwalić się tak ogromną ilością odbiorców. Kto by przypuszczał jeszcze parę lat temu, że taki wynik wykręcą kobiety, a nie panowie, którzy zdominowali tę muzykę w naszym kraju.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Fejk Małolata K2 doprowadził kobietę do targnięcia się na swoje życie?

Raper stanowczo odpiera zarzuty.

Opublikowany

 

Przez

małolat k2

Małolat K2 wcale nie zabawiał się w aucie z kobietą Denisa Załęckiego. Jak poinformował freakfighter jego dziewczyna została doprowadzona do sytuacji, w której targnęła się na swoje życie. Raper stanowczo reaguje na te doniesienia twierdząc, że to kłamstwa.

Załęcki ostro o Małolacie K2

Podczas środowego Roastu Clout MMA 5, Denis Załęcki odniósł się do filmików Małolata K2, który twierdził, że uprawiał miłość z jego dziewczyną w aucie.

– Chcę poruszyć temat Małolata K2. Kiedy zobaczył te filmiki i tańce (Josefa Bratana z dziewczynami) postanowił się wybić, bo w tym roku prawdopodobnie będzie mógł wrócić do Polski i stoczyć ze mną walkę. Jest to zwykła k*rwa bez zasad. Wstawił filmik jak niby moja kobieta robiła mu w aucie loda. Wrzucił filmik dziewczyny, którą poznał w burdelu. Wstawił tej dziewczyny tatuaż na plecach i jest to zupełnie inny tatuaż. Jest to dziewczyna o innym kolorze włosów. Ze swoją dziewczyną jestem od 2 lat i nie ma możliwości, żeby wyjechała do Grecji bez mojej wiedzy – mówił.

Załęcki wyjaśnił też sprawę odnośnie pojawiania się jego dziewczyny na obscenicznych streamach Josefa Bratana. Wspomniana kobieta była w 2022 roku partnerką rapera i razem postanowili tworzyć tego typu content z live’ami z hotelu. Po rozstaniu z Josefem dziewczyna związała się z Denisem Załęckim, któremu nie przeszkadzała jej poprzednia działalność na streamach.

Oświadczenie Załęckiego

Dziewczyna Denisa targnęła się na swoje życie?

W dalszej części programu Załęcki poinformował o tragicznej próbie swojej drugiej połówki. – Moja dziewczyna chciała popełnić sam*bójstwo – powiedział, nie kryjąc ogromnych emocji. – Gdyby Małolat K2 to był normalny chłop, to takich kłamstw by nie gadał – dodał.

W programie ujawniono, że rzekomo dziewczyna Denisa miała być też w ciąży i dziecko jest zagrożone.

Małolat K2 twierdzi, że Denis wszystko wymyślił

– Nasz wielki Bad Boy się rozpłakał na konferencji, bo podobno jego dziewczyna chciała popełnić sam*bójstwo. To powiedz mi Denisku, dlaczego w ogóle przyjechałeś na tę konferencję? Jeżeli dzieje się krzywda twojej drugiej połówce, to powinieneś być przy niej. A nie przyjechałeś na konferencję pajacować. Pierwsze pięć minut popłakałeś, a przez półtorej godziny świrowałeś i się cieszyłeś. Usiądź na butlę i przestań ludzi okłamywać – mówi raper.

– Chodzą już słuchy, że niby jego kobieta była w ciąży. Trzy dni temu nie była w ciąży, a akurat dzisiaj zaszła w ciążę. I niby zagrożona jest ciąża. Do żadnej walki nie dojdzie, tylko jestem ciekawy, kto mu podpowiedział, bo on nie jest na tyle inteligentny, żeby na to wpaść. Czy to nie przypadkiem Clout mu podpowiedział, żeby tak zagrać, bo już mają rozj*baną galę. Ferrari odpadł, a dla Załęckiego nie ma zawodnika, bo wszyscy są lepsi, a Ferrari był jedynym dla niego na podbudowanie – dodaje.

Kto ma w tym sporze racje? Wygląda na to, że Małolat K2 faktycznie wypuścił fejka, żeby osiągnąć dla siebie jakieś korzyści. Nie wiemy jednak czy targnięcie się na życie dziewczyny Załęckiego jest faktycznie prawdą. Trudno też nie odmówić racji Małolatowi, bo Załęcki po pięciu minutowym płaczu, przez resztę programu wyzywał się z innymi uczestnikami. W takiej sytuacji, kiedy zdrowie jego kobiety jest rzekomo zagrożone wydaje się to co najmniej nie na miejscu.

Poniżej wideo z wypowiedziami.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: