Sprawdź nas też tutaj

News

SwipeTo, czyli klasyczny fuck-up TVP z udziałem Eldo, Żyto i Ryfy Ri

Nowy portal TVP wspierają redakcyjnie reprezentanci sceny rapowej.

Opublikowany

 

fot. kadr z wideo

Z różnych, niezależnych od siebie źródeł, dobiegają głosy, że władze TVP dostały gigantyczny budżet na start nowej platformy. Można się tylko domyślać, jakiego rzędu kwoty wziął pokaźny zespół, agencja reklamowa i masa innych rąk, przykładających się do serwisu. Po kilku dniach od premiery, nie będzie wielką przesadą ocenienie, że nie dało się wystartować gorzej, niż zrobiło to SwipeTo, wspierane przez kilku reprezentantów sceny hip-hopowej.

To nie jest tekst zniechęcający do śledzenia SwipeTo. Osobiście potrójne pęto wbijam w to, co kto czyta i ogląda, nawet jeśli np. uważa za wyrocznie woroniczowskich ekspertów od wszystkiego: Wujka Samo Zło i Kodyma. Co nie znaczy, że nie mogę mieć swojego zdania na ten temat, które niekoniecznie musi być zgodnie z linią ich mocodawców. Fakty są takie, że nowy projekt TVP zaliczył klasyczne plecy na starcie, choć poszły na to olbrzymie pieniądze. Z jednej strony pocisk od 1988, kwas jaki wywołał Young Hołdys, zamieszanie z agencją reklamową, która się musiała tłumaczyć z promocji, mierne zainteresowanie w socialach. 1988 czołga ich od kilku dni, gorzej naprawdę nie mogli z nim trafić z początkowym zapraszaniem. Z której mańki nie spojrzeć, przeważa negatywny feedback i niepożądana kontrowersja. Dałoby się to jakoś odkręcić i wyprostować, ale widać, że nikt nawet nie próbuje – jest paraliż decyzyjny i opcja przeczekania. Im dłużej będzie to trwało, tym gorzej dla nich.

Oddzielne kilka słów warto poświęcić na drętwe, dzielące powitanie, napisane przez kogoś, kto widać, że nie miał w życiu za wiele interakcji z czytelnikiem. Cześć. Jesteśmy SwipeTo. Jesteśmy nowym medium – (dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałbym tego, wchodząc na Wasz profil – przyp. red.). (…) Nie interesuje nas czy jesteście z Warszawy, czy z Kutna. No ok, Kutno wygrywa, bo o stolicy mówią wszyscy – czytamy we wstępniaku (pisownia oryginalna, moim zdaniem są tam błędy interpunkcyjne – odwrotnie postawione przecinki przy „czy”). „Kutno wygrywa” – serio? Dlaczego ktoś z miasta X miałby być niby bardziej wartościowy od reprezentanta miejscowości Y? Odpowiedź może dać np. struktura wyborcza, jeśli prześledzimy poparcie PiS w miejscach do 50 tysięcy wyborców. Pokrętnie start SwipeTo zapowiedział kilka miesięcy temu Jarosław Kaczyński, co można traktować jako klasyczny pocałunek śmierci.

Co do samego portalu – widać, że w ekipie są osoby, które potrafią sprawnie operować językiem polskim, ale dominuje wikipedyjność i asekuracja. Nie będę podpowiadał, jak pozyskać czytelników, w każdym razie – z takim będą sobie rzeźbić koło 200 tysięcy wyświetleń, jak większość o tym profilu. Pierwszy miesiąc raczej na pewno lepiej, bo dużo osób weszło tam z ciekawości, po tych wszystkich shitstormach. Z czasem, jak się ogarną i przepalą kolejne furmanki siana, metodą prób, błędów i nakładów może coś się zmieni. Redakcję wspierają reprezentanci sceny hip-hopowej. Eldoka prowadzi cykle „Miejski Folklor” oraz „Szutrówka”, Ryfa Ri ma swój „Seeds”, a Żyto i Noon serwują czytelnikom „Morza Południowe”.

Pierwsze co rzuca się w oczy, czytając tematy społeczne, to ekscytacja eskalacją konfliktu na Ukrainie. Utwierdzanie, że musimy iść na zwarcie, może być jednym z głównych zadań portalu. Jest to pierwszy poważny sygnał świadczący o pójściu zgodnie z linią rządową. Martyna Butrym w pięciopunktowym podsumowaniu zeszłego tygodnia, aż w 3 miejscach leci z tematem wojny, będąc wielce rozczarowana propozycją Elona Muska, która mogłaby się przyczynić do zakończenia konflikt. I to jest przekaz dla czytelników 18-29? Tych, którzy wyjątkowo oberwali rykoszetem przez sytuację na Ukrainie, np. nie mogąc wynająć mieszkania i zacząć studiów, bo w miastach zabrakło wolnych lokali ze względu na milionową migrację? Im dłużej to się będzie ciągnąć, tym czekają nas większe problemy. Zwłaszcza z tak radykalnym podejściem. Oczywiście trzeba trzymać kciuki za militarne sukcesy Ukrainy i w miarę racjonalnych możliwości ich wspierać, ale od sytuacji na froncie ważniejsze jest to, co dzieje się w Polsce. A tu są setki niepokojących sygnałów, całkowicie bagatelizowanych. I o tym chyba zapomina 90% społeczeństwa, obserwując sociale. Zaostrzenie sytuacji i np. epizod atomowy, wywołujący kolejną falę uchodźców, podobną do wiosennej, to stąpanie po wyjątkowo cienkim lodzie, pod którym jest otchłań. W gospodarczym interesie naszego kraju jest deeskalacja i zakończenie konfliktu za wszelką cenę. Co oczywiście nie pasuje Kaczyńskiemu – koniec wojny ogranicza mu możliwość tłumaczenia nieudolności i złych decyzji „Putinem” i próbę zniszczenia samorządów.

W SwipeTo plan jest raczej prosty. Z jednej strony będą tam ludzie od tematów stricte lajfstajlowych („ja piszę tylko o muzyce/filmie, nie mieszam się, co wy chcecie?”), a z drugiej poleci agitka przy wątkach społecznych. To się będzie mixować, a im bliżej wyborów, tym większe prawdopodobieństwo skrętu w kierunku ulicy Nowogrodzkiej. Powstanie coś w stylu „Roweru Błażeja” z nieporównywalnie większym budżetem, co nie przekreśla szans na przyciągnięcie czytelników. Generalnie, gdyby ten portal wystartował kilka lat temu, miałby o wiele łatwiej się przebić. PiS prezentował wtedy bardziej ludzkie oblicze, obecnie zabrudzone np. europejskim rekordem zgonów, czy nasyłaniem antyterrorystów na pokojowe manifestacje kobiet (rozważano też wysłanie wojska).

Mniej więcej od dwóch lat krajem gorzej zarządzać się po prostu nie da i nie wyjeżdżajcie w komentarzach z przekopem mierzei, po którym pływają dwuosobowe kajaki. Ta partia czerpie garściami z czasów stalinizmu, z namiastką kultu jednostki włącznie (np. coroczne transmisje mszy w intencji Jadwigi Kaczyńskiej w TVP). Natomiast jeśli uważacie, że kusząca jest katolicko-emerycko-chłopska wizja socjalnej Polski, autorstwa środowiska, które stworzyło SwipeTo , to wtedy jak najbardziej warto ich czytać i wspierać.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Kaczor BRS dokonał największych zniszczeń w historii Prime MMA

Raper ma też nowego rywala.

Opublikowany

 

Przez

kaczor brs prime mma
fot. Prime MMA

Podczas dwóch konferencji do Prime 8 Kaczor BRS nie próżnował. Przez konflikt z Jasiem Kapelą raper dokonał wielu zniszczeń, które postanowił podsumować prowadzący konferencję dziennikarz Michał Rogoziński.

Zmiana przeciwnika rapera

Kaczor BRS początkowo miał walczyć z innym raperem – EV. Jego konflikt z Jasiem Kapelą był jednak tak efektowny i prawdziwy, że zmieniono mu przeciwnika właśnie na lewicowego aktywistę. Debiutujący w oktagonie raper jest nawet stawiany jako faworyt, a kurs na niego wynosi 1.60. Bardziej doświadczony Jaś Kapela ma kurs 2.0. Raper twierdzi, że „urwie w oktagonie głowę Kapeli”.

Zniszczenia Kaczora BRS

Za nami dwie konferencje do Prime 8, podczas których wiele się działo. Kaczor BRS ganiał Jasia, wymierzał mu listwy, pięści i rzucał w niego krzesłami. Kiedy nie trafiał zniszczeniom ulegały np. ekran LED. Michał Rogoziński, który prowadzi konferencje postanowił podsumować zniszczenia dokonane przez Kaczora, a są to m.in. Laptop, panel LED, mikrofon i prawdopodobnie kamera realizacyjna.

Do tej pory żadnemu innemu zawodnikowi nie udało się dokonać tylu zniszczeń. Nic dziwnego, że Kaczor nazywany jest następcą Natana Marconia. Jego walkę będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę 13 kwietnia w Arenie Gorzów.

Prowadzący konferencję wymienia zniszczenia dokonane przez rapera


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

French Montana po raz pierwszy w Polsce

Raper przyjedzie do nas w lipcu.

Opublikowany

 

frenchmontana

Diamentowe single, role w filmach, współprace z legendami i hity, które nuci każdy fan muzyki. Autor takich przebojów jak „Unforgettable”, „All The Way Up”, czy “Welcome to the party” po raz pierwszy wystąpi w Polsce. French Montana zagra koncert na Sun Festival w Kołobrzegu.

French Montana pierwszy raz w Polsce

French Montana to drugi po G-Eazy amerykański artysta ogłoszony przez organizatorów Sun Festival. Przeboje rapera od lat nie schodzą z list przebojów, a jego gościnne występy mogliśmy usłyszeć na płytach niezliczonej liczby gwiazd. Jego albumy zawsze wypełnione są przebojami, a najsłynniejszy, czyli nagrany w duecie ze Swae Lee „Unforgettable” na Youtube osiągnął już ponad 1,5 miliarda wyświetleń! French Montana jest też uznawany za króla mixtape’ów, których wydał aż 26. Ostatni z nich, czyli „Mac & Cheese 5” miał premierę w lutym.\

Ze światowych scen do Kołobrzegu

Teraz po premierze ostatniego, naszpikowanego gwiazdami projektu raper zawita po raz pierwszy do Polski, gdzie w samym środku lata zagra koncert na Sun Festival w Kołobrzegu. Koncert French Montana zobaczymy na żywo pierwszego dnia festiwalu, kiedy na scenie wystąpią też m.in. PRO8L3M, Guzior czy Kukon. French Montana zaprezentuje na scenie przekrój swoich największych przebojów, a jest z czego wybierać! Na 5 studyjnych albumach mogliśmy znaleźć ponad 50 singli, a drugie tyle przebojów to jego gościnne udziały! Piątkowy wieczór zapowiada się naprawdę gorąco, a imprezowe przeboje pasować będą idealnie do nadmorskiego klimatu kołobrzeskiej plaży.

Sun Festival z coraz mocniejszym zestawieniem

Wcześniej organizatorzy ogłosili, że pierwszym zagranicznym headlinerem festiwalu został G-Eazy, a wśród polskich artystów, którzy wystąpią w Kołobrzegu znaleźli się m.in. Taco Hemingway, Otsochodzi, Oki, Szpaku, Chivas, Bambi, Waima czy Zeamsone, czyli największe postacie polskiej sceny rapowej ostatnich lat i autorzy najgorętszych singli ostatnich miesięcy. W tym roku organizatorzy postawili na połączenie artystów, którzy w czasie dwóch poprzednich edycji zagrali świetne koncerty z nowymi twarzami, który w Kołobrzegu jeszcze nie widzieliśmy. To wszystko, by dać fanom zestawienie, które zapamiętają na lata.

Sun Festival 2024 – najważniejsze informacje:

Miejsce: Kołobrzeg – Nadmorski Park Kultury.
Termin: 26-28 lipca 2024.
Aktualny line-up na: sunfestival.pl/artists


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Do „Goats 2.0” dołączy znany raper? Boxdel leakuje

Ma to być konkurencja dla Goatsów.

Opublikowany

 

Przez

goats 2.0

Boxdel twierdzi, że ma powstać drugi projekt Goats 2.0, za który ma odpowiadać jego kolega. Ujawnił on prawdopodobny skład, w którym znalazło się również miejsce dla popularnego rapera.

Pierwotny skład Goats zmienił się nie do poznania, a kilku twórców z niego zrezygnowało. Boxdel, który przez ostatnie dni prowadził akcję wymierzoną w Sylwestra Wardęgę ujawnił podczas programu „Aferki”, że jego kolega zamierza stworzyć konkurencyjne Goats 2.0.

Tak obecnie wygląda skład GOATS

– Mam kolegę, który chciałby zrobić sobie nowych Goatsów. Jakich ludzi można wziąć do takiego czegoś, żeby zrobić mocną konkurencję dla Goatsów? – zapytał, a chwilę później zaczął wymieniać potencjalnych gospodarzy projektu.

Wśród osób, które miałyby zasilić nowy projekt mieliby się znaleźć: Don Kasjo, Kolega na B., Robert Pasut, Wiewiór oraz Josef Bratan. Przypomnijmy, że były reprezentant GM2L, który kilka dni temu znalazł się poza wytwórnią Malika Montany, brał udział w jednym z odcinków Goatsów.

Tak miałby wyglądać skład GOATS 2.0


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Raper komentuje wypadek swojej Tesli z autobusem i ucieczkę kierowcy

„Nie było poszkodowanych”.

Opublikowany

 

Przez

vhs raper
fot. instagram/vhsik42

Tesla należąca do rapera VHS-a zderzyła się z miejskim autobusem w Warszawie. Kierowca elektryka uciekł, a raper, który jest właściciel auta wydał oświadczenie.

VHS tłumaczy, że nie było poszkodowanych i to nie on kierował pojazdem w chwili wypadku. – Osobą, która była za kierownicą to mój kierowca, który doznał szoku. Zrobił, co zrobił, ale nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków – zapewnia artysta.

Według nowych przepisów ucieczka z miejsca zdarzenia jest traktowana jak jazda pod wpływem. W takim wypadku auto może trafić na licytację. Jak wyjaśnia autor hitowego „Pakuje walize” Tesla nie będzie licytowana, bo jego ubezpieczyciel zajmie się pokryciem szkód.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Nypel chwali się rzekomą współpracą z Fagatą: „Jestem fanem”

Mistrz trollingu i marketingu?

Opublikowany

 

Przez

nypel fagata

Nypel znów daje o sobie znać. Po opuszczeniu SBM Label młody raper znów prowokuje. Tym razem rzekomo nawiązał współpracę z Fagatą. A może to tylko trolling?

Były podopieczny Solara i Białasa wypuścił singiel „Onlyfans” informując, że w 0.45 minucie piosenki „jęk robi Fagata”. – Fagata wzięła udział w mojej piosence. Pozdro. Jestem fanem! @onlyfans napiszcie do mnie o współpracę – napisał raper.

Kiedy przysłuchamy się numerowi, trudno wyłapać tam jakikolwiek „jęk”. Prawdopodobnie jest to tylko trolling ze strony Nypla, który w oryginalny sposób próbuje zainteresować innych swoją twórczością.

Tymczasem na profilu rapera pojawiła się cała masa krytycznych komentarzy pod jego adresem, które już zostały usunięte.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kaczor BRS wyprowadzony z równowagi – interweniowała ochrona

W obronie rapera stanął… Tomek Olejnik.

Opublikowany

 

kaczor brs

Kaczor BRS nie ma lekko na konferencjach Prime MMA. Za każdym razem z równowagi wyprowadza go Jaś Kapela. Raper musiał zostać ostatnio spacyfikowany przez ochronę z Pawłem Jóźwiakiem na czele, ale nieoczekiwanie otrzymał wsparcie.

Konflikt na linii Kaczor BRS – Jaś Kapela przybiera na sile. Panowie nie szczędzą sobie gorzkich słów, a w ruch idą także pięści. Podczas ostatniej konferencji Jaś Kapela wyprowadził z równowagi Kaczora, mówiąc, że być może ten został skrzywdzony przez rodziców albo przez księdza. Kaczor chciał zaatakować swojego oponenta, ale interweniowała ochrona z Pawłem Jóźwiakiem, który chwycił go za szyję i wyprowadził poza kamery.

Kiedy raper był trzymany przez ochroniarzy, do akcji wkroczył… Tomek Olejnik, rzucając się od tyłu na Kapelę i powalając go na ziemię. Tym oto sposobem Olejnik stał się sprzymierzeńcem rapera.

Kaczor BRS zawalczy w najbliższą sobotę. Gala Prime 8 odbędzie się 13 kwietnia w Arenie Gorzów w Gorzowie Wielkopolskim.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: