Sprawdź nas też tutaj

News

SwipeTo, czyli klasyczny fuck-up TVP z udziałem Eldo, Żyto i Ryfy Ri

Nowy portal TVP wspierają redakcyjnie reprezentanci sceny rapowej.

Opublikowany

 

fot. kadr z wideo

Z różnych, niezależnych od siebie źródeł, dobiegają głosy, że władze TVP dostały gigantyczny budżet na start nowej platformy. Można się tylko domyślać, jakiego rzędu kwoty wziął pokaźny zespół, agencja reklamowa i masa innych rąk, przykładających się do serwisu. Po kilku dniach od premiery, nie będzie wielką przesadą ocenienie, że nie dało się wystartować gorzej, niż zrobiło to SwipeTo, wspierane przez kilku reprezentantów sceny hip-hopowej.

To nie jest tekst zniechęcający do śledzenia SwipeTo. Osobiście potrójne pęto wbijam w to, co kto czyta i ogląda, nawet jeśli np. uważa za wyrocznie woroniczowskich ekspertów od wszystkiego: Wujka Samo Zło i Kodyma. Co nie znaczy, że nie mogę mieć swojego zdania na ten temat, które niekoniecznie musi być zgodnie z linią ich mocodawców. Fakty są takie, że nowy projekt TVP zaliczył klasyczne plecy na starcie, choć poszły na to olbrzymie pieniądze. Z jednej strony pocisk od 1988, kwas jaki wywołał Young Hołdys, zamieszanie z agencją reklamową, która się musiała tłumaczyć z promocji, mierne zainteresowanie w socialach. 1988 czołga ich od kilku dni, gorzej naprawdę nie mogli z nim trafić z początkowym zapraszaniem. Z której mańki nie spojrzeć, przeważa negatywny feedback i niepożądana kontrowersja. Dałoby się to jakoś odkręcić i wyprostować, ale widać, że nikt nawet nie próbuje – jest paraliż decyzyjny i opcja przeczekania. Im dłużej będzie to trwało, tym gorzej dla nich.Oddzielne kilka słów warto poświęcić na drętwe, dzielące powitanie, napisane przez kogoś, kto widać, że nie miał w życiu za wiele interakcji z czytelnikiem. Cześć. Jesteśmy SwipeTo. Jesteśmy nowym medium – (dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałbym tego, wchodząc na Wasz profil – przyp. red.). (…) Nie interesuje nas czy jesteście z Warszawy, czy z Kutna. No ok, Kutno wygrywa, bo o stolicy mówią wszyscy – czytamy we wstępniaku (pisownia oryginalna, moim zdaniem są tam błędy interpunkcyjne – odwrotnie postawione przecinki przy „czy”). „Kutno wygrywa” – serio? Dlaczego ktoś z miasta X miałby być niby bardziej wartościowy od reprezentanta miejscowości Y? Odpowiedź może dać np. struktura wyborcza, jeśli prześledzimy poparcie PiS w miejscach do 50 tysięcy wyborców. Pokrętnie start SwipeTo zapowiedział kilka miesięcy temu Jarosław Kaczyński, co można traktować jako klasyczny pocałunek śmierci.

Co do samego portalu – widać, że w ekipie są osoby, które potrafią sprawnie operować językiem polskim, ale dominuje wikipedyjność i asekuracja. Nie będę podpowiadał, jak pozyskać czytelników, w każdym razie – z takim będą sobie rzeźbić koło 200 tysięcy wyświetleń, jak większość o tym profilu. Pierwszy miesiąc raczej na pewno lepiej, bo dużo osób weszło tam z ciekawości, po tych wszystkich shitstormach. Z czasem, jak się ogarną i przepalą kolejne furmanki siana, metodą prób, błędów i nakładów może coś się zmieni. Redakcję wspierają reprezentanci sceny hip-hopowej. Eldoka prowadzi cykle „Miejski Folklor” oraz „Szutrówka”, Ryfa Ri ma swój „Seeds”, a Żyto i Noon serwują czytelnikom „Morza Południowe”.Pierwsze co rzuca się w oczy, czytając tematy społeczne, to ekscytacja eskalacją konfliktu na Ukrainie. Utwierdzanie, że musimy iść na zwarcie, może być jednym z głównych zadań portalu. Jest to pierwszy poważny sygnał świadczący o pójściu zgodnie z linią rządową. Martyna Butrym w pięciopunktowym podsumowaniu zeszłego tygodnia, aż w 3 miejscach leci z tematem wojny, będąc wielce rozczarowana propozycją Elona Muska, która mogłaby się przyczynić do zakończenia konflikt. I to jest przekaz dla czytelników 18-29? Tych, którzy wyjątkowo oberwali rykoszetem przez sytuację na Ukrainie, np. nie mogąc wynająć mieszkania i zacząć studiów, bo w miastach zabrakło wolnych lokali ze względu na milionową migrację? Im dłużej to się będzie ciągnąć, tym czekają nas większe problemy. Zwłaszcza z tak radykalnym podejściem. Oczywiście trzeba trzymać kciuki za militarne sukcesy Ukrainy i w miarę racjonalnych możliwości ich wspierać, ale od sytuacji na froncie ważniejsze jest to, co dzieje się w Polsce. A tu są setki niepokojących sygnałów, całkowicie bagatelizowanych. I o tym chyba zapomina 90% społeczeństwa, obserwując sociale. Zaostrzenie sytuacji i np. epizod atomowy, wywołujący kolejną falę uchodźców, podobną do wiosennej, to stąpanie po wyjątkowo cienkim lodzie, pod którym jest otchłań. W gospodarczym interesie naszego kraju jest deeskalacja i zakończenie konfliktu za wszelką cenę. Co oczywiście nie pasuje Kaczyńskiemu – koniec wojny ogranicza mu możliwość tłumaczenia nieudolności i złych decyzji „Putinem” i próbę zniszczenia samorządów.

W SwipeTo plan jest raczej prosty. Z jednej strony będą tam ludzie od tematów stricte lajfstajlowych („ja piszę tylko o muzyce/filmie, nie mieszam się, co wy chcecie?”), a z drugiej poleci agitka przy wątkach społecznych. To się będzie mixować, a im bliżej wyborów, tym większe prawdopodobieństwo skrętu w kierunku ulicy Nowogrodzkiej. Powstanie coś w stylu „Roweru Błażeja” z nieporównywalnie większym budżetem, co nie przekreśla szans na przyciągnięcie czytelników. Generalnie, gdyby ten portal wystartował kilka lat temu, miałby o wiele łatwiej się przebić. PiS prezentował wtedy bardziej ludzkie oblicze, obecnie zabrudzone np. europejskim rekordem zgonów, czy nasyłaniem antyterrorystów na pokojowe manifestacje kobiet (rozważano też wysłanie wojska).

Mniej więcej od dwóch lat krajem gorzej zarządzać się po prostu nie da i nie wyjeżdżajcie w komentarzach z przekopem mierzei, po którym pływają dwuosobowe kajaki. Ta partia czerpie garściami z czasów stalinizmu, z namiastką kultu jednostki włącznie (np. coroczne transmisje mszy w intencji Jadwigi Kaczyńskiej w TVP). Natomiast jeśli uważacie, że kusząca jest katolicko-emerycko-chłopska wizja socjalnej Polski, autorstwa środowiska, które stworzyło SwipeTo , to wtedy jak najbardziej warto ich czytać i wspierać.

71 komentarzy
71 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
GrandeConnection
1 miesiąc temu

Ty, ale my tu przyszliśmy czytać o raperach i cisnac z nich beke, a nie poznawać twoje poglądy polityczne poparte chłopskim rozumem xd

Michalczewski Jan
1 miesiąc temu

Poparte Tvn’em i czytaniem nagłówków na Onecie

***POPEK***SOKOL***CHAMPION***SOUND
1 miesiąc temu

Michalczeski Jan jaka publicystyka to jakies nieslubne dziecko Michalczewskiego? Tigera? Bonzo?

Nauczka
1 miesiąc temu

Michalczewski myśli, że kogoś to obchodzi nie że.s.r.aj się tam haha

cwel
1 miesiąc temu

haha ale rozprawke gimbus michalczewski napisal, pokaz pani z polskiego to moze troje na szynach ci wpisze do dziennika i jakos zdasz semestr

Fri gzuz
1 miesiąc temu

Grande to ty?! Ale bym ci hapnął petarde za wkład w polskiej ha tfuu… rap grze

KrólówKról_OPOLE
1 miesiąc temu
Reply to  Fri gzuz

Hapnął byś petarde?
Czyli omemlał pytonga?
Zamlaskał ogóra?
Zassał wentyla?
Wytarmosił badyla?

j33bacpis
1 miesiąc temu

Zaminij ryj pisowcu

Jacek Kurski
1 miesiąc temu

„Osobiście potrójne pęto wbijam w to, co kto czyta i ogląda, nawet jeśli np. uważa za wyrocznie woroniczowskich ekspertów od wszystkiego: Wujka Samo Zło i Kodyma.”

Chłopcze, przecież ty się niczym nie różnisz od takiego WSZa – też jesteś przemądrzałym specjalistą od wszystkiego, tylko bardziej nadętym niż WSZ, bo on dobrze wie, że robi to dla kasy.

mgr. Słowiański Ogier
1 miesiąc temu
Reply to  Jacek Kurski

No to jest najśmieszniejsze, że Michalczewski się ma za oświeciciela i uświadamiacza. Ja myślalem ze to jakiś małolat, ale ten matoł może być już grubo po 30, bo ma pojęcie o polityce na poziome czasów wejścia do Unii.

Mieczysław Bratan
1 miesiąc temu

Michalczewski te egzaltowane wysrywy to się nadają ale maksymalnie na biuletyn kółka społeczno-politycznego w Twoim liceum. Może koledzy z klasy będący synami adwokatów, ordynatorów i prezesów spółek giełdowych by ci nawet bili brawo, ale za teksty że pomysł Muska mógłby zakończyć wojnę to Ty powinieneś mieć kocówę na dołku ABW w jakichś Kiejkutach.

Chłamrap
1 miesiąc temu

Potrójne pęto masz na drugie redaktorze, kiedy w pokoju jest też ciep.łota i ho.zer

wTF
1 miesiąc temu

ale pomysł Muska żeby dać tym żołnierzykom internet na początku wojny, to już spoko co?

CAŁY CZAS CZYŚCIUTKO
1 miesiąc temu
Reply to  wTF

starlink to ucho poważnych panów z ameryczki i to amerykański rząd za to becalował, piżmak jest tylko słupem

haaa
1 miesiąc temu

michalczewski to gsp od polityki xd

Ted Kaczynski
1 miesiąc temu
Reply to  haaa

Za sam płot na granicy już należy sie pisowi duzy props, nawet wczoraj tusk mowił że ten płot to łajdactwo i inżyneruf i lekarzy trzeba przyjmować

Ziominho
1 miesiąc temu
Reply to  haaa

Czekamy na kolejne felietony!

Latający Quebonafide
1 miesiąc temu
Reply to  haaa

spanialy artykul na miare dzisiejszego hipopu o chollera

andzej
1 miesiąc temu

chłop miał pisać o portalu tvp a kończy się na strategiach wojennych, jasna pała

Maniek MZK
1 miesiąc temu

Wyjątkowe gowno ulepiliscie Glamrapie xD Czy autor tekstu skończył 13 lat? XDDD

raad
1 miesiąc temu

propozycja muska mogła zakończyć wojne XDDDDDDDD

Kret
1 miesiąc temu
Reply to  raad

To samo, towarzysz musk móglby powiedziecć o Polsce Xddd

mgr. Słowiański Ogier
1 miesiąc temu

Michalczewski porównałeś rządy PIS do Stalinizmu, Ty jesteś człowieku konkretnie po pier do lo ny! Przeczytaj sobie moze Archipelag Gułag..

Katolicko-emerycko-chłopska wizja Polski powiadasz…

1. Jesteś przykładem na to, że nie trzeba chodzić do kościoła, żeby reprezentować najgorsze cechy katolickiej mentalności. W stanach się mówi, że jak Polak nie jest katolikiem, to i tak jest katolkiem, bo ma w sobie głeboko zakorzenioną tą katolicką mentalność. I Ty własnie taki jesteś, z tym swoim świętym oburzeniem, z doszukiwaniem się u każdego grzechu pierworodnego, tą swoją emocjonalnością i myśleniem plemiennym. Jesteś mentalnie 100% katolem.

2. Chłopem to też sam jesteś, i to takim rozjuszonym z widłami.

3. Emeryci pracowali na odbudowe tego kraju za komuny za kluski z serem, za to zebyś miał gdzie do podstawówki pójść, to co mamy im teraz kazać zdychać pod płotem?

Masz braki w formacji intelektualnej i mentalność obsrranego klopa.

Korek
1 miesiąc temu

Nie zdychać pod płotem ale odebrać prawa wyborcze, ci ludzie nie mają pojęcia jak się poruszać w ogóle w dzisiejszym świecie. Robią to co im powie telewizor, z resztą nie tylko emeryci to dotyczy każdej grupy wiekowej. Ale tak czy srak nie będzie dobrze dopóki 80% społeczeństwa w życiu kieruje się tym co mówi telewizor.

Rudolf Hess
1 miesiąc temu
Reply to  Korek

Imbecylu. Czy ty myślisz, że ci starsi ludzie na których tak pomstujesz są zachwyceni PISem? Że wszyscy to kościółek i Tadzio Rydzyk ? Gdyby mieli takie możliwości jak np. W Norwegii, to by się na buca Kaczyńskiego nawet nie spojrzeli. Ci ludzie ciężko pracowali całe życie, część z nich odbudowała ten kraj po hekatombie zafundowanej przez hitlerowców i bolszewików. I mają gunwo z tego. Jakby mieli na podstawowe potrzeby, na życie w godnej i kreatywnej starości, to by inaczej wyglądało. A tak nawet na leki nie mają. PIS był pierwszy, który w końcu coś zaczął robić dla nich.

mgr. Słowiański Ogier
1 miesiąc temu
Reply to  Korek

Ty sie przyjacielu zawiesiles chyba w 1998. Kto dzis oglada telewizor starsi ludzie i garstka boomerow, tych starszych.

Nauczka
1 miesiąc temu

Czego nie zrozumiał, to sobie dowymyslil. Czemu michalczewski w furii rzuca się na katolików i gra w grę poltykierow, zamiast stanąć z boku i zastanowić się, do czego dążą ludzie mówiący o tolerancyjnym świecie, wybieraniu sobie płci, słuszności transakcji bezgotówkowych, konieczności tworzenia multikulturowych środowisk, liberalizacji aborcji. Jesteś niczym kobieta Kleczaca przed czarnoskórym kolesiem, przepraszającą za czasy feudalne. Stworzyli Ci plansze przedzielona na pół z dobrymi i złymi pionkami wg nowych definicji, jak dobrze, że dołączyłeś do tych jedynych prawych. Nwo przyspiesza

Rudolf Hess
1 miesiąc temu
Reply to  Nauczka

Akurat aborcja jest osiągnięciem cywilizacyjnym, reszta zgoda.

mgr. Słowiański Ogier
1 miesiąc temu
Reply to  Rudolf Hess

To jest naprawde pokrzepiające widziec jak wiele osob tutaj rozumie obecna sytuacje. Widac ze swiadomosc spoleczna w niektorych grupach naprawde rosnie.

Kciuk dla glamrapu, ktory caly ciezarowkami rozjezdza debili w komentarzach!

Johnny Mnemonic
1 miesiąc temu
Reply to  Rudolf Hess

Ty jesteś osiągnięciem cywilizacji spierd.lenia. Aborcja osiągnięciem? Chyba dla twoich przodków bo jak widać po twoich wysrywach i tym, że tu mędrkujesz w komentarzach, że polegli na całej linii w tej kwestii. W PRLu i do teraz w ChRL skorbią na potęgę, a nie nazwałbym ich jakimiś tuzami cywilizacji.

Mark
1 miesiąc temu

Ale zaplułeś się to pisząc, nie?

Dziułysz Nygers from Alaska
1 miesiąc temu

Glam rap, to ja już wole sponsorowane artykuły o jakimś young pędzlu i lil julce

Sedes
1 miesiąc temu

Co za infantylny gimbus XD

Young Multi
1 miesiąc temu

Propozycja Elona Muska mogła zakonczyć wojnę XDD Jakbyś sobie strzelił w głowe, to też by się dla ciebie zakończyła wojna głupia pało. Skąd wy bierzecie takich pacanów? Glamrap schodzi na psy XDD

bystry
1 miesiąc temu

Widzę po komentarzach, że ostała się jeszcze resztka normalności w narodzie

Kownacki
1 miesiąc temu
Reply to  bystry

Tez sie dziwie bo to w koncu glamrap i nagle rozsadne komentarze. No ale z drugiej strony michalczewski to jest dzban z 5 razy wiekszy niz cieplota. Chyba w jednej lawce w podstawowce siedza.

GandiGanda
1 miesiąc temu

Przy tych biednych polakach co nie mogli wynająć mieszkań (realnie jest ich w Polsce dokładnie 0 xD) przestałem czytać.

Co za góvvno xD

Adam
1 miesiąc temu

„Osobiście potrójne pęto wbijam w to, co kto czyta i ogląda.”

Mógłbyś jaśniej, synu?

Boa Gasieciel
1 miesiąc temu

Michalczewski, czepiasz się interpunkcji Srayp Tu, to poniżej kilka uwag do Twojego tekstu redaktorzyno:

„poparcie PiS w miejscach do 50 tysięcy wyborców”
*miejscowościach
„metodą prób, błędów i nakładów”
*Metodą prób i błędów oraz nakładów – nie ma takiego związku frazeologicznego jak „metoda prób, błędów i nakładów”
„się przyczynić do zakończenia konflikt.”
*konfliktu
„czytając tematy społeczne, to ekscytacja eskalacją konfliktu na Ukrainie.”
*Czytając teksty na tematy społeczne – nie można czytać tematu. Nawiasem mówiąc wojna to nie temat społeczny.
„Im dłużej to się będzie ciągnąć, tym czekają nas większe problemy”
*tym większe czekają nas problemy
„i w miarę racjonalnych możliwości”
*w granicach rozsądku – nie ma czegoś takiego jak „racjonalna możliwość”
„epizod atomowy”
XD no comment
„ogranicza mu możliwość […] i próbę zniszczenia samorządów”
*i udaremnia próbę zniszczenia samorządów – nie można ograniczyć możliwości próby

Boa Gasieciel
1 miesiąc temu
Reply to  Boa Gasieciel

„to się będzie mixować”
*miksować
„miałby o wiele łatwiej się przebić”
*mógłby o wiele łatwiej się przebić
„Mniej więcej od dwóch lat krajem gorzej zarządzać się po prostu nie da”
*Zarządzać krajem gorzej niż PiS od mniej więcej dwóch lat po prostu się nie da

żelazny
1 miesiąc temu

człowieku, nie wiem jak łączysz głosowanie na Brauna ze słuchaniem (ze zrozumieniem) polskiego rapu. Chyba rację mają ci, którzy pytają tu w komentarzach czy aby na pewno skończyłeś 13 lat – wtedy wszystko wydawałoby się być w normie. Jeżeli natomiast przekroczyłeś tę granicę wieku i rzeczywiście wierzysz w rzeczy, które piszesz, to po prostu przestań robić to drugie (pisać – przyp red. gdybyś się zgubił). Bo nawet błazen zna granice swojej żenady.

Precz z ruskim faszyzmem
1 miesiąc temu

Widać, że Jan Michalczewski to fan konfederussi i Jakuba Czarodzieja. Tfuu mu na ruski ryj.

Johnny Mnemonic
1 miesiąc temu

Przecież to gejek z lewicy XD konfederacja XD hahabaha

JechacKonfederacjeTakSamoJakPisiLewice
2 dni temu

Dokładnie. Russka konfe widać w komentarzach/artykułach jak na dłoni. Do jednego wora z pisem i lewic i za Bug. A w PL zostawic normalnych/niezaleznych/z wlasnym mozgiem i pogladami.

Sowabezoka
1 miesiąc temu

Co ja pacze

DwieZgrzewkiTatry
1 miesiąc temu

Stalinista wydał wyrok bez procesu. Aż na złość będę tam klikał na tym portaliku, bo nic nie widzę z tego co chłop tu nawymyślał. A podjarka wyczajkowaniami w wykonaniu raperów kolesiosko połaczonymi z niułansem to żenada, strach w oczach mihaua zajrzał że mu zbankrutuje bananowy bar i poprosił ziomali o szkalowanie portaliku. Was trzeba leczyć

Bubibi
1 miesiąc temu

W końcu coś o rapie!

Halal masarny
1 miesiąc temu

Wysrywy o wysrywie

Rolnik szuka szparki
1 miesiąc temu

Ryfa to co goli psioche co 3 tygodnie ? Lubię taki busz hihi

GandiGanda
1 miesiąc temu

będąc wielce rozczarowana propozycją Elona Muska, która mogłaby się przyczynić do zakończenia konflikt”

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jose
1 miesiąc temu

Kaczyńskiemu to takie bydło może buty czyścic

Jan boży
1 miesiąc temu

Gdzie jest Dawid inwigilator

Mefedron Bałuty
1 miesiąc temu

Ta laska wygląda jak Humpty Dumpty z tego Kota w Butach

Krysiak
23 dni temu

Pseudoredaktorku,

  1. Twój nędzny artykulik, nacechowany polityczną linią społeczną antypisowską, sprawia, że nie możesz skupić się choćby na merytorycznej ocenie programu „Miejski Folklor”, który jest po prostu dobry, niezależnie od mocodawcy.
  2. Tym artykulikiem pokazałeś, że niczym nie różnisz się od pisowskiej propagandy, tylko z drugiej strony – total idot opozyszyn 🙂
DEPARCHATORRRR
1 miesiąc temu

No bezrobotny Eldo tam pasuje jak ulał reto bez poglądów tak samo Ryfy mi szkoda hehUszaty nie bedzie musial chodzić w czapce po pradze

TSil
1 miesiąc temu

redaktorze zajmij się pisaniem o kulturze hh, a nie agitacją wyborczą… To jest portal muzyczny czy polityczny??

TSil
1 miesiąc temu

redaktorze zajmij się pisaniem o kulturze hh, a nie agitacją wyborczą… To jest portal muzyczny czy polityczny??

DEMON F.V.
1 miesiąc temu

ZAKAS

Fryderyk nagradzacz
1 miesiąc temu

Lepiej spojrzec na to z tej strony ze jak podniesli kilka lat temu o 30% wydatki na tvp to spoko ze nie poszlo tylko na propagande. Tvp kultura nadal istnieje, tvp sport poza hokejem wypelnia misje pokazywania dyscyplin ktore gdzie indziej sie nie oplacaja. Taki polsat mial mecz towarzyski polska moldawia w ppv. Jak inni cisna meczyk to widzisz tylko katolikow na trybunach, liczysz czarnoskorych i plujesz tfu na dywan pod ktorym spisz.

Jan Jakubowski z Kielc
1 miesiąc temu

Pis jest najlepszy, tylko socjalizm xxi wieku

Kuba
1 miesiąc temu

Klękanie do rządowego penta ma swoją cene

Mieciu
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

Zwłaszcza jesli to potrójne pento.XDD

never
1 miesiąc temu

Sprzedajni ludzie bez zawodu zawsze pójdą za kasą. Eldoka chyba bardziej juz nie mógł się stoczyć.

Nauczka
1 miesiąc temu
Reply to  never

Co za różnica TVP a glam.rap

never
1 miesiąc temu
Reply to  Nauczka

To smigaj do tvp, albo od razu do partii.

Marcelina
1 miesiąc temu
Reply to  never

Mama mojego kolegi z podstawówki była dziennikarką TVP. Bardzo miła kobieta. I z tego co pamiętam nie była jakąś wielką miłośniczka PiSu. Także nie każda osoba pracująca w TVP popiera politykę PiSu. A PiS wcale nie jest zła partią tylko TVN i Polsat pokazują ją w złym świetle i mydla ludziom oczy.

never
1 miesiąc temu
Reply to  Marcelina

Zależy czego oczekujesz od władzy. Odłóżmy na bok kwestie światopoglądowe, z punktu gospodarczego są bardzo złą partią. Jeżeli masz co do tego wątpliwości spójrz na kurs złotego lub chociażby technikę wali z inflacją prof. Glapińskiego. Innymi słowy gdy w styczniu Twoi rodzice będą pupę szkłem podcierać zmienisz zdanie.

Nauczka
1 miesiąc temu
Reply to  never

Tak ale na tle innych partii sejmowych wyglądają tak samo, wszyscy inni poza konfederacja głosowali tak jak pis w kwestii 13 i 14 emerytury, w kwestii 500 plus tak samo, bony wakacyjne czy PiS czy po, przecież po w którymś momencie mówiło o tym że należy dać Polakom więcej niż 500 (600?plus), kto głosował w okresie pandemii za wiekszeniem sobie diet? Wszystkie okrągłostołowe k…. . W czasie tej fałszywej pandemii opozycja poza konfederacja postulowały wprowadzenie obowiązku szczepień i wykluczenia z życia publicznego ludzi który nie przyjęli tego g.o.wna. tylko konfederacja była przeciw. PiS nie zrobił tego tylko że strachu przed masowymi protestami. Pamiętam te 'debaty publiczne’ gdzie nie dawano ludziom dojść do słowa, a gdzie większość osób była przeciw restrykcjom. Do konfederacji mam poważne zastrzeżenie przez sposób na jaki patrzą na Rosję. Nie ma tu dobrej partii , lewicowi ekstremiści kontra ultra prawicowcy . Jak ktoś widzi tylko zły PiS to jest ignorantem

Jasiek
1 miesiąc temu
Reply to  Marcelina

A pamiętasz może w jakim programie TVP mama twojego kolegi pracowała jako dziennikarka? Pytam tylko z ciekawości.

Popularne