Sprawdź nas też tutaj

News

Bilon miał rację – nie tylko Orlen sztucznie zawyżał ceny

Teorię rapera potwierdzają kolejne osoby.

Opublikowany

 

bilon w bluzie diil

Nadwiślańscy raperzy raczej niechętnie zabierają głos na tematy bieżących wydarzeń społecznych czy politycznych. Dominuje pojęcie kalkulacji – ich słuchacze reprezentują różne elektoraty i nie da się zrobić tak, żeby komentarz spodobał się jednocześnie wszystkim. Jednak w tym przypadku ryzyko ze strony Bilona nie było wielkie, bo trzeba całkiem stracić kontakt z bazą, żeby popierać politykę bandyckich marż państwowych spółek. Refleksje lidera Hemp Gru potwierdzają kolejne osoby, które boleśnie przekonały się, jak karkołomnym zajęciem jest prowadzenie działalności gospodarczej pod rządami PiS. Donosi o tym portal money.pl.


– Nie ukrywajmy, w dużej mierze jest to manipulacja rządowa, sztuczne nakręcanie wzrostu cen, nieadekwatne do sytuacji, która się dzieje na rynku. (…) Po prostu nas okradają na żywca – mówił w listopadzie o „sku*wysyńskich cenach energii” Bilon. Gorzka refleksja dobitnie podsumowuje modus operandi monopolistów. Polska jest krajem, gdzie prawie żadna państwowa instytucja nie działa normalnie, przykład – Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W normalnych okolicznościach kontrolerzy już wiele miesięcy temu powinni wjechać do państwowych firm z inspekcją. Ale w państwie PiS nikogo nie interesowało, jakim cudem marża może wzrosnąć o kilka tysięcy procent w krótkim czasie. Rząd trzymał wszystkich krótko za mordy pandemią, która skończyła się nagle jednego dnia, znajdując sobie teraz lepszy patent do wałków na społeczeństwie – wojnę na Ukrainie.

Na to, o czym mówił wcześniej Bilon, zwracają uwagę kolejni przedsiębiorcy. – Spółki państwowe, które mają dominującą pozycję w sektorze energetyki, celowo windowały ceny – mówi money.pl jeden z poszkodowanych prezesów firm. – Ceny gazu zaazotowanego oferowane przez PGNiG są całkowicie „odklejone” od cen giełdowych. Podobnie jak wycena za baryłkę ropy na światowych rynkach, która tanieje, ale ma się to nijak do cen paliw na stacjach. Dodaje, że zgodnie z cennikiem, który dostał od PGNiG, cena za megawatogodzinę wynosi nadal 770 zł. Tymczasem obecna cena gazu na giełdzie wynosi ok. 350 zł za megawatogodzinę. Różnica jest więc ogromna. Coś tutaj się tutaj nie zgadza – ceny są sztucznie sterowane i nie mają odniesienia do cen rynkowych – ostrzega. 
129 komentarzy
129 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Syn midasa
20 dni temu

Właśnie zamówiłem box za 650 zł – już nie mogę doczekać się, aż będę chodził w limitowanym outficie i pluł na prawilniaków. Płyta zapowiada się świetnie i czuję że to będzie przełom na skalę światową. A wy miernoty spod bloku nawet nie ważcie się pisać swoich marnych wypocin obrażając Króla. Pamiętajcie – żołnierze $$$ICARIOS są rozlokowani po całym świecie i nie znacie dnia ani godziny kiedy zapukają do waszych drzwi. $$$ICARIOS!

Zostałeś wyjaśniony
20 dni temu
Reply to  Syn midasa

Niezłą spier-doliną umysłową jesteś i jeszcze sam siebie lajkujesz. To tak jakby lizać się po własnych jajkach. Tak robią zwykłe kundle.

Tenia
20 dni temu
Reply to  Syn midasa

Ty pisowski kundlu.Nie umiesz nawet policzyć do 4

droga
20 dni temu
Reply to  Tenia

ciebie burchli nikt teraz tykac bie chce

Donald
20 dni temu
Reply to  Tenia

Wyp…dalaj POs*any tłuku

Madrzejszy
17 dni temu
Reply to  Donald

Waruj pi,,, si,,, je… Szm….

Struś
19 dni temu
Reply to  Tenia

A ty co odstawiono tabletki?

Donald
19 dni temu
Reply to  Tenia

PEOWSKI KUNDLU NAUCZ SIĘ LICZYĆ POLACZKU OKRADANY PRZEZ HIPERMARKETY KTÓRE DYKTUJĄ CENY Z KOSMOSU DZIĘKI SLD I PO

Manh
19 dni temu
Reply to  Donald

Pisowiec krzyzowiec

Profesor_Nauk
20 dni temu
Reply to  Syn midasa

Gardzę intruzem i całą tą patologiczną step armią. To ściek muzyczny dla dresów spod trzepaka w małej mieścinie, gdzie nic nie ma.

Słucham rapu od wielu wielu dekad. Intruz to regres muzyczny i intelektualny.

Sentino porywa tłumy, polaryzuje słuchaczy, ale jedno mu trzeba przyznać – ma chłop talent.

Zarówno do produkcji, rymowania jak i śpiewania, co jest rzadkością w polskim rapie. Można go przyrównać do Nate Dogga.

Każda płyta Sentino ma kilka fajnych numerów, do których wracam za każdym razem. Moi znajomi, którzy słuchali Sebastiana też byli ciekawi kto to jest i czemu wcześniej nie słyszeli o słynnym „Don Alvarezie”.

Piotr
18 dni temu
Reply to  Profesor_Nauk

Człowieku Intruz to ty buty możesz mu wiązać

Wężu.
20 dni temu
Reply to  Syn midasa

A w domku wszystkie zdrowe?

Syn midasa
20 dni temu
Reply to  Wężu.

Nie

Sentino
20 dni temu
Reply to  Syn midasa

Właśnie dostałem odmowę na pożyczkę z bociana oraz Providenta, główna przyczyną było wcześniejsze zadłużenie oraz brak zameldowania,pożyczyłem więc 600 zł na oprocentowanie zmienne od arabskiego gangu,nie mogłem dłużej wytrzymać te skarpety amiri były przepiękne

Ja
19 dni temu
Reply to  Syn midasa

Debil

Dżodżo
19 dni temu
Reply to  Syn midasa

Dymaj sie

Syn midasa
18 dni temu
Reply to  Dżodżo

JUŻ TO ROBIĘ Z TWOJĄ MATKĄ

marko
20 dni temu

Hahahah pierdo lony założył sobie zerówki żeby modnie wyglądać i sprawiać wrażenie inteligenta…tylko szkoda że to przecpany szlauf ,pseudo ulicznik,anty systemowiec pobierający dotacje od rządu i do tego krypto ge j.

wodzwielkafaja
20 dni temu

Szmaty hempdrut tez byly mocno zawyzone…

bezbek
20 dni temu

I ta stylówka bilona jak 40-letni nastolatek XDDD

Wiola
20 dni temu

Kolejny który wszystko wie a tak naprawdę nie wie nic

Tyu
20 dni temu

Przeciez to zwyly przyglup Co nie potrefi zliczyc do czterech I take cos Amie mowic o marzach

Syn midasa
20 dni temu
Reply to  Tyu

Przygłup co zarabia gruby hajs i co chwilę jest na wakacjach w ciepłych krajach, biedaku 🙂

Robiliście Łaskę Amerykanom
20 dni temu

Hej Poliniaczki Biedaczki!
A czy zapi3rd4laliście już po paręnaście godzin dziennie kolejny miesiąc za miskę ryżu i na to żeby wasi „PANOWIE Z KARAWANY” mieli na socjal+ dla naszych „braci” ktorzy oficjalnie, nawet razem z ich „aktorzyną” karakanem plują Wam Ciemne Ludki co chwilę na garba a wy udajecie że „tylko” CUMSHOT – tak jak zawsze.

Patchit
20 dni temu

,,Nie tylko Orlen zawyżał ceny,, wow a co z bp Shell Circle. Aha oni niezawyzali u nich to normalna cena

Bart
20 dni temu
Reply to  Patchit

Circle K to firma założona w Teksasie, mająca dziś siedzibę w Kanadzie.
Serio sądzisz, że z USA czy Kanady sprowadzają paliwo do swoich stacji w Polsce? Otóż nie. Większość stacji w Polsce, także tych zagranicznych, kupuje paliwo w Orlenie. Po cenach dyktowanych przez Orlen.
Teraz coś świta w bani?

Donald Tusk
19 dni temu
Reply to  Bart

Teraz tak dzbanuszku kochany
Ceny paliw 9 stycznia
Polska: 6,50
Niemcy:7,96
Czechy:7.04
Grecja:8,61
Włochy :8,37
Estonia:7.98
Belgia:8,27

Avalon
19 dni temu
Reply to  Donald Tusk

A czy w tych wymienionych Państwach zwykli obywatele otrzymują równie niskie wynagrodzenie.

Donald Tusk
19 dni temu
Reply to  Avalon

Dzbanuszku cena ropy tak jak i cena złota zależy od ceny giełdowej
Jakby nie było Orlenu i PO sprywatyzowałoby naftoport i rafinerie to cena byłaby w okolicach 10 PLN, nie wiem dlaczego boli cię, że zysk idzie do skarbu państwa zamiast za granicę, zobacz obszczane stacje na zachodzie, a zobacz orlen

różnych nickach.
19 dni temu
Reply to  Bart

wreszcie ktos napisal cos z sensem

Tytus
18 dni temu
Reply to  Bart

I tak jest taniej niż na zachodzie, a sianko wpada do POLSKIEGO skarbca, aby np. POLSKI sportowiec mógłbyc sponsorowany przez POLSKI ORLEN.

Wu21
19 dni temu

Czym różni się pis od po.niczym.reka myje rękę ✌️

Anatolij Diatłov Alighieri
17 dni temu
Reply to  Wu21

Ale odkrywcze i takie chłopskorozumistyczne, witamy kolegę szura konfederate

Kedziu
20 dni temu

Sprawdźcie ilu Ukraińców na giełdzie lokuje i windują ceny zobaczycie ilu po wojnie nowobogackich bedzie

Dawid
19 dni temu

Gangsta po 50, prawilniak z dxpy, biznesmen sie z nalazl w zxciu nie pracowal tylko nabiera dzieci ze kox I hemp jest cool I extra. Zamknij dxpe boomerze co nachos nie Ida? I bluzy po 500 stow ZALOSNE

Wnuk TEDEGo
20 dni temu

Dwa bilety ku*wa, jednemu i drugiemu i lecimy ku*wa w tango ku*wa, z Dejwem ku*wa lecimy w tango ku*wa z moimi ku*wa chłopakami tutaj, i jeździmy ku*wa naj*bani na motorach ku*wa, rzucamy ku*wa nożami ku*wa w ludzi ku*wa, rzucamy talerzami w restauracjach ku*wa i rozpi*rdalamy, wszystko ku*wa idzie na mnie i gwarantuję, że codziennie mamy taki czelendż, że musimy codziennie tysiąc euro wydać tylko i wyłącznie na to, ja biorę 7 tysięcy, plus ku*wa samoloty, plus ku*wa zaj*bisty ku*wa apartament, żeby ku*wa twojej żonie w domu nie przeszkadzać, i jedziemy ku*wa w tango ku*wa, 100 tysięcy ku*wa subskrypcji ja płacę osobiście ku*wa za wszystko tutaj na miejscu, wynajmujemy ku*wa Ferrari ku*wa, podpalamy ku*wa yy speedboaty ku*wa marokańskim przemytnikom, idziemy do La Linei ku*wa dawać ku*wa ludziom ku*wa z dyni po prostu bez powodu, robimy rozpi*rdol kradniemy ku*wa małpy na Gibraltarze i rozpi*rdalamy system ku*wa, no, będziemy grillować węże wodne
i ch*j powww SICARIO$$$$$$$$$

Soku999
20 dni temu

Jak to bylo tu do przeczytania na Glamsrapie, ze Bilon to skrot od BIsexual LONely? 😀
Bilus dziecko systemu (pamietacie ta nagrode w Cannes?) bawi sie w jego wyjasnianie, lepiej wyjasnilby rewelacje tego glupka z Afrokolektywu

Legendarny Afrojax
20 dni temu
Reply to  Soku999

SpierdaIaj!

TESTO
20 dni temu

„polka jak to p0lka”
Łukasz „Testoviron” Stanisławowski

http://www.youtube.com/watch?v=VE5SOb-RJCc

Uszy Eldoki
20 dni temu
Reply to  Soku999

Bilon nie odpowie na te rewelacje, bo zaraz wypłyną filmy z gejowskich orgii czlonków Hemp Gru albo inne wannowe przygody.

A to, że jego uliczny image wyjaśnia od lat ta parówa Afro to wisienka na torcie przegrywu. Bilon niby taka sztywniutka mordeczka, a nie potrafi uciszyć typa o posturze wieszaka na kapelusze.

MKO
18 dni temu

JPRLD Co ma cena giełdowa do aktualnej ceny? Czy ropa z wykresu giełdowego przenosi się magicznie do stacji benzynowej? Sufit wam się spi3rdolił na łeb? Banda idiotów kurva.

Ija
18 dni temu

Toż to bełkot.
Co to jest „sztuczne zawyżanie ceny”? I czym się różni od „niesztucznego zawyżania”??
Nb. celem każdej firmy jest zysk…

Anatolij Diatłov Alighieri
17 dni temu
Reply to  Ija

Po to masz regulacje, żeby nie było monopoli i cyberpunka pajacu

Legendarny Afrojax
20 dni temu

To kiedy solo ty cieplaku?

robpill
20 dni temu

– Anka co ty przecież ten chłop pracuje na jakiejś budowie co ty chcesz z nim się na randkę ustawić? Ze zwykłym ROBOLEM?
– Hihi no niby tak, ale pisał że sporo zarabia jakieś 8-9k na rękę
– No i co z tego? Ja bym się z takim w życiu nie umówiła. Popatrz na siebie, pracujesz w nowoczesnym i klimatyzowanym biurze i on ma mieć do ciebie jakiś podjazd? Pewnie ma ciągle brud pod paznokciami od tego tyrania, a ty przynajmniej możesz wychodzić na kawę kiedy chcesz. Twoja minimalna krajowa nie ma znaczenia.
– Może i tak. W końcu trzeba być silną i niezależną. Wyciągnę go na kilka darmowych kolacji w restauracji, a potem zablokuję hihi

dzony
20 dni temu
Reply to  robpill

widzisz buło on na budowie 9k zarabia i płaci takim tempym blachom 200 za lizanie go po jajach a jak gest ma to ci da 500 za wachanie pierda…. a ty?

Syn midasa
20 dni temu
Reply to  dzony

Nie liżą go po jajach, tylko płaci frajer za żarcie i chlanie polce, tępa pało

Wartości Europejskie
19 dni temu
Reply to  robpill

Haruję u SZFABOW w korporacji i dam DEE za premie POstakom ha ha ha

Piotr
18 dni temu
Reply to  robpill

Ja też pracuje na budowie. Widzę często jak wychodzicie z tych biur. To jest koszmar same wieloryby, mężczyźni tacy nie męscy jacyś dziwni.

Stan
19 dni temu

Żałosny błazen

Teges
18 dni temu

dzwonie do Sentino, Sicarios juz jadą

Halpert
20 dni temu

Dlaczego łby znowu mają głos? Czy lewacki wymiot wiedział jak działa Towarowa Giełda Energii? I jak wplywa na ceny końcowe? Nie wiedział ale się wypowiedział.

Anatolij Diatłov Alighieri
17 dni temu
Reply to  Halpert

Działa tak, że jest postępowanie w sprawie Orlenu i UE się bierze

Mariusz
19 dni temu

Utrzymanie Ukrainy swoje kosztuje

Roman
19 dni temu

Ostatnie dane Eurostatu pokazują że mieliśmy najtańszą benzynę w Europie, więc skończcie lewackie dziennikarze z tymi kłamstwami

Prawda
19 dni temu
Reply to  Roman

A pensje też najniższe xd

Anatolij Diatłov Alighieri
17 dni temu
Reply to  Roman

Nie dodałem kontekstu do czego odnoszą się dane Eurostatu manipulancie prawicowy

Afd
19 dni temu

Już mówię cena jest stad, ze rząd sprzedał prawa do emisji co2 żeby zarobić na fundusze socjalne. A ze nasza energia pochodzi głównie ze spalania węgla i emisji co2 to teraz spółki energetyczne państwowe musza kupować za dużo większa cenę prawa do emisji od innych państw i prywatnych funduszy. Państwo mogło je przydzielić za darmo lub w lepszych cenach, ale wolało sprzedać. Ot balonik

Afd
19 dni temu
Reply to  Afd

No i oczywiście przesyl prądu na Ukrainę. Z która mamy połączona sieć energetyczne, a oni są odcięcie od ZAE, która dostarczała główna cześć energii ukrainie

Wzo
20 dni temu

Bilon orędownikiem był wielkim Dudy na prezydenta także tyle w temacie

różnych nickach.
19 dni temu
Reply to  Wzo

Serio??!!

Konfidenci z hewry
19 dni temu

Bilon opowiedz lepiej o grobach

różnych nickach.
19 dni temu

hahah hewrejskie roz.ebusy

Kasjer z Lidla
19 dni temu

O co tam poszło niech ktoś przybliży bo któryś raz słyszę

CWRP
18 dni temu
Reply to  Kasjer z Lidla

Kto ma wiedzieć ten wie. Szukaj na starym Glamrapie

Wee
20 dni temu

Kiedy walka w klatce z politycznym oponentem wujkiem samo zło?

Wujek Samo Zło
20 dni temu
Reply to  Wee

W niedzielę na cmentarzu.

Korek
20 dni temu

W De cena za olej podskoczyła o 25 centów a u nas o 3 złote xd

Wolak
20 dni temu

Ciekaw jestem czy Polaczki kiedykolwiek zrozumieją jak bardzo je*ani są na pieniądze przez pisuar… chyba nigdy, pomalują gówno na złoto to ciemna masa powie że jesteśmy bogatsi niż Dubaj

Karol Młot
19 dni temu
Reply to  Wolak

O sobie też mówisz”Polaczek”?

Ktc
18 dni temu
Reply to  Wolak

Za to za Tuska było eldorado

Tytus
18 dni temu
Reply to  Wolak

Ciekaw jestem czy sprawdziłeś bardach przed wyjściem, gdyż mózg wysrałeś i coś nie ogarniasz tematu dzisiaj ojkofobie co lubuję ksenokrację szwabskich POdnóżków. Ogarnij się!

Anatolij Diatłov Alighieri
17 dni temu
Reply to  Tytus

Sprawdź statystyki, zielona wyspa za PO to przecież spisek

Empik
19 dni temu

Bilon Debilon nie odladaj tvn.

Jaasssss
19 dni temu

Koleś zapomniał dodać że zapasy gazu kupowaliśmy po wyżych cenach. No ale czego oczekiwać po baranie

Krzysztof
20 dni temu

Cena gazu na jakiej giełdzie, krajowej czy zagranicznej?, bo jak na Londyńskiej to trzeba zapłacić krocie za transport, doliczyć marzę dla dystrybutora, podatek VAT, czy akcyze(jeśli jest) i dojdziemy do sedna. A propo opowiadanie się przez artystów(albo pseudo) za jedną ze stron powoduje to że za Chinskiego Boga nie pójdę na koncert popierających TVN i spółkę. Stacja w 100 %z zagranicznym kapitałem stała się główna partia opozycyjna. Myślący powinien się zastanowić dlaczego? Za darmo czy jest jakiś ukryty cel? Ja wiem ze jest. Bilion złotych różnicy w dochodach panstwa na korzyść PIS przez 7 porównywalnych lat to nie przypadek. Mógłbym rozwinąć, ale po co? Robię to na innych portalach.

WnM
19 dni temu
Reply to  Krzysztof

„Bilion w dochodach” – a jaką wartość maja te pieniądze? Bilet z Krk do Wawy 200 zł, tona węgla 4 koła.

różnych nickach.
19 dni temu
Reply to  Krzysztof

srata ta ta mafie vatowskie sa działaja tylko teraz to sa pisowskie… debilu

Anatolij Diatłov Alighieri
17 dni temu
Reply to  Krzysztof

Pluralizm mediów na tym polega w liberalnym kosmopolitycznym świecie kretynie

BOLEK
19 dni temu

HIPERMARKETY OKRADAJĄ POLAKÓW DYKTUJĄ CENY Z KOSMOSU DZIĘKI RYŻEMU I PO

Zadowolony
19 dni temu

Jeździjcie tankować do Niemiec tam „nie rżną” na stacjach, a paliwo potaniało pewnie o 238,27%.

Legion
19 dni temu

To nie jest dyskusja, to wypociny idiotów.

Marcin
19 dni temu

Jeszcze niedawno rapował o powstaniu warszawskim a teraz taki miłosnik PO

Anatolij Diatłov Alighieri
17 dni temu
Reply to  Marcin

To w Pisie nieironicznie masz agentów Ruskich xD

Stop targowicy
19 dni temu

Jak bilon tak powiedział to musi być prawda nawet gdyby Orlen zawyżył. Marzę to miał rację żeby dziś ceny były jednymi z najniższych w EU chwała Orlenowi jeśli są idioci którym jest za tanio niech płacą podwójnie

Jakar
19 dni temu

Akcja z Orlenem to po prostu podatek jak każdy inny. Trzeba się tylko cieszyć że ten podatek płacimy sami sobie bo w końcu jesteśmy właścicielami Orlenu.
Gorzej jak podatek trzeba płacić np takiemu monopoliści w jak Francuski Orange. Pewnie większość z was nie wie że wysłanie zapytania do Orange czy studzienka z kablami należy do nich kosztuje 1000pln

To jest 1000pln za które Francuzi jeżdżą na wakacje bo francuskie firmy nie mają w zwyczaju płacić podatku w Polsce tylko we Francji.

Helga Nowacka
19 dni temu

Czerwona hołota na usługach Berlina Lewactwo niczego nie potrafi wyprodukować tylko PAROBKI W KORPORACJACH LUB SPEKULANCI TOWARÓW Z CHIN Sloma z butów wystaje Nawet guziki muszą sprowadzać POLACZKI Z PO SLD I 2050 Oglądacze SZCZUJNI TVNu dla motłochu klientów SZFABSKICH marketów IDŹCIE TAM STRAJKOWAĆ ŻE OKRADAJĄ POlaczkow

Ktc
18 dni temu

Karawana zwana Deuchlandem dobrze sie miała za czasów her Tuska,Polaczki tyrali za mirabelki i obierki ,elita dobrze się miała ,gdy cała Polska w gó…nie stała

Polak
20 dni temu

A nie czasem o milion procent była większa marża

Pawel
20 dni temu
Reply to  Polak

Będę głosował na Pisì

jbć pis
19 dni temu
Reply to  Polak

Byl moment we wrzesniu ze marza wzrosla o 7 k procent

:()$$$$$$():
20 dni temu

Shalom! Co wy za problemy robicie ?! Aj waj ! Wystawców biznesy na sprzedaż jak wam ceny nie pasują ja,my,oni je kupimy od was za dobre plny a wy będziecie żyć dobrze za te plny, nitrae !

Hycel
20 dni temu

Ileż yu tych kundli peoskich na buraczanym haju

THENITROSIUSIAK
19 dni temu

Polaczki są tak ogłupione, że możemy im mówić że j3b13my ich w d00p3 a oni z pocalowaniem reki pochwala rzad albo nic z tym nie zrobia

Hustler Dolnośląski
20 dni temu

Pamiętam że z Kilasem też rozmawialiśmy na ten temat

Poważne pytanie poważnego człowieka
20 dni temu

Jaki kraj polecacie do spiedrolki przed nieudolnymi i złodziejskim rządami PiS? Tam gdzie jest ciepło, mentalność ludzi jest odwrotna do polskiej, żyje się dobrze, spokojnie i taniej niż w Polszy. Hiszpania, Malta?

Mason
20 dni temu

Biorąc pod uwagę dochody przeciętnego glamrapowicza – raczej Bangladesz. Tanio, ciepło, niskie bezrobocie, bo nawet siedmioletnie dzieci tam pracują.

Jacek G. lat 46 Warszawa
20 dni temu

Wracaj do rodziny w Izraelu

Donald Tusk
19 dni temu

U nas w Niemczech jest najlepiej

Stan
19 dni temu

Stan

Claus von Staufenberg
17 dni temu

Co my bysmy zrobili bez tegich umyslow z Mokotowa

TRANSGENEDERYZM WSZECHOBECNY
20 dni temu

Słownik Empatyczny Języka Polskiego, Rada Języka Neutralnego i Słownik Neutratywów Języka Polskiego zaproponowały w ubiegłym roku słowo „dziabko”. Dziabko, czyli niebinarny odpowiednik babci i dziadka, czy też niebinarna osoba, będąca rodzicem naszego rodzica.

Eksperci zaproponowali też obchodzenie Dnia Dziabka po Dniu Babci i Dniu Dziadka – 23 stycznia.

SAvage
20 dni temu

Shit is crazy

Kendra Lust
20 dni temu
Reply to  SAvage

That shit cray

Nicram
19 dni temu

A takie ładne hasło mieli ” wystarczy nie kraść” no, ale widocznie zapomnieli.

Wodz
20 dni temu

Ta kto mysli ten o tym wie. Ale 90% nie wie bo nie mysli. I nie pomagaja doktoraty jesli czlek chamowaty.

Balduran
17 dni temu

2rzyn nagral tribute dla plyty Smarki Smarka a Glamrap milczy!!!!
Wpisujcie 2rzyn Dojebawszy na yt!!!
2rzyn nagral tribute dla plyty Smarki Smarka a Glamrap milczy!!!!
Wpisujcie 2rzyn Dojebawszy na yt!!!
2rzyn nagral tribute dla plyty Smarki Smarka a Glamrap milczy!!!!
Wpisujcie 2rzyn Dojebawszy na yt!!!
2rzyn nagral tribute dla plyty Smarki Smarka a Glamrap milczy!!!!
Wpisujcie 2rzyn Dojebawszy na yt!!!
2rzyn nagral tribute dla plyty Smarki Smarka a Glamrap milczy!!!!
Wpisujcie 2rzyn Dojebawszy na yt!!!

Popularne