Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

BILON: „MYŚLĘ, ŻE NIEDŁUGO OSIĄGNĘ PUŁAP 15 TYS. SPRZEDANYCH PŁYT”

Opublikowany

 

Członek Hemp Gru odpowiada na Wasze pytania.

Jakiś czas temu daliśmy Wam możliwość zadawania pytań do Bilona. Ciężko byłoby mu odpowiedzieć na wszystkie z nich, ponieważ było ich zbyt wiele, jednak najbardziej interesujące otrzymały odpowiedź. Dla przypomnienia, dwa najciekawsze pytania zostały nagrodzone płytami "3xNie", które to z nich dowiecie się czytając poniższy wywiad. 

Grześ: Dlaczego zdecydowałeś się sprzedawać swoją płytę nie korzystając z Empik-ów czy innych sklepów tego typu?

Bilon: Nie wspieram dużych korporacji, wspieram lokalne biznesy.

 

Dominik: Czy to nie jest trochę tak, że jako Hemp Gru jesteście stonowaną, aczkolwiek mocną grupą, a kiedy uciekacie w rozkminki solowe, Ciebie ciągnie bardziej tak jak przy okazji tej płyty, w antysystemową treść, ale jednak nie tak radykalną, tylko łatwo przyswajalną formę zabawy i sentyment do przeszłości, zabawa slangowymi archaizmami jak na dzisiejszy czas, które ja jako 19-letni słuchacz doceniam, ale może być tak, że moi rówieśnicy nie wszyscy oczywiście, nie skumają tego. Podsumowując, czy to jest ścieżka przez Ciebie przemyślana, żeby może zachęcić do odsłuchu innych słuchaczy niż stały fanbase jak np. mnie, gdzie nie byłem fanem Hemp Gru nigdy, a twojej solówki słucha mi się wyśmienicie?

Bilon:  Robię to co czuję, wychodzi to bezpośrednio z zebranych przeze mnie inspiracji. Nie ma w tym manipulacji. Cieszy mnie to, że elektorat  słuchaczy się powiększa.

 

Michał: Czemu wyrzuciliście Araba z ekipy?

Bilon:  Ten typ okazał się szaleńcem, tyle w temacie.

 

Jakub: Czy skoro płyty nie ma w dużych salonach sprzedaży, to czy ma ona szansę zdobyć złote wyróżnienie za samą sprzedaż w hip-hopowych sklepach i wyświetleniach z Youtube?

Bilon: Nie zależy mi na wyróżnieniach nie mających tak naprawdę większego znaczenia, ale myślę, że pułap 15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy uda mi się osiągnąć już niedługo.

 

Skwara: Zadebiutowałeś z Wilkiem na Hip-Hopowy Raport z Osiedla w najlepszym wykonaniu utworem "Na krawędzi". Czy ten numer zapoczątkował Waszą wspólną karierę, czy mieliście już w planach wydanie kilku płyt pod szyldem Hemp Gru?

Bilon:  Tak, to był nasz pierwszy wspólny numer. Od tego momentu już tworzyliśmy jako Hemp Gru. Nie planowaliśmy wówczas szerokiej kariery.

 

Dominik: Wolałbyś mieszkać i żyć w PRL-u, czy jednak w wolnej Polsce?

Bilon: Zdecydowanie w wolnej Polsce. PRL to był prawdziwy syf.

 

Stary Banglasz: Możesz rozwinąć myśl "Uliczny ZAiKS" to?

Bilon:  Nie mogę.

 

Szymon: Czy track Araba z tobą i Ero ujrzy kiedyś światło dzienne ?

Bilon:  Nigdy.

 

Artur: Słuchając utworu "W konspiracji" zainteresowały mnie wersy "A ja muszę pozbyć się ego, aby być prawdziwym sobą". Pytanie zatem brzmi: czy interesujesz się filozofią indyjską, która głosi, aby poznać "ja" trzeba wyzbyć się egocentrycznego podejścia. (Autor pytania otrzymuje płytę!)

Bilon:  Oczywiście to bardzo interesująca filozofia. Szukajcie, a znajdziecie. Pozbycie się ego na pewno jest oczyszczające, a do tego bardzo trudne.

 

Adam: Jak zdefiniujesz w trzech słowach swój najnowszy krążek?

Bilon: Trzy razy Nie.

 

Paweł: Którzy z amerykańskich raperów nagrywających w latach 80/90 inspirowali Cię najbardziej, za co ich ceniłeś i jaką główną różnicę widzisz między polską, a amerykańską sceną?

Bilon:  Run DMC, Onyx, Cypress Hill, Wu-Tang Clan, Mobb Deep i całe mnóstwo innych ekip. Ceniłem ich oczywiście za twórczość. Główną różnicą jest język.

 

Darek: Czy uważasz, że sprzedaż płyt hip-hopowych tylko poprzez skateshopy, preorder czy allegro może się przyjąć, bo wtedy nikt by nie pobierał marży, a cała kasa szła by do artysty, przez co pewnie ceny by się obniżyły? Czy jednak wg Ciebie artyści woleliby, by ich albumy były dostępne w każdym sklepie typu empik, bo łatwiej jest taką płytę sprzedać? A co do sprzedaży, czy taka forma dostępności wpłynęła na ilość sprzedanych krążków?

Bilon:  Mimo tego, że jest mniejsza dostępność jestem zadowolony ze sprzedaży. Chciałbym, żeby moja płyta wspierała budżety małych firm. "3xNIE" będę chciał sprzedawać nawet w warzywniaku u ziomka, a nie w dużej korporacji. Chodzi o rozwinięcie podobnych zachowań. Moje wycofanie się ze sprzedaży z dużych korporacji jest także swego rodzaju buntem.

 

Mateusz: Jak zapatrujesz się na wymianę pokoleniową w polskim rapie, jak odbierasz tych wielu młodych newschoolowych raperów o bardzo różnym, czasami niekonwencjonalnym podejściu do tworzenia tego typu muzyki? Twoje zdanie w tej kwestii jako doświadczonego gracza powinno być ciekawe.

Bilon: Musi być wielu słabych, aby było kilku dobrych. Scena weryfikuje. Ogólnie rozwój jest bardzo dynamiczny, aż ciężko być na bieżąco.

 

Norbert: Pod koniec klasycznego kawałka pt. "Życie Warszawy" jest tak jakby trailer teledysku do "Zjedz Skręta". Dlaczego nigdy on się w całości nie ukazał? Tak samo pod koniec teledysku "Wyrok ulicy" w końcówce zobaczymy urywek teledysku do "H.W.D.P".

Bilon: Tak wyszło, bez większych powodów. Gdzieś po prostu to przespaliśmy. Zdaje się, że wtedy płonęły dość grube maczugi, hahaha.

 

Bartek: Czy w przyszłości będzie możliwość reaktywacji Hemp Gru lub przynajmniej wydania płyty jako Bilon i WDZ?

Bilon: W tej chwili pracujemy nad swoimi solowymi projektami, a co będzie w przyszłości tego nie wie nikt!

 

Patryk: Jeżeli widzę, że pada hasło "poza systemem", to jakie masz zdanie co do teorii spiskowych? Jest na świecie grupa ludzi "pociągająca z góry za sznurki"?

Bilon: Oczywiście, że jest grupa ludzi pociągających za sznurki, którzy działają wszędzie. Ja staram się budować swoją niezależną rzeczywistość.

 

Paweł: Zipera swego czasu nagrała z Muńkiem, ostatnio Mes z Olafem Deriglasoffem. Twoja muzyka od zawsze niesie antysystemowe treści, co świetnie uzupełnia sie z przesłaniem punk rocka. Myślaleś kiedyś o tego typu kolaboracji?

Bilon: Niewykluczone.

 

Adrian: W Twojej muzyce od zawsze przekazujesz nienawiść do systemu. Chciałbyś osiągnąć jakiś konkretny cel przez swój rap? Chodzi o to, aby otworzyć ludziom oczy czy marzy Ci się coś w stylu rewolucji?

Bilon: Nie szukam rozlewu krwi, chodzi o świadomość.

 

Mc Wabi: W świecie udolnej propagandy systemowej rzucasz w eter kawałek "W Konspiracji", w którym opisujesz czasy komuny. Jako protest song niesie on silny przekaz, ale powiedz szczerze czy czujesz się wolny w dzisiejszym świecie, Polsce, Europie? Pozdrawia stary Rastaman.

Bilon: Cały świat jest babilonem man. Czuję się wolny jako człowiek, ale i tak wiadomo, że żyjemy w systemowych klatkach. Budując swoją rzeczywistość mam więcej wolności niż przeciętny Kowalski. Big Up!

 

Daro: Czy to nie my tworzymy ten mityczny "system" wierząc temu co przekazuje szkiełko i wybierając kurwy plujące nam w twarz zwane politykurwami? Pewnie zauważyłeś w młodszym pokoleniu (20-28 lat) narastające wkurwienie (pomijając hetujące pizdy internetowe). Uważasz, że wkrótce nastąpią poważne roszady władzy wywołane oddolną inicjatywą? Możesz powiedzieć coś więcej o śp. Maćku "Grubym" prowadzącym Diilshop w Anglii TB'95?

Bilon: Ś.P. Maciek był moim serdecznym przyjacielem. Niestety zabrał go rak 🙁 Oczywiście, że my też tworzymy system, ale możemy go zmieniać na lepsze – wyrzuć telewizor!

 

Alesso: Czy twoje działanie jest częścią ostatnio modnej, jeśli można tak określić, walki z systemem. Ostatnio można zauważyć, że tematyka ta staje się nie tylko popularna w sferze politycznej, lecz także w innych sferach jak na przykład w muzyce. Czy nie jest to przypadkiem próba wejście w tę niszę antysystemową, aby znaleźć nowych, potencjalnych odbiorców, na których można zarobić?

Bilon:  Chyba nie znasz mojej twórczości, która od zawsze była antysystemowa! Może powinieneś zadać to pytanie komuś innemu?

 

Maciek: Jak myślisz, ile lat potrzeba, by w zwykłym radiu powstała porządna, ściśle hiphopowa stacja, bez żadnej cenzury?

Bilon: W komercyjnym radiu jest to niemożliwe.

 

Rafał: Co byś zmienił w naszym pięknym kraju, żeby było "3xTak"?

Bilon: Trzy miesiące więcej słońca i mamy 3 razy Tak.

 

Marcin: Pytanie może z innej beczki niż stricte odnoszące się do premiery Twojego krążka, a mianowicie związane z Żywym Rapem Jak zapatrujesz się po dwóch edycjach na efektywność tego zjawiska i sile przebicia osób, które wygrały. Czy przypadkiem nie wyszło trochę tak, że osoby wygrywające i tak nie udźwignęły wygranej przez to, że jednak była to droga na skróty, która przez brak doświadczenia i naturalnej więzi wygasała? Czy raczej uważasz, że była to inicjatywa, w której młodzi raperzy zrobili wiele kroków w przód i osiągają sukces?

Bilon: Dopiero dwie edycje za nami, także wszyscy nabieramy doświadczenia, więzi się umacniają. Nie ma komercyjnego sukcesu, ale jest to dobry początek do dużego formatu. 

 

Kuba: Nie tak dawno Kali i Arab przestali jarać. Czy mógłbyś się do tego ustosunkować? Myślałeś kiedyś o tym, żeby skończyć swoją przygodę z Mary Jane?

Bilon: Chuj mnie obchodzi ten Arab. Pozdro Kali!

 

Piotr: Jak odnosisz się do symboli masonerii lub illuminatów w różnych rapowych produkcjach? Zwykły zabieg marketingowy czy przemyślana taktyka przekazu podprogowego?

Bilon: Nie słyszałem o masońskim przekazie podprogowym w polskim rapie, także nie mam na ten temat pojęcia, śmieszy mnie to, bo nastąpiło wiele insynuacji na temat mojego związku z tymi organizacjami. Ogólnie mam w pompie cały ten syf.

 

Alan: Jak zareagowała Twoja rodzina gdy poprosiłeś ją, aby dograli się do Outro ?

Bilon: Wszyscy się ucieszyli i z przyjemnością to zrobili.

 

Michał: Śledzę od kilku lat Twoją działalność, w swoich tekstach deklarujesz, że jesteś wyznawcą Chrystusa. W wywiadzie ze Zbigniewem Krajewskim powiedziałeś, że wyruszasz dwudziesty piąty raz na trasę pielgrzymki na Jasną Górę. Ale czy jesteś związany z wiarą Katolicką?

Bilon: Nie jestem związany z żadną instytucją.

 

Marek: Słuchając Waszego utworu "63 Dni Chwały" natchnęło mnie na refleksję. Co sprawiło, że pojawiła się w Tobie taka świadomość społeczna, taka pamięć o tamtych bohaterach? Co czujesz, kiedy z jednej strony masz w pamięci Bohaterów '44 i ich walkę o Naszą wolność, zaś z drugiej strony – obecną sytuację w kraju? I tak już przy okazji: rok temu byłem w klasie maturalnej, a "63 Dni Chwały" były moją główną literaturą na maturze ustnej i nie mogłem przestać o tym mówić. (Autor pytania otrzymuje płytę!)

Bilon: Wychowałem się na starym Mokotowie, gdzie toczyły się ostre boje. Mury te kształtowały też mój charakter. Opowiadane przez babcię historie z Powstania itd. Dzisiaj ludzie często zapominają o tym, że powinni być ludźmi. My pamiętamy i Wy musicie pamiętać.

 

Dawid: Czy wycofanie się całkowicie z internetu będzie się równało z całkowitym porzuceniem muzyki?

Bilon: Muzyki nie porzucę nigdy!

 

Patryk: Skąd pomysł na otworzenie lokalu Gringo? Wielu ludzi takich jak np. ja od razu gdy pojawią się w WWA odwiedzą lokal, bo będą myśleli, że ty tam się pojawisz, tak jak Ero w Serum. Najpierw spotkanie, później objadanie.

Bilon: Sam to wymyśliłem i zrobiłem, bo chciałem mieć dobre jedzenie dla siebie i przyjaciół.

 

Szymon: Czy tytuł Twojego albumu nawiązuje w jakiś sposób do referendum ludowego przeprowadzonego i sfałszowanego w 1946 roku przez komunistów w Polsce (propaganda zachęcała do głosowanie 3xTak)?

Bilon: Oczywiście, że tak. 3xTAK było hasłem propagandowym, a 3xNIE jest kontrideologią.

 

Hubert: Z czym związana jest "palma" na głowie? Jest to środek wyrazu swoich antysystemowych poglądów czy jest to spowodowane tym, że po prostu chciałeś się wyróżniać?

Bilon: Nowy fryz i tyle 🙂

 

Filip: Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że twój następny projekt zakończy się zniknięciem ciebie z internetu. Następnie powiedziałeś, że ogólnie rzecz biorąc będzie to powrót do natury. I tu moje pytanie, jeżeli znikniesz z internetu dasz znać fanom czy będzie to raczej nagłe zniknięcie ?

Bilon: O wszystkim zdążę Was poinformować.

 


40 komentarzy
40 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Bólryśka
7 lat temu

BILON SKOŃCZYŁEŚ SIĘ NA PŁYCIE KLUCZ

ObozowyKapo
7 lat temu

CHUJOGŁOWCZE 15 TYSIĘCY SPRZEDANYCH PŁYT? NIE BĄDŹ ŻAŁOSNY. PEWNIE SAM JE OD SIEBIE KUPIŁEŚ.

paolina
7 lat temu

JAK MIJA NIEDZIELA CWELE EHEHEHE #NAMEFEDRONOWYMKACU

LEON
7 lat temu

[quote name=”Bólryśka”]BILON SKOŃCZYŁEŚ SIĘ NA PŁYCIE KLUCZ[/quote]
A ja myslalem ze Bilon skonczyl sie po odejsciu z Molesty
[img]https://iv.pl/images/68511285678672357129.jpg[/img]

Air Jordan
7 lat temu

[img]https://i.imgur.com/MkfgLQA.jpg[/img]

drewniak2010
7 lat temu

A to nicpoń jeden!!!

RAPCAT
7 lat temu

JAK W OGÓLE MOŻNA BYŁO TAKIEGO TURBOŁAKA WZIĄĆ DO JURY
W ŻYWEJ PADLINIE, ŻE ON NIBY JEST EKSPERTEM OD RAPU.
[img]https://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_Z4KmD2wA8sHfQYuOeEYBzL55vINeGy3o.gif[/img]

WU-TANG
7 lat temu

BILON CHYBA PROPS

WCZORAJ KURWIAKI BYLEM NA NAJLEPSZYM FESTIWALU W POLSCE
[img]https://img.polakpotrafi.pl/adm/9af64d0f57d76d4bc997a46bd9c46f0c.jpg[/img]
[img]https://kazimiernikejszyn.pl/2015/wp-content/uploads/2015/01/grubson-1.jpg[/img]
[img]https://foto.favore.pl/2011/2/16/11/14192_1266836198354_o.jpg[/img]
ROZJEBANE!

Air Jordan
7 lat temu

[img]https://i.imgur.com/qLOi8hh.jpg[/img]

Air Jordan
7 lat temu

Grześ: Dlaczego zdecydowałeś się sprzedawać swoją płytę nie korzystając z Empik-ów czy innych sklepów tego typu?
Bilon: Nie wspieram dużych korporacji, wspieram lokalne biznesy.
SKORO TYCH KORPORACJI NIE WSPIERA TO CZEMU TEGO EMPIKA NIE ZGLOSI?
A JESLI TEGO NIE ZROBI TO LECI Z NAMI W CHUJA I MANIPULUJE FRAJER 🙂

[img]https://i.imgur.com/EL4D3Yl.png[/img]

[VHS]VANILLAHAJ$
7 lat temu

[img]https://images.tinypic.pl/i/00683/ux0ojw3sd2b2.png[/img]

looooooooooooooooooo
7 lat temu

[quote name=”Air Jordan”]https://i.imgur.com/qLOi8hh.jpg[/quote]
By Elodo bys chociaz ten podpis zmazal bezbekowy i nie kreatywny pajacu
Widze ze cisnienie na plusy ciagla masz tylko nie masz pomyslow, a jak sie nie ma pomyslu to najprosciej wrzucic zdjecie laski i podpierdolic komus przerobko
TY NIEUDACZNIKU

Kamyk
7 lat temu

[quote name=”WU-TANG”]BILON CHYBA PROPS

WCZORAJ KURWIAKI BYLEM NA NAJLEPSZYM FESTIWALU W POLSCE
https://img.polakpotrafi.pl/adm/9af64d0f57d76d4bc997a46bd9c46f0c.jpg
https://kazimiernikejszyn.pl/2015/wp-content/uploads/2015/01/grubson-1.jpg
https://foto.favore.pl/2011/2/16/11/14192_1266836198354_o.jpg
ROZJEBANE![/quote]
Nie byles. Grubson nie zyje od kilku lat

KOPROBOCOP
7 lat temu

[quote name=”Air Jordan”]Grześ: Dlaczego zdecydowałeś się sprzedawać swoją płytę nie korzystając z Empik-ów czy innych sklepów tego typu?
Bilon: Nie wspieram dużych korporacji, wspieram lokalne biznesy.
SKORO TYCH KORPORACJI NIE WSPIERA TO CZEMU TEGO EMPIKA NIE ZGLOSI?
A JESLI TEGO NIE ZROBI TO LECI Z NAMI W CHUJA I MANIPULUJE FRAJER 🙂

https://i.imgur.com/EL4D3Yl.png%5B/quote%5D
A CZEMU LATEM SIEDZISZ CALY DZIEN W DOMU I WALISZ BEZBEKI NA GR KTORE POZNIEJ SAM PLUSUJESZ
JESZCZE BYM ZROZUMIAL ZIMA CZY W DESZCZOWE JESIENNE DZNI ALE LATEM
AZ TAK CI ZALEZY BY BYC PIERWSZYM W STATYSTYKACH, PRZECIEZ NIKOMU SIE TYM NIE POCHWALISZ BO ZARAZ BYS NA MICHE WYLAPAL ZA BYCIE TAKIM BEZBEKIEM
CO CIE NAPEDZA DO GNICIA W DOMU I SIEDZENIA NA GR?
CZY TO BRAK AKCEPTACJI PRZEZ OTOCZENIE?
MASZ PROBLEMY Z TRADZIKIEM I SIE WSTYDZISZ WYJSC Z DOMU?
JESTES SUCHOKLATESEM I WSZYSCY SIE Z CIEBIE SMIEJA?
CO JEST Z TOBA NIE TAK?

TEDEUX
7 lat temu

„Chuj mnie obchodzi ten Arab”- powiedział Bilon, który spuszczał się nad nim w Żywym Rapie. Co się odjebało?

Fhyr
7 lat temu

CHYBA ZA SEXTAPE Z WILKIEM SZABLOZĘBNYM

Air Jordan
7 lat temu

[quote name=”KOPROBOCOP”]A CZEMU LATEM SIEDZISZ CALY DZIEN W DOMU I WALISZ BEZBEKI NA GR KTORE POZNIEJ SAM PLUSUJESZ
JESZCZE BYM ZROZUMIAL ZIMA CZY W DESZCZOWE JESIENNE DZNI ALE LATEM
AZ TAK CI ZALEZY BY BYC PIERWSZYM W STATYSTYKACH, PRZECIEZ NIKOMU SIE TYM NIE POCHWALISZ BO ZARAZ BYS NA MICHE WYLAPAL ZA BYCIE TAKIM BEZBEKIEM
CO CIE NAPEDZA DO GNICIA W DOMU I SIEDZENIA NA GR?
CZY TO BRAK AKCEPTACJI PRZEZ OTOCZENIE?
MASZ PROBLEMY Z TRADZIKIEM I SIE WSTYDZISZ WYJSC Z DOMU?
JESTES SUCHOKLATESEM I WSZYSCY SIE Z CIEBIE SMIEJA?
CO JEST Z TOBA NIE TAK?[/quote]
JA NIBY SAM SIEBIE PLUSUJE? AHA, TO JA W TAKIE RZECZY SIĘ NIE BAWIĘ.
NAWET JESLI BEDE W TOPCE 1 TO CO BEDE Z TEGO MIAL? HAHAHA CO ZA TYP
NIE WIEM CZEMU SIE TAK ZE MNA PRZEJMUJESZ TO JESZCZE STRASZNIE PIERDOLISZ GLUPOTY 🙂
NIE ZNASZ MNIE WIEC SKAD MOZESZ WIEDZIEC KIM JESTEM? #BEKAZCIEBIELAMUSIE 🙂
[img]https://i.imgur.com/y6p1MTt.jpg[/img]

Jazof
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yecd1bHUGeM[/youtube]

Air Jordan
7 lat temu

[quote name=”KOPROBOCOP”]A CZEMU LATEM SIEDZISZ CALY DZIEN W DOMU I WALISZ BEZBEKI NA GR KTORE POZNIEJ SAM PLUSUJESZ
JESZCZE BYM ZROZUMIAL ZIMA CZY W DESZCZOWE JESIENNE DZNI ALE LATEM
AZ TAK CI ZALEZY BY BYC PIERWSZYM W STATYSTYKACH, PRZECIEZ NIKOMU SIE TYM NIE POCHWALISZ BO ZARAZ BYS NA MICHE WYLAPAL ZA BYCIE TAKIM BEZBEKIEM
CO CIE NAPEDZA DO GNICIA W DOMU I SIEDZENIA NA GR?
CZY TO BRAK AKCEPTACJI PRZEZ OTOCZENIE?
MASZ PROBLEMY Z TRADZIKIEM I SIE WSTYDZISZ WYJSC Z DOMU?
JESTES SUCHOKLATESEM I WSZYSCY SIE Z CIEBIE SMIEJA?
CO JEST Z TOBA NIE TAK?[/quote]
A JEDNAK GOŁYM OKIEM WIDAĆ ŻE SAM SIEBIE PLUSUJESZ I NADAL TO ROBISZ JEBANY DZIECIAKU Z NEOSTRADY 🙂

[img]https://i.imgur.com/SJdzpPT.gif[/img]

KOPROBOCOP
7 lat temu

[quote name=”Air Jordan”]A JEDNAK GOŁYM OKIEM WIDAĆ ŻE SAM SIEBIE PLUSUJESZ I NADAL TO ROBISZ JEBANY DZIECIAKU Z NEOSTRADY 🙂

https://i.imgur.com/SJdzpPT.gif%5B/quote%5D
Zabawne bo to znaczy ze co chwile tu wchodzisz i sprawdzasz stan licznika
I co chcesz mi wmowic ze wchodzisz tu tylko sprawdzac czy sam sie plusuje czy w jakims innym celu?
Bo z tego co widze to ty juz masz plusikow wiecej i dalej siedzisz w domu
Druga sprawa jak bys mial w dupie takie komentarze jak moj to bys to olak i nie odpisywal a ty wszystkim odpisujesz i sie zawsze tlumaczysz

WU-TANG
7 lat temu

[quote name=”Kamyk”]Nie byles. Grubson nie zyje od kilku lat[/quote]
SAM NIE RAZ TO SAMO PISALEM ALE O DZIWO ZYJE I MA SIE ZAJEBISCIE

Eldoka_Na_Wolno
7 lat temu

見Eldoka放緩
這是我認為他之前發布
作為準備路寶打
而像機器人警察
我淨化城市從腦袋空空
所以你看如何減緩
ELDO整個世界都將落在我的膝蓋在這裡
你看,所有的Eldo的時間嘗試
由於衛冕冠軍將摧毀任何人誰用空踢頭
消滅所有你看到的
雅都我市將清除這些,
誰不najsys但最壞
趴在地上,看到Eldoka破壞
之後他們去像像壓路機
我要毀滅,我會離開你禿鷹
ELDO Prezidento
查看古巴,卡斯特羅從未完成
由於整個過程中我把話筒
沒有人告訴我這不剪
見Eldoka ,所以現在看到這裡查看
該方案Erdo和紅
查看更多自由majkach的
永遠不會結束
一個映入眼簾的Eldo所有
法律與公正喲!

eissss
7 lat temu

nie wspierajcie korporacji hemp szop nie kupujcie ich ciuchów taka antypromocja od bilona 😀

fuzzzja
7 lat temu

[youtube]https://youtu.be/ocbny9Ps_q8[/youtube]

Anonim88
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vW6S5kwcui4[/youtube]

ja yebie
7 lat temu

podejrzewam, że kebab wyruchał mu panne, stąd takie spiny

Stary chuj
7 lat temu

Jebać

Adam Małysz
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=btAfxD6dKZc&feature=youtu.be[/youtube] POLECAM

ciasto na drożdże
7 lat temu

bilon to jeden z największych wacków na scenie, zaraz po wilq.

TAU
7 lat temu

JĘDKER ZJADA bilona DO DZISAJ

Gucciiiiiiiiiiiiii
7 lat temu

pomijając te głu-poty, to kiedys ażdy mazyl by byc dill, kazdy propsowal wil;ka tANCZOCEGO NA PRZYSTANKU I 2 OGOLE TOBBYŁA NAJLEPSZA/PRAWILNIJWESZA EKIPA I W OGOL3E ocb? cos sie zmienilo/zepsuło, ale serio nie do konca czaje… jakis zemnie debil.. eh… jebac wasze mati i w ogole joł ziomki?

AAAA jebac nie wqiem kstyka? hmm cale towasze gowno nie ma bek9i

Gucciiiiiiiiiiiiii
7 lat temu

a Jedker kot na zawsze za boli swiet remix

Gucciiiiiiiiiiiiii
7 lat temu

aaa KURWIAKI o 9 rano widze was nad wodą kurwiaki!! umujcie sie wresxzcie!!~!! mgggkxb k6vub sory nie umie

MeryJane
7 lat temu
threefifty
7 lat temu

Argument z wspieraniem dużych korporacji od czapy. Większość płyt kupuję w empiku – poza tym jak widać słowa nie pokrywają się z faktami https://www.empik.com/3-x-nie,p1109560352,ebooki-i-mp3-p

uważnie
7 lat temu

https://www.facebook.com/bilon.hempgru/photos/a.568882299789814.127524.565577700120274/1024887144189325/?type=1&theater
[quote name=”threefifty”]Argument z wspieraniem dużych korporacji od czapy. Większość płyt kupuję w empiku – poza tym jak widać słowa nie pokrywają się z faktami https://www.empik.com/3-x-nie,p1109560352,ebooki-i-mp3-p%5B/quote%5D

threefifty
7 lat temu

[quote name=”uważnie”]https://www.facebook.com/bilon.hempgru/photos/a.568882299789814.127524.565577700120274/1024887144189325/?type=1&theater[/quote]

To on sam nie kontroluje co się dzieje z jego płytą? zrzucanie winy na empik w tym przypadku jest po prostu słabe.

Uważajcie:
7 lat temu

ostatnia noc będzie bardzo zimna, wiatr będzie huczał, a po pewnym czasie powstaną grzmoty. Wtedy zamknijcie okna i drzwi, nie rozmawiajcie z nikim spoza domu. Uklęknijcie pod krzyżem, żałujcie za swoje grzechy i proście Matkę Moją o opiekę. A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie. Serce jego nie wytrzyma tego widoku.

Popularne