Sprawdź nas też tutaj

News

Blisko 0,5 mln zł dla Bashesh od rządu – rozmawiamy z właścicielką

„Nie rozpisałyśmy projektów uwzględniających KęKę, Palucha czy Kaliego”.

Opublikowany

 

Lista beneficjentów, którzy w ramach Funduszu Wsparcia Kultury z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dostali wsparcie finansowe odbiła się szerokim echem również w środowisku hip-hopowym. Ponad 2 000 przedsiębiorców otrzyma 400 milionów złotych. Ze środowiska rapowego na liście doszukamy się m.in. agencji koncertowej Bashesh, prowadzonej przez Martę Nizio, która wspiera koncertowo m.in. Palucha, Kaliego czy KęKę. Bashesh otrzyma z rządowego wsparcia blisko pół miliona złotych. Aby uciąć wszelkie wątpliwości i złośliwe komentarze, porozmawialiśmy z Martą na temat pomocy z Ministerstwa. Dowiedzieliśmy się m.in. na jakiej podstawie wyliczono kwotę dofinansowania oraz na co zostaną przeznaczone pieniądze.

Jak została wyliczona i na co zostanie przeznaczona kwota, którą Agencja Bashesh otrzymała w ramach Funduszu Wsparcia Kultury? W badanym okresie (porównywano przychody od marca 2019 oraz analogiczny okres w 2020 roku) spadek przychodów netto ze sprzedaży usług związanych z działalnością kulturalną wyniósł w Agencji Bashesh 94%, przy czym koszta utrzymania firmy pozostały na podobnym poziomie, system wyliczał kwotę wsparcia o jaką można wystąpić. My rozplanowałyśmy mniej niż 50% tej kwoty. Wnioskowałyśmy o refinansowanie wydatków poniesionych od marca 2020, w tym między innymi wynagrodzenie pracowników na umowach o pracę oraz zleceniach, opłacenie ZUS, koszty usług księgowych, doradztwo prawne i szkolenia. Ponadto rozpisałyśmy kilka projektów do zrealizowania we wrzesińskim Kinie Trójka. Planowałyśmy również szkolenia dla pracowników m.in. z monetyzacji działań kulturalnych online czy promocji koncertów m.in w serwisie YouTube.

Jak Bashesh pozyskał takie fundusze oraz czy te środki rekompensują w pełni działania agencji?

Istotny w projekcie był wpływ wsparcia finansowego na lokalną społeczność. Do tej pory działaliśmy na terenie całej Polski jednak z uwagi na obecną sytuację chciałyśmy skupić się na naszym mieście i tu przyciągnąć artystów. I tutaj uprzedzając pędzący w naszą stronę shitstorm, nie rozpisałyśmy projektów uwzględniających KęKę, Palucha czy Kaliego. Zależało nam na tym, żeby projekty przyniosły wymierne korzyści w postaci zakupionych lokalnie usług takich jak m.in. noclegi, nagłośnienie, wynajem sali, catering oraz reklama w lokalnym radio i prasie oraz wsparcie studyjnego Kina Trójka. FWK wymaga oznaczenia projektów, które powstały z wykorzystaniem ich środków i każdy z beneficjentów jest do tego zobligowany dlatego wbrew krzykliwym nagłówkom nie wydaje mi się, żeby beneficjenci planowali to mówiąc kolokwialnie „przejeść”. My planowałyśmy m.in. koncerty Ifi Ude i Jakuba Kusiora, jednak jaka będzie ostateczna forma to wyjaśni się na dniach z uwagi na zmiany w obostrzeniach. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy mogły zachować zatrudnienie na niezmienionym poziomie, a dodatkowo przy każdym z projektów będziemy mogły zatrudnić od 1 do 10 osób na umowy zlecenia, nie licząc podwykonawców, z których będziemy korzystały (wspomniane wcześniej kino, realizacja streamów, realizacja video etc.)Czy środki, które Wam pozostaną po załataniu dziury finansowej z marca planujecie jakoś zainwestować?

Mamy rozpisane projekty, które musimy zrealizować. Jeżeli nam się nie uda to musimy te środki oddać. Nie da się tego zostawić na później. Ta kwota uwzględnia jakieś 30 osób związanych albo z nami albo z projektami, dodatkowo płacimy innym firmom. I myślę, że prawdopodobnie większość beneficjentów tak musiała to planować. A przynajmniej chcę w to wierzyć.

Listę raperów i hip-hopowych marek, które otrzymają rządową pomoc możecie zobaczyć tu: Miuosh: 2 mln zł, ZBUKU: 20 tys. Rządowe wsparcie dla raperów

25 komentarzy
25 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Głos rozsądku
2 lat temu

Wyjce całe życie podpisywali umowy o dzieło żeby nie płacić podatków, a jak im ciężej bo nie pomyśleli nigdy żeby odkładać hajs, to wyciągają łapska po pieniądze Z podatków ciężko pracujących ludzi, którzy 500 tysi nigdy na oczy nie zobaczą. Niech się biorą do uczciwej pracy skurwysyny zgodnie z ich wykształceniem i kwalifikacjami czyli grabienie liści lub odśnieżanie ulic. Dla tych co lubią liczyć pieniądze na klipach posada kasjera. Pytanie tylko czy te głąby znają na tyle matematyke by nie narobić zbyt dużo błędów i strat pracodawcy.

Głos rozsądku
2 lat temu

Mam nadzieję, że ochroniarz z Giżycka otrzymał jakieś wsparcie za najebanie tranzolowi. Tacy ludzie powinni dostać hajs, a nie gwiazdy.

SWIETŁANA OCHUJAŁOWA
2 lat temu

CIEKAWE JAK LEWACTWO SIĘ BĘDZIE TŁUMACZYĆ…Z JEDNEJ STRONY KRYTYKOWALI KORWIN-MIKKEGO ZA BRANIE PIENIĘDZY Z WROGIEJ MU UNII EUROPEJSKIEJ, A TERAZ WSZYSTKIE POSTĘPOWE ŁBY TYPU TACO HEMINGAY BIORĄ PINIONDZ OD PiSuarskiego PAŃSTWA

Plus i Minus
2 lat temu

Genialna zagrywka Kaczynskiego/PiS podzielil scene rap 😀
Kaczynski to jest jednak maderfaker! Beda beefy dzieci TVN i CCCP beda disowac tych którzy dostali dofinansowanie od PiS 😀

beben
2 lat temu
Reply to  Plus i Minus

Peja mógłby od Jarka uczyć się jak podzielić scenę.

Odb
2 lat temu

Blisko 0,5 zł dla Bashesh od rafalali – rozmawiamy z właścicielką wanny

Rafaella
2 lat temu
Reply to  Odb

Fujka, nigdy bym takiego brzydkiego trapa do wanny nie wpuściła.

Rzapson
2 lat temu

Dziesięć tysięcy w portfelu (ej)
W pięciogwiazdkowym hotelu (ej)
W łóżku modelka z wybiegu (ej) przyzwyczaiłem się do tego (ej)
Przyzwyczaiłem się do swagu (co?), przyzwyczaiłem się do swagu (co?)
Przyzwyczaiłem się do swagu (co?), przyzwyczaiłem się do swagu (co?)
Dziennie dwadzieścia uberów (ej)
Ciuchy od designerów (ej)
Nie mam prawdziwych problemów (ej)

Rzapson
2 lat temu
Reply to  Rzapson

yyyy prrrr kiedys bylem na dnie, jebac konfidentow, kupujcie preorder i koszulki cwele

,,,,,,,,
2 lat temu

Niech się wypowie Paluch bo nie wiem co o tym myśleć

Czekam na opinię Palucha

i -
2 lat temu

Paluch niech wypierdala po dofinansowanie w Moskwie i niech pocaluje CCCPutina w dupe z podziekowaniem!

Sentino jest żydem po matce
2 lat temu

Sprawa wygląda tak, że jak jakiś raper ma zarejestrowana działalność albo spółkę to bez problemu dostał dofinansowanie i dobrze, trzeba brać jak dają. Ale umówmy się większość raperów to przecież pseudogangusy, oni podatkow nie będę płacić Kaz Balagane nawet boi się mieć konto w banku jak nawijał w jednym kawałku. W każdym razie patole nie dostali ani grosza, bo mają jakieś lewe umowy, hajs w gotówce pod stołem, żeby były więcej i żeby cyknac foto na IG z hajsem. Dicksony się zesrały bo żadnej umowy, ani śladu nie ma, ze żyją z muzyki, a z rzekomej gangsterki wyciągają nie starcza im nawet.na czyns wynajmowanej kawalerki.

Aby
2 lat temu

Ani grosza klauny nie powinny dostać.

.............
2 lat temu

Co na to Paluch ?

Plus i Minus
2 lat temu
Reply to  .............

Twarze polityków uśmiechnięte na laleczkach voodoo
Przeciągamy im przez trzewia zardzewiały drut
Tak się kończy każda władza głucha wciąż na głosy ludu
Rząd chce podatek za oddech, kościół hajsy za Twój grób
Wszystko pod kontrolą, władza opętana
Podwórka Was pierdolą, podpalając grama

::::
2 lat temu

ZBUKU Dostał 20 tysięcy ciekawe co na to raperzy ze Stepu ???

Dj Decks Dostał 25 tys. zł) ciekawe co na Poznańscy Raperzy ???

Elo
2 lat temu
Reply to  ::::

ZBUKU niby prawilny a tu beczka

TO W KONCU JEBAC PIS CZY TERAZ JUZ NIE JEBAC ZNOWU
2 lat temu

Oczywiscie zgadzam sie z przedmowcami to lapoweczka. Takze wiecie na ktorych miec wyjebane w przyszlosci. Paluchy keke kali zboku itd

ConatoDecks
2 lat temu

Dofinansowanie otrzymał także DJ Decks (25 tys. zł)

Adol Filter
2 lat temu

Widze ze Eskimosi zawsze dobrze poinformowani sesese XD

Prawda
2 lat temu

Opublikowany 2 dni temu 15 listopada 2020 Przez Mikołaj Kmiecik

17:53 7

Milfhunter
2 lat temu

O kurwa, ale jaja. Cenzura na glamrapie. Huj wam w dziąsła

Heniek
2 lat temu

A niech maja, co mi tam. Nie badzcie zazdrosni, przeciez skoro taka droge obrali i z tego zyja i placa podatek to chyba im sie tez cos nalezy. Polaczki przestancie juz histeryzowac.

Rafaella
2 lat temu
Reply to  Heniek

Po pierwsze biorą z podatków czyli z publicznych pieniędzy, więc to jest interes każdego kto się do tego dokłada, nawet gimba co kupuje czipsy w sklepiku szkolnym.
Po drugie artysta nie ma kosztów stałych, „firma” mu się nie posypie bo nie musi opłacać pracowników przy braku zysków.
Po trzecie, oczywiście skoro jest możliwość wzięcia kasy to mają do tego prawo. Tak samo jak za PRL żołnierze zgodnie z prawem mogli rozstrzelać rolnika co schował przed nimi świniaka w piwnicy. Są rzeczy które robić można, ale moralne ani godne pochwały nie są.
Po czwarte polaczki to lubią dopierdalać, ale tylko tym co się dorobili ciężką pracą albo jakoś wyjdą przez szereg, od razu jest rechot że złodzieja dojebali. Za to uwielbiają lizać dupska różnym cwaniaczkom, celebrytom, księżom, youtuberom, politykom i innym śmieciom, którzy sprzedaliby ich za paczkę fajek jakby mogli. Dlatego ten kraj to takie gówno i firma zarządzana przez janusza z wąsem nigdy nie będzie konkurencją dla firmy zachodniej.
Po piąte EJ CHUJE DO SZCZANIA, CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ PRAWDZIWEGO RAPU OD BASHESH. WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE!

Popularne