Sprawdź nas też tutaj

News

Blisko 0,5 mln zł dla Bashesh od rządu – rozmawiamy z właścicielką

„Nie rozpisałyśmy projektów uwzględniających KęKę, Palucha czy Kaliego”.

Opublikowany

 

Lista beneficjentów, którzy w ramach Funduszu Wsparcia Kultury z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dostali wsparcie finansowe odbiła się szerokim echem również w środowisku hip-hopowym. Ponad 2 000 przedsiębiorców otrzyma 400 milionów złotych. Ze środowiska rapowego na liście doszukamy się m.in. agencji koncertowej Bashesh, prowadzonej przez Martę Nizio, która wspiera koncertowo m.in. Palucha, Kaliego czy KęKę. Bashesh otrzyma z rządowego wsparcia blisko pół miliona złotych. Aby uciąć wszelkie wątpliwości i złośliwe komentarze, porozmawialiśmy z Martą na temat pomocy z Ministerstwa. Dowiedzieliśmy się m.in. na jakiej podstawie wyliczono kwotę dofinansowania oraz na co zostaną przeznaczone pieniądze.

Jak została wyliczona i na co zostanie przeznaczona kwota, którą Agencja Bashesh otrzymała w ramach Funduszu Wsparcia Kultury? 

W badanym okresie (porównywano przychody od marca 2019 oraz analogiczny okres w 2020 roku) spadek przychodów netto ze sprzedaży usług związanych z działalnością kulturalną wyniósł w Agencji Bashesh 94%, przy czym koszta utrzymania firmy pozostały na podobnym poziomie, system wyliczał kwotę wsparcia o jaką można wystąpić. My rozplanowałyśmy mniej niż 50% tej kwoty. Wnioskowałyśmy o refinansowanie wydatków poniesionych od marca 2020, w tym między innymi wynagrodzenie pracowników na umowach o pracę oraz zleceniach, opłacenie ZUS, koszty usług księgowych, doradztwo prawne i szkolenia. Ponadto rozpisałyśmy kilka projektów do zrealizowania we wrzesińskim Kinie Trójka. Planowałyśmy również szkolenia dla pracowników m.in. z monetyzacji działań kulturalnych online czy promocji koncertów m.in w serwisie YouTube.

Jak Bashesh pozyskał takie fundusze oraz czy te środki rekompensują w pełni działania agencji?

Istotny w projekcie był wpływ wsparcia finansowego na lokalną społeczność. Do tej pory działaliśmy na terenie całej Polski jednak z uwagi na obecną sytuację chciałyśmy skupić się na naszym mieście i tu przyciągnąć artystów. I tutaj uprzedzając pędzący w naszą stronę shitstorm, nie rozpisałyśmy projektów uwzględniających KęKę, Palucha czy Kaliego. Zależało nam na tym, żeby projekty przyniosły wymierne korzyści w postaci zakupionych lokalnie usług takich jak m.in. noclegi, nagłośnienie, wynajem sali, catering oraz reklama w lokalnym radio i prasie oraz wsparcie studyjnego Kina Trójka. FWK wymaga oznaczenia projektów, które powstały z wykorzystaniem ich środków i każdy z beneficjentów jest do tego zobligowany dlatego wbrew krzykliwym nagłówkom nie wydaje mi się, żeby beneficjenci planowali to mówiąc kolokwialnie „przejeść”. My planowałyśmy m.in. koncerty Ifi Ude i Jakuba Kusiora, jednak jaka będzie ostateczna forma to wyjaśni się na dniach z uwagi na zmiany w obostrzeniach. Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy mogły zachować zatrudnienie na niezmienionym poziomie, a dodatkowo przy każdym z projektów będziemy mogły zatrudnić od 1 do 10 osób na umowy zlecenia, nie licząc podwykonawców, z których będziemy korzystały (wspomniane wcześniej kino, realizacja streamów, realizacja video etc.)

Czy środki, które Wam pozostaną po załataniu dziury finansowej z marca planujecie jakoś zainwestować?

Mamy rozpisane projekty, które musimy zrealizować. Jeżeli nam się nie uda to musimy te środki oddać. Nie da się tego zostawić na później. Ta kwota uwzględnia jakieś 30 osób związanych albo z nami albo z projektami, dodatkowo płacimy innym firmom. I myślę, że prawdopodobnie większość beneficjentów tak musiała to planować. A przynajmniej chcę w to wierzyć.

Listę raperów i hip-hopowych marek, które otrzymają rządową pomoc możecie zobaczyć tu: Miuosh: 2 mln zł, ZBUKU: 20 tys. Rządowe wsparcie dla raperów

 
68 komentarzy

68
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Profesoor Trapu

PROFESOOR TRAPU KRÓL WYBRANY NAD GLAMRAPEM POWIADA:
.
NA CHUJ MI ARTYSTA W DOBIE COVIDA – JAK W SZPITALU NIE MA TLENU, RESPIRATOROW i ŁÓŻEK?
.
1. PLUJĄ NAM KURWA W TWARZ – A WY NADAL NA NICH GŁOSUJECIE ŻEBY SIĘ KIEŁBASY NAŻREĆ Z 500+
2. KAŻDY Z TYCH ARTYSTÓW BUJA SIĘ W MASERATTI, W MERCEDESACH W KLIPACH – NA CHUJ IM WIECEJ HAJSU?
3. NIKT Z NAS TAKICH PIENIEDZY NIGDY NIE ZOBACZY ZA SWOJEGO ZYCIA, A ONI 1 STRZAŁEM TYLE DOSTAJA!
.
CO ROBIĆ? DOKURWIĆ IM!!!! ZAJECHAĆ JAK ROLNE ŚWINIE I KNURY POLNE!
.
OGŁASZAM AKCJĘ „PAZERNE KNURY”: http://PAZERNE.KNURY.PL
.
1. W EMPIKACH BRAĆ PŁYTY I GNIEŚĆ PLASTIKOWE PUDEŁKA ŻEBY PĘKŁA OKŁADKA, SZYBKA I SKUTECZNA AKCJA
.
2. JECHAC IM W KOMENTARZACH ALE KULTURALNIE, CZY NP. WIEDZA ILE SZPITALE DOSTALY I CZY IM KURWA NIE WSTYD
.
3. PRZY OKAZJI KAZDEGO ICH KLIPU NA YOUTUBE – MINUSOWAC TE PAZERNE KURWY, NIC CIE TO NIE KOSZTUJE
.
4. PUBLICZNIE ROBIC IM ZDJECIA JAK CHODZA BEZ MASEK I SPRZEDAWAC DO FAKTU
.
5. JAK MAJA JAKIES CIUCHY W SKLEPACH, PRZYMIERZ I ROZCIAGNIJ MATERIAŁ NP. PRZY SZYJI ZEBY NIKT NIE KUPIL ALBO BUTAMI UKURW JAK SA NP BIAŁE, JEBNIJ NA ZIEMIE PODEPCZ I ZOSTAW
.
6. NA BANK LUBIA SIE BAWIC PRZY GLOSNEJ MUZYCE ZA NASZ HAJS Z PODATKOW – DZWON NA PAŁY ZA KAZDYM JEBANYM RAZEM
.
NIESTETY ALE ZYJEMY W POJEBANYM KRAJU I TRZEBA RADYKALNYCH KROKOW!
.
PS. I CO CHUJU DO SZCZANIA KTO JEST ZNOWU NA GORZE? HADOUKEN KURWIU – ZNOWU SPADLES Z ROWERKA!

Profesoor Trapu

HAHA POPŁACZ SOBIE W KĄCIE – PROFESOOR ZNOWU NA TOPIE!
.
HAHA POPŁACZ SOBIE W KĄCIE – PROFESOOR ZNOWU NA TOPIE!
.
HAHA POPŁACZ SOBIE W KĄCIE – PROFESOOR ZNOWU NA TOPIE!
.
HAHA POPŁACZ SOBIE W KĄCIE – PROFESOOR ZNOWU NA TOPIE!
.

Wnuk Tedego

Już sobie nadodawał plusów przegryw. Jedyne zwycięstwo w twoim marnym życiu bo matka cie nie kocha i przez to nie lubisz kobiet mizoginie. Dla ciebie bez różnicy czy polka czy ukrainka ty zwyczajnie nie umiesz się obchodzić z kobietą i o to masz do nich żal. No sam na siebie popatrz. Która by chciała pryszczatego zjeba na zasiłku. I widać jak cie dupa piecze po przed wczorajszej akcji YEBAĆ p0lki. Ale cie dupa bolała. Gdyby nie twoje własne plusy z proxy to byłbyś regularnie na dnie. Gość sam sobie dodaje plusy. To tak jakby samemu sobie siorbać kindybała. Ale w sumie to jedyna forma seksu jaką znasz to co sie dziwić

profesorek liże mi worek(mosznowy)

typ #Profesoor Trapu, na bank albo ma małego fiuta, albo problemy z erekcją albo both, nie wierzę, że zdrowy mężczyzna o normalnym życiu seksualnym poświęca tak dużo energii na: 1. tyle komentów
2. takich komentów.
3. plusowanie sobie komentów. problem z fiutem stuprocentowy.

beka

Bez kitu, gość musi być mega nieudacznikiem i przegrywem. W internecie tacy trole jak EJ TY KOLO i YEBAĆ p0lki go czymś wkurzyli, to co dopiero mówić o prawdziwym życiu.

Don Juan de la Lovesco

z tego co widze to yebać polki dojebal Profesora i to ostro wpierdol dostal

Odb-ezbek

Skoro najpierw yebać p0lki zminusował do potęgi tego mizogina a on potem z powrotem się zaplusował to jakim prawem ktoś uważa że profesor trapu wygrał? Przecież to szczyt przygrywu dodawać sobie prawie 300 plusów żeby znowu być na górze. Co za atencyjny śmieć. Bez kitu chyba miłości matki mu brakuje

Profesoor Trapu

Aha i zapimnialem dodac ze obciagnalem dzis swojemu jamnikowi.

Głos rozsądku

Wyjce całe życie podpisywali umowy o dzieło żeby nie płacić podatków, a jak im ciężej bo nie pomyśleli nigdy żeby odkładać hajs, to wyciągają łapska po pieniądze Z podatków ciężko pracujących ludzi, którzy 500 tysi nigdy na oczy nie zobaczą. Niech się biorą do uczciwej pracy skurwysyny zgodnie z ich wykształceniem i kwalifikacjami czyli grabienie liści lub odśnieżanie ulic. Dla tych co lubią liczyć pieniądze na klipach posada kasjera. Pytanie tylko czy te głąby znają na tyle matematyke by nie narobić zbyt dużo błędów i strat pracodawcy.

YEBAĆ p0lki

PiS wie co robi, środowiska artystyczne zawsze były za PO, a że przygłupie polactwo jest w aktorów wpatrzone jak w święty obrazek to zawsze ubywało im głosów. To zwykła łapówka, jak 500+ dla patusów.

EJ TY KOLO !!!

CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ ŻE MY JESTEŚMY KIBICAMI KONKRETNYMI, NIE MAMY DOMÓW, JESTEŚMY BEZDOMNI, JAK JEST ZIMNO TO RAZEM POCIERAMY, SOBIE TAK RĘKAMI ROBIMY I JEST OD RAZU CIEPLEJ WTEDY, I CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ JESZCZE ŻE PO PROSTU NIE MAM ZĘBA.

nie powiem

typ #Profesoor Trapu, na bank albo ma małego fiuta, albo problemy z erekcją albo both, nie wierzę, że zdrowy mężczyzna o normalnym życiu seksualnym poświęca tak dużo energii na: 1. tyle komentów
2. takich komentów.
3. plusowanie sobie komentów. problem z fiutem stuprocentowy.

elo

Ja też czekam na profesora, chcę zobaczyć znowu jak yebać p0lki go wkurwił. Całą noc dodawał sobie plusiki, a jemu minusiki. nieudacznik na bank.
hahaha

Wnuk Tedego
YEBAĆ p0lki

Ej szczajcie to jak przed wczoraj rozjebałem psyche jednemu nieudacznikowi „profesor trapu” czy jakoś tak.
Cwel się dał wkręcić w moją gierke i całą noc dodawał sobie plusiki, a mi minusiki z Tor’a
Wczoraj siedział cały dzień i pododawał sobie po 300 plusików. Sprawdźcie sobie.
Buahaha pewnie będzie nosił mój nick w portfelu (jak go ma) jak pede zdjęcie peji buahaha
Pewnie już mu flak nigdy nie stanie jak pedemu. Nawet kilogram braveranu nie wystarczy.
Zniszczyłem mu psyche doszczętnie.

EJ TY KOLO !!!

EJ CHUJE DO SZCZANIA, CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ PRAWDZIWEGO RAPU OD BASHESH. WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE!

YEBAĆ p0lki

Jak dla mnie to nie tylko p0lka ale też żadna kobieta nie jest w stanie zrozumieć i zadowolić mężczyzny. Tu potrzeba jego cząstki dlatego to idealne rozwiązanie. Ależ przepiękna
https://thumb-p2.xhcdn.com/a/Swsz89m6MNqfTosFXPf97w/000/288/717/232_450.gif

nie powiem

Niezłą musisz mieć słabą psyche że podszywasz się pod trola xDDD
YEBAĆ p0lki cie zniszczył

bez kitu

Bez kitu, gość musi być mega nieudacznikiem i przegrywem. W internecie tacy trole jak EJ TY KOLO i YEBAĆ p0lki go czymś wkurzyli, to co dopiero mówić o prawdziwym życiu.

Papay2137

To albo niezłą albo słabą gimbozjebie. Utkaj kurwe i zapraszam do berła, może po wszystkim dostaniesz kremówkę

YEBAĆ p0lki

typ #Profesoor Trapu, na bank albo ma małego fiuta, albo problemy z erekcją albo both, nie wierzę, że zdrowy mężczyzna o normalnym życiu seksualnym poświęca tak dużo energii na: 1. tyle komentów
2. takich komentów.
3. plusowanie sobie komentów. problem z fiutem stuprocentowy.

Iuczjano

typ #YEBAĆ p0lki, na bank albo ma małego fiuta, albo problemy z erekcją albo both, nie wierzę, że zdrowy mężczyzna o normalnym życiu seksualnym poświęca tak dużo energii na: 1. tyle komentów
2. takich komentów.
3. plusowanie sobie komentów. problem z fiutem stuprocentowy.

YEBAĆ p0lki

żENADA znowu się podszywa pode mnie i wrzuca pedał jakieś gify z jego ulubionych stron

a w tym czasie p0lki (jego matka z córką) się kurwią

hahaha

https://www.youtube.com/watch?v=TvC7iB0KBJ0&ab_channel=PromotorsD

Odb-ezbek

Skoro najpierw yebać p0lki zminusował do potęgi tego mizogina a on potem z powrotem się zaplusował to jakim prawem ktoś uważa że profesor trapu wygrał? Przecież to szczyt przygrywu dodawać sobie prawie 300 plusów żeby znowu być na górze. Co za atencyjny śmieć. Bez kitu chyba miłości matki mu brakuje

Fufacz

Skoro najpierw yebać p0lki stasował się do zdjęć własnej matki do potęgi a potem wylizał Rafalali knagę świeżo wyjętą z czeko-tubki Belmonda to jakim prawem ktoś uważa że YEBAC p0lki wygrał? Przecież to szczyt przygrywu słuchać na zmianę Explosion z Tokio Hotel i czekać na Pussy cat dolls żeby znowu sobie zjebać kindybała. Co za atencyjny śmieć. Bez kitu chyba miłości matki mu brakuje

YEBAĆ p0lki

Mmm czekoladowa pycha!

YEBAĆ p0lki

Niezłą musisz mieć słabą psyche że podszywasz się pod trola xDDD
YEBAĆ p0lki cie zniszczył

Adam lat 8

YEBAC p0lki to zwykły siusiak do sikania! Profesoor zrobił mu z mózgu budyń i przykro patrzeć, ale ten pan się tylko miota w komentarzach, a Profesoor jest wszedzie na 1 miejscu

Głos rozsądku

Mam nadzieję, że ochroniarz z Giżycka otrzymał jakieś wsparcie za najebanie tranzolowi. Tacy ludzie powinni dostać hajs, a nie gwiazdy.

SWIETŁANA OCHUJAŁOWA

CIEKAWE JAK LEWACTWO SIĘ BĘDZIE TŁUMACZYĆ…Z JEDNEJ STRONY KRYTYKOWALI KORWIN-MIKKEGO ZA BRANIE PIENIĘDZY Z WROGIEJ MU UNII EUROPEJSKIEJ, A TERAZ WSZYSTKIE POSTĘPOWE ŁBY TYPU TACO HEMINGAY BIORĄ PINIONDZ OD PiSuarskiego PAŃSTWA

Plus i Minus

Genialna zagrywka Kaczynskiego/PiS podzielil scene rap 😀
Kaczynski to jest jednak maderfaker! Beda beefy dzieci TVN i CCCP beda disowac tych którzy dostali dofinansowanie od PiS 😀

beben

Peja mógłby od Jarka uczyć się jak podzielić scenę.

Odb

Blisko 0,5 zł dla Bashesh od rafalali – rozmawiamy z właścicielką wanny

Rafaella

Fujka, nigdy bym takiego brzydkiego trapa do wanny nie wpuściła.

Rzapson

Dziesięć tysięcy w portfelu (ej)
W pięciogwiazdkowym hotelu (ej)
W łóżku modelka z wybiegu (ej) przyzwyczaiłem się do tego (ej)
Przyzwyczaiłem się do swagu (co?), przyzwyczaiłem się do swagu (co?)
Przyzwyczaiłem się do swagu (co?), przyzwyczaiłem się do swagu (co?)
Dziennie dwadzieścia uberów (ej)
Ciuchy od designerów (ej)
Nie mam prawdziwych problemów (ej)

Rzapson

yyyy prrrr kiedys bylem na dnie, jebac konfidentow, kupujcie preorder i koszulki cwele

EJ TY KOLO !!!

TO ZNOWU MY, ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC, DO JAPONII I KOREI ROBIMY AUTOKAR, JADĄ SAME KONKRETY, DWÓCH KARATEKÓW, JEDEN JUDOKA, JEST TEŻ KONDUKTOR, ŻE JAK NIE BĘDZIEMY MIELI BILETÓW TO NAM ZAŁATWI TAŃSZE MANDATY, TRZECH TAPICERÓW JAKBY KTOŚ POCIĄŁ NOŻEM SIEDZENIA I JEDEN MURARZ…

i -

Paluch niech wypierdala po dofinansowanie w Moskwie i niech pocaluje CCCPutina w dupe z podziekowaniem!

,,,,,,,,

Niech się wypowie Paluch bo nie wiem co o tym myśleć

Czekam na opinię Palucha

YEBAĆ p0lki

Wesela i śluby w dziejszych czasach sa dla frajerów. Jedynie uznaje zasadność jak para sie zna od liceum i studiow sa ze soba osiem lat itp. A takie śluby ze kurwa poznali sie przed trzydziestka, trzy lata i ślub i wesele bo juz czas, to to jest gówno.
Kredyt na wesele z grubą p0lka, esencja kukoldstwa.

YEBAĆ p0lki

Profesorze wracaj błagam, tęsknię, aż mi buttplug z pupy wypadł 🙁

nie powiem

typ #Profesoor Trapu, na bank albo ma małego fiuta, albo problemy z erekcją albo both, nie wierzę, że zdrowy mężczyzna o normalnym życiu seksualnym poświęca tak dużo energii na: 1. tyle komentów
2. takich komentów.
3. plusowanie sobie komentów. problem z fiutem stuprocentowy.

YEBAĆ p0lki

Mój stary wziął kredyt żeby stara mnie wyskrobała, a ona zrobiła go w huja i spierdoliła z pieniędzmi, jebany kukold.

nie powiem

Niezłą musisz mieć słabą psyche że podszywasz się pod trola xDDD
YEBAĆ p0lki cie zniszczył

EJ TY KOLO !!!

A JA JESTEM ZWYKŁYM PINDOLEM, I W DOMU MAM TAK BRUDNO ŻE PAJĄKI ZA TAPCZANEM MAJĄ PO 6 KILO, A STARA WPADŁA W PAJĘCZYNĘ I OD TYGODNIA NIE MOŻE WYJŚĆ.

Sentino jest żydem po matce

Sprawa wygląda tak, że jak jakiś raper ma zarejestrowana działalność albo spółkę to bez problemu dostał dofinansowanie i dobrze, trzeba brać jak dają. Ale umówmy się większość raperów to przecież pseudogangusy, oni podatkow nie będę płacić Kaz Balagane nawet boi się mieć konto w banku jak nawijał w jednym kawałku. W każdym razie patole nie dostali ani grosza, bo mają jakieś lewe umowy, hajs w gotówce pod stołem, żeby były więcej i żeby cyknac foto na IG z hajsem. Dicksony się zesrały bo żadnej umowy, ani śladu nie ma, ze żyją z muzyki, a z rzekomej gangsterki wyciągają nie starcza im nawet.na czyns wynajmowanej kawalerki.

Aby

Ani grosza klauny nie powinny dostać.

.............

Co na to Paluch ?

Plus i Minus

Twarze polityków uśmiechnięte na laleczkach voodoo
Przeciągamy im przez trzewia zardzewiały drut
Tak się kończy każda władza głucha wciąż na głosy ludu
Rząd chce podatek za oddech, kościół hajsy za Twój grób
Wszystko pod kontrolą, władza opętana
Podwórka Was pierdolą, podpalając grama

EJ TY KOLO !!!

CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ ŻE MY JESTEŚMY KIBICAMI KONKRETNYMI, NIE MAMY DOMÓW, JESTEŚMY BEZDOMNI, JAK JEST ZIMNO TO RAZEM POCIERAMY, SOBIE RĘKAMI ROBIMY I JEST OD RAZU CIEPLEJ WTEDY, I CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ JESZCZE ŻE PO PROSTU NIE MAM ZĘBA.

EJ TY KOLO !!!

CHUJE DO SZCZANIA JEBAC WAS ZA TE MINUSY SMURWYSYNY.

::::

ZBUKU Dostał 20 tysięcy ciekawe co na to raperzy ze Stepu ???

Dj Decks Dostał 25 tys. zł) ciekawe co na Poznańscy Raperzy ???

Elo

ZBUKU niby prawilny a tu beczka

TO W KONCU JEBAC PIS CZY TERAZ JUZ NIE JEBAC ZNOWU

Oczywiscie zgadzam sie z przedmowcami to lapoweczka. Takze wiecie na ktorych miec wyjebane w przyszlosci. Paluchy keke kali zboku itd

ConatoDecks

Dofinansowanie otrzymał także DJ Decks (25 tys. zł)

YEBAĆ p0lki
YEBAĆ p0lki

Królu Profesorze już nie wytrzymam, nie mogę się dłużej ukrywać – kocham Cię!
Czy jeszcze sie do mnie odezwiesz?

nie powiem

typ #Profesoor Trapu, na bank albo ma małego fiuta, albo problemy z erekcją albo both, nie wierzę, że zdrowy mężczyzna o normalnym życiu seksualnym poświęca tak dużo energii na: 1. tyle komentów
2. takich komentów.
3. plusowanie sobie komentów. problem z fiutem stuprocentowy.

nie powiem

Niezłą musisz mieć słabą psyche że podszywasz się pod trola xDDD
YEBAĆ p0lki cie zniszczył

Adol Filter

Widze ze Eskimosi zawsze dobrze poinformowani sesese XD

Prawda

Opublikowany 2 dni temu 15 listopada 2020 Przez Mikołaj Kmiecik

17:53 7

Milfhunter

O kurwa, ale jaja. Cenzura na glamrapie. Huj wam w dziąsła

YEBAĆ p0lki

Profesor Królu gdzie jesteś, za dużo czasu minęło od kiedy mnie ostatni raz rozjebałeś i latam po pokoju jak suka co cieczki dostała

nie powiem

typ #Profesoor Trapu, na bank albo ma małego fiuta, albo problemy z erekcją albo both, nie wierzę, że zdrowy mężczyzna o normalnym życiu seksualnym poświęca tak dużo energii na: 1. tyle komentów
2. takich komentów.
3. plusowanie sobie komentów. problem z fiutem stuprocentowy.

nie powiem

Niezłą musisz mieć słabą psyche że podszywasz się pod trola xDDD
YEBAĆ p0lki cie zniszczył

Heniek

A niech maja, co mi tam. Nie badzcie zazdrosni, przeciez skoro taka droge obrali i z tego zyja i placa podatek to chyba im sie tez cos nalezy. Polaczki przestancie juz histeryzowac.

Rafaella

Po pierwsze biorą z podatków czyli z publicznych pieniędzy, więc to jest interes każdego kto się do tego dokłada, nawet gimba co kupuje czipsy w sklepiku szkolnym.
Po drugie artysta nie ma kosztów stałych, „firma” mu się nie posypie bo nie musi opłacać pracowników przy braku zysków.
Po trzecie, oczywiście skoro jest możliwość wzięcia kasy to mają do tego prawo. Tak samo jak za PRL żołnierze zgodnie z prawem mogli rozstrzelać rolnika co schował przed nimi świniaka w piwnicy. Są rzeczy które robić można, ale moralne ani godne pochwały nie są.
Po czwarte polaczki to lubią dopierdalać, ale tylko tym co się dorobili ciężką pracą albo jakoś wyjdą przez szereg, od razu jest rechot że złodzieja dojebali. Za to uwielbiają lizać dupska różnym cwaniaczkom, celebrytom, księżom, youtuberom, politykom i innym śmieciom, którzy sprzedaliby ich za paczkę fajek jakby mogli. Dlatego ten kraj to takie gówno i firma zarządzana przez janusza z wąsem nigdy nie będzie konkurencją dla firmy zachodniej.
Po piąte EJ CHUJE DO SZCZANIA, CZEKAM W CHUJ NA KOLEJNĄ PORCJĘ PRAWDZIWEGO RAPU OD BASHESH. WSZYSTKIE PŁYTY STOJĄ W ORGINALE NA PÓŁECZCE!

YEBAĆ p0lki

Dodam jeszcze że te fundusze miały iść na szpitale, także jak wylądujesz w trupiarni to pamiętaj ziomeczku puść sobie BASHESH

Popularne