Sprawdź nas też tutaj

News

Bonus RPK nie stawił się w więzieniu? Komentarz narzeczonej rapera

Raper miał rozpocząć w poniedziałek odbywanie kary 5,5 roku więzienia.

Opublikowany

 

bonus rpk przed sądem
fot. z wideo Youtube/CiemnaStrefa

20 maja 2019 roku sąd apelacyjny podtrzymał wyrok dla Oliwiera Roszczyka znanego w środowisku hip-hopowym jako Bonus RPK. Musi on odbyć karę pięciu i pół roku kary bezwzględnego więzienia oraz przekazać na rzecz Skarbu Państwa 450 tysięcy złotych. Raper został oskarżony w 2015 roku o handel i posiadanie co najmniej 26 kg marihuany i ponad 400 gram kokainy. Odsiadywanie wyroku miał rozpocząć 2 września 2019 roku. Według adwokata rapera nie stawił się on w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym. Te doniesienia dementuje jednak narzeczona muzyka.

Adwokat rapera: „Bonus RPK nie stawił się w zakładzie karnym”

2 września Bonus RPK miał stawić się w zakładzie karnym celem odbycia kary. Adam Woźny, pełnomocnik rapera przekazał w rozmowie z PolsatNews.pl, że nie ma zamiaru tego zrobić.

Adwokat rapera wyjaśnił, że jego klient nie stawił się w więzieniu w związku ze złożeniem w maju wniosku o „odroczenie odbywania kary”, który do dzisiaj nie został rozpatrzony. Według polskiego prawa samo złożenie wniosku nie wstrzymuje wykonania kary. Mecenas rapera jednak przekonuje: – Przepis mówi, że jeśli rozpocznie się odbywanie kary, wniosek o odroczenie kary jest odrzucany z automatu. Sąd miał wystarczająco dużo czasu, żeby zająć się wnioskiem, a tego nie zrobił.

Tak więc według Adama Woźnego Bonus RPK nie stawił się w zakładzie karnym ponieważ wtedy jego wniosek o odroczenie odbywania kary zostałby od razu odrzucony.

Narzeczona rapera dementuje

Ogólnopolskie media, powołując się na wypowiedź mecenasa rapera informują, że nie stawił się on do zakładu karnego. Informacje przekazane przez Adama Woźnego dementuje jednak narzeczona Bonusa RPK. – Są to informacje nieprawdziwe. Adwokat Oliwiera nie ma z nim kontaktu i źle zostało to wytłumaczone – mówi Fakt24 Dominika Gwiazda. – Oliwier musi odpocząć i wszystko poukładać. – dodaje.

Raper ma się odnieść do informacji przekazanych przez swojego adwokata po weekendzie.

bonus rpk zakład karny
Bonus RPK przed zakładem karnym / fot. instagram/bonusrpk_official

Pomoże prezydent Andrzej Duda?

Wciąż nie mamy jasnych informacji czy Bonus RPK stawił się w więzieniu w wyznaczonym terminie. Kilka dni temu raper informował: – Kiedy lada dzień rodzi mi się kolejny syn, nagle dostaje bilet z 10-dniowym wyprzedzeniem i nakaz uregulowania kary finansowej w ciągu 30 dni.

Właściciel Ciemnej Strefy nie zamierza poddawać się bez walki. Złożył już wniosek do Sądu Najwyższego o kasację. Ma nadzieję także na interwencję prezydenta Andrzeja Dudy i ułaskawienie. – Jeśli przegram całą wojnę, to z czystego serca polecam Wam uciekać z tego kraju. Spójrzcie sami co przeszedłem i co mi to dało. Nie życzę Wam tego co mnie spotkało i wątpię w to, że coś się zmieni na lepsze. – informował raper przy okazji publikacji mocnego singla „Poprawa prawa”.

Nowa płyta „Bloków Rezydent”

Mimo ogromnych problemów prawnych Bonus RPK nie rezygnuje z nagrywania nowych kawałków. 4 października 2019 roku ma się ukazać jego piąty solowy album „Bloków Rezydent”. Raper utrzymujący się z muzyki, który ma przekazać na rzecz Skarbu Państwa blisko pół miliona złotych liczy na pewno wsparcie fanów, którzy kupią jego album i pomogą mu chociaż z problemami finansowymi. Więcej na temat tego krążka przeczytacie w naszym dziale Premiery Płyt.

Petycja fanów rapera

Skazanego Bonusa RPK wspierają nie tylko raperzy i artyści, ale także fani. Na jednej ze stron pojawiła się petycja o Zmniejszenie wyroku lub jego całkowite oddalenie. Podpisało ją blisko 4000 osób.

„Witam. Dziś chciałabym przedstawić państwu petycje o oddalenie lub zmniejszenie wyroku dla znanego nam rapera Bonusa RPK. Jak wiemy raper ma odbyć karę 5 i pół roku więzienia oraz zapłacić grzywnę w wysokości prawie pół miliona złotych za handel narkotykami.W sprawie tej nigdy nie znaleziono jakichkolwiek dowodów, a wyrok jest opierany na zeznaniach recydywistów i osób mających spore problemy z prawem. Temu o to chłopakowi za moment przychodzi 2 syn na świat a sąd zabiera mu możliwość bycia przy narodzinach i swojej kobiecie oraz rodzinie. Nie pozwólmy by takie rzeczy działy się w naszym kraju ponieważ nie jest to jedyna taka sprawa gdzie ludzie trafiają do więzienia na grubych kilka lat bez jakichkolwiek dowodów. Mam nadzieje ze ta petycja pomoże. Bądźmy ludźmi, podpiszmy”. Petycję można podpisać na tej stronie.

Bonus RPK skazany – kalendarium

Luty 2015. Bonus RPK zostaje zatrzymany przez CBŚP pod zarzutem handlu narkotykami. Funkcjonariusze przeszukują mieszkanie, samochód, studio i firmę rapera. Nie znajdują żadnych obciążających go dowodów.

Grudzień 2015. Raper opuścił zakład karny po wpłaceniu 50 tysięcy złotych kaucji.

Grudzień 2017. Po dwóch latach pojawiły się nowe zarzuty. Tzw. mali świadkowie koronni zeznali, że Bonus RPK handlował narkotykami. Oprócz ich zeznań prokuratura nie dysponuje żadnymi innymi dowodami w tej sprawie.

Lipiec 2018. Raper usłyszał wyrok pięciu i pół roku więzienia oraz przepadek 450 tysięcy złotych na rzecz Skarbu Państwa, które miał zarobić na działalności przestępczej. Muzyk nie przyznaje się do winy.

Maj 2019. Sąd apelacyjny podtrzymuje wyrok pierwszej instancji.

Wrzesień 2019. Raper ma rozpocząć odbywanie wyroku.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Kendrick Lamar żąda, żeby Drake oddał mu pierścień Tupaca

„Może okażę ci jeszcze trochę szacunku”.

Opublikowany

 

Przez

drake kendrick lamar

Strzały w beefie Kendricka Lamara z Drake’iem nie cichną. Tym razem K.Dot zażądał, aby jego oponent z Toronto oddał mu pierścień Tupaca Shakura, który kupił w ubiegłym roku za 1 milion dolarów.

Kendrick Lamar podczas jednego z ostatnich występów założył outfit inspirowany Shakurem i zwrócił się w numerze do Drake’a. Jeżeli ten odda mu pierścień Tupaca, wtedy Lamar nabierze do niego trochę szacunku. Ponadto K.Dot zagrał aż czterokrotnie diss „Not like us” wymierzony w Drake’a.

– Oddaj mi pierścień 2Paca, a może okażę ci jeszcze trochę szacunku – nawinął w LA.

Pierścionek Tupaca, który został zaprojektowany przez samego zmarłego rapera i noszony przez niego między innymi na Video Music Avards (VMA) w 1996 roku – jest obecnie uznawany za najważniejszy artefakt hip-hopowy, jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji.

Poniżej wideo:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Nas: „Ten film rozprzestrzenił rewolucję kultury hip-hopowej na świecie”

Raper chce przenieść kultowy film na deski teatru.

Opublikowany

 

nas

Raper Nas ma zamiar przenieść na Broadway kultowy film „Beat Street”, czyli „Rytm ulicy” (1984), który miał ogromny wpływ na kulturę hip-hopową w Stanach i na całym świecie.

Nas chce stworzyć musicalową wersję wspomnianej produkcji, o czym poinformował podczas Tribeca Film Festival, przy okazji projekcji „Rytmu ulicy” z okazji 40 rocznicy od premiery.

– „Rytm ulicy” nie był tylko filmem – rozprzestrzenił rewolucję kultury hip-hopowej w całym kraju i na świecie. Pozostawił niezatarty ślad, inspirując pokolenia młodych artystów i angażując nowych fanów hip-hopu. To dla mnie ekscytujące, że mogę dołączyć do kreatywnego zespołu 'Beat Street’ i wnieść surową energię hip-hopu do tkanki Broadwayu. To zaszczyt tchnąć nowe życie w to kultowe dzieło i uczcić jego trwałe dziedzictwo – mówi Nas.

W przeniesieniu filmu na deski teatru ma pomóc raperowi kompozytor i producent Arthur Baker, który jest współproducentem oryginalnego filmu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mata nagrał kontynuację „Młodego Matczaka”?

Nadchodzą nowości od autora dwóch diamentowych albumów.

Opublikowany

 

młody matczak 2

Mata jest jednym z tych raperów, którzy uaktywniają się w mediach społecznościowych głównie wtedy, gdy nadchodzą muzyczne nowości. Dzisiaj na Instagramie pojawił się post, w którego opisie zasugerował, że czeka nas kontynuacja pokrytego diamentem albumu „Młody Matczak”.

Mata uaktywnił się również w odpowiedziach pod postem. Na komentarz „wakacje + młody Matczak = ulubione duo” napisał, że w zestawieniu brakuje White’a 2115. Panowie nagrywali już kilka wspólnych numerów, więc całkiem prawdopodobne, że na nadchodzącej płycie czeka nas kolejny efekt współpracy artystów. Raper zasugerował również, że niebawem czeka nas trasa koncertowa. Pół żartem w jednym z komentarzu spytał fanów o nagranie „Kiss Cam 100 mln remix”.

Odzew fanów był różny. Niektórzy cieszą się na nowości, kto inny wspomniał, że wolałby kontynuację płyty „100 dni do matury”. Mata odpisał: „jak już to 100 dni do licencjatu, ale rzuciłem polonistykę chwilę przed pierwszą sesją”.

O tym, że nadchodzi album świadczyć może podobieństwo image’u rapera. Okładka albumu Młodego Matczaka była charakterystyczna: jasne włosy kontrastujące z niebieską bluzą oraz tłem. Na zdjęciu, które pojawiło się na Instagramie, widzimy, że Mata wrócił do fryzury znanej ze wspomnianego okresu.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mezo pobił rekord liczby koncertów jednego dnia w 2024 roku?

Ogromna ilość występów Lajnera.

Opublikowany

 

mezo

W obecnych czasach raczej nieczęsto zdarza się, żeby raper zagrał 2 koncerty jednego dnia. Jednak prawdziwym ewenementem pod tym względem okazał się Mezo, który 15 czerwca zaliczył 3 występy na żywo. Żeby było ciekawiej – między 1 i 3 koncertem było tylko 10 godzin odstępu, a miejsca dzieliło prawie 500 kilometrów odległości.

Mezo nie należy do topowych raperów pod względem wyświetleń, słuchaczy na Spotify, minęło też sporo czasu od jego ostatniego albumu, który pokrył się szlachetnym kruszcem. Jednak weteran sceny nie ma chyba sobie równych pod względem tego, ile potrafi wycisnąć z koncertów. Tylko w czerwcu zaplanował 19 występów przed publicznością, co jak łatwo policzyć daje kosmiczną średnią ponad pół imprezy dziennie. Z jego relacji na socialach ewidentnie wynika, że nie gra do kotleta. Z reguły są to przedstawienia, które gromadzą tysiące fanów na imprezach plenerowych.

Gdyby trzeba było stworzyć ranking efektywności koncertowej jednego dnia, to złotymi zgłoskami w karierze Lajnera zapisał się 15 czerwca 2024 roku. Raper zaczął o 14:00 występem w Gdyni, następnie o 19:00 zaliczył Rychwał, by wszystko zakończyć o 24.00 w Zielonej Górze. Jakby tego było mało wszystko poprawił następnego dnia koncertem w Kolbudach, co w praktyce wymagało pokonania prawie 1000 kilometrów we wszystkie strony. Czy ktoś ze sceny rapowej będzie w stanie to przebić? Przynajmniej na chwilę obecną nic nie słychać o żadnej konkurencji na horyzoncie.

Agencja Artystyczna Luxart podaje, że koncert Mezo to koszt od 10 do 15 tys. zł. Jak pokazuje praktyka imprezy plenerowe to zazwyczaj górna stawka wspominanych widełek.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

40 km wycieczka rowerowa z Tede

Drugi letni ride rowerowy z raperem.

Opublikowany

 

Przez

fot. Natalia Kościelska / Positive Flow

Zbliża się kolejny rajd rowerowy, który będzie pilotował osobiście Tede. 40-kilometrowa trasa wzdłuż Bałtyku z wieloma atrakcjami, której przebieg zwieńczy finalnie koncert rapera. A to wszystko za darmo.

30 czerwca w Darłowie odbędzie się wycieczka rowerowa, którą poprowadzi Tede. – Wystartujemy z nadmorskiej ambasady Tedego, czyli Darłowa i trasą rowerową Pomorza Zachodniego – Velo Baltica wybierzemy się w kierunku Jarosławca. Po drodze odwiedzimy m.in. Wicie (geograficzny środek polskiego wybrzeża). Na trasie zaplanowano niespodzianki, checkpointy na odpoczynek, pogawędkę i możliwość cyknięcia pamiątkowych fot. Następnie z Jarosławca, czyli stolicy bursztynu zrobimy klasyczną nawrotkę do portu macierzystego – Darłówka Wschodniego, gdzie zwieńczymy przejazd koncertem przy Latarni Morskiej na promenadzie – informują organizatorzy.

Dodatkowym gościem specjalnym rajdu będzie Mateusz BIGBOY Borkowski z programu Gogglebox.

Jak wziąć udział w rajdzie?

Jak podają organizatorzy: Czuj się Gościem, bierz rower i widzimy się na miejscu. W celu usprawnienia organizacji będzie nam miło jeśli wyślesz swoje zgłoszenie udziału na adres mailowy: tededarlowo@gmail.com (imię, nazwisko, miejscowość, nr telefonu oraz wiek). Osoby poniżej 16 roku życia proszone są o zabranie pisemnych zgód na udział w rajdzie podpisanych przez opiekunów.

Start: godz. 14.00 – Plac T. Kościuszki w Darłowie (rynek miejski). TRASA (ok. 40 km) – Plac T. Kościuszki, ul. Morska, Bulwar Nadwieprzański, ul. Conrada, ul. Północna, Słowiańska, Al. Jana Pawła II. (droga z płyt Jumbo w kierunku Kopań), Kopań, Wicie, Rusinowo, Jarosławiec. Następnie powrót tą sama trasą do nadmorskiej dzielnicy Darłowa – Darłówka Wschodniego (promenada przy Latarni Morskiej).Czas przejazdu ok. 3-4 godzin. Koncert ok. godz. 18.00.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Członek Tuzzy nie chce być jak Tede. „Zgred z mentalem 20-latka”

Warszawski raper został zaczepiony.

Opublikowany

 

Przez

benito tede

Benito ze składu Tuzza Globale zaczepił Tedego. Według niego, warszawski weteran nie zachowuje się jak na jego wiek przystało i robi rap dla dzieci.

– Boże uchroń mnie, żebym nie skończył jak ten Pan – napisał Benito w komentarzu na profilu Hype. Raper rozwinął później swoją myśl, dodając: – Dupka zabolała, że się słucha zgreda z mentalem 20-latka. Tak, na szczęście nie grozi mi robienie rapu dla dzieci przez 30 lat i cieszę się, że ostatnia płyta ci nie siadła.

Do tej pory nie wiedzieliśmy, że między panami jest jakaś zła krew. Być może do teraz nie wiedział tego nawet sam Tede. Czy doczekamy się jakiejś reakcji, dowiemy się zapewne niedługo. Warszawiak raczej nie zostawia tego typu zaczepek bez odpowiedzi.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: